fbpx

Przenieś numer do nju mobile i zyskaj 3 miesiące bez opłat! Do tego elastyczna umowa, którą można zerwać lub przenieść do kolejnego operatora bez konsekwencji

Wśród wszystkich „nowych” operatorów komórkowych nju mobile jest już prawdziwym weteranem. To właśnie ta marka należąca do Orange kształtowała rynek elastycznych usług telekomunikacyjnych dostępnych online. Praktycznie od samego początku istnienia nju jest także wyznacznikiem niskiej ceny i wzorem w kwestii prostoty oferty. Jako że nienawidzę tak zwanego „zasiedzenia” się u jednego operatora i zawsze polecam szukanie lepszych ofert, przeanalizuję dziś dla Was ceny, jakie obowiązują w nju mobile. Razem sprawdzimy, czy faktycznie opłaca się przenosić tam swój numer. Przy okazji przedstawię Wam reguły prostej promocji, w ramach której 3 pierwsze pełne cykle rozliczeniowe Waszej obecności w tej sieci będą dla Was darmowe! Co ważne, oferta w nju mobile zarówno w abonamencie, jak i w subskrypcji obowiązuje na czas nieokreślony. Zatem można z niej zrezygnować w dowolnym momencie, przy zachowaniu okresu wypowiedzenia, czyli 1 okresu rozliczeniowego.

Kilka słów o nju mobile

Nju mobile to marka telekomunikacyjna działająca w obrębie spółki Orange, którą na rynku obserwujemy już od 2013 roku. Operator miał być marką, która nie będzie kojarzyć się już tak „poważnie i konserwatywnie”, jak wspomniane wcześniej Orange, ściągając w ten sposób nowych klientów – głównie osoby młode, które cechuje zazwyczaj elastyczne podejście do zawierania umów i niechęć do wysokich opłat. Już sama nazwa operatora jest nacechowana humorystycznie – nju, czyli fonetyczny zapis słowa new (ang.: nowy) ma sugerować, że firma chce zaoferować coś, czego jeszcze na rynku nie było.

Czy to się udało? Moim zdaniem tak. Przeszło 10 lat temu nju mobile oferowało to, czego nie mieli inni operatorzy – ultra prostą ofertę w bardzo niskiej cenie. Bez masy dodatkowych opłat, gwiazdek w umowach i drobnych druczków na dole strony. Firma od samego początku doceniała także lojalność, zwiększając pakiet internetowy klientom, którzy trwają przy swojej ofercie dłuższy czas. Nju mobile rozwija się w szybkim tempie. W 2020 roku firma ogłosiła, iż z jej usług aktywnie korzysta już ponad milion osób. Z kolei w 2022 roku, oprócz usług mobilnych zaoferowano także Internet światłowodowy w bardzo niskiej cenie – miesięczna subskrypcja kosztuje tylko 39 zł miesięcznie (prędkość pobierania do 200 Mb/s).

Co ciekawe, nju nie obnosi się ze swoimi promocjami. Nie kusi wielkimi banerami i wyskakującymi w Internecie reklamami. Wychodzi z założenia, że to niepotrzebne, bo jakość (i niska cena) po prostu bronią się same 😉

nju mobile – niska cena bez zbędnego gadania 😉

Oferta nju, czyli ile można zaoszczędzić na abonamencie komórkowym

Pamiętacie, jak pisałem o tym, że oferta nju mobile jest bardzo prosta? No to spójrzcie na poniższy zrzut – główna oferta ogranicza się do dwóch opcji: elastycznej subskrypcji, którą możecie opłacać co miesiąc i w dowolnym momencie przestać, przenosząc się do innej sieci oraz abonamentu dla tradycjonalistów z umową na czas nieokreślony (trzy różne pakiety do wyboru), a więc taką, którą również można rozwiązać w dowolnym momencie, bez konieczności czekania do jej końca lub płacenia kar umownych. Dostępna jest także oferta na kartę, jednak szczerze mówiąc, nie jest ona tak atrakcyjna i wygodna, jak przedstawione tu dwie pozostałe.

Oferta nju mobile

W ramach obu ofert otrzymujecie nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y oraz pakiet 60 GB danych do wykorzystania w Polsce. W kwestii Internetu mobilnego jest to jednak wyłącznie oferta na start, bo potem… będzie tylko lepiej 😉 Nju to jedna z niewielu firm, które faktycznie doceniają obecnego klienta (i to bez grożenia odejściem do innego operatora, tylko tak po prostu). Po pół roku będziecie już otrzymywać 120 GB danych na każdy okres rozliczeniowy, po roku 150 GB, a po dwóch latach – aż 180 GB. To wszystko dotyczy najtańszej opcji abonamentowej oraz subskrypcji bez dodatkowych opłat. Jeśli pakiet danych w którymś okresie okaże się niewystarczający, możecie po prostu dokupić 9 GB za 9 zł, wysyłając SMS o treści AKT na numer 80355.

Jeśli jednak już na starcie będziecie chcieli otrzymać większy pakiet danych, możecie po prostu wybrać droższą ofertę.

  • Za 39 zł miesięcznie otrzymacie na start pakiet 80 GB danych (a później według opisanych wcześniej progów: 160 GB, 200 GB i 240 GB miesięcznie).
  • Za 49 zł miesięcznie otrzymacie na start pakiet 100 GB danych (a później według opisanych wcześniej progów: 200 GB, 250 GB i 300 GB miesięcznie).

Co ciekawe, subskrypcja może być tańsza o 3 zł miesięcznie, jeśli wraz z numerem/numerami w nju zdecydujecie się także na Internet światłowodowy od nju.

Nju w parze lub trio opłaca się bardziej

Tym, co wyróżniło niegdyś nju mobile na rynku, była możliwość opłacania rachunków w duecie lub w trio. Jeśli więc przeniesiecie jeden numer do nju, możecie także wykupić sobie drugi i trzeci. Koszt utrzymania będzie wtedy znacznie niższy (od 19 zł na osobę przy podstawowym pakiecie – przypominam, że „solo” płaci się 29 zł miesięcznie 😉 ). Spójrzcie, jak rozkładają się opłaty w przypadku duetów i trio w nju mobile:

Duet w nju mobile
Trio w nju mobile

W przypadku abonamentu pakiety danych zostają bez zmian, bez względu na liczbę numerów. Oznacza to, że zarówno użytkownik z jednym numerem, jak i ten z trzema, w podstawowym pakiecie otrzymuje 60 GB na start do podziału na wszystkie numery. Jeśli to dla Was niedogodność, macie tak naprawdę dwie opcje. Możecie skorzystać z wyższego pakietu abonamentu. Nawet najwyższy pakiet w trio kosztuje w przeliczeniu na osobę mniej, niż najtańszy w pojedynczej taryfie! Druga opcja to zdecydowanie się na subskrypcję zamiast abonamentu. W tym przypadku każdy numer otrzymuje 60 GB na start:

Pakiet danych w nju mobile indywidualnie dla każdego numeru

Na jednym koncie z subskrypcją możecie prowadzić do 5 numerów. W przypadku abonamentu jeden użytkownik może posiadać maksymalnie 3 numery.

Sposób rozliczeń i podpisanie umowy

Pomiędzy dwoma rodzajami ofert istnieje różnica w sposobie rozliczania. W przypadku subskrypcji użytkownik ma dostęp do aplikacji mobilnej (oraz strony WWW), gdzie uiszcza opłaty za usługi za pomocą karty płatniczej (automatycznie co miesiąc), BLIKa lub szybkiego przelewu. W przypadku abonamentu nju wysyła do swoich klientów tradycyjne faktury, które użytkownik opłaca już we własnym zakresie przelewem.

Jak przenieść numer i zyskać 3 miesiące gratis?

Jeśli nie zmienialiście operatora od kilku lat i wciąż tkwicie w starej umowie, prawdopodobnie to, co przedstawiłem wyżej, może być dla Was szokujące 😉 Każdego, kto uświadomił sobie, że solidnie przepłaca za usługi telekomunikacyjne, zachęcam do przeniesienia numeru do nju. Jest ku temu dobra okazja – w ramach prezentu na powitanie, nju zrezygnuje z naliczania opłat abonamentowych przez 3 pierwsze pełne cykle rozliczeniowe (oraz pierwszy – niepełny).

Oferta obowiązuje następujące oferty abonamentowe:

  • solo – 19 zł, 29 zł , 39 zł, 49 zł,
  • w parze – 29+9 zł, 39+9 zł, 49+9 zł,
  • w trio 29+19+9 zł, 39+19+9 zł, 49+19+9 zł.
  • numery dodatkowe za 9 zł i 19 zł do numerów, które już posiadacie.

Możecie skorzystać z promocji raz, kupując maksymalnie trzy numery. Nie trzeba jednak decydować się od razu na wszystkie trzy. Możecie najpierw przenieść swój jeden numer, a po czasie dodać drugi i trzeci. Pamiętajcie jednak, że w przypadku tak zwanych duetów i trio to jedna osoba musi być prawnym posiadaczem wszystkich łączonych numerów. Pozostałe usługi „niestandardowe”, jak na przykład połączenia międzynarodowe realizowane są zgodnie z cennikiem.

Oferta nie obejmuje numerów przenoszonych z Orange lub z nju i dotyczy tylko umów abonamentu podpisanych od 31 sierpnia 2023 roku. Promocja nie obowiązuje w przypadku przeniesienia numeru do nju w modelu subskrypcyjnym.

Żeby przenieść swój obecny numer lub numery, przejdźcie na dedykowaną stronę promocji i skonfigurujcie swoją usługę, wybierając pakiet oraz liczbę numerów, które chcecie prowadzić w nju. Nie wypowiadajcie umowy u obecnego operatora. Nju załatwi za Was wszelkie formalności. W ciągu 5 dni roboczych od chwili złożenia dyspozycji i zamówienia oferty odwiedzi Was kurier, który przekaże Wam kartę SIM i podpisze z Wami umowę w imieniu operatora.

Promocja trwa do odwołania.

Szczegółów szukajcie w krótkim regulaminie promocji oraz w cenniku usług.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów