Ranking kont oszczędnościowych – Październik 2022

Ranking kont oszczędnościowych

Nasz blogowy ranking kont oszczędnościowych to aktualizowane na bieżąco zestawienie najciekawszych oprocentowanych rachunków. Zamieszczamy tu propozycje o najwyższej stopie zwrotu i na najlepszych możliwych warunkach. Większość z przedstawionych kont oszczędnościowych pozwala wzbogacić się podwójnie – nie tylko na samym oprocentowaniu, ale także poprzez korzystanie z promocji konta bankowego z premią na start. Dynamiczne zmiany oprocentowania kont oszczędnościowych i lokat terminowych mogą przynieść bardzo dobre rezultaty w walce z postępującą inflacją.


🏅 I miejsce – konto oszczędnościowe Banku Pekao – 7%

bank pekao logo

W Banku Pekao znajdziecie konto oszczędnościowe, którego limit kwotowy wynosi aż 100.000 zł. Preferencyjne oprocentowanie o wartości 7% w skali roku obowiązuje przez 183 dni (6 miesięcy) od momentu zawarcia umowy o konto oszczędnościowe. Nadwyżki ponad tę kwotę zostaną objęte standardowym oprocentowaniem wynikającym aktualnie z tabeli banku.

Z promocyjnego oprocentowania możecie skorzystać pod warunkiem, że nie posiadaliście: rachunku osobistego, konta oszczędnościowego, lokaty w Banku Pekao S.A. i/lub jednostek funduszy inwestycyjnych w Pekao TFI w okresie od 1 stycznia 2021 roku.

ProwadzenieOprocentowanieDo kwotyOkres
0 zł7%100.000 zł 6 miesięcy

Aktualna promocja – 200 zł premii na start, 100 zł z punktami Bezcenne Chwile i 200 zł bonusu za konto dziecka

Wysoki limit, proste zasady i łatwa premia na start w promocji konta osobistego


🏅 II miejsce – konto oszczędnościowe ING Bank Śląski – 7%

W ramach dwóch promocji ING Banku Śląskiego uzyskacie 7% na koncie oszczędnościowym z limitem do 800.000 zł! Okres obowiązywania promocyjnego oprocentowania to 3 miesiące. Rachunek otworzycie w swojej bankowości elektronicznej. Jeśli nie macie konta osobistego w ING Banku Śląskim, możecie skorzystać z trwającej aktualnie promocji i zdobyć dodatkową premię na start!

Szczegółów konta szukajcie w dedykowanym artykule.

ProwadzenieOprocentowanieDo kwotyOkres
0 zł7%800.000 zł (2 konta z limitem do kwoty 400.000 zł)3 miesiące

Aktualna promocja – łatwe 250 zł premii za założenie darmowego konta oraz konto oszczędnościowe na 7% dla kwoty do 800.000 zł

Wysokie oprocentowanie rachunku dla nowych i obecnych klientów!


🏅III miejsce – konto oszczędnościowe Banku Millennium – 7%

bank millennium logo

Konto Oszczędnościowe Profit to rachunek oprocentowany na 7% w skali roku dla kwoty do 400.000 zł, co wynika z odświeżanych regularnie promocji Banku Millennium. Tak wysoki zwrot dostępny jest jednak wyłącznie dla nowych środków, czyli pieniędzy wpłaconych do banku po ustalonym przez regulamin dniu. Warto trzymać rękę na pulsie, bowiem data zmienia się z każdą nową edycją promocji.

Okres obowiązywania preferencyjnego oprocentowania to 100 dni, licząc od chwili zasilenia. Po okresie promocji, konto oprocentowane jest według standardowych zasad.

Szczegóły w regulaminie promocji konta oszczędnościowego Profit.

ProwadzenieOprocentowanieDo kwotyOkres
0 złdo 7%400.000 zł100 dni

Aktualna promocja – 7% w skali roku do kwoty 400.000 zł + nawet 500 zł premii na start w promocji konta osobistego!

Wysoka premia za otwarcie darmowego konta osobistego!


🏅 IV miejsce – Konto Mega Oszczędnościowe Alior Bank – 7%

Wasze oszczędności mogą zyskać nawet 7% w skali roku z limitem dla kwoty do 200.000 zł, a preferencyjne oprocentowanie będzie obowiązywać przez 4 miesiące, licząc od dnia zaksięgowania na rachunku nowych środków. Podwyższone oprocentowanie zobaczycie na koncie następnego dnia roboczego, otrzymacie też wiadomość SMS z powiadomieniem. 

Dużą zaletą omawianego konta jest elastyczność. Swoje środki możecie swobodnie i bez ograniczeń przemieszczać pomiędzy kontem osobistym w Alior Banku, a otwartym tam kontem oszczędnościowym.

Wypłata środków – zarówno na konto w tym samym, jak i innym banku – nie wiąże się z utratą wypracowanych odsetek. Te zaś kapitalizowane są na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.

Szczegółów szukajcie w Tabeli oprocentowania.

ProwadzenieOprocentowanieDo kwotyOkres
0 zł7%200.000 zł4 miesiące

Aktualna promocja – 7% w skali roku dla kwoty do 200.000 zł oraz 550 zł premii w promocji konta osobistego!

⚡ Wysoka kwota depozytu!


🏅 V miejsce – eKonto Oszczędnościowe mBanku – 6,8%

Omawiane dziś, pochodzące z katalogu mBanku konto oszczędnościowe to wysoko oprocentowany i elastyczny rachunek, oferujący aż 6,8% w skali roku dla posiadaczy popularnego eKonta Osobistego i innych kont osobistych mBanku. Środki wpłacane na konto oszczędnościowe ograniczone są limitem do kwoty 500.000 zł. Konto może być prowadzone wyłącznie w walucie krajowej. mBank zapewnia stały i elastyczny dostęp do oszczędności – możecie wpłacać i wypłacać swoje pieniądze bez utraty odsetek. Okres obowiązywania promocyjnego oprocentowania to 3 miesiące, licząc od chwili otwarcia rachunku.

Na nieco wyższy zwrot (7% w skali roku) mogą liczyć osoby, które posiadają lub założą mKonto Intensive, czyli rachunek oferujący kilka dodatkowych funkcji, uchodzący za bardziej prestiżowy. Reszta warunków pozostaje jednak niezmienna.

ProwadzenieOprocentowanieDo kwotyOkres
0 zł6,8%500.000 zł 3 miesiące

Aktualna promocja – konto oszczędnościowe na 6,8% lub 7% w skali roku i 650 zł w promocji eKonta Osobistego!

Duży limit i bardzo wysoka premia na start w promocji konta osobistego!

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów