fbpx

Analiza oferty Virgin Mobile, czyli każdy znajdzie coś dla siebie w świetnej cenie już od 20 zł miesięcznie. Do tego Internet 5G, brak opłaty aktywacyjnej, pierwszy miesiąc gratis, czy nawet 60 GB Internetu

Musieliście słyszeć, chociaż kątem ucha, o taniej sieci komórkowej Virgin Mobile. Pewnie o tym nie wiecie, ale jest to największa na świecie wirtualna telefonia, działająca na kilku kontynentach i w różnych krajach. W Polsce Virgin Mobile została niedawno przejęta przez jednego z czterech największych w naszym kraju operatorów komórkowych, sieć Play. Można powiedzieć, że w chwili obecnej Virgin Mobile jest tańszą propozycją sieci P4, taka sieć-spółka-córka. Już na pierwszy rzut oka zauważamy, że Virgin Mobile kieruje swoją ofertę do różnych grup użytkowników. Naszym zdaniem to bardzo dobrze. Coś dla siebie znajdą tu zarówno osoby szukające najtańszej propozycji umowy bez zobowiązań (20 GB za 20 zł miesięcznie), jak i też wszelkie duety i rodziny, dla których większe znaczenie ma stabilność oferty, duża paczka internetu i promocyjne warunki na kolejne numery. Trzecia grupa osób, która powinna być zadowolona z Virgin Mobile to użytkownicy internetożerni, czyli potrzebujący jak największej ilości gigabajtów w kraju i za granicą. Otrzymają oni aż 60 GB co miesiąc. Przy tym wszystkim nie zapominajmy, że Virgin Mobile działa na zasięgu Play i oferuje internet 5G w tych samych lokalizacjach, co sieć-matka (jeśli chcecie sprawdzić, czy w waszej lokalizacji jest 5G, sprawdźcie mapę zasięgu Play).

Skąd się wzięła sieć Virgin Mobile, czyli krótka historia

Virgin Mobile to światowa marka wirtualnej telefonii komórkowej, która została stworzona przez brytyjskiego przedsiębiorcę i miliardera Richarda Bransona. Znajdziecie ją w różnych krajach, np. w Nowej Zelandii czy Kanadzie. Ale wróćmy na rodzime podwórko i przyjrzyjmy się temu, co Virgin Mobile stworzyła w Polsce.

Cofnijmy się do roku 2012, czyli do czasu startu operatora z ofertą w naszym kraju. Jak zapewne część z Was dobrze pamięta, przez pierwsze lata Virgin Mobile proponowało jedynie karty SIM „na kartę”, czyli przedpłacone. Można je było nabyć w każdym kiosku czy w wielu zwykłych sklepach.

Dopiero w 2017 r. do oferty Virgin Mobile dołączył także abonament. W tym samym czasie sieć Play ujawniła, że jest zainteresowana przejęciem Virgin Mobile. Trochę to trwało, ale ostatecznie plany zostały zrealizowane i w kwietniu 2020 roku sfinalizowano transakcję. Oficjalne połączenie Play oraz Virgin Mobile nastąpiło po kolejnych dwóch latach, w 2022 roku. Tak więc, jeśli zastanawialiście się, czy Virgin Mobile jeszcze istnieje oraz z jakiej sieci korzysta, odpowiedź brzmi: tak, istnieje, jest częścią Play i działa na zasięgu Play.

W chwili obecnej w ofercie Virgin Mobile znajdziecie karty prepaid, ofertę na abonament (w tym bez zobowiązań) oraz propozycję dużego pakietu samego internetu (naprawdę dużego, 250 GB neta 5G za 50 zł).

Podsumowując: Virgin Mobile to praktycznie Play, tylko w nieco innym opakowaniu i w niższej cenie. To zasięg i technologia Play, a nawet ta sama aplikacja do obsługi płatności (Play24).

Analiza oferty na abonament

W naszej ocenie Virgin Mobile proponuje dla każdego coś miłego. Jest duża szansa, że Wy również znajdziecie tu ofertę idealnie odpowiadającą na Wasze potrzeby. Są trzy pakiety abonamentu: S, M i L. Sprawdźmy teraz szczegółowo, co zawiera każdy z nich.

Virgin Mobile S: 20 giga za 2 dychy — wybierz, jeśli szukasz najtańszej oferty na rynku bez zobowiązań

Oferta na abonament Virgin Mobile pakiet S

Na pierwszy rzut idzie najtańsza oferta Virgin Mobile: 20 zł miesięcznie za umowę na czas nieokreślony, czyli pakiet Virgin Mobile S.

Dla kogo Virgin Mobile S?

Jest to propozycja dla osób, które nie chcą wiązać się z operatorem długoterminową umową. W Virgin Mobile możesz zrezygnować w każdym momencie, pamiętając jedynie o miesięcznym okresie wypowiedzenia.

Jest to także najlepszy wybór dla każdego, kto szuka najtańszej oferty na rynku i nie chce przepłacać. Pakiet 20 GB wystarcza z reguły na codzienne standardowe użytkowanie Internetu.

Dodajmy, że macie możliwość zarówno przeniesienia swojego starego numeru telefonu od innego operatora, jak i również zakupu nowego. 

Co otrzymujecie w pakiecie S za 20 zł miesięcznie?

 • Nielimitowane SMS-y, MMS-y i rozmowy.
 • 20 GB internetu co miesiąc, w tym 4,35 GB roamingu w UE.
 • 20 zł jest to cena po naliczonych rabatach: 5 zł za e-fakturę i terminowe płatności oraz 5 zł za zgody marketingowe i profilowanie.
 • Pamiętajcie o jednorazowej opłacie aktywacyjnej, która wynosi 30 zł i jest doliczana do pierwszego rachunku.

Virgin Mobile M: 40 GB za 3 dyszki — wybierz, jeśli potrzebujesz więcej internetu lub chcesz kilka numerów w jednym abonamencie

Oferta na abonament Virgin Mobile pakiet M

Przechodzimy do omówienia kolejnego pakietu abonamentowego od Virgin Mobile. Jeśli pakiet S z jakiegoś powodu Was nie satysfakcjonuje, to M powinien to naprawić.

Dla kogo pakiet Virgin Mobile M?

Dla osób, które potrzebują więcej internetu. Za 30 zł otrzymujecie aż 40 GB miesięcznie, czyli dwa razy tyle, co w pakiecie S (a kosztuje tylko 10 zł więcej).

Jest to także świetne rozwiązanie dla rodzin. Macie możliwość dodania do 10 numerów w jednym abonamencie. Co ważne, każdy kolejny numer jest o 10 zł tańszy. Czyli płacicie 30 zł za podstawowy numer + 20 zł miesięcznie za każdy dodatkowy. Warunki oczywiście zostają takie same, każdy numer ma do dyspozycji swoje własne 40 GB internetu.

W Virgin Mobile M i L możesz dodać do 10 numerów w ramach jednego abonamentu

Co otrzymujecie w pakiecie M?

 • Nielimitowane SMS-y, MMS-y i rozmowy.
 • Pakiet 40 GB, z czego 6,53 GB roamingu na terenie UE.
 • Jeśli przenosicie numer z innej sieci, zyskujecie promocję: pierwszy miesiąc za 0 zł. Oferta dotyczy wszystkich numerów przenoszonych w ramach Waszej Grupy.
 • Możecie dołączyć do Grupy do 10 numerów (zarówno przenoszonych, jak i nowych).
 • Umowa na czas określony, a dokładniej na 24 miesiące.
 • Brak opłaty aktywacyjnej.
 • Cena 30 zł za pierwszy i 20 zł za każdy kolejny numer obowiązuje po naliczeniu rabatów: 5 zł za e-fakturę i terminowe płatności i 5 zł za zgody marketingowe i profilowanie.

Virgin Mobile L: 60 GB za 40 zł, czyli No internet No life

Dla kogo Virgin Mobile L?

Czujecie, że 40 GB to nadal za mało jak na Wasze potrzeby? W takim razie Virgin Mobile ma do zaoferowania jeszcze więcej: 60 GB internetu 5G, z czego ponad 8 GB na UE za marne 40 zł miesięcznie.

Taka paczka spokojnie wystarczy na codzienne intensywne używanie internetu, pracę zdalną, słuchanie muzyki z YouTube, gry on-line czy obejrzenie filmu lub serialu. 

Czy 60 GB internetu to dużo, czy mało?

Wszystko zależy od potrzeb użytkownika. Osoby, które korzystają z social mediów, komunikatorów, poczty i zwykłych aplikacji zdecydowanie nie przekroczą tego limitu. 

Nieco inaczej sytuacja wygląda z użytkownikami, którzy oglądają filmy i seriale. Streamowanie pochłania dość dużo internetu. 

Na ile godzin oglądania wystarczy 60 GB?

W średnim formacie 480 p. będzie to około 80 godzin. Sporo mniej obejrzycie w jakości HD i FullHD: 1 godzina to nawet 3 GB danych, więc 60 GB wystarczy na 20 godzin. Najmniej obejrzycie w 4K: przy dobrych wiatrach zobaczycie 10 godzin filmów w tej jakości.

Co otrzymujecie w pakiecie L?

 • Nielimitowane SMS-y, MMS-y i rozmowy.
 • Grubą pakę internetu, 60 GB na miesiąc, z czego aż 8,71 GB na terenie UE.
 • Do 10 numerów w ramach jednego abonamentu.
 • Każdy kolejny numer to abonament tańszy o 10 zł.
 • Umowa na 24 miesiące.
 • Brak opłaty aktywacyjnej.
 • Jeśli przenosicie swój główny numer z innej sieci, łapiecie promocję pierwszy miesiąc za 0 zł.

Na co powinniście zwrócić uwagę, czyli co operator napisał drobnym druczkiem?

Niezależnie od tego, czy korzystacie z promocji na bułki w Biedronce, czy podpisujecie umowę z operatorem telefonicznym, zawsze powinniście czytać uważnie wszystkie informacje. Włączając w to to, co jest zapisane drobnym drukiem lub jest ukryte w regulaminach i cennikach, Dorzucamy od nas garść porad, na co powinniście zwrócić szczególną uwagę, decydując się na zawarcie umowy z Virgin Mobile (czyli de facto Play).

Jak Virgin Mobile liczy okres rozliczeniowy?

U tego operatora rozliczacie się w kalendarzowych miesiącach. Okres rozliczeniowy = miesiąc kalendarzowy. Opłata za pierwszy, niepełny miesiąc zostanie naliczona proporcjonalnie do liczby wykorzystanych dni i dołączona do pierwszej faktury za pierwszy pełny miesiąc (faktury są wystawiane 3 dnia danego miesiąca kalendarzowego, np. za luty otrzymasz fakturę do 3 lutego).

Jak w Virgin Mobile liczy się pierwszy miesiąc za 0 zł?

W tym przypadku darmowy pierwszy miesiąc jest liczony od pierwszego pełnego okresu rozliczeniowego. Oznacza to, że jeśli przeniesiecie nr np. w połowie stycznia, to pierwszym darmowym miesiącem będzie dla Was luty.

Jak dostać rabat 5 zł za e-fakturę i płatności terminowe?

Aby rabat był naliczany, musicie spełniać oba warunki co miesiąc. Czyli macie włączoną e-fakturę oraz nie spóźniacie się z płatnościami (płacicie rachunek w terminie wskazanym na fakturze). Jeśli zapłacicie za późno, operator doliczy Wam piątaka do kolejnej faktury.

Jakie zgody trzeba wyrazić, żeby dostać drugi rabat 5 zł?

Niezbędne będą następujące zgody: na marketing bezpośredni produktów i usług P4 oraz innych podmiotów, na przetwarzanie danych transmisyjnych dla celów marketingowych oraz na profilowanie.

Jak jest liczony okres wypowiedzenia w Virgin Mobile S?

Okres wypowiedzenia pakietu S w Virgin Mobile wynosi 30 dni i liczony jest od momentu złożenia wniosku. Aby zrezygnować z umowy, należy wysłać wypowiedzenie na adres e-mail operatora, czyli: [email protected]. Wzór wypowiedzenia znajdziecie na końcu tej recenzji.

Czy w Virgin Mobile dostępny jest eSIM?

Jak najbardziej. Macie możliwość wymiany standardowej karty SIM na eSIM. Możecie zrobić to albo samodzielnie w aplikacji Play24 (Ustawienia -> Twoja karta SIM), albo poprosić o pomoc w jednym z salonów Play. Wymiana jest bezpłatna i trwa około 3 godzin. Po jej zakończeniu plastikowa karta przestanie działać. 

Jak wygląda przeniesienie numeru na abonament do Virgin Mobile?

Możecie zlecić przeniesienie numeru do 120 dni przed zakończeniem obecnej umowy. W tym czasie otrzymacie od Virgin Mobile nową kartę SIM z numerem tymczasowym. Jeśli chcecie, możecie korzystać z numeru tymczasowego, a po rozwiązaniu umowy u starego operatora zmieni się on automatycznie na numer dotychczasowy. Pamiętajcie jednak, że taki wariant oznacza, że płacicie podwójnie: dla obecnego operatora oraz w Virgin Mobile za korzystanie z numeru tymczasowego. Opłata za numer tymczasowy wynosi tyle samo, co za zwykły pakiet. Jeśli chcecie tego uniknąć, nie wkładajcie po prostu nowej karty SIM aż do dnia przeniesienia. Datę tę znajdziecie na umowie.

Przeniesienie kilku numerów w ramach jednego abonamentu

W pakiecie M i L możecie przenieść do 10 numerów w ramach jednego abonamentu. Mogą to być numery od różnych operatorów, ale wszystkie muszą być zarejestrowane na tę samą osobę, która je przenosi do Virgin Mobile. Dodajmy, że nie ma możliwości przeniesienia numeru z Play do Virgin Mobile.

Jak przenieść numer do Virgin Mobile albo zamówić nowy numer?

Przetestowaliśmy już naprawdę wielu operatorów komórkowych i mamy spore doświadczenie z ich wnioskami o nowy numer lub przeniesienie dotychczasowego. Dlatego też czujemy się upoważnieni do tego, by wyrokować, czy cały proces jest łatwy, czy też nie. 

Jak jest w Virgin Mobile? 

Naprawdę nieźle. Zakup nowego numeru lub przeniesienie starego odbywa się w pełni on-line i jest to dosłownie kilka kliknięć, a także uzupełnienie totalnie podstawowych i niezbędnych danych. Sprawdźmy, jak wygląda ten proces krok po kroku.

 1. Wchodzisz na dedykowaną stronę Virgin Mobile.
 2. Dokonujesz wyboru oferty z trzech pakietów: Virgin Mobile S, M lub L. Wybrany pakiet dodajesz do koszyka i przechodzisz dalej.

Oferta 3 pakietów abonamentowych od Virgin Mobile
 1. W  naszym przykładzie wybór padł na pakiet M z przeniesieniem 2 numerów od innych operatorów.

Jak przenieść numer do Virgin Mobile?
 1. Wpisujesz numery telefonów, które chcesz przenieść. Po naciśnięciu przycisku Zatwierdź otrzymasz sms-a z kodem weryfikującym. W tym miejscu musisz wybrać, w jakiej sieci masz numer oraz typ usługi: abonament, karta czy popularny niegdyś Mix.

Podczas składania wniosku o przeniesienie numeru do Virgin Mobile musisz dokonać weryfikacji numeru.
 1. Jeśli nie chcesz przenosić numeru, możesz wybrać sobie nowy. Możesz poprzestać na tym, który podstawi Ci się automatycznie albo użyć funkcji Zmień numer, by wylosować nowy. Pamiętaj, że dla nowego numeru nie obowiązuje promocja pierwszy miesiąc za 0 zł. To, czego nam zabrakło to wyszukiwarka pożądanego numeru. Jeśli masz preferencje co do tego, jaki numer chciałbyś otrzymać, to taka wyszukiwarka byłaby znacznym ułatwieniem. Losować w ciemno można w nieskończoność. 

W Virgin Mobile możesz samodzielnie wybrać nowy numer telefonu
 1. Dla każdego numeru z osobna możesz aktywować dodatkowe usługi, takie jak ubezpieczenie Bezpieczny Internet, Tidal czy Legimi. Opłaty są doliczane do miesięcznego abonamentu”

Usługi dodatkowe, które możesz dołączyć do abonamentu Virgin Mobile
 1. My w naszym przykładzie nie dodajemy żadnych usług dodatkowych i przechodzimy dalej.


Jak przenieść numer do Virgin Mobile — wniosek 
 1. Kolejny etap to uzupełnianie wymaganych danych: osobowych, adresowych, kontaktowych, wyrażanie zgód marketingowych.

Wniosek o przeniesienie numeru do Virgin Mobile — dane osobowe i zgody marketingowe
 1. Przedostatni krok to ustalenie sposobu dostawy i płatności. Karty SIM zostaną dostarczone kurierem, na podany przez Ciebie adres lub do wybranego paczkomatu.
 2. Pozostaje Ci już tylko podpisać umowę, poczekać na dostarczenie karty SIM i jej aktywowanie w dniu przeniesienia. No i oczywiście regularne opłacanie abonamentu 😉

Czy ten abonament się opłaca? Czyli nasze opinie o ofercie

Jak wszystko na tym świecie, tak i oferta abonamentu omawianego operatora ma swoje plusy i minusy. To, co nam się podoba, to:

 • Sieć należy do Play, a więc nie trzeba się martwić, że zniknie z rynku z dnia na dzień. 
 • Różnorodna oferta, każdy znajdzie coś dla siebie.
 • Bardzo prosty proces wnioskowania, w 100% online.
 • Korzystna propozycja dla rodzin, do 10 numerów w jednym abonamencie i kolejne tańsze o 10 zł.
 • W pakietach M i L promocja przy przenoszeniu numerów, pierwszy miesiąc za 0 zł.
 • Internet w zasięgu sieci 5G.

Co naszym zdaniem można byłoby ulepszyć:

 • Wybierając pakiet M lub L musicie podpisać umowę na 24 miesiące. Większość tanich telefonii już dawno z tego zrezygnowała na rzecz wygodnej subskrypcji (korzystasz — płacisz, nie korzystasz — nie płacisz).
 • Opłata aktywacyjna w pakiecie S. Co prawda niewielka (30 zł) i jednorazowa, ale można byłoby ją zlikwidować.
 • Brak promocji pierwszy miesiąc za 0 zł przy przenoszeniu numeru w pakiecie S.
 • W pakiecie S nie ma możliwości dodania kilku numerów w ramach jednego abonamentu.

Jaki jest zatem nasz werdykt? Pakiet S nie wyróżnia się zbytnio na tle konkurencji. Korzystniejsze są pakiety M i L dla duetów, rodzin i internetoholików. Jeśli nie przeszkadza Wam umowa na 2 lata, to ta oferta powinna spełnić wszystkie Wasze oczekiwania.

To może się przydać:

Wzór wypowiedzenia umowy Virgin Mobile

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów