Ranking kont oszczędnościowych – Luty 2023

Nasz blogowy ranking kont oszczędnościowych to aktualizowane na bieżąco zestawienie najciekawszych oprocentowanych rachunków. Zamieszczamy tu propozycje o najwyższej stopie zwrotu i na najlepszych możliwych warunkach. Większość z przedstawionych kont oszczędnościowych pozwala wzbogacić się podwójnie – nie tylko na samym oprocentowaniu, ale także poprzez korzystanie z promocji konta bankowego z premią na start. Dynamiczne zmiany oprocentowania kont oszczędnościowych i lokat terminowych mogą przynieść bardzo dobre rezultaty w walce z postępującą inflacją.


🏅 I miejsce – Konto Oszczędnościowe Nest Bank – 8,25%

Główne parametry rachunku dobrze wpisują się w wartości wyznawane przez markę: konto oszczędnościowe ma bardzo dobre warunki, jest proste w obsłudze, darmowe i dostępne w pełni online. Preferencyjne oprocentowanie (aż 8,25% w skali roku) będzie obowiązywać przez 2, a nawet 3 miesiące z limitem do kwoty 400.000 zł

Konto oszczędnościowe w Nest Banku dostępne jest zarówno dla obecnych klientów posiadających konta osobiste, jak i wszystkich osób z zewnątrz. Osoby kwalifikujące się do drugiej grupy powinny jednak założyć najpierw konto osobiste. Choć początkowo może wydawać się to uciążliwe, to szybko docenicie darmowe konto Nest Banku. Osoby będące już klientami Nest Banku, żeby otworzyć omawiane konto ze specjalnym oprocentowaniem, nie mogły mieć konta oszczędnościowego w Nest Banku do 21 listopada 2021 roku.

Szczegółów szukajcie w Tabeli oprocentowania.

ProwadzenieOprocentowanieDo kwotyOkres
0 zł8,25%400.000 zł2 lub 3 miesiące

Aktualna promocja – konto oszczędnościowe na 8,25% w skali roku do kwoty 400.000 zł + 50 zł łatwego bonusu na start!

⚡ Wysoka kwota depozytu!


🏅 II miejsce – konto oszczędnościowe ING Bank Śląski – 8%

W ramach dwóch promocji ING Banku Śląskiego uzyskacie 7% na koncie oszczędnościowym z limitem do 800.000 zł! Okres obowiązywania promocyjnego oprocentowania to 3 miesiące. Rachunek otworzycie w swojej bankowości elektronicznej. Jeśli nie macie konta osobistego w ING Banku Śląskim, możecie skorzystać z trwającej aktualnie promocji i zdobyć dodatkową premię na start!

Szczegółów konta szukajcie w dedykowanym artykule.

ProwadzenieOprocentowanieDo kwotyOkres
0 zł8%800.000 zł (2 konta z limitem do kwoty 400.000 zł)3 miesiące

Aktualna promocja – sprawdzam Konto Direct. Czy to jeden z lepszych rachunków osobistych? 250 zł premii na koncie osobistym + 8% w skali roku na koncie oszczędnościowym

Wysokie oprocentowanie rachunku dla nowych i obecnych klientów!


🏅 III miejsce – konto oszczędnościowe Banku Pekao – 8%

bank pekao logo

W Banku Pekao znajdziecie konto oszczędnościowe, którego limit kwotowy wynosi aż 200.000 zł. Preferencyjne oprocentowanie o wartości 8% w skali roku obowiązuje przez 183 dni (6 miesięcy) od momentu zawarcia umowy o konto oszczędnościowe. Nadwyżki ponad tę kwotę zostaną objęte standardowym oprocentowaniem wynikającym aktualnie z tabeli banku.

Z promocyjnego oprocentowania możecie skorzystać pod warunkiem, że nie posiadaliście: rachunku osobistego, konta oszczędnościowego, lokaty w Banku Pekao S.A. i/lub jednostek funduszy inwestycyjnych w Pekao TFI w okresie od 1 lipca 2022 roku.

ProwadzenieOprocentowanieDo kwotyOkres
0 zł8%200.000 zł 6 miesięcy

Aktualna promocja – 200 zł premii na start, 100 zł w programie Bezcenne Chwile, 150 zł bonusu dla dziecka oraz 8% w skali roku dla oszczędności (do 200.000 zł)

Wysoki limit, proste zasady i łatwa premia na start w promocji konta osobistego


🏅 IV miejsce – konto oszczędnościowe VeloBank – 8%

Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Banku to obecnie jeden z najciekawszych produktów depozytowych na rynku. Bardzo wysokie jak na konto oszczędnościowe oprocentowanie oraz wysokie limity wpłat to jego zdecydowane zalety. Kapitalizacja odsetek odbywa się raz w miesiącu. Raz w miesiącu możecie też wykonać jedną wypłatę na dowolne konto z rachunku oszczędnościowego bez żadnych opłat. Wszelkie operacje na koncie nie skutkują utratą wypracowanych odsetek.

Preferencyjne oprocentowanie obowiązuje przez okres 3 miesięcy (92 dni) i jest limitowane do kwoty 400.000 zł.


ProwadzenieOprocentowanieDo kwotyOkres
0 zł8%400.000 zł3 miesiące

Aktualna promocja – Elastyczne Konto Oszczędnościowe VeloBank: 8% w skali roku dla kwoty do 40.000 zł + 600 zł premii na start!

Darmowa wypłata co miesiąc i brak utraty odsetek!


🏅V miejsce – konto oszczędnościowe Banku Millennium – 8%

bank millennium logo

Konto oszczędnościowe Millennium Profit to prosty rachunek z jednym wariantem czasowym i oprocentowaniem na poziomie 6% lub nawet 8% w skali roku. Jaki jest warunek otrzymania wyższego oprocentowania? Ta opcja jest zarezerwowana dla osób, które oprócz wpłaty nowych środków na konto, wykonają także 5 płatności kartą lub BLIKiem (z konta osobistego).

Okres obowiązywania preferencyjnego oprocentowania to 90 dni, licząc od chwili zasilenia. Po okresie promocji, konto oprocentowane jest według standardowych zasad.

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji oraz w Cenniku usług.

ProwadzenieOprocentowanieDo kwotyOkres
0 złdo 8%300.000 zł90 dni

Aktualna promocja – Konto Millennium 360°: premia o wartości aż 500 zł, w tym 100 zł za konto dziecka + nawet 8% w skali roku na koncie oszczędnościowym

Wysoka premia za otwarcie darmowego konta osobistego!


🏅 VI miejsce – Konto Mega Oszczędnościowe Alior Bank – 7,5%

Wasze oszczędności mogą zyskać nawet 7,5% w skali roku z limitem dla kwoty do 200.000 zł, a preferencyjne oprocentowanie będzie obowiązywać przez 3 miesiące, licząc od dnia zaksięgowania na rachunku nowych środków. Podwyższone oprocentowanie zobaczycie na koncie następnego dnia roboczego, otrzymacie też wiadomość SMS z powiadomieniem. 

Dużą zaletą omawianego konta jest elastyczność. Swoje środki możecie swobodnie i bez ograniczeń przemieszczać pomiędzy kontem osobistym w Alior Banku, a otwartym tam kontem oszczędnościowym.

Wypłata środków – zarówno na konto w tym samym, jak i innym banku – nie wiąże się z utratą wypracowanych odsetek. Te zaś kapitalizowane są na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.

Szczegółów szukajcie w Tabeli oprocentowania.

ProwadzenieOprocentowanieDo kwotyOkres
0 zł7,5%200.000 zł3 miesiące

Aktualna promocja – 7,5% w skali roku dla kwoty do 200.000 zł oraz nawet 650 zł premii w promocji konta osobistego!

⚡ Wysoka kwota depozytu!


🏅 VII miejsce – Konto oszczędnościowe Santander Bank Polska – 7%

Santander Bank Polska logo

Konto oszczędnościowe Santander Bank Polska zapewnia aktualnie oprocentowanie na poziomie aż 7% w skali roku, dzięki czemu stało się jedną z najlepszych propozycji dla osób poszukujących elastycznego depozytu dla swoich oszczędności. Rachunek przeznaczony jest dla nowych środków, a preferencyjne oprocentowanie obowiązuje dla kwoty do 300.000 zł! 

Szczegółów szukajcie w Tabeli oprocentowania.

ProwadzenieOprocentowanieDo kwotyOkres
0 zł7%300.000 zł4 miesiące

Aktualna promocja – nawet 480 zł premii na start oraz konto oszczędnościowe na 7% w skali roku (do 300.000 złotych)

⚡ Wysoka kwota depozytu!

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


8

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

6

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów