fbpx

Nest Bank: do 400 zł moneyback za płatności kartą – bez wyłączeń, Lokata Witaj na 7,1% w skali roku (do 25.000 zł) oraz konto oszczędnościowe na 6,9% w skali roku (do 50.000 zł) + 100 zł bonusu od VISA

Trwa do:
30 września 2023

Ta edycja promocji została już zakończona, ale na szczęście ruszyła nowa, jeszcze lepsza akcja promocyjna z równie atrakcyjnymi warunkami. Szczegóły znajdziesz tutaj <KLIK>

Nest Bank wciąż utrzymuje w ofercie świetną promocję, w ramach której uzyskacie aż 400 zł premii w postaci 5% moneyback od transakcji bezgotówkowych kartą bez żadnych wyłączeń. To rzadko spotykana okazja na zarobienie w tym banku tak dużej kwoty z uwzględnieniem tak prostych warunków. Małej obniżce uległo jednak oprocentowanie dwóch ciekawych depozytów, o których również opowiem więcej w niniejszym artykule. Jest to rzecz jasna konsekwencja drastycznej obniżki stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej przy NBP. Aktualnie do waszej dyspozycji pozostaje świetna Lokata Witaj na 7,1% w skali roku, która znajduje się w czołówce naszego rankingu lokat bankowych. Maksymalna kwota, jaką możecie ulokować na tej swoistej lokacie powitalnej wynosi 25.000 zł. Na uwagę zasługuje również Nest Konto Oszczędnościowe na 6,9% w skali roku dla kwoty do 50.000 zł. Prowadzenie Nest Konta oraz użytkowanie pierwszej karty debetowej otrzymujecie bezwarunkowo za free.

Sprawdź również: 100 zł premii dla klientów Nest Banku za przetestowanie usługi VISA Mobile

Uczestnicy promocji – nowi klienci

Promocja skierowana jest zarówno do całkiem nowych, jak i powracających klientów Nest Banku. Głównym warunkiem uczestnictwa w promocji jest nieposiadanie konta osobistego w Nest Banku w okresie po 1 stycznia 2021 roku. Natomiast posiadanie innych produktów Nest Banku w żadnym stopniu nie koliduje z możliwością udziału w niniejszej promocji.

Jak założyć konto w promocji Nest Banku?

Aby wziąć udział w akcji, na początek złóżcie wniosek o konto i kartę debetową na dedykowanej stronie promocji. Składanie wniosków w ramach promocji dostępne jest do 30 września 2023 roku. Pula wniosków jest nieograniczona!

Złożenie wniosku możliwe jest zarówno w przeglądarce internetowej na komputerze, jak i na smartfonie. W trakcie wypełniania wniosku koniecznie wyraźcie wszystkie zgody marketingowo-handlowe. Podczas wypełniania wniosku do wyboru macie oba rodzaje kart płatniczych – zarówno wirtualną, jak i plastikową. Karta plastikowa zostanie doręczona za darmo Pocztą Polską.

Nest Bank – karta płatnicza i sposoby zawarcia umowyNa ostateczne zawarcie umowy macie 14 dni od momentu złożenia wniosku. Umowę możecie sfinalizować poprzez:

 • aplikację mobilną (jeśli chcecie skorzystać z rej opcji, musicie wybrać ją już na początku),
 • rozmowę wideo z konsultantem (wyłącznie w dni robocze, w godzinach od 9:00 do 18:00),
 • przelew weryfikacyjny (opcja dostępna dla posiadaczy konta osobistego w następujących bankach: Alior Bank, Bank Pekao S.A., Santander Bank Polska, ING Bank Śląski, mBank),
 • zawarcie umowy podczas wizyty w oddziale banku.

Jeśli wybierzecie przelew weryfikacyjny, pamiętajcie, iż dane adresowe podane we wniosku muszą się zgadzać z danymi, które podaliście w banku, z którego wykonacie przelew. Konto z którego dokonujecie przelew musi być w pełni zweryfikowane, to znaczy bank musi posiadać Wasz wzór podpisu. Najlepiej jeśli konto zostało założone w placówce lub za pośrednictwem kuriera. A jeśli zostało założone online (na przykład przelewem weryfikacyjnym lub na selfie), wówczas należałoby złożyć wzór podpisu w banku.

Do 400 zł moneyback – warunki promocji

Zwroty za płatności kartą naliczane będą od każdej transakcji bezgotówkowej. Regulamin nie zawiera jakichkolwiek wykluczeń pod względem rodzajów transakcji lub kodów MCC. Jako, że moneyback wynosi 5% (maksymalnie 50 zł w skali miesiąca), oznacza to, iż w celu zdobycia maksymalnej premii w danym miesiącu należy wykonać transakcje na łączną kwotę 1000 zł. Nie jest to jakiś szczególny wyczyn, szczególnie, że bank nie narzuca żadnych ograniczeń.

Warunkiem uzyskiwania zwrotu za dany miesiąc jest dodatkowo zapewnienie miesięcznych wpływów na konto w łącznej kwocie 2000 zł. Rzecz jasna, wpływ z waszego konta w innym dowolnym banku, zapewni spełnienie tego warunku.

Promocja z moneyback dostępna jest przez okres 8 miesięcy. W każdym z nich do zdobycia jest maksymalnie 50 zł bonusu. Jeśli założycie konto do 15. dnia danego miesiąca, wówczas zwroty będziecie otrzymywali za transakcje wykonane w miesiącu otwarcia konta oraz w 7 kolejnych miesiącach kalendarzowych. Przykładowo, otwierając konto 14 września 2023 roku, moneyback będzie naliczany za transakcje wykonane od września 2023 roku do kwietnia 2024 roku.

Jeśli zaś konto założycie po 15. dniu miesiąca, wówczas zwroty będą naliczane za płatności wykonane w 8 kolejnych miesiącach kalendarzowych, licząc od kolejnego miesiąca po założeniu konta. Przykładowo, otwierając konto 18 września 2023 roku, moneyback będzie naliczany za transakcje wykonane od października 2023 roku do maja 2024 roku.

5% moneyback od Nest Banku – do 50 zł w skali miesiącaMoneyback będzie wypłacany do 20. dnia roboczego kolejnego miesiąca po wykonaniu płatności. Oczywiście w dniu wypłaty premii wasze konto, karta oraz zgody marketingowo-handlowo muszą pozostawać aktywne (nie mogą być również w fazie wypowiedzenia). Przykładowo, za transakcje wykonane we wrześniu 2023 roku, pierwszy bonus otrzymacie do 28 października 2023 roku i analogicznie w kolejnych miesiącach.

Szczegóły w regulaminie promocji „Wakacyjna promocja z Nest Kontem”.

Nest Konto – szczegóły

Szczegóły związane z użytkowaniem Nest Konta prezentują się następująco:

 • 0 zł za prowadzenie rachunku – bezwarunkowo,
 • 0 zł za użytkowanie karty debetowej – bezwarunkowo,
 • 0 zł za wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów Polsce BLIKIEM,
 • 0 zł za wypłaty gotówki z bankomatów sieci Euronet – kartą lub BLIKIEM,
 • 6 zł za wypłaty gotówki kartą z bankomatów innych niż sieć Euronet,
 • 0 zł za wypłaty gotówki w ramach Cash back,
 • 0 zł za internetowe przelewy Elixir,
 • 0 zł za internetowe przelewy SEPA,
 • 0 zł za wpłaty gotówki we wszystkich wpłatomatach w Polsce – BLIKIEM,
 • 0 zł za wpłaty gotówki we wpłatomatach sieci Euronet – kartą,
 • 4 zł za internetowe przelewy natychmiastowe,
 • możliwość korzystania z Apple Pay, Google Pay oraz Garmin Pay,
 • nowoczesna aplikacja mobilna,
 • darmowe konto walutowe w EUR, USD oraz GBP.

Pozostałe opłaty i prowizje znajdziecie w krótkiej i przejrzystej Tabeli Opłat i Prowizji.

Do 2000 zł premii w programie poleceń

To jeszcze nie wszystko. O wiele więcej zarobicie w programie poleceń. Za każde skuteczne polecenie konta osobistego otrzymacie 100 zł premii, zaś w przypadku konta firmowego 400 zł premii. Na swoją dolę mogą liczyć również polecone przez Was osoby (100 zł premii na start za konto osobiste oraz 200 zł w przypadku konta firmowego). Polecającymi mogą zostać zarówno dotychczasowi klienci banku (w tym również firmowi), jak i osoby, które dopiero co założą konto w Nest Banku (przykładowo w niniejszej promocji). Jednak ważna uwaga – polecone przez Was osoby nie będą mogły skorzystać z promocji z 400 zł moneyback (program poleceń nie łączy się z tą promocją). Nagroda jaką będą mogli zdobyć Wasi bliscy, to 100 zł na start (dla konta osobistego) lub 200 zł (w przypadku konta firmowego). Więcej na temat programu poleceń w dedykowanym artykule.

Jak pewnie się domyślacie, warunkiem wypłat nagrody dla polecającego jest spełnienie warunków promocji przez osobę poleconą.

Aby zacząć polecać konta Nest Banku pamiętajcie o wyrażeniu zgód marketingowych oraz rejestracji w programie na stronie programu poleceń. Tam też otrzymacie kod polecający, który będziecie mogli udostępniać swoim bliskim. Program poleceń trwa do 31 stycznia 2024 roku.

Szczegóły w regulaminie programu poleceń.

Lokata Witaj na 7,1% w skali roku

Jednym z najważniejszych benefitów oferowanych przez Nest Bank jest Nest Lokata Witaj, będąca typową lokatą na start dla nowych klientów. Oprocentowanie wynoszące nawet 7,1% w skali roku obowiązuje dla kwoty od 1000 zł do 25.000 zł, zaś okres deponowania środków to 3 lub 6 miesięcy (w przypadku lokaty 3-miesięcznej obowiązuje oprocentowanie 5,25% w skali roku).

Promocyjne oprocentowanie dostępne jest dla osób, które w każdym pełnym miesiącu trwania lokaty zapewnią:

 • wpływy zewnętrzne na Nest Konto w kwocie minimum 2000 zł oraz
 • wykonają 3 dowolne transakcje spośród: płatność BLIK, operacja kartą debetową, przelew (z wyłączeniem przelewu pomiędzy własnymi rachunkami),
 • musicie też wyrazić i utrzymać zgody marketingowe na kontakt wszystkimi kanałami (czyli SMS, PUSH, mail i telefon).

Zarówno wpływy, jak i przelewy zewnętrzne możecie wykonać z wykorzystaniem waszego konta w innym banku. Oprócz tego warunkiem skorzystania z lokaty jest udzielenie i nieodwoływanie zgody marketingowej. Lokatę Witaj możecie założyć jednorazowo poprzez bankowość online w ciągu 30 dni od momentu otwarcia Nest Konta. W przypadku zerwania lokaty przed czasem, bank zwróci Wam kapitał, ale już bez naliczonych odsetek.

Szczegóły lokaty w regulaminie promocji Nest Lokaty Witaj oraz w Tabeli oprocentowania.

Nest Lokata Witaj – ile można na tym zarobić?

Lokując maksymalną kwotę (25.000 zł) na okres 6 miesięcy uzyskacie zysk brutto na poziomie 887,50 zł (po uwzględnieniu podatku od zysków kapitałowych będzie to 718 zł). To o wiele więcej niż podczas korzystania ze standardowych promocji bankowych z premią na start.

Konto oszczędnościowe na 6,9% w skali roku

Nest Konto Oszczędnościowe to klasyczna oszczędnościówka z miesięczną kapitalizacją odsetek (które od razu zwiększają saldo konta, a więc i zysk w kolejnym miesiącu). Jego prowadzenie jest bezwarunkowo darmowe, a oprocentowanie w wysokości 6,9% w skali roku obowiązuje dla kwoty do 50.000 zł (nadwyżka będzie oprocentowana na 2,5% w skali roku do kwoty 400.000 zł). Okres trwania preferencyjnego oprocentowania wynosi 90 dni pod warunkiem aktywnego korzystania z Nest Konta. Aktywne korzystanie oznacza w tym przypadku spełnianie konkretnych warunków:

 • zapewnianie wpływów na konto w wysokości co najmniej 2000 zł,
 • wykonywanie 3 dowolnych transakcji spośród: płatności BLIK, płatności kartą, przelewów (z wyłączeniem przelewów między własnymi rachunkami w Nest Banku).


Wyżej wymienione warunki należy spełnić w dwóch okresach (w każdym z osobna):

 • do 30 dni od otwarcia konta oszczędnościowe oraz
 • pomiędzy 31. a 60. dniem od otwarcia konta oszczędnościowego.

To bardzo zbliżone warunki, jakie należy spełnić, by otrzymać podwyższone oprocentowanie na Lokacie Witaj. Dwie pieczenie na jednym ogniu.

Konto oszczędnościowe Nest Banku z promocyjnym oprocentowaniem nie jest jednak dla każdego. W aktualnej tabeli oprocentowania znajdziemy zapis:

Posiadacz Rachunku Nest Konto może posiadać 1 (jeden) rachunek oszczędnościowy Nest Konto Oszczędnościowe. Aby otworzyć rachunek Nest Konto Oszczędnościowe Posiadacz Rachunku nie może być posiadaczem rachunku oszczędnościowego prowadzonego w złotych polskich otwartego do 21.11.2022 r.Po zakończeniu okresu 90 dni Wasze środki będą pracowały na 2,5% w skali roku w okresie do 31 marca 2024 roku, jednak limit środków będzie wówczas zwiększony do 400.000 zł. Takie samo oprocentowanie będzie obowiązywało w przypadku braku wskazanej aktywności na koncie.

Nest Konto Oszczędnościowe – oprocentowanie


Oprócz darmowego prowadzenia, Nest Bank oferuje też bezpłatne przelewy wewnętrzne z konta oszczędnościowego na konto osobiste. Przelewy zewnętrzne, czyli z konta oszczędnościowego na swoje lub cudze konto w innym banku, są obarczone opłatą w wysokości 10 zł.

Szczegółów szukajcie w Tabeli oprocentowania oraz Dokumencie dotyczącym opłat.

Kilka korzyści wynikających z konta Nest Oszczędności

Jak założyć konto oszczędnościowe Nest Bank?

Bardzo prosto! Nest Bank należy do wyjątkowo przyjaznych użytkownikowi banków. Konto założycie po zalogowaniu się do bankowości elektronicznej lub podczas otwierania konta osobistego, zaznaczając odpowiednie okienko.

Pamiętajcie, że Nest Konto Oszczędnościowe to jedna z wielu propozycji depozytowych. Dla większych środków proponuję połączyć je z dostępną Lokatą Witaj, oszczędzając tym samym na 7,1% w skali roku środki do 25.000 zł + do 50.000 zł na wspomnianej oszczędnościówce. To obecnie najlepszy promocyjny duet w tym banku, dzięki któremu zmaksymalizujecie swoje zyski.

Jak założyć konto oszczędnościowe Nest Bank?

Nest Bank – pozostałe produkty oszczędnościowe

Oprócz premii na start oraz w pełni darmowego konta, największą zaletą Nest Banku jest bogata oferta oszczędnościowa. Znajdziemy w niej zarówno produkty krótkoterminowe, jak lokata powitalna, jak i depozyty o średnim lub dłuższym okresie zapadalności (tradycyjne konta oszczędnościowe i lokaty). Wszystkie te produkty szczegółowo opisaliśmy w tym artykule. Aby nie dublować treści, już teraz odsyłam Was do wspomnianego artykułu, a w tym miejscu jedynie wymienię dostępne opcje:

 • Nest Lokata na Nowe Środki do 5,25% w skali roku, okres – od 3 do 24 miesięcy, kwota – od 1000 zł do 2.000.000 zł,
 • Nest Konto Twoje Cele – 6,9% w skali roku przez pierwsze 3 pełne miesiące kalendarzowe do kwoty 20.000 zł,
 • Nest Lokata Lojalna – 5,25% w skali roku, dostępne okresy: od 3 do 24 miesięcy, kwota depozytu od 1000 zł do 2.000.000 zł.

Szczegóły w Tabeli oprocentowania Nest Banku.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów