Revolut PRO – darmowe konto dla freelancerów i małych firm z szybkimi płatnościami, 1% cashbacku bez limitu + 3 miesiące darmowego Planu Premium (o wartości 90 zł) oraz do 120 zł bonusu ekstra

Revolut Pro to nowe narzędzie stworzone dla freelencerów, osób pracujących dorywczo, samozatrudnionych i małych firm, które pojawiło się w ofercie Revoluta bardzo niedawno i od razu zostało udostępnione polskim użytkownikom. Biorąc pod uwagę, że jako bloger sam łapię się w grupę docelową tego produktu, postanowiłem założyć konto w wersji Pro i sprawdzić, z czym to się je. Niech nie zmyli Was nazwa – konto Revolut Pro jest całkowicie darmowe, a zakłada się je po prostu w ramach wykorzystywanego konta osobistego. Ponadto możecie na nim sporo zarobić, ponieważ konto zapewnia 1% zwrotu za płatności kartą bez żadnych limitów. Przykładowo, przy wydatkach firmowych na poziomie 10.000 zł, wróci do Was co miesiąc 100 zł cashback. Ponadto, jeśli dotychczasowo nie korzystaliście z Revoluta, możecie najpierw założyć konto osobiste, zgarniając przy 3 miesiące darmowego Planu Premium o wartości 90 zł, a następnie założyć konto dla swojej mikrofirmy. Ponadto Revolut zapewnia do 120 zł bonusu za rozwiązanie prostych quizów.

Revolut PRO – co to jest?

Revolut PRO to ciekawy produkt będący pośrednim rozwiązaniem pomiędzy kontem Revolut Business a kontami dla użytkowników indywidualnych. Revolut Pro stworzony jest dla profesjonalistów – freelancerów, wolnych strzelców, osób pracujących dorywczo i prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Konto można założyć i korzystać z niego za darmo w ramach swojej aplikacji Revolut. W praktyce jest to świetna opcja dla grafików, copywriterów, influencerów, designerów i wszystkich osób ceniących sobie funkcjonalność aplikacji mobilnej oraz przejrzystość warunków. A jeśli waszymi kontrahentami są podmioty z zagranicy – to kolejny argument za skorzystaniem z oferty Revolut PRO.

Konto Revolut Pro ma swój oddzielny numer IBAN – inny niż standardowe konto osobiste Revolut. Dzięki temu środki przechowywane są na osobnych rachunkach, a pieniądze firmowe nigdy nie pomieszają się z prywatnymi.

Do założenia konta Revolut Pro konieczne są:

Konto może być wykorzystywane wyłącznie do celów związanych z prowadzoną działalnością. Ponadto Revolut zastrzega, że konto Pro nie może służyć do prowadzenia niektórych działalności. Dokładną listę wykluczeń znajdziecie w regulaminie. Głównie są to biznesy związane z handlem bronią, kryptowalutami, usługi hazardowe i kilka innych „ciekawych” rodzajów działalności.

Korzyści – Revolut Pro

Co oferuje Revolut Pro?

Konto Revolut Pro obsługuje ponad 30 najpopularniejszych walut. Daje też możliwość korzystania z dedykowanej wydatkom firmowym karty wirtualnej, dostępnej od ręki za darmo lub fizycznej karty płatniczej – również darmowej oraz dostarczanej za darmo (w około tydzień). Dla niecierpliwych dostępna jest także dostawa ekspresowa, jednak w moim przypadku taka zabawa kosztowałaby niemal 100 zł 😉

Karty Revolut Pro
Darmowa dostawa karty

Warto też dodać, że tylko pierwsza karta fizyczna jest darmowa, a wydanie kolejnych będzie już wiązało się z opłatami. Dokładne kwoty znajdziecie zawsze w swojej aplikacji.

Istotne! Konto Revolut Pro, w przeciwieństwie do konta Revolut Business, które jest oddzielnym „bytem”, funkcjonuje w ramach Waszego konta osobistego Revolut. Co za tym idzie, wszystkie opłaty, warunki czy prowizje, które obowiązują w Waszym koncie osobistym (Standard, Plus, Premium czy Metal) mają także zastosowanie w koncie Revolut Pro. Nie będę więc dziś opisywał co i ile kosztuje, bo kosztuje dokładnie tyle samo, co w dotychczas wykorzystywanym przez Was koncie. To właśnie jeden z najważniejszych atutów nowego produktu Revoluta 😉

Cashback w Revolut Pro

Korzystając z Revolut Pro, będziecie otrzymywać cashback o wartości 1% ceny zakupów opłacanych kartą Pro. Suma zwrotów za zakupy będzie spływać na Wasze konto 1. dnia każdego miesiąca. Środki zostaną przyznane w walucie bazowej waszego konta firmowego.

Wysokość cashbacku nie ma żadnego limitu – możecie więc otrzymywać zwrot od dowolnie wysokiej kwoty. Z programu cashback wyłączeni są niektórzy usługodawcy. Jak znajdziemy na stronie Revoluta, są to między innymi: zajmujący się dostarczaniem usług finansowych, tj. Quasi cash, portfele elektroniczne, obrót papierami wartościowymi, hazard oraz innych usług finansowych związanych z dostępem do płynnych aktywów finansowych.

Cashback za płatności kartą Revolut Pro

Oczekujące i zgromadzone w ramach cashbacku środki wyświetlają się w przeglądzie konta Pro – możecie podejrzeć te kwoty w każdej chwili. Pamiętajcie jednak, że nim transakcja pojawi się w zestawieniu, może minąć do 7 dni. Jeśli po tym czasie nic się nie stanie, skontaktujcie się z agentem na czacie w aplikacji, aby wyjaśnić sytuację.

Faktury i płatności w Revolut Pro

Na ekranie Revolut Pro widoczna jest opcja fakturowania, jednak to samo w sobie nie jest jeszcze niczym przełomowym. Ciekawe i funkcjonalne są za to opcje szybkich płatności. Użytkownik może bowiem wysłać do swojego klienta link do natychmiastowej transakcji, opcję płatności kartą za fakturę lub wyświetlić/przesłać kod QR do szybkiego zeskanowania i opłacenia.

Szybkie płatności

Jak założyć Revolut Pro?

Opcję otwarcia Revolut Pro znajdziecie w Centrum aplikacji Revolut po kliknięciu ikony czterech kwadracików. Do skonfigurowania konta potrzebne będzie podanie rodzaju działalności (na przykład fotografia, trening personalny czy projektowanie), jej krótkie opisanie oraz opcjonalnie wklejenie adresu witryny firmowej.

Jak założyć konto Pro?

Od razu po założeniu konta będziecie mogli zamówić kartę wielowalutową – wirtualną lub fizyczną. Istnieje także możliwość przypięcia konta Revolut Pro do głównego ekranu aplikacji. Wystarczy kliknąć ikonę pinezki.

Przypinanie konta do ekranu głównego

Do założenia Revolut Pro konieczne jest posiadanie już konta osobistego Revolut. Jeśli jednak go nie macie, znajdujecie się w bardzo dobrym położeniu. Nowi klienci mogą bowiem zdobyć 3 miesiące Planu Premium o wartości 90 zł! Ponadto Revolut zapewnia do 120 zł bonusu za rozwiązanie prostych quizów.

Główny ekran Revolut Pro

Więcej na temat usługi przeczytacie na dedykowanej stronie oraz w regulaminie.

Revolut – pozostałe wpisy

To nie pierwszy raz, gdy omawiam na blogu nowości od Revoluta. Jeśli więc interesują Was inne kwestie związane z tą platformą, informacje znajdziecie w tych artykułach:

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów