fbpx

Ranking platform do zakupu kryptowalut – czerwiec 2021. Gdzie kupować kryptowaluty?

Kryptowaluty nie są dziś już jedynie ciekawostką, o której wiedzą nieliczni. Stały się popularnym instrumentem inwestycyjnym, a także, coraz częściej, możemy za ich pomocą płacić w codziennych sytuacjach. Tematyka kryptowalut była już niejednokrotnie poruszana na blogu (najczęściej na przykładzie Bitcoina). Mówiliśmy już o tym, czym jest Bitcoin i jak działa blockchain oraz o tym, jak na nim zarobić. Poruszyliśmy również kwestię portfeli i sposobów na „przechowywanie” krytpowalut. Brakuje ostatniego elementu układanki, czyli odpowiedzi na pytanie: gdzie kupować kryptowaluty?

Ranking, który tutaj widzicie, to subiektywne zestawienie najlepszych miejsc do zakupu i wymiany kryptowalut, które (co jest bardzo istotne) pozwalają zarobić na premii za założenie konta. Nazwa bloga zobowiązuje. 🙂

Ranking będzie aktualizowany każdego miesiąca. Jeśli więc możecie zobaczyć zestawienie, możecie też mieć pewność, że informacje w nim zawarte są aktualne.

🏅 I miejsce – Nuri (dawniej Bitwala) (15€ premii )

Nuri to pierwszy na świecie serwis łączący tradycyjną bankowość oraz dostęp do portfela kryptowalut. Nuri zapewnia rachunek bankowy w walucie euro, prowadzony przez solarisBank, czyli niemiecki bank z licencją oraz ochroną depozytów do 100.000 euro. Ponadto w ramach programu poleceń (za wykonanie zakupu/sprzedaży kryptowaluty (BTC lub ETH) o wartości co najmniej 30 euro) otrzymacie 15 euro premii na start, co przy obecnym kursie euro sięga kwoty niemal 70 zł. Konto zakłada się w pełni online – bez wychodzenia z domu! Nuri zapewnia darmowe prowadzenie konta, kartę debetową (nieobowiązkową), przelewy SEPA oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów. Do tego dochodzą przewalutowania po kursie Visa oraz darmowy portfel crypto. Po założeniu konta będziecie mogli zarabiać po 15€ premii w ramach programu poleceń. Taką samą stawkę otrzymają również osoby przez Was polecone. Cóż, z takich promocji trzeba korzystać. 😉

Więcej o Nuri (i rebrandingu Bitwali) przeczytacie w dedykowanym artykule.

Warto dodać, że platforma pozwala na utworzenie portfela BTC oraz ETH, czyli coraz popularniejszej kryptowaluty Ethereum.

Szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji.

KontoPrzelewy SEPA w euroZakup kryptowalutSprzedaż kryptowalut
0 zł0 zł1% prowizji1% prowizji

15€ w aktualnej promocji dla nowych użytkowników

Darmowe wypłaty z bankomatów wszystkich sieci i bezpłatne przelewy SEPA w walucie euro.


🏅 II miejsce – BlackCatCard (20€ premii + 40€ moneyback)

BlackCatCard to portfel internetowy, prowadzony w walucie euro (maltański numer IBAN) z kartą płatniczą i wygodną aplikacją, umożliwiającą swobodne zarządzanie budżetem osobistym oraz dokonywaniem płatności na całym świecie. Usługa zapewnia natychmiastową możliwość korzystania z wirtualnej karty płatniczej (z wizerunkiem – a jakże – czarnego kota) oraz całkowicie darmową dostawę karty fizycznej do dowolnego miejsca na świecie.

Platforma BlackCatCard dostępna jest zarówno w formie aplikacji mobilnej, jak i wygodnej wersji przeglądarkowej. BlackCatCard umożliwia również obrót kryptowalutami (więcej na ten temat piszę tutaj). Odpowiedni moduł znajduje się już w aplikacji mobilnej fintechu.

Szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji.

KontoPrzelewy wychodzące SEPA w euroZakup kryptowalutSprzedaż kryptowalut
0 zł0 zł (5 pierwszych, potem 0,20 euro)0% prowizji (+ aktualny spread)0% prowizji (+ aktualny spread)

20€ premii dla obu stron programu polecającego!

Bezpłatne prowadzenie konta, darmowe wpłaty i szybka weryfikacja bez wideorozmowy!


🏅 III miejsce – Coinbase (10$ premii)

Coinbase to jedna z największych i najbardziej znanych platform do wymiany kryptowalut na świecie. Aktualnie Coinbase szykuje się do debiutu na amerykańskiej giełdzie papierów wartościowych NASDAQ. Jej wartość wyceniana jest nawet na 90 miliardów dolarów. Platforma powstała w 2012 roku, a jej główna siedziba znajduje się w San Francisco w Stanach Zjednoczonych. Klientów z Europy obsługuje spółka Coinbase Ireland Ltd. Nie da się ukryć, iż Irlandia jest najbardziej liberalnym krajem w Europie, dlatego tam właśnie lokują swoje europejskie biznesy takie tuzy jak Coinbase, Google, czy też Facebook. Konta w walucie Euro obsługiwane są natomiast przez bank z siedzibą w Tallinie. Cóż, Estonia to natomiast najbardziej liberalne miejsce pod względem obsługi bankowej na terenie strefy euro. Miejmy nadzieję, iż w przyszłości to właśnie Polska stanie się centrum finansowym dla zachodnich korporacji.

Dla nas Europejczyków serwis zapewnia konto bazowe w walucie euro. Serwis przetłumaczony jest na język polski, w dodatku jest bardzo przejrzysty i intuicyjny. Możecie korzystać z wersji przeglądarkowej lub z aplikacji mobilnej.

Oprócz Bitcoina, Coinbase zapewnia możliwość nabycia kilkudziesięciu innych kryptowalut. Niektóre są naprawdę odjechane  Oczywiście oprócz zakupu i sprzedaży kryptowalut, Coinbase umożliwia wygodne przyjmowanie i wysłanie ich na inny portfel. W Coibase znajdziecie między innymi:

 • Bitcoin,
 • Ethereum,
 • Litecoin,
 • Bitcoin Cash,
 • Binance Coin,
 • Tether,
 • XRP,
 • Cardano,
 • Polkadot,
 • USD Coin,
 • TRON,
 • Dogecoin,

…i masę innych kryptowalut oraz aktywów.

Szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji.

KontoPrzelewy SEPA w euroZakup kryptowalutSprzedaż kryptowalut
0 zł0,15€1,49% prowizji
+ opłata sieciowa
1,49% prowizji
+ opłata sieciowa

10$ premii w ramach programu poleceń i dodatkowe możliwości zarabiania z platformą!

Darmowe przesyłanie i przechowywanie kryptowalut oraz bezpłatne prowadzenie konta.


🏅 IV miejsce – Bison (10€ premii)

Aplikacja Bison to kolejne skuteczne narzędzie, umożliwiające łatwy zakup i sprzedaż Bitcoina, a także innych kryptowalut. Platforma zapewnia dostęp do konta w walucie euro oraz do intuicyjnego portfela crypto. O ile niekiedy można posiadać wątpliwości, czy za danym projektem stoi godny zaufania podmiot, o tyle w przypadku Bisona są to naprawdę mocni gracze. Konto w tradycyjnej walucie zapewnia solarisBank, czyli bank znany użytkownikom bloga dzięki aplikacji Bitwala. Natomiast twórcą całej aplikacji oraz portfela kryptowalutowego jest Deutsche Börse Stuttgart. Jest to druga pod względem wielkości w Niemczech oraz dziesiąta w Europie Giełda Papierów Wartościowych, której historia sięga 160 lat. Tworząc aplikację, grupa Börse Stuttgart miała na celu popularyzację technologii blockchain jako uzupełnienia do tradycyjnego rynku finansowego. W ramach programu poleceń otrzymacie 10 euro premii na start za przetestowanie usługi, co przy obecnym kursie euro sięga kwoty około 45 zł. Konto jest w pełni darmowe i zakłada się je w pełni online. Jako polecający zarobicie również 10 euro za każde skuteczne polecenie aplikacji Bison i to bez ograniczeń. Dużą zaletą Bisona są niskie koszty obrotu kryptowalutami. Jedyny koszt podczas zakupu/sprzedaży Bitcoina to spread na poziomie 0,75%.

Za pomocą platformy Bison kupicie jednostki następujących walut:

 • Bitcoin,
 • Bitcoin Cash,
 • Ethereum,
 • Litecoin,
 • Ripple.

Szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji.

KontoPrzelewy SEPA w euroZakup kryptowalutSprzedaż kryptowalut
0 zł0 zł0% prowizji
(spread – 0,75%)
0% prowizji
(spread – 0,75%)

10€ premii na start i kolejne premie dla polecających aplikację znajomym!

Darmowe wpłaty euro i BTC oraz przechowywanie kryptowalut, a także brak prowizji przy wymianie kryptowalut.


🏅 V miejsce – Gemini Exchange (10$ premii )

Gemini to jedna z największych i najbardziej znanych platform do wymiany kryptowalut na świecie. Według serwisu CoinMarketCap, w chwili aktualizacji rankingu, Gemini znajduje się na 17. miejscu na świecie. Twórcami giełdy są bracia bliźniacy Cameron i Tyler Winklevoss, których kryptowaluty uczyniły miliarderami, zanim jeszcze uruchomili oni własną giełdę. Na temat Gemini Exchange oraz braci Winklevoss poczytacie więcej w Wikipedii oraz w serwisach branżowych.

Dodatkowe informacje znajdziecie również w dedykowanym artykule na blogu.

Platforma zaczęła działalność w 2015 roku, a jej główna siedziba znajduje się w Nowym Jorku. Klientów z Europy obsługuje brytyjska spółka Gemini Europe Ltd. Konta w walucie Euro obsługiwane są natomiast przez bank z siedzibą w Szwajcarii. Cóż, kraj ten uznawany jest za jedno z najbardziej liberalnych, a zarazem bezpiecznych miejsc w zakresie bankowości. Gemini spełnia bardzo rygorystyczne uwarunkowania w zakresie bezpieczeństwa. Większość dostępnych kryptowalut przetrzymywana jest offline, by zredukować możliwość defraudacji. Natomiast na etapie użytkowania platformy, wymagane jest dwuskładnikowe logowanie.

Dla nas Europejczyków serwis zapewnia konto bazowe w walucie euro lub w funtach. Serwis nie jest przetłumaczony na język polski, aczkolwiek jest bardzo przejrzysty i intuicyjny. W dodatku świetnie sobie z nim radzi Google Translate. Możecie korzystać z wersji przeglądarkowej lub z aplikacji mobilnej.

Szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji.

KontoKartaZakup kryptowalutSprzedaż kryptowalut
0 zł0 złprowizja 0,35%prowizja 0,35%

10$ w aktualnej promocji dla nowych użytkowników

Darmowe przechowywanie kryptowalut i przelewy wychodzące SEPA


🏅 VI miejsce – Luno (15€ premii )

Luno posiada siedzibę w Londynie i działa na rynku kryptowalut od 2013 roku na mocy licencji brytyjskiego nadzorcy rynku finansowego. Luno ma ponad 7 milionów klientów w 40 różnych krajach. Fintech wspierany jest przez fundusz Naspers Group, który przez długi czas był właścicielem serwisu Allegro oraz PayU. Od czasu powstania Luno przeprocesowało transakcje o łącznej wartości ponad 13 miliardów dolarów. Luno stawia również na edukację, prowadząc bloga na temat kryptowalut oraz portal edukacyjny. 

Serwis Luno zapewnia wielowalutowy cyfrowy portfel zapewniający obsługę w walutach tradycyjnych (dla klientów z Europy dostępna jest wyłącznie waluta euro) oraz w 4 kryptowalutach: Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin, USD Coin oraz Ripple. Zatem Luno to giełda i portfel kryptowalutowy w jednym. Według rankingu CoinMarketCap, w chwili tworzenia tego zestawienia LUNO zajmuje wysokie, 28. miejsce na świecie. Ranking ten klasyfikuje i ocenia giełdy w oparciu o ruch, płynność, wolumeny handlowe i zaufanie do legalności zgłoszonych wolumenów obrotu.

Więcej o Luno i premii przeczytacie w dedykowanym artykule.

Szczegóły w Cenniku oraz tabeli stosowanych limitów.

Konto kryptowalutoweKonto EURZakup BTCSprzedaż BTC
0 zł0 złprowizja 1,5%prowizja 1,5%

15€ w aktualnej promocji dla nowych użytkowników

Darmowe prowadzenie konta w walucie euro i portfeli kryptowalutowych


🏅 VII miejsce – Coinsmart (10€ premii)

CoinSmart to kanadyjska giełda kryptowalut z siedzibą w Toronto, która niedawno zadebiutowała na rynku europejskim. Firma działa od 2018 roku i od tego czasu nie przestaje się rozwijać. Jak przeczytamy w zakładce O Nas, misja CoinSmart zawiera się w trzech słowach: Making cryptocurrency accessible, co możemy przetłumaczyć jako „Czynimy kryptowaluty dostępnymi” (otwartymi, osiągalnymi). CoinSmart stawia bowiem na prostotę obsługi, chcąc zaprezentować w ten sposób fascynujący świat kryptowalut nie tylko pasjonatom, ale także osobom stawiającym dopiero pierwsze kroki. Platforma udostępnia materiały do nauki, stworzone z myślą o laikach oraz dział pomocy, funkcjonujący przez całą dobę – 7 dni w tygodniu.

Nie oznacza to jednak, że doświadczeni inwestorzy nie mają tam czego szukać. Jest wręcz przeciwnie! Dla wprawionych entuzjastów firma przygotowała zaawansowane wykresy, służące do analizy kursów oraz dodatkowe funkcjonalności, dzięki którym inwestowanie większych kwot jest znacznie łatwiejsze i przede wszystkim – bezpieczne. W CoinSmart kupicie, sprzedacie lub wymienicie następujące kryptowaluty: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Ripple, Bitcoin Cash, EOS, Stellar, Cardano.

Szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji.

KontoPrzelewy SEPA w euroKonto w EUROObrót kryptowalutami
0 zł0 zł0 zł (bezwarunkowo)Tabela

10€ premii za założenie konta i złożenie depozytu oraz 10€ za skuteczne polecanie!

Bezpłatne prowadzenie konta i darmowe przelewy SEPA!


🏅 VIII miejsce – Bitpanda (10€ premii)

Bitpanda to austriacka giełda kryptowalut, która od momentu założenia w 2014 roku rozwinęła się do niesamowitego poziomu. Dziś firma jest pierwszym startupem z Austrii, którego wartość przekracza miliard dolarów (1,2 mld dolarów po uzyskaniu 170 milionów dolarów finansowania w marcu 2021 roku). Platforma zatrudnia aktualnie 400 pracowników, którzy obsługują ponad 2 miliony użytkowników z 44 państw. Za pomocą Bitpandy możecie inwestować w ponad 100 różnych cyfrowych aktywów – od kryptowalut, przez akcje czy fundusze ETF, na indeksach kryptowalutowych kończąc. Bitpanda stawia na prostotę i umożliwienie lokowania środków w sposób odpowiedzialny i ograniczający ryzyko nie tylko przez doświadczonych traderów, ale także tych, którzy stawiają w tym świecie pierwsze kroki.

Jak wiele platform tego typu, Bitpanda zabezpiecza środki swoich inwestorów w portfelach online. Firma działa zgodnie z dyrektywami MiFID oraz PSD2, ujednolicającymi standardy bezpieczeństwa płatności w Unii Europejskiej.

Polskie media już w połowie zeszłego roku informowały o tym, że Polska ma stać się ważną lokalizacją biznesową i technologiczną startupu. Tak też się stało – jak przeczytamy w ostatnim artykule Business Insider, w grudniu 2020 roku Bitpanda stworzyła w Krakowie centrum technologiczne o wartości 10 milionów złotych. Pracujący tam programiści stale rozwijają platformę i czuwają nad bezpieczeństwem wszystkich transakcji. Kraków stał się drugim domem firmy. Stworzenie polskiego zespołu niemal podwoiło liczbę osób zaangażowanych w projekt.

Szczegóły w Cenniku oraz w Tabeli stosowanych limitów.


Konto kryptowalutoweKonto EURProwizja przy kupnie akcjiObrót kryptowalutami
0 zł0 zł0% (tylko spread)Tabela

10€ dla nowych użytkowników i po 5€ w programie poleceń!

Możliwość zakupu akcji ułamkowych bez prowizji i korzystna oferta wymiany kryptowalut

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

22

tysięcy
polubień

3.1

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów