Nowa promocja darmowego VeloKonta! Nawet 650 zł premii gotówkowej z krótkim okresem karencji! Do tego konto oszczędnościowe i Lokata Mobilna na 7% w skali roku

Trwa do:
31 lipca 2024

Bez nawet dnia przerwy VeloBank ogłasza kolejną promocję flagowego rachunku osobistego VeloKonto. W akcji mogą wziąć udział zarówno całkiem nowi, jak i byli klienci VeloBanku, zdobywając w prosty sposób aż 650 zł premii! Bank zmodyfikował nieco zasady gry, choć ogólne założenia pozostają niezmienne. W skład promocji wciąż wchodzi moneyback od zakupów opłacanych kartą/BLIKiem (5% zwrotu, łącznie aż 540 zł), 60 zł ultra łatwego bonusu na start oraz dodatkowe 50 zł premii ekstra za skorzystanie z kodu polecającego. W promocji obowiązuje bardzo krótki okres karencji: wystarczy, że nie posiadaliście VeloKonta w okresie od 31 grudnia 2022 roku do dnia przystąpienia do promocji. Po założeniu rachunku, sami możecie polecać VeloKonto swoim bliskim. Za każde skuteczne polecenie otrzymacie 100 zł bonusu, zaś Wasi bliscy pakiet nawet 650 zł premii. Warto również zwrócić uwagę na ofertę oszczędnościową banku. Mianowicie, do waszej dyspozycji VeloBank przedstawia Elastyczne Konto Oszczędnościowe z oprocentowaniem 7% w skali roku dla kwoty do 100.000 zł (i 6,5% w skali roku dla kwoty do 400.000 zł), VeloSkarbonkę na 6,5% w skali roku dla kwoty do 3000 zł, Lokatę Mobilną na 7% w skali roku dla kwoty do 50.000 zł oraz Lokatę na Nowe Środki na 5,5% w skali roku dla kwoty do 180.000 zł.

Przy okazji: poznajcie również Pakiet Niezawodny zapewniający assistance domowy i medyczny oraz Pakiet Ochrona Karty, czyli skuteczne ubezpieczenie karty płatniczej oraz OC w życiu prywatnym. Pakiet Niezawodny będzie dla Was darmowy przez pierwsze 6 miesięcy, dzięki czemu zaoszczędzicie kolejne 36 zł. Szczegółów szukajcie w dedykowanym artykule z analizą.


VeloKonto – promocja i jej uczestnicy

W promocji na start mogą wziąć udział osoby, które nie posiadały konta osobistego VeloBanku w okresie od 31 grudnia 2022 roku do dnia przystąpienia do promocji. Wystarczyło zamknąć konto w VeloBanku przed wskazaną datą, by móc je ponownie otworzyć w świetnej promocji.

Jeśli zaś posiadacie jakiś inny produkt VeloBanku, na przykład lokatę, kredyt, kartę kredytową, czy pożyczkę – śmiało możecie wziąć również udział w niniejszej promocji. Przy okazji sprawdźcie ofertę Lokaty na Nowe Środki z oprocentowaniem 5,5% w skali roku dla kwoty do 180.000 zł.

VeloKonto – jak otworzyć konto w promocji?

Uwaga! Jeśli używacie AdBlocka lub innego blokera reklam, na wszelki wypadek wyłączcie go, zanim przejdziecie na stronę promocji. Z doświadczenia wiemy, że tego typu wtyczki mogą spowodować problemy z dołączeniem do akcji. Jeśli regularnie przeglądacie bloga JakDorobic.pl, możecie wyłączyć AdBlock na stałe dla naszego adresu. Gwarantuję, że nie znajdziecie tutaj żadnej irytującej reklamy 😉

Mam nadzieję, że większość z Was spełnia przedstawione powyżej warunki i z powodzeniem może założyć premiowane VeloKonto. Promocja na start ma bardzo proste zasady, a wszystko zaczyna się od dedykowanej strony promocji. Należy na nią przejść w okresie od 1 maja 2024 roku do 31 lipca 2024 roku i złożyć wniosek o otwarcie darmowego VeloKonta wraz z VeloSkarbonką, czyli rachunkiem oszczędnościowym, na który spływać będą Wasze zwroty za zakupy (5% moneyback). Prowadzenie i otwarcie VeloSkarbonki jest całkowicie darmowe, a sam produkt omówię w dalszej części artykułu. Oprócz tego zawnioskujcie o kartę debetową oraz wyraźcie zgody marketingowe (najlepiej wybrać opcję Zaznacz wszystkie). Bez wyrażenia wspomnianych zgód, moneyback za płatności nie będzie się naliczał.

VeloBank od września 2023 roku wydaje karty z plastiku pochodzącego w 100% z recyklingu. Ponadto do waszej dyspozycji będzie wiele bardzo ciekawych wzorów kart debetowych.

karta debetowa velobank promocja moneyback
Karty debetowe VeloBankAby dodatkowo zdobyć 50 zł premii w ramach programu poleceń, podczas składania wniosku użyjcie kodu polecenia. Wpiszecie go na drugiej stronie wniosku. Kod możecie otrzymać od swojego znajomego, który jest już klientem VeloBanku i bierze udział w programie poleceń lub wykorzystać mój sprawdzony kod: 7A3YJA (kod ważny do 31 maja 2024 roku). Używając mojego kodu, macie pewność uzyskania bonusu. Klientem VeloBanku jestem od momentu jego powstania, zaś VeloKonto traktuję jako mój główny rachunek rozliczeniowy.

program polecen velobank
Gdzie wpisać kod polecający – VeloKontoOprócz tego, w tym samym miejscu możecie założyć także Elastyczne Konto Oszczędnościowe – produkt dla znacznie bardziej konkretnych środków (7% w skali roku dla kwoty do 100.000 zł i 6,5% w skali roku dla kwoty do 400.000 zł).

konto oszczędnościowe velobank
Trzy różne rachunki w jednym miejscu

Zwróćcie również uwagę na tak zwaną relację właścicielską. To bardzo proste – chodzi o to, że gdy założycie wspólne VeloKonto, powinniście też założyć wspólną VeloSkarbonkę i odwrotnie: indywidualna VeloSkarbonka to indywidualne VeloKonto. Jeśli konto osobiste będziecie prowadzić na przykład ze współmałżonkiem, a VeloSkarbonkę otworzycie jako konto indywidualne, nie będziecie brać udziału w promocji.

velobank promocja regulamin
Relacja właścicielska, czyli na co zwrócić uwagęUmowę podpiszecie na 3 sposoby:

 • za pośrednictwem kuriera, który dostarczy Wam stosowne dokumenty do rąk własnych – do domu, pracy, szkoły, czy w dowolne inne miejsce (to już ustalicie podczas rozmowy z konsultantem),
 • za pomocą aplikacji mObywatel – polecamy szczególnie tę formę zawarcia umowy ze względu na jej wygodę, niezawodność, ekologiczność i pewność działania,
 • za pośrednictwem selfie.

Na dedykowanej stronie promocji znajdziecie dokładną instrukcję postępowania w każdym z wymienionych przypadków. Metoda na selfie została nawet opisana w formie instruktażu wideo. Nie mam więc chyba nic do dodania 😉

jak otworzyć velokonto
Instrukcja zawierania umów z VeloBankiem – promocja VeloKonta

60 zł prostego bonusu na start

To prawdopodobnie najprostsza do zdobycia premia VeloBanku. Aby otrzymać 60 zł bonusu w gotówce, należy po prostu założyć VeloKonto wraz z VeloSkarbonką, wyrazić zgody marketingowe oraz w terminie 14 dni od chwili aktywacji konta zalogować się do bankowości elektronicznej. Bonus trafi na Waszą VeloSkarbonkę w czasie do 2 dni roboczych.

Do 540 zł moneyback – jakie warunki należy spełnić?

Gdy konto zostało już założone, przyszedł czas na spełnianie warunków promocji i odbieranie solidnej premii. Bank ma dla Was dwa zadania. Po pierwsze: przez 8 kolejnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu założenia (aktywacji) rachunku zapewniajcie jednorazowy wpływ na VeloKonto w wysokości co najmniej 2000 zł. Wpływ może pochodzić z Waszego konta w innym banku lub konta firmowego prowadzonego w VeloBanku.

Po drugie: przez 9 kolejnych miesięcy kalendarzowych należy regularnie płacić wydaną do konta kartą debetową i/lub BLIKiem. Bank będzie zwracał Wam 5% moneyback od każdej transakcji bezgotówkowej. Transakcje możecie wykonywać zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w Internecie. W bieżącej edycji promocji, bank zastosował dwa wykluczenia pod względem rodzaju transakcji, które nie zagwarantują moneybacku. Chodzi o kody MCC: 4829 – określający internetowe przekazy pieniężne oraz 6012 – określający instytucje finansowe (towary i usługi). Mówiąc prościej, zwrotu nie zagwarantują doładowania wszelkie maści portmonetek typu Revolut, Zen czy SkyCash. Natomiast wszelkie normalne transakcje płatnicze „łapią” się pod 5-procentowy zwrot. Naturalnie wykluczone są też przelewy BLIK na telefon (nie są to transakcje płatnicze).

Maksymalny zwrot w każdym miesiącu kalendarzowym wynosi 60 zł (a więc łącznie do 540 zł w skali 9 miesięcy). Zwroty za dany miesiąc zostaną wypłacone tylko w sytuacji, gdy w miesiącu poprzednim spełnicie warunek wpływu na konto. Przykładowo: aby otrzymać zwroty za transakcje we wrześniu 2024 roku, należy zapewnić wpływ w sierpniu 2024 roku. Oczywiście nie dotyczy to pierwszego miesiąca kalendarzowego po aktywacji konta (zakładając konto w maju 2024 roku, nie musicie zapewniać w tym samym miesiącu wpływu na konto, a i tak otrzymacie zwroty za transakcje wykonane w czerwcu 2024 roku).

Przykładowo: jeśli założycie swoje konto w maju 2024 roku, płatności kartą i/lub BLIKiem wykonujcie w okresie od czerwca 2024 roku do lutego 2025 roku. Zasilenia konta kwotą co najmniej 2000 zł należy z kolei zapewniać w miesiącach od czerwca 2024 roku do stycznia 2025 roku.

velokonto przykład przebiegu promocji
Schemat wypłat premii w promocji VeloKonta

Wypłata nagród w promocji VeloBanku

Każdy ze zwrotów trafi do Waszej VeloSkarbonki w terminie do 2 dni roboczych od chwili zaksięgowania danej płatności. Zwroty są więc wypłacane niemal natychmiast – możecie je śledzić na bieżąco. W wielu tego typu promocjach w innych bankach zwroty są sumowane za cały miesiąc i wypłacane z nawet 30-dniowym opóźnieniem. W przypadku VeloKonta korzyści możecie dostrzegać w czasie rzeczywistym – kolejny „plusik” dla VeloBanku.

zwroty moneyback cashback velobank velokonto
Wypłaty bonusów od VeloBankuNagroda ma charakter gotówkowy. Pieniądze zgromadzone w VeloSkarbonce możecie od razu wypłacić na konto osobiste, przelać na konto zewnętrzne lub zwyczajnie odkładać na przyszłość – w końcu VeloSkarbonka oprocentowana jest na 6,5% w skali roku.

Tak długo, jak długo będziecie otrzymywać zwroty, nie zamykajcie ani konta osobistego, ani też VeloSkarbonki. Nie odwołujcie również wyrażonych zgód marketingowych (dotyczy wszystkich współposiadaczy rachunków). Obowiązuje ponadto zasada: jedno VeloKonto – jedna nagroda (czyli maksymalnie 540 zł zwrotu, 60 zł bonusu na start + 50 zł premii w programie poleceń).

Szczegóły: regulamin programu „Startuj z VeloKontem”.

Użyj kodu polecającego: 7A3YJA (kod ważny do 31 maja 2024 roku)

50 zł premii w programie poleceń VeloBanku

Aby zdobyć 50 zł bonusu ekstra, należy w każdym z trzech miesięcy, licząc od miesiąca następującego po założeniu konta, zadbać o to, by na Wasz rachunek wpłynęło co najmniej 2000 zł. Może to być przykładowo przelew zewnętrzny z waszego konta w innym banku lub przelew z konta firmowego VeloBanku (odpadają przelewy wewnętrzne w ramach VeloBanku). Wpływ musi stanowić pojedynczy przelew w wysokości minimum 2000 zł – suma mniejszych przelewów (na przykład 2 x 1000 zł) nie spełni warunków promocji. Po odnotowaniu przelewu środki możecie przelać z powrotem na inne konto lub pozostawić w VeloBanku – wedle waszego uznania.

Odbiór nagrody będzie możliwy w miesiącu następującym po spełnieniu warunków promocji po raz ostatni. Przykładowo, otwierając konto w maju 2024 roku, warunki spełnijcie w czerwcu, lipcu i sierpniu 2024 roku, zaś nagroda zostanie wypłacona we wrześniu 2024 roku. Nasz kod polecający to: 7A3YJA (kod ważny do 31 maja 2024 roku).

O przyznaniu nagrody zostaniecie poinformowani SMS-owo oraz poprzez wiadomość w bankowości online. Pamiętajcie też o tym, aby nie przekształcać konta w rachunek wspólny, nie wycofywać wyrażonych zgód handlowo-marketingowych, ani nie zamykać rachunku do momentu otrzymania nagrody.

Szczegóły: regulamin programu „Doceniam VELO – Polecam VELO” (edycja 1/2024 – ważny w okresie od 1 marca 2024 roku do 31 maja 2024 roku).

VeloKonto – szczegóły i opłaty

 • 0 zł za prowadzenie konta – bezwarunkowo dla wszystkich niezależnie od aktywności czy wieku,
 • 0 zł za obsługę karty debetowej – bezwarunkowo dla osób do 26. roku życia, a dla pozostałych pod warunkiem wykonania 5 płatności bezgotówkowych kartą i/lub BLIKIEM (w przeciwnym razie opłata za kartę wyniesie 7 zł),
 • 0 zł za przelewy internetowe i mobilne,
 • 0 zł za wypłaty kartą ze wszystkich bankomatów w Polsce pod warunkiem wykonania 5 płatności bezgotówkowych (kartą i/lub BLIKIEM), w przeciwnym wypadku opłata za wypłatę gotówki kartą z pozostałych bankomatów wynosi 5 zł,
 • 0 zł za wypłaty kartą z bankomatów Planet Cash w Polsce,
 • 0 zł za wpłaty gotówki we wpłatomatach w placówce banku,
 • 0 zł za wpłaty i wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów – wykonane BLIKIEM,
 • 3% stałej zniżki na wszystkie produkty z VeloMarketu
 • Szczegóły w Tabeli opłat i prowizji.

velokonto warunki
VeloKonto – opłaty

Czym jest VeloSkarbonka?

VeloSkarbonka to sprytny rachunek oszczędnościowy z miesięczną kapitalizacją odsetek, na który trafiać będą Wasze środki promocyjne pochodzące z moneyback za płatności kartą i BLIKiem. Konto oferuje oprocentowanie aż 6,5% w skali roku dla kwoty do 3000 zł. Ponadto VeloSkarbonka umożliwia ustawienie funkcji automatycznego oszczędzania (tak zwane końcówki transakcji). Tę opcję powinniście już kojarzyć z innych rachunków oszczędnościowych (na przykład Smart Saver w ING Banku Śląskim). Wydawane za pomocą konta w VeloBanku pieniądze będą zaokrąglane do pełnych kwot, a różnica odkładana w VeloSkarbonce. Wartość zaokrąglenia dobierzecie do własnych preferencji. Do wyboru jest wyrównanie do pełnych: 1 zł, 5 zł i 10 zł.

Jak to działa? Załóżmy, że wybieracie opcję zaokrąglania do pełnych 10 zł. W drodze do pracy kupujecie kawę i kanapkę za 16 zł. Z VeloKonta znika równe 20 zł, a różnica, czyli w tym przypadku 4 zł, trafia do VeloSkarbonki.Podobne rachunki testowałem w przeszłości na własnej skórze i uważam, że to świetny sposób na drobne zaskórniaki. Nie zauważycie nawet, jak po kilku miesiącach pieniądze zgromadzone na oszczędnościówce wystarczą na pokrycie weekendowego wyjazdu za miasto – bez wysiłku.

VeloSkarbonka pozwala na darmowe przelewy wewnętrzne (do i ze swojego salda – na przykład na konto osobiste) oraz jeden darmowy przelew zewnętrzny. Każdy kolejny przelew w miesiącu będzie kosztował 9 zł.

Środki ponad limit 3000 zł oprocentowane są standardowo – na 0,05% w skali roku.

Użyj kodu polecającego: 7A3YJA (kod ważny do 31 maja 2024 roku)

100 zł bonusu za polecanie VeloKonta

Skoro otrzymaliście już 50 zł premii jako polecony, możecie teraz stanąć po drugiej stronie barykady i polecać konto swoim bliskim i znajomym. Premia ponownie będzie miała charakter gotówki, jednak tym razem o wartości aż 100 zł

Program poleceń trwa w terminie do 31 maja 2024 roku. To ostateczny termin aktywacji rachunku przez poleconego. Warunki uprawniające do odebrania nagrody są tutaj analogiczne jak w przypadku promocji dla poleconego (wpływy na minimum 2000 zł przez 3 kolejne miesiące).

program poleceń 50 zł velokonto
Program poleceń VeloBankuPierwszym krokiem będzie wygenerowanie Waszego indywidualnego kodu polecającego. Nowa edycja programu wymaga ponownej rejestracji i wygenerowania nowego kodu polecającego – to wiadomość dla weteranów z poprzednich edycji.

Możliwość zdobycia kodu znajdziecie w bankowości internetowej, przechodząc do zakładki Usługi, a następnie odszukując Programy korzyści, a wśród nich Program poleceń. Ewentualnie program poleceń znajdziecie w menu aplikacji mobilnej.

Dalsze postępowanie z kodem przebiega według znanego Wam schematu: teraz to Wy podajecie kod swoim znajomym, a oni muszą spełnić warunki opisane wyżej. Jeśli tak się stanie, otrzymają 50 zł premii (identycznie jak Wy przed chwilą), a Wam będzie przysługiwać bonus, ale o wartości 100 zł.

Szczegóły: regulamin programu „Doceniam VELO – Polecam VELO” (edycja 1/2024 – ważny w okresie od 1 marca 2024 roku do 31 maja 2024 roku).Lokata Mobilna na 7% w skali roku

Po założeniu konta będziecie mogli skorzystać z lokaty mobilnej na 7% w skali roku dla kwoty od 1000 zł do 50.000 zł, na okres 2 miesięcy. Lokata ta dostępna jest wyłącznie dla klienta aktywującego pierwszy profil w Bankowości Mobilnej przy jednoczesnym posiadaniu wymaganych zgód marketingowych. Lokatę można założyć tylko raz w ciągu 30 dni od dnia aktywacji Bankowości Mobilnej. Likwidacja lokaty przed zakończeniem okresu umownego skutkuje utratą należnych odsetek. Z lokaty możecie skorzystać jednorazowo. Oczywiście aplikacja VeloBanku dostępna jest na wszystkie najpopularniejsze systemy operacyjne.

O tym jak założyć Lokatę Mobilną VeloBanku oraz jak działa jego aplikacja mobilna przeczytacie w dedykowanym artykule.

lokata mobilna velobank
VeloBank Lokata Mobilna – szczegóły

Pozostałe produkty oszczędnościowe

Obok opisanej Lokaty Mobilnej oraz VeloSkarbonki, VeloBank ma dla Was jeszcze dwa ciekawe produkty oszczędnościowe. Obu z nich poświęciliśmy osobne artykuły, zatem, aby nie dublować treści, w tym miejscu odeślemy Was do analiz tychże produktów.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów