fbpx

BlackCatCard – pytania i odpowiedzi, czyli jak działa Black Cat Card oferujący nawet 50 euro premii!

Trwa do:
14 lipca 2021

Artykuł na temat aplikacji BlackCatCard został naprawdę ciepło przyjęty. Sądząc po waszym zainteresowaniu oraz liczbie składanych wniosków, jest to pretendent do jednej z najlepszych promocji opisywanych na blogu w tym roku. Jako, że bazowy artykuł nie mógł być zbyt długi (opisuję w nim jak zdobywać po 10 euro premii w programie poleceń + 40 euro moneyback), postanowiłem stworzyć dodatkowy artykuł w formie najważniejszych pytań i odpowiedzi dotyczących funkcjonowania Black Cat Card. Dowiecie się między innymi, jak wpłacić i wypłacić środki, czy można kupować kryptowaluty za pośrednictwem BBC oraz czy Black Cat Card sumiennie wypłaca bonusy za polecenia.

Aktualizacja: na 20 euro premii dla obu stron mogą liczyć osoby, które złożą wniosek do 14 lipca 2021 roku włącznie oraz zweryfikują swoje konto w terminie do 1 września 2021 roku. Począwszy od 15 lipca 2021 roku, bonus wynosi 10 euro premii dla obu stron.

Jak doładować konto w BlackCatCard?

To bardzo proste. Jako, że konto w BlackCatCard prowadzone jest w walucie euro, możecie je doładować tradycyjnym przelewem SEPA:

 • z konta walutowego w polskim banku,
 • z konta założonego w internetowym kantorze walutowym,
 • z konta prowadzonego przez inny fintech typu Revolut, Nuri, Vivid Money,
 • z wybranej platformy kryptowalutowej – tutaj znajdziecie ich ranking,
 • z tradycyjnego konta osobistego prowadzonego w PLN – wówczas to Wasz bank przewalutuje środki na walutę euro (po swoim kursie) i prześle na BlackCatCard już europejską walutę.

W celu doładowania konta, po zalogowaniu w aplikacji wybierzcie opcję Top Up Account.

BlackCatCard – doładowanie konta

W tym miejscu ukażą się Wam niezbędne dane do wykonania przelewu, czyli wasze imię i nazwisko, numer konta, nazwa banku oraz numer BIC. Tych dwóch ostatnich w większości przypadków nie musicie nawet wpisywać. Co ciekawe, Black Cat Card nie wymaga od nas wpisywania numeru referencyjnego w tytule przelewu, jak ma to w zwyczaju wiele innych fintechów. A po co doładowywać konto w BCC? Ano po to, by przykładowo skorzystać z 40 euro moneyback lub 2,2% odsetek naliczanych od salda.

Przykładowo mój przelew z Nuri (dawna Bitwala) wygląda tak:

BlackCatCard – przelew na konto SEPA.

Jakie kursy przeliczeniowe stosuje BlackCatCard?

Walutą bazową dla karty BlackCatCard jest oczywiście waluta euro. Jeśli będziecie płacić kartą w krajach eurozony w punktach stacjonarnych lub przez Internet, kwota zostanie pobrana bezpośrednio w walucie euro. Jeśli zaś będziecie wykonywali transakcje w innych walutach – przykładowo w polskim złotym, wówczas transakcja zostanie przeliczona z waluty euro na walutę docelową po kursie stosowanym przez organizację płatniczą Mastercard, powiększonym o 3% narzutu.

Czy to normalne, że aplikacja BCC się zawiesza?

Tak, potwierdzam. Aplikacja BCC nie działa tak płynnie jakby się tego chciało. Nie da się też ukryć, iż konkurencyjny Revolut też potrafi solidnie zamulić, a nawet zrestować telefon. BlackCatCard jest jednak dość młodym tworem i stale udoskonala swoje usługi. W przypadku problemów z logowaniem wystarczy na nowo uruchomić smartfona i wszelkie problemy powinny ustąpić.

Polecam natomiast przeglądarkową wersję serwisu. Jest ona bardzo lekka, przejrzysta i intuicyjna. Być może aplikacje mobilne trochę zbyt mocno weszły nam w krew i przestaliśmy doceniać zalety tradycyjnego desktopu?

Jak płacić kartą wirtualną BlackCatCard?

Na wstępie warto dodać, iż w przypadku Black Cat Card, karta wirtualna oraz karta plastikowa mają ten sam numer. Karta wirtualna jest zatem odpowiednikiem plastiku, zaś jej dane znajdują się w aplikacji mobilnej. Z karty wirtualnej możecie zacząć korzystać zaraz po aktywacji konta, jeszcze zanim dotrze do Was karta plastikowa.

W celu dokonania płatności kartą wirtualną wystarczy zalogować się do aplikacji i już na stronie głównej dostępny jest wizerunek karty. Wystarczy w niego kliknąć, a szczegółowe dane znajdziecie po kliknięciu w Show Card Data. Karty Mastercard od BCC wyposażone są w funkcję 3D-Secure, dzięki czemu wasze transakcje są dodatkowo zabezpieczone kodem SMS.

Czy w Black Cat Card można kupować kryptowaluty?

Usługa ta jest dostępna aktualnie w aplikacji mobilnej BlackCatCard. Dostęp do platformy kryptowalutowej znajduje się w zakładce Crypto Service. Po wejściu w tę zakładkę, spektrum możliwości jest dość spore. Oprócz króla – Bitcoina, za pośrednictwem czarnego kota będziecie mogli zakupić/sprzedać/wysłać/przyjąć: Ethereum, TetherUS, BitcoinCash, Litecoin, Ripple XRP oraz Dash.

Aby dokonać transakcji zakupu, czy też sprzedaży danej kryptowaluty, wystarczy przesunąć na wybrany przez nas coin i kliknąć określony przycisk. Aby wysłać daną kryptowalutę użyjcie opcji Send, zaś chcąc przyjąć coiny z innego portfela, użyjcie opcji Receive – adres możecie wpisać lub przekleić w formie litero-cyfrowej albo wygodnie zeskanować kod QR.

Niestety nigdzie nie znalazłem szczegółowych informacji na temat opłat związanych z obrotem kryptowalutami. Szczegóły danej transakcji dostępne będą po prostu podczas wykonywania danej operacji.

Użyj kodu polecającego: AAZBJF

Ile aktualnie należy czekać na weryfikację konta BlackCatCard?

Aktualnie proces ten trwa 1 dzień roboczy. Bonus wpadnie w dniu dokonania weryfikacji lub kolejnego dnia.

Do kiedy trwa program poleceń Black Cat Card?

Niestety nie ma oficjalnej daty zakończenia programu. Może on zatem potrwać jeszcze długo lub nagle się zakończyć. Aby nie przegapić swojej szansy, warto po prostu jak najszybciej złożyć wniosek wraz z kodem polecenia.

Aktualizacja 7 lipca 2021 roku: stawka 20 euro premii obowiązuje do 14 lipca 2021 roku. Warunkiem otrzymania premii jest złożenie wniosku do tej daty oraz zweryfikowanie konta do 1 września 2021 roku. Począwszy od 15 lipca 2021 roku, bonus dla obu stron spada do 10 euro.

Czy Black Cat Card oferuje plany taryfowe „premium”?

Na tę chwilę BlackCatCard oferuje wyłącznie bazowy – darmowy plan taryfowy. Zapewne w przyszłości, wraz z rozwojem fintechu pojawią się płatne plany, które będą zapewniały jakieś ekstra usługi. Na razie cieszmy się tym co jest, bo za darmoszkę otrzymujemy naprawdę sporo. Na szczególną uwagę zasługują bonusy startowe, jak i oprocentowanie rachunku na 2,2% w skali roku.

Czy BlackCatCard stosuje jakieś limity płatnicze?

Tak, dla przykładu, domyślny dzienny limit wypłat gotówki to maksymalnie równowartość 5000 euro, zaś w skali miesiąca kwota ta rośnie do 10.000 euro. Limity możecie zmieniać w aplikacji mobilnej w szczegółach danej karty płatniczej. Maksymalny limit dziennych transakcji, jaki możecie ustawić to 10.000 euro. Na tradycyjne zakupy z pewnością wystarczy 😉

Użyj kodu polecającego: AAZBJF

Jak wypłacić środki z Black Cat Card?

To prawdopodobnie jedno z najważniejszych zagadnień, które Was interesują. Spektrum działań jest bardzo duże. Jednak jak zawsze odradzam, aby przygodę z fintechem zakończyć na pobraniu bonusu, wypłacie środków i zamknięciu konta. W ten oto sposób zamykamy sobie drogę ku kolejnym tak łatwym promocjom. Ba, Black Cat Card pobiera nawet opłatę za zamknięcie konta w ciągu 2 miesięcy po jego otwarciu. Co prawda to tylko symboliczne 2 euro, ale przekaz jest jasny 😉

No, ale do rzeczy, w końcu wypłaty to nieodłączna część korzystania z aplikacji płatniczej. Środki możecie wypłacić:

 • w bankomacie,
 • robiąc zakupy kartą w punktach stacjonarnych lub internetowych,
 • wykonując przelew do innego fintechu typu Revolut, Nuri (dawniej Bitwala) albo Vivid Money,
 • na konto walutowe w polskim banku,
 • na konto w kantorze walutowym,
 • kupując kryptowaluty i przesyłając je do innej giełdy (tutaj ranking) lub na prywatny portfel krypto.

Czy BlackCatCard udostępnia opcję wymiany walut?

Aktualnie Black Cat Card udostępnia wyłącznie portmonetkę w walucie euro. Jednak w przyszłości z pewnością się to zmieni, ponieważ jedną z funkcji aplikacji ma być przede wszystkim tania i szybka wymiana walut online.

Karta dla dziecka oraz członków rodziny

BlackCatCard ma również ciekawą propozycję dla waszych dzieci oraz członków rodziny. Środki z dodatkowych kart będą pobierane w ramach tego samego salda konta. O karty zawnioskujecie wygodnie z poziomu aplikacji mobilnej.

BlackCatCard – karta dla dzieci i rodziny.

Czy Black Cat Card wypłaca bonusy za polecenia?

Tak i mam na to stosowne potwierdzenie (screen poniżej). Black Cat Card wypłacił mi zarówno bonus na start – za bycie nowym klientem, jak i bonusy za polecanie usługi nowym osobom. Co ciekawe, BlackCatCard nie czeka aż konto osoby poleconej zostanie pozytywnie zweryfikowane. Bonusy wypłacane są prawdopodobnie zaraz po złożeniu wniosku przez osobę poleconą.

BlackCatCard – potwierdzenia wypłaty bonusów

Czy podczas rejestracji należy podawać numer NIP?

Wystarczy wpisać numer PESEL. Wiadomo, aktualnie NIP-em posługują się wyłącznie przedsiębiorcy. Jeśli tłumaczenie w formularzu wskazuje o wpisanie NIP-u, jest to po prostu błędnie przetłumaczone pojęcie numeru identyfikacji podatkowej. Zatem TAX number = PESEL.

Jeśli to jeszcze nie wszystkie informacje, jakie chcieliście poznać, odsyłam Was do FAQ zamieszczonego na stronie głównej marki Black Cat Card.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów