Revolut Junior <18: konto dla dziecka w wieku od 6 do 17 lat + 3 miesiące darmowego Planu Premium (o wartości 90 zł) oraz do 120 zł bonusu ekstra

To nie pierwszy raz, gdy na łamach bloga analizuję konto dla dziecka. To jednak nowość, że rachunek tego typu nie pochodzi z oferty tradycyjnego banku, a od firmy, która do niedawna była jeszcze rasowym fintechem. Dziś Revolut jest już wprawdzie pełnoprawnym bankiem (dzięki litewskiej licencji), jednak cały czas pozostaje innowacyjny i otwarty na nowości, w przeciwieństwie do zdecydowanie konserwatywnych banków tradycyjnych, jakie funkcjonują na polskim rynku. Chcąc budować finansową świadomość w głowach swoich dzieci, możecie w ramach konta Revolut otworzyć także rachunek Revolut Junior (przemianowany jakiś czas temu na konto Revolut <18), który posłuży im za poligon doświadczalny i pozwoli oswoić się między innymi z wykonywaniem małych transakcji czy zbieraniem środków na konkretne cele. Wszystko to pod czujną obserwacją rodzica, który ma pełny wgląd do rachunku dziecka i kontrolę nad jego finansami. Jeśli nie macie jeszcze swojego konta – załóżcie je, odbierając przy tym 3 miesiące darmowego Planu Premium o wartości 90 zł! Oprócz tego możecie jeszcze zdobyć nawet 120 zł bonusu ekstra za rozwiązanie quizów na temat kryptowalut.

Kto może założyć konto dla dziecka Revolut <18?

Konto Revolut Junior, które od niedawna nosi nazwę Revolut <18, może założyć każdy rodzic oraz opiekun prawny dziecka w wieku od 6 do 17 lat. Konto dziecka może być prowadzone tylko w jednej walucie i jest to waluta bazowa konta rodzica. Jeśli więc główną walutą na Waszym koncie Revolut jest PLN, to taką też walutą mogą operować Wasze dzieci. Nie będą więc dla nich dostępne przelewy w obcych walutach, jednak automatyczne przewalutowania podczas zakupów wyglądają dokładnie tak samo, jak w przypadku kont dla dorosłych.

Zależnie od tego, z którego z planów korzystacie, możecie założyć konta dla 1 (Standard), 2 (Plus i Premium) lub nawet 5 dzieci (Metal). Korzystając z płatnych planów, zyskacie też nieco więcej możliwości. Jedną z nich jest możliwość dodania drugiego rodzica i wspólna kontrola nad dzieckiem lub dziećmi. W takiej sytuacji jeden z rodziców staje się „administratorem”. Oboje rodzice mogą przekazywać dzieciom pieniądze, jednak tylko administrator ma prawo cofnąć wpłacone środki na swoje konto.Revolut <18 daje także dzieciakom możliwość błyskawicznych płatności pomiędzy przyjaciółmi posiadającymi konto Revolut. To popularna w innych aplikacjach funkcja przydatna na przykład podczas wakacji. Użytkownicy mogą też wysyłać do siebie prośby o przelew/zwrot pieniędzy (Revolut me!) – to jedyny przelew dostępny dla użytkowników Revolut <18. Nie mogą oni bowiem robić przelewów zewnętrznych i międzynarodowych.

Dwa słowa o opłatach i liczbach

Prowadzenie konta Revolut <18 jest bezwarunkowo darmowe (a raczej wliczone w opłatę za konto rodzica). Darmowe jest także korzystanie z karty płatniczej (poza dostawą karty i personalizacją karty w przypadku planu Standard).

Użytkownicy konta dla dzieci i nastolatków mogą także wykonywać wypłaty z bankomatów do równowartości kwoty 40 EUR miesięcznie. Powyżej tej kwoty zostanie doliczona prowizja w wysokości 2% wartości transakcji.

Konta Revolut Junior są także objęte maksymalnymi limitami:

  • do równowartości 7200 EUR przelewów na konto w skali roku,
  • maksymalne obecne saldo może wynieść do 6000 EUR,
  • 120 EUR to maksymalna łączna kwota wypłat z bankomatów dziennie,
  • maksymalnie 3 wypłaty z bankomatu dziennie i 6 tygodniowo,
  • do 15 transakcji dziennie na łączną maksymalną kwotę 1200 EUR.

Rodzicielska kontrola nad kontem Revolut Junior

Konto Revolut Junior (Revolut <18) to ciekawy produkt, który daje dziecku i nastolatkowi poczucie sprawczości nad własnymi pieniędzmi, a jednocześnie pozostawia w rękach rodzica narzędzie do dyskretnego obserwowania poczynań pociechy. Pierwsze finansowe błędy, choć zazwyczaj niezbyt kosztowne, są wyjątkowo bolesne. Większość z nas z pewnością dałaby wiele, gdyby lata temu, w odpowiednim momencie, ktoś pomógł zatrzymać niektóre zakupy i decyzje.

W ramach Revolut <18 rodzice mogą więc: ustanawiać własne limity wydatków dla każdego dziecka, zarządzać kartami młodego użytkownika (na przykład blokując płatności), mieć pełen wgląd w historię transakcji i w porę reagować na niepokojące sygnały. Mogą także błyskawicznie przelewać pieniądze na konto dziecka lub cofać całość lub części środków na własny rachunek w dowolnym momencie. Możliwe jest także ustawienie stałej tygodniowej diety w ramach kieszonkowego.

Po ustawieniu powiadomień push, jako rodzice otrzymacie informację o każdej transakcji na koncie dziecka. To wygodna i zwiększająca bezpieczeństwo funkcja.

Revolut <18 Junior – pełna kontrola rodziców

System nagród w Revolut Junior

Kojarzycie swoje pierwsze ciężko zarobione pieniądze w dzieciństwie? 10 zł za pozmywanie naczyń po obiedzie całej rodziny czy 20 zł za skoszenie trawnika? Od teraz, zamiast pomiętego banknotu wyjętego z ojcowskiej kieszeni, nastolatki mogą odhaczać zadania wyznaczone przez rodziców w aplikacji Revolut i otrzymywać środki na swoje konto. To nie tylko motywuje do pomagania w codziennych obowiązkach, ale także pozwala na własnej skórze poczuć wartość pieniądza.

Tworzenie takich wyzwań dostępne jest dla rodziców korzystających z płatnych planów Revolut. Możliwe jest skonfigurowanie dowolnej liczby zadań dla każdego dziecka.

Lista zadań w Revolut <18 Junior

Karta Revolut <18 z własnym projektem!

Do konta Revolut Junior (od niedawna Revolut <18) można zamówić kartę przedpłaconą, prowadzoną w jednej walucie bazowej (czyli zazwyczaj w PLN). Karta daje możliwość płatności zbliżeniowych oraz podpięcia do aplikacji płatniczych od Google oraz Apple.

Co ważne, dzieci i nastolatki nie będą mogły zrobić zakupów u niektórych sprzedawców. Zablokowane są bowiem punkty, których kod MCC przypisany do rodzaju działalności sugeruje na przykład sprzedaż alkoholu lub tytoniu. Mowa tu raczej o punktach nastawionych typowo na sprzedaż tego typu produktów (na przykład trafiki). Zrobienie zakupów w supermarkecie jest oczywiście możliwe, mimo że sprzedaje się tam również alkohol, czy papierosy.

Dziecko może też korzystać ze swojej karty za granicą. Mogą tu jednak wystąpić obowiązujące w Revolut opłaty. Pamiętajcie, że karta wydawana do konta Revolut <18 nie jest kartą walutową, a jedynie przedpłaconą.Kartę zamówicie za pomocą konta opiekuna lub bezpośrednio w aplikacji dziecka. Zależnie od planu, z którego korzysta dorosły, może wystąpić opłata za dostarczenie karty (24,99 zł w przypadku planu Standard oraz 0 zł w przypadku pozostałych planów). Ta jednak zostanie odprowadzona zawsze z salda na koncie rodzica/opiekuna, więc młody użytkownik nie będzie musiał się tym przejmować. Prowadzenie karty i płatności są bezwarunkowo darmowe.

Karta Revolut może zostać spersonalizowana przez przyszłego użytkownika – jak na poniższym zrzucie ekranu. Możliwe jest naniesienie napisu (różne fonty do wyboru!), emotikona lub innego obrazka. Szczegóły sprawdzicie w aplikacji, podczas zamawiania „plastiku”. W darmowym planie Standard personalizacja karty jest dodatkowo płatna.

Personalizowana karta płatnicza do Revolut Junior <18

Oszczędzanie z Revolut <18

Użytkownicy Revolut Junior oraz ich rodzice i opiekunowie mogą tworzyć dowolne nieoprocentowane skarbonki/subkonta na konkretne cele, a następnie kierować swoje środki na ich realizację. Funkcja dostępna jest dla podopiecznych posiadaczy płatnych planów Revolut. Korzystając z taryfy Premium lub Metal, cele mogą tworzyć oboje rodzice (w planie Revolut Plus funkcja dostępna jest tylko dla jednego z nich).

Cel może zostać w każdej chwili zamknięty bez większych konsekwencji – środki zostaną wówczas przekazane na główne saldo karty.

Gdzie aktywować konto dla dziecka Revolut Junior?

Najwięcej trudności podczas opisywania konta dla dziecka Revolut Junior sprawiło mi… jego odnalezienie w aplikacji. Na pierwszy rzut oka na żadnym z ekranów ani w ustawieniach nie ma po nim śladu. Na drugi rzut oka zresztą też. Wszedłem więc do zakładki Pomoc, by znaleźć kilka wskazówek. Artykuł na ten temat, który znalazłem, mówi o przejściu do sekcji Centrum aplikacji Revolut. I w tym przypadku poszukiwania nie były proste 🙂

Gdy jednak już ją znalazłem, wszystko się rozjaśniło. Po kliknięciu ikony Junior i przejściu przez kilka slajdów informacyjnych dotarłem do prostego formularza rejestracji dziecka. Potrzebnych jest zaledwie kilka informacji. Niestety na tym kończą się moje możliwości, ponieważ w chwili obecnej nie dysponuję ani jednym dzieckiem 😉

Liczę jednak na Wasze komentarze. Jeśli przetestujecie Revolut Junior/Revolut <18 – dajcie znać w komentarzu, jak podoba się Wam i Waszym dzieciakom. Nie zapomnijcie też o premii na start dla rodziców i odbierzcie 3 miesiące darmowego Planu Premium o wartości 90 zł oraz nawet 120 zł bonusu ekstra za quizy o kryptowalutach.

Pamiętajcie też o możliwości zamówienia fizycznej karty płatniczej dla dzieci. Możliwość zaprojektowania karty przez młodego użytkownika to bardzo ciekawa funkcja. Przytrzymując ikonę konta Junior możecie przypiąć ją do głównego panelu swojej aplikacji, co poprawi wygodę korzystania z podglądu.

Jak założyć Revolut Junior, będąc nastolatkiem?

Jeśli skończyliście już 16 lat, konto możecie założyć samodzielnie. Warunkiem jest jedynie uzyskanie zgody rodzica lub opiekuna. W tym celu pobierzcie aplikację Revolut i w trakcie procesu wnioskowania poproście opiekuna o zgodę (całość będzie opisana już w aplikacji). Wybierzcie swoją kartę i od razu podepnijcie ją do Google/Apple Pay. Będziecie mogli wtedy korzystać z niej jeszcze przed otrzymaniem fizycznego nośnika.

Revolut Junior <18 – proces wnioskowania

Szczegółów szukajcie w regulaminie konta Revolut <18 oraz na dedykowanej stronie produktu.

Revolut – poprzednie wpisy

To nie pierwszy raz, gdy omawiam na blogu nowości od Revoluta. Jeśli więc interesują Was inne kwestie związane z tą platformą, informacje znajdziecie w tych artykułach:

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


8

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

6

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów