fbpx

Ranking kart kredytowych – Czerwiec 2021

Mimo, że od powstania pierwszej karty kredytowej minęło już mnóstwo czasu, popularność tego rodzaju produktów bankowych wydaje się nie spadać. Karty kredytowe pozwalają zrealizować nagłe zakupy, gdy chwilowo brakuje nam gotówki, a regularnie spłacane saldo pozwala budować pozytywną historię kredytową. Decydując się na kartę kredytową, możecie też załapać się na udział w ciekawych promocjach bankowych. Poniższy ranking powstał po to, byście o dowolnej porze mogli sprawdzić najciekawsze aktualne oferty na rynku. Przygotowując to zestawienie, brałem pod uwagę warunki użytkowania samej karty, a także atrakcyjność promocji, w ramach których aktualnie możecie na nich zarobić. Przeanalizowałem dostępne opcje – Wy już nie musicie. Dopóki ranking kart kredytowych funkcjonuje na blogu, jest on regularnie aktualizowany każdego miesiąca.

Jeśli nie wiecie, jak działa karta kredytowa, w pierwszej kolejności zapraszam Was do mojego autorskiego poradnika na ten temat.

🏅 I miejsce – karta Citi Simplicity (Citi Handlowy)

Standardowo opłata miesięczna za kartę wynosi 12 zł lub 0 zł w przypadku wykonania transakcji bezgotówkowych w danym miesiącu na kwotę co najmniej 1000 zł. Jednak uczestnicy aktualnej promocji traktowani są priorytetowo. Mianowicie, przez pierwsze 12 miesięcy, kwota transakcji zwalniająca z opłaty za kartę to tylko 300 zł.

Aby otrzymać kartę kredytową, musicie posiadać zdolność kredytową. Zależne jest to od kwestii demograficzno-dochodowych (są to sztywne ramy) oraz historii w BIK-u. Co do tych pierwszych, wymagania stawiane przez Citi Handlowy to:

  • kwota dochodu minimum 1200 zł netto miesięcznie (czyli nawet mniej niż minimalna krajowa) lub 2500 zł w przypadku przedsiębiorców,
  • co najmniej 3-miesięczny staż w obecnej firmie (umowa o pracę, umowa zlecenie, umowa o dzieło, powołanie, mianowanie lub kontrakt) albo minimum 2 lata prowadzenia działalności gospodarczej,
  • wiek minimum 18 lat.

Pamiętajcie, by korzystając z karty kredytowej, nie wypłacać środków kredytowych bezpośrednio z bankomatu. Takie operacje, w przypadku większości kredytowych plastików, kosztują krocie. 🙂

Więcej szczegółów w Tabeli opłat i prowizji.

Wydanie kartyProwadzenieOkres bezodsetkowyBankomaty
0 zł0zł / 12 zł56 dniProwizja 10% (minimum 20 zł)Aktualna promocja – Smartfon Xiaomi Redmi 9 o wartości 649 zł!

⚡ Długi okres bezodsetkowy

 Obniżone do minimum warunki bezpłatności dla uczestników promocji


🏅 II miejsce – Visa Silver Akcja Pajacyk (Santander Bank Polska)

Santander Bank Polska logo

Płacąc za zakupy kartą kredytową Visa Silver „Akcja Pajacyk” możecie pomóc w finansowaniu posiłków dzieciom w trudnej sytuacji materialnej. Od każdej wykonanej przez Was transakcji, bank przekaże część środków na wsparcie programu dożywiania dzieci Pajacyk, Polskiej Akcji Humanitarnej (niestety bank nie informuje jaka to część środków, a szkoda). Z pewnością chodzi tu o część prowizji, jakie bank otrzymuje z tytułu opłat interchange od sprzedawców stosujących terminale płatnicze. Cóż, jeśli już mamy możliwość pomagania (i to w sposób pasywny) – warto to robić. 🙂

Karta kredytowa Visa Silver Akcja Pajacyk będzie dla Was darmowa (w ramach promocji) przez 1 rok użytkowania. Podobnie sprawa ma się w przypadku karty Visa Platinum, będącej plastikiem klasy premium. Karta Silver po roku będzie kosztowała 7,5 zł miesięcznie, a karta Platinum 42 zł, chyba, że wykonacie co najmniej 10 płatności bezgotówkowych miesięcznie.

Karta Visa Platinum oferuje także wysoki limit kredytowy, nawet do 150.000 zł. Minimalny limit to 10.000 zł, zatem karta dostępna jest nie tylko dla największych krezusów. 🙂

Szczegóły znajdziecie w Tabeli Opłat i Prowizji.

Wydanie kartyProwadzenieOkres bezodsetkowyBankomaty
0 zł7,5 zł (pierwszy rok gratis!)54 dni4% prowizji (minimum 10 zł)Aktualna promocja – 200 zł premii gotówkowej i nawet 600 zł zwrotu za zakupy rocznie!

Brak opłat za kartę przez pierwszy rok!


🏅 III miejsce – Mastercard Standard (BNP Paribas)

W aktualnej promocji BNP Paribas możecie otrzymać 300 zł do wydania w serwisie Allegro oraz zwolnienie z opłaty za kartę przez pierwszy rok! Promocją objętę są dwie karty Mastercard: Standard oraz Gold. W rankingu, z uwagi na niższe koszty użytkowania po darmowym okresie, umownie umieszczam kartę Standard. 🙂

Dodatkowe profity odbierzecie pod dołączeniu do programu mamBonus.

Zwróćcie ponadto uwagę, iż w przypadku wypowiedzenia umowy w ciągu 6 miesięcy od jej zawarcia, bank naliczy Wam 25 zł „opłaty karnej”. W związku z tym lepiej odczekać pełne pół roku, zanim zdecydujecie się wypowiedzieć umowę.  

Więcej na temat opłat w Tabeli opłat i prowizji.

WydanieProwadzenieOkres bezodsetkowyBankomaty
0 zł9 zł / 0 zł (pierwszy rok gratis!)56 dni (nie mniej niż 21 dni)4,9% prowizji (minimum 10 zł)Aktualna promocja – 300 zł do wykorzystania na zakupy w Allegro!

Zwolnienie z opłaty za kartę przez pierwszy rok i długi okres bezodsetkowy


🏅 IV miejsce – Karta Elastyczna (Bank Pekao)

Karta Elastyczna Mastercard, wydawana w Banku Pekao, to jeden z najtańszych (o ile nie najtańszy) pod względem kosztu prowadzenia plastik kredytowy na rynku. Dostępny limit kredytowy mieści się w przedziale od 1000 zł do 30.000 zł. Jedynym jej minusem jest koszt wydania karty, który wynosi obecnie 15 zł.

Karta Elastyczna pozwala na rozłożenie wydatków (od 300 zł do 5000 zł) na wygodne raty, co może się przydać w przypadku chwilowych trudności ze spłatą.

Szczegółów szukajcie w Tabeli opłat i prowizji.

WydanieProwadzenieOkres bezodsetkowyBankomaty
15 zł0 zł / 2,99 zł55 dni3 % prowizji (minimum 6 zł)Aktualna promocja – 200 zł w promocji karty, punkty do programu Mastercard i dodatkowo 100 zł w promocji konta osobistego

Prosty warunek bezpłatności (tylko 1 płatność w miesiącu!)

⚡ Niski koszt, nawet w przypadku, gdy o karcie chwilowo zapomnimy


🏅V miejsce – Karta Kredytowa Impresja (Bank Millennium)

Karta Impresja zapewnia 5% zwrotu za zakupy u wybranych partnerów. Roczny limit zwrotów to 600 zł (maksymalnie 50 zł miesięcznie). Więcej na temat funkcjonowania w tym regulaminie. Partnerzy dla karty Impresja:

  • Apart, Baldinini, Bershka, Cinema City, Coccinelle, Deichmann, Empik, Francesco Biasia, InterCars.pl, Marella, Massimo Dutti, MaxMara, Oysho, Pennyblack, Pollini, Pull&Bear, Sephora, Smyk, Sony Centre, Stradivarius, Travelplanet.pl, Uterque, Venezia, Zara, Zara Home.

W ramach promocji dodatkowo otrzymujecie zwolnienie z opłaty miesięcznej za obsługę karty kredytowej w każdym z kolejnych 12 miesięcy kalendarzowych, w których dokonacie minimum jednej transakcji bezgotówkowej. Okres ten rozpoczyna się od daty wydania karty. Samo wydanie karty jest bezwarunkowo darmowe. 

Pozostałe opłaty znajdziecie w cenniku kart kredytowych.

WydanieProwadzenieOkres bezodsetkowyBankomaty
0 zł0 zł / 7,99 zł51 dni3,99% prowizji (minimum 9,99 zł)Aktualna promocja – 300 zł do wydania na zakupy w sklepach Biedronka!

⚡ Prosty warunek zwolnienia z opłaty (w ramach promocji przez pierwszy rok – wykonanie 1 transakcji w miesiącu, poza promocją – 5 transakcji miesięcznie)


🏅VI miejsce – Karta Twisto

Markę Twisto znają prawdopodobnie wszyscy czytelnicy bloga. Twisto to darmowa karta wielowalutowa (wirtualna lub fizyczna – płatna) z odroczonym terminem płatności i okresem bezodsetkowym o długości 45 dni. Jeśli tylko macie taką potrzebę, możecie zrobić zakupy za pomocą karty płatniczej – fizycznej lub wirtualnej – w sklepach stacjonarnych i internetowych, a powstałe zobowiązanie spłacić nawet do 45 dni za darmo (jednak nie później niż do 15. dnia kolejnego miesiąca). Nie jest to więc typowa propozycja kredytowa, choć sposób jej działania jest niemal identyczny. To, co z pewnością Was zainteresuje, to fakt, że Twisto jest autorem prawdopodobnie najprostszej i najpopularniejszej promocji na blogu. 100 zł otrzymacie bowiem za samo wyrobienie karty – bez żadnych dodatkowych warunków.

Oprócz tego w Twisto czekają na Was fantastyczne kursy wymiany walut (zapewniane przez organizację Mastercard) – przydatne podczas zagranicznych wycieczek lub zakupów online w zagranicznych sklepach, a także specjalny program cashback. W ramach zwrotu możecie otrzymać nawet 10% zapłaconej kwoty. W programie bierze udział kilkaset najpopularniejszych sklepów i platform zakupowych.

WydanieProwadzenieOkres bezodsetkowyBankomaty
0 zł0 zł / 9,99 zł45 dniAktualna promocja – 100 zł za samo wyrobienie karty!

⚡ Darmowe prowadzenie, prosty proces i bezpłatna karta wirtualna.JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

22

tysięcy
polubień

3.1

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów