fbpx

Ranking kredytów konsolidacyjnych – Lipiec 2024

Ranking kredytów konsolidacyjnych bloga JakDorobic.pl to zestawienie najlepszych produktów pomagających w spłacie bieżących zobowiązań. Jeśli to czytasz, możesz mieć pewność, że oferty są aktualne i przedstawiają najlepsze propozycje tego typu produktów na rynku. Choć konsolidacja długu nie jest w Polsce bardzo popularnym rozwiązaniem, to jestem przekonany, że wiedza o dostępności tego typu kredytów mogłaby wyciągnąć ze spirali zadłużenia wiele osób. Oprócz konkretnych propozycji znajdziesz tutaj także krótkie wprowadzenie – czym jest kredyt konsolidacyjny, na czym polega oraz kiedy i kto może go zaciągnąć.I miejsce – Pożyczka konsolidacyjna – Bank Pekao

Pożyczka Konsolidacyjna Banku Pekao to obecnie jedna z najlepszych propozycji na rynku. 0% prowizji i niskie RRSO 11,56% to bardzo rozsądne parametry. O pożyczkę możecie wnioskować nawet online, wypełniając formularz kontaktowy na stronie internetowej banku. Konsultanci przeprowadzą Was przez cały proces.

Oprócz tradycyjnej konsolidacji, bank może przyznać Wam dodatkową pożyczkę w wysokości do 25% wartości konsolidowanych zobowiązań (również bez prowizji). Tego rodzaju pożyczka to dodatkowe środki „do ręki”. Za ich pomocą możecie zrealizować inne cele – na przykład ustabilizować swoją sytuację materialną, naprawić samochód lub sfinansować konieczny w danej chwili remont.

Cel Pożyczki konsolidacyjnej jest dowolny, jednak z zastrzeżeniem, że środki nie mogą finansować zobowiązań zaciągniętych w Banku Pekao. 

Dużą zaletą jest możliwość skonsolidowania nawet niewielkich zadłużeń. Pożyczka konsolidacyjna Banku Pekao pozwala na zaciągnięcie od 1000 do nawet 250.000 zł.

bank pekao logo
ProwizjaRRSOOkres kredytuKwota kredytu
0%11,56%od 1 roku do 10 latod 1000 zł do 250.000 zł

II miejsce – Kredyt konsolidacyjny – BNP Paribas

Propozycja od BNP Paribas to prosty produkt o bardzo dobrych parametrach, a najmocniejszym punktem propozycji jest stałe oprocentowanie 11,49% w skali roku! Całość rocznych kosztów zobowiązania zamyka się w RRSO 12,11%. Bank nie pobiera prowizji za udzielenie kredytu konsolidacyjnego, a maksymalna kwota możliwa do zaciągnięcia wynosi aż 230.000 zł. Najdłuższy dostępny okres kredytowania to 10 lat (minimalnie 6 miesięcy). Okres kredytowania od 85 miesięcy jest dostępny wyłącznie dla kredytów powyżej 10.000 zł. Konsolidacji podlegają: kredyty/pożyczki gotówkowe, kredyty ratalne, kredyty samochodowe, kredyty w rachunku bankowym oraz karty kredytowe.

Warto zwrócić uwagę na zapis: Warunkiem skorzystania z kredytu jest spłata ze środków kredytu przynajmniej jednego zobowiązania spoza BNP Paribas Bank Polska S.A.

Oprócz kredytu konsolidacyjnego, BNP Paribas w ramach tej samej usługi może udzielić Wam dodatkowej gotówki na dowolny cel (ustalane indywidualnie). BNP Paribas akceptuje wiele różnych źródeł dochodu, w tym także umowy zlecenie.

ProwizjaRRSOOkres kredytuKwota kredytu
0%12,11%od 6 miesięcy do 10 lat1000-230.000 zł

III miejsce – pożyczka konsolidacyjna banku Raiffeisen Digital Bank

Raiffeisen Digital Bank wprowadził do oferty nowość. Prostą i łatwo dostępną pożyczkę konsolidacyjną, dzięki której możecie zmniejszyć sumę zobowiązań, łącząc je w jedną ratę, a także wybrać dogodny dzień spłaty raty pożyczki.

Maksymalna kwota pożyczki to aż 150.000 zł! Dodatkowym atutem oferty banku Raiffeisen Digital Bank jest fakt, że pożyczka dostępna jest w pełni online – wniosek o nią można złożyć w aplikacji, a decyzja o przyznaniu środków może być wydana nawet w 15 minut! Dużym atutem pożyczki jest również fakt, że produkt oferuje stałe oprocentowanie i nie będziecie obciążeni prowizją za przyznanie pożyczki!

Szczegółów szukajcie w Tabeli opłat i prowizji na stronie z ofertą.

ProwizjaRRSOOkres kredytuKwota kredytu
0%13,49%do 10 latdo 150.000 zł

IV miejsce – Kredyt konsolidacyjny – Alior Bank

To oferta dla osób, które nie posiadały w Alior Banku pożyczek ani kredytów konsolidacyjnych do dnia widniejącego w aktualnym regulaminie, który znajdziecie na dedykowanej stronie produktu. Kredyt pozwala skonsolidować kwotę zadłużenia do 200.000 zł i rozłożyć spłatę na maksymalnie 120 miesięcy, czyli 10 lat. Alior Bank daje dodatkowo możliwość uzyskania środków w ramach dodatkowej pożyczki. Tę kwotę możecie przeznaczyć na dowolny cel.

Kredyty powyżej 70.000 zł podlegają ubezpieczeniu NNW i na wypadek utraty pracy (PZU SA). RRSO to obecnie 12,57%, na co składa się zmienne oprocentowanie 11,9%. Prowizja wynosi okrągłe 0%. 

Kredyt konsolidacyjny Alior Bank to wygodny sposób na połączeniu wielu mniejszych miesięcznych rat w jedną większą – płatną jednorazowo co miesiąc. W ten sposób Alior Bank, który otrzyma od Was zbiorczą kwotę, w Waszym imieniu ureguluje bieżące zobowiązania w pozostałych instytucjach (konieczne jest do tego udzielenie informacji o rachunkach, na które należy dokonywać spłaty). Cały proces przeprowadzicie bez osobistych wizyt w oddziale. Wystarczy telefon i dostęp do sieci. 

Szczegółów szukajcie w Wyciągu z Tabeli Opłat i Prowizji.

ProwizjaRRSOOkres kredytuKwota kredytu
0%12,57%do 10 lat500-200.000 zł

V miejsce – Pożyczka konsolidacyjna – PKO BP – Ranking Kredytów Konsolidacyjnych

Kolejna propozycja pochodzi z PKO Banku Polskiego i pozwala na spłatę innych zobowiązań, w tym chwilówek, kredytów samochodowych czy kart kredytowych. RRSO wynosi w tym przypadku 14,92%, a udzielenie pożyczki nie jest obarczone prowizją. Konsolidacji może podlegać wyłącznie zadłużenie i zobowiązania z innych niż PKO BP instytucji finansowych. Bank nie podaje maksymalnej kwoty konsolidacji, oferta zależy od indywidualnej oceny.

Spłatę pożyczki konsolidacyjnej, skupiającej wszystkie Wasze długi, możecie rozłożyć nawet na 120 rat (minimum 2). Konsolidacji możecie podać nawet jedną ratę zobowiązania (choć oczywiście nie ma to większego sensu, chyba że chcecie wydłużyć okres spłaty zadłużenia i nie można tego zrobić w inny sposób lub jest to nieopłacalne). Klienci banku PKO BP mogą sprawdzić propozycję warunków w swojej aplikacji lub po zalogowaniu do bankowości elektronicznej. Pozostali użytkownicy mogą najpierw założyć konto lub od razu umówić się na rozmowę z konsultantem za pomocą strony produktu, do której link znajdziecie poniżej.

Podobnie jak konkurencja, PKO Bank Polski również umożliwia otrzymanie dodatkowej gotówki na dowolny cel. Maksymalna wartość takiej pożyczki nie może przekroczyć 30% wartości konsolidacji.

Więcej na temat oprocentowania przeczytacie w tym miejscu.

ProwizjaRRSOOkres kredytuKwota kredytu
0%14,94%od 2 miesięcy do 10 latIndywidualna decyzja

Kredyt konsolidacyjny – co to?

W trzecim dniu miesiąca mija termin płatności za telefon i internet. To niewielkie kwoty, więc mała nadwyżka z poprzedniego miesiąca pozwala je bez problemu pokryć. Ósmego dnia miesiąca trzeba już opłacić ratę kredytu za samochód, która w ostatnich miesiącach, wskutek podwyżek stóp procentowych, praktyczne podwoiła swoją wysokość. Tutaj trzeba już posiłkować się kartą kredytową. Dziesiątego dnia miesiąca na koncie pojawia się wyczekiwana wypłata – uff – dzięki niej udaje się opłacić ratę za dwa laptopy i czynsz. Na horyzoncie majaczy jednak kolejna płatność – kredyt gotówkowy zaciągnięty na wykonanie małego remontu. Tutaj także rata zwiększyła się o kilkaset złotych. Dzięki silnej woli i odmawianiu sobie w zasadzie wszystkich przyjemności udaje się jednak zamknąć miesiąc „na czysto”. No, prawie. Pozostaje kwestia wykorzystanego limitu na karcie, ale tym można pomartwić się w przyszłym miesiącu. 

Brzmi znajomo? Mam nadzieję, że nie. W ten sposób wyglądają jednak domowe finanse wielu Polek i Polaków. Przedstawiona wyżej wymyślona historia to i tak łagodna wersja tego, co tysiące osób w naszym kraju przeżywają każdego miesiąca. Gdy suma miesięcznych zobowiązań zaczyna przytłaczać, a ich rozproszenie w perspektywie miesiąca nie pozwala dobrze zaplanować wydatków, dobrym rozwiązaniem może być konsolidacja długu. Nasz ranking kredytów konsolidacyjnych ma pomóc Wam w wyborze najlepszej oferty.

Co to jest kredyt konsolidacyjny? To szczególny rodzaj kredytu, który nie służy zaspokajaniu nowych potrzeb, tylko połączeniu dotychczasowych zobowiązań w jedną ratę, płatną w określonym (często przez kredytobiorcę) dniu miesiąca. Skonsolidować można zarówno tradycyjne bankowe kredyty gotówkowe, raty zaciągnięte w sklepie na sprzęt czy meble, zadłużenia w saldzie kart kredytowych oraz pożyczki z instytucji pozabankowych (choć każdy bank ustala własne reguły oferty). Co daje kredyt konsolidacyjny – zapytacie. Plusy są w zasadzie dwa

  • Jedna rata płatna konkretnego dnia (na przykład „po wypłacie”), która pozwoli na regularne spłaty bez zamartwiania się o pieniądze na koncie. 
  • Wydłużenie czasu spłaty, dzięki czemu suma miesięcznych zobowiązań jest wyraźnie niższa, niż miało to miejsce do tej pory.

Oczywiście nie ma róży bez kolców, a kredyt konsolidacyjny wiąże się ze wzrostem ogólnych kosztów długu. Dzieje się tak, ponieważ czas spłaty zostaje wydłużony. Jest to jednak niewielka cena za narzędzie, które może pomóc Wam wydostać się z poważnych kłopotów. Pamiętajcie jednak o jednym…

Konsoliduj zanim zaczną się kłopoty! Ranking kredytów konsolidacyjnych

Kredyt konsolidacyjny to taki sam kredyt, jak wszystkie inne. Bank udzielający takiego produktu przeprowadza więc standardową procedurę oceny zdolności kredytowej, analizując Waszą historię w BIK. Jeśli do tej pory pojawiły się poważne problemy ze spłatą istniejących zobowiązań (na przykład powyżej 30 lub 90 dni), bank może odmówić Wam udzielenia kredytu konsolidacyjnego. Dlatego tak ważne jest, by decyzja o skorzystaniu z takiej pomocy była podjęta odpowiednio wcześnie, kiedy tylko zauważycie „niewydolność układu finansowego”. Skoro omówiliśmy już wstępnie mechanizm i definicję, sprawdźcie nasz ranking kredytów konsolidacyjnych.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów