fbpx

Ranking kont firmowych – wrzesień 2021. Jakie konto firmowe założyć?

W tym miejscu znajdziecie comiesięczny ranking kont firmowych. Doskonale zdaję sobie sprawę, że prowadzenie własnej działalności jest wyjątkowo absorbujące, a na dodatkowe czynności, jak wczytywanie się w tabele opłat i poszukiwanie najlepszej opcji na rynku, nie macie czasu lub ochoty – po prostu. Ranking jest aktualizowany co miesiąc. Tworząc go, pod uwagę biorę nie tylko warunki prowadzenia, ale także atrakcyjność promocji powiązanej z kontem, czyli parametry, które da się ze sobą obiektywnie porównać.

Pamiętajcie, że przedsiębiorcy, tak samo jak użytkownicy indywidualni, mogą posiadać wiele kont bankowych. Muszą jednak mieć na uwadze, że w tym przypadku każda premia i nagroda stanowi przychód firmy, który należy rozliczyć.

🏅 I miejsce – Konto Firmowe Godne Polecenia (Santander Bank Polska)

Zestawienie otwiera Konto Firmowe Godne Polecenia! Najwyższe miejsce podium należy mu się z dwóch powodów. Pierwszym jest fakt, że prowadzenie konta przez pierwsze 24 miesiące będzie bezwarunkowo darmowe. Darmowa będzie także karta i wypłaty z bankomatów oraz pierwsze 10 przelewów natychmiastowych w miesiącu. Ponadto na szczególną uwagę zasługuje fakt bardzo wysokiej premii, jaką możecie uzyskać za założenie konta.

Po 24 miesiącach opłata za prowadzenie konta wynosi co prawda 25 zł, jednak nie ma się czego obawiać. Warunkiem zwolnienia z opłaty jest po prostu wykonanie przelewu do ZUS, co większość z nas, bez entuzjazmu, robi każdego miesiąca.

Po dwóch latach pojawi się także opłata w wysokości 7 zł za kartę debetową. Można jej uniknąć, wykonując płatności na 400 zł co miesiąc.

Szczegółowe warunki w Taryfie opłat i prowizji.

Santander Bank Polska logo
KontoKartaBankomatyPrzelewy
0 zł / 25 zł0 zł / 7 zł0 zł0 zł

Aktualna promocja – nawet 1300 zł premii!

Konto bezpłatne przez 24 miesiące!


🏅 II miejsce – Konto Przekorzystne Biznes (Bank Pekao)

Konto Przekorzystne Biznes to flagowy produkt Banku Pekao dla firm. Konta założone w promocji będą zwolnione z opłat za prowadzenie i korzystanie z karty przez 12 miesięcy, co jest poważnym argumentem, by zainteresować się tym rachunkiem. Drugą zaletą jest możliwość uniknięcia opłat za pomocą wielu różnych czynności. Opłata w wysokości 9 zł nie zostanie naliczona, gdy zapewnicie wpływ na konto o wartości minimum 2000 zł, wykonacie przelew do ZUS lub US, wykorzystacie rachunek do rozliczeń z terminala Pekao S.A., wymienicie walutę w rachunku lub opłacie ratę leasingu z Pekao Leasing.

Karta wielowalutowa będzie z kolei darmowa, gdy wykorzystacie ją przy płatnościach na co najmniej 300 zł miesięcznie.

Szczegółowe warunki w Tabeli opłat i prowizji.

bank pekao logo
KontoKartaBankomatyPrzelewy
0 zł / 9 zł0zł / 7 zł0zł / 5 zł0 zł

Aktualna promocja – 1200 zł premii i rok darmowego prowadzenia konta!

Proste warunki zwolnienia z opłat (konta otwarte w promocji będą bezwarunkowo darmowe przez 12 miesięcy)


🏅 III miejsce – iKonto Biznes (Alior Bank)

Alior Bank i rachunek pod nazwą iKonto Biznes to kolejna solidna propozycja dla biznesu. Jego niewątpliwie największą zaletą jest bezwarunkowo darmowe prowadzenie oraz łatwe zwolnienie z opłaty za kartę (wystarczy wykonać 4 płatności bezgotówkowe na dowolną kwotę w miesiącu). Darmowe będą także wypłaty z bankomatów Alior Banku oraz 2 pierwsze wypłaty z maszyn Euronetu oraz Planet Cash w każdy miesiącu. Możecie także liczyć na 1 darmowy przelew natychmiastowy i bezpłatne przelewy SEPA.

Szczegółowo o opłatach poczytacie tutaj.

KontoKartaBankomatyPrzelewy
0 zł0zł / 8 zł0zł / 5 zł0 zł

Aktualna promocja – nawet 1500 zł premii i punkty Mastercard Bezcenne Chwile o wartości 200zł!

Bezwarunkowo darmowe prowadzenie konta


🏅 IV miejsce – konto Mój Biznes (Bank Millennium)

Zestawienie zamyka zawodnik równie mocny, co poprzednicy. Konto Mój Biznes pokochacie przede wszystkim za możliwość darmowego prowadzenia i korzystania z karty bez opłat przez pierwsze 24 miesiące.

Po okresie bezwarunkowo darmowego prowadzenia, korzystanie z rachunku kosztuje standardowo 20 zł (chyba, że wykonacie przelew do ZUS lub US albo zapewnicie wpływ na minimum 2000 zł miesięcznie), a opłata za kartę to 7 zł (zwolnienie z niej zapewnia wykonanie płatności na minimum 300 zł miesięcznie). Darmowy jest pakiet 20 pierwszych przelewów internetowych, co powinno wystarczyć większości przedsiębiorców. Każdy kolejny przelew to koszt 1 zł.

Szczegółowe warunki znajdziecie w Cenniku usług dla przedsiębiorców.

bank millennium logo
KontoKartaBankomatyPrzelewy
0 zł/20 zł0zł /7 zł0zł /5 zł0 zł/1 zł

Aktualna promocja – nawet 1500 zł i 2 lata prowadzenia rachunku gratis

Prosty warunek bezpłatności (po okresie promocyjnym) – wystarczy dowolny przelew do ZUS/US lub zapewnienie miesięcznego wpływu na poziomie co najmniej 1000 zł.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów