fbpx

Luno: po 15 euro premii (około 70 zł) w programie poleceń – bez wideoweryfikacji!

W ostatnim czasie trudno nie zauważyć wzmożonego zainteresowania rynkiem kryptowalut. Nie jest to jakoś zaskakujące zjawisko w obliczu wielkiej niepewności pod względem wartości walut tradycyjnych. Te jak wiadomo są masowo dodrukowywane na niespotykaną dotąd skalę. Bitcoin zaś ma sztywno określoną ilość i nie można go w żaden sposób kreować z powietrza. W związku z tym trendem przygotowałem kolejną analizę platformy służącej do obrotu kryptowalutami. Tym razem jest to Luno, czyli wręcz dinozaur w branży crypto, dostępny na rynku od 2013 roku. Marka ma siedzibę w Londynie, jednak jej działania mają charakter ogólnonarodowy, o czym świadczy liczba ponad 7 miliona klientów. Luno również wdrożyło bardzo korzystny program poleceń, dzięki któremu możecie naprawdę sporo zarobić. Mianowicie obie strony programu otrzymują po 15 euro premii, czyli równowartość około 70 zł. Zatem jest się po co schylić, zważywszy, iż cała procedura odbywa się w pełni online i to bez potrzeby wideoweryfikacji. Wystarczy zrobić zdjęcie dokumentu oraz selfie twarzy. Prowadzenie konta oraz portfela crypto jest darmowe. Warunki promocji są bardzo proste, a potencjał zarobków za polecanie bardzo duży.

Luno – czym jest oraz krótki rys historyczny

Jak wspomniałem we wstępie, Luno posiada siedzibę w Londynie i działa na rynku kryptowalut od 2013 roku na mocy licencji brytyjskiego nadzorcy rynku finansowego. Luno ma ponad 7 miliony klientów w 40 różnych krajach. Fintech wspierany jest przez fundusz Naspers Group, który przez długi czas był właścicielem serwisu Allegro oraz PayU. Od czasu powstania Luno przeprocesowało transakcje o łącznej wartości ponad 13 miliardów dolarów. Luno stawia również na edukację, prowadząc bloga na temat kryptowalut oraz portal edukacyjny. 

Serwis Luno zapewnia wielowalutowy cyfrowy portfel zapewniający obsługę w walutach tradycyjnych (dla klientów z Europy dostępna jest wyłącznie waluta euro) oraz w 4 kryptowalutach: Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin, USD Coin oraz Ripple. Zatem Luno to giełda i portfel kryptowalutowy w jednym. Według ranking CoinMarketCap, w chwili pisania tego artykułu LUNO zajmuje wysokie, 28. miejsce na świecie. Ranking ten klasyfikuje i ocenia giełdy w oparciu o ruch, płynność, wolumeny handlowe i zaufanie do legalności zgłoszonych wolumenów obrotu. Ja plasuję go na pozycji 10 w moim rankingu giełd kryptowalut.

CoinMarketCap – LUNO.

Co ciekawe, Polska miała być jednym z kluczowych rynków dla Luno. Serwis miał być dostępny w języku polskim, tak samo jak dział wsparcia. Możemy o tym przeczytać tutaj. Nie wiem, co ostatecznie z tego wynikło, ponieważ artykuł jest z 2018 roku. Aktualnie platforma dostępna jest po angielsku, zaś jak na razie nie korzystałem z supportu. Wiem tylko, iż country manager Luno na naszą część Europy pochodzi z Polski.

O działalności Luno w Polsce pisały między innymi takie serwisy branżowe jak:

Konto Luno – szczegóły

  • 0 zł za założenie konta,
  • 0 zł za prowadzenie konta w walucie EUR,
  • 0 zł za przechowywanie kryptowalut,
  • brak prowizji za doładowanie konta w EUR kartą lub przelewem,
  • 0,30 euro za wychodzące przelewy SEPA w walucie euro,
  • darmowe wysyłanie kryptowalut (należy ponieść standardową opłatę sieciową),
  • 1,5% prowizji za zakup/sprzedaż Bitcoina,
  • szczegóły w Cenniku oraz tabeli stosowanych limitów.

Jak założyć konto w Luno

Niezbędnik, czyli co przygotować przed rozpoczęciem procesu:

  • paszport, prawo jazdy lub dowód osobisty.

Wniosek o konto Luno możecie zacząć składać na smartfonie lub na komputerze. W obu przypadkach proces może odbyć się w przeglądarce internetowej. Dodatkowo, w przypadku smartfona możliwe jest pobranie aplikacji mobilnej i założenie konta za jej pośrednictwem. Pamiętajcie tylko, aby nie instalować aplikacji samodzielnie ze sklepu Play lub iStore, lecz dopiero po kliknięciu w link polecający (wtedy uzyskacie prawo do premii na start).

Składanie wniosku w przeglądarce jest również bardzo wygodne ze względu na wsparcie opcji tłumacza Google. Wystarczy w dowolnym miejscu na stronie kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję Przetłumacz na język polski. Osobiście wniosek o konto w Luno wypełniłem na komputerze, tak by móc pokazać Wam na wygodnych screenach, jakie kroki należy wykonać. Podczas uzupełniania pól – raczej nie używajcie polskich znaków.

Zatem do dzieła! Wniosek o konto z premią dostępny jest po kliknięciu w link na dedykowanej stronie promocji. Aby polecenie zaczytało się prawidłowo, warto wcześniej wyczyścić cookies oraz wyłączyć programy blokujące typu AdBlock. Zatem po przejściu na stronę Luno wybierzcie opcję Get started.

Na początek podajcie swój adres e-mail oraz ustalcie hasło do logowania.

Wiem, że w poprzednio opisywanych promocjach, zdarzała się sytuacja, iż polecenie nie zaczytało się poprawnie. Luno ma na to sposób! Aby potwierdzić skorzystanie z polecenia, wejdźcie w zakładkę Rewards (w prawym górnym rogu) i wpiszcie mój kod polecający: MZ7K9C. Dzięki temu macie pewność otrzymania 15 euro premii po spełnieniu warunków promocji. Paradoksalnie, jeśli kod „nie wejdzie”, oznacza to, że polecenie zaczytało się prawidłowo. 🙂

Po chwili dostaniecie link aktywacyjny na adres e-mail.

Po kliknięciu w link w mailu, wypełnianie wniosku możecie kontynuować już w nowym oknie. Luno poprosi Was o podanie numeru telefonu na który przyjdzie kod weryfikacyjny. Po potwierdzeniu kodu zobaczycie taki oto pozytywny obrazek.

Teraz możecie kliknąć SET UP PROFILE, by ustalić szczegóły swojego profilu. Po wprowadzeniu danych osobowych – kolejny miły obrazek, tym razem proszący nas o dodanie dokumentów weryfikacyjnych.

Proces weryfikacji składa się ze zrobienia zdjęcia wybranego dokumentu tożsamości oraz wykonania selfie twarzy. Zdjęcia dokumentu możecie wykonać kamerką internetową lub przesłać w postaci plików, zgodnych z wyświetlanymi wskazówkami. Osobiście wybrałem opcję weryfikacji dowodem osobistym. Selfie trzeba wykonać za pomocą kamerki laptopa lub smartfonu.

Aplikacja podsumowuje wszystkie potrzebne czynności.

Na końcu czeka na Was informacja o rozpoczęciu procesu weryfikacji. Gdy Wasz profil będzie gotowy, otrzymacie stosowną wiadomość email.

Tak przyjaznego procesu weryfikacji nie ma żaden inny fintech. Całość zajęła dosłownie kilka minut (razem z potwiedzeniem weryfikacji). Teraz już możecie przejść do kwestii doładowania środków 🙂

Jak doładować konto w Luno oraz wypłacić środki?

Konto w Luno możemy zasilić na dwa sposoby: kartą VISA (Mastercard odpada) oraz przelewem SEPA w walucie euro. Przelew możecie wykonać ze swojego konta walutowego w banku lub fintechu typu Revolut, Monese, bnc10, Bitwala czy N26. Nawet jeśli w chwili obecnej nie posiadacie waluty euro, możecie ją przykładowo zakupić w Revolucie po kursie rzeczywistym i przelać do któregoś z wymienionych fintechów lub bezpośrednio do Luno. Niestety aplikacja odrzuca płatności kartą Revolut, jednak dopuszcza wykonanie z tej aplikacji przelewu SEPA.

Ewentualnie konto w Luno możecie zasilić przelewając środki z rachunku osobistego w PLN. Jednak w tym przypadku to bank przewalutuje środki po swoim (zazwyczaj niekorzystnym) kursie. Jest to zatem opcja ostateczna dla osób, które nie korzystają z żadnych innych narzędzi walutowych. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie zasilenie konta kartą płatniczą wydaną do polskiego konta. Za przykład mogą tu posłużyć karty wielowalutowe Banku Pekao S.A., Getin Banku, czy też Twisto. W tym przypadku stosowane są kursy organizacji międzybankowych, bez dodatkowych prowizji. Ponadto doładowanie kartą jest natychmiastowe, zaś na przelew trzeba poczekać do dwóch dni roboczych. W przypadku doładowania konta kartą debetową, LUNO nie pobiera żadnej prowizji.

W celu zasilenia konta w kryptogiełdzie kliknijcie zakładkę Wallets (na górze po prawej), a następnie wybierze portfel w Euro. Tu zaś macie do dyspozycji opcję Deposit za pośrednictwem której wpłacicie środki oraz Withdraw, służącą do zlecania wypłat. 

Po wyborze opcji przelewu SEPA, wpiszcie jaką kwotą chcecie doładować konto. Minimalna kwota doładowania na poczet promocji to 250 euro. Warto jednak przelać kilka jednostek waluty więcej – na wszelki wypadek (na przykład 260 euro). Serwis pobiera 1,5% prowizji przy zakupie/sprzedaży BTC. Teraz system pokaże Wam dane do wykonania przelewu SEPA. 

Pamiętajcie, aby w polu tytuł przelewu przepisać numer referencyjny „reference”. Dzięki temu środki poprawnie zostaną przydzielone do waszej e-portmonetki. Przelew SEPA dochodzi zazwyczaj w ciągu 1-2 dni roboczych. 

Druga dostępna dla nas (obywateli Polski) opcja to karta debetowa lub kredytowa. Jak wspominałem wcześniej, działa tu tylko karta VISA. Podobnie jak w przypadku przelewu najpierw wpisujecie kwotę. Płatność odbywa się przez pośrednika EveryPay i nie jest obarczona jakąkolwiek prowizją. Osobiście konto w Luno najpierw doładowałem kartą VISA Gold od Banku Pekao S.A. i środki pojawiły się błyskawicznie. Za drugim razem konto doładowałem przelewem z Revoluta, po czym środki zostały zaksięgowane w kolejnym dniu roboczym.

Wypłata środków jest bardzo prosta. W tym celu wchodzicie w portfel Euro, następnie wybieracie opcję Withdraw, a w kolejnym kroku uzupełniacie dane dotyczące konta, na które mają powędrować środki. Pamiętajcie, aby w numerze IBAN zastosować odpowiedni przedrostek. Wypłata środków wiąże się z kosztem równym 0,30 euro.

Ewentualnie zakupione Bitcoiny możecie przesłać na inny portfel crypto. Jest to opcja polecana szczególnie osobom, które nie chcą od razu sprzedawać swoich kryptowalut, tylko wolą je trzymać w związku z ich potencjalnym wzrostem wartości.

Warunek otrzymania 15 euro premii na start

Oprócz wpłacenia depozytu na kwotę co najmniej 250 euro, głównym warunkiem zdobycia premii jest zakup dowolnej kryptowaluty za równowartość minimum 250 euro. Po zakupie na przykład Bitcoina, możecie go od razu sprzedać lub odłożyć ten fakt na przyszłość.

Zakup i sprzedaż kryptowaluty jest bardzo prosta i nie różni się niczym od wymiany waluty w tradycyjnym kantorze internetowym.

Na ekranie głównym najpierw wybieracie zakładkę Wallets, następnie wchodzicie w dany rodzaj kryptowaluty.

Dalej do wyboru macie opcję Buy (Kup) oraz Sell (Sprzedaj).

Po wyborze opcji Buy, wybierzcie czy wolicie kupić jednostki BTC jednorazowo (once-off) czy ustawić stałe zlecenie zakupu (repeat buy).

Potem wystarczy już tylko zatwierdzić kwotę…

… i potwierdzić transakcję.

Dana kryptowaluta od razu trafia do waszego portfela. Chcąc dokonać sprzedaży analogicznie wystarczy użyć opcji Sell. Po zakupie kryptowaluty, premia w postaci równowartości 15 euro automatycznie zostanie wypłacona do waszego portfela w Bitcoinie. Wam natomiast ukaże się poniższy wesoły obrazek.

Szczegóły na stronie programu poleceń Luno.

Premia pojawiła się w moim portfelu BTC już po kilku sekundach. Po zakupie kryptowaluty za 260 euro wartość portfela wzrosła do ponad 271 euro (nieco ponad 3 euro to koszty manipulacyjne, które musiałem ponieść).

Program poleceń, czyli 15 euro za skuteczne polecenie – bez limitu!

Polecanie serwisu Luno możliwe jest po zweryfikowaniu konta oraz zakupie kryptowaluty za co najmniej 250 euro. Mówiąc prościej, aby móc polecać Luno, najpierw sami musicie spełnić warunki dla swojego konta.

Link i kod polecający wygenerujecie po zalogowaniu w serwisie i kliknięciu w zakładkę Rewards w prawym górnym rogu. Swój link znajdziecie po kliknięciu w przycisk INVITE A FRIEND. Link polecający możecie przesyłać bezpośrednio do znajomych (na przykład mailem) lub poprzez wykorzystanie social mediów.

Od razu informuję, iż nie ma możliwości umieszczania linków polecających w komentarzach do wpisu, zarówno na blogu, jak i na profilach bloga w social mediach. Oczywiście możecie podrzucać znajomym ten artykuł jako instrukcję.

Informacja o aktualnej stawce obowiązującej w programie poleceń podana jest w serwisie. Znajdziecie tam również warunki jakie trzeba spełnić, aby obie strony otrzymały bonus. W chwili pisania tego artykułu jest to po 15 euro premii dla obu stron programu za założenie konta, doładowanie go kwotą minimum 250 euro oraz zakup kryptowaluty za co najmniej taką kwotę.

Szczegóły na stronie programu poleceń Luno oraz w regulaminie.

Jak zamknąć konto w Luno?

Jeśli będziecie chcieli zamknąć konto w Luno, zrobicie to w pełni online. Wystarczy napisać prośbę do supportu. W tym celu najlepiej użyć dedykowanego formularza (po zalogowaniu w serwisie). Moim zdaniem wystarczy napisać „Please close my account”. Przed zamknięciem musicie wypłacić wszystkie środki, tak by konta były puste. Konto zostanie zamknięte w ciągu 30 dni od przyjęcia dyspozycji.

Informacje o ryzyku

Tego typu promocje są miłym dodatkiem do wszelkich “dużych” promocji bankowych. Oprócz premii na start, można sporo dorobić poprzez polecanie usługi swoim znajomym oraz rodzinie. Działania nie są zbyt skomplikowane, jednak tego typu akcje kierowane są głównie do osób nieco zaznajomionych z tematyką nowych technologii oraz finansów (z naciskiem na kryptowaluty). W dodatku artykuły te polecam szczególnie osobom, które mają zamiar inwestować w kryptowaluty w dłuższym horyzoncie, a nie jedynie otworzyć konto – zdobyć bonus – zamknąć konto.

Pomimo szczerych chęci i starań, w artykule mogłem coś pominąć lub nie do końca zrozumieć. Wszystkie informacje na stronie Luno są w języku angielskim, zatem zawsze można coś zrozumieć na opak. Dla mnie również jest to dość nowy produkt, dlatego mam prawo nie ustrzec się od błędów za co z góry przepraszam. Jeśli macie większe doświadczenie w temacie – śmiało dzielcie się nim w komentarzach!

Musicie być świadomi wahań kursów zarówno walut tradycyjnych, jak i kryptowalut. Wszelkie decyzje inwestycyjne podejmujecie na własne ryzyko. Osobiście przedstawiłem schemat działania produktu na bazie własnych doświadczeń.

Kurs Bitcoina, jak i innych kryptowalut jest dość zmienny, szczególnie w obecnych czasach. W chwili wymiany waluty, wartość danej kryptowaluty może być wyższa lub niższa niż w chwili wypłaty bonusu. Różnica między ceną zakupu i sprzedaży waluty to tak zwany spread. Jest to standardowy koszt wymiany walut, który może nieco uszczknąć ostateczną wartość premii.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów