Revolut Homes, czyli rozszerzenie usługi Revolut Noclegi. Rezerwuj domy na całym świecie z 4% cashbacku! + 3 miesiące darmowego Planu Premium (o wartości 90 zł) oraz do 120 zł bonusu ekstra

Znacie już Revolut Stays, czyli specjalną usługę w aplikacji Revolut, służącą do szybkiej rezerwacji noclegów na całym świecie. Jedną z odnóg tej opcji jest Revolut Homes. Dzięki temu z poziomu smartfona będziecie mogli rezerwować nie tylko hotele i pensjonaty, ale także całe mieszkania, apartamenty i wille. To doskonałe rozwiązanie na urlop w gronie rodziny lub większej ekipy znajomych. Natomiast podróżując w pojedynkę, zamiast pokoju hotelowego, możecie wynająć sobie tradycyjną kawalerkę z własną kuchnią i balkonem. Największą zaletą czekającą na Was w usłudze Revolut Homes będzie nawet 4-procentowy cashback naliczany już w momencie rezerwacji (od ceny netto). Jednocześnie przypominam o tym, że nowi klienci Revoluta cały czas zdobywają 3 miesiące darmowego Planu Premium o wartości 90 zł! Później zaś możecie zdobyć nawet 120 zł premii za rozwiązanie prostych quizów. Warto więc dołączyć do 2,5 mln klientów w Polsce (i ponad 30 mln na całym świecie).

Co to jest Revolut Homes?

Revolut Homes to rozszerzenie, które właśnie pojawiło się w usłudze Revolut Stays/Noclegi. Wyszukiwanie domów jest ukierunkowane na poszukiwanie indywidualnego lokum – całe mieszkania i apartamenty (pod tym względem Revolut Homes bardziej przypomina Airbnb, gdy Revolut Noclegi to konkurent Booking.com). W ten sposób znajdziecie ciekawą lokalizację na weekend lub coś na dłużej – na przykład, żeby popracować zdalnie z pięknym widokiem z okna, a wieczorami cieszyć się nową okolicą (czyli popularne ostatnio workation 😉 ).

W przypadku wynajmu apartamentów możecie liczyć na 4-procentowy cashback wypłacany już po opłaceniu rezerwacji (lub po pobycie, jeśli postanowicie zapłacić na miejscu). Maksymalny zwrot dostępny jest dla użytkowników planu Metal – dla każdej oferty. Cashback naliczany jest od ceny netto (bez uwzględniania podatków i opłat lokalnych).

Większość funkcji i zasad pokrywa się w tym przypadku ze wspomnianą usługą Noclegi, dlatego jako bazę do omówienia oferty Homes potraktujcie pierwotny artykuł.

Jak skorzystać z Revolut Homes?

Revolut Homes, jak już powiedziałem, nie jest nową usługą, a jedynie rozszerzeniem do istniejącego już Revolut Stays. Jednak o ile Revolut Stays przeznaczony jest raczej dla dużych podmiotów (na przykład właścicieli hoteli), tak w przypadku Revolut Homes mogą swoje usługi oferować nawet drobni gospodarze.

W związku z tym nie musicie szukać w aplikacji kolejnej zakładki, a jedynie przejść do Revolut Noclegi i na ekranie głównym wybrać opcję Domy.

Revolut Homes w aplikacji

Spowoduje to automatyczne zaznaczenie 7 filtrów określających rodzaj noclegów, które pozwolą Wam znaleźć wyłącznie domy – bez hoteli, pensjonatów, SPA i innych „luksusów”. Zwróćcie jednak uwagę, że nie zawsze oferta dotyczy całego domu dla jednej pary/grupy wynajmujących. Duże wille, które znajdziecie w aplikacji, są często podzielone na apartamenty (to tak zwane aparthotele). Wszystko jest jednak jasno opisane w każdej z ofert, a na pragnących odosobnienia zawsze czekać będą małe domki za miastem i chatki w lesie – wystarczy zmodyfikować filtry, wyrzucając z nich choćby kamienice i apartamenty. Wyszukiwarka Revolut Stays jest na tyle intuicyjna, że bez problemu znajdziecie to, czego szukacie.

Filtry dostępne w Revolut Stays

Oprócz podstawowych parametrów możecie wyszukiwać także lokalizacje z darmowym Wi-Fi, apartamenty dla niepalących, z basenem, dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, z ogrodem i tak dalej. Możliwe jest także ustawienie zakresu cen i sortowanie wyników według ustalonych wcześniej kryteriów (na przykład od najlepszej średniej opinii). Rezerwację można opłacić od razu (Revolut ma już wszystkie Wasze dane, a za pobyt zapłacicie środkami z konta głównego) lub skorzystać z odroczonej płatności na miejscu. Niektóre oferty pozwalają także na całkowicie bezpłatne anulowanie rezerwacji.

W następnym akapicie pokażę Wam, jakie miejscówki na weekend (lub dłużej) udało mi się znaleźć przy użyciu wyszukiwarki Revolut Homes 🙂

Cashback w Revolut Homes – nawet 4% zniżki na pobyt!

Przyznam, że Revolut Homes zaciekawiło mnie jeszcze bardziej, niż sama wyszukiwarka noclegów. Zaczęła kiełkować we mnie myśl, by spakować laptopa i po prostu wyjechać gdzieś na tydzień lub dwa i podładować akumulatory, nie rezygnując jednocześnie z pracy. Zacząłem przeglądać dostępne oferty w Polsce, za granicą. Zaznaczyłem termin w czerwcu i lipcu, a następnie zacząłem przeszukiwać możliwe opcje.

Kilkoma znaleziskami dzielę się z Wami poniżej. Zwróćcie uwagę na wartości cashbacku umieszczone na zielono przy każdej ofercie. Dotyczą one konta Revolut w planie Standard. Jeśli jesteście ciekawi, jak te same oferty wypadają w planie Metal, odpowiedź znajdziecie w dalszej części artykułu.

Revolut Homes – apartament w Pradze
Apartament w Gdańsku
Nocleg w Barcelonie – Revolut Domy

Cashback wyświetla się przy każdej ofercie. Nietrudno więc policzyć, że dla powyższych przykładów (Revolut w planie Standard) zwrot oscyluje w okolicy 2,5%. Jak to wygląda w planie Metal dla tych samych ofert i parametrów? Cashback skacze do ponad 3,5%. Niektóre oferty otrzymują oczywiście pełne 4%, co w przypadku darmowego konta jest prawdopodobnie niespotykane. Różnica wydaje się niewielka i w przypadku Revolut Homes nieco mniej opłaca się płacić za plan Metal lub Ultra tylko po to, by od czasu do czasu wynająć taniej o kilkadziesiąt złotych dom. O wiele większe różnice występowały w przypadku Revolut Stays, gdzie cashback za pokoje hotelowe i inne kwatery przyjmował realne 10% w stosunku do maksymalnie kilku procent dla planu Standard.

Revolut Homes z cashbackiem – apartament w czeskiej Pradze
Apartament w Gdańsku – Revolut Homes
Apartament w Barcelonie

Revolut – pozostałe wpisy

To nie pierwszy raz, gdy omawiam na blogu nowości od Revoluta. Jeśli więc interesują Was inne kwestie związane z tą platformą, informacje znajdziecie w tych artykułach:

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów