Ranking Giełd Kryptowalut – Maj 2023. Gdzie Kupować Kryptowaluty?

Kryptowaluty nie są dziś już jedynie ciekawostką, o której wiedzą nieliczni. Stały się popularnym instrumentem inwestycyjnym, a także, coraz częściej, środkiem płatniczym. Zastanawiacie się, gdzie kupować kryptowaluty? W poniższym rankingu znajdziecie platformy i giełdy, umożliwiające zakup jednostek wielu kryptowalut – nie tylko tych najpopularniejszych. Każda propozycja, która trafia do tego zestawienia jest dogłębnie sprawdzana i testowana. Nie musicie obawiać się o bezpieczeństwo środków ani inne techniczne aspekty. Obsługa aplikacji jest intuicyjna, a dedykowany artykuł dokładnie wytłumaczy, jak się zarejestrować. Warto też wspomnieć, że założenie konta kna którejkolwiek z wymienionych platform wiąże się z zyskiem w postaci bonusu na start. 🙂

Ranking giełd kryptowalut jest na bieżąco aktualizowany. Jeśli więc możecie to przeczytać, macie pewność, że zawarte w nim informacje się nie przedawniły.

🏅 I miejsce – Luno (37,5 € premii)

Luno posiada siedzibę w Londynie i działa na rynku kryptowalut od 2013 roku na mocy licencji brytyjskiego nadzorcy rynku finansowego. Luno ma ponad 7 milionów klientów w 40 różnych krajach. Fintech wspierany jest przez fundusz Naspers Group, który przez długi czas był właścicielem serwisu Allegro oraz PayU. Od czasu powstania Luno przeprocesowało transakcje o łącznej wartości ponad 13 miliardów dolarów. Luno stawia również na edukację, prowadząc bloga na temat kryptowalut oraz portal edukacyjny. 

Serwis Luno zapewnia wielowalutowy cyfrowy portfel zapewniający obsługę w walutach tradycyjnych (dla klientów z Europy dostępna jest wyłącznie waluta euro) oraz w 4 kryptowalutach: Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin, USD Coin oraz Ripple. Zatem Luno to giełda i portfel kryptowalutowy w jednym. Według rankingu CoinMarketCap, w chwili tworzenia tego zestawienia LUNO zajmuje wysokie, 55. miejsce na świecie. Ten ranking giełd kryptowalut klasyfikuje i ocenia giełdy w oparciu o ruch, płynność, wolumeny handlowe i zaufanie do legalności zgłoszonych wolumenów obrotu.

Więcej o Luno i premii przeczytacie w dedykowanym artykule.

Szczegóły w Cenniku oraz tabeli stosowanych limitów.

Ranking giełd kryptowalutowych luno
Konto kryptowalutoweKonto EURZakup BTCSprzedaż BTC
0 zł0 złprowizja 1,5%prowizja 1,5%

37,5 € w aktualnej promocji dla nowych użytkowników

Darmowe prowadzenie konta w walucie euro i portfeli kryptowalutowych


🏅 II miejsce – Revolut (3 miesiące Planu Premium)

Inwestowanie w kryptowaluty to kolejna z funkcjonalności popularnego Revoluta. W aplikacji możecie inwestować w ponad 80 różnych coinów, czytać newsy ze świata krypto oraz przesyłać środki pomiędzy użytkownikami aplikacji. Podobnie jak w przypadku akcji, kryptowaluty są pogrupowane w różnych kategoriach z uwagi na popularność czy największe dobowe wahania kursów, wzrosty i spadki. W ramach jednej transakcji kryptowalutowej możecie wymienić maksymalnie 100.000 USD. Dzienny limit wymiany (krypto)walutowej wynosi 100 transakcji.

Revolut organizuje takżę quizy, w których nagradza użytkowników za udzielanie prawidłowych odpowiedzi w ramach akcji Learn & Earn. W ostatniej takiej akcji Revolut przygotował do zdobycia nawet 120 zł premii za rozwiązanie quizów na temat kryptowalut. Udział w quizie można z powodzeniem połączyć z premią na start w postaci 3 miesięcy darmowego Planu Premium o wartości 90 zł.

KontoZakup kryptowalutSprzedaż kryptowalut
0 złW zależności od planu – zgodnie z tabeląW zależności od planu – zgodnie z tabelą

Revolut: jak inwestować w akcje, kryptowaluty i metale szlachetne?

Karta wielowalutowa na wakacje i zakupy oraz narzędzie do inwestycji w jednej aplikacji!


🏅 III miejsce – Kriptomat (10€ premii)

Portfel Kriptomat pozwala Ci inwestować zarówno w kryptowaluty jak i w tradycyjne waluty fiat (pieniądz fiducjarny). Kriptomat obsługuje wiele popularnych walut, takich jak: Bitcoin, Ethereum, Tether, Cardano, Ripple, Polkadot, Dogecoin, Shiba Inu, Litecoin, Polygon, Stellar, Vechain, Tron, Enjin czy Propy, a co tydzień do platformy dodawane są kolejne.

Kriptomat przestrzega najlepszych praktyk, standardów branżowych i przepisów UE. Autoryzacja SMS, przechowywanie zimnego portfela w trybie offline, ochrona organizacyjna i techniczna oraz stały monitoring bezpieczeństwa zapewniają, że Twoje środki są chronione.

Platforma Kriptomat posiada pełną licencję na prowadzenie działalności w Estonii i podlega przepisom UE. Konta bankowe dla Kriptomat obsługiwane są przez banki z Litwy oraz Szwajcarii, będących europejskimi stolicami wolności ekonomicznej.

Analizę platformy znajdziecie w dedykowanym artykule.

Wymiana kryptowalutKupno kryptowalut za waluty tradycyjneSprzedaż kryptowalut na waluty tradycyjne
Bez prowizji0,45% prowizji (minimum 1,45 EUR)0,45% prowizji (minimum 1,45 EUR)

10 EUR (około 50 zł) premii na start w programie poleceń!

Darmowa wymiana pomiędzy kryptowalutami


🏅 IV miejsce – BlackCatCard (5€ premii + 40€ moneyback)

BlackCatCard to portfel internetowy, prowadzony w walucie euro (maltański numer IBAN) z kartą płatniczą i wygodną aplikacją, umożliwiającą swobodne zarządzanie budżetem osobistym oraz dokonywaniem płatności na całym świecie. Usługa zapewnia natychmiastową możliwość korzystania z wirtualnej karty płatniczej (z wizerunkiem – a jakże – czarnego kota) oraz całkowicie darmową dostawę karty fizycznej do dowolnego miejsca na świecie.

Platforma BlackCatCard dostępna jest zarówno w formie aplikacji mobilnej, jak i wygodnej wersji przeglądarkowej. BlackCatCard umożliwia również obrót kryptowalutami (więcej na ten temat piszę tutaj). Odpowiedni moduł znajduje się już w aplikacji mobilnej fintechu.

Szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji.

giełd kryptowalut ranking BlackCatCard
KontoPrzelewy wychodzące SEPA w euroZakup kryptowalutSprzedaż kryptowalut
0 zł0 zł (5 pierwszych, potem 0,20 euro)0% prowizji (+ aktualny spread)0% prowizji (+ aktualny spread)

45€ premii na start dla nowego użytkownika i po 35 euro za polecanie platformy znajomym!

Bezpłatne prowadzenie konta, darmowe wpłaty i szybka weryfikacja bez wideorozmowy!


🏅 V miejsce – Ledn (10$ premii)

Ledn to kanadyjska platforma kryptowalutowa z siedzibą w Toronto. Portfel Ledn umożliwia przechowywanie dwóch kryptowalut: USDC (USD Coin) oraz BTC (Bitcoin), oferując w zamian procent zysku od utrzymywanego salda. Taki sposób inwestowania nazywamy stakingiem

Korzystanie z podstawowych funkcji platformy nie niesie za sobą żadnych kosztów. Darmowe jest założenie konta oraz zasilenie go środkami. Wycofanie depozytu z konta oszczędnościowego (tak nazywa to platforma) również nie wiąże się z żadną karą.

KontoMinimalna kwota obrotuWpłata kryptowalutWypłata kryptowalut
0 zł50 USDBrak prowizjiopłata sieciowa lub 10 USD

10$ premii na start w programie poleceń!

Wysoka premia na bardzo prostych warunkach!


🏅 VI miejsce – Coinbase (10$ premii)

Coinbase to jedna z największych i najbardziej znanych platform do wymiany kryptowalut na świecie. Aktualnie Coinbase szykuje się do debiutu na amerykańskiej giełdzie papierów wartościowych NASDAQ. Jej wartość wyceniana jest nawet na 90 miliardów dolarów. Platforma powstała w 2012 roku, a jej główna siedziba znajduje się w San Francisco w Stanach Zjednoczonych. Klientów z Europy obsługuje spółka Coinbase Ireland Ltd. Nie da się ukryć, iż Irlandia jest najbardziej liberalnym krajem w Europie, dlatego tam właśnie lokują swoje europejskie biznesy takie tuzy jak Coinbase, Google, czy też Facebook. Konta w walucie Euro obsługiwane są natomiast przez bank z siedzibą w Tallinie. Cóż, Estonia to natomiast najbardziej liberalne miejsce pod względem obsługi bankowej na terenie strefy euro. Miejmy nadzieję, iż w przyszłości to właśnie Polska stanie się centrum finansowym dla zachodnich korporacji.

Dla nas Europejczyków serwis zapewnia konto bazowe w walucie euro. Serwis przetłumaczony jest na język polski, w dodatku jest bardzo przejrzysty i intuicyjny. Możecie korzystać z wersji przeglądarkowej lub z aplikacji mobilnej.

Oprócz Bitcoina, Coinbase zapewnia możliwość nabycia kilkudziesięciu innych kryptowalut. Niektóre są naprawdę odjechane  Oczywiście oprócz zakupu i sprzedaży kryptowalut, Coinbase umożliwia wygodne przyjmowanie i wysłanie ich na inny portfel. W Coibase znajdziecie między innymi: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Bitcoin Cash, Binance Coin, Tether, XRP, Cardano, Polkadot, USD Coin, TRON, Dogecoin,

…i masę innych kryptowalut oraz aktywów.

Szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji.

Ranking giełd krypto Coinbase
KontoPrzelewy SEPA w euroZakup kryptowalutSprzedaż kryptowalut
0 zł0,15€1,49% prowizji
+ opłata sieciowa
1,49% prowizji
+ opłata sieciowa

10$ premii w ramach programu poleceń i dodatkowe możliwości zarabiania z platformą!

Darmowe przesyłanie i przechowywanie kryptowalut oraz bezpłatne prowadzenie konta.


🏅 VII miejsceCoinpass (15£ premii)

Coinpass to brytyjska platforma służąca do wygodnej i taniej wymiany kryptowalut. Skierowana jest zarówno do użytkowników indywidualnych, jak i firm oraz instytucji. Coinpass oferuje dwa rodzaje kont – uproszczone dla początkujących inwestorów i pasjonatów kryptowalut oraz konto z bardziej zaawansowanymi funkcjami dla doświadczonych klientów. Korzystanie z platformy jest darmowe. Użytkownicy mają do dyspozycji ponad 50 aktywów, wśród których znajdują się waluty tradycyjne (fiat), stablecoiny i najpopularniejsze kryptowaluty.

Szczegółów szukajcie w dedykowanym artykule.

KontoKonto w EUR/GBPZakup kryptowalutSprzedaż kryptowalut
0 zł0 zł0,20-0,30%0,20-0,30%

Po 15 funtów (około 80 zł) premii dla obu stron w programie poleceń!

⚡ Wiele dostępnych aktywów i szybkie wpłaty!


🏅 VIII miejsce – Bitpanda (10€ premii)

Bitpanda to austriacka giełda kryptowalut, która od momentu założenia w 2014 roku rozwinęła się do niesamowitego poziomu. Dziś firma jest pierwszym startupem z Austrii, którego wartość przekracza miliard dolarów (1,2 mld dolarów po uzyskaniu 170 milionów dolarów finansowania w marcu 2021 roku). Platforma zatrudnia aktualnie 400 pracowników, którzy obsługują ponad 2 miliony użytkowników z 44 państw. Za pomocą Bitpandy możecie inwestować w ponad 100 różnych cyfrowych aktywów – od kryptowalut, przez akcje czy fundusze ETF, na indeksach kryptowalutowych kończąc. Bitpanda stawia na prostotę i umożliwienie lokowania środków w sposób odpowiedzialny i ograniczający ryzyko nie tylko przez doświadczonych traderów, ale także tych, którzy stawiają w tym świecie pierwsze kroki.

Jak wiele platform tego typu, Bitpanda zabezpiecza środki swoich inwestorów w portfelach online. Firma działa zgodnie z dyrektywami MiFID oraz PSD2, ujednolicającymi standardy bezpieczeństwa płatności w Unii Europejskiej.

Polskie media już w połowie zeszłego roku informowały o tym, że Polska ma stać się ważną lokalizacją biznesową i technologiczną startupu. Tak też się stało – jak przeczytamy w ostatnim artykule Business Insider, w grudniu 2020 roku Bitpanda stworzyła w Krakowie centrum technologiczne o wartości 10 milionów złotych. Pracujący tam programiści stale rozwijają platformę i czuwają nad bezpieczeństwem wszystkich transakcji. Kraków stał się drugim domem firmy. Stworzenie polskiego zespołu niemal podwoiło liczbę osób zaangażowanych w projekt.

Szczegóły w Cenniku oraz w Tabeli stosowanych limitów.

Ranking giełd kryptowalutowych bit panda
Konto kryptowalutoweKonto EURProwizja przy kupnie akcjiObrót kryptowalutami
0 zł0 zł0% (tylko spread)Tabela

Po 5€ w programie poleceń dla obu stron!

Możliwość zakupu akcji ułamkowych bez prowizji i korzystna oferta wymiany kryptowalut


🏅 IX miejsce – Tap Global (£2,5 premii)

Głównym zadaniem Tap Global jest kupowanie i sprzedawanie jednostek kryptowalut oraz świadczenie usług bankowych w nieco unowocześnionym wydaniu. Dostępne są trzy plany taryfowe – darmowy Tap Standard, Tap Black Account i Tap Titanium. Konto podstawowe zapewnia darmowe wypłaty z bankomatów do 500 funtów brytyjskich w ciągu miesiąca (później 2% prowizji przy każdej wypłacie) oraz darmową kartę zbliżeniową Mastercard. Opłata za wymianę kryptowalut to od 0,5 do 1,5% wartości transakcji.

Oczywiście na potrzeby promocji wystarczy darmowy plan.

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie Tap Global

Ranking giełd krypto tap global
Konto kryptowalutoweKonto EURProwizja przy kupnie kryptowalutProwizja przy sprzedaży kryptowalut
0 zł0 zł0,5-1,5% (z darmowym kontem)0,5-1,5% (z darmowym kontem)

W aktualnej promocji zgarniesz 2,5 funta premii bez depozytu – w kilka minut!

Wygodna, przemyślana aplikacja mobilna


Ranking giełd kryptowalut – czym sugerować się wybierając giełdę?

Każdy z Was przeglądając ranking giełd krypto zwróci uwagę na coś innego i wybierze inne miejsce do zakupu kryptowalut. Zupełnie inne czynniki będą ważne dla początkujących użytkowników, a inne dla zaawansowanych inwestorów. Na co więc powinniście zwrócić uwagę przy wyborze giełdy kryptowalut?

Przede wszystkim – nie musicie zwracać uwagi na miejsce w rankingu kryptowalut. Niech każdy z Was przeanalizuje na czym Wam najbardziej zależy podczas handlu kryptowalutami. Jak pewnie zauważyliście – nie ma w rankingu giełd kryptowalut najpopularniejszych platform, takich jak Binance i Bitbay. Skupiłem się tutaj na giełdach, które często nie są gigantami, a oferują bardzo ciekawe bonusy i w swojej ofercie mają nie tylko Bitcoina, ale też inne kryptowaluty.

Jak działa giełda kryptowalut?

Działanie giełdy kryptowalut porównać można do tego jak działa giełda papierów wartościowych. Możecie na niej dokonać transakcji zakupu i sprzedaży krypto za krypto, albo krypto za waluty fiat – czyli PLN USD EUR itd. Giełdy oczywiście odróżnia liczba dostępnych kryptowalut i tradycyjnych walut. To co chyba najważniejsze i co najbardziej odróżnia kryptowaluty od walut fiducjarnych to ich kurs. Prawdopodobnie wiecie, że na kurs walut wpływa sytuacja ekonomiczna i polityczna na całym świecie. Giełdy kryptowalutowe kurs ustalają na podstawie popytu i podaży. Nie jest też bez znaczenia fakt, że kursem można trochę manipulować poprzez wypuszczanie newsów na temat walut cyfrowych. W ten sposób właśnie w lipcu tego roku kurs Bitcoina poszybował o niemal 32 % w górę na przestrzeni kilku dni, ponieważ Amazon wypuścił informację, że chce wprowadzić możliwość płatności kryptowalutami. Pewne jest, że waluty tradycyjne nie mają aż tak dużych wahań w kursach jak waluty cyfrowe.

Najlepsze giełdy kryptowalut – czy gwarantują osiągnięcie zysku?

Odpowiedź jest prosta – Nie. Żadna giełda i platforma nie może zagwarantować zysku, ponieważ to nie od niej, a od użytkowników, zależy kurs kryptowalut. Wielu początkujących inwestorów korzysta z blogów i tak zwanych stref wiedzy, które sporo giełd posiada. Informacje o tym, czy znajdziecie jakieś poradniki jak zawsze umieściłem w rankingu giełd krypto. Wybierając stronę, na której będziecie robić transakcje kupna i sprzedaży możecie wziąć pod uwagę popularność giełdy, jej wielkość, bezpieczeństwo albo ilość kryptowalut, jakie są w ofercie giełdy. Musicie się jednak liczyć z tym, że zawsze jest pewnego rodzaju ryzyko poniesienia straty – jak w każdej innej inwestycji.

Zagraniczne czy polskie giełdy kryptowalutowe?

Na to pytanie każdy z Was musi sobie odpowiedzieć sam. Decydując się na polskie giełdy kryptowalut warto sprawdzić czy są zapisane do rejestru Małych Instytucji Płatniczych. Niestety w naszym kraju banki nie do końca chcą współpracować z podmiotami związanymi z kryptowalutami i w historii zdarzyły się już sytuacje, kiedy z dnia na dzień polska giełda przestawała funkcjonować i miała na wstrzymaniu środki użytkowników. Status MIP chroni giełdy kryptowalut przed takimi sytuacjami. Dodatkowo każda polska giełda kryptowalut musi przestrzegać Ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowania terroryzmu, a dzięki temu możecie poczuć się bezpiecznie podczas inwestowania na nich. To nie oznacza jednak, że zagraniczne giełdy kryptowalut są gorsze, lub mniej bezpieczne. Decydując się na nią powinniście sprawdzić czy strona jest w języku polskim, a jeśli nie to czy jest to dla was przeszkodą. Dodatkowo weźcie pod uwagę, że nie każda giełda kryptowalut będzie obsługiwała polską walutę – to może być problemem dla nowych użytkowników, którzy nie mają kont w walutach USD EUR.

Ranking giełd kryptowalut, a bezpieczeństwo.

Powyższy ranking giełd kryptowalut obejmuje tylko te strony, które zostały dokładnie sprawdzone i przetestowane. Nie musicie się więc obawiać o bezpieczeństwo środków. Warto jednak abyście zwrócili uwagę na ilość stosowanych zabezpieczeń. Część z najlepszych giełd kryptowalut wprowadza obowiązek uwierzytelniania wielopoziomowego, tzw. 2FA. Oznacza to, że aby zalogować się na konto oprócz wprowadzenia loginu i hasła, będziecie musieli wpisać kod sms, z wiadomości mailowej albo aplikacji Google Authenticator. Dodatkowo w większości przypadków spotkacie autoryzację przelewów, tak żeby nikt obcy nie mógł wyprowadzić waszych środków z giełdy. Można więc porównać to do wykonywania przelewów bankowych, tam również musicie potwierdzać chęć ich wykonania poprzez zatwierdzenie tego w aplikacji bankowej lub kodem sms.

Ranking najlepszych giełd kryptowalut oczywiście zawiera informacje na temat bezpieczeństwa danej giełdy. Jest to niezwykle ważny czynnik i pomaga wybrać najlepszą giełdę kryptowalut. Pamiętajcie jednak, że w świecie kryptowalut istnieje prosta zasada: giełda kryptowalut to nie jest portfel i należy trzymać na niej środki jak najkrócej się da! Oczywiście możecie na niej przechowywać waluty cyfrowe, ale to nie wy jesteście wtedy w posiadaniu kluczy do portfela. Wielkość giełdy i jej popularność w takich sytuacjach niewiele zmienia – własny portfel sprzętowy zawsze będzie najbezpieczniejszym sposobem na przechowywanie kryptowalut.

Ranking giełd kryptowalut – dla początkujących inwestorów czy zaawansowanych traderów?

Ranking giełd kryptowalut powinien być pomocny dla każdego – bez względu na to ile wiecie o technologii blockchain. Jeżeli jesteście raczkujący w tej tematyce to możecie wybrać dla siebie platformę, która jest prosta w użytkowaniu i intuicyjna. Na samym początku jest to dużo ważniejsze niż np. różnice kursowe albo ilość dostępnych kryptowalut. Najlepsza giełda w rankingu krypto nie zawsze okaże się dla Was najkorzystniejsza.

Jeśli natomiast temat giełd kryptowalut nie jest dla Was obcy i macie już konta na wielu stronach, to może znajdziecie tutaj ciekawe projekty. Starałem się aby nie pojawiały się tutaj największe giełdy kryptowalut, które wiele osób zna, ale platformy interesujące, bezpieczne, i na dodatek z bonusami na start.

Giełda kryptowalut – czy zachowam swoją anonimowość?

Jeśli o handlu kryptowalutami i o technologii blockchain wiecie chociaż trochę to zapewne kojarzycie, że sieć ta zapewnia całkowitą transparentność i anonimowość. Co to znaczy?

Posiadając klucz publiczny, czyli tzw. adres portfela, możecie sprawdzić każdą możliwą transakcję, która pojawiła się w sieci. Nie dowiecie się jednak kto jest nadawcą i odbiorcą tego przelewu – dane zawierają ich klucze publiczne i kwotę, która została wysłana. Zakładając portfel w sieci blockchain nie musicie podawać żadnych danych – nie jest do tego potrzebny nawet adres e-mail! Nie oznacza to jednak, że zakładając konto na giełdach kryptowalut będziecie zawsze anonimowi.

Ten aspekt nie został poruszony w rankingu giełd kryptowalut, ponieważ w większości przy zakładaniu konta konieczne jest przejście pełnej weryfikacji z dowodem osobistym lub paszportem. Podyktowane jest to Ustawą o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy, która działa nie tylko w Polsce.

Ranking giełd kryptowalut – na co zwrócić uwagę?

Wybierając najlepsze giełdy kryptowalut musicie wziąć pod uwagę kilka najważniejszych czynników. Powyższy ranking giełd kryptowalut jest mój i zawarłem w nim giełdy, które według mnie są interesujące, bezpieczne i najlepsze, ale prawda jest taka, że każdy z Was może stworzyć własny ranking giełd krypto. Elementy, które są niezmiernie istotne i które trzeba sprawdzić przed wyborem giełdy kryptowalut to:

  • bezpieczeństwo – nawet najlepsza giełda kryptowalut bez odpowiednich zabezpieczeń szybko może paść ofiarą ataków hakerskich,
  • koszty – przeważnie prowizje pojawiają się dopiero przy transakcjach kupna i sprzedaży, ale warto sprawdzić czy na 100% założenie konta jest darmowe i nie ma ukrytych innych opłat,
  • funkcjonalna i prosta w obsłudze strona – na pewno nie raz spotkaliście się z platformami, na których nie dało się odnaleźć, a dodatkowo nie były dostępne w języku polskim – czasem nie warto tracić czasu na takie giełdy,
  • oferta kryptowalut, które posiada giełda – jeśli jesteście początkujący i interesują Was jedynie najpopularniejsze waluty to ten punkt nie będzie dla Was zbyt ważny – Bitcoin, Ethereum i USDT – czyli 3 najbardziej istotne kryptowaluty są na niemal wszystkich giełdach. Zwróćcie jednak uwagę na ofertę giełd jeśli interesują Was mniejsze i rzadziej spotykane coiny,
  • jakość usług – warto przede wszystkim sprawdzić czy strona internetowa działa sprawnie, czy jest możliwy kontakt z supportem i jeśli tak, to w jakich godzinach. Dodatkowo niezmiernie ważna jest szybkość realizacji zamówienia,
  • bonusy – na sam koniec coś przyjemnego, co zostało zawarte w moim rankingu giełd krypto, czyli dodatki za założenie konta. Często giełdy kryptowalut, podobnie jak banki, oferują pewną kwotę za założenie i zweryfikowanie konta, lub za spełnienie jakichś warunków. Jest to super sposób na przyciągnięcie nowych klientów i przedstawienie swojego produktu. Z drugiej strony logują się na takiej giełdzie użytkownicy, którzy bez tego prawdopodobnie nie zdecydowaliby się na przetestowanie giełdy.

Podsumowując – to, że w moim rankingu giełda jest na pierwszym miejscu, nie musi oznaczać, że dla Was również będzie to najatrakcyjniejsza platforma. Każdy z Was ma inne wymagania od giełdy kryptowalut i nie ma w tym nic złego! Nie bez powodu istnieje tak wiele różnych stron, których oferty są całkowicie inne. Warto jednak pamiętać przede wszystkim o bezpieczeństwie, ponieważ kryptowaluty mocniej niż inne aktywa, są narażone na ataki hakerskie. Jeśli inwestujecie w waluty cyfrowe to pamiętajcie, że zawsze istnieje pewne ryzyko poniesienia straty, bez względu na to jaką giełdę kryptowalut wybierzecie. No i na koniec – polskie giełdy kryptowalut nie są ani lepsze, ani gorsze niż te zagraniczne! Decydując się na nie sprawdźcie czy są zapisane do rejestru Małych Instytucji Płatniczych i bez względu na to gdzie wymieniacie kryptowaluty – zawsze jak najszybciej wypłacajcie je na prywatny kryptoportfel, do którego tylko Wy macie klucz prywatny.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


8

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

6

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów