fbpx

Konto Mega Oszczędnościowe Alior Bank: 7% w skali roku dla kwoty do 100.000 zł i nawet 940 zł premii w promocji konta osobistego!

Trwa do:
31 lipca 2024

Konto Mega Oszczędnościowe Alior Bank dostępne jest obecnie w nowej promocji podwyższonego oprocentowania, która potrwa w okresie od 8 maja do 31 lipca 2024 roku. Bank utrzymuje wysokie oprocentowanie na poziomie aż 7% w skali roku. Będzie ono dostępne wyłącznie dla nowych klientów banku, którzy założyli lub założą Konto Jakże Osobiste w okresie 1 maja do 31 lipca 2024 roku. Po staremu zostaje wysoki limit środków, który obejmie kwotę nawet 100.000 zł. Promocyjne oprocentowanie obowiązuje przez okres 4 miesięcy. Po tym okresie możecie pogodzić się z oprocentowaniem standardowym (zgodnym z aktualną tabelą oprocentowania) lub swoje oszczędności przenieść przykładowo na inny depozyt (tutaj – ranking kont oszczędnościowych). Nowe środki, które scharakteryzuję w dalszej części artykułu, będą pracować na 7% w skali roku pod warunkiem założenia konta osobistego i wykonania 5 płatności wydaną do niego kartą w każdym miesiącu trwania promocji (lub 4,5% w skali roku bez wspomnianych transakcji oraz dla aktualnych klientów banku). Na nowych klientów banku czeka dodatkowa niespodzianka: 500 zł premii na start, 200 zł bonusu w formie punktów Bezcenne Chwile oraz do 240 zł zwrotu za płatności telefonem, a także do 900 zł premii w formie zwrotu za transakcje kartą kredytową! Co ciekawe, rejestrując kartę debetową lub kredytową Mastercard w programie Bezcenne Chwile, otrzymacie także 16.000 punktów, które wymienicie na vouchery o wartości 200 zł do wykorzystania w ulubionych sklepach. Szczegółów tej promocji szukajcie w naszej dedykowanej analizie.

Konto Mega Oszczędnościowe – dla kogo?

Promocja Konta Mega Oszczędnościowego skierowana jest przede wszystkim do nowych, a przede wszystkim pełnoletnich klientów Alior Banku. Z wyższego oprocentowania skorzystacie nawet wtedy, gdy wcześniej otworzyliście już którąkolwiek z oszczędnościówek w omawianym banku i aktywnie z niej korzystacie. Powinniście jednak pamiętać, że wyższym oprocentowaniem mogą zostać objęte wyłącznie nowe środki, czyli pieniądze, które wpłaciliście do banku po dniu 30 kwietnia 2024 roku i to wyłącznie w przypadku klientów, którzy w okresie od 1 maja do 31 lipca 2024 roku założą Konto Jakże Osobiste z oferty Alior Banku.

Jeśli chodzi o definicję nowych środków, pod uwagę bank będzie brał saldo w wymienionym dniu na Waszych kontach osobistych i oszczędnościowych oraz lokatach terminowych. Na wyższy procent zapracuje kwota powyżej obliczonego poziomu. Reszta, czyli tak zwane stare środki, będzie oprocentowana zgodnie z aktualną tabelą oprocentowania (co tu dużo mówić – dość symbolicznie 🙂 ).

Z akcji wykluczeni są także aktualni uczestnicy trwających nadal edycji promocji KMO.

Sposób obliczania salda początkowego widzicie poniżej:

Początkowe saldo – przykład z regulaminu promocji

Nie masz jeszcze konta osobistego? Odbierz 740 zł premii!

Jak nietrudno się domyślić, w lepszej sytuacji jak zwykle znajdują się nowi klienci. Jako osoby niezwiązane z Alior Bankiem powinniście zacząć od założenia konta osobistego, co da Wam możliwość zdobycia premii na start wartości 500 zł, a do tego nawet 240 zł zwrotu za płatności telefonem! Ponadto w ten sposób uzyskacie wyższą stawkę oprocentowania (7% w skali roku). Warunki akcji są bardzo proste, a wszystko opisałem w tym artykule.

Analiza Konta Mega Oszczędnościowego Alior Banku

W trwającej obecnie edycji promocji KMO Wasze oszczędności mogą zyskać nawet 7% w skali roku z limitem dla kwoty do 100.000 zł, a preferencyjne oprocentowanie będzie obowiązywać przez 4 miesiące, licząc od dnia zaksięgowania na rachunku nowych środków. Pieniądze należy wpłacić w terminie do 31 lipca 2024 roku.

Oprocentowanie na poziomie 7% w skali roku dostępne jest dla osób, które:

  • w okresie od 1 maja do 31 lipca 2024 roku założą Konto Jakże Osobiste,
  • będą wykonywały 5 transakcji bezgotówkowych kartą wydaną do konta osobistego Alior Banku w każdym cyklu rozliczeniowym (cykl rozliczeniowy dla danego miesiąca kalendarzowego promocji zaczyna się w dniu, który poprzedza ten miesiąc i kończy w przedostatnim dniu tego miesiąca).

Bez spełnienia tych warunków oprocentowanie wyniesie tylko 4,5% w skali roku.

Przykładowo: wpłacając nowe środki na Konto Mega Oszczędnościowe w maju 2024 roku, 5 płatności powinniście wykonać w okresie od 30 kwietnia 2024 roku do 30 maja 2024 roku, następnie kolejne 5 płatności w terminie od 31 maja 2024 roku do 30 czerwca 2024 roku… i tak dalej 😉

Warto zwrócić uwagę na bardzo ważny zapis regulaminu: Transakcją nie jest wypłata z bankomatu.

Dużą zaletą omawianego konta jest wspomniana już wcześniej elastyczność. Swoje środki możecie bowiem swobodnie i bez ograniczeń przemieszczać pomiędzy kontem osobistym w Alior Banku, a otwartym tam kontem oszczędnościowym.

Wypłata środków – zarówno na konto w tym samym, jak i innym banku – nie wiąże się z utratą wypracowanych odsetek. Te zaś kapitalizowane są na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.

Jeśli chodzi o schemat oprocentowania środków, pozwólcie, że zostawię Was po prostu z tabelą banku.

Konto Mega Oszczędnościowe – tabela oprocentowania

Po zakończeniu okresu promocyjnego oprocentowanie wróci do standardowej stawki, zgodnej z obowiązującą tabelą oprocentowania.

Szczegółów promocji szukajcie w jej regulaminie.

Jak założyć Konto Mega Oszczędnościowe w Alior Banku?

Konto z promocyjnym oprocentowaniem założycie najszybciej z pomocą bankowości elektronicznej. Jako klienci Alior Banku odszukajcie po prostu zakładkę z ofertą po zalogowaniu się do swojego konta. Jeśli jeszcze go nie macie – raz jeszcze przypominam o możliwości odbioru 500 zł premii na start, 200 zł w punktach Mastercard Bezcenne Chwile i zwrotu za płatności telefonem – do 240 zł! KMO otworzycie także podczas wnioskowania o rachunek osobisty.

Koszty związane z Kontem Mega Oszczędnościowym

Jak widzicie, prowadzenie KMO jest całkowicie darmowe. Darmowe są także przelewy wewnętrzne z i na konto oraz pierwszy przelew zewnętrzny w każdym miesiącu. Kolejne kosztują już 8 zł/szt.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów