Nowy Plan Revolut Ultra z platynową kartą! Co otrzyma użytkownik za 210 zł miesięcznie? Rzut oka na nową ofertę dla VIP-ów

Luksusowy, drogi, ekstrawagancki – tak w skrócie możemy opisać nowy plan najpopularniejszej aplikacji z kartą wielowalutową – Revolut Ultra. Choć cena na pierwszy rzut oka wydaje się szokująca, to w praktyce istnieją osoby, którym może się to naprawdę opłacać. W ramach najwyższego planu otrzymać można bowiem całą masę korzyści, a także „specjalne traktowanie” – na przykład możliwość rozmowy telefonicznej z supportem (opcja niedostępna w innych planach) oraz całkowicie darmowe przelewy międzynarodowe. Revolut nie ukrywa, że nowa taryfa dedykowana jest dla wąskiego grona odbiorców (na całym świecie na premierę zapisało się 430.000 osób, w tym 15.000 osób w Polsce). Ponadto jej pojawienie się w żaden sposób nie wpływa na ceny czy użyteczność niższych planów. Przyjrzyjmy się więc, co oferuje Revolut Ultra i dlaczego tak wysoko się ceni.

Co daje Revolut Ultra? Czy jest warty swojej ceny?

Zacznijmy od samego początku, czyli ile kosztuje Revolut Ultra? Osoby zapisane na premierę nowego planu będą mogły wykupić go na cały rok z góry za kwotę 2520 zł, co daje nam uśrednioną opłatę miesięczną w wysokości 210 zł. Później, w przypadku płatności miesięcznych, standardowa cena wyniesie 260 zł. Suma, w porównaniu do ceny, którą trzeba zapłacić za Plan Metal, będący do tej pory najdroższym, czyli 49,99 zł, robi kolosalne wrażenie. Revolut twierdzi jednak, że będzie to przepustka do korzyści i usług o wartości liczonej w tysiącach złotych rocznie.

Karta powlekana prawdziwą platyną

Przyzwyczailiśmy się do „złotych i platynowych kart kredytowych”, które z materiałem, do którego nawiązują, wspólny mają tylko kolor. Karta w Revolut Ultra jest za to pokryta prawdziwą platyną i posiada wyczuwalną w dłoni fakturę. Nie wpływa to oczywiście na jej użyteczność – płaci się nią tak samo, jak każdą inną, ale… robi większe wrażenie, co dla wielu osób może być bardzo ważne 😉

Karta jako środek płatniczy daje jednak całkiem sporo możliwości niedostępnych dla użytkowników niższych planów. Jednym z benefitów jest darmowa wypłata środków z bankomatów bez opłat do równowartości kwoty 7500 zł (w planie Metal limit wynosi 3000 zł). Dla użytkowników Ultra zwiększono także wartość zwrotów w ramach programu cashback, o czym powiemy za chwilę.

Prawdziwie platynowa karta płatnicza w Revolut Ultra

Usługi i subskrypcje za darmo!

W tym punkcie widać prawdziwą wartość – użytkownicy Revolut Ultra zyskują dostęp do usług, których łączna roczna cena to niemal 9000 zł. Wśród dostępnych opcji znajdziemy między innymi prywatność połączenia internetowego zapewnianą przez popularny NordVPN, wstęp do przestrzeni coworkingowej w ramach WeWork, wejścia do siłowni, fitness i SPA, a także prenumeraty poczytnych magazynów i subskrypcję… Tinder Gold 😉

Kilka innych przykładowych korzyści to:

  • Subskrypcja Freeletics Training Coach
  • Subskrypcja Sleep Cycle Premium
  • Subskrypcja Picsart Gold

Więcej o programach partnerskich w ramach usługi Revolut Ultra znajdziecie w tym miejscu. Pamiętajcie jednak, że w zależności od lokalizacji, niektóre aplikacje i subskrypcje mogą być niedostępne. Szczegóły zawsze znajdziecie w swojej aplikacji.


Subskrypcje za darmo dla użytkowników Revolut Ultra

Najwyższy cashback ze wszystkich planów

Osoby, które zapisały się na listę oczekujących i otrzymały zaproszenie do Revolut Ultra, opłacając z góry dostęp do planu za cały rok (w promocyjnej cenie 2520 zł) w pierwszym miesiącu obowiązywania nowej taryfy otrzymają podwyższoną stawkę cashback w wysokości 5% ceny zakupów dokonanych kartą Revolut – zarówno fizyczną, jak i wirtualną. Warunkiem jest jednak skorzystanie z zaproszenia do Revolut Ultra w ciągu miesiąca od chwili otrzymania wiadomości. Po pierwszym miesiącu użytkowania planu stawka cashback spadnie do 0,1% na terenie Europy i Wielkiej Brytanii oraz do 1% poza tym obszarem. Mając kartę Revolut Pro dla freelancerów i przedsiębiorców, regularna stawka cashback wyniesie do 1,2%. Maksymalny zwrot w każdym miesiącu to równowartość ceny planu Ultra.

Jaką stawkę ma cashback w Revolut Ultra?

Ekskluzywne opcje podróżowania i ubezpieczenia z Revolut Ultra

Kolejnym benefitem Revolut Pro ma być dostęp do szeregu usług związanych z podróżowaniem. Na dobry początek: ubezpieczenie kosztów podróży na wypadek jej odwołania (do równowartości kwoty 5000 euro) i ubezpieczenie podróżne (+ medyczne i dentystyczne) działające nawet w przypadku uprawiania sportów, których często nie obejmuje standardowa polisa. Ubezpieczenie podróży obejmuje również ewentualną utratę bagażu czy kłopoty z wynajmowanym za granicą autem. Oprócz tego dostępne jest także OC w życiu prywatnym w przypadku wyrządzenia szkód osobom trzecim podczas wyjazdu za granicę (do 1.000.000 euro rocznie) – tak samo, jak w planie Metal. Ubezpieczeniem objęte są także zakupy (kradzież lub uszkodzenia) do równowartości kwoty 10.000 euro, ubezpieczenie biletów na imprezy i wydarzenia (do równowartości kwoty 5000 euro) i ubezpieczenie zwrotu zakupów (do równowartości kwoty 600 euro).

Ponadto platynowa karta zapewni wstęp do ponad 1400 saloników lotniskowych na świecie w ramach usługi DragonPass. Dostępne lotniska znajdziecie na stronie dostawcy – tutaj. Tylko w Polsce dostępne porty lotnicze to: Gdańsk, Kraków, Katowice, Lublin, Poznań, Warszawa, Szczytno i Wrocław. Przepustkę do saloniku możecie aktywować w aplikacji Revolut – dla siebie i towarzysza/ki podróży. Potem wystarczy okazać przepustkę obsłudze lotniska przy wejściu do saloniku (kod QR). Pamiętajcie jednak, że dane na przepustce powinny zgadzać się z danymi na karcie pokładowej. Z Revolut Ultra możecie mieć maksymalnie 10 aktywnych przepustek jednocześnie. Kolejne będziecie mogli aktywować po zrealizowaniu poprzednich.

W temacie podróży nie bez znaczenia są także niższe koszty hoteli i noclegów. Podobnie, jak w planie Revolut Metal, użytkownicy droższej taryfy mogą liczyć nawet na 10% cashbacku w usłudze Revolut Noclegi, którą opisaliśmy tutaj.

Revolut Metal to także wymiana walut w aplikacji bez opłat niezależnie od kwoty. W niższych planach (Standard, Plus) darmowe przewalutowania ograniczone są do równowartości 1000 euro miesięcznie.

Ekskluzywne podróże w poczekalnią w salonikach lotniskowych z DragonPass

Tańsze inwestycje

Nie powinien dziwić fakt, że osoby gotowe zapłacić za „platynowy plan” ponad 200 zł miesięcznie są z pewnością zaznajomione z inwestowaniem. Stąd też jeden z dostępnych w ramach Revolut Ultra benefitów, a konkretnie — mniejsze opłaty transakcyjne za inwestycje giełdowe, a także wymianę kryptowalut i metali. Wszystkie te usługi dostępne są od dłuższego czasu w aplikacji Revoluta, która stała się platformą inwestycyjną.

Użytkownicy najdroższego planu będą mogli wykonać 10 transakcji giełdowych bez prowizji, a po osiągnięciu tego limitu opłata będzie wynosić 0,12%. Dla porównania – w pozostałych planach prowizja wynosi 0,25% kwoty zlecenia i nie mniej niż 4 zł.

Opłata za wymianę kryptowalut to z kolei tylko 0,49% bez opłaty minimalnej dla użytkowników Revolut Ultra. Użytkownicy pozostałych planów muszą za to płacić:

  • Metal i Premium – 0,99% (bez minimalnej opłaty),
  • Plus i Standard– 1,49% (minimum 5,99 zł).

Podobne opłaty obowiązują w obrocie metalami (w Revolucie dostępne są obecnie: złoto, srebro, pallad i platyna). Plan Ultra nie daje tu niższej prowizji niż plan Metal (1,49%), jednak nie występuje w nim minimalna opłata (w planie Metal jest to 6 zł).

Revolut Ultra dla inwestorów?

Podwyższone oprocentowanie dla oszczędności

Co prawda 5,2% w skali roku to oprocentowanie dalekie do najlepszych kont oszczędnościowych i lokat na rynku, jednak jest ono póki co dostępne stale i bez ograniczeń dotyczących minimalnej kwoty. Ponadto to znacznie lepsza propozycja niż konto skierowane do użytkowników Revolut Metal, którzy mogą liczyć tylko na 2% w skali roku.

Oszczędzanie w Revolut Ultra

Porównanie wszystkich planów dostępnych w Revolucie znajdziecie w tym miejscu.

A jeśli nie potrzebujecie Planu Ultra…

Osobiście uważam, że wysoka cena Revolut Ultra jest usprawiedliwiona i to nie tylko z uwagi na prestiż 😉 Usługi dostępne w ramach pakietu są naprawdę sporo warte i osoby, które często podróżują, korzystając z różnych subskrypcji i usług, mogą faktycznie uznać posiadanie platynowej karty za przydatne. Jeśli jednak sami nie potrzebujecie aż tak bogatej palety funkcji, polecam Wam przetestowanie planu Revolut Premium z darmo – przez 3 miesiące. To rodzaj bonusu na start dla nowych użytkowników. Łączna wartość tego prezentu to aż 90 zł, a korzyści z niego wynikające są naprawdę świetne – w sam raz na wakacje. Dodatkowo po założeniu konta w aplikacji będziecie mogli rozwiązać kilka quizów dotyczących kryptowalut, a za prawidłowe odpowiedzi otrzymać łącznie nawet 120 zł bonusu.

Revolut – pozostałe wpisy

To nie pierwszy raz, gdy omawiam na blogu nowości od Revoluta. Jeśli więc interesują Was inne kwestie związane z tą platformą, informacje znajdziecie w tych artykułach:

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów