Elastyczne Konto Oszczędnościowe VeloBank: 8% w skali roku dla kwoty do 400.000 zł + 750 zł premii na start!

Trwa do:
6 kwietnia 2023

Elastyczne Konto Oszczędnościowe VeloBank w kolejnej edycji (4/2023) promocji podwyższonego oprocentowania wciąż oferuje nam oprocentowanie na poziomie aż 8% w skali roku dla kwoty do 400.000 zł. Najważniejsze warunki pozostają więc niezmienne, a rachunek pozostaje w czołówce najlepiej oprocentowanych kont oszczędnościowych! Na takie warunki możemy liczyć w okresie od 10 marca do 6 kwietnia 2023 roku. Bez zmian, względem poprzednich edycji, pozostaje kwestia dostępności konta wyłącznie dla nowych środków, co dokładniej omówię w dalszej części wpisu. VeloBank oferuje także świetne, darmowe VeloKonto, które weszło niedawno do oferty, proponując 750 zł premii na start. Dodatkowo okres karencji jest ultra krótki (wystarczyło nie posiadać konta po 31 października 2022 roku), bank nie stosuje zaś żadnych wykluczeń transakcji pod kątem kodów MCC. Szczegółowa analiza VeloKonta dostępna jest w tym artykule.


Dla kogo jest Elastyczne Konto Oszczędnościowe VeloBank? Kto może skorzystać z wysokiego oprocentowania?

Swoje oszczędności możecie trzymać na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym Velo Bank przez okres 92 dni dla środków do kwoty 400.000 zł (oferta dla Nowych Środków) z oprocentowaniem 8% w skali roku. Kwota ponad limit zostanie objęta oprocentowaniem standardowym – zgodnie z aktualną tabelą (obecnie to symboliczne 0,05% w skali roku). Rachunek oszczędnościowy przeznaczony jest dla osób, które mają już konto osobiste VeloBanku (także jako współposiadacz) lub dopiero je założą, a następnie zasilą Elastyczne Konto Oszczędnościowe tak zwanymi nowymi środkami, których definicję wyjaśnię w dalszej części artykułu. Jeśli nie macie konta osobistego w VeloBanku, możecie zgarnąć aż 750 zł premii na start! Wystarczy, że założycie darmowe VeloKonto i spełnicie proste warunki!

Oprocentowanie środków i obowiązujące terminy

Żeby zacząć oszczędzać na 8% w skali roku powinniście przejść na dedykowaną stronę promocji i złożyć wniosek o otwarcie Elastycznego Konta Oszczędnościowego. Jeśli nie macie konta osobistego w omawianym banku, powinniście je założyć razem z kontem oszczędnościowym. Postawcie na darmowe VeloKonto i jednocześnie zaznaczcie zlecenie otwarcia VeloSkarbonki – dzięki temu, na subkonto oszczędnościowe będzie spływać 10% zwrotu za płatności kartą i BLIKiem! Nawet 100 zł miesięcznie przez pół roku, czyli razem do 600 zł zwrotu za zakupy!

Aby dodatkowo zdobyć 50 zł premii w ramach programu poleceń, podczas składania wniosku użyjcie kodu polecenia. Wpiszecie go na drugiej stronie wniosku. Kod możecie otrzymać od swojego znajomego, który jest już klientem VeloBanku i bierze udział w programie poleceń lub wykorzystać mój kod: CYGH86.

VeloSkarbonka – przepustka do 750 zł premiiUzyskanie preferencyjnego oprocentowania nie jest skomplikowane. Wystarczy, że na swoje konto oszczędnościowe wpłacicie nowe środki, czyli pieniądze ponad saldo, które znajdowało się na Waszych produktach w banku w dniu 7 marca 2023 roku. Pod uwagę brane są konta oszczędnościowe i lokaty, a także konta emerytalne, które posiadacie lub współposiadacie w VeloBanku. Konieczne będzie też wyrażenie zgód marketingowych – bez tego nie zakwalifikujecie się do promocji. Jeśli dopiero założycie konto osobiste, wszystkie Wasze środki będą traktowane jako nowe. Edycja 4/2023 trwa od 10 marca do 6 kwietnia 2023 roku. Nie możecie wziąć udziału w najnowszej edycji promocji, jeżeli w tym okresie kończy się okres obowiązywania podwyższonego oprocentowania w ramach jednej z poprzednich edycji preferencyjnego oprocentowania, w której braliście udział. W takiej sytuacji będziecie musieli zaczekać do kolejnej tury.

Szczegółów szukajcie w regulaminie oferty Nowe środki na Elastycznym…

Konto Oszczędnościowe VeloBank – kilka istotnych szczegółów

Elastyczne Konto Oszczędnościowe to depozyt z miesięczną kapitalizacją odsetek. Wypracowany zysk otrzymacie zawsze na koniec miesiąca. Konto możecie zasilać dowolną liczbę razy, a wypłata środków nie skutkuje zamknięciem rachunku ani utratą odsetek. Każdego miesiąca do Waszej dyspozycji będzie 1 darmowa wypłata. Każda kolejna będzie Was kosztować 9 zł. Samo prowadzenie rachunku i jego otwarcie jest oczywiście całkowicie darmowe. Konta oszczędnościowe otwarte po 6 lutego 2023 roku dają możliwość nielimitowanych darmowych przelewów na własne rachunki w VeloBanku (na przykład na VeloKonto), o ile zlecicie je w bankowości elektronicznej lub mobilnej.

Jeśli jesteście już klientami VeloBanku i posiadacie tam inne konto oszczędnościowe, możecie przemianować je na Elastyczne Konto Oszczędnościowe i tak samo skorzystać z oferty dla nowych środków. Zmiany dokonacie na infolinii lub osobiście w oddziale banku.

Nadwyżki ponad ustalone limity oprocentowane są standardowo, czyli na 0,05% w skali roku. To samo tyczy się środków, które nie kwalifikują się jako nowe zgodnie z definicją banku.

Zgody marketingowe wyrazicie podczas zakładania konta lub za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Mowa konkretnie o następujących zgodach:

Elastyczne Konto Oszczędnościowe – zgody marketingowe

Wyrażone zgody marketingowe powinniście utrzymywać tak długo, jak długo obowiązywać będzie oferta wyższego oprocentowania. Oczywiście w trakcie trwania oferty możecie odwołać zgody, jednak będzie się to wiązało z niespełnieniem warunków i zmianą oprocentowania na standardowe. To samo stanie się w przypadku, gdy indywidualne konto oszczędnościowe zmienicie na wspólne.

Więcej informacji znajdziecie również w tabeli oprocentowania oraz w dokumencie dotyczącym opłat za konto oszczędnościowe.

Nawet 600 zł moneyback dla nowych użytkowników VeloKonta!

W specjalnej promocji VeloKonta udział mogą wziąć nowi klienci, którzy nie posiadali żadnego konta osobistego VeloBanku w okresie od 31 października 2022 roku do dnia przystąpienia do promocji. Co tu kryć, okres karencji jest śmiesznie krótki. Wystarczyło zamknąć konto w VeloBanku przed wskazaną datą, by móc je ponownie otworzyć w świetnej promocji. Niestety z regulaminu jasno wynika, że posiadacze Konta Proste Zasady, chcący przekształcić je w obecne VeloKonto, nie mogą wziąć udziału w promocji.

Jeśli spełniacie powyższe zasady, powinniście w terminie do 31 marca 2023 roku założyć Elastyczne Konto Oszczędnościowe na dedykowanej stronie promocji, zaznaczając jednocześnie chęć otwarcia VeloKonta oraz VeloSkarbonki i wyrażając niezbędne zgody marketingowe. Pamiętajcie, że jeśli założycie wspólne VeloKonto, powinniście też założyć wspólną VeloSkarbonkę i odwrotnie: indywidualna VeloSkarbonka to indywidualne VeloKonto. Jeśli zakładacie konto wspólnie z drugą osobą, powinniście ponadto wyrazić zgody marketingowe podwójnie – każdy za siebie.

Zaznacz odpowiedni checkbox, by założyć wszystkie 3 rachunki i skorzystać z promocji

Przez kolejnych 6 miesięcy (180 dni od chwili otwarcia i aktywacji konta) powinniście płacić wydaną do konta kartą i/lub BLIKiem. Bank będzie zwracał Wam 10% od każdej transakcji bezgotówkowej. Transakcje możecie wykonywać zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w Internecie. Co ciekawe, w odróżnieniu od innych tego typu promocji, bank nie wymienia żadnych wykluczeń transakcji pod kątem kodów MCC. Działanie promocji świetnie obrazują poniższe przykłady pochodzące z regulaminu akcji.

VeloKonto – 600 zł moneyback – jak działa?

Premie będę wypłacane na VeloSkarbonkę w ciągu 2 dni roboczych od zaksięgowania transakcji na koncie.

Więcej szczegółów znajdziecie w regulaminie promocji.

Czym jest VeloSkarbonka?

VeloSkarbonka to sprytny rachunek oszczędnościowy z miesięczną kapitalizacją odsetek, na który trafiać będą Wasze środki promocyjne pochodzące z moneyback za płatności kartą i BLIKiem. Konto oferuje oprocentowanie aż 8% w skali roku do kwoty 3000 zł i umożliwia ustawienie funkcji automatycznego oszczędzania. Tę opcję powinniście już kojarzyć z innych rachunków oszczędnościowych (na przykład Smart Saver w ING Banku Śląskim). Wydawane za pomocą konta w VeloBanku pieniądze będą zaokrąglane do pełnych kwot, a różnica odkładana w VeloSkarbonce. Wartość zaokrąglenia dobierzecie do własnych preferencji. Do wyboru jest wyrównanie do pełnych: 1 zł, 5 zł i 10 zł.

Jak to działa? Załóżmy, że wybieracie opcję zaokrąglania do pełnych 10 zł. W drodze do pracy kupujecie kawę i kanapkę za 16 zł. Z VeloKonta znika równe 20 zł, a różnica, czyli w tym przypadku 4 zł, trafia do VeloSkarbonki.

Podobne rachunki testowałem w przeszłości na własnej skórze i uważam, że to świetny sposób na drobne zaskórniaki. Nie zauważycie nawet, jak po kilku miesiącach pieniądze zgromadzone na oszczędnościówce wystarczą na pokrycie weekendowego wyjazdu za miasto – bez wysiłku 😉

VeloSkarbonka pozwala na darmowe przelewy wewnętrzne (do i ze swojego salda – na przykład na konto osobiste) oraz jeden darmowy przelew zewnętrzny. Każdy kolejny przelew w miesiącu będzie kosztował 9 zł. Środki ponad limit 3000 zł oprocentowane są standardowo – na 0,05% w skali roku 😉

50 zł premii w programie poleceń

Aby zdobyć nagrodę należy w każdym z trzech miesięcy, licząc od miesiąca następującego po założeniu konta, zadbać o to, by na Wasz rachunek wpłynęło co najmniej 2000 zł. Może to być przykładowo przelew z waszego konta w innym banku.

Odbiór nagrody będzie możliwy w miesiącu następującym po spełnieniu warunków promocji po raz ostatni. Przykładowo, otwierając konto w lutym 2023 roku, warunki spełnijcie w marcu, kwietniu oraz maju 2023 roku, a nagroda zostanie wypłacona w czerwcu 2022 roku.

O przyznaniu nagrody zostaniecie poinformowani SMS-owo oraz poprzez wiadomość w bankowości online. Pamiętajcie też o tym, aby nie przekształcać konta w rachunek wspólny, nie wycofywać wyrażonych zgód handlowo-marketingowych, ani nie zamykać rachunku do momentu wyboru i otrzymania nagrody.

Szczegóły: regulamin programu „Doceniam VELO – Polecam VELO” (edycja 1/2023).

100 zł ekstra w postaci 8000 punktów Bezcenne Chwile

Promocja skierowana jest do posiadaczy kart Mastercard wydanych przez dowolny bank, zatem mogą z niej skorzystać również klienci VeloBanku. Punkty bonusowe otrzymają osoby, które dotychczasowo nie rejestrowały w programie Bezcenne Chwile karty danego banku – czyli w tym przypadku karty VeloBanku. Jeśli więc jesteście już uczestnikami programu z kartą (przykładowo) Alior Banku, możecie wziąć udział w promocji, rejestrując w nim po raz pierwszy kartę VeloBanku. Oznacza to, iż z programu mogą skorzystać zarówno byli, obecni, jak i całkiem nowi uczestnicy programu.

Żeby odebrać 8000 punktów, należy spełnić następujące warunki: 

  • zarejestrować swoją kartę Mastercard za pomocą dedykowanej strony programu wyrażając tym samym chęć uczestnictwa w promocji – macie na to czas do dnia 17 maja 2023 roku lub do wyczerpania puli 78.333 nagród (organizator poinformuje o szacunkowym terminie wyczerpania puli na 7 dni przed tym faktem),
  • w ciągu 30 dni od momentu dołączenia do programu należy wykonać płatności bezgotówkowe o łącznej wartości minimum 100 zł zarejestrowaną w programie kartą. Nie muszą to być transakcje wykonywane u partnerów programu. Możecie je wykonywać dowolnie – w punktach stacjonarnych lub w Internecie, z uwzględnieniem transakcji wykluczonych, o których mowa poniżej.

Oczywiście nie każda transakcja zostanie zaliczona w poczet płatności promocyjnych. Regulamin informuje o wykluczeniu płatności między innymi za składki ubezpieczeniowe, spłatę odsetek, przekazy pieniężne, wypłaty z bankomatów i w kilku innych przypadkach oraz transakcji zwróconych czy anulowanych. Pełną listę znajdziecie w regulaminie promocji (żeby szybciej je wyszukać, skorzystajcie ze skrótu CTRL+F i wpiszcie frazę MCC).

Nagroda trafi na Wasze konto w ciągu 30 dni roboczych od momentu spełnienia warunków. Punkty będą ważne przez 3 miesiące. Po tym czasie bezpowrotnie przepadną, dlatego koniecznie pamiętajcie o ich wykorzystaniu.

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji – punkty na start o wartości 100 zł.

VeloKonto – szczegóły

  • 0 zł za prowadzenie konta – bezwarunkowo dla wszystkich niezależnie od aktywności czy wieku,
  • 0 zł za obsługę karty debetowej – bezwarunkowo dla osób do 26. roku życia, a dla pozostałych pod warunkiem wykonania 5 płatności bezgotówkowych (w przeciwnym razie opłata za kartę wyniesie 7 zł),
  • 0 zł za przelewy internetowe i mobilne,
  • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce pod warunkiem wykonania 5 płatności bezgotówkowych w miesiącu (kartą i/lub BLIKIEM), w przeciwnym wypadku opłata za wypłatę gotówki kartą z pozostałych bankomatów wynosi 3,5% wartości transakcji (minimum 5 zł) ,
  • 0 zł za wypłaty kartą z bankomatów Planet Cash w Polsce,
  • 0 zł za wpłaty gotówki we wpłatomatach w placówce banku.

Szczegóły w Tabeli opłat i prowizji.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


8

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

6

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów