Konto Santander MAX: nawet 400 zł w promocji rachunku zapewniającego pakiet korzyści dla podróżników i osób aktywnych, które nie lubią ograniczeń oraz 6% na koncie oszczędnościowym

Trwa do:
30 kwietnia 2024

Konto Santander MAX, będące w naszej ocenie świetnym rachunkiem dla podróżników, to dla wielu osób wciąż nowość (konto zadebiutowało w ofercie banku w 2023 roku). W przeciwieństwie do popularnego Konta Santander nie jest ono darmowe. Jednak w zamian za stały i niewielki miesięczny abonament, oferuje znacznie większą funkcjonalność niż podstawowy rachunek – za 0 zł i to bez haczyków w tabeli opłat. Darmowe przewalutowania, wypłaty z bankomatów w Polsce i na świecie za 0 zł, nielimitowane przelewy natychmiastowe za free bez limitu ilościowego i znacznie, znacznie więcej. Konto opiszemy dokładniej w dzisiejszym artykule. Wcześniej jednak omówimy promocję na start dla zakładających Konto Santander MAX z nawet 400 zł premii na start (w tym 300 zł premii gotówkowej za założenie konta i 100 zł Programie Poleceń)! To jednak nie koniec korzyści! Posiadając już swój rachunek, możecie otrzymać zwrot 300 zł rocznie za rachunki (o tym piszemy na końcu).

Uczestnictwo w promocji: 300 zł premii gotówkowej

W promocji „Załóż konto, zyskaj do 300 zł” mogą wziąć udział osoby, które nie posiadały konta osobistego w Santander Bank Polska w okresie od 1 stycznia 2021 roku do momentu złożenia wniosku (okres karencji został więc skrócony o rok w porównaniu do poprzedniej edycji promocji – dzięki temu więcej osób zgarnie swoją nagrodę, powracając do Santander Bank Polska).

Jeśli natomiast posiadacie inny produkt Santandera (na przykład kartę kredytową, czy konto oszczędnościowe) – śmiało możecie wziąć udział i w tej promocji.

Jak założyć promocyjne Konto Santander MAX?

Uwaga! Jeśli używacie AdBlocka lub innego blokera reklam, na wszelki wypadek wyłączcie go, zanim przejdziecie na stronę promocji. Z doświadczenia wiemy, że tego typu wtyczki mogą spowodować problemy z dołączeniem do akcji. Jeśli regularnie przeglądacie bloga JakDorobic.pl, możecie wyłączyć AdBlock na stałe dla naszego adresu. Gwarantuję, że nie znajdziecie tutaj żadnej irytującej reklamy 😉

Aby założyć konto, na początek złóżcie wniosek na dedykowanej stronie promocji. Pamiętajcie również o wyrobieniu karty debetowej VISA lub Mastercard. Polecam rzecz jasna wybór tej drugiej karty ze względu na możliwość uzyskania punktów w programie Bezcenne Chwile, które wymienicie na wartościowe vouchery. Wniosek o konto możecie złożyć zarówno na komputerze, jak i na urządzeniu mobilnym.

Poza tym, warunkiem uczestnictwa w promocji jest podanie aktualnego numeru telefonu do kontaktu z bankiem oraz wyrażenie zgód:

 • zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych (elektronicznie i telefonicznie),
 • zgody na Elektroniczny Kanał Kontaktu (EKK) – czyli na elektroniczną formę przekazywania korespondencji, zamiast tradycyjnej korespondencji papierowej,
 • zgody na kontakt w celu realizacji wniosku i dostarczeniu regulacji bankowych.

Na złożenie wniosku o konto macie czas w terminie do 30 kwietnia 2024 roku zaś ostateczny termin zawarcia umowy to 10 maja 2024 roku. Umowę zawrzecie za pośrednictwem kuriera, e-kuriera lub poprzez fotoweryfikację. W przypadku e-kuriera dokumenty otrzymacie mailowo, zaś podczas wizyty specjalnego e-kuriera jedynie złożycie podpis na tablecie. Odbędzie się to w pełni ekologicznie, bo bez zużycia papieru (po podpisaniu umowy, trafi ona do Was mailowo). Alternatywnym sposobem finalizacji umowy może być „zakładanie konta na selfie”, czyli w pełni zdalna metoda wymagająca zrobienia zdjęcia twarzy i dowodu osobistego. Jest ona jeszcze bardziej eko, ponieważ kurier nie musi do Was jechać autkiem 😉

300 zł premii gotówkowej na start – warunki promocji

Premia gotówkowa podzielona jest na dwie części. Pierwsze 150 zł premii gotówkowej otrzymacie, jeśli w każdym z dwóch miesięcy, tj. w maju i w czerwcu 2024 r. zapewnicie min. 1000 zł wpływu na konto albo min. 300 zł jeśli nie macie ukończonych 26 lat.


Aby zdobyć kolejne 150 zł premii bazowej należy w dwóch kolejnych miesiącach, czyli w lipcu i sierpniu 2024 roku (w każdym miesiącu z osobna):

 • zalogować się minimum 1 raz do aplikacji mobilnej Santander Mobile,
 • zapłacić co najmniej raz kartą lub BLIKIEM;
 • zapewnić wpływ zewnętrzny na konto na kwotę co najmniej 1000 zł (jeśli macie ukończone 26 lat lub więcej) lub 300 zł (jeśli nie ukończyliście jeszcze 26 lat).


A teraz technikalia. Co do kwestii wpływów, przelew na 1000 zł pochodzący z waszego konta w innym banku lub od kogoś bliskiego bezproblemowo zapewni spełnienie warunków promocji. Po zaksięgowaniu środków, jeszcze tego samego dnia możecie je przelać z powrotem na swoje główne konto.

Transakcje kartą debetową oraz BLIKIEM możecie wykonywać zarówno w stacjonarnych punktach handlowo-usługowych, jak i przez Internet. Może to być zarówno zakup chipsów w Żabce, jak i kupno książki na Allegro. Do transakcji nie zaliczają się przelewy BLIKIEM na telefon.

Wypłata premii gotówkowej – Konto Santander MAX

Pierwsze 150 zł premii zostanie wypłacone w terminie do 31 lipca 2024 roku.

Drugie 150 zł premii trafi na wasze Konto Santander MAX w terminie do 30 września 2024 roku.

Nagrody zwolnione są z opodatkowania. W podanych terminach należy rzecz jasna posiadać aktywne konto i kartę debetową oraz wyrażone wcześniej zgody marketingowe. Po odebraniu wszystkich nagród, zgody naturalnie będziecie mogli wycofać.

Szczegóły w regulaminie promocji „Załóż konto, zyskaj do 300 zł”.

100 zł premii w programie poleceń Santander Bank

W ramach programu poleceń wartość bonusu wynosi 100 zł i jest on wypłacany w formie jednego z wybranych voucherów:

 • 100 zł do RTV Euro AGD lub
 • 100 zł do Decathlona lub
 • 100 zł do Biedronki lub
 • 100 zł do Zalando lub
 • 4 bilety do kina Cinema City.

Aktualna edycja programu potrwa do końca maja 2024 roku, także spokojnie możecie połączyć promocję bazową wraz z programem poleceń, a w międzyczasie sami zarabiać poprzez polecanie.

Nowym klientem w programie poleceń (osobą poleconą) może być osoba, która nie posiadała konta w Santander Bank Polska w ciągu 12 miesięcy od momentu przystąpienia do promocji. Przykładowo, składając wniosek w terminie do 10 kwietnia 2024 roku, wasze konto powinno zostać zamknięte przed 10 kwietnia 2023 roku – w takim przypadku możecie skorzystać z programu poleceń. Rzecz jasna, aby połączyć premię główną z premią w programie poleceń – musicie uwzględnić dłuższy okres karencji, czyli liczony względem daty 1 stycznia 2021 roku.

W celu wzięcia udziału w programie poleceń możecie użyć mojego kodu polecenia: TH46UL lub kodu uzyskanego od kogoś bliskiego. Kod ten wpiszecie już po założeniu konta. W tym celu należy zalogować się do bankowości i podać kod polecenia – macie na to 30 dni od momentu otwarcia konta (nie później jednak niż do 31 maja 2024 roku).

Aby zdobyć bonus w ramach programu poleceń, wystarczy, że licząc od momentu aktywacji konta do końca następnego miesiąca:

 • wykonacie płatności kartą debetową na łączną kwotę co najmniej 300 zł. Przez płatność rozumie się zarówno transakcje w tradycyjnych punktach sprzedaży (sklepy, stacje benzynowe), jak i w Internecie (na przykład Allegro, sklepy internetowe, zakup biletów online).


Przykładowo, otwierając konto w kwietniu 2024 roku, na spełnienie warunku płatniczego będziecie mieli czas do końca maja 2024 roku. Oczywiście wykonując płatności kartą VISA na poczet promocji bazowej, jednocześnie “wyrabiacie warunki” dla programu poleceń. Zatem warunki spełnicie niejako z automatu. Zwróćcie jednak uwagę, iż w przypadku programu poleceń nie liczą się płatności BLIKIEM, a jedynie kartą debetową. Po spełnieniu warunków promocji, w ciągu 5 dni roboczych, bank poinformuje Was o tym fakcie w bankowości internetowej oraz aplikacji mobilnej, w zakładce Program poleceń. Od tego momentu będziecie mieli 30 dni na wybór konkretnej nagrody. W dniu wydania nagrody powinniście posiadać aktywne konto wraz z bankowością elektroniczną oraz aplikacją mobilną.

Każdy uczestnik programu może otrzymać do 5 nagród za polecenia.

Konto Santander MAX – program poleceń

Szczegóły w regulaminie programu poleceń „Polecam mój Bank- edycja 7”.

6% na Koncie Multi oszczędnościowym w promocji

Zakładając konto Max możecie jednocześnie otworzyć konto oszczędnościowe, na którym Wasze pieniądze będą pracować na 6% w skali roku. Konto założycie w placówce banku, przez telefon (wtedy do promocji możecie przystąpić w terminie do 10 czerwca 2024 roku) lub samodzielnie w Santander internet (w takiej sytuacji czas na przystąpienie do promocji jest krótszy i kończy się z dniem 9. czerwca 2024 roku). Nie warto zwlekać z decyzją, bowiem okres bonusowania obowiązuje od dnia wpłaty pieniędzy na konto, do 29 czerwca 2024 roku.

Pamiętajcie! Ofertę zobaczycie Santander internet tylko w sytuacji, jeśli wyrazisz zgodę na przetwarzanie waszych danych osobowych w celach marketingowych oraz wyrazicie zgodę na otrzymywanie od banku informacji handlowych drogą elektroniczną.

Aby skorzystać z tego atrakcyjnego oprocentowania, powinniście dysponować nowymi środkami. Nowe środki to inaczej środki ponad kwotę, która była dostępna na Waszych rachunkach w Santander Bank Polska w dniu 20 marca 2024 roku (pod uwagę brane są zarówno rachunki osobiste, jak i lokaty oraz konta oszczędnościowe). Kwota nowych środków będzie przeliczana każdego dnia obowiązywania podwyższonej stawki oprocentowania.

Ważne jest, by nie przekraczać dozwolonej kwoty depozytu (100.000 zł). Jeśli tak się stanie, całość środków na koncie zostanie objęta oprocentowaniem standardowym, zgodnie z aktualną tabelą. Jest ono oczywiście dużo niższe niż promocyjne. Jeśli wpłacicie na rachunek od razu równe 100.000 zł, już pierwsza kapitalizacja odsetek sprawi, że wykroczycie poza limit i stracicie promocyjne oprocentowanie.

Więcej szczegółów przeczytacie w Regulaminie promocji Nowe środki na Koncie Multi oszczędnościowym.

Konto Santander MAX – dla kogo? Opłaty i prowizje

Konto Santander MAX sprawdzi się w przypadku osób, które obracają gotówką i w związku z tym często korzystają z bankomatów oraz osób, które często podróżują. Bankomaty dla użytkowników Konta Santander MAX są bowiem bezwarunkowo darmowe – bez limitu środków czy operacji. Nie zapłacicie więc ani grosza za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą.

Bank nie będzie też naliczał opłat i prowizji za przewalutowanie przy wypłacie gotówki z bankomatów poza krajem. Dotyczy to także wypłat z bankomatów za pomocą kodu BLIK. Pamiętajcie jednak, żeby zawsze zachować czujność. O ile bank nie nalicza z tytułu wypłat żadnych prowizji, organizacja do której należy bankomat może to zrobić.

Płacąc kartą Dopasowaną za granicą, nie będziecie obciążeni dodatkowymi prowizjami za przewalutowanie, z którymi muszą liczyć się posiadacze pozostałych kont osobistych.

Do konta wydawana jest Karta Dopasowana Visa lub Mastercard. Co prawda obie organizacje mają swoje programy lojalnościowe, jednak Mastercard Bezcenne Chwile, pod kątem liczby pojawiających się okazji, bije na głowę nieco zapomniane już „Visa Oferty”.

Posiadając Konto Santander MAX, zyskujecie też dostęp do karty wirtualnej. Bez problemu podepniecie ją w popularnych portfelach płatniczych typu Google Pay lub Apple Pay od razu po założeniu konta, co da Wam możliwość używania karty w telefonie lub zegarku – bez oczekiwania na przesyłkę karty fizycznej.

Karta Dopasowana pozwala też na wykonywanie operacji typu cashback, czyli wypłaty gotówki podczas robienia zakupów w sklepie stacjonarnym – do 1000 zł (w przypadku pozostałych kont usługa ta wiąże się z prowizją – 4% lub minimum 10 zł, jednak użytkownicy Konta Santander MAX są z tej opłaty zwolnieni).

Pozostałe usługi dostępne w ramach miesięcznej opłaty widzicie na poniższej grafice.

Podsumowując: Konto Santander MAX to maksymalnie prosty produkt. Płacimy 15 zł miesięcznie i wszystko, czego potrzebujemy, jest za darmo. Uczciwy układ 😉

Konto Santander MAX – ile kosztuje?

Szczegółów szukajcie w Taryfie Opłat i Prowizji.

Do 300 zł zwrotu za płatności rachunków domowych

Dodatkowym benefitem w przypadku Konta Santander MAX jest zwrot 1% wartości opłacanych rachunków za prąd, gaz, telefon, Internet i telewizję. Maksymalnie możecie w ten sposób zdobyć do 25 zł zwrotu miesięcznie.

W celu otrzymywania zwrotów należy potwierdzić (zweryfikować) opłacane faktury, które mogą być wystawione wyłącznie na posiadacza lub współposiadacza Konta Santander. Faktury możecie potwierdzić na 3 sposoby:

 • po zalogowaniu do bankowości elektronicznej, w zakładce Twoje sprawy. W polu Wyszukaj sprawę wpiszcie frazę „faktura”, po czym pojawi się Wam opcja dodania faktury w ramach promocji. W formularzu, oprócz nazwy kontrahenta, należy również załączyć skan faktury, jej zdjęcie lub oryginał w pliku pdf,
 • za pośrednictwem wideo rozmowy – w tym przypadku fakturę okazujecie do kamery, by wideodoradca mógł wprowadzić dane odbiorców do zwrotów,
 • w placówce banku – w tym przypadku musicie ze sobą zabrać wydruki faktur lub ich oryginały.

Po weryfikacji faktur wystarczy już tylko opłacać rachunki standardowymi przelewami przez Internet (wybierając odbiorcę zdefiniowanego), za pośrednictwem zleceń stałych lub poleceniem zapłaty. Pamiętajcie jedynie, że z promocji wyklucza się płatności za usługę, która stanowi składnik czynszu. Premie będą wypłacane do 7. dnia kalendarzowego kolejnego miesiąca. Są one oczywiście zwolnione z opodatkowania.

Szczegóły w zasadach sprzedaży premiowej.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów