Ranking Lokat Bankowych – Październik 2022

Ranking Lokat Bankowych

Od dłuższego czasu na Twoim koncie gromadzą się nadwyżki? Nie wiesz, gdzie je przechowywać? Skarpeta nie wydaje się wystarczająco solidnym depozytem, a stary materac jest niegodny Twoich oszczędności? To dobra okazja, by przetestować, odradzające się jak Feniks z popiołów lokaty bankowe. W pandemicznej rzeczywistości oprocentowanie poszczególnych produktów było tak symboliczne, że szkoda było w ogóle zawracać sobie nimi głowę. Po podwyżce stóp procentowych banki zaczęły oferować coraz wyższe zwroty, co powinno skusić użytkowników do wpłat. W poniższym zestawieniu znajdują się najlepsze oferty oprocentowanych depozytów w polskich bankach (z gwarancją bezpieczeństwa depozytu do 100.000 euro). Dopóki ranking widnieje na blogu – jest on na pewno aktualny. Zatem po latach przerwy – reaktywacja! Ranking lokat i kont oszczędnościowych powraca na bloga!

🏅 I miejsce – Lokata Facto – 8%

Lokata Facto może być prowadzona wyłącznie w walucie PLN. Minimalna kwota depozytu to 5000 zł. Jeden użytkownik może zdeponować maksymalnie 12 milionów złotych na wszystkich swoich lokatach w Facto (możecie utworzyć wiele lokat w dowolnym czasie – bez żadnych limitów). Kwota nie ma wpływu na wartość oprocentowania. Stawka uzależniona jest wyłącznie od czasu trwania lokaty. Prowadzenie lokaty jest w pełni darmowe.

Kapitalizacja odsetek odbywa się standardowo na koniec ustalonego okresu. Wcześniejsze rozwiązanie lokaty skutkuje utratą odsetek, co jest typową cechą tego typu produktów. 

Szczegółów szukajcie w Tabeli oprocentowania oraz dedykowanym artykule.

ProwadzenieOprocentowanieDo kwotyOkres
0 zł (bez konta osobistego)8%12.000.000 zł1-60 miesięcy

Aktualna promocja – nawet 8% w skali roku – bez konta osobistego i to praktycznie bez limitu kwotowego

Wysoki limit depozytu

Brak konieczności zakładania konta osobistego


🏅 II miejsce – lokata mobilna Credit Agricole – 8%

Klienci banku Credit Agricole mogą skorzystać z rocznej lokaty mobilnej na 8% w skali roku. Maksymalna wartość depozytu to w tym przypadku aż 75.000 zł! Minimalnie wpłacić możecie 1000 zł. Okres trwania lokaty to prawie 9 miesięcy. Oferta dostępna jest wyłącznie dla nowych klientów, dlatego otwarcie lokaty możliwe jest tylko w aplikacji mobilnej i to przez pierwsze 14 dni od chwili założenia konta.

ProwadzenieOprocentowanieDo kwotyOkres
0 zł8%75.000 złokoło 9 miesięcy

Aktualna promocja – lokata mobilna na 8% w skali roku oraz 555 zł premii w promocji konta

Szybki dostęp z poziomu aplikacji mobilnej!


🏅 III miejsce – Lokata Witaj Nest Bank – 8%

Jednym z najważniejszych benefitów oferowanych przez Nest Bank jest Nest Lokata Witaj, będąca typową lokatą na start dla nowych klientów. Oprocentowanie wynoszące 8% w skali roku obowiązuje dla kwoty od 1000 zł do 20.000 zł, zaś okres deponowania środków to 6 miesięcy.

Promocyjne oprocentowanie dostępne jest dla osób, które w każdym pełnym miesiącu trwania lokaty zapewnią:

 • wpływy zewnętrzne na Nest Konto w kwocie minimum 2000 zł oraz
 • wykonają 3 dowolne transakcje spośród: płatność BLIK, operacja kartą debetową, przelew (z wyłączeniem przelewu pomiędzy własnymi rachunkami).

Oprócz tego warunkiem skorzystania z lokaty jest udzielenie i nieodwoływanie zgody marketingowej. Lokatę Witaj możecie założyć jednorazowo poprzez bankowość online w ciągu 30 dni od momentu otwarcia Nest Konta. W przypadku zerwania lokaty przed czasem, bank zwróci Wam kapitał, ale już bez naliczonych odsetek.

Szczegóły lokaty w regulaminie promocji Nest Lokaty Witaj oraz w tabeli oprocentowania.

ProwadzenieOprocentowanieDo kwotyOkres
0 zł8%20.000 zł6 miesięcy

Aktualna promocja – 50 zł premii na start + Lokata Witaj na 8% w skali roku oraz 40 zł bonusu z VISA Mobile!

Pełen pakiet korzyści dla nowych klientów!


🏅 IV miejsce – Lokata InBank 7,5%

Lokata Lojalna to od niedawna nowość InBanku. Oferuje ona najwyższe oprocentowanie i dwa dosyć krótkie okresy obowiązywania. Istotną różnicą w stosunku do standardowej i znanej dotychczas lokaty jest polityka dotycząca oprocentowania. Mamy tu bowiem do czynienia ze szczególnym warunkiem. Bank może zmienić oprocentowanie Lokaty Lojalnej do tego, które obowiązuje za dany okres w Lokacie Standardowej (czyli obecnie 6,9% lub 7,4% w skali roku), jeśli klient rozwiąże w okresie od daty wskazanej w umowie do daty wygaśnięcia umowy którąkolwiek z założonych lokat.

Najważniejsze cechy Lokaty Lojalnej:

 • minimalna kwota lokaty to 5.000 zł, a maksymalna 50.000 zł (każdy klient może jednak założyć wiele lokat na łączną kwotę 1 miliona złotych);
 • odsetki naliczane są na koniec umownego okresu lokaty, a w przypadku jej zerwania bank wypłaci sam kapitał początkowy;
 • za odnowienie lokaty klient otrzyma podwyższone o 0,1 punktu procentowego oprocentowanie swojego depozytu niezależnie od okresu. Podwyższenie naliczane jest w stosunku do aktualnej oferty lokat, nie zaś wobec oprocentowania lokaty, która się zakończyła.

Szczegółów szukajcie w Tabeli oprocentowania terminowych lokat oszczędnościowych.

ProwadzenieOprocentowanieDo kwotyOkres
0 zł (bez konta osobistego)7,5%1.000.000 zł3-6 miesięcy

Aktualna promocja – nawet 7,5% w skali roku bez zakładania konta dla kwoty do 1 miliona złotych!

Duża wysokość depozytu!

Prosty produkt bez konta osobistego!


🏅 V miejsce – Lokata na nowe środki dla posiadaczy mKonto Intensive – 7,1% lub 7,2%

Posiadacze rachunku premium z oferty mBanku, czyli mKonta Intensive, mogą liczyć na podwyższone do pułapu 7,1% lub 7,2% w skali roku oprocentowanie Lokaty na nowe środki. Czas trwania depozytu to 6 lub 12 miesięcy. Łączna kwota oszczędności możliwa do zdeponowania z preferencyjnym oprocentowaniem sięga 500.000 zł! Kwotę można z powodzeniem rozbić na kilka depozytów w razie konieczności odzyskania części pieniędzy – nie utracicie wówczas wypracowanego zysku od całości środków.

Minimalna kwota lokaty to 1000 zł. Lokata dostępna jest dla tak zwanych nowych środków, czyli środków, które użytkownik wpłaca do banku po dniu badania salda. Szczegółowo opisałem to w dedykowanym artykule.

ProwadzenieOprocentowanieDo kwotyOkres
0 zł7,1/7,2%500.000 zł6/12 miesięcy

Aktualna promocja – Lokata na 7,1% lub 7,2% w skali roku oraz 300 zł premii na start za założenie rachunku mKonto Intensive

Bardzo wysoki limit środków!


🏅 VI miejsce – Lokata Terminowa Plus ING Banku Śląskiego – 7%

Lokata Terminowa Plus ING Banku Śląskiego to ciekawa opcja oszczędnościowa dla osób chcących ulokować kapitał w kwocie już od 1000 zł. Oferuje duży wybór wariantów czasowych, choć maksymalne oprocentowanie, czyli 7% lub 6,5% w skali roku, dostępne jest dla depozytu 12-miesięcznego oraz 6-miesięcznego. Maksymalna kwota pojedynczej lokaty to nawet 100.000 zł.

Szczegółów szukajcie w Tabeli oprocentowania oraz dedykowanym artykule.

ProwadzenieOprocentowanieDo kwotyOkres
0 zł (bez konta osobistego)7%100.000 zł12 miesięcy

Aktualna promocja – Lokata Terminowa Plus ING Banku Śląskiego: nawet 7% w skali roku dla kwoty do 100.000 zł! Do tego 250 zł premii na start w promocji konta osobistego!

Możliwość zdeponowania środków już posiadanych w ING


🏅 VII miejsce – Lokata na Nowe Środki Alior Bank – 7%

Alior Bank może zaoferować swoim klientom aż trzy warianty lokaty na nowe śriodki – na 3, 6 lub 12 miesięcy. Oprocentowanie dla każdej z nich rozkłada się następująco:

 • 6% w skali roku – dla lokaty na 92 dni,
 • 6,5% w skali roku – dla lokaty na 182 dni,
 • 7% w skali roku – dla lokaty na 365 dni.

Tak wysokim oprocentowaniem objete są tak zwane nowe środki, to znaczy nadwyżka ponad łączne saldo środków zgromadzonych na rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych, kontach oszczędnościowych oraz lokatach terminowych w dniu wyznaczonym przez regulamin lokaty.

Minimalna kwota lokaty wynosi 1000 zł, górny limit nie istnieje! Lokatę możecie założyć w oddziale, w aplikacji mobilnej lub w bankowości elektronicznej.

Szczegółów szukajcie w Tabeli oprocentowania.

ProwadzenieOprocentowanieDo kwotyOkres
0 zł7%Bez limitu!3-12 miesięcy

Aktualna promocja – 400 zł łatwej premii na start, 50 zł bonusu dla dziecka, 5% na koncie oszczędnościowym oraz od 6% do 7% na lokatach

⚡ Depozyt bez limitu!


🏅 VIII miejsce – Lokata na nowe środki mBank – 6,9%

mBank dołącza do grona banków oferujących przyzwoity procent dla nowych i obecnych klientów. Czas trwania depozytu to 6 miesięcy, a łącznie na promocyjnych lokatach możecie ulokować kwotę do 500.000 zł.

Minimalna kwota lokaty to 1000 zł. W promocji możecie założyć tyle lokat, ile chcecie. Zatem w przypadku chęci ulokowania większej kwoty środków, warto je podzielić na kilka lokat – na wypadek gdybyście musieli przedwcześnie wypłacić część kapitału. Wiadomo, zerwanie lokaty wiąże się z nienaliczeniem odsetek, więc szkoda byłoby zrywać jedną „dużą” lokatę

Szczegóły w dedykowanym artykule.

ProwadzenieOprocentowanieDo kwotyOkres
0 zł6,9%500.000 zł6 miesięcy

Aktualna promocja – Lokata na Nowe Środki na 6,9% w skali roku dla kwoty do 500.000 zł oraz 650 zł premii w promocji konta

⚡ Alternatywnie 6,5% w skali roku do 20.000 zł na koncie oszczędnościowym Moje Cele!


🏅IX miejsce – Lokata Horyzont Zysku – 6,5%

bank millennium logo

Lokata Horyzont Zysku jest lokatą nieodnawialną i może być prowadzona wyłącznie złotówkach. Minimalna ilość pieniędzy potrzebna do założenia lokaty to tylko 1000 zł. Górna granica nie została określona. Do wyboru mamy 3 warianty długości trwania lokaty, od których uzależniona jest wysokość oprocentowania. Co ważne, różnica pomiędzy najdłuższym i najkrótszym okresem to tylko 0,5 pp.:

 • 6 miesięcy – 6%,
 • 12 miesięcy – 6,5%,
 • 18 miesięcy – 6,5%.

Oferowana przez Bank Millennium lokata dostępna jest z poziomu aplikacji mobilnej banku oraz w Millenecie – bankowości internetowej. Możecie też udać się do jednej z placówek osobiście, jednak jest to najmniej wygodna opcja. 

Szczegóły w Regulaminie Lokaty Horyzont Zysku.

ProwadzenieOprocentowanieDo kwotyOkres
0 złdo 6,5%Bez limitu6-18 miesięcy

Aktualna promocja – 500 zł premii w promocji na start + 7% na koncie oszczędnościowym do 200.000 zł!

Świetne konto osobiste z wysoką premią


🏅X miejsce – lokata mobilna Santander Bank Polska – 6,25%

Santander Bank Polska logo

Oferowana przez Santander Bank Polska Lokata Mobilna to dobrze znany produkt oszczędnościowy. Jego standardowe oprocentowanie przez długi czas było jednak znacznie mniej atrakcyjne. Obecne parametry pozwolą oszczędzać mniejsze kwoty na dosyć krótki okres, za to z bardzo zadowalającym zwrotem. Lokata Mobilna dostępna jest zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów banku. Każdy użytkownik może skorzystać z niej tylko raz oraz założyć tylko jedną lokatę w tym samym czasie.

ProwadzenieOprocentowanieDo kwotyOkres
0 zł6,25%100.000 zł4 miesiące

Aktualna promocja – 680 zł premii na start oraz lokata mobilna na 6,25% w skali roku (do 100.000 zł) 

Łatwość obsługi (do założenia w aplikacji mobilnej)!

Wysokie oprocentowanie w krótkim okresie


🏅 XI miejsce – Lokata na Nowe środki BNP Paribas – 6,1%

Lokata na Nowe Środki zapewnia 6,1% w skali roku dla wariantu 18-miesięcznego i 6% w skali roku dla lokaty rocznej. W przypadku krótszych okresów będzie to 5% – lokata 3-miesiączna oraz 5,25% – lokata 6-miesięczna. Na lokacie zdeponujecie kwoty od 1000 zł w górę. Górny limit nie istnieje, możecie więc odłożyć naprawdę pokaźne oszczędności.

Lokatę założycie w pełni online, bez wychodzenia z domu. Konieczne będzie do tego założenie konta osobistego, które powita Was pokaźną premią na start. Zwróćcie uwagę, że lokata obejmie promocyjnym oprocentowaniem wyłącznie nowe środki. Ich definicję znajdziecie w linku poniżej.

Szczegóły lokaty na dedykowanej stronie produktu oraz w tabeli oprocentowania.

ProwadzenieOprocentowanieDo kwotyOkres
0 zł6,1%Bez limitu!3-18 miesięcy

Aktualna promocja – 400 zł łatwej premii w promocji darmowego konta osobistego + 6,1% w skali roku na Lokacie na Nowe Środki

Brak limitu środków!


🏅 XII miejsce – Lokata Rentierska Bank Pekao – 6% w skali roku

bank pekao logo

Przeznaczenie Lokaty Rentierskiej pokrywa się z jej nazwą. Lokując na niej odpowiednią kwotę (całkowity brak górnej granicy), będziecie mogli niejako żyć z odsetek. W przypadku tego produktu kapitalizacja odsetek odbywa się bowiem w cyklu kwartalnym. Zysk z oprocentowania jest wypłacany raz na 3 miesiące, a nie, jak ma to zazwyczaj miejsce, na koniec okresu umownego. Lokatę założycie na 36 miesięcy, czyli równe 3 lata. Jednak uwaga! Cokwartalna kapitalizacja nie oznacza jednak, że umowę będzie można zerwać przed końcem okresu umownego bez komplikacji. Jeśli zdecydujecie się na taki ruch – utracicie niestety zyski. Bank odejmie bowiem wartość wypłaconych odsetek od wpłaconego wcześniej kapitału.

Szczegółów szukajcie na dedykowanej stronie banku.

ProwadzenieOprocentowanieDo kwotyOkres
0 zł6%Bez limitu36 miesięcy

Aktualna promocja – do 500 zł premii na start w promocji konta osobistego!

Wartość depozytu bez limitu!

Naliczanie odsetek co 3 miesiące!


🏅 XIII miejsce – lokata GOmobile BNP Paribas – 6%

W przypadku oferty GOmobile możecie oszczędzać na 6% w skali roku dla kwot od 1000 zł do 50.000 zł. Jak sama nazwa wskazuje, lokata dostępna jest z poziomu aplikacji mobilnej, zaś okres jej trwania to 5 miesięcy. Oprócz tego BNP Paribas wprowadził do oferty Lokatę na Nowe Środki, której oprocentowanie wynosi stałe 5% w skali roku bez limitu kwotowego, a także 3-miesięczną Lokatę Urodzinową na stałe 5,5% w skali roku (do 20.000 zł).

Potwierdzenie warunków lokaty w tabeli oprocentowania. Szczegółowa analiza znajduje się z kolei w dedykowanym artykule.

ProwadzenieOprocentowanieDo kwotyOkres
0 złDo 6%50.000 zł5 miesiące

Aktualna promocja – Lokata GOmobile na 6% w skali roku od BNP Paribas + 400 zł premii w promocji konta!

Dostępność w aplikacji mobilnej i proste warunki


🏅 XIV miejsce – Lokata z Żubrem – 6%

bank pekao logo

Lokata z Żubrem to produkt dla osób chcących szybko i sprawnie odkładać niewielkie kwoty. Dostępna jest ona z poziomu aplikacji mobilnej Banku Pekao. Krótki okres obowiązywania sprzyja szukaniu jak najlepszej okazji, a niewielka minimalna kwota (1000 zł) nie stanowi zapory dla osób, które dopiero zaczynają oszczędzać.

Warunkiem skorzystania z oferty jest wyrażenie niezbędnych zgód marketingowych (szczegóły w regulaminie) oraz rezygnacja z otrzymywania wyciągów ze wszystkich swoich rachunków prowadzonych w banku w formie papierowej.

Więcej na temat Lokaty z Żubrem znajdziecie na dedykowanej stronie produktu.

ProwadzenieOprocentowanieDo kwotyOkres
0 zł6%30.000 zł 6 miesiące

Aktualna promocja – 200 zł premii na start, 100 zł z punktami Bezcenne Chwile, 200 zł bonusu za konto dziecka 

Szybki proces zakładania w aplikacji

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów