Lokata na Nowe Środki VeloBank: 8% w skali roku dla kwoty do 150.000 zł i to bez konta osobistego!

Trwa do:
12 grudnia 2022

Lokata na Nowe Środki VeloBank ruszyła po raz pierwszy! Przypomnę więc, że VeloBank kontynuuje wszystkie umowy i zobowiązania restrukturyzowanego Getin Banku oraz, jak się okazuje, także promocje depozytów 🙂 Warunki omawianej lokaty to wciąż absolutny TOP: dostępne są obecnie 3 okresy zapadalności (2, 3 i 6 miesięcy), a oprocentowanie wynosi 8% w skali roku. Zdeponować możecie maksymalnie 150.000 zł, a minimalna kwota potrzebna do wpłaty to 5000 zł.

Dla kogo Lokata na Nowe Środki VeloBank?

Lokata na nowe środki VeloBank została stworzona dla wszystkich – zarówno obecnych, jak i nowych klientów banku. Do jej założenia nie jest konieczne posiadanie wcześniej konta osobistego ani innych produktów banku. Obecni klienci VeloBanku (a wcześniej Getin Banku) powinni jednak mieć na uwadze, że jest to lokata dla nowych środków (co wyjaśnię w dalszej części).

Lokata na Nowe Środki VeloBank – jak działa?

Produkt daje możliwość wyboru spośród trzech wariantów: na 2, 3 i 6 miesięcy. Najlepsze oprocentowanie oferuje najkrótszy wariant. Deponując środki na 2 miesiące, będziecie oszczędzać z aż 8-procentowym zwrotem w skali roku. Dwa dłuższe okresy, choć wciąż bardzo krótkie, oferują 7,5% w skali roku oraz 7% w skali roku (odpowiednio: 3 i 6 miesięcy).

Niezależnie od wybranego wariantu, możliwa do wpłacenia na lokatę kwota waha się w granicach od 5000 zł do 150.000 zł. Jeśli przekroczycie ten limit (lub część środków nie będzie „nowymi środkami”) bank uruchomi dwie lokaty: pierwszą  z oprocentowaniem promocyjnym oraz drugą, oprocentowaną standardowo, czyli zgodnie z tabelą.

Każda osoba może założyć w sumie 3 lokaty w każdym okresie umownym. Na każdej z nich zdeponować można po 150.000 zł. Łącznie więc, na Waszych lokatach VeloBank może pracować 450.000 zł.

Kapitalizacja odsetek nastąpi jednorazowo – ostatniego dnia okresu umownego. Wcześniejsze rozwiązanie lokaty, jak ma to miejsce we wszystkich tego typu produktach, powoduje utratę naliczonych odsetek. 

Istnieje możliwość założenia lokaty wspólnej – na przykład z małżonkiem.

A co po zakończeniu lokaty?

Lokata VeloBank może stać się lokatą odnawialną, jednak po minionym okresie promocyjnego oprocentowania wróci ono do standardowej stawki, dostępnej w tabeli oprocentowania, która będzie wówczas obowiązywać. No, chyba że bank zdecyduje się na nową promocję. 🙂

Jeśli będziecie chcieli wycofać środki, wystarczy, że po odnowieniu lokaty zerwiecie ją i złożycie dyspozycję zwrotu środków na konto.

Nowe środki – jaka jest definicja?

Na promocyjnym oprocentowaniu lokaty umieścić możecie jedynie nowe środki. Oznacza to, że biorąc pod uwagę ogólne saldo w produktach banku, należących do klienta, bank obejmie wyższym oprocentowaniem wyłącznie nadwyżkę ponad stan, który posiadaliście w Getin Banku/VeloBanku na koniec dnia 16 listopada 2022 roku. Dotyczy to zarówno środków na produktach depozytowych, jak i koncie osobistym – jeśli takowe posiadacie.

Natomiast, jeżeli aktualnie w VeloBanku nie posiadacie żadnych produktów i/lub nie trzymacie tam żadnych środków, wówczas definicję „nowych środków” spełnia każda złotówka, którą wpłacicie na lokatę. Całość zostanie objęta promocyjnym oprocentowaniem.

Nowe środki – sposób obliczania


Ile to w praktyce 8% zysku?

Na stronie promocji znajdziecie kalkulator, który pozwoli Wam obliczyć zysk z lokaty po wskazaniu podstawowych parametrów. Za jego pomocą porównacie też wynik lokaty z Waszym obecnym depozytem. Jeśli więc Wasze oszczędności „zasiedziały się” na starym koncie oszczędnościowym, wybór lepszej opcji może poskutkować takimi zyskami (zależnie od kwoty):

Lokata na Nowe Środki VeloBank – kalkulator
Kalkulator, wariant maksymalny

Podane kwoty to kwoty brutto, od których należy odjąć jeszcze tak zwany podatek Belki (19%), czyli podatek od zysków kapitałowych.

Jak założyć lokatę VeloBank?

Przystąpić do akcji i skorzystać z promocyjnego oprocentowania możecie od 19 listopada do 12 grudnia 2022 roku. W tym celu powinniście przejść na dedykowaną stronę promocji i wypełnić krótki wniosek. Konieczne będzie także wyrażenie zgód marketingowych (bez tego nie uzyskacie promocyjnego oprocentowania). Cały proces odbywa się w pełni online.

Lokata na Nowe Środki VeloBank – wniosek

Po założeniu lokaty należy dokonać depozytu na wskazany rachunek w ciągu maksymalnie 7 dni. Przelew musicie wykonać ze swojego konta w dowolnym banku. Musi być to rzecz jasna konto prowadzone na Wasze imię i nazwisko. Szczegóły dotyczące numeru rachunku oraz tytułu do przelewu otrzymacie po złożeniu wniosku.

Szczegółów na temat lokaty szukajcie w Arkuszu informacyjnym dla deponentów oraz Tabeli oprocentowania lokat terminowych, a także w regulaminie 18. edycji promocji.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


8

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

6

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów