Karta kredytowa Revolut: czy jest lepsza od tradycyjnych kart kredytowych? 1% cashback (do 2000 zł) z okresem bezodsetkowym do 62 dni + 3 miesiące darmowego Planu Premium (o wartości 90 zł) oraz do 120 zł bonusu ekstra

Od naszej ostatniej analizy karty kredytowej Revolut minęło już wiele miesięcy, dlatego dobrym pomysłem będzie sprawdzeniem, co nowego pojawiło się w tym obszarze oferty walutowego giganta. Karta kredytowa z całą pewnością zadomowiła się na rynku. Kilka egzemplarzy zauważyłem nawet w swoim najbliższym otoczeniu znajomych i rodziny. Revolut cały czas stara się promować dodatkowymi ofertami. W tym momencie możecie liczyć na 1% cashbacku (do 2000 zł) przez pierwsze trzy miesiące użytkowania karty. Na uwagę zasługuje także długi, bo nawet 62-dniowy okres bezodsetkowy.

Przy okazji przypominam Wam o trwającej promocji dla czytelników bloga JakDorobic.pl – na start otrzymacie 3 miesiące darmowego Planu Premium o wartości 90 zł. Dodatkowo, biorąc udział w quizach dostępnych w aplikacji, możecie zdobyć nawet 120 zł bonusu.

Karta kredytowa Revolut – kto może z niej skorzystać?

Karta kredytowa Revolut dostępna jest dla wszystkich planów – zarówno darmowego Revolut Standard, jak i najdroższego Revolut Ultra. Zawnioskować mogą o nią pełnoletni użytkownicy z polskim dowodem osobistym lub paszportem. Jeśli zastanawiacie się nad upgradem swojego konta, odsyłam Was do artykułów na temat płatnych planów: Premium, Metal oraz Ultra.

Kartę kredytową znajdziecie na głównym ekranie aplikacji

Jak wyrobić kartę kredytową Revolut?

Wszystko, czego potrzebujecie, to zweryfikowane podczas rejestracji konto Revolut. Potem wystarczy już tylko przejść do odpowiedniej zakładki i kliknąć Start. Po krótkiej prezentacji oferty, którą widzicie poniżej, pozostanie Wam wpisać swój miesięczny dochód netto i średnie miesięczne wydatki, a następnie zaakceptować politykę prywatności i regulamin.

1% cashbacku z kartą kredytową Revoluta!
Nawet 50.000 zł limitu na karcie!

Revolut poinformuje Was, że właśnie sprawdza Waszą zdolność i historię kredytową. Z alertu BIK, który otrzymałem po kilku sekundach dowiedziałem się, że Revolut sprawdzał właśnie moją dotychczasową historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej (Revolut sprawdza konkretnie: BIK S.A., BIG InfoMonitor oraz KBIG S.A.). Więcej na temat alertów, BIK i historii kredytowej przeczytacie w tym artykule.

Revolut nie weryfikuje dochodów i historii kredytowej współmałżonka. Karta przyznawana jest indywidualnie.

Propozycja warunków pojawiła się w moim przypadku po niecałej minucie. Zaproponowano mi 39.000 zł limitu kredytowego, RRSO 20,18% i oprocentowanie 18% w skali roku (maksymalny dostępny limit to na ten moment 50.000 zł). Więcej na temat opłat, liczb i procentów napiszę jednak na końcu artykułu. Przyznany mi limit kredytowy mogłem zmniejszyć nawet do 1000 zł (późniejsza zmiana – po zawarciu umowy – nie jest już możliwa). Po zaakceptowaniu tej oferty pozostaje już tylko zweryfikować swoje dochody. Revolut wykorzystuje w tym przypadku dyrektywę PSD2. Polega ona na zalogowaniu się do banku za pośrednictwem Revoluta i wyrażeniu zgody na jednorazowy wgląd do historii konta. Sceptyków uspokajam: nie jest to szarlatański pomysł Revoluta na wyłudzanie danych od nieświadomych. O dyrektywie 2007/64/WE Parlamentu Europejskiego przeczytacie zarówno w Wikipedii, jak i na stronach banków – na przykład Banku Millennium.Jeśli weryfikacja dochodów przebiegnie zgodnie z planem i Waszą deklaracją, otrzymacie założone wcześniej warunki karty kredytowej. Decyzja powinna pojawić się nawet w kilka minut. Z limitu kredytowego będziecie mogli zacząć korzystać od razu – podpinając wirtualną kartę do Google Pay lub Apple Pay. Gdy dotrze do Was karta plastikowa, będziecie mogli korzystać albo z karty plastikowej albo z karty wirtualnej – według własnego uznania.

Karta kredytowa Revoluta – analiza

Zacznijmy od rzeczy fundamentalnych w przypadku kart kredytowych, czyli okresu bezodsetkowego. Dla karty kredytowej Revoluta wynosi on maksymalnie 62 dni. Zadłużenie powinno być spłacone do końca kolejnego miesiąca kalendarzowego. Jeśli więc wykonacie zakup z salda kredytowego w grudniu 2023 roku, spłata salda powinna odbyć się do końca stycznia 2024 roku. To wyjątkowo długi, jak na obecne standardy, okres bez oprocentowania. Na polskim rynku spotkacie karty kredytowe banków tradycyjnych oferujące okres bezodsetkowy w granicach – 51-58 dni (sprawdźcie nasz Ranking Kart Kredytowych).

Aby uniknąć kosztów związanych z brakiem terminowej spłaty karty kredytowej, możecie skorzystaj z funkcji AutoPay, czyli automatycznej spłaty salda karty w konkretnym dniu. Taką opcję znajdziecie w sekcji Konta – Dokonaj spłaty – włącz płątności automatyczne Autopay. To prosta funkcja, które zdejmie z Was kolejny zbędny obowiązek.

Wydanie i dostawa karty kredytowej są darmowe. Użytkowanie karty kosztuje z kolei 10 zł miesięcznie, jednak opłaty można uniknąć, wykonując nią co najmniej 10 płatności w każdym miesiącu. Dla jednych to sporo, dla innych nie, jednak traktując kartę jako swój główny środek płatniczy, taki warunek uda się spełnić w pierwszym tygodniu miesiąca 😉

Wypłaty z bankomatów obarczone są prowizją w wysokości 5,99% wartości wypłaty i co ważne – nie podlegają okresowi bezodsetkowemu (podobnie jak płatności kartą kredytową za transakcje hazardowe i inwestycyjne oraz przelewy konta karty). Transakcje gotówkowe kartą są oprocentowane od pierwszego dnia, dlatego standardowo już – nie polecam wykonywać tego typu operacji.

Karta pozwala też na wykonywanie przelewów natychmiastowych z salda karty do innych użytkowników Revoluta. Taka transakcja będzie kosztowała Was również 5,99% swojej wartości. Takich operacji lepiej unikać, bo i tutaj dochodzi oprocentowanie od chwili realizacji transakcji.

RRSO karty nie jest wartością stałą. Na dedykowanej stronie karty kredytowej dostępny jest wyłącznie przykład reprezentatywny z RRSO nieco ponad 20%. W moim przypadku oferowane zostało RRSO 20,18%. Całkiem możliwe, że warunki karty kredytowej Revoluta poruszają się w niewielkich widełkach, a ostateczna propozycja uzależniona jest od zdolności i historii kredytowej wnioskującego.

Trzeba też wspomnieć o ciekawej ofercie powitalnej dla nowych użytkowników karty kredytowej. Jeśli zdecydujecie się na kartę Revolut, otrzymacie na start możliwość otrzymywania 1-procentowego cashbacku od każdej transakcji kartą aż do łącznej kwoty 2000 zł zwrotu przez pierwsze 3 miesiące korzystania z karty.

Po tym czasie cashback wróci do standardowej wartości, czyli 0,1% – bez limitu zwrotów!

Trzeba też dodać, że cashback nie obowiązuje w przypadku wypłat gotówkowych, przelewów pieniężnych i płatności kartą kredytową za transakcje hazardowe i inwestycyjne.

Więcej szczegółów na ten temat znajdziecie w regulaminie cashbacku.

Jak zamknąć kartę kredytową Revolut?

Jeśli nie chcecie już korzystać z karty kredytowej Revolut, należy w pierwszej kolejności spłacić całe zadłużenie oraz uregulować ewentualne opłaty, a potem napisać do konsultanta (na przykład na czacie w aplikacji) z prośbą o jej zamknięcie. Wówczas zostanie sporządzony stosowny wniosek. Co ważne – samo odłączenie, zablokowanie czy usunięcie karty z aplikacji nie wystarczy. W takim przypadku Wasza karta nadal będzie aktywna i może generować niepotrzebne koszty.

Revolut – pozostałe wpisy

To nie pierwszy raz, gdy omawiam na blogu nowości od Revoluta. Jeśli więc interesują Was inne kwestie związane z tą platformą, informacje znajdziecie w tych artykułach:

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów