Konto Citigold: 6,8% w skali roku na koncie oszczędnościowym dla kwoty do 200.000 zł. Darmowe saloniki lotniskowe i świetne rozwiązania dla podróżników

Trwa do:
22 maja 2024
Dostępność wniosków
300

Konto Citigold z pewnością nie jest rachunkiem, który ma trafiać pod strzechy. To produkt premium kierowany do nieco węższego grona osób o solidniejszych zasobach finansowych (choć też nie jakoś przesadnie dużych), które oprócz bezpiecznego rachunku szukają także czegoś więcej – darmowych saloników lotniskowych, atrakcyjnych kursów wymiany walut, specjalnego doradztwa, opieki dedykowanego konsultanta i unikatowych ofert, niedostępnych gdziekolwiek indziej. W niniejszej promocji możecie zdobyć dostęp do dwóch depozytów z bardzo atrakcyjnym oprocentowaniem. Mowa o specjalnym Koncie Oszczędnościowym oferującym 6,8% w skali roku dla kwoty do 200.000 zł oraz Lokacie Powitalnej na 6% w skali roku dla kwoty do 250.000 zł.

Jeśli jednak zadowala Was „zwykłe” konto osobiste, sprawdźcie warunki promocji darmowego Citikonta z premią gotówkową w kwocie 320 zł oraz lokatą na 7,1% w skali roku (dla kwoty do 50.000 zł) oraz dodatkowymi benefitami.

Komu bank dedykuje tę promocję? Kto może założyć konto Citigold?

W akcji mogą wziąć udział osoby, które po 31 grudnia 2021 roku nie były posiadaczami ani współposiadaczami żadnego konta osobistego lub oszczędnościowego w Citibanku. Posiadanie innych produktów – przykładowo pożyczki lub kredytu – na szczęście nie koliduje z możliwością wzięcia udziału w niniejszej promocji.

Warunkiem, który nie wynika bezpośrednio z zapisów regulaminu, jest oczywiście bycie klientem o nieco większych oszczędnościach, chcącym zadbać o swoje finanse w najlepszy sposób. Do udziału w promocji potrzebne będzie bowiem co najmniej 450.000 zł wolnych środków oraz wizyta w oddziale banku Citi Handlowy, zajmującym się obsługą klientów bankowości prywatnej.

Zastanawiacie się, jak wygląda wizyta w takim oddziale? Sprawdźcie poniższą prezentację wideo, która przedstawia oddział w poznańskim Bałtyku – prestiżowej lokalizacji w samym centrum miasta. Cóż, trzeba przyznać, że bank dba o to, by klient poczuł się „zaopiekowany” 😉

Oddziały zlokalizowane są w największych biznesowych ośrodkach Polski: Warszawie, Gdańsku, Łodzi, Wrocławiu, Szczecinie, Katowicach i w Krakowie. Dokładne adresy, kontakty do dyrektorów regionalnych oraz godziny otwarcia znajdziecie na tej stronie.

Zasady akcji „Oszczędzaj z kontem Citigold do 6,8%”

Uwaga! Jeśli używacie AdBlocka lub innego blokera reklam, na wszelki wypadek wyłączcie go, zanim przejdziecie na stronę promocji. Z doświadczenia wiemy, że tego typu wtyczki mogą spowodować problemy z dołączeniem do akcji. Jeśli regularnie przeglądacie bloga JakDorobic.pl, możecie wyłączyć AdBlock na stałe dla naszego adresu. Gwarantuję, że nie znajdziecie tutaj żadnej irytującej reklamy 😉

Osoby, które odpowiadają powyższym wymaganiom, mogą skorzystać w nowej promocji konta Citigold uzyskując dostęp do dwóch bonusowych depozytów. Do zdobycia jest:

  • Konto Oszczędnościowe z oprocentowaniem 6,8% w skali roku do kwoty 200.000 zł i gwarancją oprocentowania przez 6 miesięcy.
  • Lokata Powitalna z oprocentowaniem 6% w skali roku do kwoty 250.000 zł – to lokata na 6 miesięcy, dla której minimalna kwota to 20.000 zł.

Jak pewnie się domyślacie, promocja nie stawia przed uczestnikami zbyt skomplikowanych warunków, a największą trudnością jest po prostu dysponowanie odpowiednimi środkami 😉 Bank przygotował tę promocję dla pierwszych 300 klientów, którzy postanowią założyć konto Citigold.

Specjalne depozyty dla klientów Citigold – krok po kroku

Promocja o nazwie „Oszczędzaj z kontem Citigold do 6,8%” potrwa w terminie do 22 maja 2024 roku lub do momentu osiągnięcia 300 rejestracji.

Aby odblokować sobie dostęp do promocyjnych depozytów, należy w czasie trwania akcji przejść na dedykowaną stronę promocji i zawrzeć z bankiem umowę o konto Citigold. W ciągu kolejnych 10 dni (jednak najpóźniej w dniu 22 maja 2024 roku) należy też podpisać regulamin promocji lub zaakceptować go podczas rozmowy telefonicznej z pracownikiem banku.

Następnie trzeba będzie spełnić następujące warunki:

  • W miesiącach: maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień i październik wykazać średniomiesięczne saldo na koncie Citigold w wysokości co najmniej 450.000 zł.
  • W tych samych miesiącach należy także wykonać kartą debetową wydaną do Konta Citigold przynajmniej 3 transakcje bezgotówkowe miesięcznie. Ich łączna kwota (w każdym miesiącu) musi wynieść co najmniej 500 zł.

Jeśli chodzi o wymagania co do transakcji bezgotówkowych, regulamin wyjaśnia je następująco:

  • będą to transakcje bezgotówkowe (tj. dokonane w punktach handlowo-usługowych lub przez Internet),
  • zostanie/zostaną dokonane w polskich złotych (PLN),
  • nie będą transakcjami zwróconymi,
  • nie będą transakcjami BLIK.

Za każdy miesiąc, w którym spełnicie powyższe warunki, otrzymacie podwyższone (do 6,8% w skali roku) oprocentowanie na Koncie Oszczędnościowym. Środki powyżej tej kwoty będą objęte aktualnym w danym momencie oprocentowaniem standardowym.

Jeden z oddziałów banku typu Citigold

Jeśli w terminie do końca kolejnego miesiąca kalendarzowego po miesiącu założenia Konta Citigold zapewnicie saldo na poziomie 450.000 zł choćby przez jeden dzień, spełnicie przy okazji warunek uzyskania drugiego depozytu, czyli Lokaty Powitalnej z oprocentowaniem 6% w skali roku (dla kwoty do 250.000 zł).

W dziennym i średniomiesięcznym saldzie bank ujmie Wasze środki na wszystkich kontach w banku Citi Handlowym, których jesteście posiadaczami i współposiadaczami (z wyjątkiem należących do Was kont firmowych!), jednak bez uwzględniania rachunków, dla których jesteście drugimi i kolejnymi posiadaczami.

Lokatę powitalną założycie w oddziale banku typu Citigold lub poprzez kontakt telefoniczny z bankiem.

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji.

Szczegóły konta Citigold

Omawiany dzisiaj rachunek to zdecydowanie produkt segmentu premium. Co za tym idzie, koszty jego prowadzenia również należą do najwyższych na rynku. Na szczęście opłat bardzo łatwo uniknąć, dzięki czemu „za darmoszkę” otrzymacie zestaw produktów i usług, których nie oferuje żadne standardowe konto osobiste.

Miesięczny koszt prowadzenia konta Citigold wynosi aż 220 zł. Opłaty można jednak uniknąć. „Wystarczy”, że właściciel konta utrzyma na wszystkich swoich rachunkach w banku Citi Handlowy średniomiesięczne saldo w wysokości 400.000 zł – wówczas prowadzenie konta będzie bezpłatne. Do wymaganego salda zaliczają się także środki zdeponowane na lokatach, a więc trzymając swoje oszczędności na jednej z lokat – prestiżowe konto będzie dla Was za darmo 😉

Podobnie jak w przypadku darmowego Citikonta i w tym przypadku możecie założyć jedno lub kilka subkont walutowych i prowadzić je całkowicie za darmo. Dostępne waluty to: EUR, USD, GBP, CHF, AUD, CAD, ZAR, SEK, NOK, DKK, CZK, HUF.

Wydanie i użytkowanie karty płatniczej jest darmowe – podobnie jak w przypadku darmowego Citikonta. Widocznie bank Citi Handlowy uważa to za standard, co trzeba pochwalić 😉

Jeśli chodzi o wypłaty z bankomatów, wszystkie tego typu operacje z kartą wydawaną do konta Citigold są darmowe – zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami, w bankomatach Citi oraz wszelkich innych (pamiętajcie jednak, że operator bankomatu może naliczać prowizje niezależne od woli banku – jego urządzenie, jego zasady).

Klienci Citigold mogą także liczyć na darmowe wpłaty gotówki zarówno we wpłatomatach, jak i w oddziałach banku (dla darmowych kont taka usługa jest płatna i to niemało, bo kosztuje aż 30 zł).

Jako „klienci premium” zyskacie także darmowy dostęp do usługi Citi Alerts, która polega na otrzymywaniu powiadomień SMS/e-mail o wykonywanych transakcjach, wypłatach gotówki, zmianie salda na koncie i innych czynnościach, o których użytkownik konta powinien wiedzieć – na wypadek, gdyby to ktoś niepowołany wszedł w posiadanie danych logowania do konta czy karty płatniczej.

Konto Citigold daje także możliwość generowania miesięcznych papierowych wyciągów z konta bez dodatkowych opłat.

Więcej szczegółów w Tabeli Opłat i Prowizji.

Osobisty opiekun klienta Citigold

Konto Citigold od reszty rachunków różni oczywiście cena oraz pakiet niepodważalnych korzyści, ale o jego największej sile i elitarności świadczy przede wszystkim indywidualne podejście do każdego klienta. Realizowanie takiego podejścia jest możliwe dzięki sztabowi ekspertów zatrudnianych przez bank. Każdy klient konta Citigold otrzymuje bowiem osobistego opiekuna, który ma za zadanie czuwać nad jego finansami. Oprócz tego, użytkownik Citigold ma możliwość zasięgnięcia opinii wielu ekspertów pracujących na co dzień w poszczególnych oddziałach. Podczas wizyty możecie skorzystać z pomocy menadżera inwestycyjnego, eksperta ds. rynków walutowych czy rozwiązań ubezpieczeniowych. Każda z tych osób może pomóc Wam w podjęciu odpowiednich decyzji finansowych, które mają duży wpływ na Waszą przyszłość. Dostęp do opinii ekspertów zyskacie także telefonicznie – to niewątpliwa zaleta kont z tego segmentu.

Indywidualne podejście do klienta w ramach konta Citigold

Atrakcyjne kursy wymiany walut

Indywidualne podejście do klienta widać również w kwestii wymiany walut w ramach usługi Citikantor. Mimo że nawet użytkownicy darmowego Citikonta nie mogą narzekać na nieatrakcyjne kursy, to w przypadku klientów Citigold ustalany jest indywidualny dla każdego użytkownika kurs, który, jak pewnie już się domyślacie, będzie jeszcze atrakcyjniejszy. O ile różnice nie mogą być w tym przypadku diametralne, to warto pamiętać, że klienci korzystający z najdroższych kont i bankowości prywatnej wymieniają zazwyczaj znaczne sumy pieniędzy, co nawet przy niewielkiej różnicy kursowej daje olbrzymie oszczędności. Obowiązujące obecnie kursy Citikantoru (w tym przykładowe kursy dla kont Citigold) możecie podejrzeć w tym miejscu.

Kursy walut Citigold

Wstęp do saloników lotniskowych

Biznesowe spotkania oraz zwyczajne wakacyjne wyjazdy wiążą się z częstymi wizytami na lotniskach. Z kartą Citigold Lounge Pass wydawaną do konta Citigold możecie 2 razy w miesiącu wejść bezpłatne do jednego z saloników lotniskowych Executive Lounge (lub raz w miesiącu z osobą towarzyszącą) i tam zregenerować się przed dalszą podróżą. Saloniki są obecne na lotniskach w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Krakowie, Wrocławiu i Katowicach. Dostęp do tej przestrzeni uzyskacie po okazaniu karty na ekranie swojego smartfona (nawet w formie screenshota, jeśli dla bezpieczeństwa nie chcecie logować się do swojego konta, przebywając na lotnisku). Bezpłatny wstęp do saloników dedykowany jest klientom, którzy na koncie Citigold utrzymują średnie miesięczne saldo na poziomie co najmniej 300.000 zł.

Co ważne, warunek salda, jako uczestnicy promocji z odpowiednimi środkami na koncie, spełniacie automatycznie – bez żadnego wysiłku! Saloniki lotniskowe to kameralne i wygodne miejsce oczekiwania na swój lot. Możliwość darmowego wstępu to naprawdę duża korzyść, bowiem jednorazowa wejściówka dla jednej osoby może kosztować w takim miejscu ponad 100 zł. Spójrzcie tylko, niewielkie lotnisko, jakim jest poznańska Ławica, liczy sobie 109 zł za przebywanie w swojej „strefie VIP” 😉W tego typu miejscach znajdziecie wygodne fotele i kanapy, stoliki do pracy, szybki i bezpieczny Internet, przekąski (nawet ciepły catering!), drinki, strefy dla palących i wiele innych atrakcji oraz udogodnień. Wszystko zależy od lotniska, na którym się znajdujecie.

Kosz jednorazowego wejścia do saloniku lotniskowego

Możliwości inwestycyjne

Wracając do opcji inwestowania, warto wspomnieć, że klienci Citigold otrzymują w tym obszarze eksperckie, usystematyzowane wsparcie. W ramach prowadzenia konta specjaliści bankowości prywatnej mogą pomóc Wam w opracowaniu strategii inwestycyjnej i stworzeniu skrojonego na Wasze potrzeby portfela aktywów – dostępnych również w banku Citi Handlowy.

Bank Citi Handlowy przyjmuje strategię 4-etapowego świadczenia usług doradczych, dzięki czemu klient, będący nawet początkującym inwestorem, może czuć się zaopiekowany i spokojny o swoje oszczędności. Zespół specjalistów nie tylko pomoże Wam uchronić swoje środki przed skutkami inflacji, ale również opracuje plan realizacji innych celów. Wcześniejsza emerytura, przyszłość dzieci czy po prostu pomnażanie kapitału – wszystko to wymaga indywidualnego podejścia do tematu. Istotne jest także profilowanie klienta pod kątem skłonności do ryzyka. Jest to jeden z procesów, który zostaje przeprowadzony już na pierwszym spotkaniu z osobistym opiekunem.

Profesjonalne doradztwo w Citi Handlowym

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów