Elastyczne Konto Oszczędnościowe VeloBank: 7,5% w skali roku dla kwoty do 300.000 zł + 650 zł premii na start!

Trwa do:
24 września 2023

Elastyczne Konto Oszczędnościowe VeloBank w kolejnej edycji (9/2023) promocji oferuje wciąż tak samo dobre oprocentowanie na poziomie 7,5% w skali roku (i to pomimo gwałtownego obniżenia stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej) oraz możliwość zdeponowania kwoty do 300.000 zł. Na takie warunki możemy liczyć w okresie od 9 do 24 września 2023 roku. Bez zmian, względem poprzednich edycji, pozostaje również kwestia dostępności konta wyłącznie dla nowych środków, co dokładniej omówię w dalszej części wpisu. VeloBank oferuje także świetne, darmowe VeloKonto, którego promocja została przedłużona do 30 listopada 2023 roku, więc wciąż możecie odebrać nawet 650 zł premii. Dodatkowo okres karencji jest ultra krótki (wystarczyło nie posiadać konta od 31 grudnia 2022 roku). Szczegółowa analiza VeloKonta dostępna jest w tym artykule.

PS. Tylko do 30 września 2023 roku możecie zgarnąć 200 zł ultra łatwej premii za skorzystanie z kredytu VeloBanku! Niskie RRSO, brak prowizji i możliwość szybkiej spłaty! Szczegółów szukajcie w dedykowanym artykule.


Dla kogo jest Elastyczne Konto Oszczędnościowe VeloBank? Kto może skorzystać z wysokiego oprocentowania?

Swoje oszczędności możecie trzymać na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym Velo Bank przez okres 92 dni dla środków do kwoty 300.000 zł (oferta dla Nowych Środków) z oprocentowaniem 7,5% w skali roku. Nadwyżka ponad kwotę 300.000 zł otrzyma oprocentowanie 6% w skali roku, a kwota ponad limit 400.000 zł zostanie objęta oprocentowaniem standardowym – zgodnie z aktualną tabelą. Rachunek oszczędnościowy jest dostępny dla wszystkich i nie wymaga zakładania konta osobistego (choć z uwagi na premię zdecydowanie warto je otworzyć). Elastyczne Konto Oszczędnościowe trzeba zasilić tak zwanymi nowymi środkami, których definicję wyjaśnię w dalszej części artykułu. Jeśli nie macie konta osobistego w VeloBanku, możecie zgarnąć aż 650 zł premii na start! Wystarczy, że założycie darmowe VeloKonto i spełnicie proste warunki!

Oprocentowanie środków i obowiązujące terminy

Żeby zacząć oszczędzać na 7,5% w skali roku powinniście przejść na dedykowaną stronę promocji i złożyć wniosek o otwarcie Elastycznego Konta Oszczędnościowego. Jeśli nie macie konta osobistego w omawianym banku, możecie założyć je razem z kontem oszczędnościowym. Postawcie na darmowe VeloKonto i jednocześnie zaznaczcie zlecenie otwarcia VeloSkarbonki – dzięki temu, na subkonto oszczędnościowe będzie spływać 10% zwrotu za płatności kartą i BLIKiem! Nawet 100 zł miesięcznie przez pół roku, czyli razem do 600 zł zwrotu za zakupy! VeloSkarbonka oprocentowana jest natomiast na 7% w skali roku (do kwoty 3000 zł).

Aby dodatkowo zdobyć 50 zł premii w ramach programu poleceń, podczas składania wniosku użyjcie kodu polecenia. Wpiszecie go na drugiej stronie wniosku. Kod możecie otrzymać od swojego znajomego, który jest już klientem VeloBanku i bierze udział w programie poleceń lub wykorzystać mój kod: 7X52WN.

VeloSkarbonka – przepustka do 650 zł premiiUzyskanie preferencyjnego oprocentowania nie jest skomplikowane. Wystarczy, że na swoje konto oszczędnościowe wpłacicie nowe środki, czyli pieniądze ponad saldo, które znajdowało się na Waszych produktach w banku 6 września 2023 roku. Pod uwagę brane są konta oszczędnościowe i lokaty, a także konta emerytalne, które posiadacie lub współposiadacie w VeloBanku. Konieczne będzie też wyrażenie zgód marketingowych – bez tego nie zakwalifikujecie się do promocji. Jeśli dopiero założycie konto osobiste, wszystkie Wasze środki będą traktowane jako nowe. Edycja 9/2023 trwa od 9 do 24 września 2023 roku. Nie możecie wziąć udziału w najnowszej edycji promocji, jeżeli w tym okresie kończy się okres obowiązywania podwyższonego oprocentowania w ramach jednej z poprzednich edycji preferencyjnego oprocentowania, w której braliście udział. W takiej sytuacji będziecie musieli zaczekać do kolejnej tury.

Szczegółów szukajcie w regulaminie oferty Nowe środki na Elastycznym…

Konto Oszczędnościowe VeloBank – kilka istotnych szczegółów

Elastyczne Konto Oszczędnościowe charakteryzuje się miesięczną kapitalizacją odsetek. Wypracowany zysk otrzymacie zawsze na koniec miesiąca. Konto możecie zasilać dowolną liczbę razy, a wypłata środków nie skutkuje zamknięciem rachunku ani utratą odsetek. Każdego miesiąca do Waszej dyspozycji będzie 1 darmowa wypłata na konto zewnętrzne. Każda kolejna będzie Was kosztować 9 zł. Samo prowadzenie rachunku i jego otwarcie jest oczywiście całkowicie darmowe. Elastyczne Konto Oszczędnościowe daje też możliwość nielimitowanych darmowych przelewów na własne rachunki w VeloBanku (na przykład na VeloKonto), o ile zlecicie je w bankowości elektronicznej lub mobilnej.

Jeśli jesteście już klientami VeloBanku i posiadacie tam inne (starego typu) konto oszczędnościowe, możecie przemianować je na Elastyczne Konto Oszczędnościowe i tak samo skorzystać z oferty dla nowych środków. Zmiany dokonacie na infolinii, poprzez bankowość elektroniczną lub osobiście w oddziale banku.

Zgody marketingowe wyrazicie podczas zakładania konta lub za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Mowa konkretnie o następujących zgodach:

Elastyczne Konto Oszczędnościowe – zgody marketingowe

Wyrażone zgody marketingowe powinniście utrzymywać tak długo, jak długo obowiązywać będzie oferta wyższego oprocentowania. Oczywiście w trakcie trwania oferty możecie odwołać zgody, jednak będzie się to wiązało z niespełnieniem warunków i zmianą oprocentowania na standardowe. To samo stanie się w przypadku, gdy indywidualne konto oszczędnościowe zmienicie na wspólne.

Więcej informacji znajdziecie również w tabeli oprocentowania oraz w dokumencie dotyczącym opłat za konto oszczędnościowe.

Nawet 600 zł moneyback dla nowych użytkowników VeloKonta!

W specjalnej promocji VeloKonta udział mogą wziąć nowi klienci, którzy nie posiadali żadnego konta osobistego VeloBanku w okresie od 31 grudnia 2022 roku do dnia przystąpienia do promocji. Co tu kryć, okres karencji jest śmiesznie krótki. Wystarczyło zamknąć konto w VeloBanku przed wskazaną datą, by móc je ponownie otworzyć w świetnej promocji.

Jeśli spełniacie powyższe zasady, powinniście w terminie do 30 listopada 2023 roku  założyć Elastyczne Konto Oszczędnościowe na dedykowanej stronie promocji, zaznaczając jednocześnie chęć otwarcia VeloKonta oraz VeloSkarbonki i wyrażając niezbędne zgody marketingowe. Pamiętajcie, że jeśli założycie wspólne VeloKonto, powinniście też założyć wspólną VeloSkarbonkę i odwrotnie: indywidualna VeloSkarbonka to indywidualne VeloKonto. Jeśli zakładacie konto wspólnie z drugą osobą, powinniście ponadto wyrazić zgody marketingowe podwójnie – każdy za siebie.

Zaznacz odpowiedni checkbox, by założyć wszystkie 3 rachunki i skorzystać z promocji

Przez kolejnych 6 miesięcy (180 dni od chwili otwarcia i aktywacji konta) powinniście płacić wydaną do konta kartą i/lub BLIKiem. Bank będzie zwracał Wam 10% od każdej transakcji bezgotówkowej. Transakcje możecie wykonywać zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w Internecie. W tej edycji promocji, bank zastosował dwa wykluczenia pod względem rodzaju transakcji, które nie zagwarantują moneybacku. Chodzi o kody MCC: 4829 – określający internetowe przekazy pieniężne oraz 6012 – określający instytucje finansowe (towary i usługi). Mówiąc prościej, zwrotu nie zagwarantują doładowania wszelkie maści portmonetek typu Revolut, Zen czy SkyCash. Natomiast wszelkie normalne transakcje płatnicze „łapią” się pod 10-procentowy zwrot. Naturalnie wykluczone są też przelewy BLIK na telefon (nie są to transakcje płatnicze).

VeloKonto – 600 zł moneyback – jak działa?

Premie będę wypłacane na VeloSkarbonkę w ciągu 2 dni roboczych od zaksięgowania transakcji na koncie.

Więcej szczegółów znajdziecie w regulaminie promocji.

Czym jest VeloSkarbonka?

VeloSkarbonka to sprytny rachunek oszczędnościowy z miesięczną kapitalizacją odsetek, na który trafiać będą Wasze środki promocyjne pochodzące z moneyback za płatności kartą i BLIKiem. Konto oferuje oprocentowanie aż 7% w skali roku dla kwoty do 3000 zł. Ponadto VeloSkarbonka umożliwia ustawienie funkcji automatycznego oszczędzania (tak zwane końcówki transakcji). Tę opcję powinniście już kojarzyć z innych rachunków oszczędnościowych (na przykład Smart Saver w ING Banku Śląskim). Wydawane za pomocą konta w VeloBanku pieniądze będą zaokrąglane do pełnych kwot, a różnica odkładana w VeloSkarbonce. Wartość zaokrąglenia dobierzecie do własnych preferencji. Do wyboru jest wyrównanie do pełnych: 1 zł, 5 zł i 10 zł.

Jak to działa? Załóżmy, że wybieracie opcję zaokrąglania do pełnych 10 zł. W drodze do pracy kupujecie kawę i kanapkę za 16 zł. Z VeloKonta znika równe 20 zł, a różnica, czyli w tym przypadku 4 zł, trafia do VeloSkarbonki.

Podobne rachunki testowałem w przeszłości na własnej skórze i uważam, że to świetny sposób na drobne zaskórniaki. Nie zauważycie nawet, jak po kilku miesiącach pieniądze zgromadzone na oszczędnościówce wystarczą na pokrycie weekendowego wyjazdu za miasto – bez wysiłku.

VeloSkarbonka pozwala na darmowe przelewy wewnętrzne (do i ze swojego salda – na przykład na konto osobiste) oraz jeden darmowy przelew zewnętrzny. Każdy kolejny przelew w miesiącu będzie kosztował 9 zł.

Środki ponad limit 3000 zł oprocentowane są standardowo – na 0,05% w skali roku.

50 zł premii w programie poleceń

Aby zdobyć 50 zł bonusu ekstra, należy w każdym z trzech miesięcy, licząc od miesiąca następującego po założeniu konta, zadbać o to, by na Wasz rachunek wpłynęło co najmniej 2000 zł. Może to być przykładowo przelew zewnętrzny z waszego konta w innym banku (odpadają przelewy wewnętrzne w ramach VeloBanku). Wpływ musi stanowić pojedynczy przelew w wysokości minimum 2000 zł – suma mniejszych przelewów (na przykład 2 x 1000 zł) nie spełni warunków promocji. Po odnotowaniu przelewu środki możecie przelać z powrotem na inne konto lub pozostawić w VeloBanku – wedle waszego uznania.

Odbiór nagrody będzie możliwy w miesiącu następującym po spełnieniu warunków promocji po raz ostatni. Przykładowo, otwierając konto we wrześniu 2023 roku, warunki spełnijcie w październiku, w listopadzie oraz w grudniu 2023 roku, zaś nagroda zostanie wypłacona w styczniu 2024 roku. Mój kod polecający to: 7X52WN – zaś aktualna edycja programu poleceń potrwa do 30 listopada 2023 roku.

O przyznaniu nagrody zostaniecie poinformowani SMS-owo oraz poprzez wiadomość w bankowości online. Pamiętajcie też o tym, aby nie przekształcać konta w rachunek wspólny, nie wycofywać wyrażonych zgód handlowo-marketingowych, ani nie zamykać rachunku do momentu wyboru i otrzymania nagrody.

Szczegóły: regulamin programu „Doceniam VELO – Polecam VELO” (edycja 3/2023 – ważny od 1 września do 30 listopada 2023 roku).

VeloKonto – szczegóły

  • 0 zł za prowadzenie konta – bezwarunkowo dla wszystkich niezależnie od aktywności czy wieku,
  • 0 zł za obsługę karty debetowej – bezwarunkowo dla osób do 26. roku życia, a dla pozostałych pod warunkiem wykonania 5 płatności bezgotówkowych (w przeciwnym razie opłata za kartę wyniesie 7 zł),
  • 0 zł za przelewy internetowe i mobilne,
  • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce pod warunkiem wykonania 5 płatności bezgotówkowych w miesiącu (kartą i/lub BLIKIEM), w przeciwnym wypadku opłata za wypłatę gotówki kartą z pozostałych bankomatów wynosi 3,5% wartości transakcji (minimum 5 zł) ,
  • 0 zł za wypłaty kartą z bankomatów Planet Cash w Polsce,
  • 0 zł za wpłaty gotówki we wpłatomatach w placówce banku.

Szczegóły w Tabeli opłat i prowizji.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


8

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

6

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów