fbpx

Ranking kont firmowych – Styczeń 2022. Jakie konto firmowe założyć?

W tym miejscu znajdziecie comiesięczny ranking kont firmowych. Doskonale zdaję sobie sprawę, że prowadzenie własnej działalności jest wyjątkowo absorbujące, a na dodatkowe czynności, jak wczytywanie się w tabele opłat i poszukiwanie najlepszej opcji na rynku, nie macie czasu lub ochoty – po prostu. Ranking jest aktualizowany co miesiąc. Tworząc go, pod uwagę biorę nie tylko warunki prowadzenia, ale także atrakcyjność promocji powiązanej z kontem, czyli parametry, które da się ze sobą obiektywnie porównać.

Pamiętajcie, że przedsiębiorcy, tak samo jak użytkownicy indywidualni, mogą posiadać wiele kont bankowych. Muszą jednak mieć na uwadze, że w tym przypadku każda premia i nagroda stanowi przychód firmy, który należy rozliczyć.


🏅 I miejsce – Konto Firmowe Godne Polecenia (Santander Bank Polska)

Zestawienie otwiera Konto Firmowe Godne Polecenia! Najwyższe miejsce podium należy mu się z dwóch powodów. Pierwszym jest fakt, że prowadzenie konta będzie bezwarunkowo darmowe i to bezterminowo! Darmowa będzie także karta i wypłaty z bankomatów oraz pierwsze 10 przelewów natychmiastowych w miesiącu. Ponadto na szczególną uwagę zasługuje fakt bardzo wysokiej premii, jaką możecie uzyskać za założenie konta.

Mam szczerą nadzieję, że bezterminowe zwolnienie z opłat będzie także częścią każdej kolejnej promocji. 🙂

Szczegółowe warunki w Taryfie opłat i prowizji.

Santander Bank Polska logo
KontoKartaBankomatyPrzelewy
0 zł0 zł0 zł0 zł

Aktualna promocja – nawet 1860 zł premii i bezterminowe zwolnienie z opłat!

Konto i pierwsza karta za darmo na zawsze!


🏅 II miejsce – konto Mój Biznes (Bank Millennium)

Konto Mój Biznes pokochacie przede wszystkim za możliwość darmowego prowadzenia i korzystania z karty bez opłat przez pierwsze 24 miesiące.

Po okresie bezwarunkowo darmowego prowadzenia, korzystanie z rachunku kosztuje standardowo 20 zł (chyba, że wykonacie przelew do ZUS lub US albo zapewnicie wpływ na minimum 1000 zł miesięcznie), a opłata za kartę to 7 zł (zwolnienie z niej zapewnia wykonanie płatności na minimum 500 zł miesięcznie). Darmowy jest pakiet 20 pierwszych przelewów internetowych, co powinno wystarczyć większości przedsiębiorców. Każdy kolejny przelew to koszt 1 zł.

Szczegółowe warunki znajdziecie w Cenniku usług dla przedsiębiorców.

bank millennium logo
KontoKartaBankomatyPrzelewy
0 zł/20 zł0zł /7 zł0zł /5 zł0 zł/1 zł

Aktualna promocja – nawet 1800 zł premii i brak opłat przez 24 miesiące

Prosty warunek bezpłatności (po okresie promocyjnym) – wystarczy dowolny przelew do ZUS/US lub zapewnienie miesięcznego wpływu na poziomie co najmniej 1000 zł.


🏅 III miejsce – Konto Przekorzystne Biznes (Bank Pekao)

Konto Przekorzystne Biznes to flagowy produkt Banku Pekao dla firm. Konta założone w promocji będą zwolnione z opłat za prowadzenie i korzystanie z karty przez 12 miesięcy, co jest poważnym argumentem, by zainteresować się tym rachunkiem. Drugą zaletą jest możliwość uniknięcia opłat za pomocą wielu różnych czynności. Opłata w wysokości 9 zł nie zostanie naliczona, gdy zapewnicie wpływ na konto o wartości minimum 2000 zł, wykonacie przelew do ZUS lub US, wykorzystacie rachunek do rozliczeń z terminala Pekao S.A., wymienicie walutę w rachunku lub opłacie ratę leasingu z Pekao Leasing.

Karta wielowalutowa będzie z kolei darmowa, gdy wykorzystacie ją przy płatnościach na co najmniej 300 zł miesięcznie.

Szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji dla Konta Przekorzystnego Biznes.

bank pekao logo
KontoKartaBankomatyPrzelewy
0 zł / 9 zł0zł / 8 zł0zł / 5 zł0 zł

Aktualna promocja – 1200 zł premii i rok darmowego prowadzenia konta!

Proste warunki zwolnienia z opłat (konta otwarte w promocji będą bezwarunkowo darmowe przez 12 miesięcy)


🏅 IV miejsce – iKonto Biznes (Alior Bank)

Alior Bank i rachunek pod nazwą iKonto Biznes to kolejna solidna propozycja dla biznesu. Jego niewątpliwie największą zaletą jest bezwarunkowo darmowe prowadzenie oraz łatwe zwolnienie z opłaty za kartę (wystarczy wykonać 4 płatności bezgotówkowe na dowolną kwotę w miesiącu). Darmowe będą także wypłaty z bankomatów Alior Banku oraz 2 pierwsze wypłaty z maszyn Euronetu oraz Planet Cash w każdy miesiącu. Możecie także liczyć na 1 darmowy przelew natychmiastowy i bezpłatne przelewy SEPA.

Szczegółowo o opłatach poczytacie tutaj.

KontoKartaBankomatyPrzelewy
0 zł0zł / 8 zł0zł / 5 zł0 zł

Aktualna promocja – nawet 1500 zł premii za aktywne korzystanie z konta!

Bezwarunkowo darmowe prowadzenie konta


JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów