Konto Mega Oszczędnościowe Alior Bank: 7% w skali roku dla kwoty do 200.000 zł oraz nawet 750 zł premii w promocji konta osobistego!

Trwa do:
4 kwietnia 2023

Konto Mega Oszczędnościowe Alior Bank doczekało się kolejnej, 33. edycji promocji podwyższonego oprocentowania, która potrwa do 4 kwietnia 2023 roku. Oprocentowanie zostało nieznacznie obniżone, dlatego uważam, że to ostatni dzwonek, żeby załapać się na przyzwoity zysk, zanim depozyty wrócą do poziomu sprzed 2022 roku. Wysoki limit kwotowy (aż 200.000 zł!) pozwoli zdeponować nawet solidne oszczędności. Po 3 miesiącach obowiązywania promocyjnego oprocentowania, oszczędności możecie przykładowo przenieść na inny depozyt (tutaj – ranking kont oszczędnościowych). Nowe środki, które scharakteryzuję w dalszej części artykułu, będą pracować na 7% w skali roku (to obniżka w stosunku do poprzedniej edycji, która oferowała 7,5% w skali roku) pod warunkiem wykonania 5 płatności kartą na swoim koncie osobistym w każdym miesiącu trwania promocji (lub 5% w skali roku bez transakcji). Biorąc pod uwagę, że do czynienia mamy nie z lokatą, a z kontem oszczędnościowym, wynik ten uważam za co najmniej satysfakcjonujący. Na nowych klientów banku czeka dodatkowa niespodzianka: nawet 750 zł premii w promocji konta osobistego! Ponadto możecie założyć Lokatę na Nowe Środki, której oprocentowanie maksymalne wynosi 6,5% w skali roku.

Konto Mega Oszczędnościowe – dla kogo?

Promocja Konta Mega Oszczędnościowego skierowana jest do nowych i aktualnych, a przede wszystkim pełnoletnich klientów Alior Banku. Z wyższego oprocentowania skorzystacie nawet wtedy, gdy wcześniej otworzyliście już którąkolwiek z oszczędnościówek w omawianym banku i aktywnie z niej korzystacie. Powinniście jednak pamiętać, że wyższym oprocentowaniem mogą zostać objęte wyłącznie nowe środki, czyli pieniądze, które wpłaciliście do banku po 10 marca 2023 roku. Pod uwagę bank będzie brał saldo w wymienionym dniu na Waszych kontach osobistych i oszczędnościowych oraz lokat terminowych. Na wyższy procent zapracuje kwota powyżej obliczonego poziomu. Reszta, czyli tak zwane stare środki, będzie oprocentowana zgodnie z aktualną tabelą oprocentowania (co tu dużo mówić – dość symbolicznie 🙂 ).

Z akcji wykluczeni są także aktualni uczestnicy trwających nadal edycji promocji KMO.

Sposób obliczania salda początkowego widzicie poniżej:

Początkowe saldo – dwa przykłady z regulaminu promocji

Nie masz jeszcze konta osobistego? Odbierz 750 zł premii!

Jak nietrudno się domyślić, w lepszej sytuacji jak zwykle znajdują się nowi klienci. Jako osoby niezwiązane z Alior Bankiem powinniście zacząć od założenia konta osobistego, co da Wam możliwość zdobycia premii o łącznej wartości nawet 750 zł! Warunki akcji są bardzo proste, a wszystko opisałem w tym artykule. Oprócz tego każda wpłacona przez Was złotówka będzie z marszu traktowana jako „nowe środki”.

Analiza Konta Mega Oszczędnościowego Alior Banku

W 33. edycji promocji KMO Wasze oszczędności mogą zyskać nawet 7% w skali roku z limitem dla kwoty do 200.000 zł, a preferencyjne oprocentowanie będzie obowiązywać przez 3 miesiące, licząc od dnia zaksięgowania na rachunku nowych środków. Podwyższone oprocentowanie zobaczycie na koncie następnego dnia roboczego, otrzymacie też wiadomość SMS z powiadomieniem. Pieniądze należy wpłacić do dnia 4 kwietnia 2023 roku. Najwyższy pułap dostępny jest dla osób, które będą wykonywały 5 transakcji bezgotówkowych kartą wydaną do konta osobistego Alior Banku (każdego miesiąca trwania promocji).

Warto zwrócić uwagę na bardzo ważny zapis regulaminu: Transakcją nie jest wypłata z bankomatów i płatności Kartą wykonane za pośrednictwem Internetu.

Dużą zaletą omawianego konta jest wspomniana już wcześniej elastyczność. Swoje środki możecie bowiem swobodnie i bez ograniczeń przemieszczać pomiędzy kontem osobistym w Alior Banku, a otwartym tam kontem oszczędnościowym.

Wypłata środków – zarówno na konto w tym samym, jak i innym banku – nie wiąże się z utratą wypracowanych odsetek. Te zaś kapitalizowane są na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.

Jeśli chodzi o schemat oprocentowania środków, pozwólcie, że zostawię Was po prostu z tabelą banku.

Konto Mega Oszczędnościowe – tabela oprocentowania

Po zakończeniu okresu promocyjnego oprocentowanie wróci do standardowej stawki, zgodnej z obowiązującą tabelą oprocentowania.

Szczegółów promocji szukajcie w jej regulaminie – 33. edycja KMO.

Jak założyć Konto Mega Oszczędnościowe w Alior Banku?

Konto z promocyjnym oprocentowaniem założycie najszybciej z pomocą bankowości elektronicznej. Jako klienci Alior Banku odszukajcie po prostu zakładkę z ofertą po zalogowaniu się do swojego konta. Jeśli jeszcze go nie macie – raz jeszcze przypominam o możliwości odbioru nawet 750 zł premii na start! KMO otworzycie także podczas wnioskowania o rachunek osobisty.

Koszty związane z Kontem Mega Oszczędnościowym

Jak widzicie, prowadzenie KMO jest całkowicie darmowe. Darmowe są także przelewy wewnętrzne z i na konto oraz pierwszy przelew zewnętrzny w każdym miesiącu. Kolejne kosztują już 8 zł/szt.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


8

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

6

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów