Revolut Homes, czyli kolejna usługa Revoluta. Rezerwuj domy na całym świecie z 4% cashbacku! + 3 miesiące darmowego Planu Premium (o wartości 90 zł) oraz do 120 zł bonusu ekstra

Artykuł o Revolut Stays nie zdążył jeszcze ostygnąć, a tymczasem jeden z najbardziej rewolucyjnych banków na świecie ogłosił kolejną usługę w swojej aplikacji, czyli Revolut Homes. Od teraz z poziomu smartfona będziecie mogli rezerwować nie tylko hotele, pensjonaty i kwatery, ale także całe mieszkania – od willi na przedmieściach po małe, kameralne domki pośrodku łąk i lasów. To doskonałe rozwiązanie na urlop w gronie rodziny lub większej ekipy znajomych. Czekać będzie na Was nawet 4% cashback naliczany już w momencie rezerwacji. Jednocześnie przypominam o tym, że nowi klienci cały czas zdobywają 3 miesiące darmowego Planu Premium o wartości 90 zł! Później zaś możecie zdobyć nawet 120 zł premii za rozwiązanie prostych quizów. Warto więc dołączyć do 1,7 mln klientów w Polsce (i ponad 20 mln na całym świecie).

Co to jest Revolut Homes?

Revolut Homes to rozszerzenie, które właśnie pojawiło się w usłudze Revolut Stays/Noclegi. Wyszukiwanie domów jest ukierunkowane na indywidualną zabudowę – chatki w lesie, domy nad jeziorami i miejsca pozwalające na wypoczynek w większym gronie lub zwyczajne odosobnienie. Oczywiście znajdą się również apartamenty, dla tych, którzy nie lubią aż takiego survivalu 🙂 W ten sposób znajdziecie ciekawą lokalizację na weekend lub coś na dłużej – na przykład, żeby popracować zdalnie z pięknym widokiem z okna, a wieczorami cieszyć się nową okolicą (czyli popularne ostatnio workation 😉 ).

W przypadku wynajmu domów możecie liczyć na 4-procentowy cashback wypłacany już po opłaceniu rezerwacji (lub po pobycie, jeśli postanowicie zapłacić na miejscu). Maksymalny zwrot dostępny jest dla użytkowników planu Metal – dla każdej oferty.

Większość funkcji i zasad pokrywa się w tym przypadku ze wspomnianą usługą Noclegi, dlatego jako bazę do omówienia oferty Homes potraktujcie pierwotny artykuł. Revolut Stays, według oficjalnych danych Revoluta, pozwolił zaoszczędzić dzięki funkcji cashback ponad 1,5 miliona funtów na rezerwacji noclegów przez aplikację, a aż 400.000 zł z tej puli trafiło do polskich klientów.

Jak skorzystać z Revolut Homes?

Revolut Homes, jak już powiedziałem, nie jest nową usługą, a jedynie rozszerzeniem do istniejącego już Revolut Stays. W związku z tym nie musicie szukać w aplikacji kolejnej zakładki, a jedynie przejść do Revolut Noclegi i na ekranie głównym wybrać opcję Domy.

Revolut Homes w aplikacji

Spowoduje to automatyczne zaznaczenie 7 filtrów określających rodzaj noclegów, które pozwolą Wam znaleźć wyłącznie domy – bez hoteli, pensjonatów, SPA i innych „luksusów”. Zwróćcie jednak uwagę, że nie zawsze oferta dotyczy całego domu dla jednej pary/grupy wynajmujących. Duże wille, które znajdziecie w aplikacji, są często podzielone na apartamenty (to tak zwane aparthotele). Wszystko jest jednak jasno opisane w każdej z ofert, a na pragnących odosobnienia zawsze czekać będą małe domki za miastem i chatki w lesie – wystarczy zmodyfikować filtry, wyrzucając z nich choćby kamienice i apartamenty. Wyszukiwarka Revolut Stays jest na tyle intuicyjna, że bez problemu znajdziecie to, czego szukacie.

Filtry dostępne w Revolut Stays

Oprócz podstawowych parametrów możecie wyszukiwać także lokalizacje z darmowym Wi-Fi, domki dla niepalących, z basenem, dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, z ogrodem i tak dalej. Możliwe jest także ustawienie zakresu cen i sortowanie wyników według ustalonych wcześniej kryteriów (na przykład od najlepszej średniej opinii). Rezerwację można opłacić od razu (Revolut ma już wszystkie Wasze dane, a za pobyt zapłacicie środkami z konta głównego) lub skorzystać z odroczonej płatności na miejscu. Niektóre oferty pozwalają także na całkowicie bezpłatne anulowanie rezerwacji.

W następnym akapicie pokażę Wam, jakie miejscówki na weekend (lub dłużej) udało mi się znaleźć przy użyciu wyszukiwarki Revolut Homes 🙂

Cashback w Revolut Homes – nawet 4% zniżki na pobyt!

Przyznam, że Revolut Homes zaciekawiło mnie jeszcze bardziej, niż sama wyszukiwarka noclegów. Zaczęła kiełkować we mnie myśl, by spakować laptopa i po prostu wyjechać gdzieś na tydzień lub dwa i podładować akumulatory, nie rezygnując jednocześnie z pracy. Zacząłem przeglądać dostępne oferty w Polsce, za granicą – tam, gdzie jest teraz ciepło i tam, gdzie wręcz przeciwnie 😉 Zaznaczyłem termin w listopadzie, a następnie wybrałem dwie opcje zakwaterowania: domy wiejskie i domki letniskowe.

Kilkoma znaleziskami dzielę się z Wami poniżej. Zwróćcie uwagę na wartości cashbacku umieszczone na zielono przy każdej ofercie. Dotyczą one konta Revolut w planie Standard. Jeśli jesteście ciekawi, jak te same oferty wypadają w planie Metal, odpowiedź znajdziecie w dalszej części artykułu.

Cashback w kwocie 93,22 zł w Revolut Homes
Cashback w kwocie 102,55 zł w Revolut Homes
Cashback w kwocie 132,55 zł w Revolut Homes

Cashback wyświetla się przy każdej ofercie. Nietrudno więc policzyć, że dla powyższych przykładów (Revolut w planie Standard) zwrot oscyluje w okolicy 2,5%. Jak to wygląda w planie Metal dla tych samych ofert i parametrów? Cashback skacze do około 3,5%. Niektóre oferty otrzymują oczywiście pełne 4%, co w przypadku darmowego konta jest prawdopodobnie niespotykane. Różnica wydaje się niewielka i w przypadku Revolut Homes nieco mniej opłaca się płacić za plan Metal tylko po to, by od czasu do czasu wynająć taniej o kilkadziesiąt złotych dom. O wiele większe różnice występowały w przypadku klasycznego Revolut Stays, gdzie cashback przyjmował realne 10% w stosunku do maksymalnie kilku procent dla planu Standard.

Cashback w kwocie 124,47 zł w Revolut Homes
Cashback w kwocie 136,91 zł w Revolut Homes
Cashback w kwocie 177,01 zł w Revolut Homes

Revolut – poprzednie wpisy

To nie pierwszy raz, gdy omawiam na blogu nowości od Revoluta. Jeśli więc interesują Was inne kwestie związane z tą platformą, informacje znajdziecie w tych artykułach:

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


8

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

6

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów