Pytania i odpowiedzi: promocja VeloBank z 600 zł łatwej premii. Odbierz 10% zwrotu za KAŻDĄ transakcję! Najpopularniejsza promocja na blogu!

Trwa do:
31 marca 2023

Promocja VeloBank to aktualnie najgorętszy temat na blogu i trudno się temu dziwić. W ramach akcji o bardzo prostych zasadach możecie zyskać 600 zł premii – bez naciągania i wyolbrzymiania. Zasady są proste: 10% zwrotu od każdej transakcji, maksymalnie 100 zł miesięcznie. Promocja trwa przez 180 dni, czyli pół roku. Czego chcieć więcej? A no na przykład konta oszczędnościowego z oprocentowaniem 8% w skali roku do kwoty 400.000 zł! No cóż, VeloBank pokazuje, że jeśli naprawdę chce się przyciągnąć nowych klientów, to można zrobić świetną promocję bez wykluczeń, obostrzeń i skomplikowanego regulaminu. Dokładną analizę akcji znajdziecie w dedykowanym artykule. Tutaj zamieszczamy z kolei odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące promocji 😉

Pytania i odpowiedzi – spis treści

 1. Kto może wziąć udział w promocji VeloBanku?
 2. Jak dużą premię można realnie zdobyć w promocji VeloBanku?
 3. Mam konto w Getin Banku. Czy mogę wziąć udział w promocji?
 4. Jakie warunki do odbioru nagrody stawia VeloBank?
 5. Podczas wnioskowania o konto i VeloSkarbonkę VeloBank chce otworzyć dla mnie także Elastyczne Konto Oszczędnościowe.
 6. W jaki sposób można podpisać umowę z bankiem?
 7. Jak liczone są 30-dniowe okresy promocyjne?
 8. Co to jest moneyback? Na jakiej zasadzie działa?
 9. Czy mogę wykonywać całkowicie dowolne transakcje?
 10. Czy otrzymam zwrot za doładowania Revoluta, Twisto lub innych portfeli online?
 11. Jakie płatności BLIK są dopuszczalne? Czy w grę wchodzi przelew BLIK na telefon lub realizacja czeku?
 12. Kiedy bank wypłaci nagrodę?
 13. Na jakie konto bank będzie wypłacał poszczególne elementy premii?
 14. Czy VeloSkarbonkę można zasilać w inny sposób niż wpływy z tytułu premii?
 15. Czy do zwrotu zakwalifikują się także płatności wykonane w tym samym miesiącu, w którym zostało założone konto?
 16. Posiadam już Elastyczne Konto oszczędnościowe oraz VeloSkarbonkę – czy mogę skorzystać z promocji?
 17. Czy do udziału w promocji konieczne jest wyrabianie karty debetowej do otwieranego konta?
 18. Czy prowadzenie VeloKonta jest darmowe? Ile kosztuje karta debetowa?
 19. Z jakich lokat mogę skorzystać po otwarciu konta?

Kto może wziąć udział w promocji VeloBanku?

W promocji mogą wziąć udział osoby, które nie posiadały konta osobistego VeloBanku w okresie od 31 października 2022 roku do dnia przystąpienia do promocji. Okres karencji jest więc symboliczny i wystarczy, że zamknęliście swoje konto nawet 30 października 2022 roku.

Jak dużą premię można realnie zdobyć w promocji VeloBanku?

W przeciwieństwie do innych promocji, kuszących wielkimi kwotami i pozostawiającymi nas z „drobniakami”, w promocji VeloKonta możecie realnie i bez większego wysiłku zdobyć 100 zł za każdy miesiąc trwania promocji. Wystarczy, że przez pół roku będziecie wykonywać zakupy za 1000 zł miesięcznie, by odebrać aż 600 zł.

Mam konto w Getin Banku. Czy mogę wziąć udział w promocji?

Getin Bank obecnie nie istnieje. Został przekształcony w VeloBank, który kontynuuje wszystkie umowy klientów. Jeśli więc konto w dawnym Getin Banku lub obecnym VeloBanku zostało zamknięte przed 31 października 2022 roku, można wziąć udział w promocji. Jeśli jednak mieliście konto w Getin Banku i „nic nie robiliście”, gdy Getin zamieniał się w VeloBank, wówczas nie możecie wziąć udziału w promocji, bo już jesteście klientami.

Jakie warunki do odbioru nagrody stawia VeloBank?

Do 31 marca 2023 roku należy przejść na dedykowaną stronę promocji i złożyć wniosek o otwarcie darmowego VeloKonta wraz z VeloSkarbonką, czyli rachunkiem oszczędnościowym. Prowadzenie i otwarcie VeloSkarbonki jest całkowicie darmowe. Przez kolejnych 6 miesięcy (180 dni od chwili otwarcia i aktywacji konta) powinniście regularnie płacić wydaną do konta kartą debetową i/lub BLIKiem. Bank będzie zwracał Wam 10% moneyback od każdej transakcji bezgotówkowej.

Podczas wnioskowania o konto i VeloSkarbonkę VeloBank chce otworzyć dla mnie także Elastyczne Konto Oszczędnościowe.

Wniosek wczytuje się automatycznie. Elastyczne Konto Oszczędnościowe nie jest wymagane przez regulamin, jednak z całą pewnością warto je założyć. Tutaj napisaliśmy dlaczego.

Promocja VeloBank – zawnioskuj o wszystkie produkty

W jaki sposób można podpisać umowę z bankiem?

Po wypełnieniu formularza i wyrażeniu zgód marketingowych umowa zostanie do Was wysłana kurierem. Podpiszecie ją w jego obecności. Cały proces trwa bardzo szybko.

Jak liczone są 30-dniowe okresy promocyjne?

Liczone są od chwili spełnienia warunków promocji, czyli założenia konta, jego aktywacji i wyrażenia zgód marketingowych. Od tego dnia aktywowany zostanie pierwszy 30-dniowy okres, w którym będziecie starać się o zdobycie jak największego zwrotu za zakupy. Poniższa tabela pochodząca z regulaminu promocji tłumaczy wszystko bardzo wyraźnie.

Schemat – promocja VeloBank

Co to jest moneyback? Na jakiej zasadzie działa?

Moneyback działa na podobnej zasadzie, co cashback. To po prostu zwrot części kosztów, które ponieśliście na zakupach. W przypadku tej promocji mamy do czynienia z aż 10-procentowym zwrotem. Oznacza to, że za każde 100 zł wydane w dowolny sposób otrzymacie aż 10 zł zwrotu. Warto zaznaczyć, że standardowe stawki moneyback rzadko wykraczają ponad 4-5% i są ponadto obwarowane wieloma wykluczeniami. Przykładowo w Credit Agricole moneyback wynosi obecnie 3% wartości transakcji.

Czy mogę wykonywać całkowicie dowolne transakcje?

Tak! Regulamin nie zawiera listy wykluczonych transakcji. Zwyczajnie nie wspomina nic na ten temat. Dozwolone są zarówno płatności kartą i BLIKiem w internecie, jak i w sklepach stacjonarnych. Możecie także wykorzystać darmowy przekaz bankomatowy Euronet.

Czy otrzymam zwrot za doładowania Revoluta, Twisto lub innych portfeli online?

Regulamin promocji VeloBanku nie ma nic przeciwko, należy jednak pamiętać, że fintechy i banki mogą być wyczulone na tym punkcie. W sieci nie brakuje komentarzy, że częste wpłaty na konto Revolut czy Twisto i natychmiastowe wypłaty poskutkowały zablokowaniem konto użytkownika. Często dochodzi w ten sposób do podejrzeń o pranie pieniędzy. Jeśli więc zasilacie Revoluta – zróbcie po prostu zakupy jego kartą lub przelewem, by uniknąć nieprzyjemności.

Jakie płatności BLIK są dopuszczalne? Czy w grę wchodzi przelew BLIK na telefon lub wysłanie czeku?

Regulamin dopuszcza dwa rodzaje płatności BLIK:

 • płatności bezgotówkowe w terminalach, które umożliwiają taką płatność,
 • płatności przez Internet.

Przelew na telefon czy czek BLIK nie będą zatem brane pod uwagę.

Na jakie konto bank będzie wypłacał poszczególne elementy premii?

Premie będą trafiać na założoną w promocji VeloSkarbonkę. Konto oferuje oprocentowanie aż 8% w skali roku dla kwoty do 3000 zł. VeloSkarbonka pozwala na darmowe przelewy wewnętrzne (do i ze swojego salda – na przykład na konto osobiste) oraz jeden darmowy przelew zewnętrzny. Każdy kolejny przelew w miesiącu będzie kosztował 9 zł.

Kiedy bank wypłaci nagrodę?

Każdy ze zwrotów trafi do Waszej VeloSkarbonki w terminie do 2 dni roboczych od chwili zaksięgowania danej płatności. To kolejny niesamowicie atrakcyjny aspekt tej promocji. Nie musicie czekać całego miesiąca na naliczanie zwrotów (lub dłużej – na przykład całego okresu promocji). Ponadto wypłacanie zwrotów na bieżąco sprawia, że dłużej pracują one na wysokim oprocentowaniu VeloSkarbonki.

Czy VeloSkarbonkę można zasilać w inny sposób niż wpływy z tytułu premii?

Tak! VeloSkarbonkę można zasilać ręcznie lub ustawić opcję automatycznego oszczędzania. Wydawane za pomocą konta w VeloBanku pieniądze będą zaokrąglane do pełnych kwot, a różnica odkładana w VeloSkarbonce. Wartość zaokrąglenia dobierzecie do własnych preferencji. Do wyboru jest wyrównanie do pełnych: 1 zł, 5 zł i 10 zł.

Czy do zwrotu zakwalifikują się także płatności wykonane w tym samym miesiącu, w którym zostało założone konto?

Tak, pod warunkiem, że w tym samym miesiącu, w którym zostało założone konto, zostały także spełnione inne warunki promocji (czyli udzielenie zgód marketingowych i założenie VeloSkarbonki).

Posiadam już lokatę VeloBanku – czy mogę skorzystać z promocji?

Jeśli posiadacie samą lokatę bez konta osobistego, możecie z powodzeniem wziąć udział w akcji. Dokładną instrukcję znajdziecie w artykule z analizą promocji.

Czy do udziału w promocji konieczne jest wyrabianie karty debetowej do otwieranego konta?

Regulamin nie wspomina o takiej konieczności. Teoretycznie warunki promocji można spełnić bez niej – wystarczy płacić BLIKiem w sklepach i Internecie. VeloBank nie posiada jeszcze karty wirtualnej, którą można podpiąć do aplikacji płatniczych.

Czy prowadzenie VeloKonta jest darmowe? Ile kosztuje karta debetowa?

Prowadzenie konta jest darmowe bezwarunkowo dla wszystkich niezależnie od aktywności czy wieku. Jeśli chodzi o obsługę karty jest ona darmowa bez dodatkowych warunków dla osób do 26. roku życia, a dla pozostałych pod warunkiem wykonania 5 płatności bezgotówkowych (w przeciwnym razie opłata za kartę wyniesie 7 zł).

Podsumowanie VeloKonta

Z jakich lokat mogę skorzystać po otwarciu konta?

VeloBank może pochwalić się rozbudowaną ofertą depozytową. Do Waszej dyspozycji jest między innymi świetna Lokata na Nowe Środki (8% w skali roku do kwoty 150.000 zł i to bez konta osobistego!) oraz Lokata Mobilna (również na 8% w skali roku, jednak z mniejszym limitem kwotowym – do 50.000 zł). Lokata Mobilna to dobra propozycja dla mniejszych kwot. Można założyć ją już od 1000 zł.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


8

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

6

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów