Revolut Premium – analiza planu, dlaczego warto przetestować plan Premium i jak odebrać 3 miesiące darmowego Planu Premium o wartości 90 zł

Pora na małą aktualizację – w niniejszym artykule sprawdzimy, jak wiele zmieniło się w funkcjonowaniu planu Revolut Premium w ciągu ostatnich miesięcy – szczególnie po wprowadzenie najwyższego z dostępnych planu Revolut Ultra z platynową kartą. Revolut Ultra wprowadza wiele usprawnień i udogodnień, dzięki czemu dla sporej grupy użytkowników może okazać się najbardziej odpowiednim. W związku z tym omówimy najważniejsze (moim zdaniem) funkcjonalności, jakie daje Revolut Premium oraz podpowiemy, kto skorzysta na nich najbardziej. Przykładem może być bezpspreadowe przewalutowanie środków bez limitu, czy też zwiększenie limitu darmowych wypłat z bankomatów. Mamy także dobrą wiadomość! Mianowicie nowi użytkownicy Revoluta mogą otrzymać 3 miesiące darmowego Planu Premium o wartości 90 zł. Taki właśnie benefit przygotował Revolut dla czytelników bloga JakDorobic.pl. Aby z nich skorzystać należy założyć konto za pośrednictwem linków zamieszczonych w tym artykule lub innych artykułach dotyczących Revoluta. Do tego możecie odebrać nawet 120 zł bonusów ekstra za rozwiązanie quizów na temat kryptowalut. Kolejna wartość dodana Revoluta to nawet 10% cashback podczas rezerwacji apartamentów i hoteli. Czy Revolut może zdetronizować Booking.com?

Revolut Premium – co daje w praktyce?

Zanim omówimy korzyści płynące z opłacania Revolut Premium i przejdziemy do oceny tego planu, w telegraficznym skrócie przypomnę zakres całkowicie darmowego planu Revolut Standard.

W ramach bezpłatnego konta Revolut macie dostęp do następujących funkcji:

 • darmowe prowadzenie konta, w tym konto z polskim numerem IBAN,
 • darmowe wypłaty z bankomatów do równowartości kwoty 800 zł lub 5 wypłat w miesiącu,
 • darmowa karta wirtualna – wydanie i użytkowanie,
 • darmowe użytkowanie karty fizycznej,
 • koszt dostawy karty fizycznej jest płatny 24,99 zł (opłata może się zmieniać),
 • automatyczne przewalutowania podczas płatności i kupno walut po kursie organizacji płatniczej (do równowartości kwoty 5000 zł miesięcznie).

O ile dostawa karty jest w tym przypadku płatna, to zrezygnowanie z jej fizycznej postaci i podpięcie karty wirtualnej do Google/Apple Pay w zasadzie załatwia sprawę. Możecie płacić telefonem/zegarkiem i nie zagracać swojego portfela plastikiem 😉

Kartą wirtualną można również wypłacać gotówkę z bankomatów. Większość bankomatów w Polsce wyposażona jest w funkcję zbliżeniową, w tym wszystkie bankomaty sieci Euronet.

Jakie nowości wprowadza Revolut Premium?

Drugi w kolejności płatny plan (niższym pakietem jest Revolut Plus i Standard, wyższym zaś – Revolut Metal oraz nowość – Revolut Ultra) ma wiele zalet, lecz moim zdaniem najważniejszą z nich jest całkowite zniesienie limitu darmowych przewalutowań! Przewalutowania odbywają się bez prowizji – po kursie międzybankowym. Dotyczy to zarówno wymiany jednej z 29 walut pomiędzy kontami walutowymi, przewalutowań ekspresowych podczas płatności kartą, jak i przewalutowań podczas wypłacania gotówki. Korzystając z planu Premium, możecie dokonywać transakcji i wymiany na dowolną kwotę w miesiącu bez ograniczeń. Jeśli nawet nie podróżujecie zbyt często za granicę, Revolut możecie używać jako swoisty kantor online w aplikacji lub płacić bezpośrednio w walutach obcych w zagranicznych sklepach (bez kosztów przewalutowania).

Plany taryfowe Revolut
 • Powiększony do kwoty 1600 zł miesięcznie zostaje także limit darmowych wypłat z bankomatów (nie obowiązuje też limit ilościowy). Po przekroczeniu limitu obowiązuje opłata w wysokości 2% (minimum 5 zł).
 • Dostępna jest darmowa ekspresowa dostawa karty fizycznej oraz szerszy wybór wzorów kart, w tym karty kolekcjonerskie.
 • Priorytetowa obsługa klienta przez całą dobę.
 • Konto Revolut Junior <18 dla 2 dzieci, z dostępem do funkcji dodatkowych (w planie Standard max 1 dziecko, bez dodatkowych funkcji).
 • W przeciwieństwie do darmowego planu możecie otrzymać 20% zniżki na opłaty związane z wykonywanym przelewem międzynarodowym (w walucie innej niż EUR). Dotyczy wszystkich przelewów międzynarodowych bez limitów.
 • Macie możliwość generowania jednorazowych kart wirtualnych. Aby ochronić Was przed oszustwami internetowymi, dane jednorazowych wirtualnych kart są automatycznie usuwane po każdej transakcji online, a nowe dane są natychmiast generowane w aplikacji.

Użytkownicy Revolut Premium zyskują dodatkowo ubezpieczenie zakupów do kwoty 2500 euro rocznie, zwrot za bilety na wydarzenia, na które się nie dotarliście z nagłych przyczyn (do równowartości 1000 euro) oraz rozszerzony do 90 dni zwrot zakupów (gdy sprzedawca nie zgodzi się na zwrot, sprawą zajmie się Revolut).

Ciekawym dodatkiem jest również wstęp do saloników lotniskowych za darmo w przypadku opóźnienia lotu powyżej 1 godziny. Takowy wstęp otrzyma użytkownik oraz jedna dodatkowa osoba – w ramach usługi SmartDelay.

Korzystając z planu Premium (oraz Metal i Ultra), zyskujecie dostęp do zagranicznego ubezpieczenia medycznego. Polisa obejmuje również urazy powstałe w wyniku uprawiania sportów zimowych. Od 1 kwietnia 2022 roku ubezpieczycielem współpracującym z platformą Revolut jest Allianz Assistance. Ubezpieczeniem objęte są również dzieci do chwili ukończenia 17. roku życia – pod warunkiem, że podróżują z posiadaczem konta w planie Premium, Metal lub Ultra. Zgłoszenie szkód i zdarzeń wykonacie, kontaktując się z supportem za pośrednictwem zakładki Uzyskaj pomoc w aplikacji mobilnej Revolut. Revolut Premium to również lepsza oferta inwestycyjna. Na użytkowników czeka obniżona prowizja za wymianę kryptowalut do 0,99% bez opłaty minimalnej (jeszcze kilka miesięcy temu było to 1,5%) i surowców do 1,49% (minimum 6 zł). W planach Standard oraz Plus prowizje te wynoszą odpowiednio 1,49% oraz 1,99%. Więcej na temat inwestowania z Revolutem w tym artykule.

Natomiast oszczędzający mogą ulokować środki na 1,75% w skali roku. Środki są oczywiście objęte funduszem gwarancyjnym (do równowartości 100.000 euro). Kapitalizacja odsetek następuje codziennie, Revolut nie narzuca minimalnej ani maksymalnej kwoty, jaką możecie ulokować. Środki przekazywane do sejfów Vault możecie wpłacać w sposób automatyczny, na przykład w formie zaokrąglonych do najbliższej kwoty całkowitej końcówek z codziennych płatności. Możecie też ustawić cykliczne doładowanie sejfów lub wpłacić pieniądze jednorazowo.

Sejfy Vaults to wygodny sposób na pasywne oszczędzanie. Sejfy na oszczędności to ciekawe rozwiązanie dla osób, które dotychczas miały problem, aby zmotywować się do regularnego odkładania chociaż części swoich zarobków. Usługa Vaults została udostępniona w 2018 roku.

Revolut Premium – spersonalizowane kartyWnioski wydają się oczywiste: dużo podróżujecie? Wykonujecie transakcje walutowe o znacznej wartości? Inwestujecie w aktywa cyfrowe? Wybierzcie Revolut Premium – zyskacie masę udogodnień.

Revolut Premium – koszty i aktywacja

Standardowa cena Revolut Premium to 29,99 zł miesięcznie lub 300 zł rocznie przy płatności jednorazowej. Tutaj możecie jednak zdobyć 3 miesiące Planu Premium za darmo.

W przypadku rezygnacji z Planu Premium przed upływem 10 miesięcy Revolut nalicza opłatę równą dwukrotności miesięcznej subskrypcji (w tym przypadku łącznie 59,98 zł). W przypadku rocznej subskrypcji opłata za rezygnację nie występuje, jednak nie jest też zwracana żadna część opłaty. Będziecie mogli jednak korzystać ze wszystkich funkcji Planu Premium aż do zakończenia subskrypcji.

Pamiętajcie również, iż po rezygnacji z Planu Premium przyjdzie Wam zapłacić za dostawę karty fizycznej, którą zamówiliście w ramach płatnego planu (do opłaty będzie 24,99 zł – jak w darmowym Planie Standard). Jeśli zaś wystarczy Wam sama karta wirtualna, nie musicie przejmować się tą opłatą.

Tutaj zmienisz swój plan na Revolut Premium

Revolut – pozostałe wpisy

To nie pierwszy raz, gdy omawiam na blogu nowości od Revoluta. Jeśli więc interesują Was inne kwestie związane z tą platformą, informacje znajdziecie w tych artykułach:

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów