Santander Consumer Bank: konto oszczędnościowe na 5,5% w skali roku do kwoty 50.000 zł! Bez zakładania konta osobistego

Konto oszczędnościowe Santander Consumer Banku to ciekawa propozycja nieźle oprocentowanego depozytu. Po marcowej podwyżce konto oferuje 5,5% w skali roku dla kwoty do 50.000 zł dla nowych klientów i 4,5-5% w skali roku dla wszystkich klientów. Konto oszczędnościowe kusi kilkoma parametrami i prostotą obsługi. Co ważne, do jego założenia nie jest potrzebne konto osobiste, a wszystkie wpłaty i wypłaty są darmowe.

Przy okazji wspomnę, iż ten sam bank prowadzi również bardzo dobrą promocję karty kredytowej Visa Comfort, w której zdobędziecie nawet 400 zł premii!

Króciutko o samym banku…

…zanim ktoś pobiegnie do oddziału innego banku. 🙂

Santander Consumer Bank i Santander Bank Polska – choć są markami działającymi w obrębie jednej grupy – w żaden sposób nie wpływają na siebie wzajemnie. 

Santander Bank Polska (dawniej BZ WBK) to tak zwany bank uniwersalny – weźmiecie tam kredyt, założycie lokatę, konto oszczędnościowe lub rachunek ROR. Bank obsługuje klientów indywidualnych, firmowych oraz korporacje. Udziela pożyczek, kredytów i leasingów. 

Santander Consumer Bank to z kolei podmiot skupiony na udzielaniu kredytów konsumpcyjnych dla klientów indywidualnych. Zaciągniecie tam kredyt gotówkowy czy samochodowy, otrzymacie kartę kredytową i wykupicie ubezpieczenie. Jeśli kiedykolwiek kupowaliście coś w sklepie na raty, które obsługiwał „Santander” – prawdopodobnie był to właśnie Santander Consumer Bank. 

Oznacza to, że jeśli pójdziecie do placówki jednego z dwóch wymienionych banków, będąc klientami drugiego – niczego nie załatwicie (choć nikt nie spojrzy na Was jak na kosmitów, to częsty błąd).

Konto oszczędnościowe Santander Consumer Bank – kto może założyć? Definicja nowych środków

Z konta oszczędnościowego w Santander Consumer Banku może skorzystać każdy – zarówno całkowicie nowy klient banku, jak i również ten obecny. Najwyższe oprocentowanie (5,5% w skali roku) jest jednak dostępne wyłącznie dla klientów, którzy dopiero założą lub założyli konto oszczędnościowe 23 stycznia 2024 roku lub później. Pozostali klienci, czyli ci, którzy założyli konto oszczędnościowe 22 stycznia 2024 roku lub wcześniej, mogą liczyć maksymalnie na 5% w skali roku.

Jak założyć konto oszczędnościowe w Santander Consumer Bank

Uwaga! Jeśli używacie AdBlocka lub innego blokera reklam, na wszelki wypadek wyłączcie go, zanim przejdziecie na stronę promocji. Z doświadczenia wiemy, że tego typu wtyczki mogą spowodować problemy z dołączeniem do akcji. Jeśli regularnie przeglądacie bloga JakDorobic.pl, możecie wyłączyć AdBlock na stałe dla naszego adresu. Gwarantuję, że nie znajdziecie tutaj żadnej irytującej reklamy 😉

Konto oszczędnościowe założycie całkowicie zdalnie i to bez zakładania konta osobistego lub decydowania się na inny produkt. Weryfikacja Waszych danych przebiegnie sprawnie dzięki przelewowi weryfikacyjnemu z innego banku – bez kurierów i fizycznego podpisywania umowy. 

W pierwszej kolejności – przejdźcie na dedykowaną stronę promocji i po zapoznaniu się z ofertą kliknijcie Dalej.  Obecna oferta nie ma daty końcowej. Bank może jednak w każdej chwili zdecydować o zmianie warunków lub jej zakończeniu.

Santander Consumer Bank – konto oszczędnościowe

Teraz pozostało Wam już zrobić tylko kilka kroków. Wypełnijcie formularz, wpisując niezbędne dane osobowe. Na tym etapie zwróćcie uwagę, by podawane przez Was informacje były identyczne z tymi, na które założyliście konto w banku, z którego będziecie weryfikować swoją tożsamość. Najmniejsza nieścisłość może uniemożliwić poprawną weryfikację. Jeśli więc w innym banku podaliście także drugie imię – zróbcie to także tym razem. To samo tyczy się adresu i innych informacji. Wyraźcie zgodę na założenie rachunku.

Ogromnym plusem rachunku jest prostota i brak konieczności zakładania ROR.

Lista banków, które pozwolą Wam zweryfikować swoją tożsamość:

 • Alior Bank,
 • Bank Pocztowy,
 • ING Bank,
 • mBank,
 • neoBank,
 • Nest Bank,
 • Santander Bank Polska,
 • Bank Pekao SA,
 • Millennium Bank,
 • Credit Agricole,
 • PKO Bank Polski,
 • InBank.

Oprocentowanie środków – konto oszczędnościowe SCB

W zależności od salda zgromadzonego na koncie oszczędnościowym, oraz od tego, kiedy nastąpiło założenie konta, Wasze środki zapracują na 4,5%, 4,8%, 5% lub nawet 5,5% w skali roku! Preferencyjne oprocentowanie obowiązuje tylko w terminie do 17 kwietnia 2024 roku. Im szybciej założycie konto, tym większy zysk wypracują Wasze oszczędności!

Dla przypomnienia:

 • kolumna oprocentowanie promocyjne dotyczy osób, które założyły konto oszczędnościowe w terminie do 22 stycznia 2024 roku,
 • kolumna oprocentowanie promocyjne podwyższone dotyczy nowych klientów, czyli osób, które założyły konto oszczędnościowe 23 stycznia 2024 roku lub później.

Tabela oprocentowania konta oszczędnościowego w Santander Consumer Bank

Wypłata środków w SCB

Swoje pieniądze będziecie mogli dowolnie wpłacać i wypłacać, bez żadnych kosztów i bez utraty odsetek. Przelewy są bowiem całkowicie darmowe, zaś oprocentowanie naliczane jest od bieżącego salda. Ważne jest jednak, by wpłacać je z konta, założonego na własne dane osobowe – jest to tak zwany rachunek powiązany, który w każdej chwili można zmienić.

Konto możecie zasilać na raty – wykonywać kolejne przelewy w wygodnych dla Was odstępach. Nie wpłynie to na oprocentowanie promocyjne.

Środki zdeponowane na koncie oszczędnościowym podlegają oczywiście ochronie Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do kwoty o równowartości 100.000 euro.

Szczegółów szukajcie w regulaminie prowadzenia rachunku oraz regulaminie promocyjnego oprocentowania.

Tutaj zaś więcej informacji o oprocentowaniu rachunku oszczędnościowego.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów