Jak działa program Mastercard Bezcenne Chwile?

Po omówieniu programu lojalnościowego dedykowanego klientom kart Visa, przyszła pora na przyjrzenie się ofercie kolejnego giganta, czyli programowi Bezcenne Chwile od Mastercarda. Już na samym starcie warto powiedzieć, że dwie konkurujące ze sobą firmy ugryzły temat od zupełnie innej strony. O ile Visa oferuje natychmiastowe zwroty za zakupy, Mastercard pozwoli Wam wymienić zebrane punkty na nagrody – vouchery do sklepów, gadżety czy bilety do kina. Wymaga to nieco cierpliwości, jednak istnieją sposoby, które pozwolą Wam zgromadzić dużą ilość punktów już na samym starcie – wszystkiego dowiecie się z tego artykułu.

Kto może wziąć udział w programie Bezcenne Chwile

W programie mogą się zarejestrować posiadacze kart Mastercard oraz Maestro wydanych przez jeden z wymienionych poniżej banków. Na takich samych zasadach punkty zbierać będą posiadacze kart debetowych i kredytowych oraz właściciele kart biznesowych, czyli plastików wydanych do kont firmowych. Możliwe jest również wykorzystywanie aplikacji, służących do płatności mobilnych – jak Google Pay czy Apple Pay. Warunkiem jest podpięcie w aplikacji karty zarejestrowanej w programie.

Dawniej Priceless Specials

Jeśli marszczycie właśnie czoło, myśląc, że coś się tutaj nie zgadza – macie rację. Program Bezcenne Chwile to nowa edycja starego i popularnego Priceless Specials. Jeśli więc zbieraliście punkty w poprzedniej wersji programu, nadal możecie je odzyskać (o ile jeszcze się nie przedawniły). Wystarczy, że zarejestrujecie kartę w nowym programie. 

Jak zarejestrować się w programie Bezcenne Chwile

Istnieją dwa sposoby, by dołączyć do programu i zacząć zbierać punkty. Możecie zrobić to za pomocą swojej aplikacji bankowej lub bankowości online. Wystarczy, że przejdziecie do zakładki z ustawieniami karty. Stosowna opcja powinna od razu rzucić Wam się w oczy. Tak to wygląda w bankowości Banku Santander. Jak widzicie, banki nadal stosują starą nazwę 🙂

Druga możliwość to przejście bezpośrednio na stronę programu i wpisanie numeru swojej karty w odpowiednim miejscu. Pozwoli Wam to upewnić się, że jej rejestracja jest możliwa. Potem należy postępować według komunikatów wyświetlanych na ekranie i wypełnić krótki formularz. 

Po akceptacji regulaminu i wyrażeniu niezbędnych zgód Wasze konto zostanie aktywowane w ciągu 14 dni. Pamiętajcie, że w programie możecie zarejestrować maksymalnie 10 kart płatniczych. Każdą należy jednak zarejestrować osobno.

Jak zbierać punkty

Po rejestracji w programie, będziecie musieli wybrać swój cel, czyli nagrodę, którą chcecie otrzymać po uzbieraniu odpowiedniej liczby punktów. Spokojnie, bez paniki – jeśli jeszcze nie wiecie, na co chcecie się zdecydować, wybierzcie cokolwiek. Cel można w dowolnym momencie zmienić. 

Punkty będziecie zbierać podczas płacenia kartą u partnerów programu, a także w innych sklepach stacjonarnych i online, niemających nic wspólnego z Mastercard. 

Taryfikator, czyli ile punktów zgarniecie za zakupy

Organizator proponuje bardzo przejrzysty przelicznik: 

 • za każde 5 zł wydane u partnerów programu dostaniecie od 1 do 8 punktów, 
 • za każde 50 zł wydane w innych sklepach przysługuje Wam 1 punkt.
   

Cóż, od razu widać, jakie płatności będą dla Was bardziej opłacalne. Chyba nie muszę mówić o tym, że warto wiedzieć, kto jest partnerem? 🙂

Ich lista dostępna jest tutaj. Znajdziecie tam sklepy i punkty usługowe z najróżniejszych branż – od tekstyliów, przez gry planszowe i rozrywkę aż do restauracji i sprzętu RTV/AGD.

Na co można wymienić punkty

Wszystkie dostępne nagrody zostały podzielone na 8 kategorii. Poniżej wymienię każdą z nich i podam po jednym przykładzie nagrody wraz z potrzebną do wymiany liczbą punktów.  

 • Film i kultura: bilet do Cinema City – 800 punktów,
 • Podróże: voucher o wartości 25 zł na przejazdy w Traficar – 2000 punktów,
 • Muzyka: Głośnik Bluetooth CLIP 3 JBL – 15900 punktów,
 • Sport: voucher o wartości 50 zł do sklepów Decathlon – 3400 punktów,
 • Zakupy: voucher o wartości 50 zł do Empika – 3400 punktów,
 • Rozrywka: voucher o wartości 20 zł do Google Play – 2000 punktów,
 • Kulinaria: kod o wartości 25 zł do aplikacji Glovo – 2500 punktów, 
 • Pomaganie: cegiełka o wartości 10 zł na WOŚP – 680 punktów. 

Okres ważności punktów

Choć zebrane na Waszym koncie punkty nie będą czekały w nieskończoność, to okres ich ważności jest dość długi – wynosi aż 3 lata. Punkty stracą ważność na koniec miesiąca, w którym wypadnie trzeci rok ich obecności na koncie. Organizator programu nie będzie informował o tym w żaden sposób, dlatego należy kontrolować sytuację samodzielnie i w porę podejmować decyzje o wymianie punktów. 

Uwaga! Wyjątek stanowią punkty pochodzące z ofert specjalnych, o których piszę w dalszej części artykułu. Ich ważność określa regulamin konkretnej promocji – ma on pierwszeństwo przed regulaminem programu. 

W przypadku wymiany punktów na nagrody, program wymieni Wasze najstarsze punkty.

Nie musicie także martwić się kwestiami podatkowymi. W razie konieczności Mastercard załatwi za Was wszelkie formalności.

Jak zdobyć ekstra punkty na start

Wiem, że mozolne zbieranie punktów nie jest czymś atrakcyjnym. Żeby dodać nieco emocji, organizator programu stworzył mechanizmy, które pozwolą w błyskawicznym tempie zgromadzić sporą liczbę punktów. Pierwszym sposobem jest udział w promocjach, organizowanych we współpracy z bankami. Ich przebieg wygląda zazwyczaj bardzo podobnie: nowi i obecni klienci konkretnego banku mogą zarejestrować swoją kartę Mastercard i otrzymać dodatkowe punkty na start. Jak dużo? Zależy od promocji. W trwającej obecnie promocji Banku Pekao zgarniecie 3400 punktów, wymiennych na nagrody o wartości około 50 zł (w tym vouchery do Allegro). Natomiast w aktualnej promocji Santandera do wzięcia jest już aż 6800 punktów

Przyspieszacze

Nie łapiecie się na żadną z trwających aktualnie promocji? To nic! W programie Bezcenne Chwile znajdziecie specjalną zakładkę Przyspiesz. To nic innego, jak lista ofert, z których możecie skorzystać, by otrzymać dodatkowe punkty. Wystarczy, że przed upływem podanego terminu skorzystacie z usług lub kupicie coś od określonego partnera programu. Zwróćcie uwagę na minimalną kwotę, którą należy wydać, aby bonus się naliczył. Poniżej możecie sprawdzić, jak wygląda moja lista ofert (to tylko jej fragment).

Po kliknięciu konkretnej pozycji, będziecie mogli zapoznać się ze szczegółami oferty, które – jak sami widzicie – nie są zbyt skomplikowane. 

Punkty + dopłata

W regulaminie programu znalazłem także informacje o możliwości dopłaty brakującej kwoty kartą, w przypadku, kiedy ilość punktów na koncie jest niewystarczająca do wymiany na nagrodę. Dotyczy to tylko niektórych ofert i nie jest regułą. Niestety, w swoim katalogu nie znalazłem nagrody, która dawałaby taką możliwość. Przyznam jednak, że nie przejrzałem wszystkich ofert. Ilość znajdujących się tam celów jest zbyt duża. 🙂

 

Strefa Premium – brzmi dumnie, jak jest naprawdę?

Jeśli w zdobywanie punktów w programie Bezcenne Chwile wkręcicie się bez pamięci, możecie zyskać dostęp do tak zwanej Strefy Premium. Pojawią się przed Wami całkowicie nowe możliwości w postaci ekskluzywnych nagród. Niestety, ich katalog jest tajemnicą, co prawdopodobnie ma na celu zaostrzenie apetytu. Żeby stać się „klientem premium”, Wasze średnie miesięczne wydatki kartą w ciągu trzech miesięcy powinny wynosić co najmniej 3000 zł (lub 5000 zł w przypadku klientów biznesowych). Oznacza to, że jednorazowy wydatek rzędu 9000 zł także zapewni Wam ten awans.

Dostęp do Strefy Premium nie jest bezterminowy. Będziecie mogli korzystać z przywilejów przez 12 miesięcy. Podtrzymanie dostępu będzie wymagało oczywiście utrzymywania miesięcznych wydatków na poziomie od 3000 zł w górę (lub, jak kto woli, 36.000 zł rocznie).

Szczegółów dotyczących programu w wersji premium szukajcie na dedykowanej stronie.

Nagrody specjalne w Strefie Premium

Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że w katalogu na próżno szukać partyjki golfa z Leonardo DiCaprio czy możliwości zagrania epizodycznej roli w hollywoodzkiej produkcji. Spodziewajcie się raczej prywatnego seansu w Cinema City, przelotu samolotem czy bardziej zaawansowanych głośników bezprzewodowych. Znajdzie się też kilka koszulek z podpisami znanych osób. Nie zdradzam więcej. Niech ci, którzy chcieli będą samodzielnie zgłębić tę tajemnicę, sami odkryją wszystkie nagrody. 

Rozszerzony katalog to nie jest jednak koniec korzyści, wynikających z dostępu do Strefy Premium.

Ubezpieczenie zakupów i dodatkowa gwarancja

Klienci Strefy Premium mogą liczyć także na dodatkową gwarancję produktów zakupionych online i ubezpieczenie samych transakcji zakupowych dokonywanych w internecie (do 6000 zł). 

Ciekawą propozycją, dla osób aktywnych towarzysko i kulturalnie, jest darmowe ubezpieczenie od niewykorzystania biletów na wydarzenia z powodu niespodziewanych sytuacji. Wartość świadczenia to nawet 4500 zł! 

Jeśli ten temat Was nurtuje, więcej szczegółów znajdziecie w dedykowanym regulaminie Strefy Premium.

Podsumowanie

Program Bezcenne Chwile to praktycznie trwająca ciągle i w pełni bezobsługowa promocja. Jeśli często korzystacie z karty (a zakładam, że w 90% przypadków tak właśnie jest), na pewno nie będziecie żałować tych kilku chwil, poświęconych na rejestrację w programie. Pasywne zbieranie punktów nic Was nie kosztuje, a zysk może okazać się spory. Szczególnie gdy zdecydujecie się skorzystać z ofert specjalnych. 

Szczegóły w regulaminie programu Mastercard Bezcenne Chwile

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


8

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

6

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów