fbpx

Ranking kredytów gotówkowych – Grudzień 2021

Ranking kredytów gotówkowych to zestawienie najlepszych ofert bankowych na rynku. Wpływ na pozycję w rankingu mają takie czynniki, jak: prowizja, Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, okres kredytowania i możliwa do uzyskania kwota. Kredyt, w przeciwieństwie do pożyczki gotówkowej, którą zaciągniecie w wielu instytucjach pozabankowych, może przyznać Wam wyłącznie bank. To główna różnica pomiędzy tymi dwoma produktami. Skorzystanie z jednego z tanich kredytów gotówkowych może znacząco poprawić Wasze notowania jako przyszłych kredytobiorców – szczególnie gdy zamierzacie starać się o kredyt hipoteczny, który nie jest dostępny dla każdego. W ten oto sposób, bez ponoszenia wysokich kosztów zbudujecie pozytywną historię kredytową w BIK-u.

🏅 I miejsce – Aion Bank – Pożyczka bez prowizji!

Propozycja nowego na polskim rynku gracza – Aion Banku – jest obecnie prawdopodobnie najciekawszą z dostępnych opcji. Dlaczego? Trzy główne argumenty to:

  • 0% prowizji,
  • stałe oprocentowanie na poziomie 6,7%,
  • RRSO poniżej 7%.

Okres kredytowania wynosi od 3 do 96 miesięcy, a maksymalna do uzyskania kwota to aż 120.000 zł!

Na uwagę zasługuje fakt, iż oprocentowanie w Aion Banku ma charakter stały. To bardzo ważne zagadnienie w obliczu ryzyka podwyżki stóp procentowych NBP. W październiku 2021 roku mieliśmy już pierwsze symptomy tego zjawiska, gdy główna stopa procentowa (referencyjna) poszybowała z 0,1% do 0,5%. Wielu ekonomistów wskazuje, iż są to zwiastuny całej serii podwyżek stóp procentowych. W związku z tym, kredyty oparte na zmiennej stopie mogą wyraźnie zdrożeć w czasie. W Aion Banku tego problemu po prostu nie ma.

Co ważne, w przypadku promocyjnej pożyczki nie jest wymagane ubezpieczenie kredytu, ani zakładanie konta osobistego (do spłaty pożyczki będzie służył rachunek techniczny). Natomiast w przypadku posiadania konta w Aion Banku – raty będą spłacać się same poprzez automatyczne pobieranie środków. Jeśli zaś będziecie chcieli spłacić kredyt przed czasem – nic nie stoi na przeszkodzie. Opłata za wcześniejszą spłatę kredytu wynosi 0 zł.

Więcej na temat produktu przeczytacie w dedykowanym artykule.

ProwizjaRRSOOkres kredytuKwota kredytu
0%Poniżej 7%od 3 miesięcy do 8 lat500-120.000 zł


🏅II miejsce – Kasa Stefczyka – Pożyczka gotówkowa Fit

To, co jako pierwsze rzuca się w oczy, w przypadku Pożyczki gotówkowej Fit, serwowanej przez kasę Stefczyka, to bardzo wysoka kwota maksymalna kredytu. Minimalna wartość pożyczki to 1000 zł, jednak w razie potrzeby możecie postarać się nawet o 160.000 zł. Wysokie kwoty ciągną za sobą oczywiście długi okres kredytowania, który w tym przypadku wynosi do 10 lat. Podobnie jak poprzednicy, propozycja Kasy Stefczyka jest zwolniona z prowizji. Zmienna roczna stopa oprocentowania ma wartość 6%.

Wniosek wypełnicie w pełni online.

ProwizjaRRSOOkres kredytuKwota kredytu
0%6,17%od 1 roku do 10 lat1000-160.000 zł


🏅III miejsce – Getin Bank – Kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy Getin Banku to solidny produkt, który pozwoli zrealizować nawet te największe plany. Maksymalna kwota, jakiej może udzielić w tym przypadku kredytodawca, to aż 200.000 zł. Okres spłaty waha się od 3 miesięcy do 10 lat, a zmienne oprocentowanie ma tutaj wartość 7,99% w ujęciu rocznym. To kolejny kredyt, którego prowizja wynosi okrągłe 0%.

Wnioskowanie o kredyt Getin Banku odbywa się telefonicznie. Po pozostawieniu kontaktu oddzwoni do Was konsultant, który pomoże Wam złożyć wniosek. Weryfikacja tożsamości może za to odbyć się w pełni online – za pomocą selfie (istnieje oczywiście możliwość załatwienia formalności w oddziale Getin Banku).

ProwizjaRRSOOkres kredytuKwota kredytu
0%8,3%od 3 miesięcy do 10 lat2000-200.000 zł


🏅IV miejsce – BNP Paribas – Kredyt na zielone zmiany 

Kredyt na zielone zmiany to produkt BNP Paribas, który różni się od innych, przedstawionych w tym zestawieniu. O ten produkt mogą wnioskować osoby, chcące wprowadzić zmiany w sposobie ogrzewania swojego domu (wymiana źródeł ciepła na gazowy kocioł kondensacyjny, kocioł na biomasy, ciepło sieciowe, ogrzewanie elektryczne, powietrzną lub gruntową pompę ciepła), modernizację i ocieplenie (na przykład wymiana okien i drzwi, ocieplenie ścian/stropów czy modernizacja istniejącego systemu ogrzewania). To także kredyt dla osób, które chcą zainwestować w nowoczesne „zielone” technologie: panele fotowoltaiczne, kolektory słoneczne czy rekuperację.

Kredyt jest zwolniony z prowizji, a kwota rozłożona na stałe raty. Oprocentowanie stałe wynosi 7,99%, a okres kredytowania to od 6 miesięcy do 10 lat. Możliwa do uzyskania jest kwota od 1000 do 200.000 zł.

Wnioskowanie odbywa się przez telefon. Wystarczy, że zostawicie swoje dane w formularzu kontaktowym, a konsultant zadzwoni do Was tak szybko, jak to możliwe.

ProwizjaRRSOOkres kredytuKwota kredytu
0%9,92%od 6 miesięcy do 10 lat1000-200.000 zł


🏅V miejsce – PKO Bank Polski – Pożyczka gotówkowa

Pożyczka gotówkowa PKO BP to bezprowizyjny kredyt z oprocentowaniem zmiennym na poziomie 7,2%. Żeby zawnioskować o produkt (do 5600 zł) nie jest potrzebne konto w banku kredytodawcy ani kontakt z konsultantem – wszystkie formalności załatwicie online. Na spłatę kwoty do 5600 zł będziecie mieli maksymalnie 24 miesiące. To oferta przeznaczona dla nowych klientów PKO Banku Polskiego, którzy do tej pory nie mieli z nim żadnych relacji. Bank sam potwierdzi Wasze dane za pomocą przelewu weryfikacyjnego na 1 zł. Pieniądze mogą znaleźć się na Waszym koncie nawet tego samego dnia.

W przypadku większych kwot (do 200.000 zł) dostępny jest okres kredytowania do 96 miesięcy, a cały proces odbywa się telefonicznie, po wcześniejszym wypełnieniu formularza.

ProwizjaRRSOOkres kredytuKwota kredytu
0%7,45%od 62 dni do 2 lat1500-200.000 zł


🏅VI miejsce – Credit Agricole – Kredyt dla Ciebie

Credit Agrciole przygotowało produkt Kredyt dla Ciebie z oprocentowaniem stałym na poziomie 7% (rata na pewno nie wzrośnie). Maksymalna kwota kredytu to 20.000 zł, a jej spłatę można rozłożyć na 60 rat (5 lat). Kredyt przeznaczony jest dla osób, które nie są związane z Credit Agricole inną umową kredytową. Organizator wskazuje, że przyznanie pieniędzy może nastąpić nawet w 10 minut. Do złożenia wniosku konieczne będą dokumenty potwierdzające dochód – w przypadku osób zatrudnionych wystarcza zazwyczaj zaświadczenie o zarobkach. Osoby prowadzące własne firmy korzystają w tym przypadku z księgi przychodów i rozchodów (za obecny i/lub ubiegły rok).

Kredyt jest przeznaczony dla osób, które nie posiadają aktualnie innego produktu kredytowego Credit Agricole (w dniu składania wniosku).

Credit Agricole to jeden z najbardziej cenionych banków i dostawców usług finansowych. Marka zdobyła mnóstwo nagród (w tym Przyjazny Bank według Newsweeka, Najchętniej polecany Bank 2018 i Najlepszy Bank 2019).

ProwizjaRRSOOkres kredytuKwota kredytu
0%7,23%do 5 latdo 20.000 zł

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów