Pożyczka gotówkowa Raiffeisen Digital Bank z 0% prowizji – decyzja w 15 minut i niskie RRSO 12,98%. Stałe oprocentowanie bez zakładania konta osobistego! Prosty proces online!

Pożyczka gotówkowa Raiffeisen Digital Bank to obecnie jedna z najciekawszych propozycji kredytowych na rynku. Niesamowita prostota i przejrzystość oferty to jeden z największych atutów – tak samo, jak bardzo dobre parametry. To jeden z niewielu kredytów gotówkowych, które w tych szalonych i niepewnych czasach oferuje stałe oprocentowanie. Nie jest to kredyt celowy, zatem uzyskane środki można przeznaczyć na dowolne wydatki i plany. Oprócz tego możemy też liczyć na długi okres kredytowania, wysoką kwotę możliwą do uzyskania i bardzo szybką decyzję po krótkim procesie online (odpowiedź nawet w 15 minut – przez 7 dni w tygodniu). Kredyt gotówkowy w Raiffeisen Digital Bank to bardzo ciekawa propozycja dla osób, które chcą również zacząć budować pozytywną historię w BIK.

Wielki powrót Raiffeisena

Dawny Raiffeisen Polbank przestał działać na polskim rynku w 2019 roku, kiedy to obsługą jego klientów, rachunków i pozostałych produktów zajął się bank BNP Paribas. Obecny austriacki Raiffeisen Digital Bank będący częścią grupy RBI Bank działa już na zupełnie innych zasadach, a dostępny w Polsce mobilny oddział od pewnego czasu oferuje polskim użytkownikom przede wszystkim bardzo opłacalne pożyczki gotówkowe, a także inne produkty bankowe. Wygodny dostęp do usług banku zapewnia aplikacja mobilna dostępna na urządzenia Apple i Android (pobrana już prawie 200.000 razy).

Pożyczka gotówkowa Raiffeisen – kto może skorzystać z oferty?

Pożyczka gotówkowa Raiffeisen Digital Bank stawia przed wnioskującymi trzy główne warunki. Chcąc ubiegać się o środki powinniście posiadać:

  • polski numer telefonu oraz rachunek w banku, na który wpływa Wasze wynagrodzenie,
  • dochód na podstawie umowy o pracę, zlecenie, o dzieło bądź emeryturę/rentę,
  • dowód osobisty, który będzie ważny jeszcze co najmniej 31 dni.

Pożyczkobiorca domyślnie powinien być także pełnoletni. Jeśli nie macie konta w Raiffeisen Digital Bank – nic nie szkodzi. Nie jest to wymagane. Nie będziecie musieli go także zakładać. Do przeprowadzenia bezpiecznego procesu online konieczna będzie jednak aplikacja mobilna na smartfon. Nie ma również konieczności udziału współmałżonka w procesie wnioskowania i złożenia przez niego podpisu.

Raiffeisen Digital Bank sprawdzi oczywiście Waszą zdolność kredytową i historię dotychczasowych spłat w bazie BIK i innych bazach kredytobiorców. Jeśli dodatkowo chcecie wiedzieć jak obecnie wygląda wasza sytuacja w BIK-u (ocena punktowa, wskaźnik kondycji finansowej oraz historia dotychczasowych zobowiązań), załóżcie konto na platformie BIK. Już za 49 zł otrzymacie raport, który rozjaśni Wam waszą aktualną sytuację kredytową.

Warunki otrzymania pożyczki gotówkowej Raiffeisen

Pożyczka gotówkowa Raiffeisen Digital Bank – analiza

Do najważniejszych zalet produktu należy oczywiście absolutny brak prowizji za udzielenie pożyczki, jednak moją uwagę od razu przykuło stałe oprocentowanie – w obecnych czasach jest to prawdziwa rzadkość, dlatego już na wstępie pożyczka Raiffeisen zasługuje na wyróżnienie. Stała stopa oprocentowania wynosi 12,27% w skali roku, co przekłada się na RRSO na poziomie 12,98%. Maksymalna dostępna kwota kredytu to aż 150.000 zł (nie mniej niż 5000 zł), a najdłuższy czas spłaty to 120 miesięcy, czyli 10 lat. Będzie to jednak opcja dostępna wyłącznie dla osób z wysoką zdolnością kredytową i pozytywną historią spłat oraz stabilnym zatrudnieniem. Minimalny okres spłaty to 12 miesięcy, co zdecydowanie pozwoli Wam zbudować pozytywną historię w bazach BIK-u.

Na stronie pożyczki dostępny jest wygodny kalkulator, który pozwoli oszacować wysokość raty przy zakładanej kwocie oraz całkowity koszt zobowiązania.

Kalkulator udostępniony na stronie pożyczki Raiffeisen

Weryfikacja dochodów przez bank przebiega automatycznie po udzieleniu jednorazowej zgody na sprawdzenie historii konta bankowego. Będzie Wam do tego potrzebny rachunek w jednym z wymienionych banków: Alior Bank, Bank Millenium, Bank Pekao, Bank Pocztowy, BNP Paribas, BOŚ Bank, Credit Agricole, eSKOK, Getin Bank, Idea Bank, ING, mBank, Nest Bank, PKO BP, Santander Bank.

Taki zabieg pozwala ograniczyć zbędną biurokrację związaną z pozyskiwaniem zaświadczeń o zarobkach i wysyłaniem innych dokumentów (np. z ZUS potwierdzających otrzymywaną emeryturę). Proces jest w pełni bezpieczny, a sam bank nie przechowuje danych logowania do konta w banku, które umożliwiło Wam weryfikację dochodów.

Jeśli pożyczkę zaciągacie wyłącznie w celu zbudowania pozytywnego śladu w BIK-u, środki uzyskane w ramach pożyczki możecie wpłacić na konto oszczędnościowe lub na lokatę. W ten sposób znacząco zredukujecie koszty pożyczkowe. A jeśli środki wolicie przeznaczyć na konsumpcję – wolna wola, to wy będziecie spłacać.

Nie wiecie gdzie ulokować wolne środki? Polecam nasz aktualny ranking kont oszczędnościowych. Najlepsze konta oszczędnościowe zapewniają zwrot na poziomie ponad 8% w skali roku.Co ciekawe Raiffeisen chwali się bardzo krótkim czasem oczekiwania na decyzję – ma wynosić nawet 15 minut! Na tak szybką odpowiedź możecie liczyć przez 7 dni w tygodniu. Już pod koniec 2021 roku sieć obiegła informacja o nawiązaniu współpracy banku z operatorem płatności Blue Media. Jej owocem są szybkie wypłaty przyznanych środków, które na konta pożyczkobiorców mają trafiać nawet tego samego dnia.

Jak zawnioskować o pożyczkę gotówkową Raiffeisen? Instrukcja krok po kroku

Pożyczka gotówkowa Raiffeisen cechuje się bardzo prostym procesem wnioskowania. Potrzebny będzie do tego wyłącznie smartfon z zainstalowaną aplikacją dla urządzeń z Androidem lub iPhone. W celu złożenia wniosku przejdźcie na dedykowaną stronę produktu i pobierzcie aplikację. Dalsze czynności będą przebiegać już w zasadzie automatycznie. Konieczne będzie wpisanie wszystkich niezbędnych danych osobowych oraz informacji o dochodach, a także weryfikacja zarobków w aplikacji. Odpowiedź o przyznaniu wniosku powinniście otrzymać bardzo szybko, bo nawet w 15 minut – tak szybko informację zwrotną otrzymuje nawet 93% klientów.

Trzy kroki do taniej pożyczki

Tabela opłat i prowizji znajduje się na dedykowanej stronie produktu.

Spłata pożyczki

Pożyczkę Raiffeisen Digital Bank będziecie spłacać, przelewając środki na dedykowany numer IBAN przypisany wyłącznie do Waszej umowy. Dużym atutem pożyczki jest opcja elastycznej spłaty. Jak przekazała mi konsultantka banku, polega to na możliwości wyboru dowolnego momentu (dnia miesiąca) na dokonanie płatności.

Ponadto w każdej chwili możecie przelać kwotę nadpłaty na swój indywidualny rachunek i tym samym skrócić okres kredytowania lub nawet spłacić całą kwotę wcześniej bez dodatkowych opłat i kar.

Reprezentatywny przykład pożyczki prezentuje się następująco: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 12,98%, całkowita kwota kredytu: 49 700 zł, całkowita kwota do zapłaty: 76 873 zł, oprocentowanie stałe 12,27% w stosunku rocznym, całkowity koszt kredytu: 27 173 zł (w tym: prowizja 0% (0,00 zł), odsetki 27 173 zł), 91 miesięcznych rat równych w wysokości 837 zł i ostatnia rata w wysokości 706 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 14.02.2023 r. Udzielenie pożyczki uzależnione jest od pozytywnej oceny zdolności kredytowej oraz ryzyka kredytowego Klienta.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


8

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

6

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów