Revolut <18: konto dla dziecka w wieku od 6 do 17 lat + 3 miesiące darmowego Planu Premium (o wartości 90 zł) oraz do 120 zł bonusu ekstra

Każdy, kto śledzi fintechowe nowinki, zdaje sobie sprawę, że popularna aplikacja Revolut (a jednocześnie również pełnoprawny bank) ma w swojej ofercie produkt dla każdego – inwestora, fana kryptowalut, a także zwolenników budżetowania i korzystania ze zniżek. Fintech posiada również specjalne konto Revolut <18 – dedykowane najmłodszym użytkownikom. Konto dla dziecka lub nastolatka otwiera się szybko i bez zbędnych formalności – jest ono subkontem w ramach konta Revolut dla dorosłych. Rachunek jest dostępny w każdym planie – zarówno w darmowym Revolut Standard, jak i w planach Premium, Metal oraz Ultra. Można otworzyć go bez dodatkowych opłat. Posłuży za dobry poligon doświadczalny i pozwoli oswoić się między innymi z wykonywaniem małych transakcji czy zbieraniem środków na konkretne cele. Wszystko to pod czujną obserwacją rodzica, który ma pełny wgląd do rachunku dziecka i kontrolę nad jego finansami. Pora na małą aktualizację analizy Revolut <18 (dawniej Revolut Junior). Aby móc założyć konto dla dziecka, na początek musicie sami posiadać Konto Revolut. Jeśli jeszcze nie posadacie swojego konta – możecie je założyć, odbierając przy tym 3 miesiące darmowego Planu Premium o wartości 90 zł! Oprócz tego możecie jeszcze zdobyć nawet 120 zł bonusu ekstra za rozwiązanie quizów na temat kryptowalut.

Kto może założyć konto dla dziecka Revolut <18?

Konto Revolut <18, może założyć każdy rodzic oraz opiekun prawny dziecka w wieku od 6 do 17 lat (nieukończone 18 lat). Konto dziecka może być prowadzone tylko w jednej walucie i jest to waluta bazowa konta rodzica. Jeśli więc główną walutą na Waszym koncie Revolut jest PLN, to taką też walutą mogą operować Wasze dzieci. Nie będą więc dla nich dostępne przelewy w obcych walutach, jednak automatyczne przewalutowania podczas zakupów wyglądają dokładnie tak samo, jak w przypadku kont dla dorosłych.

Zależnie od tego, z którego z planów korzystacie, możecie założyć konta dla 1 (Standard), 2 (Plus i Premium) lub nawet 5 dzieci (Metal, Ultra). Korzystając z płatnych planów, zyskacie też nieco więcej możliwości. Jedną z nich jest możliwość dodania drugiego rodzica i wspólna kontrola nad dzieckiem lub dziećmi. W takiej sytuacji jeden z rodziców staje się „administratorem”. Oboje rodzice mogą przekazywać dzieciom pieniądze, jednak tylko administrator ma prawo cofnąć wpłacone środki na swoje konto.

W związku z tym, dobrym pomysłem będzie przetestowanie darmowego Planu Premium. O jego możliwościach piszemy w tym artykule.Revolut <18 daje także dzieciakom możliwość błyskawicznych płatności pomiędzy przyjaciółmi posiadającymi konto Revolut. To popularna w innych aplikacjach funkcja przydatna na przykład podczas wakacji. Użytkownicy mogą też wysyłać do siebie prośby o przelew/zwrot pieniędzy (Revolut me!) – to jedyny przelew dostępny dla użytkowników Revolut <18. Nie mogą oni bowiem robić przelewów zewnętrznych i międzynarodowych.

Tutaj znajdziecie instrukcję – jak odebrać darmowy Plan Premium

Dwa słowa o opłatach i liczbach

Prowadzenie konta Revolut <18 jest bezwarunkowo darmowe (a raczej wliczone w opłatę za konto rodzica). Darmowe jest także korzystanie z karty płatniczej (poza dostawą karty i personalizacją karty w przypadku planu Standard).

Użytkownicy konta dla dzieci i nastolatków mogą także wykonywać wypłaty z bankomatów do równowartości kwoty 2500 PLN miesięcznie. Powyżej tej kwoty zostanie doliczona prowizja w wysokości 2% wartości transakcji.

Konta Revolut <18 są także objęte maksymalnymi limitami:

  • do równowartości 24.000 PLN przelewów na konto w skali roku,
  • maksymalne obecne saldo może wynieść do 20.000 PLN,
  • 480 PLN to maksymalna łączna kwota wypłat z bankomatów dziennie,
  • maksymalnie 3 wypłaty z bankomatu dziennie i 6 tygodniowo,
  • do 15 transakcji dziennie na łączną maksymalną kwotę 5000 PLN.

Więcej na temat limitów szukajcie w regulaminie konta Revolut <18

Rodzicielska kontrola nad kontem Revolut <18

Konto Revolut <18 to ciekawy produkt, który daje dziecku i nastolatkowi poczucie sprawczości nad własnymi pieniędzmi, a jednocześnie pozostawia w rękach rodzica narzędzie do dyskretnego obserwowania poczynań pociechy. Pierwsze finansowe błędy, choć zazwyczaj niezbyt kosztowne, są wyjątkowo bolesne. Większość z nas z pewnością dałaby wiele, gdyby lata temu, w odpowiednim momencie, ktoś pomógł zatrzymać niektóre zakupy i decyzje.

W ramach Revolut <18 rodzice mogą więc: ustanawiać własne limity wydatków dla każdego dziecka, zarządzać kartami młodego użytkownika (na przykład blokując płatności), mieć pełen wgląd w historię transakcji i w porę reagować na niepokojące sygnały. Mogą także błyskawicznie przelewać pieniądze na konto dziecka lub cofać całość lub części środków na własny rachunek w dowolnym momencie. Możliwe jest także ustawienie stałej tygodniowej diety w ramach kieszonkowego.

Po ustawieniu powiadomień push, jako rodzice otrzymacie informację o każdej transakcji na koncie dziecka. To wygodna i zwiększająca bezpieczeństwo funkcja.

Revolut <18 – pełna kontrola rodziców

System nagród w Revolut <18

Kojarzycie swoje pierwsze ciężko zarobione pieniądze w dzieciństwie? 10 zł za pozmywanie naczyń po obiedzie całej rodziny czy 20 zł za skoszenie trawnika? Od teraz, zamiast pomiętego banknotu wyjętego z ojcowskiej kieszeni, nastolatki mogą odhaczać zadania wyznaczone przez rodziców w aplikacji Revolut i otrzymywać środki na swoje konto. To nie tylko motywuje do pomagania w codziennych obowiązkach, ale także pozwala na własnej skórze poczuć wartość pieniądza.

Tworzenie takich wyzwań dostępne jest dla rodziców korzystających z płatnych planów Revolut. Możliwe jest skonfigurowanie dowolnej liczby zadań dla każdego dziecka.

Lista zadań w Revolut <18 Junior

Karta Revolut <18 z własnym projektem!

Do konta Revolut <18 można zamówić kartę przedpłaconą, prowadzoną w jednej walucie bazowej (czyli zazwyczaj w PLN). Karta daje możliwość płatności zbliżeniowych oraz podpięcia do aplikacji płatniczych od Google oraz Apple Pay.

Co ważne, dzieci i nastolatki nie będą mogły zrobić zakupów u niektórych sprzedawców. Zablokowane są bowiem punkty, których kod MCC przypisany do rodzaju działalności sugeruje na przykład sprzedaż alkoholu lub tytoniu. Mowa tu raczej o punktach nastawionych typowo na sprzedaż tego typu produktów (na przykład trafiki). Zrobienie zakupów w supermarkecie jest oczywiście możliwe, mimo że sprzedaje się tam również alkohol, czy papierosy.

Dziecko może też korzystać ze swojej karty za granicą. Mogą tu jednak wystąpić obowiązujące w Revolut opłaty. Pamiętajcie, że karta wydawana do konta Revolut <18 nie jest kartą walutową, a jedynie przedpłaconą.Kartę zamówicie za pomocą konta opiekuna lub bezpośrednio w aplikacji dziecka. Zależnie od planu, z którego korzysta dorosły, może wystąpić opłata za dostarczenie karty (24,99 zł w przypadku planu Standard oraz 0 zł w przypadku pozostałych planów). Ta jednak zostanie odprowadzona zawsze z salda na koncie rodzica/opiekuna, więc młody użytkownik nie będzie musiał się tym przejmować. Prowadzenie karty i płatności są bezwarunkowo darmowe.

Karta Revolut może zostać spersonalizowana przez przyszłego użytkownika. Możliwe jest naniesienie napisu (różne fonty do wyboru!), emotikona lub innego obrazka. Szczegóły sprawdzicie w aplikacji, podczas zamawiania „plastiku”. W darmowym planie Standard personalizacja karty jest dodatkowo płatna.

Personalizowana karta płatnicza do Revolut <18

Oszczędzanie z Revolut <18

Użytkownicy Revolut <18 oraz ich rodzice i opiekunowie mogą tworzyć dowolne nieoprocentowane skarbonki/subkonta na konkretne cele, a następnie kierować swoje środki na ich realizację. Funkcja dostępna jest dla podopiecznych posiadaczy płatnych planów Revolut. Korzystając z taryfy Premium, Metal lub Ultra, cele mogą tworzyć oboje rodzice (w planie Revolut Plus funkcja dostępna jest tylko dla jednego z nich).

Cel może zostać w każdej chwili zamknięty bez większych konsekwencji – środki zostaną wówczas przekazane na główne saldo karty.

Tutaj znajdziecie instrukcję – jak odebrać darmowy Plan Premium

Gdzie aktywować konto dla dziecka Revolut <18?

Konto dla dzieci i nastolatków założycie, przechodząc do zakładki Centrum (na samym dole ekranu) i klikając ikonę oznaczoną jako <18. Później wystarczy przeklikać kilka slajdów informacyjnych, skąd dotrzecie do prostego formularza rejestracji dziecka. Potrzebnych jest zaledwie kilka informacji. Niestety na tym kończą się moje możliwości, ponieważ w chwili obecnej nie dysponuję ani jednym dzieckiem 😉

Liczę jednak na Wasze komentarze. Jeśli przetestujecie Revolut Revolut <18 – dajcie znać w komentarzu, jak podoba się Wam i Waszym dzieciakom. Nie zapomnijcie też o premii na start dla rodziców i odbierzcie 3 miesiące darmowego Planu Premium o wartości 90 zł oraz nawet 120 zł bonusu ekstra za quizy o kryptowalutach.

Pamiętajcie też o możliwości zamówienia fizycznej karty płatniczej dla dzieci. Możliwość zaprojektowania karty przez młodego użytkownika to bardzo ciekawa funkcja. Przytrzymując ikonę konta Revolut <18 możecie przypiąć ją do głównego panelu swojej aplikacji, co poprawi wygodę korzystania z podglądu.

Jak założyć Revolut <18, będąc nastolatkiem?

Jeśli skończyliście już 16 lat, konto możecie założyć samodzielnie. Warunkiem jest jedynie uzyskanie zgody rodzica lub opiekuna. W tym celu pobierzcie aplikację Revolut i w trakcie procesu wnioskowania poproście opiekuna o zgodę (całość będzie opisana już w aplikacji). Wybierzcie swoją kartę i od razu podepnijcie ją do Google/Apple Pay. Będziecie mogli wtedy korzystać z niej jeszcze przed otrzymaniem fizycznego nośnika.

Revolut <18 – proces wnioskowania

Szczegółów szukajcie w regulaminie konta Revolut <18 oraz na dedykowanej stronie produktu.

Revolut – pozostałe wpisy

To nie pierwszy raz, gdy omawiam na blogu nowości od Revoluta. Jeśli więc interesują Was inne kwestie związane z tą platformą, informacje znajdziecie w tych artykułach:

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów