Revolut Atrakcje: ponad 300 tysięcy atrakcji i wydarzeń z możliwością rezerwacji przez aplikację z natychmiastowym cashbackiem do 10% + 3 miesiące planu Premium za darmo i 120 zł bonusu

Revolut Atrakcje (Revolut Experiences) to najnowsza funkcja, którą znajdziecie w najpopularniejszej aplikacji walutowej świata. Jest ona świetnym dopełnieniem innych wakacyjno-podróżniczych narzędzi, jak choćby funkcji Revolut Noclegi czy prostego dzielenia rachunków w grupie. To wielka baza atrakcji i ciekawych miejsc. Prawdziwy katalog opcji na spędzenie wolnego czasu – zarówno w Polsce, jak i za granicą (a nawet we własnym mieście). Jeśli więc chcecie zarezerwować sobie zimowy spływ kajakowy w Gdańsku, odwiedziny jednego z najstarszych angielskich pubów, wizytę z obiadem w winnicy w słonecznej Hiszpanii czy podróż zabytkowym motocyklem – bierzcie smartfony w dłoń! Przy okazji przypominam, że nowi klienci Revolut mogą otrzymać płatny plan Revolut Premium za darmo na 3 miesiące oraz możliwość zgarnięcia 120 zł bonusu za rozwiązanie prostych quizów. Szczegółów szukajcie w dedykowanym artykule.

Revolut Atrakcje – nowa usługa walutowego giganta!

Informację o starcie nowej funkcji Revoluta otrzymałem w połowie lipca i choć kusiło mnie, żeby od razu podzielić się z Wami swoimi spostrzeżeniami, to postanowiłem się nieco wstrzymać. Jak się okazało – nie pomyliłem się. Wystarczyły 2 tygodnie, by wyszukiwarka nabrała pożądanego kształtu, gromadząc całą masę świetnych okazji. I choć muszę przyznać, że początkowo obawiałem się, że będzie to kolejne miejsce skupiające głównie oferty restauracji, firm oferujących transport z lotniska i wejściówki do znanych wszystkim muzeów, jak często ma to miejsce w tego typu wyszukiwarkach, to na szczęście nie miałem racji. Revolut Atrakcje to prawdziwy katalog wrażeń, a wiele z propozycji, które tam umieszczono, to prawdziwe perełki. Propozycje znajdziecie w każdym dużym mieście – zarówno w Polsce, jak i w całej Europie (a konkretnie na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Wielkiej Brytanii).

Atrakcje są dostępne w każdej aplikacji. Nie trzeba aktywować dodatkowych funkcji. Wystarczy, że przejdziecie do Centrum aplikacji, a następnie wybierzecie właściwą ikonkę.

Revolut Experiences w aplikacji

Jak to działa?

Nowa usługa Revoluta to nic innego jak baza ciekawych miejsc, wydarzeń i atrakcji turystycznych z opcją wygodnego wyszukiwania oraz możliwością opłacenia rezerwacji ze środków z portfela Revolut. Wyszukiwarka jest oczywiście bezpłatna i już po pierwszych kilku słowach opisu nietrudno zauważyć podobieństwo do opcji Revolut Noclegi.

Wyszukiwarka działa bardzo prosto. Po kliknięciu kafelka „Atrakcje” będziecie mogli przeglądać popularne miasta i oferowane w nich propozycje, a także samodzielnie wpisywać nazwę miejscowości lub atrakcję, której szukacie.

Wyszukiwarka miast i atrakcji
Popularne atrakcje i kierunki – wyszukuj szybciej

W wyszukiwarce podoba mi się jej uporządkowanie. W każdej zakładce znajdziemy potrzebne nam informacje oraz zdjęcia. Wszystkie propozycje są zaprezentowane w spójny sposób.

Korzystanie z tej funkcji ogranicza się w zasadzie do znalezienia atrakcji, która Wam odpowiada, zapoznania się ze szczegółami, a następnie dokonania rezerwacji w wybranym terminie. Aplikacja przeprowadzi Was przez każdy z tych etapów. Weźmy jeden z ciekawych przykładów, które znalazłem tuż pod nosem – w Gdańsku. Spływ kajakowy zahaczający o atrakcje miasta (często nietypowe). Brzmi ciekawie? Dla mnie bardzo. Zwiedzanie z perspektywy małej jednostki pływającej zupełnie zmienia to, co widzimy. Na liście dostępnych pozycji okazja prezentuje się tak:

Kajaki w Gdańsku? Czemu nie!

Zainteresowany klikam po więcej szczegółów. Znajduję je poukładane w poszczególnych zakładkach. Organizator zapewnia kajaki i resztę niezbędnego sprzętu. Widzę ponadto 6 zdjęć z dotychczasowych „wypraw” po Motławie i okolicach, a na nich prawdziwych uczestników zabawy, a nie stockowe zdjęcia ludzi na kajakach, jak ma to często miejsce 😉 Doceniam takie szczegóły.

Revolut Atrakcje – wszystkie niezbędne szczegóły
Sprzęt zapewniany przez organizatora spływu

Wystarczy przejść do rezerwacji udziału i płatności. Po wybraniu i zatwierdzeniu daty środki zostają pobrane z salda Waszego głównego portfela. Po udanym zakupie biletów/rezerwacji danej atrakcji otrzymacie na Wasz adres e-mail wiadomość z prośbą o potwierdzenie rezerwacji. Jeśli wszystko się zgadza, wystarczy kliknąć udostępniony przycisk i gotowe. W wiadomości będzie zawarta także kwota, którą Revolut przekaże Wam w ramach natychmiastowego cashbacku, ale o tym za chwilę.

Przykładowe atrakcje

Wybór jest naprawdę ogromny. W katalogu cały czas pojawiają się nowe atrakcje. Kilka najciekawszych, które wpadły mi w oko, widzicie poniżej. Oczywiście to co dla jednego jest niesamowitym przeżyciem, dla drugiego będzie nudą. W aplikacji znajdzie się jednak coś dla fanów motoryzacji, zwiedzania, fotografowania zorzy polarnej nad norweskimi Lofotami w siarczystym mrozie czy też atrakcje dla żeglarzy i motorowodniaków. Możliwości są duże i to praktycznie w każdym mieście, które popularnie obiera się za turystyczny cel. Spójrzcie na małą selekcję ciekawostek 😉

W Londynie możecie wybrać się na wycieczkę śladami miejsc z serii filmów o Harrym Potterze. Część miejscówek jest oczywiście łatwa do odnalezienia w sieci, ale z pewnością doświadczona przewodniczka wie na ten temat nieco więcej i być może pokaże Wam mniej popularne miejsca.

Revolut Atrakcje dla fanów Harrego Pottera

W Warszawie macie wiele możliwości, a jedną z nich jest liźnięcie nieco historii miasta – od jednego miejsca do drugiego będziecie przemieszczać się odrestaurowanym Fiatem 125p, za kierownicą którego zasiądzie przewodnik. Brzmi ciekawie? 😉

Revolut – atrakcje w Warszawie

Wiedzieliście, że w Nowym Jorku można zwiedzać katakumby oświetlone światłem świec? W aplikacji zarezerwujecie wstęp do obiektów zlokalizowanych pod Bazyliką Starej Katedry św. Patryka w dzielnicy Little Italy.

Revolut atrakcje – Nowy Jork

Kilka godzin jazdy retro motocyklem z bocznym wózkiem – czy może być lepszy sposób na zwiedzanie słonecznej Barcelony? Szczerze wątpię 😉

Barcelona – kilkugodzinna przygoda na retro motocyklu

Norweskie fiordy, czyli miejsca, gdzie morze wbija się głęboko w stały ląd, to jedna z największych atrakcji tego kraju. Z Revolut Atrakcje zarezerwujecie udział w profesjonalnej wyprawie fotograficznej.

Revolut Atrakcje – norweskie fiordy

Cashback

Podobnie jak w przypadku rezerwacji noclegów, klienci Revoluta korzystający z funkcji Atrakcje/Experiences będą otrzymywać natychmiastowy cashback po dokonaniu opłaty z konta. Stawki sięgają nawet 10% ceny rezerwacji netto dla klientów Revolut Metal oraz Ultra, 5% w planie Premium (dostępnym dla nowych użytkowników przez 3 miesiące za darmo) oraz 3% w darmowym planie Standard oraz planie Plus.

Spójrzcie na poniższe porównanie – ta sama atrakcja z uwzględnieniem cashbacku w planie Revolut Standard oraz Revolut Metal może przynieść około 14 zł lub nawet 47 zł cashbacku. Dwa tego typu zwroty w miesiącu rekompensują więc z nawiązką opłatę za Revolut Metal 😉

Cashback dla tej samej atrakcji w Revolut Standard – 13,96 zł
Cashback dla klientów Revolut Metal – 46,53 zł

Anulowanie rezerwacji

Plany się zmieniają, więc czasami konieczne jest przebukowanie lotu lub odwołanie jakiejś rezerwacji. Nowa funkcja Revoluta pozwala zarządzać swoimi rezerwacjami/biletami. Warunki anulowania rezerwacji są ustalane oddzielnie dla każdej rezerwacji. Organizator uzależnia je od charakteru atrakcji – o ile odwołanie rezerwacji w zabytkowym pubie może być w zasadzie bezproblemowe, to gdy w ostatniej chwili odwołacie jednoosobową wycieczkę, narazicie przewodnika na straty. Trzeba więc liczyć się z możliwymi konsekwencjami. W przypadku wielu propozycji odwołanie rezerwacji na 24 godziny przed planowanym startem lub wcześniej jest darmowe. Gdy anulujecie ją później – możecie nie otrzymać swoich pieniędzy. Odwołując rezerwację, Revolut cofnie również wypłacony cashback.

Revolut Atrakcje – anulowanie rezerwacji

Jeśli nie będziecie mogli wziąć udziału w zarezerwowanej atrakcji z winy organizatora lub w wyniku złej pogody czy też innych czynników niezależnych, w większości przypadków będzie przysługiwał Wam zwrot środków lub możliwość przełożenia udziału na inny termin. To jednak również każdorazowo regulują zasady konkretnej oferty.

Zmiana rezerwacji (na przykład terminu) póki co nie jest możliwa. Konieczne jest w takiej sytuacji anulowanie rezerwacji, a następnie ponowne jej wykonanie. Nie ma wtedy jednak gwarancji dostępności miejsca.

Revolut – pozostałe wpisy

To nie pierwszy raz, gdy omawiam na blogu nowości od Revoluta. Jeśli więc interesują Was inne kwestie związane z tą platformą, informacje znajdziecie w tych artykułach:

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów