Revolut: karta wielowalutowa idealna na zagraniczne wakacje – korzystne kursy przeliczeniowe, darmowe bankomaty za granicą + 3 miesiące darmowego Planu Premium (o wartości 90 zł) oraz do 120 zł bonusu ekstra

Trwa do:
31 grudnia 2024

Wiosna 2024 roku za pasem, a wraz z jej nadejściem rozpoczną się także wakacyjne wyjazdy – te bliskie i dalekie, w Polsce oraz daleko poza jej granicami. Karta wielowalutowa Revolut jest od lat traktowana jako „domyślna karta wakacyjna”. Bezproblemowe i prawdopodobnie najtańsze przewalutowania na rynku, daleko posunięta automatyzacja płatności i wiele dodatkowych funkcji skutecznie wybija Revoluta na tle konkurencyjnych usług i krajowych banków. W niniejszym artykule postanowiłem podpowiedzieć, jak sam wykorzystuję kartę Revolut – tak samo w kraju, jak i poza jego granicami i pokazać kilka opcji dostępnych w aplikacji, o których mogliście nie wiedzieć. Oprócz tego mam dla Was klasycznie mały upominek od Revoluta, czyli 3 miesiące darmowego Planu Premium o wartości 90 zł oraz do 120 zł bonusu ekstra za rozwiązanie prostych quizów. W sam raz, by przetestować nowe konto i jego możliwości 🙂 Kolejna ogromna wakacyjna zaleta Revoluta to usługa Stays/Noclegi. Dzięki niej możecie rezerwować hotele i apartamenty z 10% cashback oraz możliwością darmowego anulowania. Dzięki temu ceny mogą być niższe niż w przypadku Booking.com albo Airbnb.

Czym jest Revolut?

Jeszcze jakiś czas temu powiedziałbym po prostu, że Revolut to portfel internetowy z wielowalutową kartą płatniczą i dostępem do tanich, bo pozbawionych prowizji i spreadu, międzybankowych kursów walutowych. Dziś jednak trzeba przede wszystkim dodać, że Revolut posiada licencję bankową, dzięki której środki zdeponowane na jego kontach są chronione przez fundusz gwarancyjny do równowartości kwoty 100.000 euro.

Oprócz tego Revolut jest także multifunkcyjną platformą inwestycyjną, za pośrednictwem której zainwestujecie w akcje ułamkowe, surowce, kryptowaluty i inne dobra – wystarczy telefon z aplikacją i dostępem do Internetu. Ten artykuł nie jest jednak szczegółową analizą usług, ponieważ te omówiłem w dedykowanym artykule. Zainteresowanych zapraszam, a sam przejdę do dalszej, praktycznej części wpisu.

Ile kosztuje Revolut? 

Revolut oferuje cztery plany – w tym jeden darmowy, który moim zdaniem, dla większości osób będzie całkowicie funkcjonalny – szczególnie do użytku kilka razy w roku w warunkach wakacyjnych. Pozwoli na darmowe użytkowanie karty, przewalutowania podczas płatności do równowartości kwoty 5000 zł miesięcznie bez żadnej marży (powyżej tej kwoty będzie to 1% wartości) oraz bezpłatne korzystanie z bankomatów (nawet poza granicami kraju) do równowartości 800 zł miesięcznie. Więcej szczegółów dotyczących opłat i limitów znajdziecie w podlinkowanym wyżej artykule.

Kiedy przyda się Revolut? Czy tylko na wakacjach?

Choć sam przetestowałem liczoną w co najmniej dziesiątkach liczbę fintechów, kont wirtualnych, internetowych portfeli i portmonetek, to nadal najczęściej wracam do korzystania z usług jednej z pierwszych firm tego typu na rynku, czyli Revoluta. Taki stan rzeczy wynika z kilku powodów. 

Po pierwsze: wygoda, przejrzystość aplikacji i łatwość korzystania. Od samego początku istnienia platforma Revolut jest jedną z moich ulubionych pod względem komfortu obsługi aplikacji. Biorąc pod uwagę Wasze wiadomości i komentarze pojawiające się pod innymi artykułami – nie jestem w tej opinii osamotniony. 

Po drugie: dobre warunki finansowe. Międzybankowe kursy wymiany walut, brak spreadu i prowizji od wymiany czy płatności oraz wystarczający zakres darmowego planu sprawia, że najbliższej konkurencji nadal daleko do walutowego giganta.

Po trzecie: automatyzacja, łatwe dzielenie płatności i automatyczne przewalutowania. To funkcje, które robią za mnie wiele rzeczy wtedy, gdy ja nie mam ochoty na przeglądanie cyferek – czyli właśnie na wakacjach.

Ponadto kartę Revolut (również wirtualną) bez problemu podepniecie do aplikacji płatniczych (Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay). Nie ma więc nawet potrzeby noszenia ze sobą plastikowej karty fizycznej!

Bez zbędnego przedłużania – przedstawię Wam kilka iście wakacyjnych (lecz nie tylko) zastosowań aplikacji Revolut, o których mogliście nie wiedzieć!

Rezerwacja noclegów z 10% cashbacku

Revolut w ubiegłym roku uruchomił bardzo wygodną usługę o nazwie Revolut Noclegi. To działająca globalnie wyszukiwarka pokoi hotelowych, kwater, pensjonatów, a także całych domów gotowych do wynajęcia na czas urlopu. Dzięki niej tylko kilka kliknięć dzieli Was od znalezienia korzystnej cenowo opcji na wyjazd. Połączenia platformy do rezerwacji noclegów z aplikacją płatniczą i kartą wielowalutową to według mnie strzał w dziesiątkę – wszystko w jednym miejscu, czyli tak, jak lubię.

Platforma skupia także opinie o noclegach, a każdy, kto choć raz „naciął się” na naciągany opis pokoju lub inne nieprzyjemności związane z tym tematem doskonale wie, że to właśnie opinie są kluczowe. Na wszelki wypadek jednak rezerwacja w Revolut Noclegi nie wymaga wpłaty początkowej, a za pobyt zapłacicie dopiero na miejscu.

Nie przeszkadza to jednak w przyznawaniu natychmiastowego cashbacku w wysokości do 10% wartości noclegu. Tu jednak warto uściślić – zwrot do 10% ceny noclegu obowiązuje wyłącznie dla użytkowników Revolut Metal. W darmowym planie Standard oraz Plus cashback wynosi do 3%, a w planie Premium – do 5% ceny.

Więcej na temat usługi Revolut Noclegi znajdziecie w dedykowanym artykule.

Revolut Noclegi – tysiące pokoi, domków i kwater w aplikacji płatniczej

Dzielenie płatności ze znajomymi

Jedziecie na wakacje w parze lub grupie? Zadbajcie o to, by każdy posiadał własne konto z aplikacją Revolut, a raz na zawsze pożegnacie się z kłopotliwym obliczaniem kto, komu i ile jest dłużny. Wystarczy, że zapłacicie w sklepie, restauracji i hotelu, a następnie skorzystacie z opcji Dzielenie rachunków, wskażecie kontakty i każdy będzie mógł uregulować swoją działkę bez zbędnego głowienia się. Żeby podzielić rachunek, wystarczy, że klikniecie na niego i przytrzymacie. Na ekranie pojawi się opcja Podziel rachunek.

Równie ciekawą funkcją jest rozliczanie się za pomocą linku do płatności. Wybierzcie kontakt, kwotę i wygenerujcie link, który wystarczy przekazać znajomemu. Zaprowadzi go on do szybkich płatności, a pieniądze trafią na Wasze konto błyskawicznie.

Link do płatności Revolut

Wakacyjne przewalutowania i subkonta walutowe

W ramach konta Revolut możecie otworzyć kilkadziesiąt subkont, na których będziecie mogli trzymać dowolną ilość gotówki w miejscowej walucie. Wystarczy wydawana do konta Revolut karta, a podczas płatności aplikacja pobierze środki z odpowiedniego subkonta (zgodnego z domyślną kwotą terminala). Revolut może też przewalutować środki automatycznie podczas płatności – bez dodatkowej marży czy prowizji (do konkretnego limitu w każdym z planów).

Revolut karta i subkonta

Subskrypcje i karty wirtualne

Możliwość tworzenia kart wirtualnych sprzyja trzymaniu na wodzy abonamentów i subskrypcji. Zamiast podpinać wszystko do jednej karty, warto podzielić usługi na wiele kart wirtualnych. Jeśli coś będzie nie tak, dezaktywacja karty pozwoli uniknąć kolejnych kosztów w szybki sposób. O jakich sytuacjach mówię? Na przykład usługach transportowych, jak Uber czy Bolt oraz aplikacjach do wypożyczania hulajnóg i rowerów miejskich. Zdarza się, że aplikacja postanawia pobrać z konta wielokrotnie więcej niż wynika z usługi. Wystarczy karta wirtualna i trzymanie na koncie niewielkich kwot, by uniknąć późniejszych reklamacji. Revolut oferuje też dedykowaną usługę służącą zarządzaniu subskrypcjami, którą opisałem w tym artykule.

Revolut – karta zablokowana

Revolut – pozostałe wpisy

To nie pierwszy raz, gdy omawiam na blogu nowości od Revoluta. Jeśli więc interesują Was inne kwestie związane z tą platformą, informacje znajdziecie w tych artykułach:

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów