Ostatnie chwile promocji Alior Banku: rekordowe 500 zł premii na start, do 240 zł zwrotu za płatności telefonem, 5,5% w skali roku dla oszczędności oraz bezwarunkowe 0 zł za konto i kartę dla użytkowników Alior Pay

Trwa do:
31 stycznia 2024

Ta edycja promocji została już zakończona, ale na szczęście ruszyła nowa, jeszcze lepsza akcja promocyjna z równie atrakcyjnymi warunkami. Szczegóły znajdziesz tutaj <KLIK>

Wszystko co dobre, w końcu musi się skończyć. Nie inaczej jest w przypadku świetnej promocji Alior Banku, w której to wnioski możecie składać wyłącznie do 31 stycznia 2024 roku. Dla przypomnienia, w aktualnej edycji promocji „Bankuj mobilnie” do zgarnięcia jest rekordowe 500 zł premii gotówkowej na start. Ponadto bank uraczy Was 12-miesięcznym zwolnieniem z opłat za użytkowanie konta i karty debetowej (bez spełniania jakichkolwiek warunków płatniczych), jeśli dodatkowo uruchomicie i przetestujecie usługę płatności odroczonych Alior Pay. Oprócz tego, po założeniu konta będziecie mogli zdobyć 240 zł zwrotu za płatności telefonem (w postaci 1% zwrotu) oraz 120 zł premii do wykorzystania w Carrefour w promocji Mastercard Bezcenne Chwile. Konto Jakże Osobiste od Alior Banku możecie założyć bez wychodzenia z domu – poprzez VideoSelfie, przelewem weryfikacyjnym lub za pośrednictwem kuriera. Z resztą, zarówno otwarcie, jak i zamknięcie konta w Alior Banku możliwe jest bez wychodzenia z domu. A jak wygląda oferta depozytowa Alior Banku? Równie dobrze! Oprocentowanie rachunku oszczędnościowego wynosi 5,5% w skali roku dla kwoty do 200.000 zł. Natomiast na Lokacie na Nowe Środki uzyskacie 4,5% w skali roku – na okres 92, 182 lub 365 dni, dla kwoty do 200.000 zł. Kolejna propozycja to Lokata Mobilna na 100 dni z oprocentowaniem 5% w skali roku dla kwoty do 50.000 zł.

Przy okazji sprawdźcie promocję Pożyczki Internetowej z prowizją 0%. Dla chętnych dostępna jest także specjalna promocja karty kredytowej z 900 zł premii w formie zwrotu za płatności!

Uczestnicy promocji „Bankuj mobilnie” – 500 zł premii

Na początek bardzo dobra wiadomość. Z promocji mogą skorzystać zarówno całkiem nowi, jak i powracający klienci Alior Banku. Mówiąc bardziej szczegółowo, akcja przeznaczona jest dla osób, które w ciągu trzech lat od momentu złożenia wniosku nie posiadały konta osobistego w Alior Banku.

Przykładowo, składając wniosek 28 stycznia 2024 roku, wystarczy, że swoje poprzednie konto zamknęliście przed 28 stycznia 2021 roku.

Co ważne, posiadanie innych produktów (przykładowo konta oszczędnościowego, konta firmowego, konta walutowego, konta oszczędnościowego walutowego, karty kibica Alior Banku, konta technicznego, czy też konta w Kantorze Walutowym Alior Banku) pozwala na udział również w niniejszej promocji!

Jak założyć promocyjne konto z premią?

Aby skorzystać z promocji, należy w okresie od 1 października 2023 roku do 31 stycznia 2024 roku złożyć wniosek na dedykowanej stronie promocji. Oprócz Konta Jakże Osobistego zawnioskujcie również o kartę debetową Mastercard, a także wyraźcie zgody marketingowe, w tym między innymi na otrzymywanie informacji marketingowych z użyciem wiadomości elektronicznych oraz połączeń głosowych. Wniosek możecie wypełnić zarówno na komputerze, jak i na smartfonie. Im szybciej złożycie wniosek, tym szybciej premie powędrują na wasze konta!

Wzorem poprzednich edycji promocji, i tym razem premiowane jest założenie konta z wykorzystaniem opcji VideoSelfie. Za założenie konta w ten sposób otrzymacie 50 zł premii na start, które zostanie wypłacone w miesiącu następującym po założeniu konta. Aby skorzystać z tej opcji, na końcu wniosku zostaniecie poproszeni o zainstalowanie aplikacji mobilnej i zweryfikowanie się za jej pośrednictwem. Miejcie wtedy przy sobie dowód osobisty. Jeśli nie chcecie korzystać z otwierania konta „na videoselfie”, możecie wybrać inne opcje i zadowolić się bonusem na poziomie 450 zł zamiast 500 zł.

Jeżeli podczas składania wniosku pojawi się jakiś błąd uniemożliwiający dokończenie procesu lub aktualnie posiadacie aktywną bankowość elektroniczną Alior Banku, wybierzcie opcję kontaktu telefonicznego ze strony konsultanta banku. W ten sposób podczas rozmowy dokończycie składanie wniosku, a przy okazji pozostaniecie w promocji z premią.

Jak założyć konto za pośrednictwem VideoSelfie w Alior Banku?Na podpisanie umowy o konto i kartę debetową macie maksymalnie 30 dni od momentu złożenia wniosku. Umowę możecie zawrzeć na trzy sposoby:

 • VideoSelfie – proces ten dokończycie w aplikacji mobilnej banku. Przypomina on otwieranie konta w fintechach typu Revolut korzystając z tej opcji otrzymacie 50 zł premii na start,
 • kurierem – może on dostarczyć umowę do waszego domu, ale również miejsca pracy lub szkoły,
 • poprzez przelew weryfikacyjny –  w tym przypadku należy wykonać przelew weryfikacyjny na kwotę ustaloną przez Alior Bank (na przykład 1 zł) z konta w banku, w którym posiadacie już zweryfikowany rachunek (przelew podlega zwrotowi). Pamiętajcie, iż wszystkie dane we wniosku muszą zgadzać się z danymi w obecnym banku i w dowodzie osobistym. Przelew weryfikujący można wykonać wyłącznie z konta, które zostało założone w placówce banku lub poprzez kuriera (tak, by obecny bank posiadał wasz wzór podpisu). Przelew zostanie wykonany poprzez bramkę BlueMedia/Autopay.

Nagroda I stopnia – 50 zł premii gotówkowej

Pierwszą część nagrody otrzymacie za samo założenie konta wraz z kartą debetową i wyrażenie zgód marketingowo-handlowych. Oprócz tego, w ciągu 30 dni od dnia zawarcia umowy o konto, wybierzcie w bankowości elektronicznej lub mobilnej przynajmniej dwie „korzyści” w Koncie Jakże Osobistym. Więcej na temat czym są owe „korzyści” w dalszej części artykułu, w akapicie poświęconym analizie konta.

Nagroda II stopnia – 50 zł premii gotówkowej

Nagroda II stopnia to po prostu kolejne 50 zł premii za założenie konta za pośrednictwem Videoselfie, o czym wspominałem już wcześniej.

Nagroda III stopnia – 400 zł premii gotówkowej

Gdy już zapewniliście sobie pierwsze i drugie 50 zł premii, dzięki otwarciu konta poprzez VideoSelfie, przyszedł czas, by odebrać sowite 400 zł premii pieniężnej. W tym celu należy w każdym z 8 kolejnych miesięcy kalendarzowych po założeniu konta:

 • zalogować się do aplikacji mobilnej banku co najmniej raz w miesiącu,
 • wykonać minimum 5 płatności kartą debetową i/lub BLIKIEM na dowolną kwotę,
 • zasilić konto w Alior Banku przelewami zewnętrznymi na łączną kwotę 1000 zł.

Warunki należy zacząć spełniać od kolejnego miesiąca po zawarciu umowy. Przykładowo, gdy umowę sfinalizujecie w styczniu 2024 roku, wówczas warunki spełnijcie w lutym i marcu 2024 roku oraz w kwietniu, maju, czerwcu, lipcu, sierpniu i wrześniu 2024 roku.

Za każdy miesiąc spełnienia warunków otrzymacie 50 zł cząstkowej premii. Gdy w danym miesiącu nie spełnicie warunków – po prostu nie otrzymacie premii za ten miesiąc, jednak nadal będziecie mogli korzystać z promocji w kolejnych miesiącach. Wypłaty premii będą odbywały się do końca kolejnego miesiąca po spełnieniu warunków. Przykładowo, za warunki spełnione w lutym 2024 roku, premia zostanie wypłacona w marcu 2024 roku i tak dalej. W dniu wypłaty premii należy posiadać aktywne konto i kartę debetową oraz 2 wybrane „korzyści do konta”.

Teraz technikalia. Wpływy zewnętrzne na wasze nowo-otwarte konto mogą pochodzić z waszego rachunku w innym banku. Może to być pojedynczy przelew na kwotę minimum 1000 zł lub suma mniejszych przelewów na łączną kwotę co najmniej 1000 zł. Natomiast co do płatności kartą i/lub BLIKIEM, pamiętajcie, iż możecie je wykonać zarówno w punktach stacjonarnych, jak i w Internecie. Mogą to być również płatności za pośrednictwem karty wirtualnej (również z wykorzystaniem Apple Pay oraz Google Pay). Z promocji wykluczone są jedynie „mniej typowe transakcje kartą” określone według kodów MCC:

 • 7995 – określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne,
 • 8999 – określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska),
 • 4111 – określający m.in. usługi transportowe,
 • 6012 – określający instytucje finansowe,
 • 6211 – określający brokerów ubezpieczeniowych,
 • 6051 – określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych,
 • 4829 – określający internetowe przekazy pieniężne (na przykład doładowanie Revoluta),
 • 4900 – określający narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne (a tak naprawdę płatności rachunków domowych kartą poprzez pośredników płatniczych typu Moje Usługi, czy Blue Media).

Po szczegóły odsyłam Was do regulaminu promocji.

Konto Jakże Osobiste – charakterystyka

W ramach dodatkowej promocji „Lepiej z Alior Pay” możecie zapewnić sobie bezwarunkowe zwolnienie z opłat za prowadzenie rachunku i użytkowanie karty debetowej przez okres 12 miesięcy. W tym celu, po założeniu konta aktywujcie w swojej aplikacji mobilnej usługę płatności odroczonych Alior Pay. Alior Pay jest limitem kredytowym, w ramach którego możecie odraczać płatności dokonane kartą, BLIKIEM w sklepach stacjonarnych i internetowych lub przelewy z rachunku w Alior Banku. Odroczenie polega dosłownie na jednym kliknięciu w aplikacji i środki wracają na konto.

Limit kredytowy wymagany w ramach promocji jest dowolny. Oprócz tego co najmniej raz skorzystajcie z odroczenia płatności na kwotę co najmniej 50 zł. Jeśli uregulujecie to odroczenie w ciągu maksymalnie 30 dni – nie zapłacicie ani grosza odsetek. Poza tym okresem RRSO wynosi 7,9% w skali roku (w przypadku spłaty w 11 ratach). Dodatkowo, nie wyłączajcie usługi Alior Pay przez cały okres korzystania ze zwolnienia z opłat. Utrzymywanie aktywnej usługi Alior Pay jest darmowe, także nic Was to nie będzie kosztować. Szczegóły zwolnienia z opłat w regulaminie promocji „Lepiej z Alior Pay”

Jak działa Alior Pay?Standardowe warunki użytkowania Konta Jakże Osobistego prezentują się zaś następująco:

0 zł za prowadzenie konta po zapewnieniu jednorazowego wpływu na kwotę co najmniej 1500 zł miesięcznie, w przeciwnym razie opłata wyniesie 10 zł.

Dla osób w wieku do 26 lat prowadzenie konta jest bezwarunkowo darmowe.

0 zł za użytkowanie karty debetowej pod warunkiem wykonania płatności bezgotówkowych na kwotę minimum 300 zł, w przeciwnym razie opłata wyniesie 5 zł,

– 0 zł za wypłaty gotówki z bankomatów Alior Banku,

– 0 zł za wypłaty gotówki z dowolnego bankomatu – wykonane BLIKIEM,

– 0 zł za wypłaty gotówki w sklepie w ramach usługi cashback,

– 2,50 zł za wypłaty gotówki z obcych bankomatów,

– 0 zł za wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach i placówkach partnerskich banku,

– 0 zł za przelewy krajowe w złotych przez Internet i mobilne,

– możliwość korzystania z BLIKA, Apple Pay, Google Pay, Fitbit Pay oraz Garmin Pay,

– szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji Alior Banku.

Korzyści dołączane do Konta Jakże Osobistego

Oprócz warunków bazowych związanych z użytkowaniem konta, dodatkowo możecie wybrać za darmo dwie spośród wymienionych „korzyści” dołączanych do rachunku. Warto zwrócić uwagę, iż wybór dwóch korzyści jest jednym z warunków przystąpienia do promocji z premią. Każda kolejna „korzyść” kosztuje 3,50 zł miesięcznie.

Wybór korzyści odbywa się już po założeniu konta w bankowości online, aplikacji mobilnej, w oddziale banku lub poprzez infolinię. W dalszej fazie użytkowania rachunku, możecie rotować wybranymi korzyściami, wyłączając jedne i w to miejsce włączając inne.

Spośród poniżej wymienionych, zapewne najbardziej interesujące będą dla Was dwie pierwsze korzyści. Jeśli zamiast konta oszczędnościowego i moneyback wolicie coś innego, lista prezentuje się następująco:

 • wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym – 4% w skali roku dla kwoty do 10.000 zł (zgodnie z tabelą oprocentowania),
 • zwrot 1% za zakupy wykonane telefonem (do 20 zł miesięcznie, czyli do 240 zł premii w skali roku),
 • płatności kartą bez kosztów przewalutowania,
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce,
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów za granicą,
 • limit na koncie bez odsetek przez 10 dni (dla kwoty do 1000 zł),
 • ubezpieczenie w podróży za granicą,
 • pomoc w nagłych wypadkach – pakiet assistance,
 • pakiet 5 bezpłatnych przelewów natychmiastowych przez bankowość internetową i mobilną,
 • pakiet 30 bezpłatnych powiadomień SMS o zdarzeniach na rachunkach,
 • punkty dla graczy – posiadaczy karty z logo LOL.


Pamiętajcie, iż do rachunku nie można wybrać w tym samym czasie korzyści „Zwrot za zbliżeniowe płatności mobilne” oraz „Punkty dla Graczy”.

Szczegóły w regulaminie korzyści Konta Jakże Osobistego.

Konto Jakże Osobiste – korzyści do wyboru

1% moneyback od płatności telefonem – do 20 zł miesięcznie (do 240 zł w skali roku)

W przypadku 1% moneyback, zwroty naliczane są od transakcji wykonanych BLIKIEM, Google Pay, Apple Pay, Fitbit Pay oraz Garmin Pay. Maksymalny miesięczny zwrot to 20 zł, co w skali roku daje nawet 240 zł moneyback. Zwrotem nie są objęte wybrane klasy kodów MCC (wspomniane przy okazji promocji z premią).

Co tu kryć, po założeniu konta nawet nie ma sensu płacić plastikiem, tylko o wiele lepszym pomysłem będzie „ogarnąć” sobie płatności mobilne 🙂

Konto Mega Oszczędnościowe – 5,5% w skali roku do kwoty 200.000 zł

Konto Mega Oszczędnościowe to mocny punkt na depozytowej mapie Alior Banku. Jego standardowe oprocentowanie wynosi 3,5% w skali roku. Jednak wystarczy, że w danym okresie rozliczeniowym zapewnicie 5 płatności kartą na dowolną kwotę, a oprocentowanie zostanie podwyższone do 5,5% w skali roku dla kwoty do 200.000 zł. Cóż, Alior Bank wręcz słynie z doceniania lojalnych klientów. Ponadto musicie wyrazić zgody marketingowe i handlowe.

Preferencyjne oprocentowanie obowiązuje przez 3 kolejne miesiące od momentu aktywacji konta oszczędnościowego – czyli pierwszego wpływu na to konto (musi to być wpływ zewnętrzny z innego banku, ewentualnie z rachunku firmowego w Alior Banku). Po wpływie środków informacja o przystąpieniu do promocji pojawi się w szczegółach konta oszczędnościowego. Do promocji Konta Mega Oszczędnościowego możecie przystąpić w terminie do 19 lutego 2024 roku (do tego czasu należy wpłacić środki, by aktywować promocję). KMO otworzycie podczas wnioskowania o Konto Jakże Osobiste. Informacje o aktywowaniu promocji pojawią się następnego dnia po aktywacji rachunku oszczędnościowego. Więcej na temat jego działania w osobnym artykule.

Konto Mega Oszczędnościowe – Alior BankProwadzenie Konta Mega Oszczędnościowego jest darmowe, tak samo jak przelewy wewnętrzne na konto osobiste w Alior Banku (bez limitu). Dodatkowo możecie wykonać jeden przelew zewnętrzny. Każdy kolejny wiąże się z opłatą równą 8 zł.

Po zakończeniu okresu promocyjnego oprocentowanie wróci do standardowej stawki, zgodnej z obowiązującą tabelą oprocentowania.

Szczegółów promocji szukajcie w jej regulaminie – 43. edycja KMO.


Lokata na Nowe Środki – Alior Bank

W Alior Banku dostępna jest również świetna oferta lokat terminowych dla nowych środków. Oprocentowanie lokaty wynosi:

 • 4,5% w skali roku – dla lokaty na 92 dni, 182 dni,
 • 4% w skali roku dla lokaty na 365 dni.

Minimalna kwota lokaty wynosi 1000 zł, Maksymalnie możecie z kolei zdeponować nawet 200.000 zł (na każdym z dostępnych okresów). Lokatę możecie założyć w oddziale, w aplikacji mobilnej lub w bankowości elektronicznej.

Do zawarcia Lokaty na Nowe Środki uprawnieni są klienci deponujący nowe środki, to znaczy nadwyżkę ponad łączne saldo środków zgromadzonych na rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych, kontach oszczędnościowych oraz lokatach terminowych (prowadzonych w złotych polskich) według stanu na koniec 17 stycznia 2024 roku.

Jeśli więc, dopiero zdecydujecie się na założenie konta w Alior Banku – wówczas całość wpłaconych przez Was środków będzie pracowało zgodnie z preferencyjnym oprocentowaniem.

Szczegółów szukajcie w Tabeli oprocentowania.

Jak zamknąć konto w Alior Banku?

Jeśli po odebraniu premii zdecydujecie się zakończyć współpracę z Alior Bankiem, możecie to zrobić na cztery sposoby:

 • poprzez infolinię,
 • w bankowości elektronicznej (również na smartfonie),
 • w oddziale banku,
 • korespondencyjnie, wysyłając wypowiedzenie na adres banku.

Z pewnością większość z Was zainteresuje głównie opcja numer dwa (jest najwygodniejsza). Aby zamknąć konto w bankowości elektronicznej, wystarczy wysłać wiadomość przez pocztę wewnętrzną banku. W tym celu klikacie po kolei: Wiadomości Napisz nową wiadomość Dyspozycja, Rachunki bankowe (zamknięcie konta). Na końcu wymienionej ścieżki wybierzcie natomiast powód zamknięcia konta, oczywiście wedle uznania.

W treści wiadomości podajecie numer rachunku/rachunków, który chcecie zamknąć. Oprócz tego możecie dodać numer konta, na które ma zostać przelany „osad” pozostały po zamknięciu rachunku. Możecie na przykład zamknąć tylko konto osobiste, a konto oszczędnościowe zostawić otwarte. Jeśli chcecie zamknąć wszystko, w wiadomości dodajcie również numery kont oszczędnościowych. Pomimo zamknięcia rachunków, umowa ramowa pozostanie w mocy. Dzięki temu wasz dostęp do bankowości online będzie nadal aktywny. Umowę ramową możecie wypowiedzieć w placówce banku lub korespondencyjnie. 

Proces zamykania konta przez bankowość internetową jest na tyle prosty, że możecie go wykonać z pozycji smartfona 🙂

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów