BNP Paribas: darmowa karta kredytowa w promocji z 500 zł premii na start! Łatwe zasady! + 750 zł premii w promocji konta osobistego!

Trwa do:
31 grudnia 2023

Darmowa karta kredytowa banku BNP Paribas doczekała się nowej promocji! Tym razem, zamiast zwrotu za transakcje kartą możecie otrzymać e-kody do wykorzystania w Biedronce. Ich łączna wartość to aż 300 zł! Na drugą część premii składają się punkty powitalne w promocji programu Mastercard Bezcenne Chwile. Punkty wymienicie na vouchery do ulubionych sklepów o wartości aż 200 zł! Biorąc udział w promocji, będziecie też zwolnieni z opłaty za kartę w pierwszych 12 miesiącach – również w wersji Gold! Co tu kryć, złota karta prezentuje się bardzo okazale i ma „to coś”. Ponadto promocję karty kredytowej bez problemu połączycie z promocją rachunku osobistego, w której możecie zdobyć 550 zł premii gotówkowej na start (oraz dodatkowe 200 zł bonusu w ramach Mastercard Bezcenne Chwile).

Uczestnicy promocji – darmowa karta kredytowa

Z udziału w promocji z e-kodami do Biedronki wykluczone są osoby, które posiadały kartę kredytową BNP Paribas w okresie od 1 lipca 2022 roku do 2 października 2023 roku. Inne produkty banku (również te kredytowe) w żadnym stopniu nie wpływają negatywnie na możliwość wzięcia udziału w niniejszej promocji. Możecie więc zacząć od promocji konta osobistego i odebrać w pierwszej kolejności 550 zł premii gotówkowej na start (a w zasadzie to nawet 750 zł premii). Nie polecamy odwrotnej kolejności (najpierw karta kredytowa, a dopiero potem konto osobiste). W takim przypadku może się pojawić problem ze zdalnym założeniem konta.

Jeśli chodzi zaś o promocję programu Mastercard Bezcenne Chwile, warunkiem udziału jest nieuczestniczenie w programie z kartą BNP Paribas przed 9 października 2023 roku. Jeśli zakładana w promocji karta kredytowa jest pierwszą kartą wydaną przez BNP, którą rejestrujecie w programie Mastercard, śmiało możecie wziąć udział w promocji. Problemem nie jest też posiadanie zarejestrowanych kart innych banków.

Promocję z punktami powitalnymi omówiliśmy szczegółowo w dedykowanym artykule, do którego serdecznie Was zapraszamy.

Darmowa karta kredytowa – jak założyć?

Promocja trwa w terminie do 31 grudnia 2023 roku. W tym czasie należy przejść na dedykowaną stronę promocji i wypełnić formularz, wnioskując o wydanie karty kredytowej Mastercard Standard lub Mastercard Gold (w formularzu zaznaczcie wszystkie zgody). Po wypełnieniu formularza, bank będzie się z Wami kontaktował w celu realizacji dalszych kroków. Podczas rozmowy doradca bankowy pobierze od Was szczegółowe dane osobowe i dochodowe. Warto sobie wcześniej przygotować informacje dotyczące stażu pracy, stanowiska, danych pracodawcy czy też wysokości otrzymywanego wynagrodzenia. Pamiętajcie, aby podczas procesu wnioskowania o kartę wyrazić zgody marketingowe oraz utrzymać je do momentu wydania nagród.

Darmowa karta kredytowa Mastercard Standard

W przypadku pozytywnej decyzji kredytowej, konsultant zaprosi Was do placówki w celu finalizacji umowy lub proces ten odbędzie się w pełni zdalnie. Podczas rozmowy z konsultantem należy podać również, jaka kwota limitu kredytowego Was interesuje. Wiadomo, jeśli podacie zbyt wygórowany limit, bank co najwyżej zaproponuje Wam niższą kwotę. Nie radzę wnioskować o minimalny limit. Wówczas bank może pomyśleć, iż zależy Wam na samej premii, przez co wniosek może zostać odrzucony. Z uzyskanych przeze mnie informacji wynika, iż BNP Paribas udostępnia następujące limity dla kart kredytowych:

 • od 2000 zł do 30.000 zł – dla karty Mastercard Standard,
 • od 5000 zł do 50.000 zł – dla karty Mastercard Gold.

Wystarczy zatem zawnioskować o kwotę 5000 zł, by móc ubiegać się o kultową złotą kartę.

Umowę należy podpisać w okresie trwania promocji, a więc w terminie do 31 grudnia 2023 roku.

Jak zdobyć 300 zł premii od BNP Paribas?

Po podpisaniu umowy o kartę, należy zalogować się do bankowości elektronicznej i aktywować kartę, nadając jej numer PIN. Te czynności wykonajcie również w terminie do 31 grudnia 2023 roku.

Następnie, w każdym z trzech kolejnych miesięcy kalendarzowych po miesiącu, w którym podpisaliście umowę, wykonajcie kartą kredytową transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę co najmniej 1000 zł (w każdym z trzech miesięcy z osobna). Za każdy miesiąc, w którym uda się Wam spełnić ten warunek, otrzymacie e-kod do Biedronki o wartości 100 zł (możecie więc otrzymać od 100 zł do nawet 300 zł premii w postaci e-kodów).

Przykładowo: zawierając umowę w listopadzie 2023 roku, warunek płatności spełnijcie w grudniu 2023 roku oraz w styczniu i lutym 2024 roku.

Każdy z e-kodów zostanie przekazany w terminie do 30 dni od zakończenia każdego miesiąca, w którym spełnicie warunki na otrzymanie nagrody. Kody otrzymacie w wiadomości SMS wysłanej na numer podany w umowie do karty. E-kody ważne są bezterminowo. Żeby je wykorzystać, podajcie kombinację znaków kasjerowi podczas płatności za zakupy. Dokładne warunki wykorzystania kodów znajdziecie w dedykowanym regulaminie.5% moneyback od BNP Paribas

Z akcji wykluczone są transakcje oznaczone następującymi kodami MCC:

 • MCC 5300 – handel hurtowy,
 • MCC 4111 – usługi transportowe.

Wykluczono także wszelkie doładowania portfeli elektronicznych, tak więc odpadają zasilenia Revoluta, kont u bukmacherów i inne tego typu transakcje 😉

Premię za dany miesiąc zapewnią teoretycznie takie operacje, jak wypłaty z bankomatów za pomocą karty kredytowej lub przelewy z karty kredytowej, jednak z uwagi na wysoką prowizję zdecydowanie odradzam tego typu działania.

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji.

Dodatkowe 200 zł w promocji programu Bezcenne Chwile!

Druga część przedstawianej dziś premii dotyczy punktów powitalnych w ramach programu Mastercard Bezcenne Chwile. Jak już powiedzieliśmy wcześniej, warunkiem udziału jest nieuczestniczenie w programie z kartą BNP Paribas przed 9 października 2023 roku. Jeśli zakładana w promocji karta kredytowa jest pierwszą kartą wydaną przez BNP, którą rejestrujecie w programie Mastercard, śmiało możecie wziąć udział w promocji. Problemem nie jest też posiadanie zarejestrowanych kart innych banków.

W przypadku tej akcji obowiązuje identyczny termin dołączenia. Kartę należy zarejestrować w okresie do 31 grudnia 2023 roku (możecie to zrobić w bankowości elektronicznej).

Bank w promocji nagradza transakcje XPay, czyli płatności bezgotówkowe wykonane za pomocą kart podpiętych do popularnych portfeli płatniczych. BNP Paribas w regulaminie promocji rozumie płatności XPay jako transakcje bezgotówkowe w walucie PLN wykonane na terenie Polski za pomocą takich aplikacji jak Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay, Swatch Pay lub Xiaomi Pay.

Aby zgarnąć nagrodę w postaci 16.000 punktów, należy wykonać co najmniej 5 takich płatności na łączną kwotę minimum 500 zł. Na spełnienie tego warunku będziecie mieli 30 dni. Tę promocję omówiliśmy jednak szczegółowo w dedykowanym artykule, do którego serdecznie Was zapraszamy.

Ile kosztuje karta kredytowa w BNP Paribas?

W ramach promocji możecie wybrać kartę Mastercard w wersji Standard lub w wersji Gold. W obu przypadkach wydanie karty jest darmowe. Według tabeli opłat, miesięczna opłata za kartę Standard to 12 zł, zaś za kartę Gold 20 zł. Można ich uniknąć po wykonaniu transakcji na odpowiednią kwotę – 1000 zł w przypadku karty Standard oraz 2000 zł – w przypadku wersji Gold..

Na szczęście Wy nie musicie się tym przejmować przez pierwsze 12 miesięcy. Mianowicie, regulamin gwarantuje Wam w wymienionym okresie bezwarunkowe zwolnienie z opłat. Dopiero po upływie roku opłaty mogą zostać naliczane, o ile oczywiście utrzymacie do tego czasu swoją kartę. Zwolnieniu z opłat podlega również karta dodatkowa, którą możecie wręczyć komuś z bliskich (obie karty mają wspólny rachunek kredytowy).

Zwróćcie ponadto uwagę, iż w przypadku wypowiedzenia umowy w ciągu 6 miesięcy od jej zawarcia, bank naliczy Wam 25 zł „opłaty karnej”. W związku z tym lepiej odczekać pełne pół roku, zanim zdecydujecie się wypowiedzieć umowę. Będzie to jednak dość naturalne działanie, jeśli chcecie zdobyć pełną pulę nagród.

Okres bezodsetkowy wynosi maksymalnie 56 dni (i nie mniej niż 26 dni). RRSO poza okresem bezodsetkowym to 24,57% dla karty Mastercard Gold i 26,85% dla karty Mastercard Standard. Jednak spłacając terminowo kartę kredytową w trakcie trwania okresu bezodsetkowego – nie zapłacicie ani grosza z tytułu odsetek (wasze RRSO wyniesie wówczas 0%). To czym jest RRSO przeczytacie w tym artykule. Natomiast funkcjonowanie karty kredytowej omawiam w moim autorskim poradniku.

Więcej na temat opłat w Tabeli opłat i prowizji.

Darmowa karta kredytowa BNP Paribas – korzyści

Pakiet ubezpieczeń dla karty Gold

W przypadku karty Gold możecie skorzystać z darmowego ubezpieczenia podróży zagranicznej (dla posiadaczy kart Mastercard Gold, jak i Visa Platinum). Zapewnia ono szeroką ochronę oraz wsparcie assistance na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń związanych z podróżowaniem za granicą dla posiadacza oraz użytkownika karty kredytowej, jego małżonka lub partnera oraz dzieci do 25. roku życia pozostających na jego utrzymaniu. Ubezpieczenie od BNP Paribas zapewnia ochronę podczas podróży zagranicznej w zakresie:

 • śmierci lub trwałego inwalidztwa w wyniku NNW,
 • kosztu poszukiwania i transportu zwłok,
 • kosztów leczenia i  Assistance medyczny za granicą,
 • dziennego świadczenia szpitalnego,
 • opóźnienie/zagubienie  bagażu,
 • opóźnienie podróży/spóźnienie na połączenie,
 • usługi assistance (ogólny, medyczny, prawny w podróży),
 • usługi Concierge.

Ochrona ubezpieczeniowa obejmuje pierwsze 60 dni trwania każdej podróży zagranicznej. Jeśli podróż jest krótsza, oferta będzie obowiązywać od momentu opuszczenia naszego kraju, aż do powrotu. Żeby ochrona mogła być aktywna, podczas podróży wymagane jest opłacenie kartą przynajmniej jednego z kosztów podróży: biletu na podróż międzynarodową, zakwaterowania, wycieczki zorganizowanej lub zrobienie zakupów kartą w ciągu 24 godzin od przekroczenia lub przed przekroczeniem granicy Polski na kwotę o równowartości co najmniej 50 EUR według średniego kursu NBP.

Ochrona obejmuje zdarzenia we wszystkich krajach, z wyłączeniem zdarzeń, które miały miejsce w krajach dotkniętych wojną lub panującą epidemią – o ile uszczerbek na zdrowiu jest konsekwencją tych właśnie czynników. Ubezpieczycielem jest UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., BNP Paribas występuje zaś jako podmiot ubezpieczający.

Posiadacze karty Gold mogą też korzystać z oferty saloników lotniskowych w ramach usługi Flight Delay Pass. Wystarczy, że lot opóźni się co najmniej o 120 minut. Zyskacie wówczas wstęp wraz z trzema osobami towarzyszącymi, czekającymi na ten sam lot, do ekskluzywnych poczekalni lotniskowych na koszt BNP Paribas.

Więcej informacji na temat usługi znajdziecie tutaj.

Darmowa złota karta kredytowa!

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


8

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

6

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów