Lokata na Nowe Środki VeloBank: 8% w skali roku dla kwoty do 150.000 zł i to bez konta osobistego!

Trwa do:
6 kwietnia 2023

Lokata na Nowe Środki VeloBank w kolejnej edycji promocji nadal ze świetnymi parametrami! Warunki omawianej lokaty nie zmieniły się względem ostatniej edycji promocji: dostępne są 3 okresy zapadalności (2, 3 i 6 miesięcy), a oprocentowanie wynosi 8% w skali roku dla wariantu dwu i trzymiesięcznego (dla lokaty półrocznej będzie to 7% w skali roku). Zdeponować możecie maksymalnie kwotę 150.000 zł, a minimalna kwota potrzebna do wpłaty to 5000 zł. Łącznie na trzech lokatach możecie ulokować nawet 450.000 zł.

Dla kogo Lokata na Nowe Środki VeloBank?

Lokata na nowe środki VeloBank została stworzona dla wszystkich – zarówno obecnych, jak i nowych klientów banku. Do jej założenia nie jest konieczne posiadanie wcześniej konta osobistego ani innych produktów banku. Obecni klienci VeloBanku powinni jednak mieć na uwadze, że jest to lokata dla nowych środków (co wyjaśnię w dalszej części).

Warto też w tym momencie wspomnieć o fantastycznej promocji VeloKonta z rekordową premią na poziomie nawet 750 zł. Na uwagę zasługuje krótki okres karencji oraz łatwość zdobycia pełnej puli.

Lokata na Nowe Środki VeloBank – jak działa?

Produkt daje możliwość wyboru spośród trzech wariantów: na 2, 3 i 6 miesięcy. Najlepsze oprocentowanie oferują dwa najkrótsze warianty. Deponując środki na 2 lub 3 miesiące, będziecie oszczędzać z aż 8-procentowym zyskiem w skali roku. W przypadku półrocznego wariantu oprocentowanie w skali roku wyniesie 7%.

Niezależnie od wybranego wariantu, możliwa do wpłacenia na lokatę kwota waha się w granicach od 5000 zł do 150.000 zł. Jeśli przekroczycie ten limit (lub część środków nie będzie „nowymi środkami”) bank uruchomi dwie lokaty: pierwszą  z oprocentowaniem promocyjnym oraz drugą, oprocentowaną standardowo, czyli zgodnie z aktualną tabelą oprocentowania.

Każda osoba może założyć w sumie 3 lokaty w każdym okresie umownym. Na każdej z nich zdeponować można po 150.000 zł. Łącznie więc, na Waszych lokatach VeloBank może pracować 450.000 zł.

Kapitalizacja odsetek nastąpi jednorazowo – ostatniego dnia okresu umownego. Wcześniejsze rozwiązanie lokaty, jak ma to miejsce we wszystkich tego typu produktach, powoduje utratę naliczonych odsetek. 

A co po zakończeniu lokaty?

Lokata VeloBank może stać się lokatą odnawialną, jednak po minionym okresie promocyjnego oprocentowania wróci ono do standardowej stawki, dostępnej w tabeli oprocentowania, która będzie wówczas obowiązywać. No, chyba że bank zdecyduje się na nową promocję. 🙂

Jeśli będziecie chcieli wycofać środki, wystarczy, że po odnowieniu lokaty zerwiecie ją i złożycie dyspozycję zwrotu środków na konto.

Nowe środki – jaka jest definicja?

Na promocyjnym oprocentowaniu lokaty umieścić możecie jedynie nowe środki. Oznacza to, że biorąc pod uwagę ogólne saldo w produktach banku, należących do klienta, bank obejmie wyższym oprocentowaniem wyłącznie nadwyżkę ponad stan, który posiadaliście w VeloBanku na koniec dnia 7 marca 2023 roku. Dotyczy to zarówno środków na produktach depozytowych, jak i koncie osobistym – jeśli takowe posiadacie.

Natomiast, jeżeli aktualnie w VeloBanku nie posiadacie żadnych produktów i/lub nie trzymacie tam żadnych środków, wówczas definicję „nowych środków” spełnia każda złotówka, którą wpłacicie na lokatę. Całość zostanie objęta promocyjnym oprocentowaniem.

Nowe środki – sposób obliczania


Ile to w praktyce 8% zysku?

Na stronie promocji znajdziecie kalkulator, który pozwoli Wam obliczyć zysk z lokaty po wskazaniu podstawowych parametrów. Za jego pomocą porównacie też wynik lokaty z Waszym obecnym depozytem. Jeśli więc Wasze oszczędności „zasiedziały się” na starym koncie oszczędnościowym, wybór lepszej opcji może poskutkować takimi zyskami (zależnie od kwoty):

Lokata na Nowe Środki VeloBank – kalkulator
Kalkulator, wariant maksymalny

Podane kwoty to kwoty brutto, od których należy odjąć jeszcze tak zwany podatek Belki (19%), czyli podatek od zysków kapitałowych.

Jak założyć lokatę VeloBank?

Przystąpić do akcji i skorzystać z promocyjnego oprocentowania możecie od 10 marca do 6 kwietnia 2023 roku. W tym celu powinniście przejść na dedykowaną stronę promocji i wypełnić krótki wniosek. Konieczne będzie także wyrażenie zgód marketingowych (bez tego nie uzyskacie promocyjnego oprocentowania). Cały proces odbywa się w pełni online.

Lokata na Nowe Środki VeloBank – wniosek

Po założeniu lokaty należy dokonać depozytu na wskazany rachunek w ciągu maksymalnie 7 dni. Przelew musicie wykonać ze swojego konta w dowolnym banku. Musi być to rzecz jasna konto prowadzone na Wasze imię i nazwisko. Szczegóły dotyczące numeru rachunku oraz tytułu do przelewu otrzymacie po złożeniu wniosku.

Szczegółów na temat lokaty szukajcie w Arkuszu informacyjnym dla deponentów oraz Tabeli oprocentowania lokat terminowych, a także w regulaminie edycji 3/2023.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


8

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

6

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów