Revolut Rewards: jak skorzystać ze zniżek i rabatów dla klientów Revoluta? Czy Revolut może stać się rachunkiem „na co dzień”? + 3 miesiące darmowego Planu Premium (o wartości 90 zł) oraz do 120 zł bonusu ekstra

Revolut Rewards to specjalny program rabatowy dedykowany posiadaczom konta Revolut. Dzięki pakietowi zniżek, możecie zaoszczędzić od kilku do kilkunastu procent wydawanej kwoty podczas rutynowych zakupów u wielu partnerów, których cały czas przybywa. Od chwili swojego debiutu w 2020 roku program nieustannie rozwija katalog okazji, serwując nam spersonalizowane oferty. To dobra okazja, by przyjrzeć mu się jeszcze raz właśnie teraz, latem 2023 roku. Wartość wykorzystanych zniżek będziecie mogli podejrzeć w dedykowanej zakładce – to coś dla fanów statystyk 😉 W tym artykule chciałbym też uargumentować tezę – czy konto Revolut można potraktować jako pełnoprawny, podstawowy rachunek bankowy do codziennych rozliczeń dla klientów indywidualnych? Przy okazji przypominam o trwającej promocji Revoluta dla czytelników bloga JakDorobic.pl! Możecie w niej odebrać 3 miesiące darmowego Planu Premium o wartości 90 zł. Do tego kolejne nawet 120 zł premii uzyskacie za rozwiązanie quizów na temat kryptowalut.

Revolut Rewards – co to takiego? Na czym polega program?

Revolut Rewards to specjalny program zniżkowy dla użytkowników z 11 krajów, w tym również z Polski. Ze zniżek mogą korzystać zarówno osoby opłacające plany Plus, Premium i Metal, Ultra jak i ci, którzy na co dzień zadowalają się darmowymi funkcjami i dostępnymi limitami planu Standard. Oszczędzanie na zakupach z Revolutem odbywa się na dwa sposoby. Dostępne są bowiem:

  • Rabaty – czyli klasyczne zniżki naliczane w momencie zakupu. Ich wartość to od kilku do kilkunastu procent. Korzystając z takiej okazji, oszczędzacie natychmiast, płacąc mniej.
  • Cashback – to z kolei rabat naliczony z opóźnieniem, czyli procentowy zwrot za zakupy. Wartość zwrotu i w tym przypadku wynosi od kilku do kilkunastu procent (choć zdarzają się wyjątki, oferujące znacznie więcej) i naliczana jest zazwyczaj od ceny netto zakupów – chyba że regulamin stanowi inaczej. Cashback będzie widoczny w saldzie konta i historii transakcji jak każde inne uznanie. Stanowi środki pieniężne, które możecie zwyczajnie wypłacić, przewalutować lub przelać na inne konto. Revolut przewiduje co najmniej kilka różnych źródeł cashbacku, widzicie je poniżej (analizę podobnej usługi – Revolut Shops – znajdziecie w dedykowanym artykukle):

Cashback Revolut

Naliczenie cashbacku potrwa zazwyczaj 14 dni, co na tle konkurencyjnych usług jest bardzo dobrym wynikiem (wiele platform wymaga nawet 90 czy 120 dni cierpliwości). Wszystko zależy jednak od warunków danej oferty. Jeśli po wskazanym czasie na koncie nadal nie pojawi się zwrot, powinniście skontaktować się z obsługą klienta. Żeby zwroty i rabaty mogły zostać naliczone, konieczna jest płatność kartą Revolut.

Oferty mogą dotyczyć zarówno zakupów online, jak i transakcji wykonanych w punkcie stacjonarnym partnera. Jeśli wykonacie zakupy na miejscu, gdy oferta dotyczy wyłącznie płatności online, niestety rabat nie zostanie naliczony. Ponownie wszystko zależy od zapisów zawartych w regulaminie, dlatego tak ważne jest, żeby za każdym razem sprawdzić szczegóły. Co oczywiste, cashback nie zostanie naliczony, gdy anulujecie transakcję lub zwrócicie towar.Każda oferta dostępna w zakładce Cashback/Rewards jest zawsze dokładnie opisana. Przed skorzystaniem koniecznie zapoznajcie się szczegółowo z warunkami i regulaminem danej oferty. Nierzadko partnerzy wyłączają niektóre swoje produkty z programu rabatowego – na przykład elektronikę oraz konkretne linie produktów.

30% zniżki na produkty Revolut – to możliwe

Co ciekawe, opracowany w tym celu algorytm dobiera dostępne okazje na podstawie Waszego gustu i upodobań zakupowych, podsuwając najciekawsze okazje. Oceniając dostępne okazje, macie wpływ na rekomendacje aplikacji.

Rekomendacje Revolut Rewards Cashback

Nadal jednak możecie przeglądać wszystkie dostępne marki i nie przejmować się sugestiami. Liczba dostępnych partnerów zmienia się i każdego miesiąca do katalogu trafiają nowe zniżki. Wykorzystajcie wyszukiwarkę w zakładce aplikacji, by znaleźć interesujący Was sklep. Na ten moment w zakładce Rewards znajdziecie oferty wakacyjne, jak na przykład 10% zniżki na podróże z FlixBusem (na całą ofertę) lub przejazdy taksówkami FreeNow. Co będzie następne? Trudno powiedzieć – zaglądajcie do aplikacji regularnie 😉

10% zniżki na przejazdy FlixBusem od Revoluta

Revolut Rewards – jak załapać się na zniżki?

Korzystanie ze zniżek Revolut jest proste. Nie musicie w tym celu uruchamiać żadnej dodatkowej usługi ani składać wniosków. Jeśli jesteście użytkownikami Revoluta, wystarczy, że przejdziecie do zakładki Rewards i zaczniecie przeglądać dostępne oferty. Jeśli na ekranie nie widać sklepu, który chcielibyście odwiedzić, użyjcie wyszukiwarki.

Po przejściu do konkretnej oferty zauważycie jej szczegóły. Krótka instrukcja oraz dołączony regulamin poinformują Was, na jakich warunkach otrzymać można zwrot lub zyskać natychmiastowy rabat na zakupy. Zazwyczaj konieczne będzie też przejście do sklepu/strony partnera za pomocą przycisku zawartego w karcie oferty. Po przekierowaniu do przeglądarki powinniście wyrazić zgodę na pliki cookies – to właśnie tą drogą Revolut dowie się, że zrobiliście zakupy u partnera i będzie mógł naliczyć rabat.

Jak skorzystać ze zniżek Revolut Rewards?

Zniżki zostaną naliczone natychmiastowo przy płatności, zmniejszając tym samym Wasz rachunek. Zwroty cashback zostaną naliczone zgodnie z terminem określonym w regulaminie. Szczegóły i statystyki znajdziecie też w dedykowanej zakładce w aplikacji. W ten prosty sposób będziecie mogli sprawdzić, ile zaoszczędziliście na swoich zakupach dzięki Revolutowi.

Statystyki Revolut Rewards

Konto Revolut jako osobisty rachunek „na co dzień”?

Gdy Revolut był „tylko” popularnym fintechem, służącym większości osób do sprawnego wymieniania walut i płatności na wakacjach oraz w zagranicznych sklepach online, niewiele osób brało pod uwagę korzystanie z portfela jako swojego codziennego konta, nie mówiąc już o chęci przelewania tam swojego wynagrodzenia. W ostatnich latach jednak pozycja firmy zmieniła się diametralnie, a sam fintech przeobraził się w duży, działający prężnie i stawiający na bezpieczeństwo pełnoprawny bank.

W obecnej formie, choć wielu osobom, które nie interesują się rynkiem finansów, Revolut kojarzy się dosyć egzotycznie, firma jest dokładnie tym samym, co mBank, ING Bank Śląski czy Santander Bank – to zwyczajny bank z ochroną depozytu do równowartości 100.000 euro, kartami kredytowymi, kredytami, możliwością wypłat pieniędzy z bankomatów i normalnych płatności w sklepach – na przykład za ziemniaki w osiedlowym warzywniaku 😉 Revolut Bank zarejestrowany jest na Litwie, czyli w kraju należącym do Unii Europejskiej. Może on zatem swobodnie świadczyć usługi we wszystkich krajach wspólnoty. Natomiast za ochronę depozytów odpowiada litewski odpowiednik polskiego BFG.

Ale od początku – co sprawia, że konto Revolut może być Waszym „zwykłym” kontem?

  • Polski numer IBAN – numer Waszego konta w złotówkach to zwyczajny „polski numer bankowy” – bez zagranicznych przedrostków i skomplikowanych oznaczeń. Możecie na nie bez przeszkód otrzymywać wynagrodzenie, czy inne transfery.
  • Darmowe przelewy krajowe i SEPA – czynsz, media, kieszonkowe dla dzieciaków, składka ubezpieczenia – wszystko to opłacicie z konta Revolut, jak z każdego innego rachunku. Za darmo, bez komplikacji. Numer, imię i nazwisko, tytuł, kwota – finito 😉
  • Bankomaty – z kartą debetową Revolut możecie swobodnie wypłacać pieniądze, jeśli tylko tego potrzebujecie – w ramach limitu Waszego planu.

Ponadto, jak już zostało powiedziane, środki zgromadzone na koncie Revolut są chronione przez fundusz gwarancyjny – w razie potknięcia firmy, odzyskacie swoje pieniądze dokładnie tak samo, jak z każdego innego banku w podobnej sytuacji.

Podsumowując – nie widzę powodu, by nie używać Revoluta na co dzień i nie korzystać z niego jak ze swojego konta osobistego. To, że aplikacja pozwala także na inwestowanie, zbieranie zniżek i wymianę walut, traktowałbym zdecydowanie jako atut. Wiem, że jeszcze wiele wody w Wiśle upłynie, nim Polacy na dobre zaufają podmiotom innym niż te, których reklamy oglądamy każdego dnia w telewizji, jednak w mojej opinii naprawdę nie ma się czego bać. Zawsze jednak powtarzam, że nie warto trzymać wszystkich środków w jednym miejscu. Rozproszenie swoich finansów pomiędzy różne produkty (zarówno rozliczeniowe, jak i oszczędnościowe oraz inwestycyjne) to zawsze dobra i zdrowa praktyka.

Revolut – pozostałe wpisy

To nie pierwszy raz, gdy omawiam na blogu nowości od Revoluta. Jeśli więc interesują Was inne kwestie związane z tą platformą, informacje znajdziecie w tych artykułach:

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów