Ranking kont oszczędnościowych – Grudzień 2022

Nasz blogowy ranking kont oszczędnościowych to aktualizowane na bieżąco zestawienie najciekawszych oprocentowanych rachunków. Zamieszczamy tu propozycje o najwyższej stopie zwrotu i na najlepszych możliwych warunkach. Większość z przedstawionych kont oszczędnościowych pozwala wzbogacić się podwójnie – nie tylko na samym oprocentowaniu, ale także poprzez korzystanie z promocji konta bankowego z premią na start. Dynamiczne zmiany oprocentowania kont oszczędnościowych i lokat terminowych mogą przynieść bardzo dobre rezultaty w walce z postępującą inflacją.


🏅 I miejsce – konto oszczędnościowe ING Bank Śląski – 8%

W ramach dwóch promocji ING Banku Śląskiego uzyskacie 7% na koncie oszczędnościowym z limitem do 800.000 zł! Okres obowiązywania promocyjnego oprocentowania to 3 miesiące. Rachunek otworzycie w swojej bankowości elektronicznej. Jeśli nie macie konta osobistego w ING Banku Śląskim, możecie skorzystać z trwającej aktualnie promocji i zdobyć dodatkową premię na start!

Szczegółów konta szukajcie w dedykowanym artykule.

ProwadzenieOprocentowanieDo kwotyOkres
0 zł8%800.000 zł (2 konta z limitem do kwoty 400.000 zł)3 miesiące

Aktualna promocja – łatwe 250 zł premii za założenie darmowego konta oraz konto oszczędnościowe na 8% dla kwoty do 800.000 zł

Wysokie oprocentowanie rachunku dla nowych i obecnych klientów!


🏅 II miejsce – konto oszczędnościowe Banku Pekao – 8%

bank pekao logo

W Banku Pekao znajdziecie konto oszczędnościowe, którego limit kwotowy wynosi aż 200.000 zł. Preferencyjne oprocentowanie o wartości 8% w skali roku obowiązuje przez 183 dni (6 miesięcy) od momentu zawarcia umowy o konto oszczędnościowe. Nadwyżki ponad tę kwotę zostaną objęte standardowym oprocentowaniem wynikającym aktualnie z tabeli banku.

Z promocyjnego oprocentowania możecie skorzystać pod warunkiem, że nie posiadaliście: rachunku osobistego, konta oszczędnościowego, lokaty w Banku Pekao S.A. i/lub jednostek funduszy inwestycyjnych w Pekao TFI w okresie od 1 lipca 2022 roku.

ProwadzenieOprocentowanieDo kwotyOkres
0 zł8%200.000 zł 6 miesięcy

Aktualna promocja – 200 zł premii na start oraz 8% w skali roku dla oszczędności (do 200.000 zł)

Wysoki limit, proste zasady i łatwa premia na start w promocji konta osobistego


🏅 III miejsce – konto oszczędnościowe VeloBank – 8%

Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Banku to obecnie jeden z najciekawszych produktów depozytowych na rynku. Bardzo wysokie jak na konto oszczędnościowe oprocentowanie oraz wysokie limity wpłat to jego zdecydowane zalety. Kapitalizacja odsetek odbywa się raz w miesiącu. Raz w miesiącu możecie też wykonać jedną wypłatę na dowolne konto z rachunku oszczędnościowego bez żadnych opłat. Wszelkie operacje na koncie nie skutkują utratą wypracowanych odsetek.

Preferencyjne oprocentowanie obowiązuje przez okres 3 miesięcy (92 dni) i jest limitowane do kwoty 400.000 zł.


ProwadzenieOprocentowanieDo kwotyOkres
0 zł8%400.000 zł3 miesiące

Aktualna promocja – Elastyczne Konto Oszczędnościowe VeloBank: 8% w skali roku dla kwoty do 40.000 zł + 600 zł premii na start!

Darmowa wypłata co miesiąc i brak utraty odsetek!


🏅 IV miejsce – Konto Mega Oszczędnościowe Alior Bank – 8%

Wasze oszczędności mogą zyskać nawet 8% w skali roku z limitem dla kwoty do 400.000 zł, a preferencyjne oprocentowanie będzie obowiązywać przez 3 miesiące, licząc od dnia zaksięgowania na rachunku nowych środków. Podwyższone oprocentowanie zobaczycie na koncie następnego dnia roboczego, otrzymacie też wiadomość SMS z powiadomieniem. 

Dużą zaletą omawianego konta jest elastyczność. Swoje środki możecie swobodnie i bez ograniczeń przemieszczać pomiędzy kontem osobistym w Alior Banku, a otwartym tam kontem oszczędnościowym.

Wypłata środków – zarówno na konto w tym samym, jak i innym banku – nie wiąże się z utratą wypracowanych odsetek. Te zaś kapitalizowane są na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.

Szczegółów szukajcie w Tabeli oprocentowania.

ProwadzenieOprocentowanieDo kwotyOkres
0 zł8%400.000 zł3 miesiące

Aktualna promocja – 8% w skali roku dla kwoty do 400.000 zł oraz 600 zł premii w promocji konta osobistego!

⚡ Wysoka kwota depozytu!


🏅 V miejsce – Konto oszczędnościowe Santander Bank Polska – 7%

Santander Bank Polska logo

Konto oszczędnościowe Santander Bank Polska zapewnia aktualnie oprocentowanie na poziomie aż 7% w skali roku, dzięki czemu stało się jedną z najlepszych propozycji dla osób poszukujących elastycznego depozytu dla swoich oszczędności. Rachunek przeznaczony jest dla nowych środków, a preferencyjne oprocentowanie obowiązuje dla kwoty do 300.000 zł! 

Szczegółów szukajcie w Tabeli oprocentowania.

ProwadzenieOprocentowanieDo kwotyOkres
0 zł7%300.000 zł4 miesiące

Aktualna promocja – aż 7% w skali roku dla nowych środków do kwoty 300.000 zł +580 zł premii na start!

⚡ Wysoka kwota depozytu!


🏅 VI miejsce – Konto Oszczędnościowe Nest Bank – 6%

Oferowane przez Nest Bank konto oszczędnościowe to kolejny element kompleksowej oferty produktów dla klientów indywidualnych. Główne parametry rachunku dobrze wpisują się w wartości wyznawane przez markę: konto oszczędnościowe ma bardzo dobre warunki, jest proste w obsłudze, darmowe i dostępne w pełni online. Preferencyjne oprocentowanie (6% w skali roku) będzie obowiązywać przez 2, a nawet 3 miesiące z limitem do kwoty 100.000 zł. 

Konto oszczędnościowe w Nest Banku dostępne jest zarówno dla obecnych klientów posiadających konta osobiste, jak i wszystkich osób z zewnątrz. Osoby kwalifikujące się do drugiej grupy powinny jednak założyć najpierw konto osobiste. Choć początkowo może wydawać się to uciążliwe, to szybko docenicie darmowe konto Nest Banku.

Szczegółów szukajcie w Tabeli oprocentowania.

ProwadzenieOprocentowanieDo kwotyOkres
0 zł6%100.000 zł2 lub 3 miesiące

Aktualna promocja – konto oszczędnościowe na 6% w skali roku do kwoty 100.000 zł + 50 zł łatwego bonusu na start!

⚡ Wysoka kwota depozytu!


JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


8

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

6

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów