fbpx

Konto Firmowe Online Santander Bank: nawet 2700 zł premii za użytkowanie rachunku. Bezwarunkowo darmowe konto na zawsze!

Trwa do:
30 września 2024

Ruszyła nowa edycja świetnej promocji flagowego rachunku firmowego Santander Bank Polska! Konto Firmowe Online to obecnie jeden z najlepszych rachunków biznesowych na polskim rynku i to pomimo obecności trudnej do przebicia konkurencji. W aktualnej edycji promocji nowi użytkownicy konta mogą otrzymać premię na start w kwocie aż 2700 zł. Całość nagrody została podzielona na kilka części: do 1200 zł zwrotu za płatności kartą i/lub Blikiem, 600 zł bonusu za przetestowanie usług Kantoru Santander oraz nawet 900 zł premii za skorzystanie z innych usług banku. Oczywiście zdobycie pełnej puli będzie trudne, ale naszym zdaniem kwota ponad 1000 zł jest już jak najbardziej w zasięgu większości przedsiębiorców. Dużym atutem omawianego konta jest jego bezterminowe i bezwarunkowe zwolnienie z opłaty za prowadzenie i korzystanie z podstawowych usług (w tym karty debetowej).

Uczestnicy promocji – Konto Firmowe Online

Na początek uspokoję: bycie właścicielem lub współwłaścicielem konta osobistego w Santander Bank Polska nie wyklucza Was z udziału w promocji konta firmowego.

W promocji mogą wziąć udział przedsiębiorcy, którzy nie posiadali w Santander Bank Polska konta firmowego w okresie ostatnich 12 miesięcy. Okres karencji uległ więc dużemu skróceniu – w poprzedniej edycji promocji wynosił ponad 2 lata! Wykluczeni są także przedsiębiorcy o łącznych przychodach przewyższających 10 milionów złotych rocznie.

promocja konto firmowe santander premia na start
2700 zł premii w Santander Bank Polska – darmowe konto firmowe!

Zasady zestawu promocji – konto firmowe

Promocja konta firmowego Santander Bank Polska zmieniła nieco format oraz nazwę. Trwająca obecnie akcja nazywa się „MOC korzyści z Kontem Firmowym Online”. Biorąc w niej udział, możecie zdobyć 2700 zł premii w kilku częściach, które widzicie na grafice powyżej.

Wszystkie te składowe i ich zasady omawiamy w dalszej części artykułu.

darmowe konto firmowe santander bank polska
Konto Firmowe Online Santander Bank Polska – jak założyć?

Darmowe konto firmowe Santander Bank Polska – jak założyć?

Uwaga! Jeśli używacie AdBlocka lub innego blokera reklam, na wszelki wypadek wyłączcie go, zanim przejdziecie na stronę promocji. Z doświadczenia wiemy, że tego typu wtyczki mogą spowodować problemy z dołączeniem do akcji. Jeśli regularnie przeglądacie bloga JakDorobic.pl, możecie wyłączyć AdBlock na stałe dla naszego adresu. Gwarantuję, że nie znajdziecie tutaj żadnej irytującej reklamy 😉

Promocja trwa w terminie do 30 września 2024 roku. To ostatni dzień, w którym możecie założyć konto w ramach opisywanej akcji. Żeby to zrobić, przejdźcie na dedykowaną stroną promocji, kliknijcie przycisk Otwórz konto firmowe, a następnie złóżcie wniosek o otwarcie rachunku i wydanie do niego karty debetowej oraz dostęp do bankowości elektronicznej Mini Firma. Konieczne jest także wyrażenie zgody na przetwarzanie danych marketingowych oraz na kontakt telefoniczny i elektroniczny w celach marketingowych, a także w celu realizacji wniosku – bez tego nie otrzymacie swojej premii i nie będziecie brani pod uwagę w promocji. 

Umowę z bankiem o prowadzenie rachunku należy podpisać najpóźniej 30 września 2024 roku.


1200 zł premii za transakcje kartą i/lub Blikiem

Największą premię możecie odebrać w ramach zwrotu za transakcje kartą debetową oraz Blikiem. By było to możliwe, konieczne jest wykonywanie dwóch czynności: płacenie kartą wydaną do konta lub Blikiem oraz robienie przelewów do ZUS (płatności na rzecz urzędu należy wykonywać do 20. dnia miesiąca, w ciągu kolejnych 6 pełnych miesięcy po założeniu konta). Pierwszy przelew powinniście zrobić w miesiącu następującym po tym, w którym założyliście konto, z kolei płatności możecie zacząć wykonywać od razu po otrzymaniu karty. 

Oznacza to, że 3% zwrotu kwoty zapłaconej kartą i BLIKIEM otrzymacie wtedy, gdy w kolejnym miesiącu zrobicie przelew do ZUS. Może wydawać się to nieco zagmatwane, dlatego rozpiszę dokładnie przebieg promocji. W symulacji uwzględnię, że konto zostało założone w kwietniu 2024 roku.

 • Kwiecień: w tym miesiącu zakładacie konto i wykonujecie płatności kartą debetową i/lub BLIKIEM. 
 • Maj: w tym miesiącu również wykonujecie transakcje kartą i/lub BLIKIEM, a dodatkowo robicie pierwszy przelew do ZUS. Otrzymacie dzięki temu 3% zwrotu za kwietniowe transakcje
 • Czerwiec: ponownie wykonujecie płatności kartą i/lub BLIKIEM, a dzięki przelewowi do ZUS otrzymacie zwrot za transakcje z maja

…i tak dalej. Jeśli więc założycie konto w kwietniu 2024 roku, ostatni przelew do ZUS powinniście wykonać w październiku 2024 roku.

Mam nadzieję, że udało się to nieco rozjaśnić.

Maksymalny zwrot za transakcje to 1200 zł, jednak miesięcznie nie może on przekroczyć 200 zł. Żeby więc odebrać najwyższy możliwy zwrot, konieczne będzie wykonanie płatności na kwotę około 6665 zł miesięcznie, co w warunkach firmowych (gdy płacimy za reklamę, najem powierzchni, narzędzia lub materiały) nie powinno być bardzo trudne. Pod uwagę nie będą brane transakcje wykonane w kasynach, firmach bukmacherskich, loteriach czy totalizatorach (również internetowych). Jeśli chodzi o płatności Blik, organizator zalicza do nich płatności z kodem wygenerowanym w aplikacji oraz płatności zbliżeniowe Blik. Z promocji zostaniecie wykluczeni także wtedy, gdy Wasze roczne przychody przekroczą 10 milionów złotych.

Premia za każdy okres zostanie wypłacona do końca kolejnego miesiąca kalendarzowego.

600 zł za wymianę walut w Kantorze Santander

Jeśli Wasza działalność wymaga częstej wymiany walut, możecie na tym dodatkowo zarobić. Korzystając z usług Kantoru Santander, będziecie zgarniać 25 zł bonusu gotówkowego za każdą transakcję wymiany walut w bankowości elektronicznej lub mobilnej na kwotę 500 zł lub jej równowartość w dowolnej walucie obcej. Możecie uzyskać 4 takie bonusy (a więc 100 zł bonusu) miesięcznie, przez pierwsze 6 miesięcy, licząc od dnia założenia konta firmowego.

Musicie także wykonać przelew do ZUS do 20. dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym wykonacie omówione transakcje. Premia zostanie wypłacona do końca kolejnego miesiąca kalendarzowego.

300 zł premii za terminal płatniczy

Ta premia dedykowana jest przedsiębiorcom, którzy zdecydują się na podpisanie z bankiem umowy o terminal płatniczy w ciągu 6 miesięcy od chwili podpisania umowy o konto oraz wskazanie otwartego w promocji konta firmowego jako konta do rozliczeń transakcji.

Ponadto przynajmniej w jednym z sześciu kolejnych miesięcy powinniście zanotować obrót 1000 zł na wspomnianym terminalu.

Konieczne jest także standardowo, jak w przypadku pozostałych premii, wyrażenie zgód na przetwarzanie danych marketingowych oraz na kontakt telefoniczny i elektroniczny w celach marketingowych oraz utrzymanie tych zgód przynajmniej do dnia wypłaty nagrody.

Musicie także wykonać przelew do ZUS do 20. dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym zanotujecie obrót na minimum 1000 zł. Premia za każdy okres zostanie wypłacona do końca kolejnego miesiąca kalendarzowego.

Nawet 600 zł premii za utrzymanie lokaty firmowej

Jeśli po założeniu konta firmowego zdecydujecie się także na lokatę Biznes Impact i założycie ją w terminie do końca kolejnego miesiąca po otwarciu rachunku, bank podwoi Wasze odsetki. Lokata jest zakładana na 6 miesięcy, a jej oprocentowanie to 1,5% w skali roku. Z premią „podwajającą” otrzymacie jednak dwukrotnie wyższy zysk. Maksymalna wartość premii to 600 zł.

Oprócz tego należy także pamiętać o uniwersalnym warunku dotyczącym wykonywania przelewu do ZUS do 20. dnia każdego miesiąca. Dotyczy to każdej premii. Pamiętajcie, by nie używać w tym celu bramek płatniczych (za ich pomocą płacimy często w aplikacjach księgowych) ani nie tworzyć tak zwanych koszyków przelewów. W ten sposób warunek nie zostanie spełniony.

Możecie otrzymać premię wyłącznie za pierwszą założoną lokatę.

Szczegóły znajdziecie w regulaminie promocji.


e-usługi dla firm

Konto Firmowe Online to także bogaty pakiet usług online, które przydają się niemal każdemu przedsiębiorcy. Bank oferuje aż 7 różnych e-usług, dostępnych online. 

e-usługi dla firm od Santander Bank Polska

eKsięgowość od 5 zł miesięcznie

To narzędzie do prowadzenia księgowości (samemu lub z pomocą dedykowanej księgowej): wystawiania faktur, generowania i wysyłania plików JPK czy opłacania kosztów. Korzystając z darmowej eKsięgowości, otrzymacie wsparcie księgowego InFakt od poniedziałku do soboty w godzinach 7:00-22:00. Wszystkie te usługi dostępne są w ramach bankowości online Mini Firma oraz za pomocą aplikacji mobilnej.

Usługę eKsięgowości realizowaną we współpracy z InFaktem możecie wykorzystać również wtedy, gdy prowadzicie spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością (koszty są wtedy oczywiście wyższe).

eFaktoring

Faktoring to nazwa usługi, pozwalającej przetrwać w sytuacji, gdy gonią Was koszty i zobowiązania, a Wasi klienci nie opłacili jeszcze zamówień. Faktoring Santander Bank Polska pozwala mieć gotówkę na koncie w ciągu 5 minut. Koszt finansowania zaczyna się od 1,99 zł za każde 100 zł. Usługa serwowana przez bank to faktoring cichy lub jawny – zależnie od potrzeb. 

eUmowy

Za pomocą bankowości elektronicznej Santander Bank Polska możecie tworzyć, wysyłać i podpisywać umowy online z wykonawcami i klientami bez względu na ich położenie. Pozwala to zaoszczędzić czas i unikać niepotrzebnego kontaktu z innymi osobami (istotne w ostatnim czasie). Możecie też mieć pewność, że sporządzone w ten sposób umowy mają pełną moc prawną. Usługa eUmowy dostępna jest także dla osób prowadzących spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

eWadia

Usługa eWadia pozwala uzyskać poręczenie wadialne dla firm startujących w przetargach czy konkursach, wymagających tego typu zabezpieczeń bez blokowania własnych środków. Na początku współpracy otrzymacie limit do 50.000 zł poręczenia!

eZdrowie

W ramach tej usługi zyskacie dostęp do ponad 7000 lekarzy w ramach grupy LUX MED w ponad 850 placówkach w całej Polsce. Będziecie mogli także skorzystać z wygodnych e-recept i konsultacji online.

eLeasing

Usługa oferowana w ramach Santander Leasing, skorzystacie z niej za pomocą bankowości MiniFirma, finansując swoje przedsięwzięcia, zakup maszyn, oprogramowania i innych narzędzi.

Oprócz tego wśród usług dla firm znajdziecie także zakładkę eSklep. To pakiet korzyści dla osób działających w sektorze e-commerce lub dopiero planujących założenie sklepu online. Znajdziecie tam zniżki do przydatnych usług, platform i narzędzi (Shoper, Apaczka.pl, Omnipack). Szczegóły oraz dokładne zasady promocji znajdziecie w dedykowanej zakładce.

Konto Firmowe Online – Santander Bank Polska – szczegóły i koszty

W ramach promocji z moneyback otrzymujecie bezterminową gwarancję zwolnienia z opłat za większość usług związanych z użytkowaniem konta!

 • 0 zł za prowadzenie konta,
 • 0 zł za wydanie i obsługę pierwszej karty debetowej,
 • 0 zł za przelewy internetowe w systemie Elixir,
 • 0 zł za 10 przelewów natychmiastowych w miesiącu (system Bluecash),
 • 0 zł za wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w kraju i za granicą,
 • 0 zł za zlecenia stałe i polecenia przelewu do innego banku,
 • 0 zł za smsKody autoryzacyjne,
 • 0 zł za wpłaty gotówki we wpłatomatach Santander Bank Polska. 

Szczegóły dotyczące obecnie obowiązujących stawek znajdziecie w Taryfie opłat i prowizji.

Opodatkowanie premii – konto firmowe Santander Bank Polska

Promocje dla przedsiębiorców rządzą się swoimi prawami w kwestii opodatkowania. Przychód uzyskany w ramach promocji bankowych musicie rozliczyć samodzielnie, zgodnie ze stosowaną formą opodatkowania. O szczegóły pytajcie swojego księgowego.

Mam już konto firmowe, po co mi drugie?

Przedsiębiorcy tak samo jak osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej mogą posiadać więcej niż jeden rachunek bankowy. Jest to bardzo wygodne w przypadku, gdy chcecie, aby środki na waszym koncie zostały zaksięgowane natychmiastowo. Wówczas podajecie kontrahentowi numer konta założonego w banku, w którym posiada on konto. Tego typu przelewy księgowane są natychmiastowo. Innym motywatorem do zakładania kolejnych rachunków są promocje, taka jak ta.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów