Ranking Darmowych Pożyczek – Marzec 2024. Pożyczki online z RRSO 0%.

Ranking darmowych pożyczek to zestawienie najciekawszych propozycji na polskim rynku. Każda z przedstawianych tu propozycji jest pożyczką o RRSO na poziomie 0%, co oznacza, że zwracając pożyczoną kwotę w terminie, oddacie dokładnie tyle, ile pożyczyliście – ani złotówki więcej. Większość z nich zaciągniecie online, bez konieczności odwiedzania jakichkolwiek placówek stacjonarnych. Ranking darmowych pożyczek będzie aktualizowany każdego miesiąca. Jeśli więc możecie to przeczytać, macie gwarancję, że propozycje są aktualne.

Uwaga!

Chciałbym, żeby było jasne – nie zachęcam nikogo to brania pożyczek, a już zdecydowanie odradzam zaciąganie ich na cele konsumpcyjne. Kupowanie zbędnych rzeczy za pożyczone pieniądze to najzwyklejsza, mówiąc brutalnie, głupota. Przedstawione w rankingu pożyczki są całkowicie darmowe dla nowych klientów pod warunkiem terminowej spłaty oraz spełnienia wszystkich zapisów umowy. Jeśli przekroczycie termin choćby o jeden dzień, ich koszt drastycznie wzrośnie – miejcie to na uwadze. Konieczne jest także dokładnie przeczytanie umowy przed jej zatwierdzeniem.


I miejsce – Vivus.pl

Vivus to doskonale znana marka, obecna na naszym rynku oraz rynkach 16 innych krajów od bardzo dawna. Szalone kreacje reklamowe, pojawiające się w telewizyjnych i radiowych spotach prawdopodobnie większości z nas zapadły w pamięć. Pożyczki w Vivus udzielane są w całości online – bez potrzeby wychodzenia z domu. Zdolność kredytowa oceniana jest na podstawie informacji zebranych w „kartotece” pożyczkobiorcy w BIK i BIG.

Vivus w swojej ofercie dla nowych klientów ma całkowicie darmową pożyczkę o ciekawych parametrach – 3000 zł i aż 61 dni na spłatę wybija się na tle konkurencji.

Pytania możecie kierować na infolinię: 660 600 700 lub pod adres e-mail: [email protected]

Ramowa umowa pożyczki.

RRSOMinimalna kwotaMaksymalna kwotaOkres spłaty
0%100 zł3000 zł61 dni

II miejsce – Ekspres pożyczka.pl

Ekspres pożyczka to nowy gracz na rynku szybkich pożyczek. Zdolność kredytowa oceniana jest na podstawie informacji zebranych w „kartotece” pożyczkobiorcy w BIK i BIG.

Ekspres pożyczka.pl w swojej ofercie dla nowych klientów ma całkowicie darmową pożyczkę na kwotę 5000 zł i 30 dni na spłatę.

Pytania możecie kierować na infolinię: 609 255 255

RRSOMinimalna kwotaMaksymalna kwotaOkres spłaty
0%5000 zł5000 zł30 dni

III miejsce – Kuki.pl

Kuki to pozabankowa firma świadcząca usługi pożyczkowe. Nazwa spółki pożyczkodawcy to Ducatos Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Podmiot został wpisany do Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych.

Warunki darmowej pożyczki w Kuki.pl robią wrażenie. Otrzymać możecie aż 5000 zł (nie mniej niż 3000 zł) na okres 30 dni – beż żadnych kosztów.

Firma chwali się krótkim czasem oczekiwania na pożyczkę. Decyzję powinniście otrzymać nawet w 15 minut.

Pytania możecie kierować pod numer 22 349 94 10 lub adres e-mail: [email protected].

Przykładowa umowa pożyczki


RRSOMinimalna kwotaMaksymalna kwotaOkres spłaty
0%5000 zł5000 zł30 dni

IV miejsce – Finbo

Finbo to pozabankowa instytucja finansowa wpisana do Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych (od 2018 roku). Pożyczkodawcą jest tutaj PrimaStar Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.

Pożyczka z Finbo znajdzie się na Waszym koncie nawet w 15 minut po wypełnieniu prostego wniosku online. Czas transferu uzależniony jest od banku, w którym prowadzicie swoje konto osobiste. Finbo nie wymaga dostarczania poręczeń ani zaświadczeń o wysokości dochodów od pracodawcy.

Pytania możecie zadawać na infolinii pod numerem 22 266 81 70 lub wysyłając wiadomość na adres: [email protected].

Ramowa umowa pożyczki.

RRSOMinimalna kwotaMaksymalna kwotaOkres spłaty
0%5000 zł5000 zł30 dni

V miejsce – OROS

Niespodziewane wydatki? W OROS.pl uzyskacie pożyczkę, która pomoże Wam je pokryć – bez potrzeby wychodzenia z domu. Wnioski można składać przez całą dobę, a pracownicy szybko go rozpatrzą. Pieniądze mogą znaleźć się na koncie pożyczkobiorcy nawet w ciągu 15 minut!

Pierwsza pożyczka w OROS.pl jest udzielania całkowicie za darmo.

Pytania możecie kierować do Działu Obsługi Klienta pod numerem: 22 153 00 01 lub pod adres e-mail: [email protected]

Ramowa umowa pożyczki.

RRSOMinimalna kwotaMaksymalna kwotaOkres spłaty
0%5000 zł5000 zł30 dni

VI miejsce – Wonga.pl

Wonga to jedna z najdłużej funkcjonujących na rynku firm pożyczkowych. Marka jest wpisana do Rejestru Instytucji Pożyczkowych, prowadzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego. Wonga współpracuje z BIK i biurami informacji gospodarczej w celu minimalizacji ryzyka i dokładniejszego zbadania potencjalnego pożyczkobiorcy.

W Wonga możecie pożyczyć do 3000 zł na 61 dni bez kosztów, opłat i prowizji w ramach pożyczki dla nowych klientów. Kolejne pożyczki krótkoterminowe są pozbawione oprocentowania, a jedyny koszt to prowizja.

Pytania dotyczące ich usług i warunków możecie zadawać między innymi na infolinii: +48 22 388 88 88 lub za pomocą wiadomości e-mail na adres: [email protected]

Ramowa umowa pożyczki.


RRSOMinimalna kwotaMaksymalna kwotaOkres spłaty
0%200 zł3000 zł61 dni

VII miejsce – FinansowePosilki.pl

Finansowe Posiłki to kolejna platforma oferująca całkowice darmową pożyczkę z 0% RRSO. Taka oferta dostępna jest oczywiście tylko dla nowych klientów. Możecie zdecydować się na kwotę w granicach 200-3000 zł. Spłata powinna nastąpić w ciągu 30 dni. W przypadku przekroczenia terminu płatności koszty rosną do wartości wskazanych w kalkulatorze na stronie promocji. Weryfikacja tożsamości odbywa się na podstawie przelewu weryfikacyjnego w kwocie 1 gr, a proces wnioskowania przebiega w całości online. Firma informuje o szybkim rozpatrywaniu wniosków i natychmiastowej wypłacie gotówki na konto bankowe. Pożyczkodawcami w przypadku produktów Finansowe Posiłki są PIXO Sp. z o.o. oraz LTU Finance Sp. z o.o. – znane i sprawdzone spółki na rynku pożyczkowym.

Ramowa umowa pożyczki.

RRSOMinimalna kwotaMaksymalna kwotaOkres spłaty
0%200 zł3000 zł30 dni

VIII miejsce – SmartPozyczka.pl

SmartPozyczka.pl to bohater kilku artykułów na blogu. W zamian za wzięcie darmowej pożyczki, platforma nagradzała nowych klientów voucherami do ulubionych sklepów – czyste szaleństwo. Na stronie firmy nadal znaleźć można informacje o innych konkursach i promocjach. Jeśli więc od czasu do czasu zaciągacie małe pożyczki, koniecznie sprawdźcie tę ofertę.

W ramach aktualnej promocji możecie w SmartPożyczka.pl pożyczyć do 3000 zł na maksymalnie 30 dni.

Pytania kierujcie na numer infolinii: 85 871 00 49 lub pod adres: [email protected].

Ramowa umowa pożyczki.

RRSOMinimalna kwotaMaksymalna kwotaOkres spłaty
0%200 zł3000 zł10-30 dni

IX miejsce – PozyczkaPlus.pl

PozyczkaPlus.pl również jest bohaterem kilku wcześniejszych artykułów. Serwis zasłynął jako organizator równie ciekawych promocji, co SmartPozyczka.pl. Marka należy do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością Aventus Group. Spółka jest wpisana do Rejestru Pośredników kredytowych. Jest również członkiem Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych.

W ramach promocji dla nowych klientów możecie zaciągnąć pożyczkę o wartości od 200 zł do 3000 zł na okres do 30 dni.

Pytania zadawajcie na infolinii: 85 871 00 52 lub pod adresem e-mail: [email protected]

Ramowa umowa pożyczki.


RRSOMinimalna kwotaMaksymalna kwotaOkres spłaty
0%200 zł3000 zł10-30 dni

X miejsce – Niewielka Pożyczka

Pod marką Niewielka Pożyczka kryje się znana na rynku pożyczkowym spółka Aventus Group Sp. z o. o. Firma ma 5 lat doświadczenia w branży – także poza granicami naszego kraju. Żeby otrzymać pożyczkę należy mieć ukończone 19 lat (lecz nie więcej niż 73 lata), być obywatelem Polski, wykazywać zatrudnienie i nie być zadłużonym. Konieczne jest również posiadanie konta bankowego.

Nowi klienci Niewielkiej Pożyczki mogą zaciągnąć od 200 do 3000 zł na okres 30 dni – całkowicie za darmo.

Pytania zadawajcie na infolinii: 85 871 00 52 lub pod adresem e-mail: [email protected]

Ramowa umowa pożyczki.

RRSOMinimalna kwotaMaksymalna kwotaOkres spłaty
0%200 zł3000 zł30 dni

XI miejsce – Lew Pożyczka

Lew Pożyczka to kolejna propozycja od Aventus Group. Spółka należy do Związku Firm Pożyczkowych. Znajdziecie ją także w Rejestrze Firm Pożyczkowych. Została nagrodzona certyfikatem Rzetelna Firma. W Lew Pożyczka możecie liczyć na pomoc konsultantów przez cały tydzień, a pożyczki przyznawane są w pełni online.

W ramach promocji dla nowych klientów możecie wziąć pożyczkę w kwocie od 200 do 3000 zł na 30 dni bez dodatkowych kosztów. RRSO to okrągłe 0%.

Pytania zadawajcie na infolinii: 85 871 00 49 lub pod adresem e-mail: [email protected]

Ramowa umowa pożyczki.

RRSOMinimalna kwotaMaksymalna kwotaOkres spłaty
0%200 zł3000 zł30 dni

XII miejsce – NetCredit.pl

NetCredit jest firmą obecną na naszym rynku od 10 lat. Marka jest zrzeszona W Polskim Związku Instytucji Pożyczkowych. Platforma, zamiast standardowej pożyczki, oferuje nowym klientom kartą z limitem kredytowym. Pierwszy okres rozliczeniowy, trwający 30 dni, będzie dla Was darmowy. Oznacza to, że wykorzystując limit na karcie i spłacając ją w ciągu 30 dni, nie zapłacicie za to nic.

Dodatkową pomoc uzyskacie pod numerem: 22 598 77 99 lub wysyłając wiadomość na adres: [email protected]

Ramowa umowa pożyczki.

RRSOMinimalna kwotaMaksymalna kwotaOkres spłaty
0%100 zł3000 zł30 dni

XIII miejsce – Feniko

Feniko Finanse Sp. z o. o. oferuje szybkie pożyczki online na okres nawet 6 miesięcy dla osób wykazujących dochód (niekoniecznie z tytułu umowy o pracę). Jak zapewnia pożyczkodawca, cały proces odbywa się w wyłącznie w Internecie, a pieniądze trafiają na konto już w 15 minut.

W ramach promocji dla nowych klientów Feniko zaoferuje Wam darmową pożyczkę w kwocie od 300 do 1000 zł na okres 30 dni.

Pytania zadawajcie na infolinii: 604 95 00 95 lub pod adresem e-mail: [email protected]

RRSOMinimalna kwotaMaksymalna kwotaOkres spłaty
0%300 zł3000 zł30 dni

XIV miejsce – Halvo

Halvo to dodatkowe środki finansowe na wszelakie potrzeby. Pożyczka dostępna w formie karty wirtualnej. Niska prowizja, minimum formalności i pełna swoboda korzystania – dla Nowych Klientów przez pierwsze 30 dni za darmo! 

Dodatkową pomoc uzyskacie pod numerem: 22 11 22 888 lub wysyłając wiadomość na adres: [email protected]

Ramowa umowa pożyczki.

RRSOMinimalna kwotaMaksymalna kwotaOkres spłaty
0%100 zł20000 zł30 dni

Ranking darmowych pożyczek – co to jest?

Nasz blogowy ranking darmowych pożyczek powstał z dwóch powodów. Po pierwsze: chcieliśmy przede wszystkim przedstawić Wam propozycje sprawdzonych i prawdziwie bezpłatnych produktów, które będą Was kosztować okrągłe 0 zł – bez kruczków w umowach i nieetycznych zabiegów. Po drugie: jestem zdania, że niemal każdy produkt finansowy używany z głową może pomóc, a nie zaszkodzić. W tym wpisie powiem więc, kiedy nie powinniście zdecydować się na zaciągnięcie pożyczki oraz w jakich sytuacjach może okazać się ona dobrym wyjściem.

Ranking darmowych pożyczek zawiera wyłącznie produkty z RRSO 0%

Na samym początku powiem, że nasz ranking pożyczek zawiera wyłącznie całkowicie darmowe opcje. Co to znaczy? Jeśli skorzystacie z któregoś z produktów, weźmiecie darmową pożyczkę, a następnie spłacicie ją w terminie i dotrzymacie wszystkich warunków umowy, oddacie dokładnie taką kwotę, jaką pożyczyliście. Żadnych odsetek, prowizji i opłat – 0% RRSO. 

Czy pożyczki są bezpieczne?

Ranking pożyczek zawiera na ogół produkty z bardzo krótkim okresem spłaty (30-60 dni), bo taka jest specyfika tego produktu. W przypadku terminowej spłaty nie ma się czego bać. Pamiętajcie jednak, że okres jest krótki, a spóźnienie choćby o jeden dzień może prowadzić do naliczenia dużych odsetek. Jeśli więc zdecydujecie się na zaciągnięcie darmowego kredytu, od razu ustawcie sobie tyle przypomnień o spłacie, ile tylko możecie. Od terminowości zależy powodzenie całej operacji 😉  

Zwracajcie także szczególną uwagę na zapisy umowy. Część dostępnych na rynku pożyczek umożliwia wcześniejszą spłatę, jednak w wielu przypadkach może skutkować to niespodziewanymi opłatami. Czytanie umowy jest najważniejsze, niezależnie od tego, z jakich produktów finansowych korzystacie. 

Dla kogo są darmowe pożyczki – zapytacie. Moim zdaniem – dla osób, które natychmiast potrzebują pieniędzy, jednocześnie mając pewność, że za kilka, czy kilkanaście dni ich stan finansowy się unormuje (na przykład otrzymają wypłatę lub po długim weekendzie zostanie zaksięgowany przelew, na który czekali). 

Kiedy nie brać pożyczki?

  • Nigdy nie zaciągajcie pożyczek na spłatę bieżących zobowiązań. Nigdy. To nadrzędna zasada, którą powinno się kierować podczas podejmowania każdej decyzji finansowej. Nie możecie spłacić raty kredytu? Postarajcie się o restrukturyzację z banku lub (w przypadku większej liczby kredytów) wypróbujcie kredyt konsolidacyjny
  • Nie wykorzystujcie pożyczek na konsumpcję. Zdecydowanie lepiej, by święta były mniej huczne, prezenty tańsze a ciocia miała więcej powodów do obgadywania Was za plecami, niż gdybyście mieli spłacać gwiazdkę kosztem zaciskania pasa w kolejnych miesiącach z obawą przed wpadnięciem w spiralę długów. Pożyczek kategorycznie nie można też przeznaczać na nowy sprzęt, przyjemności czy wakacje – to oczywiste. 
  • Nie zaciągajcie pożyczek, jeśli nie potrzebujecie pieniędzy. Brzmi śmiesznie? Nie dla wszystkich. Osobiście znałem człowieka, który wziął 40 tys. zł kredytu, bo w rozmowie telefonicznej namówiła go do tego konsultantka banku. Ów znajomy stwierdził, że na pewno „przyda się” – na wesele, na naprawę samochodu i kilka innych rzeczy. Żaden z celów nie został osiągnięty, prawie 50.000 zł do spłaty pozostało. Gdzie podziały się pieniądze z kredytu? Nikt nie wie, bo zwyczajnie się rozpłynęły. „Darmowa pożyczka” bijąca z bilbordów kusi, ale czy jest potrzebna?

Pożyczka a kredyt, czym się różnią?

Największą różnicą pomiędzy kredytem a pożyczką jest to, kto i na jakich zasadach może ich udzielać. Przyznawanie kredytów jest bowiem zarezerwowane wyłącznie dla banków, czyli podmiotów finansowych z odpowiednią licencją, działających na podstawie ustawy Prawo bankowe. Pożyczki mogą być udzielane również przez banki, ale także przez parabanki, SKOK-i, inne instytucje finansowe oraz osoby prywatne. 

Darmowe pożyczki są więc serwowane przez wiele firm, których nazw możecie nawet nie kojarzyć. Warto zaznaczyć jednak, że poszczególne marki, pomimo posiadania różnych stron internetowych, należą nierzadko do jednej spółki, będącej wieloletnim uczestnikiem rynku pożyczkowego. Nie ma w tym nic podejrzanego, to zwyczajny zabieg marketingowy firmy, która chce dotrzeć do nowych klientów. Nie musicie się też niczego obawiać – każda pozycja w rankingu jest szczegółowo opisana, a pożyczkodawca sprawdzony 😉 

Różnice pomiędzy kredytem a pożyczką omówiłem szerzej w dedykowanym artykule na temat tego zagadnienia. Zainteresowanych zapraszam więc do tego wpisu

Darmowa pożyczka w BIK – jak to wygląda?

Osoby starające się o zachowanie jak najlepszej zdolności kredytowej bardzo często boją się brania pożyczek z instytucji finansowych innych niż banki. Jest to podyktowane obawą o możliwe problemy w otrzymaniu choćby kredytu hipotecznego lub środków na rozwój własnej firmy. Wielu klientów obawia się, że informacja o pożyczce z przeszłości może zaważyć na pozytywnej decyzji. Czy wątpliwości są słuszne? 

Biuro Informacji Kredytowej działa na podstawie ustawy Prawo Bankowe i to właśnie te przepisy regulują sposób i okres przetwarzania danych o spłacie zobowiązań. Pierwsza wzmianka w BIK pojawia się już po złożeniu wniosku o pożyczkę. Następnie BIK kilka razy w miesiącu aktualizuje informacje o spłacie zobowiązania i instytucje weryfikujące Wasze wnioski o kolejne kredyty mogą widzieć fakt spłacania pożyczki. 

Darmowa pożyczka krótkoterminowa nie będzie jednak widoczna w BIK pod pewnym warunkiem…

Jak usunąć pożyczkę z BIK

Jeśli zaciągnęliście pożyczkę, a następnie spłaciliście ją w terminie, BIK wcale nie musi przetwarzać informacji o spłaconym zobowiązaniu. Każda osoba, która decyduje się na kredyt lub inne finansowanie, może wyrazić zgodę na przetwarzanie informacji o spłaconych zobowiązaniach. Przydaje się to w przypadku budowania pozytywnej historii kredytowej. Wtedy na Waszą korzyść działa informacja o terminowych spłatach rat za sprzęt czy regulowaniu limitu w karcie kredytowej na czas. 

Spłacone zobowiązanie może być jednak całkowicie niewidoczne, jeśli nie wyrazicie zgody na przetwarzanie informacji tego typu. Wnioskując o pożyczkę, powinniście więc dokładnie przeczytać wyrażane zgody, a po spłacie zweryfikować za pomocą raportu BIK, czy informacja o spłacie widnieje jeszcze w Waszej historii. 

Jeśli wyraziliście taką zgodę i uważacie, że widoczność „chwilówki” psuje Wasz wizerunek – nic straconego, bo zgodę można bez problemu odwołać. W tym celu powinniście skontaktować się z prośbą o cofnięcie zgody (i tym samym wymazanie informacji) do instytucji, która udzieliła Wam pożyczki. Tylko na taki wniosek BIK może wykonać prośbę. Osobisty kontakt z Biurem Informacji Kredytowej nic Wam nie da. 

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów