fbpx

Ranking kart kredytowych – Grudzień 2021

Mimo, że od powstania pierwszej karty kredytowej minęło już mnóstwo czasu, popularność tego rodzaju produktów bankowych wydaje się nie spadać. Karty kredytowe pozwalają zrealizować nagłe zakupy, gdy chwilowo brakuje nam gotówki, a regularnie spłacane saldo pozwala budować pozytywną historię kredytową. Decydując się na kartę kredytową, możecie też załapać się na udział w ciekawych promocjach bankowych. Poniższy ranking powstał po to, byście o dowolnej porze mogli sprawdzić najciekawsze aktualne oferty na rynku. Przygotowując to zestawienie, brałem pod uwagę warunki użytkowania samej karty, a także atrakcyjność promocji, w ramach których aktualnie możecie na nich zarobić. Przeanalizowałem dostępne opcje – Wy już nie musicie. Dopóki ranking kart kredytowych funkcjonuje na blogu, jest on regularnie aktualizowany każdego miesiąca.

Jeśli nie wiecie, jak działa karta kredytowa, w pierwszej kolejności zapraszam Was do mojego autorskiego poradnika na ten temat.

🏅 I miejsce – Citi Simplicity (Citi Handlowy)

Standardowo opłata miesięczna za kartę wynosi 12 zł lub 0 zł w przypadku wykonania transakcji bezgotówkowych w danym miesiącu na kwotę co najmniej 1000 zł (300 zł dla uczestników promocji – przez 12 miesięcy).

Aby otrzymać kartę, musicie posiadać zdolność kredytową. Zależne jest to od kwestii demograficzno-dochodowych (są to sztywne ramy) oraz historii w BIK-u. Co do tych pierwszych, wymagania stawiane przez Citi Handlowy to:

  • kwota dochodu minimum 1200 zł netto miesięcznie (czyli nawet mniej niż minimalna krajowa) lub 2500 zł w przypadku przedsiębiorców,
  • co najmniej 3-miesięczny staż w obecnej firmie (umowa o pracę, umowa zlecenie, umowa o dzieło, powołanie, mianowanie lub kontrakt) albo minimum 2 lata prowadzenia działalności gospodarczej,
  • wiek minimum 18 lat.

Karta Simplicity to również dodatkowe korzyści dzięki zniżkom i rabatom. Z jednej strony będziecie mogli korzystać z programu banku Citi Specials, z drugiej zaś zbierać punkty w programie Mastercard Priceless Specials „Bezcenne chwile”. Kartę Simplicity będziecie mogli wygodnie dodać do aplikacji Google Pay lub Apple pay.

Standardowe RRSO poza okresem bezodsetkowym wynosi 13,08%. Rzecz jasna, terminowo spłacając kartę (w okresie bezodsetkowym) nie zapłacicie ani złotówki z tytułu naliczonych odsetek. Więcej o tym czym jest RRSO znajdziecie w tym artykule.

Więcej szczegółów w Tabeli opłat i prowizji.

Wydanie kartyProwadzenieOkres bezodsetkowyBankomaty
0 zł0 zł / 12 zł56 dniProwizja 10% (minimum 20 zł)


⚡ Aktualna promocja – projektor Overmax MULTIPIC 3.5c. w ramach nagrody za założenie karty!

⚡ Długi okres bezodsetkowy – nawet 56 dni


🏅 II miejsce – Citibank World Mastercard (Citi Handlowy)

Podstawowe wymagania stawiane przez bank dla potencjalnych posiadaczy karty World Mastercard to:

  • kwota dochodu minimum 1200 zł netto miesięcznie (czyli nawet mniej niż minimalna krajowa) lub 2500 zł w przypadku przedsiębiorców,
  • co najmniej 3-miesięczny staż w obecnej firmie (umowa o pracę, umowa zlecenie, umowa o dzieło, powołanie, mianowanie lub kontrakt) albo minimum 2 lata prowadzenia działalności gospodarczej,
  • wiek minimum 18 lat.

Karta wydawana jest za darmo. Opłata miesięczna za kartę to 18 zł lub 0 zł w przypadku wykonania transakcji kartą na co najmniej 1500 zł miesięcznie. Uczestnicy aktualnej promocji traktowani są priorytetowo – przez pierwsze 12 miesięcy, łączna kwota transakcji zwalniających z opłaty za kartę zostaje obniżona do kwoty 300 zł.

Standardowe RRSO poza okresem bezodsetkowym wynosi 12,59%. Rzecz jasna, terminowo spłacając kartę (w okresie bezodsetkowym) nie zapłacicie ani złotówki z tytułu naliczonych odsetek. 

Więcej szczegółów w Tabeli opłat i prowizji.

Wydanie kartyProwadzenieOkres bezodsetkowyBankomaty
0 zł0 zł / 18 zł56 dniProwizja 10% (minimum 20 zł)


⚡ Aktualna promocja – 400 zł premii w formie voucherów do H&M, Douglas, Sphinx, W.Kruk i innych!

⚡ Obniżony próg wydatków zwalniający z opłaty (300 zł miesięcznie)!


🏅 III miejsce – Mastercard Standard (BNP Paribas)

Karta kredytowa Mastercard Standard kosztuje normalnie 9 zł miesięcznie, jednak w ramach promocji na start nowi użytkownicy są z tej opłaty zwolnieni przez pierwszy rok. Zwolniona z opłat jest również karta dodatkowa.

Zwróćcie ponadto uwagę, iż w przypadku wypowiedzenia umowy w ciągu 6 miesięcy od jej zawarcia, bank naliczy Wam 25 zł „opłaty karnej”. W związku z tym lepiej odczekać pełne pół roku, zanim zdecydujecie się wypowiedzieć umowę. 

Okres bezodsetkowy wynosi maksymalnie 56 dni. Oprocentowanie zmienne wynosi 9,5%. RRSO poza okresem bezodsetkowym to 14,68%. Kartę BNP Paribas możecie podpiąć do Google Pay oraz Apple Pay.

Więcej na temat opłat w Tabeli opłat i prowizji.

WydanieProwadzenieOkres bezodsetkowyBankomaty
0 zł9 zł / 0 zł (pierwszy rok gratis!)56 dni4,9% prowizji (minimum 10 zł)Aktualna promocja – ponad 300 zł premii na zakupy w serwisie Allegro!

Zwolnienie z opłaty za kartę przez pierwszy rok i długi okres bezodsetkowy


🏅 IV miejsce – Karta Elastyczna (Bank Pekao)

Karta Elastyczna Mastercard, wydawana w Banku Pekao, to jeden z najtańszych (o ile nie najtańszy) pod względem kosztu prowadzenia plastik kredytowy na rynku. Dostępny limit kredytowy mieści się w przedziale od 1000 zł do 30.000 zł. Jedynym jej minusem jest koszt wydania karty, który wynosi obecnie 15 zł.

Karta Elastyczna pozwala na rozłożenie wydatków (od 300 zł do 5000 zł) na wygodne raty, co może się przydać w przypadku chwilowych trudności ze spłatą.

Szczegółów szukajcie w Tabeli opłat i prowizji oraz na dedykowanej stronie karty.

WydanieProwadzenieOkres bezodsetkowyBankomaty
15 zł0 zł / 2,99 zł55 dni3 % prowizji (minimum 6 zł)


Przed zawnioskowaniem o kartę warto zdobyć 250 zł premii w promocji darmowego konta z bardzo krótkim okresem karencji + 100 zł za konto dziecka

Prosty warunek bezpłatności (tylko 1 płatność w miesiącu!)

⚡ Niski koszt, nawet w przypadku, gdy o karcie chwilowo zapomnimy


🏅V miejsce – Karta Kredytowa Impresja (Bank Millennium)

Karta Impresja zapewnia 5% zwrotu za zakupy u wybranych partnerów. Roczny limit zwrotów to 600 zł (maksymalnie 50 zł miesięcznie). Partnerzy dla karty Impresja:

  • Apart, Baldinini, Bershka, Cinema City, Coccinelle, Deichmann, Empik, Francesco Biasia, InterCars.pl, Marella, Massimo Dutti, MaxMara, Oysho, Pennyblack, Pollini, Pull&Bear, Sephora, Smyk, Sony Centre, Stradivarius, Travelplanet.pl, Uterque, Venezia, Zara, Zara Home.

W ramach promocji dodatkowo otrzymujecie zwolnienie z opłaty miesięcznej za obsługę karty kredytowej w każdym z kolejnych 12 miesięcy kalendarzowych, w których dokonacie minimum jednej transakcji bezgotówkowej. Okres ten rozpoczyna się od daty wydania karty. Samo wydanie karty jest bezwarunkowo darmowe. 

Pozostałe opłaty znajdziecie w cenniku kart kredytowych.

WydanieProwadzenieOkres bezodsetkowyBankomaty
0 zł0 zł / 7,99 zł51 dni3,99% prowizji (minimum 9,99 zł)Aktualna promocja – 300 zł premii w promocji karty kredytowej + do 600 zł zwrotu za zakupy!

⚡ Prosty warunek zwolnienia z opłaty (w ramach promocji przez pierwszy rok – wykonanie 1 transakcji w miesiącu)


🏅VI miejsce – Visa TurboKARTA (Santander Consumer Bank)

Santander Consumer Bank oferuje nam kredytową Visa TurboKARTĘ, a wraz z nią ofertę specjalną – do 360 zł zwrotu za zakupy kartą rocznie. Maksymalnie, każdego miesiąca, możliwe jest uzyskanie zwrotu o wartości 30 zł. Premiowane są płatności na samodzielnych myjniach samochodowych, w restauracjach i na stacjach paliw. Karta wydaje się więc ciekawą propozycją dla osób, które wiele czasu spędzają w trasie.

Przy odpowiednio wysokich miesięcznych wartościach zakupów (co najmniej 1000 zł) karta będzie całkowicie darmowa.

Szczegółów szukajcie w Tabeli opłat i prowizji.

WydanieProwadzenieOkres bezodsetkowyBankomaty
0 zł0 zł / 6,90 zł54 dni6% prowizji (min. 10 zł)Aktualna promocja – 360 zł zwrotu w ciągu roku za zakupy kartą!

⚡ Brak opłaty za kartę po zrobieniu zakupów za minimum 1000 zł miesięcznie
🏅VII miejsce – World Mastercard (mBank)

Karta World Mastercard ma wysoki limit kredytowy (aż do 100.000 zł) przy niskim oprocentowaniu i kilka ciekawych funkcji – na przykład ubezpieczenie zakupów w internecie (przedłużona gwarancja na sprzęt, zabezpieczenie przed utratą zakupów i gwarancja niższej ceny). Opłata roczna za kartę wynosi w tym przypadku 350 zł, a w jej uniknięciu pomoże suma zakupów na poziomie 18.000 zł rocznie. Jeśli zamkniecie kartę przed upływem roku – nie zapłacicie nic. Dlaczego tak się dzieje? Ano dlatego, iż bank pobiera opłatę dopiero w „rocznicę karty”. Jeśli zatem karta zostanie zostanie zamknięta przed jej rocznicą, wówczas opłata się nie pojawi, a Ty zdobędziecie bonus w pełni bezkosztowo.

Okres bezodsetkowy to 54 dni, a RRSO karty wynosi 8,3%. 

Za wypłaty z bankomatów przyjdzie Wam zapłacić za nie 5% prowizji, lecz nie mniej niż 10 zł.

WydanieOpłata rocznaOkres bezodsetkowyBankomaty
0 zł / 30 zł0 zł / 350 zł54 dni5% prowizji (min. 10 zł)Aktualna promocja – nawet 500 zł premii w punktach Mastercard!

⚡ Brak opłaty za kartę po zrobieniu zakupów za minimum 18.000 zł rocznie
🏅VIII miejsce – Karta Twisto

Markę Twisto znają prawdopodobnie wszyscy czytelnicy bloga. Twisto to darmowa karta wielowalutowa (wirtualna lub fizyczna – płatna) z odroczonym terminem płatności i okresem bezodsetkowym o długości 45 dni. Jeśli tylko macie taką potrzebę, możecie zrobić zakupy za pomocą karty płatniczej – fizycznej lub wirtualnej – w sklepach stacjonarnych i internetowych, a powstałe zobowiązanie spłacić nawet do 45 dni za darmo (jednak nie później niż do 15. dnia kolejnego miesiąca). Nie jest to więc typowa propozycja kredytowa, choć sposób jej działania jest niemal identyczny.

Oprócz tego w Twisto czekają na Was fantastyczne kursy wymiany walut (zapewniane przez organizację Mastercard) – przydatne podczas zagranicznych wycieczek lub zakupów online w zagranicznych sklepach, a także specjalny program cashback. W ramach zwrotu możecie otrzymać nawet 10% zapłaconej kwoty. W programie bierze udział kilkaset najpopularniejszych sklepów i platform zakupowych.

WydanieProwadzenieOkres bezodsetkowyBankomaty
0 zł0 zł / 9,99 zł45 dniAktualna promocja – 12 miesięcy darmowego planu Space (oszczędność na poziomie niemal 120 zł)!

⚡ Darmowe prowadzenie, prosty proces i bezpłatna karta wirtualna.JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów