Nest Bank: program poleceń z 100 zł premii dla obu stron, Lokata Witaj na 7,1% (do 25.000 zł) oraz konto oszczędnościowe na 6,9% (do 50.000 zł) + bonus 100 zł od VISA

Trwa do:
31 stycznia 2024

Ufff… sporo się ostatnio dzieje w ofercie Nest Banku. Małej obniżce uległo oprocentowanie dwóch głównych depozytów – lokaty powitalnej oraz flagowego rachunku oszczędnościowego. Jest to rzecz jasna konsekwencja drastycznej obniżki stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej przy NBP. Aktualnie do waszej dyspozycji pozostaje świetna Lokata Witaj na 7,1% w skali roku, która znajduje się w czołówce naszego rankingu lokat bankowych. Maksymalna kwota, jaką możecie ulokować na tej swoistej lokacie powitalnej wynosi 25.000 zł. Na uwagę zasługuje również Nest Konto Oszczędnościowe na 6,9% w skali roku dla kwoty do 50.000 zł. Niezmiennie trwa jednak program poleceń oferujący bardzo łatwe 100 zł premii na start. Alternatywnie do waszej dyspozycji jest również promocja z 400 zł moneyback za płatności kartą. Początkowo można było połączyć obie promocje, jednak aktualnie są to dwie niezależne akcje. W związku z tym postanowiliśmy je rozdzielić na dwa poszczególne artykuły. Wracając do samego programu poleceń, w stosunku do poprzednich edycji promocji, premia startowa wzrosła dwukrotnie! Mało tego, okres wykluczenia byłych klientów (czyli tak zwany okres karencji) został skrócony o pełny rok – dzięki temu jeszcze więcej osób może zdobyć premię w ramach promocji. Prowadzenie Nest Konta oraz użytkowanie pierwszej karty debetowej otrzymujecie bezwarunkowo za free. Po założeniu rachunku osobistego sami możecie go polecać swoim bliskim. W ten oto sposób zainkasujecie do 2000 zł premii, zaś Wasi bliscy 100 zł bonusu na start oraz dodatkowy pakiet korzyści.

Sprawdź również: 100 zł premii dla klientów Nest Banku za przetestowanie usługi VISA Mobile.

Uczestnicy promocji – nowi klienci

Promocja skierowana jest zarówno do całkiem nowych, jak i powracających klientów Nest Banku. Głównym warunkiem uczestnictwa w promocji jest nieposiadanie konta osobistego w Nest Banku w okresie po 1 stycznia 2021 roku. Natomiast posiadanie innych produktów Nest Banku w żadnym stopniu nie koliduje z możliwością udziału w niniejszej promocji.

Jak założyć konto w promocji Nest Banku?

Aby wziąć udział w akcji, na początek złóżcie wniosek o konto i kartę debetową na dedykowanej stronie promocji. Podczas składania wniosku należy użyć kodu poleceniu uzyskanego od obecnego klienta Nest Banku. Taki kod możecie uzyskać od kogoś bliskiego lub po prostu skorzystać z mojego, sprawdzonego kodu. W tym celu napiszcie do mnie krótką wiadomość poprzez zakładkę Kontakt. Kod należy wpisać na przedostatniej stronie wniosku.

Konto z premią w Nest Banku – przykładowy kod poleceniaSkładanie wniosków w ramach promocji dostępne jest do 31 stycznia 2024 roku. Pula wniosków jest nieograniczona!

Złożenie wniosku możliwe jest zarówno w przeglądarce internetowej na komputerze, jak i na smartfonie. W trakcie wypełniania wniosku koniecznie wyraźcie wszystkie zgody marketingowo-handlowe. Podczas wypełniania wniosku do wyboru macie oba rodzaje kart płatniczych – zarówno wirtualną, jak i plastikową. Karta plastikowa zostanie doręczona za darmo Pocztą Polską.

Nest Bank – karta płatnicza i sposoby zawarcia umowyNa ostateczne zawarcie umowy macie 14 dni od momentu złożenia wniosku. Umowę możecie sfinalizować poprzez:

 • aplikację mobilną (jeśli chcecie skorzystać z rej opcji, musicie wybrać ją już na początku),
 • rozmowę wideo z konsultantem (wyłącznie w dni robocze, w godzinach od 9:00 do 18:00),
 • przelew weryfikacyjny (opcja dostępna dla posiadaczy konta osobistego w następujących bankach: Alior Bank, Bank Pekao S.A., Santander Bank Polska, ING Bank Śląski, mBank),
 • zawarcie umowy podczas wizyty w oddziale banku.

Jeśli wybierzecie przelew weryfikacyjny, pamiętajcie, iż dane adresowe podane we wniosku muszą się zgadzać z danymi, które podaliście w banku, z którego wykonacie przelew. Konto z którego dokonujecie przelew musi być w pełni zweryfikowane, to znaczy bank musi posiadać Wasz wzór podpisu. Najlepiej jeśli konto zostało założone w placówce lub za pośrednictwem kuriera. A jeśli zostało założone online (na przykład przelewem weryfikacyjnym lub na selfie), wówczas należałoby złożyć wzór podpisu w banku.

100 zł premii na start – warunki promocji

Aby zdobyć bonus na start należy w jednym z trzech pierwszych miesięcy kalendarzowych od otwarcia rachunku:

 • zapewnić wpływy zewnętrzne na Nest Konto w kwocie minimum 2000 zł oraz
 • wykonać 5 dowolnych transakcji spośród wymienionych: płatność BLIK, operacja kartą debetową, przelew (z wyłączeniem przelewu pomiędzy własnymi rachunkami w Nest Banku).

W praktyce oznacza to, iż wpływ z waszego konta w innym dowolnym banku na kwotę 2000 zł oraz 5 przelewów zwrotnych na dowolną kwotę załatwią sprawę bonusu.

Premie będą wypłacane do 20. dnia roboczego kolejnego miesiąca po spełnieniu warunków promocji. Oczywiście są one zwolnione z opodatkowania. Do tego momentu musicie posiadać aktywne konto oraz wyrażone wcześniej zgody marketingowe.

Szczegóły w regulaminie programu poleceń.

Przykład! Załóżmy, że konto założycie we wrześniu 2023 roku. Następnie w październiku 2023 roku zapewnicie wpływy na łączną kwotę 2000 zł oraz wykonacie 5 przelewów zewnętrznych. Wówczas 100 zł premii powędruje na wasze konto w terminie do 28 listopada 2023 roku.

Kod polecenia otrzymasz pisząc do nas poprzez zakładkę Kontakt

Nest Konto – szczegóły

Szczegóły związane z użytkowaniem Nest Konta prezentują się następująco:

 • 0 zł za prowadzenie rachunku – bezwarunkowo,
 • 0 zł za użytkowanie karty debetowej – bezwarunkowo,
 • 0 zł za wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów Polsce BLIKIEM,
 • 0 zł za wypłaty gotówki z bankomatów sieci Euronet – kartą lub BLIKIEM,
 • 6 zł za wypłaty gotówki kartą z bankomatów innych niż sieć Euronet,
 • 0 zł za wypłaty gotówki w ramach Cash back,
 • 0 zł za internetowe przelewy Elixir,
 • 0 zł za internetowe przelewy SEPA,
 • 0 zł za wpłaty gotówki we wszystkich wpłatomatach w Polsce – BLIKIEM,
 • 0 zł za wpłaty gotówki we wpłatomatach sieci Euronet – kartą,
 • 4 zł za internetowe przelewy natychmiastowe,
 • możliwość korzystania z Apple Pay, Google Pay oraz Garmin Pay,
 • nowoczesna aplikacja mobilna,
 • darmowe konto walutowe w EUR, USD oraz GBP.

Pozostałe opłaty i prowizje znajdziecie w krótkiej i przejrzystej Tabeli Opłat i Prowizji.

Do 2000 zł premii w programie poleceń

To jeszcze nie wszystko. O wiele więcej zarobicie polecając konta swoim bliskim. Za każde skuteczne polecenie konta osobistego otrzymacie 100 zł premii, zaś w przypadku konta firmowego 400 zł premii. Na swoją dolę mogą liczyć również polecone przez Was osoby (100 zł za konto osobiste oraz 200 zł w przypadku konta firmowego). Polecającymi mogą zostać zarówno dotychczasowi klienci banku (w tym również firmowi), jak i osoby, które dopiero co założą konto w Nest Banku (polecony może następnie stać się polecającym).

Jak pewnie się domyślacie, warunkiem wypłat nagrody dla polecającego jest spełnienie warunków promocji przez osobę poleconą.

Aby zacząć polecać konta Nest Banku pamiętajcie o wyrażeniu zgód marketingowych oraz rejestracji w programie na stronie programu poleceń. Tam też otrzymacie kod polecający, który będziecie mogli udostępniać swoim bliskim. Program poleceń trwa do 31 stycznia 2024 roku.

Szczegóły w regulaminie programu poleceń.

Kod polecenia otrzymasz pisząc do nas poprzez zakładkę Kontakt

Lokata Witaj na 7,1% w skali roku

Jednym z najważniejszych benefitów oferowanych przez Nest Bank jest Nest Lokata Witaj, będąca typową lokatą na start dla nowych klientów. Oprocentowanie wynoszące nawet 7,1% w skali roku obowiązuje dla kwoty od 1000 zł do 25.000 zł, zaś okres deponowania środków to 3 lub 6 miesięcy (w przypadku lokaty 3-miesięcznej obowiązuje oprocentowanie 5,25% w skali roku, dlatego lepiej wybrać dłuższy wariant).

Promocyjne oprocentowanie dostępne jest dla osób, które w każdym pełnym miesiącu trwania lokaty:

 • zapewnią wpływy zewnętrzne na Nest Konto w kwocie minimum 2000 zł oraz
 • wykonają 3 dowolne transakcje spośród: płatność BLIK, operacja kartą debetową, przelew (z wyłączeniem przelewu pomiędzy własnymi rachunkami),
 • musicie też wyrazić i utrzymać zgody marketingowe na kontakt wszystkimi kanałami (czyli SMS, PUSH, mail i telefon).

Zarówno wpływy, jak i przelewy zewnętrzne możecie wykonać z wykorzystaniem waszego konta w innym banku. Oprócz tego warunkiem skorzystania z lokaty jest udzielenie i nieodwoływanie zgody marketingowej. Lokatę Witaj możecie założyć jednorazowo poprzez bankowość online w ciągu 30 dni od momentu otwarcia Nest Konta. W przypadku zerwania lokaty przed czasem, bank zwróci Wam kapitał, ale już bez naliczonych odsetek.

Po zakończeniu okresu deponowania, Lokata Witaj zostanie odnowiona według stawki oprocentowania obowiązującej w dniu odnowienia dla standardowej Nest Lokaty. Jeśli nowe oprocentowanie nie będzie Was satysfakcjonować, wówczas będziecie mogli zerwać nowo-odnowioną lokatę i zlecić przelew środków na konto. Oczywiście w tym przypadku już nie utracicie odsetek naliczonych dla Lokaty Witaj.

Szczegóły lokaty w regulaminie promocji Nest Lokaty Witaj oraz w Tabeli oprocentowania.

Nest Lokata Witaj – ile można na tym zarobić?

Lokując maksymalną kwotę (25.000 zł) na okres 6 miesięcy uzyskacie zysk brutto na poziomie 887,50 zł (po uwzględnieniu podatku od zysków kapitałowych będzie to 718 zł). To o wiele więcej niż podczas korzystania ze standardowych promocji bankowych z premią na start.

Konto oszczędnościowe na 6,9% w skali roku

Nest Konto Oszczędnościowe to klasyczna oszczędnościówka z miesięczną kapitalizacją odsetek (które od razu zwiększają saldo konta, a więc i zysk w kolejnym miesiącu). Jego prowadzenie jest bezwarunkowo darmowe, a oprocentowanie w wysokości 6,9% w skali roku obowiązuje dla kwoty do 50.000 zł (nadwyżka będzie oprocentowana na 2,5% w skali roku do kwoty 400.000 zł). Okres trwania preferencyjnego oprocentowania wynosi 90 dni pod warunkiem aktywnego korzystania z Nest Konta lub BIZnest Konta w przypadku przedsiębiorców. Aktywne korzystanie oznacza w tym przypadku spełnianie konkretnych warunków:

 • zapewnianie wpływów na konto w wysokości co najmniej 2000 zł,
 • wykonywanie 3 dowolnych transakcji spośród: płatności BLIK, płatności kartą, przelewów (z wyłączeniem przelewów między własnymi rachunkami w Nest Banku).


Wyżej wymienione warunki należy spełnić w dwóch okresach (w każdym z osobna):

 • do 30 dni od otwarcia konta oszczędnościowe oraz
 • pomiędzy 31. a 60. dniem od otwarcia konta oszczędnościowego.

To bardzo zbliżone warunki, jakie należy spełnić, by otrzymać podwyższone oprocentowanie na Lokacie Witaj. Dwie pieczenie na jednym ogniu.

Konto oszczędnościowe Nest Banku z promocyjnym oprocentowaniem nie jest jednak dla każdego. W aktualnej tabeli oprocentowania znajdziemy zapis:

Posiadacz Rachunku Nest Konto może posiadać 1 (jeden) rachunek oszczędnościowy Nest Konto Oszczędnościowe. Aby otworzyć rachunek Nest Konto Oszczędnościowe Posiadacz Rachunku nie może być posiadaczem rachunku oszczędnościowego prowadzonego w złotych polskich otwartego do 21.11.2022 r.

Po zakończeniu okresu 90 dni Wasze środki będą pracowały na 2,5% w skali roku w okresie do 31 marca 2024 roku, jednak limit środków będzie wówczas zwiększony do 400.000 zł. Takie samo oprocentowanie będzie obowiązywało w przypadku braku wskazanej aktywności na koncie.

Nest Konto Oszczędnościowe – oprocentowanie


Oprócz darmowego prowadzenia, Nest Bank oferuje też bezpłatne przelewy wewnętrzne z konta oszczędnościowego na konto osobiste. Przelewy zewnętrzne, czyli z konta oszczędnościowego na swoje lub cudze konto w innym banku, są obarczone opłatą w wysokości 10 zł.

Szczegółów szukajcie w Tabeli oprocentowania oraz Dokumencie dotyczącym opłat.

Jak założyć konto oszczędnościowe Nest Bank?

Bardzo prosto! Nest Bank należy do wyjątkowo przyjaznych użytkownikowi banków. Konto założycie po zalogowaniu się do bankowości elektronicznej lub podczas otwierania konta osobistego, zaznaczając odpowiednie okienko.

Pamiętajcie, że Nest Konto Oszczędnościowe to jedna z wielu propozycji depozytowych. Dla większych środków proponuję połączyć je z dostępną Lokatą Witaj, oszczędzając tym samym na 7,1% w skali roku środki do 25.000 zł + do 50.000 zł na wspomnianej oszczędnościówce. To obecnie najlepszy promocyjny duet w tym banku, dzięki któremu zmaksymalizujecie swoje zyski.

Jak założyć konto oszczędnościowe Nest Bank?

Kod polecenia otrzymasz pisząc do nas poprzez zakładkę Kontakt

Nest Bank – pozostałe produkty oszczędnościowe

Oprócz premii na start oraz w pełni darmowego konta, największą zaletą Nest Banku jest bogata oferta oszczędnościowa. Znajdziemy w niej zarówno produkty krótkoterminowe, jak lokata powitalna, jak i depozyty o średnim lub dłuższym okresie zapadalności (tradycyjne konta oszczędnościowe i lokaty). Wszystkie te produkty szczegółowo opisaliśmy w tym artykule. Aby nie dublować treści, już teraz odsyłam Was do wspomnianego artykułu, a w tym miejscu jedynie wymienię dostępne opcje:

 • Nest Lokata na Nowe Środki do 5,25% w skali roku, okres – od 3 do 24 miesięcy, kwota – od 1000 zł do 2.000.000 zł,
 • Nest Konto Twoje Cele – 6,9% w skali roku przez pierwsze 3 pełne miesiące kalendarzowe do kwoty 20.000 zł,
 • Nest Lokata Lojalna – 5,25% w skali roku, dostępne okresy: od 3 do 24 miesięcy, kwota depozytu od 1000 zł do 2.000.000 zł.

Szczegóły w Tabeli oprocentowania Nest Banku.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


8

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

6

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów