Pożyczka Internetowa Alior Bank z 0% prowizji oraz oprocentowaniem 8,69% – ostatnia szansa na tak tanią pożyczkę?

O tym, że od października 2021 roku stopy procentowe wzrosły w szaleńczym tempie nie trzeba już chyba nikogo informować – informacja ta co rusz przebija się do mediów głównego nurtu. W związku z tym zjawiskiem znacząco wzrosło oprocentowanie depozytów, ale jeszcze silniej zwiększyły się koszty kredytów. Jednak na rynku znajdziemy ofertę pożyczki, która nie dość, że nie jest obwarowana kosztami prowizji (wynosi ona 0%), to na dodatek oprocentowanie pożyczki niewiele przekracza oprocentowanie jakie spotykamy na najlepszych depozytach. Chodzi oczywiście o Pożyczkę Internetową od Alior Banku, którą zaciągniecie bez wychodzenia z domu – w pełni zdalnie i bez wizyty kuriera. Oprocentowanie pożyczki wynosi 8,69%, co daje RRSO na poziomie 9,04%. Co ciekawe, konto oszczędnościowe w Alior Banku oferuje 7,5% w skali roku (a do nie dawna nawet 8%), czyli niewiele mniej niż oprocentowanie pożyczki. Pożyczka Internetowa nie wymaga posiadania konta osobistego, a do kwoty 70.000 zł również wykupowania ubezpieczenia. Bardzo dobre warunki pożyczki sprawiają, iż śmiało możemy ją zaliczyć do cyklu „budujemy pozytywną historię w bazach BIK-u”. Minimalna kwota pożyczki to nawet 500 zł, zaś maksymalna sięga kwoty 200.000 zł! Najdłuższy możliwy okres kredytowania to nawet 10 lat, zaś minimalny to 3 miesiące. Patrząc na to co dzieje się na rynku pożyczek, można śmiało przyznać, iż oferta Alior Banku to istny „ostatni Mohikanin”. Czy tak dobre warunki są w stanie utrzymać się przez dłuższy czas, w sytuacji gdy banki muszą zacząć zarabiać poprzez straty wygenerowane dzięki wakacjom kredytowym?

Pożyczka Internetowa w Alior Banku z RRSO na poziomie 9,04%

Promocyjne warunki, a mianowicie:

  • prowizja na poziomie 0% oraz
  • oprocentowanie zmienne równe 8,69% w skali roku

obowiązują w przypadku okresu od 3 do 120 miesięcy (czyli aż 10 lat). Kwota na jaką możecie zaciągnąć kredyt wynosi od 500 zł do 200.000 zł.

Co ważne, w przypadku promocyjnej pożyczki nie jest wymagane ubezpieczenie kredytu dla kwoty do 70.000 zł! Natomiast dla kwoty pożyczki powyżej 70 000 zł (wraz z kredytowanymi kosztami) Alior Bank wymaga zabezpieczenia pożyczki w formie cesji z umowy ubezpieczenia na wypadek utraty pracy i NNW. Zawarcie umowy ubezpieczenia w Alior Banku jest dobrowolne. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo. Ubezpieczenie to zapewnia PZU, czyli… główny akcjonariusz Alior Banku.

Ubezpieczenie pożyczki Alior BankZaciągnięcie kredytu nie wymaga zakładania konta osobistego w Alior Banku. Natomiast jeśli już macie konto w Aliorze, to proces spłaty będzie nawet uproszczony. Do spłaty pożyczki będzie służył rachunek techniczny. Jeśli zaś będziecie chcieli spłacić kredyt przed czasem – nic nie stoi na przeszkodzie. Opłata za wcześniejszą spłatę kredytu wynosi 0 zł. Przy okazji przypominam jednak o świetnej promocji Konta Jakże Osobistego z 650 zł premii na start oraz 2% moneyback.

Oprócz zbudowania historii w BIK-u, środki pozyskane w ramach pożyczki możecie przeznaczyć na rozwój osobisty, przykładowo na kursy i szkolenia, które sprawią, iż wasze dochody osobiste pójdą w górę.

Uczestnicy promocji

Z promocyjnej pożyczki mogą skorzystać osoby, które nie posiadały pożyczek lub kredytów konsolidacyjnych w Alior Banku w terminie od 5 września 2022 roku. Posiadanie innego produktu w Alior Banku, jak na przykład konta osobistego lub oszczędnościowego, w żaden sposób nie koliduje z niniejszą promocją. Dlatego możecie skorzystać zarówno ze świetnej promocji Konta Jakże Osobistego z 650 zł premii, jak i z promocyjnej pożyczki. Klienci wewnętrzni mają ponadto nieco bardziej uproszczoną ścieżkę wnioskowania. Wówczas bank „już ich zna”, zatem kryteria weryfikacyjne są o wiele mniej inwazyjne.

Promocja skierowana jest zatem zarówno do obecnych, byłych jak i nowych klientów Alior Banku.

Przykładowe koszty pożyczki

Dla 12-miesięcznego wariantu kredytu, w przypadku pożyczki na 500 zł, łączny koszt kredytu wynosi 23,80 zł (łącznie do zwrotu będzie 523,80 zł), zaś miesięczna rata wyniesie 43,65 zł.

Dla innych przykładowych kwot, łączne koszty kredytu po 12 miesiącach wyniosą:

  • dla 1000 zł – 47,72 zł, rata – 87,31 zł, łącznie do zwrotu – 1047,72 zł,
  • dla 5000 zł – 238,48 zł, rata – 436,54 zł, łącznie do zwrotu – 5238,48 zł,
  • dla 10.000 zł – 476,96 zł, rata – 873,08 zł, łącznie do zwrotu – 10.476,96 zł,
  • dla 50.000 zł – 2384,68 zł, rata – 4365,39 zł, łącznie do zwrotu – 52.384,68 zł.

Pożyczka Internetowa Alior BankWysokość kosztów dla innych wariantów pożyczki łatwo obliczycie w kalkulatorze kredytowym na dedykowanej stronie promocji. Zatem łączny koszt budowy historii kredytowej wyniesie Was już 23,80 zł…a w zasadzie nawet mniej. Jeśli pożyczkę zaciągacie wyłącznie w celu zbudowania pozytywnego śladu w BIK-u, środki uzyskane w ramach pożyczki możecie wpłacić na konto oszczędnościowe lub na lokatę. W ten sposób niemal do zera zredukujecie koszty pożyczkowe. A jeśli środki wolicie przeznaczyć na konsumpcję – wolna wola, to wy będziecie spłacać 🙂

Pamiętajcie, jednak że wyliczenia kalkulatora mają charakter szacunkowy, opierają się na parametrach z reprezentatywnego przykładu i nie stanowią oferty kredytowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu cywilnego.

Nie wiecie gdzie ulokować wolne środki? Polecam nasz aktualny ranking kont oszczędnościowych. Najlepsze konta oszczędnościowe zapewniają zwrot na poziomie ponad 8% w skali roku.

RRSO 9,04% – Pożyczka Internetowa Alior Bank

Jak zawnioskować o Pożyczkę Internetową w Alior Banku?

Wniosek o promocyjną pożyczkę znajdziecie na dedykowanej stronie promocji. Wypełnienie wniosku zajmie Wam dosłownie chwilę. Wystarczy, że podacie podstawowe dane, takie jak imię i nazwisko, numer telefonu oraz adres e-mail. Następnie zadzwoni do Was konsultant (tego samego dnia, dosłownie chwilę po uzupełnieniu formularza), by przeprowadzić Was przez dalszy proces. Oprócz podstawowych danych osobowych, przedstawiciel banku zapyta jakie są wasze zarobki netto, wydatki na utrzymanie gospodarstwa domowego oraz ile wynoszą wasze miesięczne zobowiązana finansowe (na przykład spłaty innych kredytów).

Jeśli wszystko będzie OK, wasza tożsamość zostanie zweryfikowana przez smartfona, zaś wszelkie formalności zostaną załatwione mailowo lub przez telefon – bez wychodzenia z domu.

Jak wygląda proces weryfikacji w praktyce?

Proces jest naprawdę prosty. Jeśli będzie taka potrzeba, bank zidentyfikuje Waszą tożsamość za pomocą aparatu w Waszym telefonie. Poprosi Was o zrobienie zdjęć dowodu osobistego oraz nagranie kamerą tego, jak wykonujecie kilka poleceń. Umowa zostanie zawarta zdalnie, a środki przelane na wskazane przez Was konto.Natomiast w przypadku, gdy bank będzie miał wątpliwości, co do waszej zdolności kredytowej, wówczas zostaniecie poproszeni o wysyłkę niezbędnych dokumentów mailem lub zaproszeni do oddziału banku wraz z wymaganymi dokumentami (na przykład zaświadczenie od pracodawcy).

W przypadku pierwszej opcji, środki zostaną przelane na wasze konto w dowolnym banku, zaraz po zawarciu umowy – może to być nawet tego samego dnia! Harmonogram spłaty otrzymacie mailowo oraz prawdopodobnie również w wersji papierowej.

Podsumowanie

Jeśli dodatkowo chcecie wiedzieć jak obecnie wygląda wasza sytuacja w BIK-u (ocena punktowa, wskaźnik kondycji finansowej oraz historia dotychczasowych zobowiązań), załóżcie konto na platformie BIK. Już za 39 zł otrzymacie raport, który rozjaśni Wam waszą aktualną sytuację kredytową.

Zweryfikuj to sam, czyli dokumenty związane z analizą kredytu od Alior Banku:

Reprezentatywny przykład pożyczki prezentuje się następująco:

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) Pożyczki Internetowej wynosi 9,04%; całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów): 28 100 zł; całkowita kwota do zapłaty: 35 331,18 zł; oprocentowanie zmienne: 8,69%; całkowity koszt pożyczki: 7231,18 zł, w tym prowizja: 0 zł (0%), odsetki: 7231,18 zł; 65 miesięcznych rat, w tym 64 równe raty w wysokości 543,56 zł, ostatnia rata: 543,34 zł. Kalkulacja została dokonana na 15.09.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


8

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

6

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów