fbpx

Ranking kont osobistych – lipiec 2021

Warunki prowadzenia kont osobistych zmieniają się dynamicznie, a na rynku cały czas pojawiają się nowe propozycje. Trwanie latami przy jednym rachunku rzadko wychodzi komukolwiek na dobre. Banki doceniają bowiem głównie nowych klientów, którym proponują solidne premie za założenie konta czy lokaty. Domyślam się jednak, że bycie na bieżąco ze wszystkimi propozycjami może być trudne. Dlatego właśnie powstał niniejszy ranking kont osobistych. Jeśli chcecie zmienić konto, lecz nie wiecie, na co postawić – zajrzyjcie do poniższego zestawienia. Gwarantuję, że dopóki ranking funkcjonuje na blogu, jest on regularnie aktualizowany każdego miesiąca.

🏅 I miejsce – CitiKonto (Citi Handlowy)

Finansowa Rewolucja w banku Citi Handlowym przyniosła arcyciekawy produkt w postaci bezwarunkowo darmowego konta osobistego. Dla większości z Was rachunek ten będzie bezkosztowy nawet wtedy, gdy o nim zapomnicie, a karta debetowa przestanie być użytkowana. Przypominam, że większość banków, oferujących darmowe prowadzenie konta i karty pozwala na zniesienie opłaty pod pewnym warunkiem. Może to być wykonywanie określonej ilości transakcji kartą lub wydawanie za jej pomocą minimalnej kwoty każdego miesiąca. CitiKonto nie stawia Wam tego rodzaju wyzwań. Konto i karta są całkowicie darmowe, bez względu na wszystko.

Co więcej, oprócz standardowych, darmowych przelewów internetowych oraz mobilnych, możecie skorzystać także z trzech darmowych przelewów natychmiastowych. Każdy kolejny kosztuje 5 zł. Darmowe są także wszystkie wypłaty z bankomatów Citi Handlowego oraz cztery pierwsze wypłaty z pozostałych urządzeń. Kolejne kosztują już 8 zł. Nie występuje także opłata za udzielenie kredytu w rachunku płatniczym, czyli tak zwanego limitu w koncie.

Szczegółów szukajcie w Tabeli opłat i prowizji.

KontoKartaBankomatyPrzelewy
0 zł0 zł0 zł /8 zł0 zł

Aktualna promocja – 200 zł łatwej premii na start, 100 zł moneyback, 2 kody InPost i darmowy smartfon w promocji karty kredytowej!

Dla większości osób, wykorzystujących konto w standardowy sposób, rachunek będzie całkowicie bezpłatny


🏅 II miejsce – Konto Jakie Chcę (Santander Bank Polska)

Santander Bank Polska logo

Konto Jakie Chcę z czystym sumieniem polecę każdemu, kto szuka solidnego rachunku osobistego. Konto staje się darmowe po zapewnieniu miesięcznego wpływu o wartości minimum 500 zł (na przykład z własnego konta w innym banku) i wykonaniu jednej płatności za pomocą karty debetowej lub BLIK. W przeciwnym wypadku konto kosztuje 6 zł miesięcznie, a użytkowanie karty 8 zł. Dla użytkowników, którzy nie skończyli 26. roku życia warunki są dużo łatwiejsze. Nie muszą oni bowiem zapewniać wpływu na konto. Mogą liczyć również na darmowe bankomaty innych sieci, niż firmowe maszyny Santandera. Pozostali użytkownicy muszą zapłacić za wypłatę każdorazowo 5 zł. Szczególną cechą konta są nielimitowane przelewy natychmiastowe – całkowicie za darmo! To doskonała wiadomość dla wszystkich zapominalskich, którzy wszelkie zobowiązanie regulują zazwyczaj tuż po terminie i zależy im na czasie (szczególnie, gdy przelew zlecamy w piątek wieczorem).

Szczegóły znajdziecie w Tabeli opłat i prowizji.

KontoKartaBankomatyPrzelewy
0/6 zł0 zł /8 zł0zł /2,50 zł0 zł

Aktualna promocja – 350 zł premii na start oraz 1% moneyback

Proste warunki bezpłatności (ponadto konto jest bezwarunkowo darmowe dla osób przed 26. r.ż.)

⚡ Darmowe i nielimitowane przelewy natychmiastowe


🏅 III miejsce – Konto 360º (Bank Millennium)

Konto 360º Banku Millennium to obecnie jedna z najlepszych propozycji na rynku rachunków osobistych. Jego prowadzenie może być darmowe pod warunkiem zapewnienia comiesięcznego wpływu w wysokości 1000 zł oraz wykonania 1 płatności kartą. To idealna propozycja „głównego” rachunku, używanego na co dzień.

Młodsi użytkownicy powinni zainteresować się Kontem 360º dla Studentów, które zapewnia bezwarunkowo darmowe prowadzenie oraz brak jakichkolwiek opłat za kartę debetową.

Szczegółów szukajcie w Tabeli opłat i prowizji.

KontoKartaBankomatyPrzelewy
0 zł/8 zł0 zł /7 zł0 zł /5 zł0 zł

Aktualna promocja – 400 zł premii na start i do 1000 zł w pozostałych promocjach!

Prosty warunek bezpłatności – wystarczy zapewnić comiesięczny wpływ o wartości 1000 zł i wykonać 1 płatność kartą

⚡ Istnieje także Konto 360º Student (ściślej – dla osób w wieku 18-26 lat) z bezwarunkowo darmowym prowadzeniem


🏅 IV miejsce w rankingu kont osobistych – Konto Przekorzystne (Bank Pekao)

Konto Przekorzystne to propozycja naprawdę solidnego rachunku bankowego dla klientów indywidualnych. Wygodna aplikacja PeoPay i szybkie zakładanie konta przez selfie oszczędzają czas użytkowników.

Prowadzenie konta nic nie kosztuje, pod warunkiem zapewnienia wpływu o wartości 500 zł każdego miesiąca.

Wydawana do konta karta debetowa będzie darmowa pod warunkiem wykonania co najmniej 1 płatności bezgotówkowej. Jeśli warunek nie zostanie spełniony, opłata za kartę wyniesie 3 zł.

Szczegóły znajdziecie w Tabeli opłat i prowizji.

KontoKartaBankomatyPrzelewy
0 zł/6 zł0 zł /3 zł0 zł /5 zł0 zł

Aktualna promocja – nawet 150 zł w promocji konta osobistego + 100 zł w programie poleceń

Prosty warunek bezpłatności – wystarczy jedna transakcja kartą w miesiącu oraz zapewnienie wpływu o wartości minimum 500 zł

⚡ Konto bezwarunkowo darmowe dla osób do 26 roku życia


🏅V miejsce – Konto z Lwem Direct (ING Bank Śląski)

Stawkę zamyka popularne Konto z Lwem Direct. Największe zalety tego rachunku to darmowe prowadzenie oraz częste, cykliczne promocje dla nowych klientów. Bank dużą uwagę poświęca również oszczędzaniu na przyszłość, dlatego także aktualni użytkownicy mogą cieszyć się akcjami promującymi IKE/IKZE oraz inne produkty oszczędnościowe i inwestycyjne.

ING Bank Śląski aktywnie promuje również swoje konto dla młodych dorosłych, którzy nie ukończyli jeszcze 26. roku życia. Jego prowadzenie, korzystanie z karty debetowej oraz inne funkcje są bezwarunkowo darmowe (w większości), co stanowi świetną propozycję pierwszego konta bankowego.

Szczegóły znajdziecie w Tabeli opłat i prowizji.

KontoKartaBankomatyPrzelewy
0 zł0 zł / 7 zł0 zł / 5 zł0 zł

Aktualna promocja – 210 zł premii za założenie konta, 50 zł za konto dla dziecka i 1,6% w skali roku na rachunku oszczędnościowym

Darmowa karta debetowa pod warunkiem wykonania transakcji o wartości 300 zł miesięcznie

⚡ Bank ma też w swojej ofercie bezwarunkowo darmowy rachunek dla osób w wieku do 26 r.ż. – Konto Mobi


🏅VI miejsce – eKonto osobiste (mBank)

eKonto osobiste to bezwarunkowo darmowy rachunek dla klientów indywidualnych ze stosunkowo prostym warunkiem zwolnienia z opłaty za kartę debetową. Wystarczy, że w ciągu miesiąca wykonacie transakcje bezgotówkowe kartą na minimum 350 zł, by stała się ona całkowicie bezpłatna.

eKonto osobiste gwarantuje darmowe przelewy krajowe i bezpłatne wypłaty z bankomatów za pomocą BLIK. Wypłaty przy użyciu karty będą darmowe ze wszystkich bankomatów w kraju pod warunkiem, że wypłacana kwota jest równa lub większa niż 100 zł. Za wypłaty poniżej 100 zł przyjdzie Wam zapłacić 2,50 zł prowizji.

Szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji.

KontoKartaBankomatyPrzelewy
0 zł0 zł / 7 zł0 zł / 2,50 zł0 zł

Aktualna promocja – aż 450 zł premii na start, 300 zł za skuteczne polecenia i konto oszczędnościowe na 1,7% w skali roku!

Darmowa karta debetowa pod warunkiem wykonania transakcji o wartości 350 zł miesięcznie


🏅VII miejsce – Konto Proste Zasady (Getin Bank)

Nazwa Konta Proste Zasady jest jak najbardziej trafiona. Będzie ono darmowe pod warunkiem wykonania choćby 1 płatności bezgotówkowej w miesiącu – na dowolną kwotę. Z tego warunku zwolnione są osoby, które nie ukończyły jeszcze 26 lat. Darmowa dla wszystkich będzie również karta debetowa.

Konto Proste Zasady to także szereg świetnych promocji i ciekawych dodatków, jak chociażby specjalna karta płatnicza, stworzona z myślą o graczach League of Legends i fanach e-sportu. Do dyspozycji użytkowników pozostają również darmowe wypłaty z bankomatów Planet Cash w Polsce. Pozostałe wypłaty będą obarczone prowizją w wysokości 3,5% (lecz nie mniej niż 5 zł).

Inne opłaty na które warto zwrócić uwagę to wypłaty gotówki z bankomatu zagranicznego (4,5% kwoty transakcji, minimum 10 zł), wpłaty w obcych wpłatomatach (0,8% od kwoty wpłaty minimum 1 zł), czy opłata za sprawdzenie salda w bankomacie (0,99 zł).

Szczegóły w Tabeli opłat i prowizji.

KontoKartaBankomatyPrzelewy
0 zł / 9 zł0 zł0 zł / 3,5% (minimum 5 zł)0 zł

Aktualna promocja – 100 zł na start, 60 zł za konto dla dziecka i 2% w skali roku dla oszczędności!

Konto bezwarunkowo darmowe dla osób do 26. roku życia


🏅VIII miejsce – Konto Jakże Osobiste (Alior Bank)

W przypadku Konta Jakże Osobistego warunek zwolnienia z opłaty to jednorazowy wpływ na konto – 1500 zł miesięcznie. Wystarczy więc skierować na rachunek wypłatę (nawet minimalną) by nie obawiać się żadnych kosztów. Mam też dobrą wiadomość dla osób do 26. roku życia – dla Was konto będzie bezwarunkowo darmowe!

Z opłaty za kartę (5 zł) użytkownika zwolni z kolei suma płatności bezgotówkowych, opiewająca na minimum 300 zł miesięcznie.

Szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji Alior Banku.

KontoKartaBankomatyPrzelewy
0 zł / 10 zł0 zł / 5 zł0 zł / 2,50 zł0 zł

Aktualna promocja – 300 zł premii, 50 zł w programie Mastercard i 240 zł zwrotu za zakupy!

Darmowa karta debetowa pod warunkiem wykonania transakcji o wartości 300 zł miesięcznie

Konto darmowe bezwarunkowo dla osób do 26. roku życia.


🏅IX miejsce – Konto Otwarte na Ciebie (BNP Paribas)

Konto Otwarte na Ciebie zapewnia darmowe prowadzenie bez żadnych dodatkowych warunków. Karta Otwarta na Dzisiaj będzie z kolei darmowa dla osób do 26. roku życia – bezwarunkowo, zaś dla starszych użytkowników po wykonaniu 1 płatności bezgotówkowej w miesiącu.

Użytkownicy mogą liczyć na darmowe wypłaty z bankomatów BNP Paribas oraz sieci Planet Cash. Wypłaty z innych bankomatów będą obarczone prowizją w wysokości 5 zł.

BNP Paribas aktywnie promuje swój rachunek. Nic więc dziwnego, że promocja z sowitą premią jest regularnie odnawiana.

Dużym udogodnieniem jest możliwość zamknięcia konta bez wychodzenia z domu i bez wysyłania papierowych pism. Wystarczy jedno połączenie z infolinią banku.

Szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji.

KontoKartaBankomatyPrzelewy
0 zł0 zł / 3 zł0 zł / 5 zł0 zł

Aktualna promocja – 350 zł premii gotówkowej!

Prowadzenie konta bezwarunkowo darmowe dla wszystkich!

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów