Kredyt Revolut: nawet 150.000 zł bez prowizji i z oprocentowaniem od 7,99% na klik + 3 miesiące darmowego Planu Premium (o wartości 90 zł) oraz do 120 zł bonusu ekstra

Kredyt Revolut to kolejna, oprócz odroczonych płatności i karty kredytowej, usługa zapewniająca finansowanie w zasobach walutowego giganta. Platforma ewidentnie chce uplasować się na rynku jako pełnoprawny bank ze wszystkimi kluczowymi punktami oferty. Oferowany przez Revolut kredyt gotówkowy na pierwszy rzut oka wygląda nieźle – brak prowizji, niskie RRSO, wysoka możliwa do uzyskania kwota i długi okres kredytowania. Jak będzie w praktyce? O tym przekonacie się już za chwilę. Prześledzę proces wnioskowania o pożyczkę i pokażę Wam wszystko od kuchni. Przy okazji nie mogę nie wspomnieć o trwającej promocji Revolut skierowanej do czytelników bloga JakDorobic.pl. W promocji darmowego konta otrzymacie 3 miesiące darmowego Planu Premium o wartości 90 zł. Ponadto, jako użytkownicy Revoluta będziecie mogli wziąć udział w prostych quizach, które nagrodzą Was kolejnymi bonusami o wartości do 120 zł!

Kto może zaciąnąć kredyt Revolut?

O kredyt może ubiegać się każdy pełnoletni użytkownik będący obywatelem Polski i klientem Revolut Banku. Platforma nie udostępnia danych dotyczących minimalnych dochodów ani ich źródeł. Nic na ten temat nie wie też support Revoluta. Podczas wnioskowania zostanie sprawdzony Wasz dochód (za chwilę powiem o tym, w jaki sposób) oraz historia kredytowa – poprzez Biuro Informacji Kredytowej i historię wewnętrzną Revoluta. Mówiąc krótko – ma być prosto i przejrzyście.

Kredyt w aplikacji Revolut

Kredyt Revolut – analiza

Kredyt gotówkowy Revolut nie ma sztywno wyznaczonych parametrów oferty. Platforma dobiera zaproponowane warunki do konkretnego kandydata – jego dochodów, historii spłat i innych czynników, o czym przekonacie się już za chwilę. Minimalne oprocentowanie w skali roku to 7,99% – może być jednak większe. Z tego względu trudno jest propozycję Revoluta porównać z którymkolwiek polskim bankiem. Jeśli jednak szukacie aktualnie opcji finansowania – nic nie szkodzi spróbować. Tym bardziej, jeśli konta w Revolucie jeszcze nie macie – możecie tam zgarnąć 3 miesiące darmowego Planu Premium o wartości 90 zł. Nawet jeśli warunki kredytu Wam nie przypasują, te kilka minut na założenie konta nie będzie straconym czasem. Revolut jest ponadto pełnoprawnym bankiem, kontrolowanym przez stosowne organy tak samo, jak każdy inny bank. Nie ma więc potrzeby obawiać się o błędy wynikające z niekompetencji i inne nieprawidłowości (a przynajmniej nie ma potrzeby obawiać się bardziej niż normalnie 😉 )

Proces kredytowy w Revolut

Ale do rzeczy! Po wejściu do zakładki Kredyt Waszym oczom ukażą się standardowe suwaki, za pomocą których wybierzecie najważniejsze parametry kredytu – okres i pożyczaną kwotę. Po zatwierdzeniu wstępnych warunków pozostanie już tylko odpowiedzieć na 2 pytania: o dochody oraz miesięczne koszty utrzymania. Później Revolut potrzebuje kilku chwil (w moim przypadku nie była to nawet minuta) na sprawdzenie Was w BIK oraz złożenie ostatecznej oferty, która ma pozostać ważna przez 15 dni.

Przykładowy kredyt – oferta Revolut

Po zaakceptowaniu tej oferty pozostaje już tylko zweryfikować swoje dochody. Revolut wykorzystuje w tym przypadku otwartą bankowość w ramach dyrektywy PSD2. Polega ona na zalogowaniu się do banku za pośrednictwem Revoluta i wyrażeniu zgody na jednorazowy wgląd do historii konta. Sceptyków uspokajam: nie jest to szarlatański pomysł Revoluta na wyłudzanie danych od nieświadomych. O dyrektywie 2007/64/WE Parlamentu Europejskiego przeczytacie zarówno w Wikipedii, jak i na stronach banków – na przykład Banku Millennium.

Po przeanalizowaniu mojej zdolności kredytowej Revolut zaproponował mi pożyczkę na nieco innych warunkach: RRSO – 13,8% i oprocentowanie na poziomie – 12,99%. Wciąż jednak bez prowizji, więc w ogólnym rozrachunku wychodzi całkiem nieźle. Sami możecie zestawić sobie moją lub Waszą propozycję z aktualnie najlepszymi propozycjami na rynku, korzystając z blogowego Rankingu Kredytów Gotówkowych.

Firma nie wymaga zabezpieczenia kredytu. Nie występuje też dodatkowa opłata wynikająca z ubezpieczenia. Jeśli zechcecie spłacić kredyt przed terminem – Revolut nie pobierze za to dodatkowych opłat, a koszty zostaną zmniejszone proporcjonalnie do wykorzystanego okresu. Wszystkie opcje znajdziecie w sekcji Zarządzanie kredytem w swojej aplikacji.Jeśli chodzi o możliwość łączenia ze sobą produktów kredytowych, jeden użytkowników może mieć jedną kartę i do trzech kredytów jednocześnie.

Spłata kredytu odbywa się w równych, comiesięcznych ratach. Dokładne daty płatności znajdziecie w harmonogramie, a pierwsza z nich odbędzie się miesiąc po przekazaniu środków kredytowych na konto. Środki powinny być automatycznie pobrane z głównego konta, zaś Revo powinien wysłać Wam powiadomienie o zbliżającej się spłacie. Czy tak będzie w praktyce? Nie mamy jeszcze 100% pewności, ponieważ dopiero co przetestowaliśmy usługę 🙂

Jeśli nie jesteście spóźnieni ze spłatą zobowiązania, możecie wystąpić o odroczenie raty na okres do trzech miesięcy. O szczegóły każdorazowo należy zapytać obsługę klienta w aplikacji.

Spłata kredytu w aplikacji Revolut

Szczegółów szukajcie w dokumentach dotyczących opłat, na oficjalnej stronie Revoluta oraz w aplikacji.

Revolut – pozostałe wpisy

To nie pierwszy raz, gdy omawiam na blogu nowości od Revoluta. Jeśli więc interesują Was inne kwestie związane z tą platformą, informacje znajdziecie w tych artykułach:

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów