fbpx

Luno: 25 euro premii (około 107 zł) na start za przetestowanie darmowej platformy kryptowalutowej + możliwość zarabiania w programie poleceń!

Platforma LUNO po raz pierwszy została omówiona na blogu ponad 4 lata temu i bez przeszkód wypłaca bonusy dla Was – czytelników – po dzień dzisiejszy. W związku ze zmianą kwoty bonusu i warunków promocji postanowiliśmy zaktualizować artykuł. Mianowicie, w LUNO na start otrzymacie na ten moment 25 euro premii, czyli równowartość około 107 zł. Bonus ten rzecz jasna zostanie wypłacony w jednostkach BTC. Luno to jedna z najsolidniejszych firm kryptowalutowych, jakie przyszło nam do tej pory opisywać. Jest to wręcz dinozaur w branży crypto, dostępny na rynku od 2013 roku. Marka ma siedzibę w Londynie, jednak jej działania mają charakter ogólnonarodowy, o czym świadczy liczba ponad 13 milionów klientów. Luno prowadzi bardzo korzystny program poleceń, dzięki któremu możecie naprawdę sporo zarobić. Mianowicie, korzystając z naszego polecenia otrzymacie aż 25 euro premii, czyli równowartość około 107 zł. Standardowy bonus na start to 10 euro, aczkolwiek, jako że jestem aktywnym użytkownikiem LUNO, mój kod polecający zapewnia stawkę premium. Po założeniu konta sami będziecie mogli polecać aplikację swoim bliskim, za co będziecie otrzymywali po 10 euro premii (choć z czasem też będziecie mogli stać się klientami premium). Zatem jest się po co schylić, zważywszy, iż cała procedura odbywa się w pełni online. Prowadzenie konta oraz portfela crypto jest darmowe.

Luno – czym jest oraz krótki rys historyczny

Jak wspomniałem we wstępie, Luno posiada siedzibę w Londynie i działa na rynku kryptowalut od 2013 roku na mocy licencji brytyjskiego nadzorcy rynku finansowego. Luno ma ponad 13 milionów klientów w 40 różnych krajach. Fintech był wspierany przez fundusz Naspers Group, który przez długi czas był właścicielem serwisu Allegro oraz PayU (obecnie Luno należy do Digital Currency Group). Od czasu powstania Luno przeprocesowało transakcje o łącznej wartości kilkudziesięciu miliardów dolarów. Luno stawia również na edukację, prowadząc bloga na temat kryptowalut oraz portal edukacyjny. Luno to solidny projekt obsługujący wyłącznie duże i stabilne projekty.

Serwis Luno zapewnia wielowalutowy cyfrowy portfel zapewniający obsługę w walutach tradycyjnych (dla klientów z Europy dostępna jest wyłącznie waluta euro) oraz w ponad 20 kryptowalutach (w tym między innymi: Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin, Avalanche (AVAX), Cardano (ADA), Solana, USD Coin, Chainlink, Uniswap, Polygon (Matic), Polkadot (DOT) oraz Ripple (XRP)). Zatem Luno to giełda i portfel kryptowalutowy w jednym. Według rankingu CoinMarketCap, w chwili pisania tego artykułu LUNO zajmuje 59. miejsce na świecie. Ranking ten klasyfikuje i ocenia giełdy w oparciu o ruch, płynność, wolumeny handlowe i zaufanie do legalności zgłoszonych wolumenów obrotu. Luno znajdziecie również w naszym rankingu giełd kryptowalut – rzecz jasna w czołówce zestawienia.

O działalności Luno w Polsce pisały między innymi takie serwisy branżowe jak:

Konto Luno – szczegóły

  • 0 zł za założenie konta,
  • 0 zł za prowadzenie konta w walucie EUR,
  • 0 zł za przechowywanie kryptowalut,
  • brak prowizji za doładowanie konta w EUR przelewem,
  • 0,30 euro za wychodzące przelewy SEPA w walucie euro,
  • 1,5% prowizji za zakup/sprzedaż Bitcoina,
  • brak prowizji ze strony LUNO przy wysyłce kryptowalut (jedynie aktualna opłata sieciowa),
  • brak prowizji za wpłatę krytpowalut do Luno,
  • szczegóły w Cenniku oraz tabeli limitów.

Jak założyć konto w Luno

Uwaga! Jeśli używacie AdBlocka lub innego blokera reklam, na wszelki wypadek wyłączcie go, zanim przejdziecie na stronę promocji. Z doświadczenia wiemy, że tego typu wtyczki mogą spowodować problemy z dołączeniem do akcji. Jeśli regularnie przeglądacie bloga JakDorobic.pl, możecie wyłączyć AdBlock na stałe dla naszego adresu. Gwarantuję, że nie znajdziecie tutaj żadnej irytującej reklamy 😉

Niezbędnik, czyli co przygotować przed rozpoczęciem procesu:

  • paszport, prawo jazdy lub dowód osobisty.

Wniosek o konto Luno możecie zacząć składać na smartfonie lub na komputerze. W obu przypadkach proces może odbyć się w przeglądarce internetowej. Dodatkowo, w przypadku smartfona możliwe jest pobranie aplikacji mobilnej i założenie konta za jej pośrednictwem. Pamiętajcie tylko, aby nie instalować aplikacji samodzielnie ze sklepu Play lub iStore, lecz dopiero po kliknięciu w dedykowany link polecający (wtedy uzyskacie prawo do premii na start).

Składanie wniosku w przeglądarce jest również bardzo wygodne ze względu na wsparcie opcji tłumacza Google. Wystarczy w dowolnym miejscu na stronie kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję Przetłumacz na język polski. Osobiście wniosek o konto w Luno wypełniłem na komputerze, tak by móc pokazać Wam na wygodnych screenach, jakie kroki należy wykonać. Podczas uzupełniania pól – raczej nie używajcie polskich znaków.

Zatem do dzieła! Wniosek o konto z premią dostępny jest po kliknięciu w link na dedykowanej stronie promocji. Zatem po przejściu na stronę Luno wybierzcie opcję Get started.

LUNO – jak zdobyć 25 euro premii na start

Na początek podajcie swój adres e-mail oraz ustalcie hasło do logowania.

Wiem, że w innych tego typu promocjach kryptowalutowych, zdarzała się sytuacja, iż polecenie nie zaczytało się poprawnie. Luno ma na to sposób! Aby potwierdzić skorzystanie z polecenia, wejdźcie w zakładkę Rewards (w prawym górnym rogu) i wpiszcie mój kod polecający: MZ7K9C. Dzięki temu macie pewność otrzymania 25 euro premii (wypłacanej w BTC) po spełnieniu warunków promocji. Paradoksalnie, jeśli kod „nie wejdzie”, oznacza to, że polecenie zaczytało się prawidłowo. 🙂

Luno – kod polecenia

Po chwili dostaniecie link aktywacyjny na adres e-mail.

Luno – potwierdzenie adresu e-mail

Po kliknięciu w link w mailu, wypełnianie wniosku możecie kontynuować już w nowym oknie. Luno poprosi Was o podanie numeru telefonu na który przyjdzie kod weryfikacyjny. Po potwierdzeniu kodu zobaczycie taki oto pozytywny obrazek.

Luno – utworzenie profilu

Teraz możecie kliknąć SET UP PROFILE, by ustalić szczegóły swojego profilu. Po wprowadzeniu danych osobowych – kolejny miły obrazek, tym razem proszący nas o dodanie dokumentów weryfikacyjnych.

Luno – weryfikacja

Proces weryfikacji składa się ze zrobienia zdjęcia wybranego dokumentu tożsamości oraz wykonania selfie twarzy. Zdjęcia dokumentu możecie wykonać kamerką internetową lub przesłać w postaci plików, zgodnych z wyświetlanymi wskazówkami. Osobiście wybrałem opcję weryfikacji dowodem osobistym. Selfie trzeba wykonać za pomocą kamerki laptopa lub smartfona.

LUNO – dokumenty akceptowane podczas weryfikacji

Aplikacja podsumowuje wszystkie potrzebne czynności.

Luno – selfie

Na końcu czeka na Was informacja o rozpoczęciu procesu weryfikacji. Gdy Wasz profil będzie gotowy, otrzymacie stosowną wiadomość email.

Luno – weryfikacja

Tak przyjaznego procesu weryfikacji nie ma chyba żaden inny fintech. Całość zajęła dosłownie kilka minut (razem z potwierdzeniem weryfikacji). Teraz już możecie przejść do kwestii doładowania środków 🙂

Jak doładować konto w Luno oraz wypłacić środki?

Konto w Luno możemy zasilić za darmo przelewem SEPA w walucie euro. Przelew możecie wykonać ze swojego konta walutowego w banku lub fintechu typu Revolut. Nawet jeśli w chwili obecnej nie posiadacie waluty euro, możecie ją przykładowo zakupić w Revolucie po kursie rzeczywistym i przelać bezpośrednio do Luno.

Ewentualnie konto w Luno możecie zasilić przelewając środki z rachunku osobistego w PLN. Jednak w tym przypadku to bank przewalutuje środki po swoim (zazwyczaj niekorzystnym) kursie. Jest to zatem opcja ostateczna dla osób, które nie korzystają z żadnych innych narzędzi walutowych.

W celu zasilenia konta w kryptogiełdzie kliknijcie zakładkę Wallets, a następnie wybierze portfel w Euro. Tu zaś macie do dyspozycji opcję Deposit za pośrednictwem której wpłacicie środki oraz Withdraw, służącą do zlecania wypłat. 

Luno – doładowanie konta

Po wyborze opcji przelewu SEPA, wpiszcie jaką kwotą chcecie doładować konto. Minimalna kwota doładowania na poczet promocji to 350 euro. Warto jednak przelać kilka jednostek waluty więcej – na wszelki wypadek (na przykład 370 euro). Mianowicie, Luno pobiera 1,5% prowizji przy zakupie/sprzedaży BTC. Teraz system pokaże Wam dane do wykonania przelewu SEPA. 

Pamiętajcie, aby w polu tytuł przelewu przepisać numer referencyjny „reference”. Dzięki temu środki poprawnie zostaną przydzielone do waszej e-portmonetki. Przelew SEPA dochodzi zazwyczaj w ciągu 1-2 dni roboczych. 

Luno – jak wpłacić środki

Wypłata środków jest bardzo prosta. W tym celu wchodzicie w portfel Euro, następnie wybieracie opcję Withdraw, a w kolejnym kroku uzupełniacie dane dotyczące konta, na które mają powędrować środki. Pamiętajcie, aby w numerze IBAN zastosować odpowiedni przedrostek. Wypłata środków wiąże się z kosztem równym 0,30 euro.

Ewentualnie zakupione Bitcoiny możecie przesłać na inny portfel crypto. Jest to opcja polecana szczególnie osobom, które nie chcą od razu sprzedawać swoich kryptowalut, tylko wolą je trzymać w związku z ich potencjalnym wzrostem wartości. Taka transakcja wiąże się jedynie z aktualną opłatą sieciową.

Warunek otrzymania 25 euro premii na start

Oprócz wpłacenia depozytu na kwotę co najmniej 350 euro, głównym warunkiem zdobycia premii jest zakup dowolnej kryptowaluty za równowartość minimum 350 euro (lepiej zrobić to z lekką górką). Po zakupie na przykład Bitcoina, możecie go od razu sprzedać lub odłożyć ten fakt na przyszłość.

Zakup i sprzedaż kryptowaluty jest bardzo prosta i nie różni się niczym od wymiany waluty w tradycyjnym kantorze internetowym.

Na ekranie głównym najpierw wybieracie zakładkę Wallets, następnie wchodzicie w dany rodzaj kryptowaluty.

Luno – zakup kryptowaluty

Dalej do wyboru macie opcję Buy (Kup) oraz Sell (Sprzedaj).

Luno – zakup Bitcoina

Po wyborze opcji Buy, wybierzcie czy wolicie kupić jednostki BTC jednorazowo (once-off) czy ustawić stałe zlecenie zakupu (repeat buy).

Po zakupie, dana kryptowaluta od razu trafia do waszego portfela. Chcąc dokonać sprzedaży analogicznie wystarczy użyć opcji Sell.

Po zakupie kryptowaluty, premia w postaci równowartości 25 euro zostanie udostępniona na waszym koncie. Przez pierwsze 30 dni będzie miała ona status oczekujący, zaś po tym okresie należy ją dodać do waszego portfela Bitcoin (zrobicie to w zakładce Rewards). Poniżej screen ukazujący zakładkę Rewards wraz z nagrodą oczekującą do dodania.

Szczegóły na stronie programu poleceń Luno.

LUNO Rewards – jak wypłacić nagrodę?

Program poleceń, czyli nawet 25 euro za skuteczne polecenie – bez limitu!

Polecanie serwisu Luno możliwe jest po zweryfikowaniu konta oraz zakupie kryptowaluty za co najmniej 350 euro. Mówiąc prościej, aby móc polecać Luno, najpierw sami musicie spełnić warunki dla swojego konta. Na początek, stawka dla polecającego/poleconego wynosi 10 euro. Aby ją zwiększyć do 15 euro należy przez 6 miesięcy dokonywać co najmniej jednej transakcji zakupu/sprzedaży kryptowaluty w danym miesiącu (choćby zakup BTC za kwotę 1 euro). Jeśli zaś transakcje będziecie wykonywali przez okres 12 miesięcy, wówczas stawka w programie poleceń wzrośnie do 25 euro.

Link i kod polecający wygenerujecie po zalogowaniu w serwisie i kliknięciu w zakładkę Rewards w prawym górnym rogu. Swój link znajdziecie po kliknięciu w przycisk INVITE A FRIEND. Link polecający możecie przesyłać bezpośrednio do znajomych (na przykład mailem) lub poprzez wykorzystanie social mediów.

Luno – program poleceń

Od razu informuję, iż nie ma możliwości umieszczania linków polecających w komentarzach do wpisu, zarówno na blogu, jak i na profilach bloga w social mediach. Oczywiście możecie podrzucać znajomym ten artykuł jako instrukcję.

Informacja o aktualnej stawce obowiązującej w programie poleceń podana jest w serwisie. Znajdziecie tam również warunki jakie trzeba spełnić, aby obie strony otrzymały bonus. W chwili aktualizowania tego artykułu należy doładować konto kwotą minimum 350 euro oraz zakupić kryptowaluty za co najmniej taką kwotę.

Szczegóły na stronie programu poleceń Luno oraz w regulaminie.

Jak zamknąć konto w Luno?

Jeśli będziecie chcieli zamknąć konto w Luno, zrobicie to w pełni online. Wystarczy napisać prośbę do supportu. W tym celu najlepiej użyć dedykowanego formularza (po zalogowaniu w serwisie). Moim zdaniem wystarczy napisać „Please close my account”. Przed zamknięciem musicie wypłacić wszystkie środki, tak by konta były puste. Konto zostanie zamknięte w ciągu 30 dni od przyjęcia dyspozycji.

Informacje o ryzyku

Tego typu promocje są miłym dodatkiem do wszelkich “dużych” promocji bankowych. Oprócz premii na start, można sporo dorobić poprzez polecanie usługi swoim znajomym oraz rodzinie. Działania nie są zbyt skomplikowane, jednak tego typu akcje kierowane są głównie do osób nieco zaznajomionych z tematyką nowych technologii oraz finansów (z naciskiem na kryptowaluty). W dodatku artykuły te polecam szczególnie osobom, które mają zamiar inwestować w kryptowaluty w dłuższym horyzoncie, a nie jedynie otworzyć konto – zdobyć bonus – zamknąć konto.

Pomimo szczerych chęci i starań, w artykule mogłem coś pominąć lub nie do końca zrozumieć. Wszystkie informacje na stronie Luno są w języku angielskim, zatem zawsze można coś zrozumieć na opak. Dla mnie również jest to dość nowy produkt, dlatego mam prawo nie ustrzec się od błędów za co z góry przepraszam. Jeśli macie większe doświadczenie w temacie – śmiało dzielcie się nim w komentarzach!

Musicie być świadomi wahań kursów zarówno walut tradycyjnych, jak i kryptowalut. Wszelkie decyzje inwestycyjne podejmujecie na własne ryzyko. Osobiście przedstawiłem schemat działania produktu na bazie własnych doświadczeń.

Kurs Bitcoina, jak i innych kryptowalut jest dość zmienny, szczególnie w obecnych czasach. W chwili wymiany waluty, wartość danej kryptowaluty może być wyższa lub niższa niż w chwili wypłaty bonusu. Różnica między ceną zakupu i sprzedaży waluty to tak zwany spread. Jest to standardowy koszt wymiany walut, który może nieco uszczknąć ostateczną wartość premii.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów