fbpx

Santander Consumer Bank: 0,7% w skali roku na koncie oszczędnościowym dla kwoty do 200.000 zł – bez konta osobistego

Trwa do:
16 stycznia 2022

Rynek kont oszczędnościowych i lokat jaki jest – każdy widzi (trochę jak ten piesek na grafice). Rachunki, na które nikt nie zwróciłby uwagi jeszcze jakiś czas temu, dziś pretendują do tytułu najlepszej z dostępnych ofert. W obecnej rzeczywistości wśród polskich banków prawdopodobnie najlepiej odnalazł się Santander Consumer Bank – nie mylić z Santander Bank Polska. Pomimo, że obie instytucje należą do tej samej grupy kapitałowej, są to całkowicie odrębne banki. Konto oszczędnościowe dla nowych środków kusi kilkoma parametrami i prostotą obsługi. Po pierwsze: bardzo duży limit. Po drugie: brak konieczności zakładania konta osobistego. Po trzecie: przyzwoite (w porównaniu do konkurencji) oprocentowanie. Po czwarte – cała procedura odbywa się w pełni onilne i bez wyrażania zgód marketingowych. Promocja (oraz promocyjne oprocentowanie) obowiązuje do 26 stycznia 2022 roku, po czym może zostać przedłużona na kolejne okresy, jak miało to miejsce w przeszłości.

Króciutko o samym banku…

…zanim ktoś pobiegnie do oddziału innego banku. 🙂

Santander Consumer Bank i Santander Bank Polska – choć są markami działającymi w obrębie jednej grupy – w żaden sposób nie wpływają na siebie wzajemnie. 

Santander Bank Polska (dawniej BZ WBK) to tak zwany bank uniwersalny – weźmiecie tam kredyt, założycie lokatę, konto oszczędnościowe lub rachunek ROR. Bank obsługuje klientów indywidualnych, firmowych oraz korporacje. Udziela pożyczek, kredytów i leasingów. 

Santander Consumer Bank to z kolei podmiot skupiony na udzielaniu kredytów konsumpcyjnych dla klientów indywidualnych. Zaciągniecie tam kredyt gotówkowy czy samochodowy, otrzymacie kartę kredytową i wykupicie ubezpieczenie. Jeśli kiedykolwiek kupowaliście coś w sklepie na raty, które obsługiwał „Santander” – prawdopodobnie był to właśnie Santander Consumer Bank. 

Oznacza to, że jeśli pójdziecie do placówki jednego z dwóch wymienionych banków, będąc klientami drugiego – niczego nie załatwicie (choć nikt nie spojrzy na Was jak na kosmitów, to częsty błąd).

Konto oszczędnościowe Santander Consumer Bank – dla kogo

Z konta oszczędnościowego w Santander Consumer Banku może skorzystać każdy – zarówno całkowicie nowy klient banku, jak i również ten obecny. W drugim przypadku spełnić należy jednak jeszcze jeden warunek. Oferta jest przeznaczona dla nowych środków. Oznacza to, że w przypadku osób, posiadających już jakieś produkty (na przykład opisywane dziś konto oszczędnościowe lub lokatę), promocyjne oprocentowanie będzie obowiązywało dla środków, które zostały wpłacone na konto oszczędnościowe dzień po obliczeniu salda początkowego, czyli po 15 września 2021 roku.  

Przyjmuje się wzór:

Saldo wszystkich produktów i depozytów w banku – saldo początkowe = środki pracujące na 0,7% w skali roku

Za saldo początkowe uważa się sumę pieniędzy w produktach i depozytach w dniu 15 września 2021 roku. Nowe środki to te, wpłacone 16 września 2021 lub później.

Przykład: Maciej jest klientem Santander Consumer Banku od wielu lat. Na lokacie i koncie oszczędnościowym ma obecnie 5000 zł. W ramach promocji dla nowych środków, 16 października 2021 roku, postanowił wpłacić 15.000 zł. To właśnie 15.000 zł będzie pracować na koncie oszczędnościowym na 0,7% w skali roku, zaś pozostałe 5000 zł na standardowy procent.

Gdyby Maciej trzymał oszczędności w innym banku i postanowił przenieść całe 20.000 zł do Santander Consumer Banku, promocyjne oprocentowanie objęłoby całe 20.000 zł.

Jak założyć konto oszczędnościowe w Santander Consumer Bank

Konto oszczędnościowe założycie całkowicie zdalnie i to bez zakładania konta osobistego lub decydowania się na inny produkt. Weryfikacja Waszych danych przebiegnie sprawnie dzięki przelewowi weryfikacyjnemu z innego banku – bez kurierów i fizycznego podpisywania umowy. 

W pierwszej kolejności – przejdźcie na dedykowaną stronę promocji i po zapoznaniu się z ofertą kliknijcie Dalej

Santander Consumer Bank – konto oszczędnościowe

Teraz pozostało Wam już zrobić tylko kilka kroków. Wypełnijcie formularz, wpisując niezbędne dane osobowe. Na tym etapie zwróćcie uwagę, by podawane przez Was informacje były identyczne z tymi, na które założyliście konto w banku, z którego będziecie weryfikować swoją tożsamość. Najmniejsza nieścisłość może uniemożliwić poprawną weryfikację. Jeśli więc w innym banku podaliście także drugie imię – zróbcie to także tym razem. To samo tyczy się adresu i innych informacji. Wyraźcie niezbędne zgody marketingowe.

Ogromnym plusem rachunku jest prostota i brak konieczności zakładania ROR.

Lista banków, które pozwolą Wam zweryfikować swoją tożsamość:

 • Alior Bank,
 • Bank Pocztowy,
 • ING Bank,
 • mBank,
 • neoBank,
 • Nest Bank,
 • Santander Bank Polska,
 • Bank Pekao SA,
 • Millennium Bank,
 • Credit Agricole,
 • PKO Bank Polski,
 • InBank.

Promocja i oprocentowanie obowiązują do 26 stycznia 2022 roku.

Cóż, chciałbym napisać dla Was coś więcej o samym procesie, ale wygląda na to, że to wszystko. Nie musicie robić wycieczek do placówki ani też czekać na kuriera. Po założeniu konta i zweryfikowaniu danych wystarczy zrobić przelew i cieszyć się niezłym, jak na obecne czasy, oprocentowaniem.

Wypłata środków

Swoje pieniądze będziecie mogli dowolnie wpłacać i wypłacać, bez żadnych kosztów i bez utraty odsetek. Przelewy są bowiem całkowicie darmowe, zaś oprocentowanie naliczane jest od bieżącego salda. Ważne jest jednak, by wpłacać je z konta, założonego na własne dane osobowe – jest to tak zwany rachunek powiązany, który w każdej chwili można zmienić.

Konto możecie zasilać na raty – wykonywać kolejne przelewy w wygodnych dla Was odstępach. Nie wpłynie to na oprocentowanie promocyjne.

Środki zdeponowane na koncie oszczędnościowym podlegają oczywiście ochronie Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do kwoty o równowartości 100.000 euro.

Szczegółów szukajcie w bardzo krótkim (jednostronowym) regulaminie promocji

Tutaj zaś więcej informacji o oprocentowaniu rachunku oszczędnościowego.

Natomiast o opłatach (a w zasadzie ich braku) dowiecie się z aktualnej tabeli opłat.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów