Revolut Noclegi: oszczędzaj nawet 10% na rezerwacjach dzięki cashbackowi. Sprawdziłem, jak działa Revolut Stays + 3 miesiące darmowego Planu Premium (o wartości 90 zł) oraz do 120 zł bonusu ekstra

Już za chwilę wszyscy rozpoczniemy wakacyjne wyjazdy, a wraz z nimi intensywne poszukiwania hoteli, pensjonatów i domków letniskowych. Revolut Noclegi to usługa, która pomoże Wam znaleźć kwaterunek szybko i ze sporymi oszczędnościami! Sam miałem już okazję przetestować tę funkcję Revoluta i muszę przyznać, że w mojej opinii jest to strzał w dziesiątkę. Bo czy bank, będący jednocześnie walutowym gigantem oferującym darmowe karty wielowalutowe i konta, które świetnie sprawdzają się na wakacjach, mógłby zrobić coś lepszego, niż uruchomienie własnej platformy rezerwacyjnej? Dodajmy do tego opcję dzielenia płatności pomiędzy znajomymi, ubezpieczenie podróżne dostępne wraz z kontem i kilka innych składników, a otrzymamy wprost genialne narzędzie. Jedna aplikacja pozwoli Wam dziś zaplanować całą podróż, spiąć ją finansowo i monitorować wydatki, a to wszystko z cashbackiem do 10% od ceny noclegu netto, dzięki czemu każda podróż będzie znacznie tańsza! Oprócz Revolut Stays, w aplikacji znajdziecie także funkcję Homes, służącą do wynajmu całych domów, willi i chatek za miastem. Analizę tej usługi znajdziecie tutaj. Przypominam również, iż na start możecie odebrać 3 miesiące darmowego Planu Premium o wartości 90 zł. Później zaś czekają na Was quizy, dzięki którym możecie zdobyć nawet 120 zł premii.

Revolut Noclegi/Revolut Stays – konkurencja dla Booking?

Revolut przyzwyczaił nas już do śmiałego pojedynkowania się na obcym terenie z przeciwnikami, którzy na danej branży zjedli zęby. Gdy platforma postanowiła uruchomić w 2021 roku moduł rezerwacji noclegów, wiele osób patrzyło na ten ruch sceptycznie. Rynek wydawał się dobrze zagospodarowany przez gigantów. Tymczasem, ponad 1,5 roku później Revolut Stays ma się dobrze i cały czas oferuje konkurencyjne ceny (w większości przypadków) w stosunku do oferty Booking.com czy Airbnb. Jest to kompletna, działająca w ramach konta Revolut platforma rezerwacyjna, dzięki której wyszukacie nocleg w odpowiedniej cenie i zaklepiecie wybrany termin. Znajdziecie tam zarówno miejscówki w kraju, jak i poza jego granicami – od ekonomicznych kwater na szybki city break, przez przytulne pensjonaty w urokliwych miejscowościach, aż po luksusowe hotele w samych centrach największych światowych stolic. W aplikacji znajdziecie też opinie o poszczególnych obiektach, co powinno pomóc w podjęciu decyzji.

Ekonomicznie, przytulnie lub na bogato? Wszystko znajdziesz w Revolut Stays

Revolut Stays – jak rezerwować noclegi?

Wyszukiwarkę obiektów znajdziecie w Centrum aplikacji (ikona czterech kwadracików na dolnym pasku) pod nazwą Noclegi. Nie ma konieczności aktywowania jej osobno lub zakładania kolejnych kont. Wszystko przebiega wewnątrz aplikacji Revolut, więc Wasze dane, potrzebne do dokonania rezerwacji będą wprowadzone automatycznie.

Revolut Noclegi

Wyszukiwarka jest prosta i przypomina te, które doskonale znamy choćby z Booking.com czy innych platform rezerwacyjnych. Wystarczy, że podacie miejsce na świecie, w którym szukacie noclegu, wybierzecie termin i liczbę osób. Dla przykładu poszukiwałem noclegów w popularnych miastach Europy na jeden z najbliższych weekendów. Za każdym razem pojawiała się spora lista obiektów, które mogłem dowolnie filtrować, wybierając ich rodzaj (ponad 15 różnych opcji, w tym rejsy wycieczkowe, hotele, kamienice, domki letniskowe i pola namiotowe), sposób płatności (z góry lub w obiekcie) czy opcję bezpłatnego anulowania rezerwacji.

Prosta wyszukiwarka w Revolut Stays

Listę można też sortować według upodobań. Szukałem zarówno najtańszych opcji, jak i tych oferujących dokładnie to, czego szukam bez względu na cenę i za każdym razem szło bardzo sprawnie. Każda oferta zawierała także inne niezbędne informacje – o wyposażeniu pokoju, parkingu i innych udogodnieniach. Nie ma więc potrzeby odszukiwania źródłowej strony hotelu czy kontaktowania się z obsługą w celu wypytania, czy na miejscu znajduje strzeżony parking 😉

Filtrowanie ofert pozwala znaleźć najtańsze opcje

Jak odwołać rezerwację?

Revolut jest w pewnym sensie agregatorem różnych ofert tysięcy obiektów na świecie. Co za tym idzie, nie możemy spodziewać się ujednoliconej polityki rezerwacji we wszystkich dostępnych hotelach i pensjonatach. Przeglądając konkretną ofertę, możecie zapoznać się z informacją, z czym wiąże się anulowanie rezerwacji. Jeśli obiekt wymagał opłacenia bezzwrotnej zaliczki, to oczywiście część pieniędzy przepadnie bezpowrotnie, jednak Revolut nie odbierze wówczas wypłaconego wcześniej cashbacku. Jeśli jednak była to oferta z możliwością bezpłatnego anulowania rezerwacji, to obiekt zwróci Wasze pieniądze, a Revolut cofnie wypłacony cashback.

Informacja dotycząca anulowania rezerwacji

Żeby anulować rezerwację Revolut, trzeba przejść w zakładce Noclegi do sekcji Moje rezerwacje, wybrać konkretną pozycję, kliknąć Zarządzaj, a następnie anulować pobyt, akceptując wyświetlone warunki.

Jak Revolut wypada na tle konkurencji?

Platformy rezerwacyjne w największym stopniu konkuruję ze sobą przede wszystkim ceną. Wiadome jest, że korzystanie z ich usług wiąże się z opłacaniem pewnej marży, narzucanej do ceny samego pobytu. Sprawdźmy więc, na przykładzie tych samych obiektów i pokoi, co jest droższe: znany i ceniony Booking czy nabierający coraz większej popularności Revolut Stays.

Do tego małego eksperymentu wybrałem kilka różnych obiektów na krótki urlop w dniach 7-10 lipca 2023 roku (czyli absolutny środek sezonu wraz z uwzględnieniem weekendu). Spójrzcie sami, jakie są efekty tych porównań.

Zacznijmy od kultowego Hotelu Gdańsk. Pobyt w dwuosobowym pokoju kosztowałaby mnie 1551 zł, a po opłaceniu rezerwacji Revolut zwróciłby mi 142 zł w ramach cashbacku. Realna cena noclegu to więc około 1408 zł.

Revolut Noclegi – pierwsza propozycja

Ten sam hotel znalazłem na Booking.com. Wybierają identyczne parametry, najniższa cena to 1719 zł, a więc sporo więcej, niż w przypadku Revoluta (lecz dla zainteresowanych dostępne są także zniżki Genius – trzeba to uczciwie dodać – więcej na ten temat znajdziecie w Internecie).

Revolut Stays vs. Booking – kto wygra?

Druga propozycja to pokój w jednym z Berlińskich hoteli. Cena za ten sam pobyt dla dwójki z Revolut Stays – 2188 zł minus 195 zł cashbacku, czyli 1993 zł.

Przykładowa rezerwacja przez Revolut Stays

Nocleg zarezerwowany w tym samym czasie przez Booking.com – 2422 zł z opcjonalną zniżką lojalnościową Genius.

Nocleg rezerwowany przez konkurencyjną platformę.

I na koniec Barcelona. Cenę w hotelu, który wybrałem, znajdziecie na zrzucie poniżej – w praktyce, wliczając cashback, opłata za nocleg dla dwóch osób to 3428 zł. Co na to Booking?

Barceloński hotel w Revolut Noclegi

I w tym przypadku cena wychodzi sporo wyższa. Nie ma też dostępnych zniżek, które mogłyby to usprawiedliwiać. Za ten sam pokój przyjdzie zapłacić 3747 zł, a więc 319 zł więcej. W dodatku rezerwacja przez Booking wymaga dokonania przedpłaty.

Ten sam hotel na platformie Booking

Słowem podsumowania

Nie można jednoznacznie powiedzieć, że jedna platforma góruje nad drugą, jest tańsza czy jakkolwiek lepsza. Porównałem jedynie bazowe ceny, uwzględniając ewentualnie zniżki dostępne dla wszystkich od ręki. Nie oznacza to jednak, że w przytoczonych wyżej przykładach Revolut będzie zawsze lepszy. Znajdując się na trzecim poziomie programu Genius, zyskując tym samym 20% zniżki od kwoty netto, darmowe śniadania i priorytetową usługę, być może, w Waszych oczach, oferta Bookingu byłaby korzystniejsza. Ocenę więc jak zawsze zostawiam Wam, a sam mogłem porównać tylko to, co widać na pierwszy rzut oka.

Sam jednak jestem zwolennikiem gotowych i prostych rozwiązań. Korzystając z rezerwacji w Revolucie, uzupełnione są od razu niezbędne dane do zabukowania noclegu, a połączenie z portfelem sprawia, że nie muszę robić przelewów. Ponadto, podczas rezerwacji Revolut przewalutuje sobie środki tak, jak będzie najtaniej bez mojego udziału. Jeśli więc, wyjeżdżając na wakacje, mogę ograniczyć liczbę wykorzystywanych apek do minimum, to taki pomysł bardzo mi się podoba. A tak się składa, że Revolut towarzyszy mi na każdym wyjeździe – choćby z uwagi na tanie przewalutowania 😉

Mam nadzieję, że niedługo w aplikacji pojawią się też inne podróżne usługi – wynajem samochodu, opłacanie atrakcji turystycznych, winiet transportowych i innych. Wszystko wskazuje na to, że Revolut nie zatrzyma się na samych rezerwacjach.

Cashback – noclegi nawet 10% taniej z Revolut Stays?

Pierwotnie, tuż po uruchomieniu usługi, Revolut komunikował możliwość otrzymania do 10% cashbacku od ceny netto noclegu (czyli przed dodaniem podatków obowiązujących w danym kraju/regionie). Jak się wtedy dowiedziałem z jednej zakładek w aplikacji, do 10% cashbacku od wszystkich ofert dostępne jest dla użytkowników planów Metal, który opisałem już kiedyś w tym miejscu oraz użytkowników nowego planu Revolut Ultra. Zasada ta obowiązuje w dalszym ciągu, jednak usystematyzowano także wartość zwrotu dla innych planów. W przypadku darmowego planu Standard oraz planu Plus cashback wynosi do 3%, natomiast użytkownicy planu Premium mogą liczyć zwrot do 5% ceny noclegu. Na maksymalnie 10% cashbacku mogą liczyć także posiadacze nowego planu Revolut Ultra. Jeśli plany Metal i Ultra są dla Was zbyt drogie, możecie skorzystać przez 3 miesiące z darmowego Planu Premium. O tym jak to sobie zagwarantować, dowiecie się z niniejszego artykułu.

Mimo to nawet z nieco mniejszym cashbackiem zysk jest zauważalny. Zniżki naliczane są bowiem od standardowych cen, a nie sztucznie zawyżonych, więc uważam, że warto wypróbować platformę Revoluta, póki faktycznie jest taniej niż u konkurencji.

Więcej na temat Revolut Stays znajdziecie w regulaminie usługi.

Revolut – pozostałe wpisy

To nie pierwszy raz, gdy omawiam na blogu nowości od Revoluta. Jeśli więc interesują Was inne kwestie związane z tą platformą, informacje znajdziecie w tych artykułach:

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów