Karta kredytowa Revolut: czy jest lepsza od tradycyjnych kart kredytowych? 5% cashback (do 100 zł) i 3 miesiące bez odsetek + 3 miesiące darmowego Planu Premium (o wartości 90 zł) oraz do 120 zł bonusu ekstra

Aktualizujemy artykuł na temat karty kredytowej Revolut z okazji świetnej promocji na Black Friday! W ramach najnowszej promocji otrzymacie 5% cashback w maksymalnej kwocie 100 zł (naliczany przez pierwsze 3 miesiące), a także trzy pierwsze miesiące bez odsetek. Przy okazji przypominam Wam o trwającej promocji dla czytelników bloga JakDorobic.pl – na start otrzymacie 3 miesiące darmowego Planu Premium o wartości 90 zł. Dodatkowo, biorąc udział w quizach dostępnych w aplikacji, możecie zdobyć nawet 120 zł bonusu. Aby móc wyrobić kartę kredytową, na początek należy założyć konto Revolut. Co tu kryć, aktualnie jest ku temu świetny moment. Razem do zdobycia jest solidny bonus na start + 100 zł cashback z kartą kredytową. Karta kredytowa Revolut to stosunkowo młody produkt, który moim zdaniem może nieźle namieszać na rynku bankowym i zrobić sporą konkurencję tradycyjnym rozwiązaniom. To też kolejny milowy krok Revoluta na drodze do bycia „kompletnym” bankiem z bogatym portfolio produktów kredytowych.

Karta kredytowa Revolut – kto może z niej skorzystać?

Na ten moment karta kredytowa Revolut dostępna jest dla wybranych użytkowników z Polski i Litwy. Nie wiem, jakie kryteria przyjmuje firma, udostępniając produkt swoim klientom. Dostępność karty sprawdzicie w swojej aplikacji, przechodząc po zalogowaniu do zakładki Karty kredytowe. Jeśli nie ma jej w Waszym koncie, prawdopodobnie pojawi się później. To wciąż nowa usługa, która stawia dopiero pierwsze kroki na rynku.

Karta dostępna jest dla wszystkich planów – zarówno darmowego Revolut Standard, jak i najdroższego Revolut Metal. Nie da się jednak ukryć, iż użytkownicy płatnych planów są uprzywilejowani pod względem dostępu do wszelkich nowinek od Revoluta. Jeśli zastanawiacie się nad upgrade swojego konta, odsyłam Was do artykułów na temat płatnych planów: Premium oraz Metal.

Kartę kredytową znajdziecie na głównym ekranie aplikacji

Jak wyrobić kartę kredytową Revolut?

Wszystko, czego potrzebujecie, to zweryfikowane podczas rejestracji konto Revolut. Potem wystarczy już tylko przejść do odpowiedniej zakładki i kliknąć Start. Po krótkiej prezentacji oferty, którą widzicie poniżej, pozostanie Wam wpisać swój miesięczny dochód netto i średnie miesięczne wydatki, a następnie zaakceptować politykę prywatności i regulamin.

Revolut poinformuje Was, że właśnie sprawdza Waszą zdolność i historię kredytową. Z alertu BIK, który otrzymałem po kilku sekundach dowiedziałem się, że Revolut sprawdzał właśnie moją dotychczasową historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej. Więcej na temat alertów, BIK i historii kredytowej przeczytacie w tym artykule.

Propozycja warunków pojawiła się w moim przypadku po niecałej minucie. Zaproponowano mi 39.000 zł limitu kredytowego, RRSO 17,9% i oprocentowanie 16% w skali roku (maksymalny dostępny limit to na ten moment 50.000 zł). Więcej na temat opłat, liczb i procentów napiszę jednak na końcu artykułu. Przyznany mi limit kredytowy mogłem zmniejszyć nawet do 1000 zł (późniejsza zmiana – po zawarciu umowy – nie jest już możliwa). Po zaakceptowaniu tej oferty pozostaje już tylko zweryfikować swoje dochody. Revolut wykorzystuje w tym przypadku dyrektywę PSD2. Polega ona na zalogowaniu się do banku za pośrednictwem Revoluta i wyrażeniu zgody na jednorazowy wgląd do historii konta. Sceptyków uspokajam: nie jest to szarlatański pomysł Revoluta na wyłudzanie danych od nieświadomych. O dyrektywie 2007/64/WE Parlamentu Europejskiego przeczytacie zarówno w Wikipedii, jak i na stronach banków – na przykład Banku Millennium.Jeśli weryfikacja dochodów przebiegnie zgodnie z planem i Waszą deklaracją, otrzymacie założone wcześniej warunki karty kredytowej. Decyzja powinna pojawić się nawet w kilka minut. Z limitu kredytowego będziecie mogli zacząć korzystać od razu – podpinając wirtualną kartę do Google Pay lub Apple Pay. Gdy dotrze do Was karta plastikowa, będziecie mogli korzystać albo z karty plastikowej albo z karty wirtualnej – według własnego uznania.

Karta kredytowa Revoluta – analiza

Zacznijmy od rzeczy fundamentalnych w przypadku kart kredytowych, czyli okresu bezodsetkowego. Dla karty kredytowej Revoluta wynosi on maksymalnie 62 dni. Zadłużenie powinno być spłacone do końca kolejnego miesiąca kalendarzowego. Jeśli więc wykonacie zakup z salda kredytowego we wrześniu 2022 roku, spłata salda powinna odbyć się do końca października 2022 roku. To wyjątkowo długi, jak na obecne standardy, okres bez oprocentowania. Na polskim rynku zbliżyć może się do niego jedynie Karta Kredytowa z Żubrem oferująca okres bezodsetkowy do 58 dni.

Ciekawą propozycją na start jest także wydłużenie pierwszego okresu bezodsetkowego do 3 miesięcy. Nie zapłacicie ani złotówki odsetek za wykorzystany limit, jeśli będziecie w tym czasie terminowo dokonywać tak zwanej spłaty minimalnej, czyli w przypadku karty Revolut 5% wartości zadłużenia, które widnieje na wyciągu lub 50 zł – zależnie od tego, która kwota będzie wyższa.

Wydanie i dostawa karty kredytowej są darmowe. Użytkowanie karty kosztuje z kolei 10 zł miesięcznie, jednak opłaty można uniknąć, wykonując nią co najmniej 10 płatności w każdym miesiącu. Dla jednych to sporo, dla innych nie, jednak traktując kartę jako swój główny środek płatniczy, taki warunek uda się spełnić w pierwszym tygodniu miesiąca 😉

Wypłaty z bankomatów obarczone są prowizją w wysokości 5,99% wartości wypłaty i co ważne – nie podlegają okresowi bezodsetkowemu. Transakcje gotówkowe kartą są oprocentowane od pierwszego dnia, dlatego standardowo już – nie polecam wykonywać tego typu operacji.

Karta pozwala też na wykonywanie przelewów natychmiastowych z salda karty do innych użytkowników Revoluta. Taka transakcja będzie kosztowała Was również 5,99% swojej wartości. Chyba również – lepiej unikać, bo i tutaj dochodzi oprocentowanie od chwili realizacji transakcji.

RRSO karty nie jest wartością stałą. Na dedykowanej stronie karty kredytowej dostępny jest wyłącznie przykład reprezentatywny z RRSO nieco ponad 20%. W moim przypadku oferowane zostało RRSO 17,9%. Całkiem możliwe, że warunki karty kredytowej Revoluta poruszają się w niewielkich widełkach, a ostateczna propozycja uzależniona jest od zdolności i historii kredytowej wnioskującego.

5% cashback dla nowych klientów z okazji Black Friday!

Nowi użytkownicy karty kredytowej Revoluta mogą też liczyć na zwiększoną do 5% stawkę cashback (standardowo wynosi ona 0,1%). To promocja z okazji listopadowego święta zakupów, czyli Black Friday. Większym zwrotem możecie cieszyć się przez 3 pierwsze miesiące użytkowania karty lub do momentu osiągnięcia łącznej kwoty zakupów 2000 zł. Co ciekawe, taka sama wartość obowiązuje we wszystkich dostępnych planach. Po przekroczeniu limitu cashback wróci do standardowej wartości (już bez limitu).

Revolut – poprzednie wpisy

To nie pierwszy raz, gdy omawiam na blogu nowości od Revoluta. Jeśli więc interesują Was inne kwestie związane z tą platformą, informacje znajdziecie w tych artykułach:

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


8

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

6

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów