Elastyczne Konto Oszczędnościowe VeloBank: 8% w skali roku dla kwoty do 400.000 zł + 600 zł premii na start!

Trwa do:
12 grudnia 2022

Elastyczne Konto Oszczędnościowe VeloBank kontynuuje dzieło Getin Banku, oferując 8% w skali roku dla kwoty do 400.000 zł. Stawia je to w absolutnej czołówce najlepiej oprocentowanych rachunków! Bez zmian, względem poprzednich edycji, pozostaje kwestia dostępności konta wyłącznie dla nowych środków, co dokładniej omówię w dalszej części wpisu. A jeśli martwi Was restrukturyzacja Getin Banku (choć nie ma do tego powodów), to w tym krótkim wpisie wyjaśniam, dlaczego nie powinna. Mówiąc krótko: depozyty są bezpieczne, usługi działają po staremu, a jedyna zmiana, to zmiana nazwy banku i nazw niektórych produktów oraz… świetne, darmowe VeloKonto, które weszło właśnie do oferty, proponując 600 zł premii na start w formie 10-procentowego moneyback od transakcji kartą debetową oraz BLIKiem. Dodatkowo okres karencji jest ultra krótki (wystarczyło nie posiadać konta po 31 października 2022 roku), zaś bank nie stosuje żadnych wykluczeń transakcji pod kątem kodów MCC.Dla kogo jest Elastyczne Konto Oszczędnościowe VeloBank? Kto może skorzystać z wysokiego oprocentowania?

Jak już wiecie, możecie trzymać swoje pieniądze na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym Velo Bank przez 92 dni dla środków do kwoty 400.000 zł (oferta dla Nowych Środków) z oprocentowaniem 8% w skali roku. Kwota ponad limit zostanie objęta oprocentowaniem standardowym – zgodnie z aktualną tabelą (obecnie to symboliczne 0,05% w skali roku). Depozyt przeznaczony jest dla osób, które mają już konto osobiste VeloBanku, czyli wcześniejszym Getin Banku (także jako współposiadacz) lub dopiero je założą, a następnie zasilą Elastyczne Konto Oszczędnościowe tak zwanymi nowymi środkami, których definicję wyjaśnię w dalszej części artykułu. Jeśli nie macie konta osobistego w Getin Banku, możecie zgarnąć aż 600 zł premii na start! Wystarczy, że założycie darmowe VeloKonto i spełnicie proste warunki!

Oprocentowanie środków i obowiązujące terminy

Żeby zacząć oszczędzać na 8% w skali roku powinniście przejść na dedykowaną stronę promocji i złożyć wniosek o otwarcie Elastycznego Konta Oszczędnościowego. Jeśli nie macie konta osobistego w omawianym banku, powinniście je założyć razem z kontem oszczędnościowym. Postawcie na darmowe VeloKonto i jednocześnie zaznaczcie zlecenie otwarcia VeloSkarbonki – dzięki temu, na subkonto oszczędnościowe będzie spływać 10% zwrotu za płatności kartą i BLIKiem! Nawet 100 zł miesięcznie przez pół roku, czyli razem do 600 zł zwrotu za zakupy!

VeloSkarbonka – przepustka do 600 zł premiiUzyskanie preferencyjnego oprocentowania nie jest skomplikowane. Wystarczy, że na swoje konto oszczędnościowe wpłacicie nowe środki, czyli pieniądze ponad saldo, które znajdowało się na Waszych produktach w banku w dniu 13 października 2022 roku. Pod uwagę brane są konta oszczędnościowe i lokaty, a także konta emerytalne, które posiadacie lub współposiadacie w VeloBanku (wcześniejszym Getin Banku). Konieczne będzie też wyrażenie zgód marketingowych – bez tego nie zakwalifikujecie się do promocji. Jeśli dopiero założycie konto osobiste, wszystkie Wasze środki będą traktowane jako nowe. Edycja 17/2022 trwa od 19 listopada do 12 grudnia 2022 roku. Nie możecie wziąć udziału w najnowszej edycji promocji, jeżeli w tym okresie kończy się okres obowiązywania podwyższonego oprocentowania w ramach jednej z poprzednich edycji preferencyjnego oprocentowania, w której braliście udział. W takiej sytuacji będziecie musieli zaczekać do kolejnej tury.

Szczegółów szukajcie w regulaminie oferty Nowe środki na Elastycznym…

Konto Oszczędnościowe VeloBank – kilka istotnych szczegółów

Elastyczne Konto Oszczędnościowe to depozyt z miesięczną kapitalizacją odsetek. Wypracowany zysk otrzymacie zawsze na koniec miesiąca. Konto możecie zasilać dowolną liczbę razy, a wypłata środków nie skutkuje zamknięciem rachunku ani utratą odsetek. Każdego miesiąca do Waszej dyspozycji będzie 1 darmowa wypłata. Każda kolejna będzie Was kosztować 9 zł. Samo prowadzenie rachunku i jego otwarcie jest oczywiście całkowicie darmowe.

Jeśli jesteście już klientami VeloBanku i posiadacie tam inne konto oszczędnościowe, możecie przemianować je na Elastyczne Konto Oszczędnościowe i tak samo skorzystać z oferty dla nowych środków. Zmiany dokonacie na infolinii lub osobiście w oddziale banku.

Nadwyżki ponad ustalone limity oprocentowane są standardowo, czyli na 0,05% w skali roku. To samo tyczy się środków, które nie kwalifikują się jako nowe zgodnie z definicją banku.

Zgody marketingowe wyrazicie podczas zakładania konta lub za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Mowa konkretnie o następujących zgodach:

Elastyczne Konto Oszczędnościowe – zgody marketingowe

Wyrażone zgody marketingowe powinniście utrzymywać tak długo, jak długo obowiązywać będzie oferta wyższego oprocentowania. Oczywiście w trakcie trwania oferty możecie odwołać zgody, jednak będzie się to wiązało z niespełnieniem warunków i zmianą oprocentowania na standardowe. To samo stanie się w przypadku, gdy indywidualne konto oszczędnościowe zmienicie na wspólne.

Więcej informacji znajdziecie również w tabeli oprocentowania.

Nawet 600 zł moneyback dla nowych użytkowników VeloKonta!

Jak już wspominałem, VeloBank wprowadził w ofercie dotychczasowego Getin Banku kilka zmian, w tym darmowe konto osobiste o nazwie VeloKonto. W specjalnej promocji na start udział mogą wziąć nowi klienci, którzy nie posiadali żadnego konta osobistego VeloBanku w okresie od 31 października 2022 roku do dnia przystąpienia do promocji. Co tu kryć, okres karencji jest śmiesznie krótki. Wystarczyło zamknąć konto w VeloBanku (a w zasadzie jeszcze w Getin Banku) przed wskazaną datą, by móc je ponownie otworzyć w świetnej promocji. Niestety z regulaminu jasno wynika, że posiadacze Konta Proste Zasady, które zostało założone w dawnym Getin Banku, chcący przekształcić je w obecne VeloKonto, nie mogą wziąć udziału w promocji.

Jeśli spełniacie powyższe zasady, powinniście w terminie do 31 marca 2023 roku założyć Elastyczne Konto Oszczędnościowe na dedykowanej stronie promocji, zaznaczając jednocześnie chęć otwarcia VeloKonta oraz VeloSkarbonki i wyrażając niezbędne zgody marketingowe. Pamiętajcie, że jeśli założycie wspólne VeloKonto, powinniście też założyć wspólną VeloSkarbonkę i odwrotnie: indywidualna VeloSkarbonka to indywidualne VeloKonto. Jeśli zakładacie konto wspólnie z drugą osobą, powinniście ponadto wyrazić zgody marketingowe podwójnie – każdy za siebie.

Zaznacz odpowiedni checkbox, by założyć wszystkie 3 rachunki i skorzystać z promocji

Przez kolejnych 6 miesięcy (180 dni od chwili otwarcia i aktywacji konta) powinniście płacić wydaną do konta kartą i/lub BLIKiem. Bank będzie zwracał Wam 10% od każdej transakcji bezgotówkowej. Transakcje możecie wykonywać zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w Internecie. Co ciekawe, w odróżnieniu od innych tego typu promocji, bank nie wymienia żadnych wykluczeń transakcji pod kątem kodów MCC. Działanie promocji świetnie obrazują poniższe przykłady pochodzące z regulaminu akcji.

VeloKonto – 600 zł moneyback – jak działa?

Premie będę wypłacane na VeloSkarbonkę w ciągu 2 dni roboczych od zaksięgowania transakcji na koncie.

Więcej szczegółów znajdziecie w regulaminie promocji.

Czym jest VeloSkarbonka?

VeloSkarbonka to sprytny rachunek oszczędnościowy z miesięczną kapitalizacją odsetek, na który trafiać będą Wasze środki promocyjne pochodzące z moneyback za płatności kartą i BLIKiem. Konto oferuje oprocentowanie aż 8% w skali roku do kwoty 3000 zł i umożliwia ustawienie funkcji automatycznego oszczędzania. Tę opcję powinniście już kojarzyć z innych rachunków oszczędnościowych (na przykład Smart Saver w ING Banku Śląskim). Wydawane za pomocą konta w VeloBanku pieniądze będą zaokrąglane do pełnych kwot, a różnica odkładana w VeloSkarbonce. Wartość zaokrąglenia dobierzecie do własnych preferencji. Do wyboru jest wyrównanie do pełnych: 1 zł, 5 zł i 10 zł.

Jak to działa? Załóżmy, że wybieracie opcję zaokrąglania do pełnych 10 zł. W drodze do pracy kupujecie kawę i kanapkę za 16 zł. Z VeloKonta znika równe 20 zł, a różnica, czyli w tym przypadku 4 zł, trafia do VeloSkarbonki.

Podobne rachunki testowałem w przeszłości na własnej skórze i uważam, że to świetny sposób na drobne zaskórniaki. Nie zauważycie nawet, jak po kilku miesiącach pieniądze zgromadzone na oszczędnościówce wystarczą na pokrycie weekendowego wyjazdu za miasto – bez wysiłku 😉

VeloSkarbonka pozwala na darmowe przelewy wewnętrzne (do i ze swojego salda – na przykład na konto osobiste) oraz jeden darmowy przelew zewnętrzny. Każdy kolejny przelew w miesiącu będzie kosztował 9 zł. Posiadacze dotychczasowych kont osobistych wcześniejszego Getin Banku oraz Skarbonki mogą zmienić te rachunki na VeloKonto i VeloSkarbonkę w bankowości elektronicznej. Środki ponad limit 3000 zł oprocentowane są standardowo – na 0,05% w skali roku 😉

VeloKonto – szczegóły

  • 0 zł za prowadzenie konta – bezwarunkowo dla wszystkich niezależnie od aktywności czy wieku,
  • 0 zł za obsługę karty debetowej – bezwarunkowo dla osób do 26. roku życia, a dla pozostałych pod warunkiem wykonania 5 płatności bezgotówkowych (w przeciwnym razie opłata za kartę wyniesie 7 zł),
  • 0 zł za przelewy internetowe i mobilne,
  • 0 zł za wypłaty BLIKIEM ze wszystkich bankomatów w Polsce,
  • 0 zł za wypłaty z bankomatów Planet Cash w Polsce,
  • 3,5% wartości transakcji (minimum 5 zł) za wypłatę gotówki kartą z pozostałych bankomatów.

Szczegóły w Tabeli opłat i prowizji.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


8

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

6

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów