fbpx

Ranking Giełd Kryptowalut – Grudzień 2021. Gdzie kupować kryptowaluty?

Kryptowaluty nie są dziś już jedynie ciekawostką, o której wiedzą nieliczni. Stały się popularnym instrumentem inwestycyjnym, a także, coraz częściej, środkiem płatniczym. Zastanawiacie się, gdzie kupować kryptowaluty? W poniższym rankingu znajdziecie platformy i giełdy, umożliwiające zakup jednostek wielu kryptowalut – nie tylko tych najpopularniejszych. Każda propozycja, która trafia do tego zestawienia jest dogłębnie sprawdzana i testowana. Nie musicie obawiać się o bezpieczeństwo środków ani inne techniczne aspekty. Obsługa aplikacji jest intuicyjna, a dedykowany artykuł dokładnie wytłumaczy, jak się zarejestrować. Warto też wspomnieć, że założenie konta na którejkolwiek z wymienionych platform wiąże się z zyskiem w postaci bonusu na start. 🙂

Ranking giełd kryptowalut jest na bieżąco aktualizowany. Jeśli więc możecie to przeczytać, macie pewność, że zawarte w nim informacje się nie przedawniły.

🏅 I miejsce – Celsius Network (50$ premii)

Celsius Network to platforma kryptowalutowa, która poza standardowymi opcjami kupna i sprzedaży wirtualnych monet daje możliwość inwestowania, zastawiania swoich jednostek w zamian za procent zysku, pożyczania środków na niski procent oraz przyjmowania i wykonywania płatności.

Korzystanie z portfela i usług Celsius Network jest całkowicie darmowe. Brak tutaj opłat za wymianę, wpłatę/wypłatę/wymianę krypto (występują oczywiście opłaty sieciowe, niezależne od platformy) czy przelewy. Kupowanie monet w aplikacji może być natomiast obarczone kosztami, narzucanymi przez partnerów Celsius. Więcej na temat opłat znajdziecie w tym miejscu.

Ranking giełd kryptowalut celsius
KontoPrzelewy SEPA w euroZakup kryptowalutSprzedaż kryptowalut
0 zł0 złBez prowizjiBez prowizji

50$ na start w programie poleceń!

Darmowy zakup kryptowalut i wypłaty w walucie euro.


🏅 II miejsce – OKcoin (50$ premii)

OKcoin to w pełni licencjonowana giełda kryptowalut. Siedziby firmy znajdują się w 6 miastach na świecie: San Francisco, Malcie, Hongkongu, Singapurze, Japonii i Korei. Firma stawia sobie prostą misję: uczynić handel kryptowalutami oraz inwestowanie w nie prostym oraz dostępnym dla wszystkich. 

Za pośrednictwem OKcoin możecie kupować i sprzedawać kryptowaluty w 192 krajach na całym świecie.

Jeśli chodzi o nasz, europejski region, siedzibą i miejscem rejestracji giełdy jest Malta. Firma świadczy dla nas usługi na podstawie maltańskiej licencji, wydawanej przez MFSA (Malta Financial Services Authority).

OK Coin zapewnia, że bezpieczeństwo jest podstawą ich działania, a w wykrywaniu luk w zabezpieczeniach i poprawie całej architektury pomagają im zewnętrzni specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa. Firma przeprowadza okresowe audyty i stosuje różne sposoby szyfrowania danych. Podobnie jak konkurenci, OKcoin trzyma środki w tak zwanych zimnych portfelach offline (cold storage) – ponad 95% kryptowalut czeka w ten sposób na wykorzystanie. 

Więcej na temat opłat przeczytacie w tym miejscu.

Ranking giełd kryptowalut okcoin
KontoPrzelewy SEPA w euroZakup kryptowalutSprzedaż kryptowalut
0 zł0 złspread 1-1,5%0,99$ prowizji + spread 1-1,5%

50$ na start w programie poleceń!

Darmowy zakup kryptowalut i wypłaty w walucie euro.


🏅 III miejsce – Abra Wallet (25$ premii)

Abra to platforma kryptowalutowa umożliwiająca przechowywanie jednostek krypto, walut fiducjarnych oraz inwestowanie za pomocą stakingu, czyli zdobywanie odsetek za utrzymywanie salda na koncie. Abra Wallet daje dostęp do ponad 50 walut tradycyjnych i 30 popularnych kryptowalut.

Abra Wallet pozwala również na przelewy między użytkownikami i wymianę walut po korzystnych kursach.

Abra Wallet to marka pochodząca z Doliny Krzemowej USA, tam też siedzibę ma jej zarząd. Spółka posiada również swoje biura na Filipinach i prężnie tam działa nie tylko w sferze kryptowalut, ale również tradycyjnych finansów. Firma zawdzięcza udany start środkom pochodzącym z finansowania venture capital, między innymi od American Express, Foxconn, Blockchain Capital, RRE Ventures, czy też Digital Currency Group.

Więcej informacji znajdziecie w dedykowanym artykule.

Ranking giełd kryptowalut abra
KontoPrzelewy pomiędzy użytkownikamiZakup kryptowalutSprzedaż kryptowalut
0 zł0 złBrak prowizjiBrak prowizji

25$ na start w programie poleceń!

⚡ Darmowe konto, przejrzysta aplikacja i zakup/sprzedaż krypto bez prowizji!


🏅 IV miejsce – Nexo (25$ premii)

Nexo to innowacyjna platforma, która oprócz możliwości inwestowania w kryptowaluty, daje także opcję zaciągania pożyczek oraz udostępniania własnych środków i zarabiania na odsetkach. Brzmi jak lokata? Nic z tego. W tym przypadku roczny zwrot z inwestycji sięga nawet 12%. Odsetki kapitalizują się codziennie, a w razie konieczności środki można z powodzeniem wycofać. Zdeponować w ten sposób można od 50 USD do nawet… 2 milionów USD. 

Prowadzenie konta w Nexo jest całkowicie darmowe. Nie zapłacicie też nic za doładowania konta kryptowalutami i walutami tradycyjnymi (Wasz bank/fintech może oczywiście naliczyć własne opłaty). Ilość darmowych wypłat kryptowalutowych jest z kolei uzależniona od „poziomu lojalnościowego” (Loyalty Levels). Ten z kolei zależy od tego, jak wiele Waszych środków jest przechowywanych pod postacią Tokenów Nexo. Na pierwszym – podstawowym progu do Waszej dyspozycji jest 1 darmowa wypłata miesięcznie.

Ofertę Nexo omówiłem dokładniej w dedykowanym artykule.

Ranking giełd kryptowalut nexo
KontoPrzlewy SEPAZakup kryptowalutSprzedaż kryptowalut
0 zł0 złBrak prowizjiBrak prowizji

25$ na start w programie poleceń!

⚡ Darmowy obrót kryptowalutami w obrębie Nexo


🏅 V miejsce – Vivid Money (5€ premii)

Vivid Money zapewnia darmowe prowadzenie konta, metalową kartę debetową (w tym także wirtualną), przelewy SEPA oraz bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów. W ramach aplikacji możecie założyć kilkadziesiąt kont walutowych oraz korzystać z kantoru online ze świetnymi kursami przeliczeniowymi! Do tego dochodzi 0,1% moneyback od wszystkich zakupów (przez pierwszy mesiąc), a także do 10% zwrotu za zakupy u wybranych partnerów – do 100 euro miesięcznie! 

Ponadto Vivid Money ma w swojej ofercie 50 różnych kryptowalut, w które możecie zacząć inwestować, mając na swoim koncie choćby 0,01 €. Platforma nie dolicza do transakcji krypto żadnych prowizji. Vivid Money korzysta z usług CM Equity AG – niemieckiego brokera inwestycyjnego, nadzorowanego przez BaFin (Federal Financial Supervisory Authority).

Metalowa karta wydawana do rachunku jest przepiękna i być może to ona właśnie skusi Was do utrzymania konta w Vivid Money przez dłuższy czas. Po założeniu konta będziecie mogli zarabiać po 5 euro premii w ramach programu poleceń. Taką samą stawkę otrzymają również osoby przez Was polecone.

Szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji oraz w tym dokumencie.

Ranking giełd vivid
Konto kryptowalutoweKonto EURObrót kryptowalutamiWydanie i użytkowanie karty
0 zł0 zł0%0 zł

5€ w programie poleceń i do 10% zwrotu za zakupy kartą!

Brak prowizji od obrotu kryptowalutami


🏅 VI miejsce – BlackCatCard (5€ premii + 40€ moneyback)

BlackCatCard to portfel internetowy, prowadzony w walucie euro (maltański numer IBAN) z kartą płatniczą i wygodną aplikacją, umożliwiającą swobodne zarządzanie budżetem osobistym oraz dokonywaniem płatności na całym świecie. Usługa zapewnia natychmiastową możliwość korzystania z wirtualnej karty płatniczej (z wizerunkiem – a jakże – czarnego kota) oraz całkowicie darmową dostawę karty fizycznej do dowolnego miejsca na świecie.

Platforma BlackCatCard dostępna jest zarówno w formie aplikacji mobilnej, jak i wygodnej wersji przeglądarkowej. BlackCatCard umożliwia również obrót kryptowalutami (więcej na ten temat piszę tutaj). Odpowiedni moduł znajduje się już w aplikacji mobilnej fintechu.

Szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji.

giełd kryptowalut ranking BlackCatCard
KontoPrzelewy wychodzące SEPA w euroZakup kryptowalutSprzedaż kryptowalut
0 zł0 zł (5 pierwszych, potem 0,20 euro)0% prowizji (+ aktualny spread)0% prowizji (+ aktualny spread)

5€ premii na start dla nowego użytkownika i po 35 euro za polecanie platformy znajomym!

Bezpłatne prowadzenie konta, darmowe wpłaty i szybka weryfikacja bez wideorozmowy!


🏅 VII miejsce – Coinbase (10$ premii)

Coinbase to jedna z największych i najbardziej znanych platform do wymiany kryptowalut na świecie. Aktualnie Coinbase szykuje się do debiutu na amerykańskiej giełdzie papierów wartościowych NASDAQ. Jej wartość wyceniana jest nawet na 90 miliardów dolarów. Platforma powstała w 2012 roku, a jej główna siedziba znajduje się w San Francisco w Stanach Zjednoczonych. Klientów z Europy obsługuje spółka Coinbase Ireland Ltd. Nie da się ukryć, iż Irlandia jest najbardziej liberalnym krajem w Europie, dlatego tam właśnie lokują swoje europejskie biznesy takie tuzy jak Coinbase, Google, czy też Facebook. Konta w walucie Euro obsługiwane są natomiast przez bank z siedzibą w Tallinie. Cóż, Estonia to natomiast najbardziej liberalne miejsce pod względem obsługi bankowej na terenie strefy euro. Miejmy nadzieję, iż w przyszłości to właśnie Polska stanie się centrum finansowym dla zachodnich korporacji.

Dla nas Europejczyków serwis zapewnia konto bazowe w walucie euro. Serwis przetłumaczony jest na język polski, w dodatku jest bardzo przejrzysty i intuicyjny. Możecie korzystać z wersji przeglądarkowej lub z aplikacji mobilnej.

Oprócz Bitcoina, Coinbase zapewnia możliwość nabycia kilkudziesięciu innych kryptowalut. Niektóre są naprawdę odjechane  Oczywiście oprócz zakupu i sprzedaży kryptowalut, Coinbase umożliwia wygodne przyjmowanie i wysłanie ich na inny portfel. W Coibase znajdziecie między innymi: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Bitcoin Cash, Binance Coin, Tether, XRP, Cardano, Polkadot, USD Coin, TRON, Dogecoin,

…i masę innych kryptowalut oraz aktywów.

Szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji.

Ranking giełd krypto Coinbase
KontoPrzelewy SEPA w euroZakup kryptowalutSprzedaż kryptowalut
0 zł0,15€1,49% prowizji
+ opłata sieciowa
1,49% prowizji
+ opłata sieciowa

10$ premii w ramach programu poleceń i dodatkowe możliwości zarabiania z platformą!

Darmowe przesyłanie i przechowywanie kryptowalut oraz bezpłatne prowadzenie konta.


🏅 VIII miejsce – Luno (15€ premii)

Luno posiada siedzibę w Londynie i działa na rynku kryptowalut od 2013 roku na mocy licencji brytyjskiego nadzorcy rynku finansowego. Luno ma ponad 7 milionów klientów w 40 różnych krajach. Fintech wspierany jest przez fundusz Naspers Group, który przez długi czas był właścicielem serwisu Allegro oraz PayU. Od czasu powstania Luno przeprocesowało transakcje o łącznej wartości ponad 13 miliardów dolarów. Luno stawia również na edukację, prowadząc bloga na temat kryptowalut oraz portal edukacyjny. 

Serwis Luno zapewnia wielowalutowy cyfrowy portfel zapewniający obsługę w walutach tradycyjnych (dla klientów z Europy dostępna jest wyłącznie waluta euro) oraz w 4 kryptowalutach: Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin, USD Coin oraz Ripple. Zatem Luno to giełda i portfel kryptowalutowy w jednym. Według rankingu CoinMarketCap, w chwili tworzenia tego zestawienia LUNO zajmuje wysokie, 28. miejsce na świecie. Ten ranking giełd kryptowalut klasyfikuje i ocenia giełdy w oparciu o ruch, płynność, wolumeny handlowe i zaufanie do legalności zgłoszonych wolumenów obrotu.

Więcej o Luno i premii przeczytacie w dedykowanym artykule.

Szczegóły w Cenniku oraz tabeli stosowanych limitów.

Ranking giełd kryptowalutowych luno
Konto kryptowalutoweKonto EURZakup BTCSprzedaż BTC
0 zł0 złprowizja 1,5%prowizja 1,5%

15€ w aktualnej promocji dla nowych użytkowników

Darmowe prowadzenie konta w walucie euro i portfeli kryptowalutowych


🏅 IX miejsce – Bison (15€ premii)

Aplikacja Bison to kolejne skuteczne narzędzie, umożliwiające łatwy zakup i sprzedaż Bitcoina, a także innych kryptowalut. Platforma zapewnia dostęp do konta w walucie euro oraz do intuicyjnego portfela krypto. O ile niekiedy można mieć wątpliwości, czy za danym projektem stoi godny zaufania podmiot, o tyle w przypadku Bisona są to naprawdę mocni gracze. Konto w tradycyjnej walucie zapewnia solarisBank, czyli bank znany użytkownikom bloga dzięki aplikacji Bitwala. Natomiast twórcą całej aplikacji oraz portfela kryptowalutowego jest Deutsche Börse Stuttgart. Jest to druga pod względem wielkości w Niemczech oraz dziesiąta w Europie Giełda Papierów Wartościowych, której historia sięga 160 lat. Tworząc aplikację, grupa Börse Stuttgart miała na celu popularyzację technologii blockchain jako uzupełnienia do tradycyjnego rynku finansowego. Konto jest w pełni darmowe i zakłada się je w pełni online. Jako polecający zarobicie również 15 euro za każde skuteczne polecenie aplikacji Bison i to bez ograniczeń. Dużą zaletą Bisona są niskie koszty obrotu kryptowalutami. Jedyny koszt podczas zakupu/sprzedaży Bitcoina to spread na poziomie 0,75%.

Za pomocą platformy Bison kupicie jednostki następujących walut:

 • Bitcoin,
 • Bitcoin Cash,
 • Chainlink,
 • Ethereum,
 • Litecoin,
 • Ripple,
 • Uniswap.

Szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji.

Ranking giełd krypto bison
KontoPrzelewy SEPA w euroZakup kryptowalutSprzedaż kryptowalut
0 zł0 zł0% prowizji
(spread – 0,75%)
0% prowizji
(spread – 0,75%)

15€ premii na start i kolejne premie dla polecających aplikację znajomym!

Darmowe wpłaty euro i BTC oraz przechowywanie kryptowalut, a także brak prowizji przy wymianie kryptowalut.


🏅 X miejsce – Coinsmart (10€ premii)

CoinSmart to kanadyjska giełda kryptowalut z siedzibą w Toronto, która niedawno zadebiutowała na rynku europejskim. Firma działa od 2018 roku i od tego czasu nie przestaje się rozwijać. Jak przeczytamy w zakładce O Nas, misja CoinSmart zawiera się w trzech słowach: Making cryptocurrency accessible, co możemy przetłumaczyć jako „Czynimy kryptowaluty dostępnymi” (otwartymi, osiągalnymi). CoinSmart stawia bowiem na prostotę obsługi, chcąc zaprezentować w ten sposób fascynujący świat kryptowalut nie tylko pasjonatom, ale także osobom stawiającym dopiero pierwsze kroki. Platforma udostępnia materiały do nauki, stworzone z myślą o laikach oraz dział pomocy, funkcjonujący przez całą dobę – 7 dni w tygodniu.

Nie oznacza to jednak, że doświadczeni inwestorzy nie mają tam czego szukać. Jest wręcz przeciwnie! Dla wprawionych entuzjastów firma przygotowała zaawansowane wykresy, służące do analizy kursów oraz dodatkowe funkcjonalności, dzięki którym inwestowanie większych kwot jest znacznie łatwiejsze i przede wszystkim – bezpieczne. W CoinSmart kupicie, sprzedacie lub wymienicie następujące kryptowaluty: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Ripple, Bitcoin Cash, EOS, Stellar, Cardano.

Szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji.

Ranking giełd kryptowalut coin smart
KontoPrzelewy SEPA w euroKonto w EUROObrót kryptowalutami
0 zł0 zł0 zł (bezwarunkowo)Tabela

10€ premii za założenie konta i złożenie depozytu oraz 10€ za skuteczne polecanie!

Bezpłatne prowadzenie konta i darmowe przelewy SEPA!


🏅 XI miejsce – Bitpanda (10€ premii)

Bitpanda to austriacka giełda kryptowalut, która od momentu założenia w 2014 roku rozwinęła się do niesamowitego poziomu. Dziś firma jest pierwszym startupem z Austrii, którego wartość przekracza miliard dolarów (1,2 mld dolarów po uzyskaniu 170 milionów dolarów finansowania w marcu 2021 roku). Platforma zatrudnia aktualnie 400 pracowników, którzy obsługują ponad 2 miliony użytkowników z 44 państw. Za pomocą Bitpandy możecie inwestować w ponad 100 różnych cyfrowych aktywów – od kryptowalut, przez akcje czy fundusze ETF, na indeksach kryptowalutowych kończąc. Bitpanda stawia na prostotę i umożliwienie lokowania środków w sposób odpowiedzialny i ograniczający ryzyko nie tylko przez doświadczonych traderów, ale także tych, którzy stawiają w tym świecie pierwsze kroki.

Jak wiele platform tego typu, Bitpanda zabezpiecza środki swoich inwestorów w portfelach online. Firma działa zgodnie z dyrektywami MiFID oraz PSD2, ujednolicającymi standardy bezpieczeństwa płatności w Unii Europejskiej.

Polskie media już w połowie zeszłego roku informowały o tym, że Polska ma stać się ważną lokalizacją biznesową i technologiczną startupu. Tak też się stało – jak przeczytamy w ostatnim artykule Business Insider, w grudniu 2020 roku Bitpanda stworzyła w Krakowie centrum technologiczne o wartości 10 milionów złotych. Pracujący tam programiści stale rozwijają platformę i czuwają nad bezpieczeństwem wszystkich transakcji. Kraków stał się drugim domem firmy. Stworzenie polskiego zespołu niemal podwoiło liczbę osób zaangażowanych w projekt.

Szczegóły w Cenniku oraz w Tabeli stosowanych limitów.

Ranking giełd kryptowalutowych bit panda
Konto kryptowalutoweKonto EURProwizja przy kupnie akcjiObrót kryptowalutami
0 zł0 zł0% (tylko spread)Tabela

10€ dla nowych użytkowników i po 5€ w programie poleceń!

Możliwość zakupu akcji ułamkowych bez prowizji i korzystna oferta wymiany kryptowalut


🏅 XII miejsce – Tap Global (£2,5 premii)

Głównym zadaniem Tap Global jest kupowanie i sprzedawanie jednostek kryptowalut oraz świadczenie usług bankowych w nieco unowocześnionym wydaniu. Dostępne są trzy plany taryfowe – darmowy Tap Free, Tap Black Account i Tap Titanium. Konto podstawowe zapewnia darmowe wypłaty z bankomatów do 500 funtów brytyjskich w ciągu miesiąca (później 2% prowizji przy każdej wypłacie) oraz darmową kartę zbliżeniową Mastercard. Opłata za wymianę kryptowalut to od 0,5 do 1,5% wartości transakcji.

Oczywiście na potrzeby promocji wystarczy darmowy plan.

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie Tap Global

Ranking giełd krypto tap global
Konto kryptowalutoweKonto EURProwizja przy kupnie kryptowalutProwizja przy sprzedaży kryptowalut
0 zł0 zł0,5-1,5% (z darmowym kontem)0,5-1,5% (z darmowym kontem)

W aktualnej promocji zgarniesz 2,5 funta premii bez depozytu – w kilka minut!

Wygodna, przemyślana aplikacja mobilna


🏅 XIII miejsce – Nuri (dawniej Bitwala) (30€ premii)

Nuri to pierwszy na świecie serwis łączący tradycyjną bankowość oraz dostęp do portfela kryptowalut. Nuri zapewnia rachunek bankowy w walucie euro, prowadzony przez solarisBank, czyli niemiecki bank z licencją oraz ochroną depozytów do 100.000 euro. Ponadto w ramach programu poleceń (za wykonanie zakupu/sprzedaży kryptowaluty BTC lub ETH) otrzymacie 30 euro premii na start, co przy obecnym kursie euro sięga kwoty niemal 140 zł. Konto zakłada się w pełni online – bez wychodzenia z domu! Nuri zapewnia darmowe prowadzenie konta, kartę debetową (nieobowiązkową), przelewy SEPA oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów. Do tego dochodzą przewalutowania po kursie Visa oraz darmowy portfel crypto. Po założeniu konta będziecie mogli zarabiać po 30 euro premii w ramach programu poleceń. Taką samą stawkę otrzymają również osoby przez Was polecone. Cóż, z takich promocji trzeba korzystać. 😉

Więcej o Nuri (i rebrandingu Bitwali) przeczytacie w dedykowanym artykule.

Warto dodać, że platforma pozwala na utworzenie portfela BTC oraz ETH, czyli coraz popularniejszej kryptowaluty Ethereum.

Szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji.

Ranking giełd kryptowalut nuri
KontoPrzelewy SEPA w euroZakup kryptowalutSprzedaż kryptowalut
0 zł0 zł1% prowizji1% prowizji

30€ w aktualnej promocji dla nowych użytkowników

Darmowe wypłaty z bankomatów wszystkich sieci i bezpłatne przelewy SEPA w walucie euro.

Ranking giełd kryptowalut – czym sugerować się wybierając giełdę?

Każdy z Was przeglądając ranking giełd krypto zwróci uwagę na coś innego i wybierze inne miejsce do zakupu kryptowalut. Zupełnie inne czynniki będą ważne dla początkujących użytkowników, a inne dla zaawansowanych inwestorów. Na co więc powinniście zwrócić uwagę przy wyborze giełdy kryptowalut?

Przede wszystkim – nie musicie zwracać uwagi na miejsce w rankingu kryptowalut. Niech każdy z Was przeanalizuje na czym Wam najbardziej zależy podczas handlu kryptowalutami. Jak pewnie zauważyliście – nie ma w rankingu giełd kryptowalut najpopularniejszych platform, takich jak Binance i Bitbay. Skupiłem się tutaj na giełdach, które często nie są gigantami, a oferują bardzo ciekawe bonusy i w swojej ofercie mają nie tylko Bitcoina, ale też inne kryptowaluty.

Jak działa giełda kryptowalut?

Działanie giełdy kryptowalut porównać można do tego jak działa giełda papierów wartościowych. Możecie na niej dokonać transakcji zakupu i sprzedaży krypto za krypto, albo krypto za waluty fiat – czyli PLN USD EUR itd. Giełdy oczywiście odróżnia liczba dostępnych kryptowalut i tradycyjnych walut. To co chyba najważniejsze i co najbardziej odróżnia kryptowaluty od walut fiducjarnych to ich kurs. Prawdopodobnie wiecie, że na kurs walut wpływa sytuacja ekonomiczna i polityczna na całym świecie. Giełdy kryptowalutowe kurs ustalają na podstawie popytu i podaży. Nie jest też bez znaczenia fakt, że kursem można trochę manipulować poprzez wypuszczanie newsów na temat walut cyfrowych. W ten sposób właśnie w lipcu tego roku kurs Bitcoina poszybował o niemal 32 % w górę na przestrzeni kilku dni, ponieważ Amazon wypuścił informację, że chce wprowadzić możliwość płatności kryptowalutami. Pewne jest, że waluty tradycyjne nie mają aż tak dużych wahań w kursach jak waluty cyfrowe.

Najlepsze giełdy kryptowalut – czy gwarantują osiągnięcie zysku?

Odpowiedź jest prosta – Nie. Żadna giełda i platforma nie może zagwarantować zysku, ponieważ to nie od niej, a od użytkowników, zależy kurs kryptowalut. Wielu początkujących inwestorów korzysta z blogów i tak zwanych stref wiedzy, które sporo giełd posiada. Informacje o tym, czy znajdziecie jakieś poradniki jak zawsze umieściłem w rankingu giełd krypto. Wybierając stronę, na której będziecie robić transakcje kupna i sprzedaży możecie wziąć pod uwagę popularność giełdy, jej wielkość, bezpieczeństwo albo ilość kryptowalut, jakie są w ofercie giełdy. Musicie się jednak liczyć z tym, że zawsze jest pewnego rodzaju ryzyko poniesienia straty – jak w każdej innej inwestycji.

Zagraniczne czy polskie giełdy kryptowalutowe?

Na to pytanie każdy z Was musi sobie odpowiedzieć sam. Decydując się na polskie giełdy kryptowalut warto sprawdzić czy są zapisane do rejestru Małych Instytucji Płatniczych. Niestety w naszym kraju banki nie do końca chcą współpracować z podmiotami związanymi z kryptowalutami i w historii zdarzyły się już sytuacje, kiedy z dnia na dzień polska giełda przestawała funkcjonować i miała na wstrzymaniu środki użytkowników. Status MIP chroni giełdy kryptowalut przed takimi sytuacjami. Dodatkowo każda polska giełda kryptowalut musi przestrzegać Ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowania terroryzmu, a dzięki temu możecie poczuć się bezpiecznie podczas inwestowania na nich. To nie oznacza jednak, że zagraniczne giełdy kryptowalut są gorsze, lub mniej bezpieczne. Decydując się na nią powinniście sprawdzić czy strona jest w języku polskim, a jeśli nie to czy jest to dla was przeszkodą. Dodatkowo weźcie pod uwagę, że nie każda giełda kryptowalut będzie obsługiwała polską walutę – to może być problemem dla nowych użytkowników, którzy nie mają kont w walutach USD EUR.

Ranking giełd kryptowalut, a bezpieczeństwo.

Powyższy ranking giełd kryptowalut obejmuje tylko te strony, które zostały dokładnie sprawdzone i przetestowane. Nie musicie się więc obawiać o bezpieczeństwo środków. Warto jednak abyście zwrócili uwagę na ilość stosowanych zabezpieczeń. Część z najlepszych giełd kryptowalut wprowadza obowiązek uwierzytelniania wielopoziomowego, tzw. 2FA. Oznacza to, że aby zalogować się na konto oprócz wprowadzenia loginu i hasła, będziecie musieli wpisać kod sms, z wiadomości mailowej albo aplikacji Google Authenticator. Dodatkowo w większości przypadków spotkacie autoryzację przelewów, tak żeby nikt obcy nie mógł wyprowadzić waszych środków z giełdy. Można więc porównać to do wykonywania przelewów bankowych, tam również musicie potwierdzać chęć ich wykonania poprzez zatwierdzenie tego w aplikacji bankowej lub kodem sms.

Ranking najlepszych giełd kryptowalut oczywiście zawiera informacje na temat bezpieczeństwa danej giełdy. Jest to niezwykle ważny czynnik i pomaga wybrać najlepszą giełdę kryptowalut. Pamiętajcie jednak, że w świecie kryptowalut istnieje prosta zasada: giełda kryptowalut to nie jest portfel i należy trzymać na niej środki jak najkrócej się da! Oczywiście możecie na niej przechowywać waluty cyfrowe, ale to nie wy jesteście wtedy w posiadaniu kluczy do portfela. Wielkość giełdy i jej popularność w takich sytuacjach niewiele zmienia – własny portfel sprzętowy zawsze będzie najbezpieczniejszym sposobem na przechowywanie kryptowalut.

Ranking giełd kryptowalut – dla początkujących inwestorów czy zaawansowanych traderów?

Ranking giełd kryptowalut powinien być pomocny dla każdego – bez względu na to ile wiecie o technologii blockchain. Jeżeli jesteście raczkujący w tej tematyce to możecie wybrać dla siebie platformę, która jest prosta w użytkowaniu i intuicyjna. Na samym początku jest to dużo ważniejsze niż np. różnice kursowe albo ilość dostępnych kryptowalut. Najlepsza giełda w rankingu krypto nie zawsze okaże się dla Was najkorzystniejsza.

Jeśli natomiast temat giełd kryptowalut nie jest dla Was obcy i macie już konta na wielu stronach, to może znajdziecie tutaj ciekawe projekty. Starałem się aby nie pojawiały się tutaj największe giełdy kryptowalut, które wiele osób zna, ale platformy interesujące, bezpieczne, i na dodatek z bonusami na start.

Giełda kryptowalut – czy zachowam swoją anonimowość?

Jeśli o handlu kryptowalutami i o technologii blockchain wiecie chociaż trochę to zapewne kojarzycie, że sieć ta zapewnia całkowitą transparentność i anonimowość. Co to znaczy?

Posiadając klucz publiczny, czyli tzw. adres portfela, możecie sprawdzić każdą możliwą transakcję, która pojawiła się w sieci. Nie dowiecie się jednak kto jest nadawcą i odbiorcą tego przelewu – dane zawierają ich klucze publiczne i kwotę, która została wysłana. Zakładając portfel w sieci blockchain nie musicie podawać żadnych danych – nie jest do tego potrzebny nawet adres e-mail! Nie oznacza to jednak, że zakładając konto na giełdach kryptowalut będziecie zawsze anonimowi.

Ten aspekt nie został poruszony w rankingu giełd kryptowalut, ponieważ w większości przy zakładaniu konta konieczne jest przejście pełnej weryfikacji z dowodem osobistym lub paszportem. Podyktowane jest to Ustawą o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy, która działa nie tylko w Polsce.

Ranking giełd kryptowalut – na co zwrócić uwagę?

Wybierając najlepsze giełdy kryptowalut musicie wziąć pod uwagę kilka najważniejszych czynników. Powyższy ranking giełd kryptowalut jest mój i zawarłem w nim giełdy, które według mnie są interesujące, bezpieczne i najlepsze, ale prawda jest taka, że każdy z Was może stworzyć własny ranking giełd krypto. Elementy, które są niezmiernie istotne i które trzeba sprawdzić przed wyborem giełdy kryptowalut to:

 • bezpieczeństwo – nawet najlepsza giełda kryptowalut bez odpowiednich zabezpieczeń szybko może paść ofiarą ataków hakerskich,
 • koszty – przeważnie prowizje pojawiają się dopiero przy transakcjach kupna i sprzedaży, ale warto sprawdzić czy na 100% założenie konta jest darmowe i nie ma ukrytych innych opłat,
 • funkcjonalna i prosta w obsłudze strona – na pewno nie raz spotkaliście się z platformami, na których nie dało się odnaleźć, a dodatkowo nie były dostępne w języku polskim – czasem nie warto tracić czasu na takie giełdy,
 • oferta kryptowalut, które posiada giełda – jeśli jesteście początkujący i interesują Was jedynie najpopularniejsze waluty to ten punkt nie będzie dla Was zbyt ważny – Bitcoin, Ethereum i USDT – czyli 3 najbardziej istotne kryptowaluty są na niemal wszystkich giełdach. Zwróćcie jednak uwagę na ofertę giełd jeśli interesują Was mniejsze i rzadziej spotykane coiny,
 • jakość usług – warto przede wszystkim sprawdzić czy strona internetowa działa sprawnie, czy jest możliwy kontakt z supportem i jeśli tak, to w jakich godzinach. Dodatkowo niezmiernie ważna jest szybkość realizacji zamówienia,
 • bonusy – na sam koniec coś przyjemnego, co zostało zawarte w moim rankingu giełd krypto, czyli dodatki za założenie konta. Często giełdy kryptowalut, podobnie jak banki, oferują pewną kwotę za założenie i zweryfikowanie konta, lub za spełnienie jakichś warunków. Jest to super sposób na przyciągnięcie nowych klientów i przedstawienie swojego produktu. Z drugiej strony logują się na takiej giełdzie użytkownicy, którzy bez tego prawdopodobnie nie zdecydowaliby się na przetestowanie giełdy.

Podsumowując – to, że w moim rankingu giełda jest na pierwszym miejscu, nie musi oznaczać, że dla Was również będzie to najatrakcyjniejsza platforma. Każdy z Was ma inne wymagania od giełdy kryptowalut i nie ma w tym nic złego! Nie bez powodu istnieje tak wiele różnych stron, których oferty są całkowicie inne. Warto jednak pamiętać przede wszystkim o bezpieczeństwie, ponieważ kryptowaluty mocniej niż inne aktywa, są narażone na ataki hakerskie. Jeśli inwestujecie w waluty cyfrowe to pamiętajcie, że zawsze istnieje pewne ryzyko poniesienia straty, bez względu na to jaką giełdę kryptowalut wybierzecie. No i na koniec – polskie giełdy kryptowalut nie są ani lepsze, ani gorsze niż te zagraniczne! Decydując się na nie sprawdźcie czy są zapisane do rejestru Małych Instytucji Płatniczych i bez względu na to gdzie wymieniacie kryptowaluty – zawsze jak najszybciej wypłacajcie je na prywatny kryptoportfel, do którego tylko Wy macie klucz prywatny.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów