fbpx

Revolut: karta wielowalutowa idealna na zagraniczne wakacje – korzystne kursy przeliczeniowe, darmowe bankomaty za granicą + 50 zł premii na start!

Wakacje 2024 roku za pasem, a wraz z ich nadejściem rozpoczną się także wyjazdy – te bliskie i dalekie, w Polsce oraz daleko poza jej granicami. Wśród członków naszego zespołu karta wielowalutowa Revolut jest od lat traktowana jako „domyślna karta wakacyjna”. Bezproblemowe przewalutowania na rynku, daleko posunięta automatyzacja płatności i wiele dodatkowych funkcji skutecznie wybija Revoluta na tle konkurencyjnych usług i krajowych banków. W niniejszym artykule postanowiłem podpowiedzieć, jak sam wykorzystuję kartę Revolut – tak samo w kraju, jak i poza jego granicami i pokazać kilka opcji dostępnych w aplikacji, o których mogliście nie wiedzieć. Oprócz tego mam dla Was mały upominek od Revoluta, czyli 50 zł bonusu na start. Kolejna ogromna wakacyjna zaleta Revoluta to usługa rezerwacji noclegów oraz atrakcji turystycznych. Dzięki niej możecie rezerwować hotele i apartamenty ze specjalnym cashbackiem oraz możliwością darmowego anulowania. Dzięki temu ceny mogą być niższe niż w przypadku Booking.com albo Airbnb.

Czym jest Revolut?

Jeszcze kilka temu powiedziałbym po prostu, że Revolut to portfel internetowy z wielowalutową kartą płatniczą i dostępem do tanich przewalutowań. Dziś jednak trzeba przede wszystkim dodać, że Revolut posiada litewską licencję bankową, dzięki której kwalifikujące się środki zdeponowane na jego kontach są chronione przez litewski fundusz gwarancyjny. 

Oprócz tego Revolut jest także multifunkcyjną platformą inwestycyjną. Ten artykuł nie jest jednak szczegółową analizą usług, ponieważ te omówiłem w dedykowanym artykule. Zainteresowanych zapraszam, a sam przejdę do dalszej, praktycznej części wpisu.

Ile kosztuje Revolut? 

Revolut oferuje pięć planów taryfowych – w tym jeden darmowy, który moim zdaniem, dla wielu osób będzie wystarczający – szczególnie do użytku kilka razy w roku w warunkach wakacyjnych. Pozwoli na posiadanie  karty płatniczej bez miesięcznej opłaty, przewalutowania podczas płatności do równowartości kwoty 5000 zł miesięcznie bez dodatkowej opłaty (powyżej tej kwoty będzie to 1% wartości) oraz bezpłatne korzystanie z bankomatów (nawet poza granicami kraju) do równowartości 800 zł miesięcznie (maksymalnie 5 wypłat). Więcej szczegółów dotyczących opłat i limitów znajdziecie w podlinkowanym wyżej artykule.

Kiedy przyda się Revolut? Czy tylko na wakacjach?

Choć sam przetestowałem liczoną w co najmniej dziesiątkach liczbę fintechów, kont wirtualnych, internetowych portfeli i portmonetek, to nadal najczęściej wracam do korzystania z usług jednej z pierwszych firm tego typu na rynku, czyli Revoluta. Taki stan rzeczy wynika z kilku powodów. 

Po pierwsze: wygoda, przejrzystość aplikacji i łatwość korzystania. Od samego początku istnienia platforma Revolut jest jedną z moich ulubionych pod względem komfortu obsługi aplikacji. Biorąc pod uwagę Wasze wiadomości i komentarze pojawiające się pod innymi artykułami – nie jestem w tej opinii osamotniony. 

Po drugie: dobre warunki finansowe. Doskonałe kursy wymiany walut oraz wystarczający zakres darmowego planu sprawia, że najbliższej konkurencji nadal daleko do walutowego giganta.

Po trzecie: automatyzacja, łatwe dzielenie płatności i automatyczne przewalutowania. To funkcje, które robią za mnie wiele rzeczy wtedy, gdy ja nie mam ochoty na przeglądanie cyferek – czyli właśnie na wakacjach.

Ponadto kartę Revolut (również wirtualną) bez problemu podepniecie do aplikacji płatniczych (Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay). Nie ma więc nawet potrzeby noszenia ze sobą plastikowej karty fizycznej!

Bez zbędnego przedłużania – przedstawię Wam kilka iście wakacyjnych (lecz nie tylko) zastosowań aplikacji Revolut, o których mogliście nie wiedzieć!

Rezerwacja noclegów z 10% cashbacku

Już jakiś czas temu Revolut uruchomił bardzo wygodną usługę o nazwie Revolut Noclegi. To działająca globalnie wyszukiwarka pokoi hotelowych, kwater, pensjonatów, a także całych domów gotowych do wynajęcia na czas urlopu. Dzięki niej tylko kilka kliknięć dzieli Was od znalezienia korzystnej cenowo opcji na wyjazd. Obecnie za pośrednictwem aplikacji Revolut zyskujecie dostęp do prawie 2 milionów obiektów w ponad 200 krajach. Połączenia platformy do rezerwacji noclegów z aplikacją płatniczą i kartą wielowalutową to według mnie strzał w dziesiątkę – wszystko w jednym miejscu, czyli tak, jak lubię.

Platforma skupia także opinie o noclegach, a każdy, kto choć raz „naciął się” na naciągany opis pokoju lub inne nieprzyjemności związane z tym tematem doskonale wie, że to właśnie opinie są kluczowe. Na wszelki wypadek jednak rezerwacja w Revolut Noclegi nie wymaga wpłaty początkowej, a za pobyt zapłacicie dopiero na miejscu.

Nie przeszkadza to jednak w przyznawaniu natychmiastowego cashbacku w wysokości do 10% wartości noclegu. Tu jednak warto uściślić – zwrot do 10% ceny noclegu obowiązuje wyłącznie dla użytkowników Revolut Metal oraz Ultra. W darmowym planie Standard oraz Plus cashback wynosi do 3%, a w planie Premium – do 5% ceny.

Revolut Noclegi – tysiące pokoi, domków i kwater w aplikacji płatniczej

Dzielenie płatności ze znajomymi

Jedziecie na wakacje w parze lub grupie? Zadbajcie o to, by każdy posiadał własne konto z aplikacją Revolut, a raz na zawsze pożegnacie się z kłopotliwym obliczaniem kto, komu i ile jest dłużny. Wystarczy, że zapłacicie w sklepie, restauracji i hotelu, a następnie skorzystacie z opcji Dzielenie rachunków, wskażecie kontakty i każdy będzie mógł uregulować swoją działkę bez zbędnego głowienia się. Żeby podzielić rachunek, wystarczy, że klikniecie wybraną pozycję na liście płatności. Na ekranie pojawi się opcja Podziel rachunek.

Równie ciekawą funkcją jest rozliczanie się za pomocą linku do płatności. Wybierzcie kontakt, kwotę i wygenerujcie link, który wystarczy przekazać znajomemu. Zaprowadzi go on do szybkich płatności, a pieniądze trafią na Wasze konto błyskawicznie.

Link do płatności Revolut

Wakacyjne przewalutowania i subkonta walutowe

W ramach konta Revolut możecie otworzyć kilkadziesiąt subkont, na których będziecie mogli trzymać dowolną ilość gotówki w miejscowej walucie. Wystarczy wydawana do konta Revolut karta, a podczas płatności aplikacja pobierze środki z odpowiedniego subkonta (zgodnego z domyślną kwotą terminala). Revolut może też przewalutować środki automatycznie podczas płatności – po doskonałym kursie.

Revolut karta i subkonta

Subskrypcje i karty wirtualne

Możliwość tworzenia kart wirtualnych sprzyja trzymaniu na wodzy abonamentów i subskrypcji. Zamiast podpinać wszystko do jednej karty, warto podzielić usługi na wiele kart wirtualnych. Jeśli coś będzie nie tak, dezaktywacja karty pozwoli uniknąć kolejnych kosztów w szybki sposób. O jakich sytuacjach mówię? Na przykład usługach transportowych, jak Uber czy Bolt oraz aplikacjach do wypożyczania hulajnóg i rowerów miejskich. Zdarza się, że aplikacja postanawia pobrać z konta wielokrotnie więcej niż wynika z usługi. Wystarczy karta wirtualna i trzymanie na koncie niewielkich kwot, by uniknąć późniejszych reklamacji. Revolut oferuje też dedykowaną usługę służącą zarządzaniu subskrypcjami, która pozwala dezaktywować usługi, z których już nie korzystamy. Aplikacja ostrzeże Was również przed zakończeniem darmowego okresu próbnego.

Revolut – łatwe zarządzanie subskrypcjami

Jak zgarnąć 50 zł bonusu od Revoluta?

Z promocji z 50 zł premii mogą skorzystać wyłącznie nowi użytkownicy Revoluta. Nowi, czyli tacy, którzy nie posiadali wcześniej konta w aplikacji Revolut. Ponadto musicie posiadać polski adres zamieszkania.

Uwaga! Jeśli używacie AdBlocka lub innego blokera reklam, na wszelki wypadek wyłączcie go, zanim przejdziecie na stronę promocji. Z doświadczenia wiemy, że tego typu wtyczki mogą spowodować problemy z dołączeniem do akcji. Jeśli regularnie przeglądacie bloga JakDorobic.pl, możecie wyłączyć AdBlock na stałe dla naszego adresu. Gwarantuję, że nie znajdziecie tutaj żadnej irytującej reklamy 😉

Zacznijcie od rejestracji na dedykowanej stronie promocji. Jeśli pobierzecie aplikację bezpośrednio z Google Play czy App Store, a następnie założycie konto – nagroda przejdzie Wam koło nosa.

Aby odebrać premię w postaci 50 zł, należy wykonać co najmniej jedną płatność kartą fizyczną lub kartą wirtualną na kwotę co najmniej 50 zł (minimalna kwota transakcji wymagana przez regulamin znajduje się zawsze na dedykowanej stronie promocji – upewnijcie się, jak duży powinien być zakup potrzebny do odebrania bonusu, znajdziecie tam również informację o aktualnej wartości premii). Najszybsza i najłatwiejsza opcja na spełnienie tego warunku to zakupy online. Wirtualna karta będzie dla Was dostępna od razu po weryfikacji i to w pełni za darmo. Wystarczy zasilić konto w dowolny sposób (na przykład zwyczajnym darmowym przelewem z konta w polskim banku lub za pomocą karty płatniczej). Kartę wirtualną możecie również podpiąć do aplikacji płatniczej (Google, Apple, Garmin) i zapłacić nią w stacjonarnym punkcie handlowo-usługowym.

bonus revolut
50 zł premii w promocji Revolut

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji

Artykuł powstał przy współpracy z Revolut.JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów