fbpx

Ostatnie chwile promocji w ING Banku Śląskim: Konto Mobi (dla osób w wieku od 18 do 26 lat) z 500 zł premii na start + 100 zł premii za konto dziecka

Trwa do:
27 czerwca 2024

To już ostatnie chwile świetnej promocji, którą ING Bank Śląski próbuje skusić osoby w wieku od 18 do 26 lat do założenia swojego darmowego rachunku Mobi. Wniosek o rachunek możecie złożyć już tylko dziś – 27 czerwca 2024 roku! Bank oferuje rekordowy bonus o wartości aż 500 zł! Mało tego – bonus wypłacany jest w gotówce, a nie w bonach czy jakichś tam voucherach! Co ważne, z promocji mogą skorzystać zarówno całkiem nowi, jak i byli klienci ING Banku Śląskiego. W stosunku do ostatniej edycji, bank zdecydował się na skrócenie okresu karencji o kolejne 3 miesiące. Dzięki temu jeszcze więcej osób może skorzystać z promocji i odebrać bonus na start. Do największych zalet rachunku należy przede wszystkim bezwarunkowo darmowe prowadzenie oraz korzystanie z karty debetowej, a także przejrzystość oferty całego banku i funkcjonalność aplikacji mobilnej. Jeśli zaś macie zamiar oszczędzać, bank przygotował dwie promocje konta oszczędnościowego – obie na 6% w skali roku. Możecie w ten sposób ulokować łącznie nawet 400.000 zł. Dodatkowy atut to konto Smart Saver (oprocentowane na 5% w skali roku) z opcją automatycznego odprowadzania „końcówek” od zakupów.

PS. zakładając konto dla swojego dziecka w wieku od 13 do 17 lat, możecie zgarnąć dodatkowe 100 zł bonusu na bardzo łatwych zasadach! Szczegóły promocji znajdziecie na dedykowanej podstronie.

Uczestnicy promocjiKonto Mobi

Promocja z 500 zł premii na start skierowana jest zarówno do całkiem nowych, jak i byłych klientów banku, czyli osób, które nie posiadały lub nie współposiadały któregokolwiek z kont osobistych oferowanych przez ING Bank Śląski w okresie od 31 grudnia 2022 roku do 28 marca 2024 roku. Ponadto promocja nie dotyczy osób aktualnie posiadających lub współposiadających inne produkty banku (na przykład konta, karty, pożyczki) oraz osób będących pełnomocnikami do tych produktów.

Jeśli kiedykolwiek wcześniej mieliście już konto w ING Banku Śląskim i ponownie chcecie wziąć udział w promocji, upewnijcie się, że nie macie w nim aktywnej „kartoteki klienta”, która może pokrzyżować plany. Wystarczy telefon na infolinię lub spacer do placówki banku, żeby wszystkiego się dowiedzieć.

Jak założyć konto Mobi w ING?

Jeśli macie mniej niż ukończone 26 lat, ING Bank Śląski przygotował dla Was Konto w wersji Mobi i to właśnie jemu przyjrzymy się w niniejszej publikacji. Dla starszych czytelników domyślnym rachunkiem jest natomiast Konto Direct, o którym piszemy w tym artykule (również objęte promocją).

Wniosek o promocyjne Konto Mobi z premią dostępny jest na dedykowanej stronie promocji. Oprócz konta osobistego należy również zawrzeć umowę o bankowość internetową, umowę o Otwarte Konto Oszczędnościowe oraz o kartę płatniczą. Ponadto wyraźcie zgody handlowe i marketingowe. Na złożenie wniosku macie czas w terminie do 27 czerwca 2024 roku. Co ciekawe, o kartę debetową nie musicie wnioskować od razu z kontem. Możecie ją domówić później, już poprzez bankowość elektroniczną lub aplikację mobilną. Najważniejsze, aby kartę domówić przed 27 czerwca 2024 roku.

Po wypełnieniu wniosku umowę możecie sfinalizować, na kilka sposobów, ale miejcie na uwadze, że w skład 500 zł premii wchodzi także bonus za założenie konta metodą „na selfie”, a jego wartość to aż 200 zł! Jeśli wybierzecie inną dostępną metodę, będziecie mogli otrzymać nie więcej niż 300 zł łącznej premii. Dlatego lepiej wniosek od razu zacznijcie składać na telefonie (otwórzcie artykuł w przeglądarce i kliknijcie w dedykowany link promocyjny, by później przejść do aplikacji mobilnej). Do wyboru są następujące metody podpisania umowy:

 • za pośrednictwem selfie, po przejściu do aplikacji Moje ING (z premią),
 • za pośrednictwem przelewu weryfikacyjnego – w pełni online,
 • za pośrednictwem kuriera (zweryfikuje on waszą tożsamość, zaś umowa zostanie dosłana mailem),
 • poprzez zweryfikowanie się w placówce banku.

Pamiętajcie, iż podczas składania wniosku należy załączyć zdjęcia dowodu osobistego, dlatego przygotujcie je sobie przed rozpoczęciem całego procesu.

​Warunki promocji – Konto Mobi

Łączny bonus na start podzielony jest na trzy części, odpowiednio: 150 zł, 200 zł i 150 zł premii.

Warunkiem uzyskania 150 zł bonusu jest zapewnienie wpływów na konto w łącznej kwocie minimum 1000 zł w dowolnych trzech miesiącach w okresie do 30 września 2024 roku. W tym samym terminie należy wyrazić zgodę na weryfikację behawioralną (to jedno z zabezpieczeń przed cyberoszustami, więcej na ten temat przeczytacie w tym miejscu).

Przykładowo, zakładając konto w czerwcu 2024 roku, wpływy o łącznej wartości 1000 zł miesięcznie możecie zapewniać w miesiącach od czerwca do września 2024. To już Wasza decyzja, w których trzech miesiącach postanowicie spełnić te warunki.


Jak włączyć weryfikację behawioralną w ING Banku Śląskim?

Uwaga! Jeśli spełnicie powyższe warunki, a do tego Wasze konto zostało założone metodą „na selfie”, oprócz 150 zł premii, otrzymacie także dodatkowy bonus w kwocie 200 zł!

Kolejne 150 zł premii otrzymacie, jeśli:

 • wykonacie płatności bezgotówkowe kartą i/lub BLIKIEM (w sklepach internetowych i/lub stacjonarnych) na łączną kwotę co najmniej 1000 zł – w terminie do 30 września 2024 roku,
 • wykonacie co najmniej 3 płatności BLIKIEM za zakupy w Internecie (przykładowo na Allegro lub w sklepach internetowych) – w terminie do 30 września 2024 roku,
 • założycie minimum jeden cel oszczędnościowy w ramach Otwartego Konta Oszczędnościowego – w terminie do 30 września 2024 roku,
 • na dzień 30 września 2024 roku musicie posiadać cele oszczędnościowe (minimum jeden), których suma sald wynosi co najmniej 300 zł.

Wskazówki

Co do kwestii „wpływu”, bank zastrzega, iż wpływ ten nie może pochodzić z tytułu wpłaty własnej w oddziałach banku lub we wpłatomatach. Nie może on również pochodzić z waszego konta w ING Banku Śląskim. Natomiast przykładowy przelew z własnego konta w innym banku zapewni spełnienie warunków promocji. Może to być również przelew od kogoś bliskiego lub od pracodawcy.

Środki wymagane na „celu lub celach oszczędnościowych” możecie po prostu przelać ze swojego konta osobistego. W dalszej części artykułu opowiadam bardziej szczegółowo, czymże są te cele oszczędnościowe.


Wypłata premii – ING Konto Mobi

Wypłata 500 zł premii w przypadku Konta Mobi nastąpi najpóźniej 15 października 2024 roku. Środki zostaną wypłacone przelewem na konto oszczędnościowe. W chwili wypłaty premii należy posiadać aktywne konto osobiste, Otwarte Konto Oszczędnościowe oraz kartę debetową. Nagroda zwolniona jest z opodatkowania.

Szczegóły w regulaminie promocji ING Banku Śląskiego.

Szczegóły Konta Mobi (dla osób w wieku do 26 lat)

 • 0 zł za prowadzenie konta – bezwarunkowo,  
 • 0 zł za użytkowanie karty debetowej – bezwarunkowo, 
 • 0 zł za wpłaty i wypłaty w bankomatach ING oraz sieci Planet Cash,
 • 0 zł za wypłaty gotówki z obcych bankomatów,
 • 0 zł za wypłaty BLIKIEM ze wszystkich bankomatów w Polsce, 
 • 0 zł za wypłaty gotówki w sklepach w ramach cashback, 
 • 0 zł za krajowe przelewy internetowe i mobilne w PLN,
 • dostęp do Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay oraz BLIK.

Szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji.

Konto Mobi i wygodne płatności mobilne

Konto Mobi jest przeznaczone dla młodych ludzi, a ci potrzebują przede wszystkim produktów elastycznych, efektywnych i szybkich w działaniu. Nowe pokolenia wyznaczają kolejne wyzwania dla twórców rozwiązań. Korzystając z Konta Mobi, zyskacie kilka zróżnicowanych możliwości płatniczych. Na początku warto jednak powiedzieć, że dla osób do 26. roku życia karta płatnicza jest bezwarunkowo darmowa. Nie musicie więc wykonywać określonej liczby płatności czy w ogóle korzystać regularnie z karty, żeby unikać opłat.

Do konta wydawana jest zbliżeniowa debetowa karta Visa. Jeśli jednak nie zamierzacie korzystać z fizycznej karty w sklepach, wystarczy Wam telefon z modułem NFC. Możecie dodać kartę do aplikacji bankowej i mieć ją przy sobie zawsze.

Kartę możecie dodać także do znanych aplikacji płatniczych Apple, Google czy Garmin. Daje to nie tylko możliwość płatności zbliżeniowych, ale także (w przypadku Google Pay) kontrolowania swoich subskrypcji z poziomu aplikacji i wygodnych zakupów w Internecie dzięki zapamiętywaniu danych płatniczych.

ING Bank Śląski ma też w swojej ofercie kartę kredytową z limitem od 500 zł do nawet 20.000 zł przy minimalnym dochodzie 800 zł miesięcznie. To jednak materiał na osobny wpis 😉

Ekran aplikacji – widok dla konta firmowego

Pozytywnie oceniam także główny ekran aplikacji, który ponownie możemy spersonalizować, przypinając do niego kolejne skróty. Interfejs jest czytelny, a wszystkie opcje dostępne tam, gdzie ich szukam. Co ważne, aplikacja pozwala na aktywowanie wielu usług, otwieranie kolejnych rachunków, lokat i kont oszczędnościowych.

Apka może ponadto posłużyć jako mobilny dysk na dokumenty oraz przydać się podczas składania wniosków urzędowych (na przykład o 800+ czy inne dodatki). To także proste w obsłudze narzędzie do kontroli finansów i budżetu domowego.

Budżetowanie w aplikacji ING Banku Śląskiego

Aplikacja zdobyła pierwsze miejsce w kategorii Bankowość mobilna w rankingu Mobile Trends Awards. W tym miejscu znajdziecie poradnik dotyczący obsługi aplikacji.

​ING Bank Śląski – 6% w skali roku na koncie oszczędnościowym

Nowi klienci ING mogą skorzystać z atrakcyjnego oprocentowania na poziomie 6% w skali roku na dwóch dostępnych w banku rachunkach: Otwartym Koncie Oszczędnościowym oraz Otwartym Koncie Oszczędnościowym Bonus. Oprocentowanie będzie obowiązywało przez 3 miesiące. To, czy założycie jeden czy dwa rachunki, zależy głównie od tego, ile macie oszczędności. W ramach promocji na każdym z nich możecie zdeponować do 200.000 zł oszczędności.

OKO i OKO Bonus

Pamiętajcie, że pierwsze z nich, czyli Otwarte Konto Oszczędnościowe, należy założyć tak czy inaczej, jeśli tylko chcecie skorzystać z premii na start, którą opisaliśmy wyżej (na konto oszczędnościowe wpłynie bonus od banku).

Jeśli dopiero zakładacie konto osobiste w ING i chcecie skorzystać z promocyjnego oprocentowania, należy założyć konto oszczędnościowe (jedno lub dwa przedstawione wyżej) i w terminie do 23 lipca 2024 roku zasilić je środkami.

 1. Jeśli posiadacie do 200.000 zł oszczędności, proponuję Wam skorzystać z promocji Bonus na start.

  W tej promocji mogą wziąć udział wyłącznie nowi klienci, czyli osoby, które w okresie od 25 czerwca 2024 roku: nie są i nie były posiadaczami / współposiadaczami następujących rachunków w PLN: Otwartego Konta Oszczędnościowego, Otwartego Konta Oszczędnościowego Direct, Otwartego Konta Oszczędnościowego Premium, Dream Saver. Oznacza to tyle, że jest to promocja dla zupełnie nowych klientów, którzy dopiero założą (po 25 czerwca 2024 roku) konto osobiste i oszczędnościowe w ING Banku Śląskim.

 2. Jeśli dodatkowo posiadacie większe środki, nadwyżkę możecie zdeponować w ramach drugiej akcji na koncie o nazwie OKO Bonus. To konto można założyć tylko wtedy, gdy posiada się już pierwsze Otwarte Konto Oszczędnościowe. W tym przypadku limit środków również wynosi 200.000 zł, a oprocentowanie to 6% w skali roku. Jako nowi klienci spełniacie wszystkie warunki otrzymania podwyższonego oprocentowania bez dodatkowych wysiłków.

Będąc nowymi klientami możecie śmiało połączyć obie promocje, deponując łącznie kwotę do 400.000 zł. Wiem, że ich nazwy są podobne, dlatego zwróćcie uwagę na regulaminy, które podlinkowałem na końcu artykułu – w razie wątpliwości mogą Wam wiele wyjaśnić.

Kiedy bank wypłaci odsetki?

 • W przypadku konta prowadzonego w ramach oferty specjalnej „Bonus na start” odsetki, które wynikają z oprocentowania standardowego, bank dopisuje do konta na koniec każdego miesiąca. Odsetki, które wynikają z oprocentowania podwyższonego otrzymacie po zakończeniu oferty specjalnej, czyli po 3 miesiącach od założenia konta.
 • W przypadku oferty „OKO Bonus” odsetki wynikające z oprocentowania bonusowego i podstawowego otrzymacie na konto do 5. dnia miesiąca po zakończeniu oferty specjalnej.


​Ile kosztuje Otwarte Konto Oszczędnościowe i Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus ?

Konta zapewniają darmowe wpłaty i wypłaty z/na swój rachunek osobisty w ING Banku Śląskim. Przelewy na rachunek prowadzony w ING (w obu rachunkach), a także wypłaty BLIKiem w bankomatach ING Banku Śląskiego i Planet Cash w Polsce są darmowe i to bez limitu (BLIKiem tylko w przypadku OKO). Wykonane przelewy nie powodują też utraty dotychczas naliczonych odsetek. Darmowy będzie też pierwszy przelew w miesiącu na konto w innym banku (każdy kolejny to 9 zł opłaty).

Opłaty i prowizje – Otwarte Konto Oszczędnościowe

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji Bonus na start Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus oraz w Tabeli Opłat i Prowizji.

Rachunek Smart Saver na 5% w skali roku

W ramach rachunku Smart Saver możecie liczyć na oprocentowanie zmienne rzędu 5% w skali roku. Limit kwotowy dla promocyjnego oprocentowania to 5000 zł. Nadwyżki będą podlegały oprocentowaniu zmiennemu na poziomie 1,5% w skali roku, jednak zdecydowanie lepszym miejscem dla większych kwot będzie opisane wcześniej Otwarte Konto Oszczędnościowe.

Smart Saver nie jest bowiem klasycznym kontem oszczędnościowym, które możecie zasilać z zewnątrz tradycyjnym przelewem i to nie limit kwotowy decyduje o jego funkcjonalności. Konto jest zasilane automatycznie, gdy płacicie kartą lub robicie przelew. Wówczas bank wylicza kwotę oszczędności, zgodnie z wybraną przez Was metodą i przelewa ją z waszego konta osobistego na konto Smart Saver. Może to być zaokrąglenie kwoty transakcji do 5 zł lub do 10 zł, ewentualnie ustalony procent od kwoty transakcji (od 1% do 10%).

Jak działa Smart Saver?

Jak działa Smart Saver? Wyjaśnię to na przykładzie:
Załóżmy, że podczas zakładania rachunku ustaliliście, iż kwoty zakupów mają być zaokrąglane do pełnych 10 zł. Następnego dnia idziecie do kina i płacicie tam za bilet 17 zł. Z Waszego konta znika jednak równe 20 zł. 17 zł to należność za bilet, pozostałe 3 zł trafia z kolei na saldo Smart Saver.

Weźmy pod uwagę drugi scenariusz – zdecydowaliście, że każde zakupy będą powodowały naliczenie dodatkowych 10% od transakcji i przekazanie ich na konto Smart Saver. Przy tej samej transakcji w kinie z Waszego rachunku osobistego „zniknie” 18,70 zł. 17 zł to standardowo należność za bilet, a pozostałe 1,7 zł stanowi 10% od tamtej kwoty.

Wybór metody zależy wyłącznie od Was. Możecie w dowolnym momencie zmienić sposób obliczania lub wartość pojedynczych wpłat. Zwróćcie uwagę, że o ile w przypadku zaokrąglania większego znaczenia nie ma kwota zakupów, to przy odkładaniu „procentowym” – im wyższa kwota, tym więcej zostaje wpłacone na Smart Saver. Gdyby zamiast powyższego przykładowego biletu do kina znalazł się nowy smartfon za 2237 zł, to na konto oszczędnościowe zostanie przelane 3 zł w przypadku zaokrąglenia do pełnych 10 zł lub… 223,7 zł, jeśli ustalicie, że ma to być 10% od każdej kwoty 🙂

Prowadzenie rachunku Smart Saver jest darmowe, tak samo jak przelewy na konto osobiste w ING – bez limitu! Co ważne, środki można wypłacać w dowolnym momencie bez utraty odsetek. Ponadto w każdym miesiącu macie możliwość wykonania 1 darmowego przelewu na konto w „obcym” banku (każdy kolejny kosztuje już 9 zł).

Smart Saver dostępny jest zarówno dla pełnoletnich użytkowników, jak i młodzieży w wieku 13-18 lat, o ile nastolatek posiada konto osobiste w ING Banku Śląskim. Rachunek założycie oraz zamkniecie w aplikacji Moje ING – w kilka chwil.

Jak założyć Smart Saver w Koncie Mobi?

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów