VeloRaty: całkowicie darmowa pożyczka do 6500 zł na 24 miesiące od VeloBanku i pierwsza rata za 3 miesiące. RRSO 0%! Do tego nawet 650 zł premii na start!

VeloRaty to kolejny produkt VeloBanku, który raczej nie ma za zadanie generować bezpośredniego zysku dla banku, lecz przyciągać do niego nowych klientów. Choć wspominaliśmy już o tej pożyczce w naszym artykule na temat VeloMarketu, to uznaliśmy, że należy się jej analiza z prawdziwego zdarzenia. W końcu nieczęsto zdarza się, by bank udzielał za darmo kredytów na kwotę aż 6500 zł. To właśnie najważniejsza cecha omawianej dziś pożyczki – RRSO 0% oznacza, że będziecie zobowiązani zwrócić do banku dokładnie taką samą kwotę, jaką pożyczycie. Spłata nie nastąpi jednak jednorazowo, lecz nawet 24 niskich ratach. Mało tego – na znajomości z VeloBankiem możecie sporo zarobić! Zakładając darmowe konto, odbierzecie aż 650 zł premii na start! Tę promocję przeanalizowaliśmy jednak w dedykowanym wpisie.

Kto może skorzystać z VeloRat?

VeloRaty są produktem dostępnym zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów banku. Pierwsza z wymienionych grup jest oczywiście w lepszej sytuacji, z uwagi na dostępność bardzo wysokiej premii na start. Wnioskując o pożyczkę (VeloRaty), możecie z powodzeniem otworzyć także konto osobiste i odebrać aż 650 zł premii na start. Szczegóły tej promocji omówiliśmy w tym artykule. To obecnie najpopularniejsza akcja na blogu! Do wzięcia VeloRat nie musicie jednak zakładać rachunku osobistego, jeśli nie chcecie.

VeloRaty – analiza darmowej pożyczki do 6500 zł

VeloRaty to bardzo prosty produkt, podobny do standardowych kredytów RRSO 0%, które często oferowane są klientom elektromarketów. W tym przypadku mamy jednak do czynienia z bardziej elastyczną pożyczką. Środki można bowiem przeznaczyć na niemal dowolny zakup (choć podczas wnioskowania należy zaznaczyć, jakie będzie przeznaczenie VeloRat). Nie musicie więc ograniczać się do konkretnego sklepu, który akurat oferuje nieoprocentowane raty. Możecie po prostu szukać najniższej ceny/najlepszej oferty, a finansowanie zapewni Wam VeloBank.

Maksymalna możliwa do uzyskania kwota to 6500 zł (minimum 500 zł). Pożyczkę zaciągniecie na maksymalnie 24 miesiące (i nie mniej niż 3 miesiące). W takim zestawieniu (maksymalny okres kredytu) miesięczna rata wyniesie około 270,83 zł. Bank nie pobiera prowizji od udzielonego finansowania ani żadnych dodatkowych opłat. W ramach VeloRat oddajecie więc dokładnie tyle, ile pożyczacie.

VeloRaty w ofercie VeloBanku – prosty sposób na finansowanie planów

VeloBank nie wymaga od pożyczkobiorcy przedstawiania zaświadczeń o dochodach, a cała biurokracja, według deklaracji, została ograniczona do minimum. Bank daje także możliwość odłożenia w czasie płatności pierwszej raty – nawet do 3 miesięcy.

Złożenie wniosku oraz podpisanie umowy o VeloRaty odbywa się podczas prostego procesu online. Weryfikację tożsamości wykonacie poprzez wykonanie zdjęcia dowodu osobistego i selfie lub za pośrednictwem aplikacji mObywatel.

Nie występuje także obowiązkowe ubezpieczenie kredytu, jak ma to często miejsce w niektórych ofertach.

Szczegółów szukajcie w Tabeli Opłat i Prowizji kredytów i pożyczek.

Jak zawnioskować o VeloRaty?

Aby zawnioskować o VeloRaty, przejdźcie na dedykowaną stronę oferty i wypełnijcie wniosek, wybierając parametry pożyczki, które Was interesują.

Do przeprowadzenia procesu online będzie Wam potrzebny wyłącznie dowód osobisty lub aplikacja mObywatel. Na stronie promocji znajdziecie krótki filmik instruktażowy dotyczący tego, jak nagrać swój dowód osobisty i jak zrobić nagranie własnej twarzy (selfie). Z doświadczenia powiem, że proces weryfikacji w VeloBanku przebiega bez zarzutu – szybko i sprawnie, bez konieczności powtarzania.

Jeśli zdecydujecie się na założenie konta osobistego, pamiętajcie o możliwości zdobycia aż 650 zł premii. Promocję z tak wysoką premią omówiliśmy w dedykowanym wpisie. Znajdziecie tam wszystkie ważne informacje – krok po kroku.

Prosta droga do darmowej pożyczki od VeloBanku

Jak spłacić VeloRaty? Czy można to zrobić wcześniej?

Spłata omawianej pożyczki jest bardzo prosta. Dla każdej umowy bank tworzy indywidualny rachunek bankowy do spłaty. To właśnie na numer konta, który znajdziecie w umowie, będziecie co miesiąc przesyłać określoną kwotę na pokrycie comiesięcznej raty.

Raty można jednak regularnie nadpłacać. Wystarczy, że przelejecie na wskazany rachunek kwotę wyższą niż comiesięczna rata. Nadwyżka zostanie zaksięgowana na rachunku do spłaty, a Wy będziecie mogli wybrać pomiędzy trzema opcjami:

  1. Nadwyżka obniży wartość rat, nie zmieniając jednak okresu spłaty.
  2. Kwota raty pozostanie niezmienna, jednak okres spłaty zostanie skrócony.
  3. Po nadpłacie co najmniej w równowartości miesięcznej raty, możecie zdecydować się na ominięcie płatności – na przykład w kolejnym miesiącu.

O tym, co zrobić z nadpłaconymi środkami, należy poinformować bank, składając odpowiednią dyspozycję pod numerem +48 664 919 797 lub odwiedzając jedną z placówek stacjonarnych banku.

W celu spłacenia całości kredytu, wpłaćcie całą pozostałą kwotę na dedykowany rachunek. Bank automatycznie rozliczy kredyt jako spłacony i zamknie umowę w ciągu 14 dni od momentu wpłaty środków.

Zarówno zaciągnięcie, jak i spłata pożyczki, to sprawa wyłącznie kredytobiorcy, jednak pamiętajcie o jednym: wcześniejsza spłata kredytów z RRSO 0% nie niesie za sobą żadnych wymiernych korzyści (chyba że chcecie jak najszybciej pozbyć się kredytu, by starać się na przykład o kredyt hipoteczny lub po prostu nie posiadać już innych obciążeń – to inna sprawa).

Spłacając równą comiesięczną ratę przez 2 lata, to bank „bierze na siebie” koszty wynikające z inflacji (w końcu 6500 zł za 2 lata będzie realnie warte mniej niż dziś). Wy natomiast, zamiast nadpłacać raty i nic z tego nie mieć, możecie potencjalną kwotę nadpłaty lokować na kontach oszczędnościowych i lokatach, zyskując w ten sposób oprocentowanie, czyli zysk.

Mało tego, darmową pożyczkę można przeznaczyć na nadpłatę kredytu hipotecznego. Taki zastrzyk gotówki powinien bardzo wyraźnie wpłynąć na koszty kredytu mieszkaniowego, skracając okres spłaty i zmniejszając jego koszty.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 0%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 3 900 zł, całkowita kwota do zapłaty 3 900 zł, oprocentowanie stałe 0%, całkowity koszt kredytu 0 zł (w tym: prowizja 0 zł, odsetki 0 zł), 22 raty w tym 21 miesięcznych rat równych w wysokości po 177,27 zł oraz pierwsza rata wyrównawcza w wysokości 177,33 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 06.05.2023 r. na reprezentatywnym przykładzie.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów