Nest Konto Oszczędnościowe i inne depozyty – przegląd aktualnej oferty Nest Banku – nawet 7,1% w skali roku + 100 zł premii na start

Nest Bank potrafi docenić zarówno nowych, jak i stałych klientów! Jest on ponadto jednym z niewielu banków, które przedstawiają swoją ofertę w tak przejrzysty i prosty sposób, że o wszystkich najważniejszych opłatach i zaletach konta możemy dowiedzieć się już na stronie konkretnego produktu – bez szukania szczegółów w dokumentach i tabelach. Ponadto, gdy Nest Bank mówi, że coś jest darmowe, to po prostu jest – bez zbędnych gwiazdek. Wpływ na pozytywną ocenę banku ma też kilka konkretnych produktów depozytowych banku, które pomimo obniżki oprocentowania, wciąż są bardzo konkurencyjne (a niektóre nawet zyskały wyższe oprocentowanie!). Mowa przede wszystkim o Lokacie Witaj z oprocentowaniem 7,1% w skali roku (którą opisaliśmy dokładnie w dedykowanym artykule) oraz Nest Koncie Oszczędnościowym z oprocentowaniem również 7,1% w skali roku, którym zajmiemy się w niniejszym wpisie. Niektóre depozyty zaliczyły w ostatnich dniach małą zmianę oprocentowania (jedne w górę, inne w dół), dlatego przyglądamy im się jeszcze raz – pod koniec października 2023 roku. Oprócz tego znajdziecie tutaj analizę innych świetnych produktów: Nest Konta Twoje Cele na 6,9% w skali roku, Lokaty Lojalnej z oprocentowaniem 5% w skali roku i Lokaty na Nowe Środki – do 5,2% w skali roku. Każdy z wymienionych depozytów posiada swoje bardzo wyraźne zalety, które dziś nakreślimy. Dzięki temu będziecie wiedzieć, gdzie ulokować swoje środki po założeniu darmowego konta bankowego, które moim zdaniem jednym z najlepszych na rynku (0 zł za prowadzenie rachunku, obsługę karty debetowej, wypłaty ze wszystkich bankomatów BLIKIEM w Polsce). Dodatkowym powodem do założenia będzie też prosta premia na start w wysokości 100 zł.

Spis treści

W tym artykule poruszamy wiele różnych wątków i omawiamy kilka produktów banku. Jeśli szukacie konkretnych informacji, skorzystajcie z poniższych odnośników:

 1. Nest Konto Oszczędnościowe – 7,1% w skali roku
 2. Nest Konto Twoje Cele – 6,9% w skali roku
 3. Nest Lokata Lojalna – 5% w skali roku
 4. Nest Lokata na Nowe Środki – 5,2% w skali roku

Nest Konto z 100 zł premii – szczegóły

Na początek, krótkie wprowadzenie dla osób, które nie posiadają jeszcze konta w Nest Banku. Co tu kryć, aktualnie jest idealny moment na rozpoczęcie współpracy z tym bankiem. W zamian za założenie konta w programie poleceń otrzymacie łatwe 100 zł premii. Warunkiem uczestnictwa w promocji jest nieposiadanie konta osobistego w Nest Banku w okresie po 1 stycznia 2021 roku. Aby zdobyć bonus na start, należy wykazać podstawową aktywność na koncie. Wszystkie warunki promocji znajdziecie w dedykowanym artykule.

Nest Konto Oszczędnościowe – 7,1% w skali roku

Przejdźmy do omówienia dostępnych w Nest Banku depozytów z wysokim oprocentowaniem. Nest Konto Oszczędnościowe to klasyczna oszczędnościówka z miesięczną kapitalizacją odsetek (które od razu zwiększają saldo konta, a więc i zysk w kolejnym miesiącu). Jego prowadzenie jest bezwarunkowo darmowe, a oprocentowanie w wysokości od niedawna 7,1% w skali roku obowiązuje dla kwoty do 100.000 zł (nadwyżka będzie oprocentowana na 2,5% w skali roku do kwoty 400.000 zł). Okres trwania preferencyjnego oprocentowania wynosi 90 dni pod warunkiem aktywnego korzystania z Nest Konta. Aktywne korzystanie oznacza w tym przypadku spełnianie konkretnych warunków:

 • zapewnianie wpływów na konto w wysokości co najmniej 2000 zł,
 • wykonywanie 3 dowolnych transakcji spośród: płatności BLIK, płatności kartą, przelewów (z wyłączeniem przelewów między własnymi rachunkami w Nest Banku).


Wyżej wymienione warunki należy spełnić w dwóch okresach (w każdym z osobna):

 • w okresie do 30 dni od otwarcia konta oszczędnościowe oraz
 • pomiędzy 31. a 60. dniem od otwarcia konta oszczędnościowego.

Rzecz jasna, wpływ z waszego konta w innym dowolnym banku, zapewni spełnienie pierwszego z warunków. Ogólnie mówiąc, to bardzo zbliżone warunki do tych, jakie należy spełnić, by otrzymać podwyższone oprocentowanie na Lokacie Witaj z nieco wyższym oprocentowaniem 7,1% w skali roku, której poświęciliśmy osobny artykuł. W tym samym wpisie znajdziecie też zasady promocji, w ramach której możecie odebrać 100 zł bardzo łatwej premii.

Konto oszczędnościowe Nest Banku narzuca pewne ograniczenia. W aktualnej tabeli oprocentowania znajdziemy zapis:

Posiadacz Rachunku Nest Konto może posiadać 1 (jeden) rachunek oszczędnościowy Nest Konto Oszczędnościowe. Aby otworzyć rachunek Nest Konto Oszczędnościowe Posiadacz Rachunku nie może być posiadaczem rachunku oszczędnościowego prowadzonego w złotych polskich otwartego do 21.11.2022 r.

Po zakończeniu okresu 90 dni Wasze środki będą pracowały na 2,5% w skali roku w okresie do 31 marca 2024 roku, a limit środków będzie wówczas wynosił do 400.000 zł. Takie samo oprocentowanie będzie obowiązywało w przypadku braku wskazanej aktywności na koncie.

Konto Nest Oszczędnościowe – oprocentowanie

Oprócz darmowego prowadzenia, Nest Bank oferuje też bezpłatne przelewy wewnętrzne z konta oszczędnościowego na konto osobiste. Przelewy zewnętrzne, czyli z konta oszczędnościowego na swoje lub cudze konto w innym banku, są obarczone opłatą w wysokości 10 zł.

Szczegółów szukajcie w Tabeli oprocentowania oraz Dokumencie dotyczącym opłat.

Kilka korzyści wynikających z konta Nest Oszczędności

Nest Konto Twoje Cele – 6,9% w skali roku

Nest Konto Twoje Cele to oprocentowany depozyt na bardzo podobnych warunkach do podstawowego Nest Konta Oszczędnościowego, które opisaliśmy już powyżej. Dedykowane jest ono zarówno nowym, jak i obecnym klientom banku. Jego specyficzną cechą jest wskazanie konkretnego celu, na który zamierzamy oszczędzać środki. Celów możecie określić nawet 20, a łączna wartość zdeponowanych środków dla wszystkich celów to 20.000 zł. Dla każdego celu wybierzecie oddzielną ikonę, a wbudowany w aplikację kalkulator celu pozwoli Wam obliczyć, ile zarobicie na oprocentowanym depozycie i z jakim tempem musicie odkładać pieniądze, żeby wspomniane cele osiągnąć.

Oczywiście nikt nie broni Wam wydać zgromadzonych oszczędności na coś innego – cele mają jedynie zmotywować Was do odkładania środków, podobnie jak funkcja automatycznego oszczędzania, która pobierze z Waszego konta osobistego określoną kwotę i przekaże na cel oszczędnościowy.

Oprocentowanie Nest Konta Twoje Cele to stałe 6,9% w skali roku na okres 90 dni. Limit kwotowy wynosi 20.000 zł. Po upływie wskazanego okresu oprocentowanie rachunku zmniejszy się do 2,5% w skali roku i będzie obowiązywać do dnia 31 marca 2024 roku. Środki ponad limit oprocentowane są standardowo, zgodnie z obowiązującą tabelą (czyli dosyć symbolicznie 😉 ).

Oprocentowanie Nest Konta Twoje Cele

Prowadzenie konta jest darmowe. Darmowe są też przelewy pomiędzy kontem oszczędnościowym a osobistym w Nest Banku. Wcześniejsza wypłata środków nie powoduje utraty odsetek. Przelewy zewnętrzne kosztują 10 zł, więc zdecydowanie bardziej opłaca się zmigrować najpierw środki na konto osobiste Nest Banku za darmo, a następnie przelać je dalej bez dodatkowych opłat.

Warto zwrócić uwagę na zapis w Tabeli Oprocentowania:

Posiadacz Rachunku Nest Konto/Nest Konto Samodzielne może posiadać 1 (jeden) rachunek oszczędnościowy Nest Konto Twoje Cele. Aby otworzyć rachunek Nest Konto Twoje Cele Posiadacz Rachunku nie może być posiadaczem rachunku oszczędnościowego Nest Skarbonka prowadzonego w złotych polskich otwartego do 21.11.2022 r.

Szczegółów szukajcie w Tabeli oprocentowania oraz Dokumencie dotyczącym opłat.

Nest Lokata Lojalna – 5% w skali roku

Promocyjne oprocentowanie Nest Lokaty Lojalnej jest uzależnione od okresu zapadalności:

Nest Lokata Lojalna – oprocentowanie

Promocja obowiązuje do jej odwołania, a podwyższone oprocentowanie dostępne jest dla nowych i aktualnych klientów Nest Banku, posiadających konto osobiste lub firmowe i wyrażających zgodę na przesyłanie informacji promujących usługi banku. Możecie założyć wiele Lokat Lojalnych, a łączny depozyt może mieć wartość od 1000 zł do nawet 2.000.000 zł. Kapitalizacja następuje na koniec umownego okresu lokaty.

Jednak żeby uzyskać promocyjne oprocentowanie, konieczne jest spełnienie trzech warunków:

 • musicie zapewnić wpływy zewnętrzne na Nest Konto w kwocie minimum 2000 zł,
 • za pomocą konta osobistego wykonają 3 dowolne transakcje spośród: płatność BLIK, operacja kartą debetową, przelew (z wyłączeniem przelewu pomiędzy własnymi rachunkami),
 • musicie też wyrazić i utrzymać zgody marketingowe na kontakt wszystkimi kanałami (czyli SMS, PUSH, mail i telefon).

Oczywiście wcześniejsze zerwanie lokaty powoduje utratę odsetek. Po zakończeniu wybranego okresu lokata odnowi się z oprocentowaniem standardowym obowiązującym w dniu odnowienia. Jeśli nie będzie Wam ono odpowiadało, wówczas „przedłużoną” lokatę możecie zerwać, rzecz jasna zachowując odsetki naliczone w pierwotnym okresie.

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji oraz w Tabeli oprocentowania.

Nest Lokata na Nowe Środki – 5,2% w skali roku

Na uwagę zasługuje także Lokata na Nowe Środki. Możecie na niej ulokować kwotę od 1000 zł do nawet 2 milionów złotych. Warto jednak pamiętać o gwarancjach BFG, które wynoszą 100% dla kwot o równowartości do 100.000 euro (obecnie około 447.000 zł). Lokaty na Nowe Środki dostępne są online po zalogowaniu do bankowości elektronicznej. Ostateczne oprocentowanie jest uzależnione od okresu zapadalności, na który się zdecydujecie:

Nest Lokata na Nowe Środki


W przypadku Lokaty na Nowe Środki, kluczowym elementem jest definicja nowych środków. Zgodnie z regulaminem:

Nowe środki – różnica pomiędzy: sumą sald na Rachunkach Płatniczych oraz Lokatach w złotych polskich w chwili złożenia wniosku o otwarcie Lokaty Nowe Środki (pomniejszona o saldo na Lokatach Nowe Środki otwartych po dniu bazowym), a łącznym saldem na Rachunkach Płatniczych oraz Lokatach w złotych polskich na koniec Dnia bazowego…

W obecnej edycji promocji dniem bazowym jest 13 października 2023 roku. Zatem całkowita kwota wpłacona do Nest Banku z zewnątrz po dniu bazowym będzie traktowana jako dopływ świeżych środków. Jeśli natomiast jesteście nowymi klientami Nest Banku, wasze saldo w dniu bazowym wynosi 0 zł, zatem całość wpłaconych środków będzie mogło procentować na Lokacie na Nowe Środki.

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów