fbpx

Elastyczne Konto Oszczędnościowe VeloBank: 7% w skali roku dla kwoty do 100.000 zł (i 6,3% w skali roku dla nadwyżki) + 650 zł premii na start

Trwa do:
25 czerwca 2024

Elastyczne Konto Oszczędnościowe VeloBank w kolejnej edycji promocji (7/2024) utrzymuje bardzo dobre oprocentowanie na poziomie 7% w skali roku oraz dotychczasowy limit kwotowy (100.000 zł). Taka oferta dostępna jest wyłącznie dla nowych klientów. Nadwyżka ponad kwotę 100.000 zł (aż do sumy 300.000 zł) będzie oprocentowana nieco niżej, bo na 6,3% w skali roku – i taka sama oferta dostępna jest też dla obecnych oraz powracających klientów VeloBanku, którzy deponowali w nim już swoje oszczędności. Preferencyjne oprocentowanie obowiązuje przez okres 92 dni. Na takie warunki możemy liczyć w okresie promocji trwającej od 12 czerwca do 25 czerwca 2024 roku. VeloBank oferuje także świetne, darmowe VeloKonto. Możecie więc już teraz założyć rachunek i odebrać nawet 650 zł premii. Dodatkowo okres karencji jest ultra krótki (wystarczyło nie posiadać konta od 31 grudnia 2022 roku). Szczegółowa analiza VeloKonta dostępna jest w tym artykule.

Dla kogo jest Elastyczne Konto Oszczędnościowe VeloBank? Kto może skorzystać z wysokiego oprocentowania?

Wasze oszczędności mogą pracować na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym Velo Bank przez okres 92 dni dla środków do kwoty 100.000 zł (oferta dla Nowych Środków) z oprocentowaniem 7% w skali roku pod warunkiem, że w okresie od 31 grudnia 2022 roku do 11 czerwca 2024 roku nie posiadaliście jakichkolwiek produktów oszczędnościowych VeloBanku. Najwyższe dostępne oprocentowanie będzie też dostępne wyłącznie dla kont oszczędnościowych zakładanych zdalnie.

Nadwyżka ponad kwotę 100.000 zł (aż do kwoty 300.000 zł) otrzyma oprocentowanie 6,3% w skali roku, a kwota ponad ten limit zostanie objęta oprocentowaniem standardowym – zgodnie z aktualną tabelą.

Rachunek oszczędnościowy jest dostępny dla wszystkich i nie wymaga zakładania konta osobistego (choć z uwagi na premię zdecydowanie warto je otworzyć). Elastyczne Konto Oszczędnościowe trzeba zasilić tak zwanymi nowymi środkami, których definicję wyjaśnię w dalszej części artykułu. Jeśli nie macie konta osobistego w VeloBanku, możecie zgarnąć aż 650 zł premii na start! Wystarczy, że założycie darmowe VeloKonto i spełnicie proste warunki!

Oprocentowanie środków i obowiązujące terminy

Aby zacząć oszczędzać na 7% w skali roku powinniście przejść na dedykowaną stronę promocji i złożyć wniosek o otwarcie Elastycznego Konta Oszczędnościowego. Jeśli nie macie konta osobistego w omawianym banku, możecie założyć je razem z kontem oszczędnościowym. Postawcie na darmowe VeloKonto i jednocześnie zaznaczcie zlecenie otwarcia VeloSkarbonki – dzięki temu, na subkonto oszczędnościowe będzie spływać 10% zwrotu za płatności kartą i BLIKiem! Nawet 100 zł miesięcznie przez pół roku, czyli razem do 600 zł zwrotu za zakupy! VeloSkarbonka oprocentowana jest natomiast na 6,5% w skali roku (do kwoty 3000 zł).

Aby dodatkowo zdobyć 50 zł premii w ramach programu poleceń, podczas składania wniosku użyjcie kodu polecenia. Wpiszecie go na drugiej stronie wniosku. Kod możecie otrzymać od swojego znajomego, który jest już klientem VeloBanku i bierze udział w programie poleceń lub wykorzystać mój kod: GS5M12 (kod ważny od 1 czerwca do 31 sierpnia 2024 roku).

VeloSkarbonka – przepustka do 650 zł premiiUzyskanie preferencyjnego oprocentowania jest bardzo proste.

  • Jeśli jesteście obecnymi klientami banku, możecie zyskać oprocentowanie 6,3% w skali roku dla kwoty do 300.000 zł. Wystarczy, że na swoje konto oszczędnościowe wpłacicie nowe środki, czyli pieniądze ponad saldo, które znajdowało się na Waszych produktach w banku w dniu 6 czerwca 2024 roku. Pod uwagę brane są konta oszczędnościowe i lokaty, a także konta emerytalne, które posiadacie lub współposiadacie w VeloBanku. Konieczne będzie też wyrażenie zgód marketingowych – bez tego nie zakwalifikujecie się do promocji.
  • Jeśli jesteście nowymi klientami i dopiero założycie konto osobiste za pomocą kanałów zdalnych (na przykład w aplikacji lub bankowości internetowej), wszystkie Wasze środki będą traktowane jako nowe. Oszczędności zostaną więc objęte oprocentowaniem 7% w skali roku do kwoty 100.000 zł (i 6,3% w skali roku dla nadwyżki do kwoty 300.000 zł).


Edycja 7/2024 trwa w okresie od 12 czerwca do 25 czerwca 2024 roku. Nie możecie wziąć udziału w najnowszej edycji promocji, jeżeli w tym okresie kończy się okres obowiązywania podwyższonego oprocentowania w ramach jednej z poprzednich edycji preferencyjnego oprocentowania, w której braliście udział. W takiej sytuacji będziecie musieli zaczekać do kolejnej tury.

Szczegółów szukajcie w regulaminie oferty Nowe środki na Elastycznym…

Konto Oszczędnościowe VeloBank – kilka istotnych szczegółów

Elastyczne Konto Oszczędnościowe charakteryzuje się miesięczną kapitalizacją odsetek. Wypracowany zysk otrzymacie zawsze na koniec miesiąca. Konto możecie zasilać dowolną liczbę razy, a wypłata środków nie skutkuje zamknięciem rachunku ani utratą odsetek. Każdego miesiąca do Waszej dyspozycji będzie 1 darmowa wypłata na konto zewnętrzne. Każda kolejna będzie Was kosztować 9 zł.

Samo prowadzenie rachunku i jego otwarcie jest oczywiście całkowicie darmowe. Elastyczne Konto Oszczędnościowe daje też możliwość nielimitowanych darmowych przelewów na własne rachunki w VeloBanku (na przykład na VeloKonto), o ile zlecicie je w bankowości elektronicznej lub mobilnej.

Jeśli jesteście już klientami VeloBanku i posiadacie tam inne (starego typu) konto oszczędnościowe, możecie przemianować je na Elastyczne Konto Oszczędnościowe i tak samo skorzystać z oferty dla nowych środków. Zmiany dokonacie na infolinii, poprzez bankowość elektroniczną lub osobiście w oddziale banku.

Zgody marketingowe wyrazicie podczas zakładania konta lub za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Mowa konkretnie o następujących zgodach:

Elastyczne Konto Oszczędnościowe – zgody marketingowe

Wyrażone zgody marketingowe powinniście utrzymywać tak długo, jak długo obowiązywać będzie oferta wyższego oprocentowania. Oczywiście w trakcie trwania oferty możecie odwołać zgody, jednak będzie się to wiązało z niespełnieniem warunków i zmianą oprocentowania na standardowe. To samo stanie się w przypadku, gdy indywidualne konto oszczędnościowe zmienicie na wspólne.

Więcej informacji znajdziecie również w tabeli oprocentowania oraz w dokumencie dotyczącym opłat za konto oszczędnościowe.

Nawet 600 zł moneyback dla nowych użytkowników VeloKonta!

W specjalnej promocji VeloKonta udział mogą wziąć nowi klienci, którzy nie posiadali żadnego konta osobistego VeloBanku w okresie od 31 grudnia 2022 roku do dnia przystąpienia do promocji. Co tu kryć, okres karencji jest śmiesznie krótki. Wystarczyło zamknąć konto w VeloBanku przed wskazaną datą, by móc je ponownie otworzyć w świetnej promocji.

Jeśli spełniacie powyższe zasady, należy w terminie do 11 czerwca 2024 roku  założyć Elastyczne Konto Oszczędnościowe na dedykowanej stronie promocji, zaznaczając jednocześnie chęć otwarcia VeloKonta oraz VeloSkarbonki i wyrażając niezbędne zgody marketingowe. Pamiętajcie, że jeśli założycie wspólne VeloKonto, powinniście też założyć wspólną VeloSkarbonkę i odwrotnie: indywidualna VeloSkarbonka to indywidualne VeloKonto. Jeśli zakładacie konto wspólnie z drugą osobą, powinniście ponadto wyrazić zgody marketingowe podwójnie – każdy za siebie.

Zaznacz odpowiedni checkbox, by założyć wszystkie 3 rachunki i skorzystać z promocji

Gdy konto zostało już założone, przyszedł czas na spełnianie warunków promocji i odbieranie solidnej premii. Bank ma dla Was dwa zadania.

Po pierwsze: przez 8 kolejnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu założenia (aktywacji) rachunku zapewniajcie jednorazowy wpływ na VeloKonto w wysokości co najmniej 2000 zł. Wpływ może pochodzić z Waszego konta w innym banku lub konta firmowego prowadzonego w VeloBanku.

Po drugie: przez 9 kolejnych miesięcy kalendarzowych należy regularnie płacić wydaną do konta kartą debetową i/lub BLIKiem. Bank będzie zwracał Wam 5% moneyback od każdej transakcji bezgotówkowej. Transakcje możecie wykonywać zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w Internecie. W bieżącej edycji promocji, bank zastosował dwa wykluczenia pod względem rodzaju transakcji, które nie zagwarantują moneybacku. Chodzi o kody MCC: 4829 – określający internetowe przekazy pieniężne oraz 6012 – określający instytucje finansowe (towary i usługi). Mówiąc prościej, zwrotu nie zagwarantują doładowania wszelkie maści portmonetek typu Revolut, Zen czy SkyCash. Natomiast wszelkie normalne transakcje płatnicze „łapią” się pod 5-procentowy zwrot. Naturalnie wykluczone są też przelewy BLIK na telefon (nie są to transakcje płatnicze).

Maksymalny zwrot w każdym miesiącu kalendarzowym wynosi 60 zł (a więc łącznie do 540 zł w skali 9 miesięcy). Zwroty za dany miesiąc zostaną wypłacone tylko w sytuacji, gdy w miesiącu poprzednim spełnicie warunek wpływu na konto. Przykładowo: aby otrzymać zwroty za transakcje we wrześniu 2024 roku, należy zapewnić wpływ w sierpniu 2024 roku. Oczywiście nie dotyczy to pierwszego miesiąca kalendarzowego po aktywacji konta (zakładając konto w czerwcu 2024 roku, nie musicie zapewniać w tym samym miesiącu wpływu na konto, a i tak otrzymacie zwroty za transakcje wykonane w lipcu 2024 roku).

Przykładowo: jeśli założycie swoje konto w czerwcu 2024 roku, płatności kartą i/lub BLIKiem wykonujcie w okresie od lipca 2024 roku do marca 2025 roku. Zasilenia konta kwotą co najmniej 2000 zł należy z kolei zapewniać w miesiącach od lipca 2024 roku do lutego 2025 roku.

velokonto przykład przebiegu promocji
Schemat wypłat premii w promocji VeloKonta

Każdy ze zwrotów trafi do Waszej VeloSkarbonki w terminie do 2 dni roboczych od chwili zaksięgowania danej płatności. Zwroty są więc wypłacane niemal natychmiast – możecie je śledzić na bieżąco. W wielu tego typu promocjach w innych bankach zwroty są sumowane za cały miesiąc i wypłacane z nawet 30-dniowym opóźnieniem. W przypadku VeloKonta korzyści możecie dostrzegać w czasie rzeczywistym – kolejny „plusik” dla VeloBanku.

Szczegóły: regulamin programu „Startuj z VeloKontem”.

Czym jest VeloSkarbonka?

VeloSkarbonka to sprytny rachunek oszczędnościowy z miesięczną kapitalizacją odsetek, na który trafiać będą Wasze środki promocyjne pochodzące z moneyback za płatności kartą i BLIKiem. Konto oferuje oprocentowanie aż 6,5% w skali roku dla kwoty do 3000 zł. Ponadto VeloSkarbonka umożliwia ustawienie funkcji automatycznego oszczędzania (tak zwane końcówki transakcji). Tę opcję powinniście już kojarzyć z innych rachunków oszczędnościowych (na przykład Smart Saver w ING Banku Śląskim). Wydawane za pomocą konta w VeloBanku pieniądze będą zaokrąglane do pełnych kwot, a różnica odkładana w VeloSkarbonce. Wartość zaokrąglenia dobierzecie do własnych preferencji. Do wyboru jest wyrównanie do pełnych: 1 zł, 5 zł i 10 zł.

Jak to działa? Załóżmy, że wybieracie opcję zaokrąglania do pełnych 10 zł. W drodze do pracy kupujecie kawę i kanapkę za 16 zł. Z VeloKonta znika równe 20 zł, a różnica, czyli w tym przypadku 4 zł, trafia do VeloSkarbonki.

Podobne rachunki testowałem w przeszłości na własnej skórze i uważam, że to świetny sposób na drobne zaskórniaki. Nie zauważycie nawet, jak po kilku miesiącach pieniądze zgromadzone na oszczędnościówce wystarczą na pokrycie weekendowego wyjazdu za miasto – bez wysiłku.

VeloSkarbonka pozwala na darmowe przelewy wewnętrzne (do i ze swojego salda – na przykład na konto osobiste) oraz jeden darmowy przelew zewnętrzny. Każdy kolejny przelew w miesiącu będzie kosztował 9 zł.

Środki ponad limit 3000 zł oprocentowane są standardowo – na 0,05% w skali roku.

50 zł premii w programie poleceń

Aby zdobyć 50 zł bonusu ekstra, należy w każdym z trzech miesięcy, licząc od miesiąca następującego po założeniu konta, zadbać o to, by na Wasz rachunek wpłynęło co najmniej 2000 zł. Może to być przykładowo przelew zewnętrzny z waszego konta w innym banku (odpadają przelewy wewnętrzne w ramach VeloBanku). Wpływ musi stanowić pojedynczy przelew w wysokości minimum 2000 zł – suma mniejszych przelewów (na przykład 2 x 1000 zł) nie spełni warunków promocji. Po odnotowaniu przelewu środki możecie przelać z powrotem na inne konto lub pozostawić w VeloBanku – wedle waszego uznania.

Odbiór nagrody będzie możliwy w miesiącu następującym po spełnieniu warunków promocji po raz ostatni. Przykładowo, otwierając konto w czerwcu 2024 roku, warunki spełnijcie w lipcu, sierpniu i wrześniu 2024 roku, zaś nagroda zostanie wypłacona w październiku 2024 roku. Mój kod polecający to: GS5M12 – zaś aktualna edycja programu poleceń potrwa od 1 czerwca do 31 sierpnia 2024 roku.

O przyznaniu nagrody zostaniecie poinformowani SMS-owo oraz poprzez wiadomość w bankowości online. Pamiętajcie też o tym, aby nie przekształcać konta w rachunek wspólny, nie wycofywać wyrażonych zgód handlowo-marketingowych, ani nie zamykać rachunku do momentu wyboru i otrzymania nagrody.

Chcecie dowiedzieć się, jak zdobyć dodatkowe 100 zł premii za polecanie konta? Przeczytajcie dedykowany artykuł!

Szczegóły: regulamin programu „Doceniam VELO – Polecam VELO” (edycja 2/2024 – ważny w okresie od 1 czerwca 2024 roku do 31 sierpnia 2024 roku).VeloKonto – szczegóły

  • 0 zł za prowadzenie konta – bezwarunkowo dla wszystkich niezależnie od aktywności czy wieku,
  • 0 zł za obsługę karty debetowej – bezwarunkowo dla osób do 26. roku życia, a dla pozostałych pod warunkiem wykonania 5 płatności bezgotówkowych (w przeciwnym razie opłata za kartę wyniesie 7 zł),
  • 0 zł za przelewy internetowe i mobilne,
  • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce pod warunkiem wykonania 5 płatności bezgotówkowych w miesiącu (kartą i/lub BLIKIEM), w przeciwnym wypadku opłata za wypłatę gotówki kartą z pozostałych bankomatów wynosi 3,5% wartości transakcji (minimum 5 zł) ,
  • 0 zł za wypłaty kartą z bankomatów Planet Cash w Polsce,
  • 0 zł za wpłaty gotówki we wpłatomatach w placówce banku.

Szczegóły w Tabeli opłat i prowizji.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów