Konto Mega Oszczędnościowe Alior Bank: 7% w skali roku dla kwoty do 100.000 zł i nawet 740 zł premii w promocji konta osobistego!

Trwa do:
25 marca 2024

Konto Mega Oszczędnościowe Alior Bank dostępne jest obecnie w nowej promocji podwyższonego oprocentowania, która potrwa w okresie od 1 marca do 25 marca 2024 roku. Bank niespodziewanie zdecydował się na dużą podwyżkę oprocentowania, zwiększając je z dotychczasowych 5,5% w skali roku aż do 7% w skali roku! Tym samym propozycja Alior Banku zaczęła aktywnie konkurować z najlepszymi propozycjami na rynku. Po staremu zostaje wysoki limit środków, który obejmie kwotę nawet 100.000 zł. Promocyjne oprocentowanie obowiązuje przez okres 4 miesięcy. Po tym okresie możecie pogodzić się z oprocentowaniem standardowym (zgodnym z aktualną tabelą oprocentowania) lub swoje oszczędności przenieść przykładowo na inny depozyt (tutaj – ranking kont oszczędnościowych). Nowe środki, które scharakteryzuję w dalszej części artykułu, będą pracować na 7% w skali roku pod warunkiem wykonania 5 płatności kartą na swoim koncie osobistym w każdym miesiącu trwania promocji (lub 4,5% w skali roku bez wspomnianych transakcji). Na nowych klientów banku czeka dodatkowa niespodzianka: 500 zł premii na start oraz do 240 zł zwrotu za płatności telefonem, a także do 900 zł premii w formie zwrotu za transakcje kartą kredytową!

Konto Mega Oszczędnościowe – dla kogo?

Promocja Konta Mega Oszczędnościowego skierowana jest do nowych i aktualnych, a przede wszystkim pełnoletnich klientów Alior Banku. Z wyższego oprocentowania skorzystacie nawet wtedy, gdy wcześniej otworzyliście już którąkolwiek z oszczędnościówek w omawianym banku i aktywnie z niej korzystacie. Powinniście jednak pamiętać, że wyższym oprocentowaniem mogą zostać objęte wyłącznie nowe środki, czyli pieniądze, które wpłaciliście do banku po dniu 28 lutego 2024 roku. Pod uwagę bank będzie brał saldo w wymienionym dniu na Waszych kontach osobistych i oszczędnościowych oraz lokatach terminowych. Na wyższy procent zapracuje kwota powyżej obliczonego poziomu. Reszta, czyli tak zwane stare środki, będzie oprocentowana zgodnie z aktualną tabelą oprocentowania (co tu dużo mówić – dość symbolicznie 🙂 ).

Z akcji wykluczeni są także aktualni uczestnicy trwających nadal edycji promocji KMO.

Sposób obliczania salda początkowego widzicie poniżej:

Początkowe saldo – przykład z regulaminu promocji

Nie masz jeszcze konta osobistego? Odbierz 740 zł premii!

Jak nietrudno się domyślić, w lepszej sytuacji jak zwykle znajdują się nowi klienci. Jako osoby niezwiązane z Alior Bankiem powinniście zacząć od założenia konta osobistego, co da Wam możliwość zdobycia premii na start wartości 500 zł, a do tego nawet 240 zł zwrotu za płatności telefonem! Warunki akcji są bardzo proste, a wszystko opisałem w tym artykule.

Oprócz tego każda wpłacona przez Was złotówka będzie z marszu traktowana jako „nowe środki”.

Analiza Konta Mega Oszczędnościowego Alior Banku

W trwającej obecnie edycji promocji KMO Wasze oszczędności mogą zyskać nawet 7% w skali roku z limitem dla kwoty do 100.000 zł, a preferencyjne oprocentowanie będzie obowiązywać przez 4 miesiące, licząc od dnia zaksięgowania na rachunku nowych środków. Pieniądze należy wpłacić w terminie do 25 marca 2024 roku.

Oprocentowanie na poziomie 7% w skali roku dostępne jest dla osób, które będą wykonywały 5 transakcji bezgotówkowych kartą wydaną do konta osobistego Alior Banku w każdym cyklu rozliczeniowym (cykl rozliczeniowy dla danego miesiąca kalendarzowego promocji zaczyna się w dniu, który poprzedza ten miesiąc i kończy w przedostatnim dniu tego miesiąca). Bez spełnienia tego warunku oprocentowanie wyniesie tylko 4,5% w skali roku.

Przykładowo: wpłacając nowe środki na Konto Mega Oszczędnościowe w marcu 2024 roku, 5 płatności powinniście wykonać w okresie od 29 lutego 2024 roku do 30 marca 2024 roku, następnie kolejne 5 płatności w terminie od 31 marca 2024 roku do 29 kwietnia 2024 roku… i tak dalej 😉

Warto zwrócić uwagę na bardzo ważny zapis regulaminu: Transakcją nie jest wypłata z bankomatu.

Dużą zaletą omawianego konta jest wspomniana już wcześniej elastyczność. Swoje środki możecie bowiem swobodnie i bez ograniczeń przemieszczać pomiędzy kontem osobistym w Alior Banku, a otwartym tam kontem oszczędnościowym.

Wypłata środków – zarówno na konto w tym samym, jak i innym banku – nie wiąże się z utratą wypracowanych odsetek. Te zaś kapitalizowane są na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.

Jeśli chodzi o schemat oprocentowania środków, pozwólcie, że zostawię Was po prostu z tabelą banku.

Konto Mega Oszczędnościowe – tabela oprocentowania

Po zakończeniu okresu promocyjnego oprocentowanie wróci do standardowej stawki, zgodnej z obowiązującą tabelą oprocentowania.

Szczegółów promocji szukajcie w jej regulaminie.

Jak założyć Konto Mega Oszczędnościowe w Alior Banku?

Konto z promocyjnym oprocentowaniem założycie najszybciej z pomocą bankowości elektronicznej. Jako klienci Alior Banku odszukajcie po prostu zakładkę z ofertą po zalogowaniu się do swojego konta. Jeśli jeszcze go nie macie – raz jeszcze przypominam o możliwości odbioru 500 zł premii na start i zwrotu za płatności telefonem – do 240 zł! KMO otworzycie także podczas wnioskowania o rachunek osobisty.

Koszty związane z Kontem Mega Oszczędnościowym

Jak widzicie, prowadzenie KMO jest całkowicie darmowe. Darmowe są także przelewy wewnętrzne z i na konto oraz pierwszy przelew zewnętrzny w każdym miesiącu. Kolejne kosztują już 8 zł/szt.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów