Kantor Alior Banku: konkurs z pulą nagród o wartości 100.000 zł! Zarabiaj po 50 zł za polecenie

Trwa do:
31 października 2022

Walutowy Kantor Alior Banku obchodzi 10. urodziny! Taki jubileusz to dobra okazja do świętowania, dlatego jako klienci kantoru możecie wziąć udział w konkursie i zdobyć nagrody z puli o łącznej wartości 100.000 zł. Zasady konkursu są wyjątkowo proste. Poszczególne czynności będą nagradzane przez organizatora zapisaną w regulaminie liczbą punktów, a zdobywca największej ich kolekcji otrzyma główną nagrodę w postaci 15.000 zł! Przygotowano także 22 inne finałowe nagrody pieniężne o wartości od 1000 zł do 10.000 zł oraz aż 100 nagród o wartości 500 zł łącznie – na czterech etapach konkursu. Oprócz tego w artykule omówię również samą usługę wymiany walut i idące za nią innowacje. Moim zdaniem Kantor Alior Banku może konkurować z popularnymi portfelami wielowalutowymi online, zaś jego karta wielowalutowa to idealne rozwiązanie na wakacje. Na chętnych czeka także możliwość polecania usługi – za każdego znajomego, który założy konto z Waszego polecenia, możecie otrzymać 50 zł premii. Jeśli zaś Alior Bank jest Wam obcy, do waszej dyspozycji będzie również konto osobiste w wysoką premią na start o wartości aż 400 zł! Bank dysponuje również bogatą ofertą oprocentowanych depozytów, oprócz konta oszczędnościowego na 5% w skali roku założycie tam też lokaty na 6% i 7% w skali roku!

Kantor Walutowy Alior Banku – co to takiego?

Kantor Alior Banku to obecna na rynku od 10 lat alternatywa dla zagranicznych internetowych rozwiązań. Spełniając podobne zadania i oferując podobne warunki, ma jednak nad wieloma z nich sporą przewagę i asa w rękawie. Mianowicie kantor należący do polskiego banku oferuje nam, oprócz wszelkich udogodnień, ochronę polskiego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego oraz nadzór KNF. W razie niewypłacalności banku jego klienci uzyskają więc zwrot swoich środków do równowartości 100.000 euro. Ponadto, w przeciwieństwie do firm działających wyłącznie online, kantor Alior Banku pozwala też na transakcje gotówkowe. Wystarczy odwiedzić dowolny oddział Alior Banku, by od ręki wypłacić do 25.000 PLN, 3000 EUR lub 2000 USD/GBP. Chęć wymiany lub wypłaty większych środków należy zgłosić wcześniej w aplikacji mobilnej lub po zalogowaniu do konta w kantorze na komputerze.

Swoje konto w Kantorze Walutowym Alior Banku zasilicie darmowym przelewem – na przykład z konta w polskim banku lub za pomocą karty płatniczej, choć w tym przypadku opłata wyniesie 1% wartości transakcji.

Rozwiązanie Alior Banku było pierwszą tego typu propozycją na polskim rynku. Obecnie skupia 450.000 klientów prywatnych i biznesowych. Pozwala prowadzić subkonta walutowe za darmo w 23 najpopularniejszych walutach na świecie oraz wykonywać transakcje w niemal 160 walutach.

Wybierz jedną z 23 walut!

Swoje konto możecie obsługiwać przez aplikację mobilną, która wprowadza wiele ciekawych rozwiązań. Oprócz wygodnego zarządzania limitami i zlecania płatności możecie też wykonywać i otrzymywać przelewy na telefon bez podawania numeru konta, logować się przy użyciu czujników biometrycznych, zmieniać ustawienia karty czy zlecać transakcje kupna/sprzedaży walut po ustalonym przez siebie kursie.

Aplikację pobierzecie z Google lub Apple Pay. Jest całkowicie darmowa, podobnie jak prowadzenie konta w kantorze.

Karta wielowalutowa Kantoru Alior Banku

Walutowy Kantor Alior Banku to również karta płatnicza – darmowa i funkcjonalna, idealna do zagranicznych wojaży oraz zakupów w sklepach. Wspomniana darmowość karty nie wymaga od użytkownika spełniania żadnych warunków. Używana na co dzień, od święta lub w ogóle – nie generuje żadnych kosztów.

Ponadto karta inteligentnie pobiera środki bezpośrednio w walucie jednego kont walutowych dostępnych w kantorze (zgodnie z żądaniem terminala). Wystarczy zatem wcześniej nabyć daną walutę, by nie ponosić opłat prowizyjnych.

Kartą można płacić w aż 160 różnych walutach, a przewalutowanie nastąpi po bardzo korzystnych kursach (jeśli akurat nie posiadacie danej waluty lub jest to waluta spoza koszyka 23 walut). W celu wyliczenia kosztów transakcyjnych Alior Bank przygotował wygodny kalkulator. Kalkulator pokaże Wam marżę bankową w stosunku do kursu Europejskiego Banku Centralnego.

Osoby, które sukcesywnie pozbywają się plastiku z portfela, będą też zadowolone z faktu, że kartę wielowalutową bez problemu podpiąć można w popularnych aplikacjach płatniczych: Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay oraz SwatchPAY! Klientom przysługuje także jedna darmowa wypłata z bankomatu w kraju i za granicą.

Kantor Alior i 10. urodziny – wygraj nawet 15.000 zł!

Z okazji swojego jubileuszu Alior Bank organizuje konkurs z pulą nagród o łącznej wartości aż 100.000 zł! Zabawę podzielono na cztery miesięczne etapy. Poszczególne z nich trwają w lipcu, sierpniu, wrześniu i październiku 2022 roku – każdy z miesięcy to osobny etap – dla każdego z nich przygotowano 25 nagród po 500 zł. Zwycięzcy rankingu finałowego otrzymają następujące nagrody:

 • 1 x 15 000 zł
 • 1 x 10 000 zł
 • 1 x 5 000 zł
 • 20 x 1 000 zł

Uczestnicy konkursu

W konkursie mogą wziąć udział pełnoletnie osoby związane z umową o konto Kantoru Walutowego dla klientów indywidualnych. Jeśli nie macie jeszcze konta, a chcielibyście przetestować to rozwiązanie, możecie założyć, przechodząc na odpowiednią podstronę banku. Co ważne nie musicie posiadać konta osobistego w Alior Banku. Nie jest to konieczne do korzystania z kantoru ani udziału w konkursie. Taki krok jest jednak bardzo opłacalny. W nowej promocji Konta Jakże Osobistego otrzymacie 400 zł łatwej premii na start, 50 zł bonusu dla dziecka, 5% na koncie oszczędnościowym oraz od 6% do 7% na lokatach!

Zasady konkursu

Aby wziąć udział w konkursie i dać sobie szansę na wygraną, powinniście przejść na dedykowaną stronę promocji i zarejestrować swój udział do 31 października 2022 roku. Wystarczy podać swój adres e-mail używany w kantorze oraz wyrazić wymagane zgody marketingowe.

Regulamin konkursu nie stawia przed uczestnikiem dodatkowych wymagań. Po rejestracji pozostanie Wam jedynie zwyczajne korzystanie z usług kantoru. Za każdą z operacji wymienionych niżej otrzymacie odpowiednią liczbę punktów. Ci z Was, którzy zdobędą ich najwięcej na poszczególnych etapach, będą otrzymywać nagrody – po 500 zł dla 25 najlepszych osób w każdym z etapów. Oprócz tego prowadzona jest też „klasyfikacja ogólna”. Finałowe nagrody wymieniłem w poprzednim akapicie.

Kantor Walutowy Alior Banku – punkty za poszczególne czynności

Zwróćcie uwagę, że niektóre pozycje są limitowane. Przykładowo: za otrzymanie przelewu zewnętrznego otrzymujecie 10 punktów, jednak maksymalnie 50 w całym etapie. Nielimitowane są za to punkty za polecenia kantoru, co cieszy mnie podwójnie, bo oprócz samych punktów, odbierzecie także 50 zł premii, o czym piszę w dalszej części. Ponadto organizator może wprowadzić tak zwane akcje bonusowe, zwielokrotniając liczbę punktów otrzymywanych za trzy pierwsze aktywności. Każdorazowo zostaniecie poinformowani o tym fakcie za pomocą wiadomości e-mail lub w aplikacji mobilnej.

Wykluczone są też niektóre transakcje, na przykład realizowane na rzecz firm bukmacherskich lub kasyn. Listę wykluczonych płatności znajdziecie w regulaminie.

Wydanie nagród w promocji

Ogłoszenie wyników nastąpi do 3 tygodni po zakończeniu każdego z etapów. Informacja o wygranej trafi do Was w formie wiadomości SMS. Wiadomości o przyznaniu nagród finałowych dotrą do adresatów w maksymalnie 3 tygodnie po zakończeniu konkursu. Listy laureatów pojawią się także na stronie promocji. Przekazanie nagród nastąpi do miesiąca po zakończenia etapu lub konkursu. Żeby otrzymać nagrodę, należy pozostawić aktywne konto w kantorze Alior Banku!

Każdy z uczestników może otrzymać tylko jedną nagrodę etapową oraz jedną nagrodę finałową. W przypadku remisu decydująca jest liczba transakcji walutowych. Jeśli i na tym polu padnie identyczna liczba, zdecyduje łączna wartość transakcji wymiany walut w aplikacji mobilnej kantoru.

Każda z nagród zostanie powiększona o stosowną kwotę, którą organizator przekaże na rzecz podatku od wygranej. W kwestii rozliczenia z urzędem skarbowym uczestnik nie musi martwić się niczym.


Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji.

Polecaj Kantor Walutowy Alior Banku i zarabiaj!

Będąc już klientem kantoru, możecie zacząć polecać jego usługi swoim znajomy, rodzinie czy współpracownikom. Własny kod polecający znajdziecie szczegółach waszego profilu w zakładce Poleć kantor i odbierz aż 50 zł. Możecie dystrybuować go bezpośrednio lub poprzez podanie adresu e-mail znajomego.

Polecaj Kantor Alior Banku znajomym i zarabiaj!

Będziecie otrzymywać po 50 zł premii za każdego znajomego, który po rejestracji za pośrednictwem Waszego kodu, spełni następujące warunki:

 • podpisanie umowy o Kantor Walutowy w ciągu 30 dni od złożenia wniosku online,
 • dokonanie transakcji wymiany walut o równowartości co najmniej 500 zł (łącznie – nie musi być to jedna transakcja) w ciągu 6 miesięcy od daty podpisania umowy.

Osoba polecona nie otrzymuje co prawda premii, jednak zakładając konto w celu płatności i wymiany walut, może zaoszczędzić kilkukrotnie więcej, niż wyniosłaby wartość premii. Może też oczywiście wziąć udział w konkursie, do czego zachęcam 😉

Program Rekomendacyjny jest projektem długoterminowym i organizator nie ustala daty jego zakończenia. Od samego startu usługi w 2012 roku program działa w niemal niezmienionej formie! Premia dla polecającego zostanie wypłacona do 25. dnia miesiąca następnego po spełnieniu warunków przez poleconego. Program rekomendacyjny nie ma żadnych limitów poleconych osób! Wszelkie kwestie podatkowe załatwia za Was organizator, zatem wypłacane nagrody są kwotami netto. Informacje dotyczące liczby skutecznych rekomendacji i należnych premii możecie uzyskać od banku za pośrednictwem wiadomości mailowej.

Szczegółów szukajcie w regulaminie programu poleceń.

Konto walutowe w Kantorze Walutowym Alior Banku – szczegóły

 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie każdego konta walutowego,
 • 0 zł za wydanie karty wielowalutowej,
 • 0 zł za użytkowanie karty wielowalutowej – bez żadnych warunków,
 • 0 zł za przelew europejski SEPA oraz przelewy w pozostałych walutach w systemie SHA (w ramach tak zwanego licznika, czyli ilości środków wymienionych przez klienta w Kantorze Walutowym, liczonych w każdej z walut oddzielnie, środki w walucie obcej wpłacone na przykład w kasie banku nie zwiększają wartości licznika),
 • nie trzeba posiadać konta osobistego w Alior Banku, środki w PLN można wpłacać i przelewać na konto w innym banku,
 • darmowy odbiór gotówki w PLN, USD, EUR, GBP w oddziałach banku,
 • 0 zł za pierwszą w miesiącu wypłatę gotówki w bankomacie krajowym, każda kolejna wypłata to koszt 9 zł,
 • 0 zł za pierwszą w miesiącu wypłatę waluty obcej w bankomacie zagranicznym, każda kolejna wypłata to koszt 9 zł,
 • 0 zł za wpłatę gotówki w oddziale banku (w walutach PLN, EUR, GBP oraz USD),
 • możliwość zasilenia konta z pośrednictwem karty płatniczej (należy doliczyć 1% prowizji),
 • spready w dni robocze poniżej 1 % = korzystne kursy, które możecie śledzić tutaj,
 • gwarancja Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do równowartości kwoty 100.000 euro,
 • dostęp do responsywnej strony serwisu oraz do aplikacji mobilnej,
 • współpraca z Apple Pay, Google Pay, Fitbit Pay, Garmin Pay oraz SwatchPAY,
 • szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji.

Darmowa usługa Flight Delay Pass dla podróżników

Jako, że karta wielowalutowa Kantoru Alior Banku stworzona została między innymi z myślą o aktywnych podróżnikach, bank postanowił za darmo dołożyć bardzo wygodną usługę – Flight Delay Pass. W ten oto sposób klienci Kantoru Alior Banku w przypadku opóźnienia lotu o minimum dwie godziny, mogą bez opłat skorzystać z wybranych saloników lotniskowych na całym świecie. Nie musicie nawet kupować biletu kartą Kantoru Alior Banku, wystarczy być jej posiadaczem.

Jeśli lot opóźni się o 120 minut lub więcej, a linie lotnicze przekażą tę informację do systemu Flight Stats, posiadacz karty wraz z osobą towarzyszącą mogą bezpłatnie skorzystać z saloniku lotniskowego (tzw. business lounge) z napojami, przekąskami, prasą, Wi-Fi, stacjami ładującymi do urządzeń. Program LoungeKey™ umożliwia wejście do sieci ponad tysiąca salonów na lotniskach na całym świecie. W Polsce są to lotniska w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Krakowie, Katowicach, Lublinie oraz Poznaniu. Wyszukiwarka dostępnych lokalizacji znajduje się w tym miejscu.

Aby skorzystać z usługi, wystarczy, że zarejestrujecie swój lot online na stronie Flight Delay Pass. Gdy tylko w systemie pojawi się informacja o wymaganym opóźnieniu lotu, natychmiast zostanie do Was wysłana wiadomość e-mail i SMS wraz z kuponem LoungeKey™. Jeśli podróżujecie z osobą towarzyszącą, ważne, aby podczas rejestracji lotu na stronie podać imię i nazwisko drugiego pasażera, by każdy z Was otrzymał indywidualny kupon. Nie ma ograniczenia co do liczby rejestrowanych lotów – np. lecąc na trasie Warszawa-Meksyk z przesiadką w Amsterdamie, można zarejestrować każdy odcinek lotu i skorzystać z saloniku zarówno w Warszawie, jak i w stolicy Holandii.

Co czeka na nas w salonikach lotniskowych?

Więcej na ten temat na dedykowanej podstronie usługi.

Jak zamknąć konto w Kantorze Alior Banku

Jeśli po odebraniu premii, Kantor Alior Banku nie spełni Waszych oczekiwań lub po prostu nie będzie Wam potrzebny, dostęp do usługi możecie zamknąć bez konsekwencji. Możecie to zrobić na cztery sposoby, w tym dwa z nich są dostępne „bez ruszania się z kanapy”. Umowę możecie wypowiedzieć:

 • pisemnie na adres korespondencyjny Alior Banku,
 • w oddziale Alior Banku, po złożeniu pisemnego oświadczenia o wypowiedzeniu umowy rachunku,
 • na infolinii pod nr 19 502,
 • korzystając z formularza kontaktowego dostępnego po zalogowaniu w Kantorze Walutowym, zakładka „Napisz do nas”.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów