fbpx

Sprawdzamy Red Bull Mobile, czyli Internet 5G bez limitu przez pół roku w formie wygodnej subskrypcji i pierwszy miesiąc za 1 zł

Red Bull doda Ci skrzydeł? Skrzydeł jak skrzydeł, ale internetu na pewno Wam nie zabraknie! Nic tak nie denerwuje, jak pakiet gigabajtów, który kończy się zawsze, ale to zawsze w najmniej odpowiednim momencie. Zazwyczaj wtedy, gdy trzeba coś szybko sprawdzić, wysłać pilnego maila, zarezerwować bilety, odbyć służbową wideokonferencję czy opłacić rachunek w trybie natychmiastowym. I potem zaczyna się ten cały cyrk z dokupowaniem dodatkowego internetu. Pół biedy, jeśli można to zrobić w aplikacji, która nadal działa nawet po wykorzystaniu danych. Gorzej, jeśli trzeba wysłać SMS-a, którego treści i numeru oczywiście nigdy się nie pamięta. A skoro internet nie działa, to weźcie i to szybko znajdźcie!

Jeśli macie dość tego typu ograniczeń, koniecznie sprawdźcie ofertę Red Bull Mobile, czyli wirtualnego operatora działającego na zasięgu sieci T-Mobile, a wcześniej Play. Co możecie zyskać? Przez pół roku internet no-limit i to w zasięgu sieci 5G, nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y. Do tego dodajcie pierwszy miesiąc na przetestowanie usługi za symboliczną złotówkę i brak zobowiązań: korzystacie — płacicie, nie korzystacie — rezygnujecie bez konsekwencji. 

W niniejszym artykule sprawdzimy, czy ta oferta rzeczywiście uskrzydla.

Red Bull Mobile – Internet 5G za 1 zł!

Red Bull Mobile — skąd się wzięła ta sieć?

Większość z Was zapewne dobrze kojarzy tę sieć, nawet jeśli nigdy dotychczasowo nie korzystaliście z jej oferty. Jakiś czas temu starter SIM na kartę można było nabyć w każdym kiosku wraz z puszką napoju Red Bull.

Sieć wystartowała w 2011 roku i do połowy 2023 roku współpracowała z Play. Potem nastąpiły przenosiny i teraz Red Bull jest napędzany zasięgiem od T-Mobile. 

Red Bull Mobile – analiza

Do kogo należy marka? Oczywiście do firmy produkującej chyba najbardziej znane na świecie napoje energetyczne. Do ich spożycia nie zachęcamy: każdy ma własne zdanie na ten temat. Ale do skorzystania z oferty usług mobilnych już tak. Korzystaliśmy, nie zawiedliśmy się, z czystym sumieniem możemy polecić każdemu wymagającemu użytkownikowi.

Red Bull Mobile — dla kogo ta oferta będzie odpowiednia?

Z pewnością dla każdego, kto chce więcej internetu, i to zarówno w kraju, jak i za granicą.

Pracujecie zdalnie? Pół roku internetu no-limit zapewni Wam możliwość wykonywania obowiązków służbowych z każdego miejsca w Polsce. Chcecie jechać nad morze? Pakujecie laptopa i telefon, robicie hotspota i pracujecie sobie z plaży. Wybieracie się do babci na wieś, a tam nie słyszeli o asfalcie, a co dopiero o internecie? Jeśli tylko ten teren obejmuje zasięg T-Mobile, to nie macie się o co martwić. Możecie jednocześnie palić w piecu i prowadzić negocjacje dotyczące najnowszej umowy współpracy z ważnym kontrahentem. 

A może chcecie jechać pod namiot i połączyć survival z nadrabianiem zaległości w filmach i serialach? Z Red Bull Mobile da się to załatwić. 

Co z internetem za granicą, zapytacie? W porównaniu do innych sieci, gdzie zazwyczaj otrzymujecie około 3, w porywach do 5 GB na kraje UE, Red Bull Mobile gromi konkurencję: co miesiąc otrzymujecie 8,63 10,65 GB limitu danych w UE.

Prześwietlamy ofertę Red Bull Mobile

Propozycja subskrypcji od Red Bull Mobile jest wybitnie prosta, ponieważ jest tylko jedna. Nie musicie podejmować żadnych decyzji, na który pakiet macie się decydować, a potem żałować, że jednak nie wybraliście tego drugiego czy trzeciego. Jest po prostu jeden i tyle.

W Red Bull Mobile możecie zarówno kupić nowy numer, jak i przenieść do sieci swój dotychczasowy numer. W obu przypadkach obowiązuje promocja na pierwszy miesiąc za 1 zł.

Najważniejsze cechy tej oferty to:

 1. Pierwszy miesiąc za złotówkę. Od razu dodajmy, że dla jednego numeru można skorzystać z tej promocji tylko jeden raz. 
 2. Po próbnym okresie opłata wynosi 40 zł miesięcznie, jeśli wyrazicie zgody marketingowe, lub 45 zł bez wyrażonych zgód. 
 3. Nielimitowany internet w Polsce przez pół roku. Warto się pospieszyć, gdyż ta oferta obowiązuje tylko dla umów zawartych do 31 marca 2024 roku. 
 4. Co po pół roku? Co miesiąc otrzymujecie pakiet 60 GB internetu (możecie też dokupić dodatkowe 100 GB za 10 zł).
 5. 8,63 10,65 GB danych na kraje UE co miesiąc.
 6. Miesięczne płatności w formie wygodnej subskrypcji, na wzór Netflixa: opłata sama się pobiera, a Wy możecie zrezygnować w każdym momencie.
 7. I standardowo, nielimitowane SMS-y, MMS-y oraz połączenia. 

Wygląda to, przynajmniej naszym zdaniem, bardzo dobrze. 40 zł miesięcznie za internet bez limitów to propozycja należąca do rzadkości. Rozejrzyjcie się, chociażby wśród lokalnych dostawców internetu, ile sobie liczą. 

Co więcej, zyskujesz zasięg w sieci 5G, więc tam, gdzie działa, możesz liczyć na naprawdę szybki internet. Nasza rada: dobrze wykorzystaj pierwsze 180 dni bez limitu i oglądaj filmy w najwyższej jakości oraz graj w gry online bez opóźnień, zacinania i tym podobnych atrakcji.

No dobrze, ale gdzie haczyki? Życie nauczyło nas, żeby zawsze wnikliwie analizować wszelkie regulaminy i zapiski drobnym maczkiem. 

Na co trzeba zwrócić uwagę w ofercie Red Bull Mobile? 

Skoro internet jest przez pół roku bez limitu, to czy możecie zrezygnować ze swojego domowego i włożyć do modemu kartę SIM od Red Bull?

Jeśli na widok: internet no-limit Wasza pierwsza myśl to było: „super, rezygnuję ze swojego dotychczasowego w domu i włożę kartę w modem, będzie taniej” to niestety musimy sprowadzić Was na ziemię: Red Bull doda Wam skrzydeł, ale tylko na smartfonie i innych urządzeniach, które nie są ani routerem, ani modemem. Możecie zrobić hotspot z telefonu, jeśli potrzebujecie podpiąć do internetu na przykład laptop lub tablet.

Jak płacić za miesięczną subskrypcję?

Opłaty same pobierają się co miesiąc z góry, z podpiętej karty debetowej lub kredytowej.

Po pół roku internet przestaje być nielimitowany, to może trzeba zrezygnować z subskrypcji i jeszcze raz na nowo się zarejestrować?

Oj tak się nie da zrobić. Raz, że oferta z nielimitowanym internetem obowiązuje do 31 marca 2024 roku (choć może zostać przedłużona). A dwa, na jednym numerze możecie z niej skorzystać tylko raz.

Czy w Red Bull Mobile działa eSIM?

Tak, w Red Bull Mobile możecie otrzymać eSIM, o ile oczywiście Wasze urządzenie obsługuje ten standard karty.

eSIM w Red Bull Mobile

Jak przenieść numer do Red Bull Mobile i ile to trwa?

Możecie przenieść numer zarówno z oferty na kartę, jak i też na abonament. Przy SIM prepaid to proste: podczas wypełniania wniosku o przeniesienie sami wybieracie, w jakim dniu chcecie przenieść numer. Poczekacie tylko na dostarczenie nowej karty i w zasadzie to tyle.

W drugim przypadku macie możliwość zlecenia przeniesienia numeru do 120 dni przed końcem obecnej umowy. We wniosku wybieracie jedną spośród trzech opcji: przeniesienie w wybranym dniu, z zachowaniem okresu wypowiedzenia oraz z końcem umowy terminowej. Ponieważ w zdecydowanej większości umów na abonament w przypadku rozwiązania umowy przed jej końcem zapłacicie karę (niemałą), doradzamy wybór trzeciej możliwości, czyli na koniec obecnie obowiązującej umowy.

Czy można przenieść numer z T-Mobile lub Heyah?

Niestety, Red Bull najprawdopodobniej ma pewne ustalenia w sprawie zakazu konkurencji z dostawcą sygnału, czyli T-Mobile (T-Mobile napędza sieć, ale nie chce tracić swoich klientów na rzecz Red Bull Mobile, co zresztą jest jak najbardziej zrozumiałe). Dlatego też w tym momencie nie przeniesiecie numeru z T-Mobile i Heyah.

Jaki termin przeniesienia numeru wybrać?

Z końcem umowy — migracja nastąpi po zakończeniu umowy obecnie Was obowiązującej.

Z zachowaniem okresu wypowiedzenia — jeśli macie umowę na abonament na czas nieokreślony.

Bez zachowania wypowiedzenia — we wskazanym przez Was dniu. W przypadku abonamentu musicie liczyć się z karą za zerwanie umowy. 

Jak zrezygnować z subskrypcji Red Bull Mobile?

Stwierdzacie, że jednak to nie Wasza bajka i chcecie zrezygnować? Nie ma problemu. Nie wiąże Was żadna długoterminowa umowa. Rezygnujecie, kiedy chcecie. W tym celu logujecie się do aplikacji Red Bull Mobile, wchodzicie w zakładkę Zarządzanie subskrypcją i ją wyłączacie. Wówczas będziecie korzystać z dotychczasowej oferty do ostatniego dnia opłaconego miesiąca. Jeśli zmienicie zdanie, na powrót macie dodatkowe 90 dni od zakończenia subskrypcji.

Red Bull Mobile – jak zrezygnować?

Co to Portfel w aplikacji i do czego służy?

Część tanich sieci oferujących subskrypcje uniemożliwia korzystanie, chociażby z usług Premium, takich jak płatne SMS-y w konkursach (np. chcesz wysłać SMS-a do RMF FM w nadziei na wygraną). W Red Bull Mobile to nie problem, pod warunkiem, że wcześniej doładujecie Portfel. Zrobicie to BLIKiem, kartą lub szybkim przelewem. Dla jasności: z Portfela nie są pobierane opłaty za subskrypcję.

Jak kupić nowy numer lub przenieść dotychczasowy numer do Red Bull Mobile?

Skuszeni ofertą internetu no-limit zdecydowaliście się na przeniesienie do Red Bull Mobile? I słusznie. Naszym zdaniem nie będziecie tego żałować. Cały proces to tylko kilka kroków, nie zajmie Wam to dłużej niż 10-15 minut. A na dodatek wszystko wykonacie online, w telefonie lub na komputerze.

 1. Wchodzisz na dedykowaną stronę promocyjną Red Bull Mobile z promocją pierwszy miesiąc za 1 zł.
 2. Wybierasz, czy interesuje Cię nowy numer, czy też chcesz przenieść go z innej sieci.

Oferta Red Bull Mobile
 1. W przypadku przeniesienia numeru uzupełniasz numer telefonu, na który przyjdzie SMS weryfikacyjny oraz wybierasz rodzaj aktualnej umowy i datę migracji.
 2. W kolejnym kroku masz możliwość wyboru eSIM. Jeśli Wasz telefon obsługuje ten standard, zaznaczasz opcję. Oczywiście eSIM jest całkowicie darmowa.

Darmowa karta eSIM w Red Bull Mobile
 1. Zakładasz konto. W tym celu wpisujesz swój adres e-mail.
 2. Następnie ważny etap, czyli potwierdzenie danych osobowych. Można to zrobić na dwa sposoby: poprzez MojeID, czyli logowaniem do banku lub przez T-Mobile bądź Heyah (o ile jesteście ich klientami).

Potwierdzenie tożsamości
 1. Najtrudniejsze za Tobą. Zostało już tylko wybrać sposób odbioru karty SIM oraz podpiąć kartę płatniczą. Dostępne metody dostawy (darmowe, rzecz jasna) to paczkomat InPost, kurier DPD lub punkt DHL POP. eSIM przychodzi mailem po zakończeniu zamówienia.
 2. Co dalej? Czekasz na dostarczenie zamówionej SIM (jeśli wybrałeś jej klasyczną wersję). Przesyłka powinna nadejść w ciągu 3 dni roboczych.
 3. Pozostaje już tylko włożyć nową kartę SIM do telefonu w dniu przeniesienia (wcześniej nie będzie działać, a nie dostaniesz numeru tymczasowego) i zacząć korzystać.

   

Red Bull Mobile — opłaca się czy się nie opłaca?

Szukając najlepszej oferty w formie wygodnej subskrypcji, znajdziecie w sieci (a nawet u nas na stronie) wiele różnorodnych propozycji. Wśród nich takie, które kosztują mniej niż 40 zł miesięcznie. Na przykład Nju Mobile w promocji 3 miesiące bez opłat z ofertą rosnących gigabajtów za staż (im dłużej jesteście w Nju, tym więcej gigabajtów dostajecie co miesiąc) lub Heyah w promocji pierwszy miesiąc za złotówkę, który kosztuje jedynie 19,90 zł miesięcznie. 

Jednak pytanie podstawowe brzmi: czy dołączony do nich pakiet internetu wystarczy na Wasze potrzeby? I kwestia dodatkowa: czy ta tańsza sieć oferuje zasięg 5G? 

W większości przypadków dołączony limit gigabajtów wystarczy na standardowe korzystanie, czyli przeglądanie maila, FB, komunikatory, trochę YouTuba. Ale chcąc oglądać filmy, musicie brać pod uwagę to, że za wiele nie zobaczycie. Jak to zwykle bywa, gdzieś w połowie najciekawszej sceny film się zatnie, a do Was przyjdzie irytujący SMS o treści: Wykorzystałeś limit danych. Oczywiście zawsze możecie dokupić dodatkowy pakiet, najczęściej 5 GB lub 10 GB za 10 zł. Ale policzcie najpierw, czy to się opłaca. I czy nie lepiej od początku mieć internet no-limit, a później 60 GB co miesiąc?

Na tle ofert Heyah i NJU Mobile, jasno widać, iż Red Bull Mobile nie jest najtańszą ofertą, aczkolwiek wyróżnia się jakością w postaci nielimitowanego Internetu przez pierwsze pół roku oraz ogromnymi paczkami gigabajtów w kolejnych miesiącach

Chcecie poznać więcej szczegółów na temat oferty Red Bull Mobile? Znajdziecie je w regulaminie i cenniku.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów