Revolut: nadchodzą płatności kryptowalutami z kart debetowych! 100 różnych tokenów i nowe kursy z nagrodami – nawet 25 euro bonusu (około 120 zł) za odpowiedzi na pytania!

Fani cyfrowego pieniądza nierzadko powtarzają, jak świetnie byłoby żyć w miejscu, gdzie płatności kryptowalutami w sklepie czy na stacji benzynowej są czymś całkowicie naturalnym. Niestety, z uwagi na wahania kursów i wciąż niewielkie zaufanie do kryptowalut, na taki krok decyduje się niewiele firm. Zdaje się, że Revolut znalazł na to swoją metodę. Już niedługo zyskamy możliwość płatności kartą debetową, która pobierze środki bezposrednio ze wskazanego portfela kryptowalutowego. Bez dodatkowych kosztów i bez wyrabiania dedykowanych kart. Oprócz tego firma wprowadziła do aplikacji 12 kolejnych kryptowalut (razem jest ich już około 100) oraz stworzyła nowy quiz w ramach platformy Learn & Earn. Oprócz (do) 70 zł premii (15 euro) za rozwiązanie quizu o kryptowalucie Polkadot, będziecie mogli zdobyć (do) 45 zł ekstra (10 euro) za rozwiązanie quizu o kryptowalucie 1INCH. Zatem, przechodząc przez kolejne lekcje z pytaniami, będziecie mogli zarobić łącznie nawet 25 euro, czyli jakieś 120 zł. Oprócz tego, na start możecie otrzymać 3 miesiące darmowego Planu Premium (o wartości niemal 90 zł).

Revolut – płatności kryptowalutami z karty debetowej już niedługo

Kilka dni temu Revolut pochwalił się dodaniem do swojej oferty 12 nowych tokenów: BLZ, BOND, FIDA, GMT, GODS, GST, LPT, MINA, RAD, RNDR, SUPER, UNFI. Klienci w Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej mogą obecnie przeprowadzać transakcje kupna/sprzedaży blisko 100 kryptowalut, korzystać ze zleceń limitowanych i innych funkcji typowych dla handlu aktywami. Firma doszła do tego poziomu w niespełna 5 lat. Pierwsze trzy główne kryptowaluty, czyli Bitcoin, Ether i Litecoin trafiły do aplikacji w grudniu 2017 roku.

Płatności kryptowalutami w Revolut – część dostępnych tokenów

31 października 2022 roku Revolut podzielił się nowinami: już niedługo wystartuje usługa płatności kryptowlautami z karty debetowej. Taką możliwość zyska każda karta wydana do konta Revolut, a sposób działania tego typu transakcji będzie prosty. Po wybraniu opcji płatności kryptowalutą dla konkretnej karty debetowej, środki zostaną automatycznie „przewalutowane” z waluty tradycyjnej na wskazany token. Zastosowany będzie kurs wymiany dostępny obecnie w aplikacji, a płatność ma nie być obciążona dodatkowymi opłatami.

Mało tego! Za transakcje tego typu będzie obowiązywał cashback 1% wypłacany w wykorzystanej do płatności kryptowalucie. Będzie się też łączył z innymi cashbackami (na przykład dla użytkowników planu Metal). Usługa startuje w pierwszej kolejności na rynku Szwajcarskim i w Wielkiej Brytanii. Mamy jednak nadzieję, że już niedługo zawita także na kontach polskich użytkowników.

Nowe quizy kryptowalutowe, łącznie nawet 25 euro bonusu (120 zł)

Dodanie do aplikacji nowych kryptowalut wiąże się z jeszcze jedną nowością. Firma zapowiedziała bowiem nowe quizy w formule Learn & Earn, czyli nagrody za oglądanie/czytanie krótkich materiałów na temat kryptowalut i odpowiadanie na pytania. Pierwszy z quizuów dotyczy coina Polkadot oraz podstaw kryptowalut i cały czas znajdziecie go w aplikacji. Za odpowiedź na kilkanaście pytań otrzymacie około 70 zł (15 euro), a całość nie powinna zająć Wam więcej niż 10 minut. Z zabawy w naukę i zdobywanie nagrody skorzystało już ponad 2,5 miliona użytkowników, a jednocześnie 64% osób nie przeprowadziło jeszcze żadnej transakcji kupna/sprzedaży krypto w aplikacji. Nic więc dziwnego, że firma postanowiła kuć żelazo póki gorące i zachęcić swoich klientów do poznawania świata tokenów.

Quizy kryptowalutowe w Revolucie

W Waszych aplikacjach już teraz znajdziecie nowy quiz dotyczący kryptowaluty 1INCH. To ponownie porcja pytań, która nagrodzi Was bonusem o zróżnicowanej wartości. Część z Was, tak jak my, znajdzie w apce opcję na darmowe 45 zł (to maksymalna nagroda), innym przypadnie trochę mniejszy bonus.

Revolut przyśpiesza z Learn & Earn – nowe quizy już niedługo

Żeby wziąć udział w quizie, powinniście przejść do sekcji Kryptowaluty, a następnie rozwinąć obszar Edukacja. Oprócz quizu Revolut o Polkadot, znajdziecie tam właśnie nową porcję pytań dotyczących 1INCH. Nie martwcie się jednak – to nowość dla większości użytkowników. Odpowiedzi na pytania znajdziecie w aplikacji, wystarczy przeczytać i obejrzeć krótkie materiały, które przygotował Revolut.

Otrzymane nagrody od razu pojawią się w Waszych portfelach kryptowalutowych. Możecie je spieniężyć lub pozostawić zdobyte jednostki i poczekać – być może ich wartość wzrośnie za kilka tygodni i zyskacie znacznie większy bonus? 🙂

Koniecznie dajcie znać w komentarzu, jaki bonus trafił się w Waszej aplikacji! Ja sam jestem już bardzo ciekawy, jaka będzie kolejna nagroda w ramach Learn & Earn (mają pojawić się jeszcze w tym roku).

Revolut Chat – wysyłaj szybkie prośby o przelew do swoich kontaktów

Przy okazji warto wspomnieć o nowej funkcji Revoluta. Niepozorna opcja wysyłania wiadomości do kontaktów może być bardzo pomocna. Wystarczy, że klikniecie ikonę szybkich przelewów (strzałki w prawo i lewo w centralnej części ekranu aplikacji), a następnie wybierzecie z listy lub wyszukacie jeden ze swoich kontaktów telefonicznych, który również korzysta z Revoluta. W otwartym oknie czatu możecie dyskretnie przypomnieć znajomemu o zwrocie jego części za zakupy lub poprosić o uregulowanie płatności za wspólną taksówkę. Prosto i funkcjonalnie, czyli tak, jak przyzwyczaił nas Revolut. Opcja ta jest pełnoprawnym komunikatorem, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by korzystać z niej na co dzień – do kontaktu z przyjaciółmi. Sam z pewnością sprawdzę jej działanie w dłuższym teście 😉

Tutaj znajdziecie Chat Revolut

Revolut Chat można jednak dezaktywować w ustawieniach. Nie jest też dostępny w aplikacjach kont dla dzieci i młodzieży, czyli Revolut <18. W kwestii bezpieczeństwa nie można mieć żadnych obaw. Wszystkie wiadomości są szyfrowane, a dostęp do nich możliwy tylko po zalogowaniu do jednego kont biorących udział w rozmowie.

Revolut – pozostałe wpisy

To nie pierwszy raz, gdy omawiam na blogu nowości od Revoluta. Jeśli więc interesują Was inne kwestie związane z tą platformą, informacje znajdziecie w tych artykułach:

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów