BlackCatCard – nawet 45 euro (około 212 zł) premii w promocji darmowego konta oraz 35 euro za polecanie usługi

Program poleceń aplikacji BlackCatCard działa nieprzerwanie już prawie 2 lata. Aktualnie, bonus na start za aktywację darmowego konta wynosi 5 euro, co przy obecnym kursie europejskiej waluty równa się kwocie około 24 zł. Nie musicie ani doładowywać konta, ani wykonywać jakichkolwiek transakcji. Kolejne 40 euro bonusu trafi na wasze konto za aktywne korzystanie z karty płatniczej. W tym miejscu warto zwrócić uwagę, iż BCC stosuje bardzo korzystne kursy przeliczeniowe Mastercarda – bez dodatkowej prowizji. Po założeniu konta BlackCatCard, sami będziecie mogli polecać aplikację swoim bliskim. W ten oto sposób możecie zdobyć nawet 35 euro za każdą poleconą osobę. Czy łatwo będzie Wam namówić nowych znajomych na skorzystanie z czarnego kota? Oczywiście! Ten milutki konkurent Revoluta, zapewnia darmowe konto w walucie euro wraz z bezpłatną kartą płatniczą (standardową i wirtualną). Do tego darmowe przelewy i wypłaty z bankomatów. Oprócz moneyback na start możecie też wybrać jeden z 4 programów lojalnościowych: oprocentowanie salda na poziomie 2,2% w skali roku, 0,1% zwrotu za płatności kartą, 2% zwrotu za zakupy na Amazon lub 5% cashback za zakupy sklepie Google Play.

BlackCatCard – o co chodzi z tym czarnym kotem?

BlackCatCard to portfel internetowy, prowadzony w walucie euro (maltański numer IBAN) wraz z kartą płatniczą i wygodną aplikacją mobilną, umożliwiającą swobodne zarządzanie budżetem osobistym oraz dokonywaniem płatności na całym świecie. Usługa zapewnia natychmiastową możliwość korzystania z wirtualnej karty płatniczej (z wizerunkiem – a jakże – czarnego kota) oraz całkowicie darmową dostawę karty fizycznej do dowolnego miejsca na świecie. Na stronie internetowej platformy przeczytamy, że karta zostanie wyprodukowana i wysłana w ciągu 24 godzin, jednak jej dostawa do krajów UE może potrwać do 15 dni roboczych (w praktyce zajmuje to kilka dni).

Dostępne są także karty dodatkowe z wybranym pseudonimem oraz karta rodzinna dla większej wygody – możecie w ten sposób zapewnić płatniczy plastik swojemu dziecku, partnerowi lub innemu członkowi rodziny bez konieczności zakładania dodatkowych kont BCC. Aplikacja zapewnia także kontrolę nad wydatkami z innych kart. Koszt wydania dodatkowej karty to 7 euro, zaś miesięczna opłata za dodatkową kartę to 2 euro.

Platforma BlackCatCard dostępna jest zarówno w formie aplikacji mobilnej, jak i wygodnej wersji przeglądarkowej. BlackCatCard umożliwia również obrót kryptowalutami (więcej na ten temat pisałem tutaj).

Trzeba przyznać, że karta BlackCatCard rzuca się w oczy. 🙂

Korzystanie z aplikacji, konta i karty jest darmowe. Karta zapewnia też darmowe wypłaty z bankomatów na terenie Unii Europejskiej do równowartości 200 euro miesięcznie (dla nadwyżki prowizja wynosi 1% wartości kwoty wypłaty). Z rachunku wyślecie 5 przelewów SEPA miesięcznie za darmo. Każdy kolejny zostanie obciążony prowizją w wysokości 0,20 euro. Wewnętrzne przelewy pomiędzy kontami są darmowe bez limitu.

Konto w Black Cat Card możecie doładować tradycyjnym przelewem SEPA. Nie jest za to pobierana jakakolwiek opłata. Konto możecie doładować przykładowo ze swojego konta walutowego w innym banku lub z fintechu typu Revolut.

BlackCatCard – korzystne kursy przeliczeniowe

Walutą bazową dla karty BlackCatCard jest oczywiście waluta euro. Jeśli będziecie płacić kartą w krajach eurozony w punktach stacjonarnych lub przez Internet, kwota zostanie pobrana bezpośrednio w walucie euro. Jeśli zaś będziecie wykonywali transakcje w innych walutach – przykładowo w polskim złotym, wówczas transakcja zostanie przeliczona z waluty euro na walutę docelową po kursie stosowanym przez organizację płatniczą Mastercard, bez naliczania dodatkowej marży (w przypadku polskiej waluty, SEK, CZK oraz RON). Co tu kryć, kursy Mastercarda są bardzo korzystne, niemal na równi z kursami międzybankowymi, na które mogą liczyć największe instytucje światowej finansjery. Gwarantuje to zapis regulaminu BlackCatCard (przetłumaczony przez Google Translate):

W przypadku, gdy waluta Transakcji nie jest zgodna z walutą Rachunku, kwota Transakcji zostanie pobrana w walucie Rachunku po kursie walut stosowanym przez MasterCard Worldwide i obowiązującym w momencie realizacji Transakcji, z narzutem w wysokości 3% (narzut nie dotyczy zakupów/wypłat w koronach szwedzkich (SEK), koronach czeskich (CZK), polskich złotych (PLN) i lejach rumuńskich (RON)).

Przepiękne karty BlackCatCard

Jak założyć konto w Black Cat Card?

Do założenia konta w BlackCatCard wystarczy Wam sam dowód osobisty lub paszport. Osobiście użyłem paszportu i szczerze go polecam podczas rejestracji. W przypadku nowego wzoru dowodu osobistego należy wcześniej przygotować plik ze zdjęciem na którym zawarte będą obie strony dowodu osobistego. Wynika to z faktu, iż podczas składania wniosku można wgrać tylko jeden plik, a niestety numer dowodu zawarty jest z tyłu (chodzi o dowody osobiste wydawane po 1 marca 2015 roku). Jeśli w międzyczasie coś się zmieni w tej materii, dajcie znać w komentarzach 🙂

Ponadto pamiętajcie, aby we wniosku o konto wpisać wszystkie imiona (wniosek weryfikowany jest przez system sztucznej inteligencji, który pominięcie imienia traktuje jako nieprawidłowe dane). Oprócz tego nie używajcie polskich znaków, zaś kod pocztowy wpiszcie bez kreseczki.

Wniosek o konto BlackCatCard możecie zacząć składać od razu na smartfonie lub rozpocząć proces na komputerze, by później dokończyć go już na smartfonie. Osobiście wniosek zacząłem wypełniać na komputerze, tak by móc pokazać Wam na wygodnych screenach, jakie kroki należy wykonać. Z relacji czytelników wiem, iż aplikacja potrafi czasem płatać figle, dlatego pewniejszą formą wnioskowania jest tradycyjna przeglądarka (w smartfonie też można wybrać takową opcję).

Po kliknięciu w link na dedykowanej stronie promocji, pojawi Wam się informacja o usługach świadczonych przez Black Cat Card oraz przypomnienie o skopiowaniu mojego kodu polecenia AAZBJF. Aby założyć konto kliknijcie Get app, jeśli proces chcecie dokończyć od razu w aplikacji mobilnej, lub Open Account Right here (na górze, po prawej stronie), jeżeli wolicie to zrobić w przeglądarce komputera/smartfona. W tym przypadku bardzo pomocny jest Google Translate, który bardzo dokładnie tłumaczy stronę.

BlackCatCard – strona witająca.

Po wyborze konta indywidualnego (Personal Account) zaakceptujcie odpowiednie zgody i przejdźcie do procesu rejestracji.

BlackCatCard – wymagane zgody

Teraz pojawi Wam się przypomnienie, abyście przygotowali sobie skan (fotkę) dokumentu tożsamości oraz dokumentu potwierdzającego miejsce zamieszkania, na przykład wyciąg bankowy (jeśli składacie wniosek na komputerze – zdjęcia dokumentów przygotujcie sobie na dysku).

Natomiast kolejne okna to tradycyjne formularze, w których wpiszecie swoje dane osobowe (tak jak przy zakładaniu standardowego konta bankowego). Jeśli nie do końca radzicie sobie z językiem angielskim (choć formularze są bardzo proste), możecie użyć Google Translate. Z nietypowych pól możecie trafić na „Issuer name”, czyli wydawcę dowodu tożsamości – przykładowo Prezydent Miasta Krakowa.

Po wypełnieniu wszystkich pól, przychodzi moment weryfikacji. W tym celu wgrajcie fotkę dowodu tożsamości oraz wykonajcie selfie twarzy. Musi być ono dobrej jakości, najlepiej przy świetle słonecznym. W tym miejscu wpiszcie również kod polecenia. Mój sprawdzony kod polecający to: AAZBJF. Dzięki temu otrzymacie 5 euro premii na start. Zasada jest prosta: jest kod – jest premia, nie ma kodu – nie ma premii 🙂

BlackCarCard – weryfikacja selfie

Po zatwierdzeniu wszystkich czynności, należy teraz uzbroić się w cierpliwość i poczekać na weryfikację. W moim przypadku po kilku dniach otrzymałem SMS informujący o potrzebie dokończenia rejestracji. Link zawarty w SMS-ie przekierował mnie do strony, na której należy określić źródło dochodów (na przykład zatrudnienie, status studenta, emerytura), a także wgrać skan dokumentu potwierdzającego adres zamieszkania. Wybór jest naprawdę spory. Osobiście wybrałem wyciąg bankowy, który pobrałem na telefon za pośrednictwem aplikacji mobilnej mojego banku. Całość zajęła niecałą minutę.

Black Cat Card – dodatkowe dokumenty weryfikacyjne

Dodatkowy dokument został zaakceptowany niemal natychmiastowo. Konto zostało aktywowane i automatycznie pojawiło się na nim premia startowa.

Użyj kodu polecającego: AAZBJF

Warunki uzyskania 5 euro premii na start

Promocja BlackCatCard należy do jednych z najprostszych akcji opisywanych na blogu. W celu zdobycia premii wystarczy samo założenie i aktywacja konta. Bonus powinien zostać wypłacony w ciągu 5 dni od momentu aktywacji konta, ale tak naprawdę dzieje się to automatycznie, zaraz po wiadomości informującej o założeniu konta.

Środki możecie wydać w sklepie, wypłacić w bankomacie lub przelać na swoje konto. Oczywiście jak zawsze zachęcam do aktywnego korzystania z aplikacji/karty, tak by odwdzięczyć się BlackCatCard za tak łatwy bonus oraz zdobywać solidne zwroty z tytułu moneyback.

W przypadku, gdybyście jednak chcieli zamknąć konto, możecie to zrobić mailowo lub kontaktując się z supportem. Pamiętajcie również, iż w przypadku, gdy nie zamierzacie korzystać w jakikolwiek sposób z BlackCatCard – lepiej zamknąć konto. Mianowicie, w przypadku braku jakichkolwiek transakcji na koncie w ciągu 6 kolejnych miesięcy, BCC pobierze jednorazowo 15 euro prowizji za cały ten okres braku aktywności, a następnie opłata w wysokości 15 euro będzie pobierana przez każdy kolejny miesiąc braku jakiejkolwiek aktywności.

BCC – potwierdzenie wypłaty bonusu z poprzedniej edycji

40 euro bonusu za transakcje kartą

Premia na start to jeszcze nie wszystko. Kolejne 40 euro premii (czyli około 180 zł) otrzymacie za aktywne korzystanie z karty płatniczej Black Cat Card. Mianowicie, w celu otrzymania bonusu należy wykonać płatności kartą na kwotę co najmniej 1000 euro. Macie na to 2 miesiące od momentu przystąpienia do promocji.

BlackCatCard – 40 euro moneyback

W promocji biorą udział zarówno transakcje wykonane w stacjonarnych punktach handlowo-usługowych, jak i przez Internet. Wykluczone są natomiast przelewy wewnętrzne i zewnętrzne, doładowania innych kart bankowych (przykładowo Revolut), operacje kryptowalutami, wypłaty gotówki w kasach lub bankomatach, czy też bonusy otrzymane w programie lojalnościowym. Otrzymany moneyback to równowartość nawet 4% zwrotu, czyli bardzo dużo jak na dzisiejsze czasy. Transakcje możecie wykonywać zarówno fizyczną kartą plastikową, jak i kartą wirtualną – zaraz po jej aktywowaniu, nawet przed dostawą fizycznej karty.

Jeśli spełnicie powyższe warunki, otrzymacie 40 EUR bonusu bezpośrednio na swoje konto BlackCatCard w ciągu 5 dni roboczych po zakończeniu okresu na spełnienie warunków promocji. Fakt ten dodatkowo potwierdzony zostanie stosowną wiadomością mailową.

BlackCatCard – 40 EUR moneyback.

Cóż, kwota 1000 euro wydaje się dość spora. Według kursu walutowego w chwili pisania tego artykułu jest to równowartość około 4700 zł. Dzieląc to na 2 miesiące wychodzi około 2350 zł miesięcznie.

Jak zatem zdobyć premię ekstra? Zasada jest prosta. Płaćcie kartami BCC wszędzie gdzie się da, zarówno offline, jak i online. Markety, sklepy odzieżowe, drogerie, sklepy budowlane, stacje benzynowe, lokalny bazarek, fryzjer, kosmetyczka, kino, teatr, muzea, ZOO, parki narodowe, parki rozrywki, restauracja, kawiarnia, zakup biletów na pociąg lub autobus, parkingi, opłaty za autostrady, poczta – ufff… takie pomysły przyszły mi co do punktów stacjonarnych. Co do online – wiadomo, wszystkie odpowiedniki punktów stacjonarnych + miejsca typowo internetowe. W tym przypadku warto podpiąć kartę Black Cat Card wszędzie gdzie jest to możliwe. Przykłady? Proszę bardzo: Allegro, sklepy internetowe, aplikacje do opłacania różnych usług typu parking, komunikacja miejska, opłacanie rachunków domowych, subskrypcje (Netflix, YouTube, Tinder, Spotify), doładowania GSM, catering dietetyczny, zamawianie jedzenia z dostawą…

Ciekawym pomysłem są również zakupy z myślą na przyszłość. Chodzi tu o wszelki zakup kart podarunkowych, które wykorzystacie w późniejszym terminie. Karty takie dostępne są na Allegro, w marketach budowalnych, na stacjach paliw, w Rossmannie i wielu innych miejscach. Przykładowo, możecie zakupić karty/bony na ulubionej stacji paliw o wartości 500 zł i wykorzystać je w kolejnych miesiącach. Jeśli macie inne ciekawe pomysł – koniecznie dajcie znać w komentarzach!

BlackCatCard – programy cashback lub moneyback

Black Cat Card prowadzi też własny program cashback/moneyback. Do wyboru macie cztery opcje:

  • 2,2% w skali roku naliczane od salda na rachunku,
  • moneyback od płatności kartą na poziomie 0,1% od wartości transakcji,
  • 2% zwrotu za zakupy na Amazonie,
  • 5% cashback za zakupy sklepie Google Play.

Wybór danego programu należy do Was. W danej chwili możecie posiadać aktywny wyłącznie jeden program. Co ważne, do 10. dnia każdego miesiąca, możecie przełączyć taryfę (na przykład wtedy, gdy wiecie, że zbliżają się duże wydatki na Amazonie lub gdy macie wykonywać wiele transakcji z 0,1% moneyback). Więcej na temat programu w regulaminie programu lojalnościowego.

Pierwsza z opcji to 2,2% naliczane od salda na rachunku. Można to porównać do oprocentowania niczym na koncie oszczędnościowym. Maksymalna kwota salda przy której obowiązuje zwrot to 100.000 euro. Jest to quasi oprocentowanie jak na rachunku oszczędnościowym, jednak BCC to nie bank, więc musi to nazywać „programem punktowym”. Bonus odsetkowy będzie wypłacany bez spełniania jakichkolwiek warunków – dla każdej wysokości salda (z uwzględnieniem kwoty maksymalnej 100.000 euro) oraz bez wydawania kartą określonej kwoty. Wystarczy sam wybór tego rodzaju cashback w aplikacji.

Przykładowa wypłata „bonusu odsetkowego” za środki zgromadzone w czerwcu.

BlackCatCard – wypłata „odsetek”

Drugi z programów to tradycyjny moneyback od płatności kartą na poziomie 0,1% od wartości transakcji. Warunkiem wypłaty moneyback jest wykonanie transakcji w danym miesiącu na minimum 50 euro. Do zwrotu nie kwalifikują się oczywiście wypłaty z bankomatów i przelewy.

Trzeci rodzaj cashback to 2% zwrotu za zakupy na Amazonie – nawet 50 euro miesięcznie za zakupy na Amazon.pl oraz w pozostałych domenach giganta. Zasady są bardzo proste. Nie musicie być nawet członkiem Prime ani korzystać ze specjalnych linków do płatności, aby otrzymać bonus. Po prostu wybierzcie ten cashback w aplikacji jako swój program bonusowy. Od tego momentu za każdy zakup otrzymacie 2% zwrotu. Będzie on wypłacany do 10. dnia kolejnego miesiąca.

Czwarty bonus to po prostu 5% zwrotu za zakupy w sklepie Google Play. Minimalna miesięczna wypłata to 0,10 €

Black Cat Card – 2% zwrotu na Amazon

Konto BlackCatCard – szczegóły

  • 0 zł za założenie konta,
  • 0 zł za prowadzenie konta – bezwarunkowo,
  • 0 zł za wydanie i dostawę karty Mastercard,
  • 0 zł za użytkowanie karty Mastercard – bezwarunkowo,
  • 0 zł za wydanie i użytkowanie karty wirtualnej,
  • 0 zł za doładowanie konta przelewem SEPA,
  • darmowe przelewy walutowe SEPA w walucie euro – 5 pierwszych w miesiącu, każdy kolejny to koszt 0,20 euro,
  • darmowe wypłaty gotówki z bankomatów na całym świecie (do równowartości 200 euro, potem 1% prowizji),
  • 0 zł za przelewy pomiędzy użytkownikami BCC – z karty na kartę oraz z konta na konto,
  • 15 EUR – brak aktywności na koncie (zero transakcji) przez pół roku. W przypadku braku jakichkolwiek transakcji na koncie w ciągu 6 kolejnych miesięcy, BCC pobierze jednorazowo 15 euro prowizji za cały ten okres braku aktywności, a następnie opłata w wysokości 15 euro będzie pobierana przez każdy kolejny miesiąc braku jakiejkolwiek aktywności.
  • szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji.

Użyj kodu polecającego: AAZBJF

Jak doładować konto w BlackCatCard?

Jako, że konto w BlackCatCard prowadzone jest w walucie euro, możecie je doładować tradycyjnym przelewem SEPA:

  • z konta walutowego w polskim banku,
  • z konta założonego w internetowym kantorze walutowym,
  • z konta prowadzonego przez inny fintech typu Revolut,
  • z wybranej platformy kryptowalutowej – tutaj znajdziecie ich ranking,
  • z tradycyjnego konta osobistego prowadzonego w PLN – wówczas to Wasz bank przewalutuje środki na walutę euro (po swoim kursie) i prześle na BlackCatCard już europejską walutę.

W celu doładowania konta, po zalogowaniu w aplikacji wybierzcie opcję Top Up Account. W tym miejscu ukażą się Wam niezbędne dane do wykonania przelewu, czyli wasze imię i nazwisko, numer konta, nazwa banku oraz numer BIC. Tych dwóch ostatnich w większości przypadków nie musicie nawet wpisywać. Co ciekawe, Black Cat Card nie wymaga od nas wpisywania numeru referencyjnego w tytule przelewu, jak ma to w zwyczaju wiele innych fintechów. A po co doładowywać konto w BCC? Ano po to, by przykładowo skorzystać z 40 euro moneyback lub 2,2% odsetek naliczanych od salda.

35 euro premii w programie poleceń

Polecanie serwisu BlackCatCard możliwe jest zaraz po założeniu konta. Kod polecający wygenerujecie po otrzymaniu maila zapraszającego do programu. Otrzymacie go zaraz po aktywacji swojego konta. W mailu należy kliknąć Get promo code! Swój dedykowany kod polecający otrzymacie w nowej wiadomości mailowej. Kod polecający możecie przesyłać bezpośrednio do znajomych (na przykład mailem) lub poprzez wykorzystanie social mediów. Przykładowo mój kod to: AAZBJF.

BlackCatCard – kod polecający

Za samo polecenie BCC i założenie konta przez nowego klienta – polecający nie otrzymuje jakiejkolwiek premii. Dopiero, gdy polecony spełni warunki do otrzymania 40 euro moneyback (czyli wydanie kartą kwoty o równowartości minimum 1000 euro), wówczas polecający otrzyma aż 35 euro premii! Po przeliczeniu na złotówki wynosi około 165 zł.

Black Cat card – bonus dla polecającego – 35 euro



Od razu informuję, iż nie ma możliwości umieszczania linków polecających w komentarzach do wpisu, zarówno na blogu, jak i na profilach bloga w social mediach. Oczywiście możecie podrzucać znajomym ten artykuł jako instrukcję.

BlackCatCard – bezpieczeństwo

Black Cat Card posiada siedzibę na Malcie oraz jest licencjonowaną przez Malta Financial Services Authority (MFSA) instytucją finansową, wydającą karty przedpłacone Mastercard. Fintech spełnia wszystkie niezbędne warunki bezpieczeństwa w zakresie ochrony danych osobowych. Warto pamiętać, iż Malta należy do Unii Europejskiej, zatem obowiązują ją rygorystyczne przepisy w zakresie ochrony danych osobowych, wymagane wobec wszystkich krajów wspólnoty.

Nie znalazłem również informacji o jakichkolwiek wyciekach danych z platformy czy innych wpadkach. 🙂 Za to o debiucie BlackCatCard pisał między innymi serwis Cashless.

FAQ/Q&A na temat Black Cat Card

Oprócz niniejszego artykułu zachęcam Was do zapoznania się z drugim artykułem dotyczącym Black Cat Card, w którym odpowiadam na najważniejsze pytania związane z funkcjonowaniem czarnego kota.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów