fbpx

Santander Consumer Bank: konto oszczędnościowe na 4% w skali roku do kwoty 200.000 zł! Bez konta osobistego

Konto oszczędnościowe Santander Consumer Banku to jedna z najciekawszych propozycji na rynku oprocentowanych depozytów. Po majowej podwyżce oferuje ono 4% w skali roku dla nowych środków (dla kwoty do 200.000 zł) i 1,9-2% dla obecnych. Konto oszczędnościowe kusi kilkoma parametrami i prostotą obsługi. Co ważne, do jego założenia nie jest potrzebne konto osobiste, a wszystkie wpłaty i wypłaty są darmowe. Po założeniu konta oszczędnościowego możecie również skorzystać z lokaty 12-miesięcznej na 4,5% w skali roku lub półrocznej na 4,2% w skali roku.

Przy okazji wspomnę, iż ten sam bank prowadzi również bardzo dobrą promocję karty kredytowej, w której łatwo możecie zdobyć do 360 zł zwrotu za zakupy, 50 zł premii ekstra oraz darmowe ubezpieczenie Car Assistance.

Króciutko o samym banku…

…zanim ktoś pobiegnie do oddziału innego banku. 🙂

Santander Consumer Bank i Santander Bank Polska – choć są markami działającymi w obrębie jednej grupy – w żaden sposób nie wpływają na siebie wzajemnie. 

Santander Bank Polska (dawniej BZ WBK) to tak zwany bank uniwersalny – weźmiecie tam kredyt, założycie lokatę, konto oszczędnościowe lub rachunek ROR. Bank obsługuje klientów indywidualnych, firmowych oraz korporacje. Udziela pożyczek, kredytów i leasingów. 

Santander Consumer Bank to z kolei podmiot skupiony na udzielaniu kredytów konsumpcyjnych dla klientów indywidualnych. Zaciągniecie tam kredyt gotówkowy czy samochodowy, otrzymacie kartę kredytową i wykupicie ubezpieczenie. Jeśli kiedykolwiek kupowaliście coś w sklepie na raty, które obsługiwał „Santander” – prawdopodobnie był to właśnie Santander Consumer Bank. 

Oznacza to, że jeśli pójdziecie do placówki jednego z dwóch wymienionych banków, będąc klientami drugiego – niczego nie załatwicie (choć nikt nie spojrzy na Was jak na kosmitów, to częsty błąd).

Konto oszczędnościowe Santander Consumer Bank – kto może założyć? Definicja nowych środków

Z konta oszczędnościowego w Santander Consumer Banku może skorzystać każdy – zarówno całkowicie nowy klient banku, jak i również ten obecny. Osoby zainteresowane najwyższym pułapem oprocentowania, będące już klientami banku, muszą być przygotowane na to, że objęte zostaną nim tylko tak zwane nowe środki, czyli nadwyżka ponad saldo klienta zgromadzone w produktach oszczędnościowych Santander Consumer Banku na dzień 26 kwietnia 2022 roku.

Jak założyć konto oszczędnościowe w Santander Consumer Bank

Konto oszczędnościowe założycie całkowicie zdalnie i to bez zakładania konta osobistego lub decydowania się na inny produkt. Weryfikacja Waszych danych przebiegnie sprawnie dzięki przelewowi weryfikacyjnemu z innego banku – bez kurierów i fizycznego podpisywania umowy. 

W pierwszej kolejności – przejdźcie na dedykowaną stronę promocji i po zapoznaniu się z ofertą kliknijcie Dalej.  Obecna oferta nie ma daty końcowej. Bank może jednak w każdej chwili zdecydować o zmianie warunków lub jej zakończeniu.

Santander Consumer Bank – konto oszczędnościowe

Teraz pozostało Wam już zrobić tylko kilka kroków. Wypełnijcie formularz, wpisując niezbędne dane osobowe. Na tym etapie zwróćcie uwagę, by podawane przez Was informacje były identyczne z tymi, na które założyliście konto w banku, z którego będziecie weryfikować swoją tożsamość. Najmniejsza nieścisłość może uniemożliwić poprawną weryfikację. Jeśli więc w innym banku podaliście także drugie imię – zróbcie to także tym razem. To samo tyczy się adresu i innych informacji. Wyraźcie zgodę na założenie rachunku.

Ogromnym plusem rachunku jest prostota i brak konieczności zakładania ROR.

Lista banków, które pozwolą Wam zweryfikować swoją tożsamość:

 • Alior Bank,
 • Bank Pocztowy,
 • ING Bank,
 • mBank,
 • neoBank,
 • Nest Bank,
 • Santander Bank Polska,
 • Bank Pekao SA,
 • Millennium Bank,
 • Credit Agricole,
 • PKO Bank Polski,
 • InBank.

Oprocentowanie środków

W zależności od salda zgromadzonego na koncie oszczędnościowym Wasze środki zapracują na 1,9%, 1,95%, 2% lub nawet 4% w skali roku! Oprocentowanie promocyjne (4% w skali roku) będzie obowiązywać do 30 lipca 2022 roku. Nie ma tu zbyt wiele do omawiania. Zostawię Was po prostu z tabelą banku:

Tabela oprocentowania konta oszczędnościowego w Santander Consumer Bank

Wypłata środków

Swoje pieniądze będziecie mogli dowolnie wpłacać i wypłacać, bez żadnych kosztów i bez utraty odsetek. Przelewy są bowiem całkowicie darmowe, zaś oprocentowanie naliczane jest od bieżącego salda. Ważne jest jednak, by wpłacać je z konta, założonego na własne dane osobowe – jest to tak zwany rachunek powiązany, który w każdej chwili można zmienić.

Konto możecie zasilać na raty – wykonywać kolejne przelewy w wygodnych dla Was odstępach. Nie wpłynie to na oprocentowanie promocyjne.

Środki zdeponowane na koncie oszczędnościowym podlegają oczywiście ochronie Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do kwoty o równowartości 100.000 euro.

Szczegółów szukajcie w regulaminie prowadzenia rachunku oraz regulaminie promocyjnego oprocentowania.

Tutaj zaś więcej informacji o oprocentowaniu rachunku oszczędnościowego.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów