Konto Mega Oszczędnościowe Alior Bank: 6,5% w skali roku dla kwoty do 200.000 zł i nawet 450 zł premii w promocji konta osobistego!

Trwa do:
16 października 2023

Konto Mega Oszczędnościowe Alior Bank doczekało się kolejnej, 39. edycji promocji podwyższonego oprocentowania, która potrwa do 16 października 2023 roku. Obecne oprocentowanie (6,5% w skali roku) zmieniło się nieco względem ostatniej edycji (7% w skali roku). Zmianie „na plus” uległ jednak limit środków, który powrócił do poziomu 200.000 zł. Promocyjne oprocentowanie obowiązuje przez okres 3 miesięcy. Po tym okresie możecie pogodzić się z oprocentowaniem standardowym (zgodnym z aktualną tabelą oprocentowania) lub swoje oszczędności przenieść przykładowo na inny depozyt (tutaj – ranking kont oszczędnościowych). Nowe środki, które scharakteryzuję w dalszej części artykułu, będą pracować na 6,5% w skali roku pod warunkiem wykonania 5 płatności kartą na swoim koncie osobistym w każdym miesiącu trwania promocji (lub 4% w skali roku bez wspomnianych transakcji). Na nowych klientów banku czeka dodatkowa niespodzianka: nawet 450 zł premii w promocji konta osobistego (tylko do 30 września 2023 roku).

Konto Mega Oszczędnościowe – dla kogo?

Promocja Konta Mega Oszczędnościowego skierowana jest do nowych i aktualnych, a przede wszystkim pełnoletnich klientów Alior Banku. Z wyższego oprocentowania skorzystacie nawet wtedy, gdy wcześniej otworzyliście już którąkolwiek z oszczędnościówek w omawianym banku i aktywnie z niej korzystacie. Powinniście jednak pamiętać, że wyższym oprocentowaniem mogą zostać objęte wyłącznie nowe środki, czyli pieniądze, które wpłaciliście do banku po dniu 8 września 2023 roku. Pod uwagę bank będzie brał saldo w wymienionym dniu na Waszych kontach osobistych i oszczędnościowych oraz lokatach terminowych. Na wyższy procent zapracuje kwota powyżej obliczonego poziomu. Reszta, czyli tak zwane stare środki, będzie oprocentowana zgodnie z aktualną tabelą oprocentowania (co tu dużo mówić – dość symbolicznie 🙂 ).

Z akcji wykluczeni są także aktualni uczestnicy trwających nadal edycji promocji KMO.

Sposób obliczania salda początkowego widzicie poniżej:

Początkowe saldo – przykład z regulaminu promocji

Nie masz jeszcze konta osobistego? Odbierz 450 zł premii!

Jak nietrudno się domyślić, w lepszej sytuacji jak zwykle znajdują się nowi klienci. Jako osoby niezwiązane z Alior Bankiem powinniście zacząć od założenia konta osobistego, co da Wam możliwość zdobycia premii o łącznej wartości nawet 450 zł! Warunki akcji są bardzo proste, a wszystko opisałem w tym artykule.

Oprócz tego każda wpłacona przez Was złotówka będzie z marszu traktowana jako „nowe środki”.

Analiza Konta Mega Oszczędnościowego Alior Banku

W 39. edycji promocji KMO Wasze oszczędności mogą zyskać nawet 6,5% w skali roku z limitem dla kwoty do 200.000 zł, a preferencyjne oprocentowanie będzie obowiązywać przez 3 miesiące, licząc od dnia zaksięgowania na rachunku nowych środków. Pieniądze należy wpłacić do 16 października 2023 roku.

Oprocentowanie na poziomie 6,5% w skali roku dostępne jest dla osób, które będą wykonywały 5 transakcji bezgotówkowych kartą wydaną do konta osobistego Alior Banku w każdym cyklu rozliczeniowym (cykl rozliczeniowy dla danego miesiąca kalendarzowego promocji zaczyna się w dniu, który poprzedza ten miesiąc i kończy w przedostatnim dniu tego miesiąca). Bez spełnienia tego warunku oprocentowanie wyniesie tylko 4% w skali roku.

Przykładowo: wpłacając nowe środki na Konto Mega Oszczędnościowe we wrześniu 2023 roku, 5 płatności powinniście wykonać w okresie od 31 sierpnia do 29 września 2023 roku, następnie kolejne 5 płatności od 30 września do 30 października 2023 roku… i tak dalej 😉

Warto zwrócić uwagę na bardzo ważny zapis regulaminu: Transakcją nie jest wypłata z bankomatu.

Dużą zaletą omawianego konta jest wspomniana już wcześniej elastyczność. Swoje środki możecie bowiem swobodnie i bez ograniczeń przemieszczać pomiędzy kontem osobistym w Alior Banku, a otwartym tam kontem oszczędnościowym.

Wypłata środków – zarówno na konto w tym samym, jak i innym banku – nie wiąże się z utratą wypracowanych odsetek. Te zaś kapitalizowane są na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.

Jeśli chodzi o schemat oprocentowania środków, pozwólcie, że zostawię Was po prostu z tabelą banku.

Konto Mega Oszczędnościowe – tabela oprocentowania

Po zakończeniu okresu promocyjnego oprocentowanie wróci do standardowej stawki, zgodnej z obowiązującą tabelą oprocentowania.

Szczegółów promocji szukajcie w jej regulaminie – 39. edycja KMO.

Jak założyć Konto Mega Oszczędnościowe w Alior Banku?

Konto z promocyjnym oprocentowaniem założycie najszybciej z pomocą bankowości elektronicznej. Jako klienci Alior Banku odszukajcie po prostu zakładkę z ofertą po zalogowaniu się do swojego konta. Jeśli jeszcze go nie macie – raz jeszcze przypominam o możliwości odbioru nawet 450 zł premii na start! KMO otworzycie także podczas wnioskowania o rachunek osobisty.

Koszty związane z Kontem Mega Oszczędnościowym

Jak widzicie, prowadzenie KMO jest całkowicie darmowe. Darmowe są także przelewy wewnętrzne z i na konto oraz pierwszy przelew zewnętrzny w każdym miesiącu. Kolejne kosztują już 8 zł/szt.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


8

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

6

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów