fbpx

BlackCatCard – FAQ, czyli pytania i odpowiedzi, dotyczące Black Cat Card – 10 euro premii + do 40 euro moneyback!

Artykuł na temat aplikacji BlackCatCard został naprawdę ciepło przyjęty. Sądząc po waszym zainteresowaniu oraz liczbie składanych wniosków, jest to pretendent do jednej z najlepszych promocji opisywanych na blogu w tym roku. Jako, że bazowy artykuł nie mógł być zbyt długi (opisuję w nim jak zdobywać po 10 euro premii w programie poleceń + 40 euro moneyback), postanowiłem stworzyć dodatkowy artykuł w formie najważniejszych pytań i odpowiedzi dotyczących funkcjonowania Black Cat Card. Dowiecie się między innymi, jak wpłacić i wypłacić środki, czy można kupować kryptowaluty za pośrednictwem BBC oraz czy Black Cat Card sumiennie wypłaca bonusy za polecenia.

Jak doładować konto w BlackCatCard?

To bardzo proste. Jako, że konto w BlackCatCard prowadzone jest w walucie euro, możecie je doładować tradycyjnym przelewem SEPA:

 • z konta walutowego w polskim banku, na przykład z Aion Banku,
 • z konta założonego w internetowym kantorze walutowym,
 • z konta prowadzonego przez inny fintech typu Revolut, Nuri, Vivid Money,
 • z wybranej platformy kryptowalutowej – tutaj znajdziecie ich ranking,
 • z tradycyjnego konta osobistego prowadzonego w PLN – wówczas to Wasz bank przewalutuje środki na walutę euro (po swoim kursie) i prześle na BlackCatCard już europejską walutę.

W celu doładowania konta, po zalogowaniu w aplikacji wybierzcie opcję Top Up Account.

BlackCatCard – doładowanie konta

W tym miejscu ukażą się Wam niezbędne dane do wykonania przelewu, czyli wasze imię i nazwisko, numer konta, nazwa banku oraz numer BIC. Tych dwóch ostatnich w większości przypadków nie musicie nawet wpisywać. Co ciekawe, Black Cat Card nie wymaga od nas wpisywania numeru referencyjnego w tytule przelewu, jak ma to w zwyczaju wiele innych fintechów. A po co doładowywać konto w BCC? Ano po to, by przykładowo skorzystać z 40 euro moneyback lub 2,2% odsetek naliczanych od salda.

Przykładowo mój przelew z Nuri (dawna Bitwala) wygląda tak:

BlackCatCard – przelew na konto SEPA.

Jakie kursy przeliczeniowe stosuje BlackCatCard?

Walutą bazową dla karty BlackCatCard jest oczywiście waluta euro. Jeśli będziecie płacić kartą w krajach eurozony w punktach stacjonarnych lub przez Internet, kwota zostanie pobrana bezpośrednio w walucie euro. Jeśli zaś będziecie wykonywali transakcje w innych walutach – przykładowo w polskim złotym, wówczas transakcja zostanie przeliczona z waluty euro na walutę docelową po kursie stosowanym przez organizację płatniczą Mastercard, powiększonym o 3% narzutu.

Czy to normalne, że aplikacja BCC się zawiesza?

Tak, potwierdzam. Niekiedy aplikacja BCC nie działa tak płynnie jakby się tego chciało. Mam wrażenie, iż na początku działania BCC był z tym większy problem, natomiast po kolejnych aplikacjach jest o niebo lepiej. Nie da się też ukryć, iż konkurencyjny Revolut też potrafi solidnie zamulić, a nawet zrestować telefon. BlackCatCard jest jednak dość młodym tworem i stale udoskonala swoje usługi. W przypadku problemów z logowaniem wystarczy na nowo uruchomić smartfona i wszelkie problemy powinny ustąpić.

Polecam natomiast przeglądarkową wersję serwisu. Jest ona bardzo lekka, przejrzysta i intuicyjna. Być może aplikacje mobilne trochę zbyt mocno weszły nam w krew i przestaliśmy doceniać zalety tradycyjnego desktopu?

Jak płacić kartą wirtualną BlackCatCard?

Na wstępie warto dodać, iż w przypadku Black Cat Card, karta wirtualna oraz karta plastikowa mają ten sam numer. Karta wirtualna jest zatem odpowiednikiem plastiku, zaś jej dane znajdują się w aplikacji mobilnej. Z karty wirtualnej możecie zacząć korzystać zaraz po aktywacji konta, jeszcze zanim dotrze do Was karta plastikowa.

W celu dokonania płatności kartą wirtualną wystarczy zalogować się do aplikacji i już na stronie głównej dostępny jest wizerunek karty. Wystarczy w niego kliknąć, a szczegółowe dane znajdziecie po kliknięciu w Show Card Data. Karty Mastercard od BCC wyposażone są w funkcję 3D-Secure, dzięki czemu wasze transakcje są dodatkowo zabezpieczone kodem SMS.

Czy kartę BCC można dodać do Apple Pay lub Google Pay?

Na razie nie ma takowej możliwości, ale kto wie, co przyniesie przyszłość 🙂

Czy w Black Cat Card można kupować kryptowaluty?

Usługa ta jest dostępna aktualnie w aplikacji mobilnej BlackCatCard. Dostęp do platformy kryptowalutowej znajduje się w zakładce Crypto Service. Po wejściu w tę zakładkę, spektrum możliwości jest dość spore. Oprócz króla – Bitcoina, za pośrednictwem czarnego kota będziecie mogli zakupić/sprzedać/wysłać/przyjąć: Ethereum, TetherUS, BitcoinCash, Litecoin, Ripple XRP oraz Dash.

Aby dokonać transakcji zakupu, czy też sprzedaży danej kryptowaluty, wystarczy przesunąć na wybrany przez nas coin i kliknąć określony przycisk. Aby wysłać daną kryptowalutę użyjcie opcji Send, zaś chcąc przyjąć coiny z innego portfela, użyjcie opcji Receive – adres możecie wpisać lub przekleić w formie litero-cyfrowej albo wygodnie zeskanować kod QR.

Na tę chwilę Black Cat Card nie pobiera opłat związanych z obrotem kryptowalutami. Gdyby coś się zmieniło, szczegóły danej transakcji dostępne będą podczas wykonywania operacji.

Użyj kodu polecającego: AAZBJF

Ile aktualnie należy czekać na weryfikację konta BlackCatCard?

Aktualnie proces ten trwa 1 dzień roboczy. Bonus wpadnie w dniu dokonania weryfikacji lub kolejnego dnia.

Do kiedy trwa program poleceń Black Cat Card?

Niestety nie ma oficjalnej daty zakończenia programu. Może on zatem potrwać jeszcze długo lub nagle się zakończyć. Aby nie przegapić swojej szansy, warto po prostu jak najszybciej złożyć wniosek wraz z kodem polecenia.

Czy Black Cat Card oferuje plany taryfowe „premium”?

Na tę chwilę BlackCatCard oferuje wyłącznie bazowy – darmowy plan taryfowy. Zapewne w przyszłości, wraz z rozwojem fintechu pojawią się płatne plany, które będą zapewniały jakieś ekstra usługi. Na razie cieszmy się tym co jest, bo za darmoszkę otrzymujemy naprawdę sporo. Na szczególną uwagę zasługują bonusy startowe, jak i „oprocentowanie rachunku” na 2,2% w skali roku.

Czy BlackCatCard stosuje jakieś limity płatnicze?

Tak, dla przykładu, domyślny dzienny limit wypłat gotówki to maksymalnie równowartość 5000 euro, zaś w skali miesiąca kwota ta rośnie do 10.000 euro. Limity możecie zmieniać w aplikacji mobilnej w szczegółach danej karty płatniczej. Maksymalny limit dziennych transakcji, jaki możecie ustawić to 10.000 euro. Na tradycyjne zakupy z pewnością wystarczy 😉

Użyj kodu polecającego: AAZBJF

Jak wypłacić środki z Black Cat Card?

To prawdopodobnie jedno z najważniejszych zagadnień, które Was interesują. Spektrum działań jest bardzo duże. Jednak jak zawsze odradzam, aby przygodę z fintechem zakończyć na pobraniu bonusu, wypłacie środków i zamknięciu konta. W ten oto sposób zamykamy sobie drogę ku kolejnym tak łatwym promocjom. Ba, Black Cat Card pobiera nawet opłatę za zamknięcie konta w ciągu 2 miesięcy po jego otwarciu. Co prawda to tylko symboliczne 2 euro, ale przekaz jest jasny 😉

No, ale do rzeczy, w końcu wypłaty to nieodłączna część korzystania z aplikacji płatniczej. Środki możecie wypłacić:

 • w bankomacie,
 • robiąc zakupy kartą w punktach stacjonarnych lub internetowych,
 • wykonując przelew do innego fintechu typu Aion Bank, Nuri (dawniej Bitwala) albo Vivid Money,
 • na konto walutowe w polskim banku,
 • na konto w kantorze walutowym,
 • kupując kryptowaluty i przesyłając je do innej giełdy (tutaj ranking) lub na prywatny portfel krypto.

Czy BlackCatCard udostępnia opcję wymiany walut?

Aktualnie Black Cat Card udostępnia wyłącznie portmonetkę w walucie euro. Jednak w przyszłości z pewnością się to zmieni, ponieważ jedną z funkcji aplikacji ma być przede wszystkim tania i szybka wymiana walut online.

Aktualnie wymiana odbywa się automatycznie podczas płatności kartą lub wypłaty środków z bankomatu.

Karta dla dziecka oraz członków rodziny

BlackCatCard ma również ciekawą propozycję dla waszych dzieci oraz członków rodziny. Środki z dodatkowych kart będą pobierane w ramach tego samego salda konta. O karty zawnioskujecie wygodnie z poziomu aplikacji mobilnej.

BlackCatCard – karta dla dzieci i rodziny.

Czy Black Cat Card wypłaca bonusy za polecenia?

Tak i mam na to stosowne potwierdzenie (screen poniżej). Black Cat Card wypłacił mi zarówno bonus na start – za bycie nowym klientem, jak i bonusy za polecanie usługi nowym osobom. Co ciekawe, BlackCatCard nie czeka aż konto osoby poleconej zostanie pozytywnie zweryfikowane. Bonusy wypłacane są prawdopodobnie zaraz po złożeniu wniosku przez osobę poleconą.

BlackCatCard – potwierdzenia wypłaty bonusów

Czy podczas rejestracji należy podawać numer NIP?

NIE, wystarczy wpisać numer PESEL. Wiadomo, aktualnie NIP-em posługują się wyłącznie przedsiębiorcy. Jeśli tłumaczenie w formularzu wskazuje o wpisanie NIP-u, jest to po prostu błędnie przetłumaczone pojęcie numeru identyfikacji podatkowej. Zatem TAX number = PESEL.

Na co zwrócić uwagę podczas składania wniosku?

Na bazie dotychczasowych doświadczeń, mam dla Was kilka informacji, które sprawią, iż proces założenia konta będzie dla Was łatwy i przyjemny.

 1. Paszport lepszy od dowodu osobistego. Ewidentnie osoby weryfikujące się paszportem mają o wiele mniej problemów podczas rejestracji. Wynika to z faktu, iż w paszporcie na jednej stronie zawarte są wszelkie dane niezbędne do weryfikacji. W przypadku nowych dowodów osobistych (wydanych po 1 stycznia 2015 roku) należy zrobić fotkę obu stron oraz połączyć to w jeden plik. Oczywiście sposób ten również działa, ale przysparza nieco więcej problemów. W przypadku starszych dowodów osobistych (wydanych przed 1 stycznia 2015 roku) wystarczy załączenie pierwszej strony dowodu.
 2. Przeglądarka lepsza od aplikacji. Jeśli macie takową możliwość, wniosek złóżcie przez przeglądarkę, najlepiej na komputerze, ewentualnie na urządzeniu mobilnym. W przypadku zakładania konta przez aplikację mobilną zdjęcie dokumentu tożsamości należy wykonać „na żywo”, co nie zawsze zapewnia odpowiednią jakość. Natomiast zakładając konto przez przeglądarkę, zdjęcie możecie pobrać z dysku, przygotowując je sobie wcześniej. W ten sposób możecie zadbać o odpowiednią jakość, przede wszystkim dobre oświetlenie.
 3. Podczas wypełniania wniosku nie wpisujcie polskich znaków, zaś w kodzie pocztowym nie stosujcie myślnika. Pamiętajcie również o podaniu wszystkich imion.
 4. Nie poddawajcie się za pierwszym razem. Za weryfikację odpowiedzialna jest sztuczna inteligencja, a ta jak wiadomo, nie jest tak mądra jak człowiek z krwi i kości. Kilka prób i na pewno się uda!
 5. Aktualnie weryfikacja trwa bardzo szybko. Konto powinno być aktywne tego samego dnia lub następnego dnia po weryfikacji. Bonus od razu pojawi się na waszym koncie.
 6. Karta płatnicza w formie fizycznej jest darmowa. Dopiero w przypadku zawnioskowania o drugą kartę (na przykład dla dziecka) może wystąpić opłata na poziomie 7 euro. Jeśli nie potrzebujecie dodatkowej karty – lepiej o nią nie wnioskujcie.
 7. Jeśli macie jakiekolwiek problemy – piszcie do supportu. Działa on bardzo sprawnie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.
 8. Jeśli podczas składania wniosku nie dostarczycie dokumentu potwierdzającego adres zamieszkania, zostaniecie o to poproszeni SMS-owo i mailowo już po złożeniu wniosku. Dobrym pomysłem będzie pobranie wyciągu z waszego banku lub fintechu. Na wyciągu musi znajdować się wasze imię i nazwisko, adres zamieszkania, który podaliście w BlackCatCard oraz numer konta bankowego. W przypadku rachunku (na przykład za telefon, gaz, prąd, Internet) wystarczy imię i nazwisko oraz adres.
 9. Nie zamykajcie konta zaraz po odebraniu premii. W przypadku zamknięcia konta przed upływem 2 miesięcy, zostanie potrącona prowizja w wysokości 2 euro. Dopiero po tym okresie konto można zamknąć za darmo – za pośrednictwem supportu.
 10. Jeśli aplikacja twierdzi, iż Twoja płeć się nie zgadza… wybierz drugą z dostępnych opcji i przejdzie. Nie jestem w stanie racjonalnie tego wytłumaczyć, ale wiem, że działa 

40 euro moneyback – wskazówki jak go zdobyć!

Oprócz premii na start, kolejnym elementem promocji Black Cat Card jest moneyback wynoszący 40 euro (ponad 180 zł). Może być on zarówno solidną gratyfikacją dla Was jako nowych klientów, jak i skutecznym wabikiem do werbowania nowych wyznawców BCC w ramach programu poleceń. W celu otrzymania bonusu należy wykonać płatności kartą na kwotę co najmniej 1000 euro. Macie na to 2 miesiące od momentu przystąpienia do promocji. Do akcji dołączycie poprzez kliknięcie przycisku READY! w mailu informującym o promocji.

Cóż, kwota 1000 euro wydaje się dość spora. Według kursu walutowego w chwili pisania tego artykułu jest to równowartość 4530 zł. Dzieląc to na 2 miesiące wychodzi niemal 2300 zł miesięcznie. Warto również wspomnieć, iż płacąc kartą BlackCatCard w Polsce, transakcja zostanie przeliczona z waluty euro na walutę docelową po kursie stosowanym przez organizację płatniczą Mastercard, powiększonym o 3% narzutu.

Jak zatem zdobyć premię ekstra? Zasada jest prosta. Płaćcie kartami BCC wszędzie gdzie się da, zarówno offline, jak i online. Markety, sklepy odzieżowe, drogerie, sklepy budowlane, stacje benzynowe, lokalny bazarek, fryzjer, kosmetyczka, kino, teatr, muzea, ZOO, parki narodowe, parki rozrywki, restauracja, kawiarnia, zakup biletów na pociąg lub autobus, parkingi, opłaty za autostrady, poczta – ufff… takie pomysły przyszły mi co do punktów stacjonarnych. Co do online – wiadomo, wszystkie odpowiedniki punktów stacjonarnych + miejsca typowo internetowe. W tym przypadku warto podpiąć kartę Black Cat Card wszędzie gdzie jest to możliwe. Przykłady? Proszę bardzo: Allegro, sklepy internetowe, aplikacje do opłacania różnych usług typu parking, komunikacja miejska, opłacanie rachunków domowych, subskrypcje (Netflix, YouTube, Tinder, Spotify), doładowania GSM, catering dietetyczny, zamawianie jedzenia z dostawą…

Ciekawym pomysłem są również zakupy z myślą na przyszłość. Chodzi tu o wszelki zakup kart podarunkowych, które wykorzystacie w późniejszym terminie. Karty takie dostępne są na Allegro, w marketach budowalnych, na stacjach paliw, w Rossmannie i wielu innych miejscach. Przykładowo, możecie zakupić karty/bony na ulubionej stacji paliw o wartości 500 zł i wykorzystać je w kolejnych miesiącach. Jeśli macie inne ciekawe pomysł – koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Polecaj, zarabiaj i ucz się sprzedaży!

Zdobyć 10 euro premii na start (ponad 45 zł) to żaden wyczyn. Prawdziwa satysfakcja pojawia się w przypadku zarabiania poprzez polecanie promocji swoim bliskim (i nie tylko). W ten sposób w łatwy sposób możecie zwielokrotnić swoje zyski. Black Cat Card możecie polecać swojemu najbliższemu otoczeniu – rodzicom, rodzeństwu, pozostałym członkom rodziny, znajomym z życia prywatnego, jak i z pracy. Przykładowo zgarniając bonus dla siebie oraz polecając usługę 4 znajomym, odbierzecie 50 euro, czyli ponad 200 zł. Można za to kupić solidny zestaw książek o finansach. Oczywiście warto wspomóc poleconą osobę na etapie zakładania konta (wytłumaczyć co, gdzie, jak). Jeśli jej się powiedzie i otrzyma swój bonus – wy też na tym zarobicie.

Gdzie jeszcze można polecać BlackCatCard? Z pewnością na swoich profilach społecznościowych. Zarówno w formie postów, jak i relacji. Możecie w tym celu nagrać również filmik, który umieścicie na YouTube, Instagram, czy TikTok. Kolejne miejsce to grupy dyskusyjne, na przykład wasza grupa studencka na Facebooku lub lokalna grupa sprzedażowa w waszej miejscowości. Kolejne miejsce to różnego rodzaju fora dyskusyjne. Wiadomo, nie wolno tam SPAM-ować, ale jeśli ktoś ewidentnie szuka sposobu na dodatkowy dochód – można mu podrzucić fortel z Black Cat Card.

Podsumowanie

To chyba tyle z mojej strony. W tym miejscu pozostaje mi życzyć Wam maksymalizacji zysku i do dzieła, bo czas nagli! Jeśli to jeszcze nie wszystkie informacje, jakie chcieliście poznać, odsyłam Was do FAQ zamieszczonego na stronie głównej marki Black Cat Card.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów