Revolut Metal: czy warto przejść na płatny plan? Analiza planu Revolut Metal + 50% rabatu (aż 250 zł zniżki) na plan Metal z okazji Black Friday oraz do 120 zł bonusu ekstra

Uwaga! Z okazji Black Friday omawiany dziś plan Revolut Metal możecie zdobyć z 50% zniżką! Roczny koszt najwyższego planu wyniesie więc 250 zł (niecałe 21 zł w przeliczeniu na miesiąc), zamiast standardowej kwoty 500 zł! Szczegóły tej promocji znajdziecie pod koniec artykułu 😉

Revolut Metal to najwyższy z dostępnych obecnie planów taryfowych prawdopodobnie najpopularniejszego „banko-fintechu” na świecie. W kolejnym artykule poświęconym Revolutowi przeanalizuję, czy warto ponosić opłatę za korzystanie z platformy w najwyższym standardzie oraz kto może zyskać na tym najbardziej. Możecie też wybrać inny bonus na start. Mianowicie nowi użytkownicy mogą otrzymać 3 miesiące darmowego Planu Premium o wartości 90 zł. Instrukcję, jak zdobyć bonus znajdziecie w tym miejscu. Ponadto zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów Revoluta dostępna jest promocja, w której możecie odebrać nawet 120 zł bonusu ekstra za rozwiązanie quizów na temat kryptowalut. O tej drugiej promocji poczytacie tutaj.

Revolut Standard – co oferuje darmowy plan?

To naturalne, że zestawienie ze sobą planu całkowicie darmowego z najdroższą dostępną w aplikacji opcją będzie bardzo kontrastowe. Czy istnieje jednak grupa użytkowników, którym w zupełności wystarczy bezpłatna, standardowa wersja konta? Przeanalizujmy krótko warunki Revolut Standard. Bez żadnych opłat możecie założyć swoje konto online i stworzyć subkonta dla wszystkich dostępnych w aplikacji walut. Możliwe jest także zamówienie karty fizycznej (plastikowej), jednak wiąże się to z opłatą 24,99 zł. Zamiast tego możecie skorzystać z karty wirtualnej, dostępnej w aplikacji za darmo. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby podpiąć ją do jednej z aplikacji płatniczych i płacić zbliżeniowo w sklepach stacjonarnych.

Płać wirtualnymi kartami Revolut!

Dobrym nawykiem wpływającym na bezpieczeństwo internetowych płatności jest generowanie kart wirtualnych. W celach bezpieczeństwa możecie wykorzystać je choćby do pojedynczej płatności.

Karta fizyczna pozwoli na wypłaty z bankomatów do równowartości kwoty 800 zł miesięcznie (lub 5 darmowych wypłat – każda kolejna wiąże z prowizją). Darmowe będą też przelewy SEPA (w euro), za przelewy międzynarodowe w innych walutach trzeba będzie jednak zapłacić.

Najważniejsze jednak jest to, że Plan Standard pozwala na wykonywanie płatności kartą z automatycznymi przewalutowaniami oraz wymianę walut po kursach międzybankowych – czyli najlepszych z możliwych. Użytkownicy bezpłatnego konta mogą wykonywać takie transakcje do równowartości kwoty 5000 zł miesięcznie. Absolutny brak prowizji dotyczy wymiany walut i płatności od poniedziałku do piątku. W weekendy naliczana jest automatyczna opłata z uwagi na zamknięcie rynków walutowych.

Płatności tradycyjne to jednak nie wszystko, co Revolut może zaoferować. Kupując kryptowaluty w standardowym planie, zostaniecie obciążeni prowizją w wysokości 2,5% oraz 1,5% w przypadku inwestowania w surowce. Więcej o inwestycjach w Revolut przeczytacie tutaj.

Revolut Metal – jakie usprawnienia wprowadza?

Revolut Metal podnosi limity z niższych opcji, a także wprowadza kilka nowości. Jako najdroższy z dostępnych planów oferuje naprawdę wiele, przez co dedykowany jest najbardziej wymagającym użytkownikom. Kto konkretnie skorzysta na jego funkcjach najbardziej? O tym powiem w dalszej części. Zacznijmy jednak od początku.

Przewalutowania bez limitów w Revolut Metal

Wraz z przejściem na najwyższy plan usunięty zostaje limit przewalutowań, wynoszący równowartość kwoty 5000 zł w planie Standard oraz Plus. Oznacza to, że posiadacze planu Metal mogą bez skrępowania korzystać z najlepszych kursów międzybankowych pozbawionych dodatkowych opłat i marż. Brak limitu dotyczy zarówno przewalutowań pomiędzy subkontami w aplikacji Revolut, jak i automatycznych przewalutowań podczas płatności kartą płatniczą. Co tu kryć, Revolut Metal sprawdzi się jak ulał, gdy „na grubo” dokonujecie transakcji wymiany walut.

Przykładowo: jeśli korzystacie z planu Standard lub Plus i postanowicie zrobić zakupy w zagranicznym sklepie (online lub stacjonarnie – na przykład na wakacjach) o wartości 7000 zł, to przewalutowanie bez dodatkowych kosztów obejmie tylko 5000 zł. Pozostała część kwoty zostanie obciążona prowizją w wysokości 0,5%. Przy 2000 zł mówimy więc o kwocie 10 zł. W planie Metal taka opłata nie wystąpi.

Muszę jednak nadmienić, że niezależnie od wykorzystywanego planu, niektóre waluty mogą zostać objęte prowizją. Taka sytuacja ma miejsce w przypadku rzadkich walut (Revolut podaje za przykład THB, czyli bat – walutę Tajlandii) i ma wartość 1% całej transakcji oraz w weekendy dla wszystkich walut – 1%. Waluty rzadkie wymieniane w weekendy będą więc kosztować 2% wartości transakcji. Takie opłaty ujęte są już w kursie – w aplikacji nie zobaczycie dodatkowych narzutów.

Więcej darmowych przelewów międzynarodowych

W planie Revolut Metal użytkownik zyskuje także 3 nieodpłatne przelewy międzynarodowe. Mowa tu o przelewach do krajów spoza obszaru SEPA. To między innymi takie państwa jak USA, czy Wielka Brytania. W najdroższej taryfie możecie wykonywać 3 takie płatności bez żadnych opłat. Revolut obiecuje też błyskawiczne wykonanie transakcji. Tanie i szybkie przelewy możliwe są dzięki działaniu firmy, polegającym na rozsianiu swoich rachunków po całym świecie. Pieniądze nie są więc przekazywane bezpośrednio z Revoluta do innych banków, tylko transferowane wewnętrznie, a następnie przekazywane na konto użytkownika już w kraju docelowym.

Przelew międzynarodowy w Revolut Metal – przykład

Dla porównania, w planie Premium darmowy jest tylko 1 przelew miesięcznie, zaś w opcjach Revolut Plus i Standard każda płatność międzynarodowa jest płatna (oczywiście poza przelewami SEPA). Standardowo taki przelew kosztuje 15 zł, czyli oszczędność wynosi 45 zł w skali miesiąca. Osobną kwestią są opłaty banków pośredniczących, na które Revolut akurat nie ma już wpływu.

Metalowa karta z opcją personalizacji

Decydując się na plan Metal, zyskujecie też prawo do metalowej karty wraz z możliwością wyboru jednego z dostępnych kolorów. Z całą pewnością nie jest to argument przeważający, ale sami przyznacie, że musi świetnie prezentować się w portfelu. Użytkownicy najwyższej taryfy mają też możliwość spersonalizowania karty – dodając na niej na przykład napis, rysunek lub emotikon. Jednak największe wrażenie robią złota oraz czarna metalowa karta. Obie karty kojarzą się z prestiżem i wysokim statusem.

Revolut Metal – dostępne karty

Cashback, czyli zwrot za płatności kartą

Posiadacze Revolut Metal mogą także korzystać z cashbacku za płatności kartą (0,1% w Europie i 1% poza Europą) oraz założyć konta Revolut Junior nawet dla piątki dzieciaków (w darmowym planie dostępne jest tylko jedno dodatkowe konto, jednak o tym napiszę innym razem). Cashback naliczany jest od kwoty netto Waszych zakupów. Zależnie od partnera programu, u którego zrobicie zakupy, zaksięgowanie przelewu może potrwać do 90 dni. Proces naliczania zwrotów możecie podejrzeć w swojej aplikacji.

Przykładowo, wydając na zagranicznych wakacjach (poza Europą) kwotę 5000 zł, otrzymacie 50 zł zwrotu.

Cashback w Revolut Metal

W zakładce Rewards znajdują się ponadto podzielone na kategorie marki i miejsca, w których zyskacie rabaty dochodzące do 30% oraz promocje polegające na powiększeniu wartości cashback ponad standardowy poziom. Szczegółowa analiza usługi dostępna jest w analizie Revolut Rewards.

Rabaty w Revolut

Ubezpieczenie na co dzień

W ramach Revolut Metal zyskujecie dostęp do dwóch obszernych pakietów ubezpieczeniowych. Pierwszy z nich, zwany Ubezpieczeniem na co dzień, obejmuje następujące zdarzenia:

 • Ubezpieczenie zakupów – ochrona obejmuje w tym przypadku sprzęt i towary zakupione przy użyciu karty/konta Revolut przez okres 12 miesięcy od dnia zakupu lub dostawy. Dotyczy to uszkodzeń i kradzieży. W planie Metal górna granica odpowiedzialności Revoluta to aż 10.000 EUR! Jest to roczny limit, który może zostać rozdysponowany pomiędzy różne zdarzenia ubezpieczonego w ciągu roku, o ile oczywiście będziecie mieli aż tak dużego pecha 😉 Skorzystanie z ubezpieczenia może wiązać się z koniecznością wysyłki sprzętu pod wskazany adres, jednak koszt transportu do równowartości kwoty 50 EUR pokrywa Revolut. Obowiązuje amortyzacja wartości przedmiotu – zależnie od tego, w którym miesiącu po zakupie ulegnie on wypadkowi lub kradzieży, Revolut potrąci z jego wartości określoną kwotę (5% miesięcznie).
 • Ubezpieczenie zwrotu pieniędzy – jeśli sklep, w którym zrobiliście zakupy z płatnością Revolut odmówi Wam zwrotu do 90 dni od daty zakupu, Revolut pokryje koszt towaru do równowartości kwoty 300 EUR/przedmiot. Ochronie podlegają zakupy w kraju zamieszkania oraz w krajach europejskich. Górna granica odpowiedzialności Revolut (w skali roku) to 600 EUR.
 • Ubezpieczenie biletów na wydarzenie – nie możecie dostać się na imprezę, koncert, konferencję lub inne wydarzenie? Revolut może zwrócić Wam kwotę do równowartości 1000 zł pod warunkiem, że Wasze „nieuczestnictwo” wynika z następujących powodów:

Ubezpieczenie biletów – Revolut Metal

Jeśli chodzi o ochronę zwrotu i ubezpieczenie zakupów, ochrona obejmuje wyłącznie nowe przedmioty, zakupione ze wszystkimi certyfikatami unijnymi. Lista wyłączeń znajduje się w tym dokumencie. Na liście znalazły się między innymi: biżuteria, jedzenie i antyki. Chronione nie są także zakupy na firmę.

Ubezpieczenie podróżne

W ramach ubezpieczenia podróżnego dla klientów Revolut korzystających z planu Metal, otrzymacie też świadczenia w wymienionych niżej przypadkach:

 • Rezygnacja z podróży lub przerwanie podróży – otrzymacie zwrot kosztów niepodlegających zwrotowi u sprzedawcy lub usługodawcy, jeśli Wasz udział w podroży został przekreślony z powodów, które obejmuje ubezpieczenie. Mowa tu między innymi o wypadkach czy hospitalizacji, również w wyniku COVID-19. Zwrot kosztów przysługuje Wam także w przypadku opóźnień transportu i wynikających z tego tytułu wydatków.
 • Ochrona bagażu i jego transportu – zagubiona lub skradziona walizka czy opóźnienie bagażu rejestrowanego (ponad 4 godziny) również będzie wiązać się z przewidzianą przez warunki ubezpieczenia rekompensatą. Jeśli skradzione, zagubione lub zniszczone zostaną Wasze dokumenty – wiza, paszport, dowód osobisty – otrzymacie zwrot kosztów poniesionych w ramach wyrobienia duplikatu.
 • W ramach ubezpieczenia zwrotowi podlegają także koszty leczenia i hospitalizacji w nagłych przypadkach podczas podróży. Punkt ten obejmuje także koszty transportu do kraju. Ochrona ma zastosowanie również w przypadku wystąpienia chorób epidemicznych oraz koniecznej pomocy stomatologicznej. Ubezpieczony otrzyma także pomoc polegającą na znalezieniu lekarza lub placówki medycznej podczas wyjazdu.
 • Użytkownik pakietu Revolut Metal zyskuje również ubezpieczenie OC i tym samym, w razie wyrządzenia osobie trzeciej krzywdy, uszkodzenia ciała, ubrań, samochodu czy innego przedmiotu, pokrzywdzonemu zostanie wypłacona rekompensata bez obciążania kieszeni ubezpieczonego. Mało tego! Ubezpieczenie Allianz pokryje dodatkowo koszty zakwaterowania pokrzywdzonego, jeśli zajdzie taka konieczność 🙂
 • Osoby aktywne fizycznie mogą być zainteresowane ubezpieczeniem sportowym podczas podróży. Mowa tu przykładowo o zwrocie kosztów za karnet narciarski czy wstęp do bike parku w przypadku losowych przyczyn – na przykład nagłej hospitalizacji. Ochrona obejmuje też kradzież, utratę lub uszkodzenie sprzętu sportowego oraz koszt wypożyczenia sprzętu podczas podróży. Ważne jest także pokrycie kosztów akcji poszukiwawczej i ratowniczej.
 • Dla osób, które podczas wakacji wypożyczają samochody, przydatne może okazać się pokrycie kwoty udziału własnego w kradzieży lub uszkodzeniu wynajętego auta. Kto choć raz miał okazję przejechać się włoskimi drogami, ten z pewnością doceni ten punkt ubezpieczenia Revolut Metal 😉

Ubezpieczenie podróżne w Revolut Metal

Rodzaje ochrony, które wymieniłem wyżej, mają zastosowanie zarówno podczas podróży zagranicznych, jak i krajowych. W przypadku lokalnych wojaży trzeba jednak mieć na uwadze, że ich działanie rozpoczyna się po oddaleniu od miejsca zamieszkania o co najmniej 100 kilometrów. Uwaga także na podróże do krajów, które odradzane są przez tamtejszy rząd, rząd w kraju zamieszkania podróżnego lub rząd kraju, który po drodze przemierzacie.

Kradzież zgłaszajcie zawsze w ciągu 24 godzin od chwili zdarzenia. Ubezpieczenie zyskujecie „automatycznie” – zaraz po przejściu na plan Metal. Podróż nie może jednak trwać dłużej niż 90 dni – tyle jednorazowo obejmuje okres ochrony. Ubezpieczenie chroni posiadacza karty Revolut Metal i podróżującym z nim jego dzieci do 17. roku życia oraz współmałżonka lub partnera pod warunkiem, że mieszkają razem od co najmniej 12 miesięcy – dosyć egzotyczny warunek 😉

Szczegółów szukajcie w aplikacji Revolut oraz w dokumencie z warunkami ubezpieczenia.

Tańsze inwestycje w planie Revolut Metal

Zmniejszona względem darmowego planu jest także prowizja za wymianę kryptowalut (1,5%) oraz surowców (0,5%). Symbolicznie rośnie także oprocentowanie na subkontach oszczędnościowych (3% w skali roku dla PLN i 0,3% w skali roku dla EUR). O możliwościach inwestycyjnych platformy Revolut przeczytacie w tym artykule.

Ile kosztuje Revolut Metal? 50% zniżki z okazji Black Friday!

Z okazji Black Friday Revolut Bank przygotował niemałą niespodziankę. Przy płatności rocznej plan Revolut Metal będzie tańszy o połowę. Tak – 50% mniej! Z promocji mogą skorzystać nowi klienci oraz obecni użytkownicy. Zasady przyznawania zniżki dla jednych i drugich różnią się od siebie, dlatego dla porządku rozbiję tę małą analizę warunków promocji na dwa punkty.

 • Nowi klienci Revoluta mogą zdobyć o 50% tańszy plan Revolut Metal, jeśli założą konto z zaproszenia w terminie od 15 listopada do 28 listopada 2022 roku. Po zweryfikowaniu tożsamości możliwość skorzystania ze zniżki wyświetli się w aplikacji. Okazja potrwa 72 godziny od chwili aktywacji konta (niezależnie od daty końca promocji – możecie więc założyć konto nawet ostatniego dnia, a na aktywację planu Revolut Metal wciąż będziecie mieli 72 godziny).
 • Obecni użytkownicy Revoluta mogą znaleźć zaproszenie do promocji w swojej aplikacji (oraz ewentualnie w wiadomości e-mail) w dniach od 18 listopada do 20 listopada 2022 roku. W tym okresie powinni uaktualnić swoje konto do planu Metal, jeśli tylko chcą z niego skorzystać. Aby uzyskać zaproszenie, musicie posiadać wyrażone zgody na powiadomienia oraz wysyłkę informacji marketingowych.

Zniżka obowiązuje przy płatności za cały rok i nie zostanie naliczona w przypadku comiesięcznej subskrypcji.

Co ważne, nowi klienci mają wybór: mogą skorzystać z 50-procentowej zniżki na roczny plan Revolut Metal lub standardowej promocji dla nowych klientów z 3-miesięcznym darmowym dostępem do planu Premium o wartości 90 zł.

Revolut Metal 50% taniej na Black Friday!Jeśli jednak stwierdzicie, że Plan Metal jest nie dla Was – możecie się z niego wycofać. Jeżeli anulujecie subskrypcję planu Metal lub zmienicie ją na niższą w ciągu 14 dni od momentu aktywacji, Revolut zwróci Wam pełny koszt obniżonej opłaty za subskrypcję. Pamiętajcie jednak, że jeśli zamówiliście kartę w postaci fizycznej, będziecie musieli zwrócić opłatę za dostarczenie karty (a w przypadku karty metalowej – również opłatę za jej wyprodukowanie). W przypadku anulacji planu Metal po 14 dniach – opłata nie zostanie zwrócona, subskrypcja opłacana jest na rok z góry. 

Szczegóły w regulaminie promocji.

Revolut Metal na tle innych planów – porównanie

Porównanie planów Revolut

Jak zmienić plan na Revolut Metal?

Zmiana planu Revolut jest bardzo prosta. Wystarczy, że przejdziecie do aplikacji, klikniecie swój awatar w lewym górnym rogu, a następnie wybierzecie przycisk Zmień plan.

Revolut Metal – jak szybko zmienić plan?
Revolut Metal – widok w aplikacji

Revolut – poprzednie wpisy

To nie pierwszy raz, gdy omawiam na blogu nowości od Revoluta. Jeśli więc interesują Was inne kwestie związane z tą platformą, informacje znajdziecie w tych artykułach:

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


8

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

6

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów