fbpx

Ranking Sieci Komórkowych – Czerwiec 2024. Najlepsze oferty bez zobowiązań

Podobnie jak Wy, my również lubimy dbać o swój budżet, a ciężko zarobione złotówki wydawać na to, co najbardziej cenimy, zamiast „przepalać” je na nieopłacalne usługi. Ranking Sieci Komórkowych pomoże Wam dowiedzieć się, który operator komórkowy w Polsce jest najlepszy i najtańszy – naszym zdaniem (w danym miesiącu), z uwzględnieniem kluczowych parametrów – takich jak koszt, wielkość pakietu danych oraz nielimitowane rozmowy i SMS-y/MMS-y. Duże znaczenie dla pozycji w rankingu jest także możliwość rezygnacji z usługi w dowolnym momencie.

I miejsce – Heyah


Miesięczny kosztRozmowy i SMS-yPakiet GB na start (w kraju)Okres wypowiedzenia
Od 19,99 złBez limituOd 20 GBBrak

Heyah to sieć obsługiwana przez T-Mobile. Wystartowała w 2004 roku z dużym rozmachem, kierując swoją ofertę telefonów na kartę głównie do młodych. Heyah proponuje przede wszystkim usługi w ramach subskrypcji, tak jak Netflix: płacisz co miesiąc, ale w każdym momencie możesz zrezygnować. Oprócz tego znajdziesz tam także tradycyjną ofertę na kartę oraz internet 50 GB.

Propozycja chyba nie może być prostsza: wybieracie spośród dwóch pakietów Oferty Głosowej Heyah 01. Różnią się one jedynie ceną i ilością gigabajtów. W jednym, i w drugim zyskujecie nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y. Pierwszy pakiet, za 19,99 zł, oferuje 20 GB pakiet danych miesięcznie. W ramach drugiego, za 29,99 zł miesięcznie, zyskujecie już 40 GB danych w danym miesiącu.

Musimy dodać, że obecnie w Heyah nie ma możliwości korzystania z zasięgu sieci 5G, co dla wielu osób może być sporym minusem.

Testuj Heyah przez miesiąc za 1 zł. Co zyskasz? Brak umowy (rezygnujesz kiedy chcesz) i świetną ofertę za jedyne 19,99 zł.

✅ Elastyczna subskrypcja – odchodzisz, kiedy chcesz, bez okresu wypowiedzenia.

❌ Brak zasięgu sieci 5G.II miejsce – NJU mobile


Miesięczny kosztRozmowy i SMS-yPakiet GB na start (w kraju)Okres wypowiedzenia
Od 29 zł solo/od 19 zł w parze lub trioBez limituOd 60 GBBrak

Nju mobile to marka telekomunikacyjna działająca w obrębie spółki Orange, którą na rynku obserwujemy już od 2013 roku. Nju mobile jako pierwsza marka oferowało to, czego nie mieli inni operatorzy – ultra prostą ofertę w bardzo niskiej cenie. Bez masy dodatkowych opłat, gwiazdek w umowach i drobnych druczków na dole strony. Firma od samego początku doceniała także lojalność, zwiększając pakiet internetowy klientom, którzy trwają przy swojej ofercie dłuższy czas. Ten element oferty obecny jest do dziś. Nawet w najtańszym pakiecie (29 zł miesięcznie) otrzymujecie na start pakiet aż 60 GB danych. W subskrypcji użytkownik nie jest związany żadną umową – możecie zmienić operatora w dowolnym momencie. Opłaty mogą być pobierane automatycznie z karty płatniczej. Możecie też opłacać subskrypcję osobiście – na przykład BLIKiem.

Nju opłaca się także parom oraz rodzinom. W duecie lub w trio koszt jednego numeru to 19 zł (w podstawowym pakiecie).

Przenieś numer do nju mobile i zyskaj 3 miesiące bez opłat!

✅ Elastyczna subskrypcja – odchodzisz, kiedy chcesz, bez okresu wypowiedzenia.

✅ Wygodna aplikacja mobilna, w której załatwisz wszystkie sprawy.III miejsce – Red Bull Mobile


Miesięczny kosztRozmowy i SMS-yPakiet GB na start (w kraju)Okres wypowiedzenia
40 złBez limituBez limitu przez pół roku (później 60 GB miesięcznie)Brak

Red Bull Mobile, czyli wirtualny operator działający na zasięgu sieci T-Mobile, a wcześniej Play, może zaproponować całkiem niezłą ofertę! Co możecie zyskać? Przez pół roku Internet no-limit i to w zasięgu sieci 5G, nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y. Do tego dodajcie pierwszy miesiąc na przetestowanie usługi za symboliczną złotówkę i brak zobowiązań: korzystacie — płacicie, nie korzystacie — rezygnujecie bez konsekwencji.

Jeśli chodzi o regularną ofertę subskrypcji od Red Bull Mobile, jest ona wybitnie prosta, ponieważ jest tylko jedna. Po próbnym okresie opłata wynosi 40 zł miesięcznie, jeśli wyrazicie zgody marketingowe. Nielimitowany Internet w Polsce przez pół roku (ta oferta obowiązuje tylko dla umów zawartych do 31 marca 2024 roku). Po tym czasie do Waszej dyspozycji będzie 60 GB miesięcznie. Oprócz tego możecie liczyć na nielimitowane SMS-y, MMS-y oraz połączenia

W Red Bull Mobile możecie zarówno kupić nowy numer, jak i przenieść do sieci swój dotychczasowy. W obu przypadkach obowiązuje promocja na pierwszy miesiąc za 1 zł.

Sprawdzamy Red Bull Mobile, czyli Internet 5G bez limitu przez pół roku w formie wygodnej subskrypcji i pierwszy miesiąc za 1 zł

✅ Nielimitowany Internet przez pół roku i bardzo wysoki limit w ofercie standardowej.

Tylko jeden wariant cenowy.

IV miejsce – Plush


Miesięczny kosztRozmowy i SMS-yPakiet GB na start (w kraju)Okres wypowiedzenia
20-25 złBez limitu15-30 GBBrak lub umowa na czas określony

Plush to marka skierowana głównie do osób młodych, które bardziej nastawiają się na surfowanie po Internecie, niż dzwonienie i SMS-owanie. Dzięki temu operator Plush bez problemu może zaoferować braki limitów za bardzo niską cenę. W ramach abonamentu otrzymacie:

  • nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych,
  • nielimitowane rozmowy na numery stacjonarne,
  • nielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci komórkowych,
  • od 5,43 GB do 6,52 GB roamingu Internetu w Unii Europejskiej (wielkość pakietu zależy od wybranej oferty),
  • Internet 5G w cenie abonamentu.

Powyższe dane to podstawa. Dalej zachodzi już pewne zróżnicowanie, co dokładnie omawiamy w dedykowanym artykule.

Plush, czyli no-limit z dużymi paczkami Internetu – 30 GB za 20 zł miesięcznie!

✅ Media społecznościowe nie zużywają pakietu danych!

✅ Zasięg sieci 5G
Ranking Sieci Komórkowych JakDorobic.pl – przestań już przepłacać za telefon!

W dzisiejszych czasach wybór operatora komórkowego to niemalże tak samo ważna decyzja, jak wybór samych smartfonów. Zadaniem tego artykułu jest zanurzenie się w gąszczu dostępnych propozycji różnych operatorów i wskazanie Wam najlepszych ofert komórkowych. Jakość połączeń, zasięg sieci, atrakcyjność ofert cenowych – to wszystko stanowi kluczowe kryteria, które zostaną ocenione w trakcie naszej analizy. Gotowi na pełny przegląd mobilnego świata? Znalezienie najlepszego Internetu mobilnego? Wyruszmy w podróż po rankingu operatorów komórkowych, gdzie liczy się każdy szczegół oferty!

Dlaczego warto zmienić operatora komórkowego?

Częsta zmiana operatorów komórkowych może przynieść nie tylko korzyści finansowe, ale także poprawić jakość usług. Warto zdawać sobie sprawę, że rynek telekomunikacyjny stale ewoluuje, a nowe oferty mogą dostarczać atrakcyjniejsze warunki cenowe, większy zasięg sieci czy dodatkowe bonusy. Najlepsi operatorzy GSM to niekoniecznie ci, którzy są na rynku najdłużej. Bardzo często najlepsza sieć komórkowa to absolutna nowość, jednak zawsze trzeba trzymać rękę na pulsie! Niestety, wielu Polaków utrzymuje lojalność wobec jednego operatora przez lata, nawet jeśli są świadomi, że ich obecna oferta nie jest optymalna. Regularne przeglądanie dostępnych opcji i zmiana operatora może więc okazać się kluczem do oszczędności i lepszej jakości obsługi telekomunikacyjnej.

Jak wybrać najlepszego operatora komórkowego?

Czym powinna wyróżniać się dobra oferta? Co oferują najlepsze sieci komórkowe?

  1. Nielimitowane rozmowy i SMS/MMS: Podstawowy standard, który powinien być zawarty w ofercie każdego operatora, umożliwiając swobodną komunikację.
  2. Wysoki pakiet danych GB: W dobie życia online, duży pakiet danych staje się kluczowym elementem oferty, umożliwiając pełne korzystanie z internetu bez obaw o szybkie wyczerpanie limitu.
  3. Bez zobowiązań i kary za wcześniejsze zakończenie umowy: Elastyczność warunków umowy sprawia, że użytkownik nie jest obciążony karą za wcześniejsze zakończenie współpracy, co daje większą swobodę w wyborze operatora.
  4. Transparentność oferty: Klarowne prezentowanie warunków umowy pozwala uniknąć nieścisłości i nieprzyjemnych niespodzianek, tworząc komfortowe doświadczenie korzystania z usług operatora komórkowego.

Czym różni się abonament od subskrypcji?

Abonament i subskrypcja w kontekście operatorów komórkowych odnoszą się do dwóch różnych modeli płatności za korzystanie z usług. Mają dylemat: „telefon na abonament czy subskrypcja”, warto wziąć pod uwagę wszystkie plusy i minusy obu rozwiązań.

SubskrypcjaAbonament
Subskrypcja jest bardziej elastycznym modelem, który często działa na zasadzie miesięcznych płatności za korzystanie z usług. W przeciwieństwie do abonamentu, subskrypcję można zazwyczaj zerwać w dowolnym momencie, bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów. Podobny model subskrypcji występuje także w przypadku platform streamingowych, takich jak Netflix, gdzie użytkownik może zrezygnować z usługi w dowolnym czasie, bez długoterminowych zobowiązań.W przypadku abonamentu użytkownik zazwyczaj zobowiązuje się do płacenia stałej kwoty co miesiąc za określone usługi, takie jak nielimitowane rozmowy, SMS-y, pakiety danych itp. Umowa na abonament zazwyczaj ma ustalony czas trwania, a wcześniejsze jej zerwanie może wiązać się z karą finansową.

Ostateczny wybór między abonamentem a subskrypcją zależy od preferencji i potrzeb użytkownika. Abonament może być korzystny dla tych, którzy szukają stałych usług na dłuższy okres, podczas gdy subskrypcja oferuje większą elastyczność i możliwość dostosowania usług do bieżących potrzeb. Najlepsze sieci komórkowe oferują jedno i drugie rozwiązanie, choć nie jest to reguła. Nasz ranking telekomów ma za zadanie pomóc Wam odnaleźć najlepszą ofertę.

Jakie oferty zawiera ranking sieci komórkowych JakDorobic.pl?

Zastanawiasz się, która sieć komórkowa jest najlepsza? Który operator komórkowy daje najwięcej Internetu w pakiecie? W rankingu uwzględniamy przede wszystkim oferty jak najbardziej elastyczne, umożliwiające dynamiczne zmiany i odejście od danego operatora do drugiego w krótkim czasie. Staramy się zachęcić Was do trzymania ręki na pulsie i regularnego sprawdzania, kto oferuje obecnie najlepsze warunki. Pamiętajcie, że niewiele firm odpowiednio wynagradza lojalność, dlatego nie warto się przywiązywać. Tym bardziej, że w przeniesieniu nowego numer w zasadzie nie musicie nawet uczestniczyć – Wasz nowy operator zrobi (prawie) wszystko za Was. O tym jednak przeczytacie poniżej.

Pamiętajcie też, że ranking nie ma za zadanie udowodnić, która firmowa stanowi najlepszą sieć komórkową w Polsce, a która sieć jest najgorsza w Polsce – to zbyt szybko zmieniający się rynek. Znajdziecie tutaj jednak wskazówki dotyczące danego miesiąca, a nawet tygodnia.

Jak przenieść numer do innego operatora?

Przeniesienie numeru do innego operatora nie jest trudne i jest to dość powszechna praktyka. Proces ten jest uregulowany i standaryzowany, co sprawia, że jest stosunkowo łatwy do zrealizowania. Aby przenieść swój numer, wystarczy zazwyczaj skontaktować się z nowym operatorem i złożyć wniosek o przeniesienie numeru. Operatorzy często oferują pomoc w tym procesie, a cała procedura może być zrealizowana online lub w salonie obsługi klienta.

Podczas przenoszenia numeru ważne jest, aby nie przerywać obecnej umowy przed zakończeniem procesu przeniesienia, aby uniknąć utraty numeru. Po zatwierdzeniu wniosku przez nowego operatora, przeniesienie numeru powinno nastąpić w ciągu kilku dni.

Jak widzicie, nie trzeba zbyt intensywnie zastanawiać się nad tym, jak przenieść numer do innej sieci. Warto jednak sprawdzić konkretne warunki i procedury u nowego operatora, ponieważ mogą one nieco się różnić w zależności od firmy. Ogólnie jednak, przeniesienie numeru nie powinno być zbyt skomplikowane.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów