Konto Mega Oszczędnościowe Alior Bank: 5% w skali roku dla kwoty do 400.000 zł oraz 400 zł premii w promocji konta osobistego!

Trwa do:
13 września 2022

Konto Mega Oszczędnościowe Alior Banku doczekało się kolejnej promocji preferencyjnego oprocentowania! Wysoki limit kwotowy (podwojony względem poprzedniej edycji do kwoty aż 400.000 zł!) pozwoli zdeponować nawet duże oszczędności, zaś stosunkowo krótki okres obowiązywania oprocentowania to dobra okazja do dynamicznego przenoszenia swoich środków pomiędzy różnymi depozytami. Nowe środki, które scharakteryzuję w dalszej części artykułu, będą pracować na 5% w skali roku pod warunkiem zapewnienia comiesięcznych wpływów na konto osobiste (lub 4% w skali roku bez wpływu). W stosunku do poprzedniej edycji, oprocentowanie pozostaje więc bez zmian. Biorąc jednak pod uwagę, że do czynienia mamy nie z lokatą, a z kontem oszczędnościowym, wynik ten wciąż uważam za co najmniej satysfakcjonując. Na nowych klientów banku czeka dodatkowa niespodzianka: 400 zł łatwej premii na start oraz 50 zł bonusu dla dziecka. Ponadto możecie założyć Lokatę na Nowe Środki, której oprocentowanie powiększyło się do nawet 7% w skali roku. Co ważne, Lokata na Nowe środki nie posiada górnego limitu środków, jakie możecie na niej ulokować!

Konto Mega Oszczędnościowe – dla kogo?

Promocja Konta Mega Oszczędnościowego skierowana jest do nowych i aktualnych, a przede wszystkim pełnoletnich klientów Alior Banku. Z wyższego oprocentowania skorzystacie nawet wtedy, gdy wcześniej otworzyliście już którąkolwiek z oszczędnościówek w omawianym banku i aktywnie z niej korzystacie. Powinniście jednak pamiętać, że wyższym oprocentowaniem mogą zostać objęte wyłącznie nowe środki, czyli pieniądze, które wpłaciliście do banku po 20 lipca 2022 roku. Pod uwagę bank będzie brał saldo w wymienionym dniu na Waszych kontach osobistych i oszczędnościowych oraz lokat terminowych. Na wyższy procent zapracuje kwota powyżej obliczonego poziomu. Reszta, czyli tak zwane stare środki, będzie oprocentowana zgodnie z tabelą (co tu dużo mówić – dość symbolicznie 🙂 ).

Z akcji wykluczeni są także aktualni uczestnicy trwających nadal edycji promocji KMO.

Nowe środki – Konto Mega Oszczędnościowe

Powyżej widzicie przykład obliczania salda początkowego i wartości nowych środków.

Nie masz jeszcze konta osobistego? Odbierz 400 zł premii!

Jak nietrudno się domyślić, w lepszej sytuacji jak zwykle znajdują się nowi klienci. Jako osoby niezwiązane z Alior Bankiem powinniście zacząć od założenia konta osobistego, co da Wam możliwość zdobycia premii – 400 zł łatwej premii na start oraz 50 zł bonusu dla dziecka! Warunki akcji są bardzo proste, a wszystko opisałem w tym artykule.

Analiza Konta Mega Oszczędnościowego Alior Banku

W 26. edycji promocji KMO Wasze oszczędności mogą zyskać nawet 5% w skali roku z limitem dla kwoty do 400.000 zł, a preferencyjne oprocentowanie będzie obowiązywać przez 4 miesiące, licząc od dnia zaksięgowania na rachunku nowych środków. Podwyższone oprocentowanie zobaczycie na koncie następnego dnia roboczego, otrzymacie też wiadomość SMS z powiadomieniem. Pieniądze należy wpłacić do dnia 13 września 2022 roku. Najwyższy pułap dostępny jest dla osób, które będą zapewniały co miesiąc wpływ na konto osobiste w Alior Banku. Więcej na temat wpływu znajdziecie w dalszej części.

Dużą zaletą omawianego konta jest wspomniana już wcześniej elastyczność. Swoje środki możecie bowiem swobodnie i bez ograniczeń przemieszczać pomiędzy kontem osobistym w Alior Banku, a otwartym tam kontem oszczędnościowym.

Wypłata środków – zarówno na konto w tym samym, jak i innym banku – nie wiąże się z utratą wypracowanych odsetek. Te zaś kapitalizowane są na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.

Jeśli chodzi o schemat oprocentowania środków, pozwólcie, że zostawię Was po prostu z tabelą banku. 

Konto Mega Oszczędnościowe – tabela oprocentowania

Dodam jedynie, że wspomniany w tabeli wpływ na konto osobiste musi pochodzić z konta osobistego prowadzonego w innym banku lub z konta firmowego prowadzonego w dowolny banku (także banku organizatora). Wpływ musi być jednorazowy i trafiać na konto każdego miesiąca.

Konto Mega Oszczędnościowe to z definicji rachunek indywidualny i nie może być prowadzony razem ze współposiadaczem.

Po zakończeniu okresu promocyjnego oprocentowanie wróci do standardowej stawki, zgodnej z obowiązującą tabelą oprocentowania.

Szczegółów promocji szukajcie w jej regulaminie – 26. edycja KMO.

Jak założyć Konto Mega Oszczędnościowe w Alior Banku?

Konto z promocyjnym oprocentowaniem założycie najszybciej z pomocą bankowości elektronicznej. Jako klienci Alior Banku odszukajcie po prostu zakładkę z ofertą po zalogowaniu się do swojego konta. Jeśli jeszcze go nie macie – raz jeszcze przypominam o możliwości odbioru 400 zł premii na start! KMO otworzycie także podczas wnioskowania o rachunek osobisty.

Koszty związane z Kontem Mega Oszczędnościowym

Jak widzicie, prowadzenie KMO jest całkowicie darmowe. Darmowe są także przelewy wewnętrzne z i na konto oraz pierwszy przelew zewnętrzny w każdym miesiącu. Kolejne kosztują już 8 zł/szt.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów